Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Czy tu "kibicujemy" innym polskim dużynom w Europie? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8227)

7 kotów 12.08.2011 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TeeS (Post 1145626)
Chcesz powiedzieć, że taka sytuacja jaką widzimy tutaj (w sensie - wśród kibiców Wisły na forum) to ewenement na skalę światową? I że wszędzie "indziej" panuje 100% jednomyślność w tej kwestii?

pozdrawiam

Chce powiedzieć, ze koleś pisze o "genialnych przykładach" błędnie.
Nigdzie nie ma żadnej 100% jednomyślności. Nawet na st. Pauli nie ma 100% lewackiego bydła.
Oczywiście wykluczam Cracovie. Tam jest 100% idiotów.


Antystenes, jesteś w stanie w logiczny sposób wytłumaczyć fakt posiadania dwóch kont - zabroniony regulaminowo?

0 22 12.08.2011 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1145449)
Ponawiam pytanie.Jakie REALNE KORZYŚCI MOGĄ WYNIKAĆ Z DALSZEJ GRY Legi w Europejskich pucharach?

Hm. Zakładając mile, że najpierw zniszczy Was Apoel, a potem w grupie LE przegracie wszystko, to jak Legia awansuje to będzie dla Was jedyna okazja pooglądać polski klub w polskiej telewizji w dobrym wydaniu. Jak można tego nie doceniać?:>

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1145380)
Mamy za sobą pare niezlych sezonow dominacji w lidze.
Ty myslisz ze za 20 lat ktos bedzie pamietal, ze liga byla "nie za mocna" i zbieralismy w piec od Azerow

Myślę, że (nieskromnie mówiąc) ci wytrawniejsi kibice jednak będą wspominać Karabach dość przyjemnie :)

Jaroo1 12.08.2011 18:00

Cytat:

Myślę, że (nieskromnie mówiąc) ci wytrawniejsi kibice jednak będą wspominać Karabach dość przyjemnie
A co im pozostanie? 50 lat na karku, Wisla znowu w LM, 30 ktores Mistrzostwo Polski, 2 razy wiekszy budzet niz kolejny klub w lidze.

0 22 12.08.2011 18:02

Z tego co pisałeś wyżej "kibolem" jesteś raptem od 2-3 lat. Nic dziwnego, że Ci się wydaje, że supremacja Wisły jest wieczna. Niestety czepiasz się kibica, który pamięta czasy, gdy nie było Was na pierwszoligowej mapie, więc daj spokój proszę :)

Antystenes 12.08.2011 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1145767)

Antystenes, jesteś w stanie w logiczny sposób wytłumaczyć fakt posiadania dwóch kont - zabroniony regulaminowo?

O jakim regulaminie mówisz? O tym, wg którego przed chwilą jaroo wyzwał mnie od głupa? I post sobie wisi?
Dwóch kont nie mam. Mam brata. Choć on dawno się tu nie logował??


Ale jak chcesz to za bana się nie obraże. Tylko naprawdę długoterminowego. Ze dwa lata minimum. Będę miał wreszcie motywację, żeby zalogować się na innym forum wiślackim.
Bo to jak tutaj obraza się moją osobę i innych zresztą też to kpina.
Myślicie, ze jak ktoś wam nie odpisze "sam jesteś głupem/ kosmitą/gamoniem" to wy macie rację? Na przezwiska nie odpowiadam przezwiskami. Hieny krew wyczuły, mody śpią?, rynsztok na forum..

Stavanger 12.08.2011 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1145772)
Legia awansuje to będzie dla Was jedyna okazja pooglądać polski klub w polskiej telewizji w dobrym wydaniu. Jak można tego nie doceniać?:>



Ale gdzie awansuje? Do grupowych czy dalej? A wracając do tematu: europejskie puchary ( lub/aż ich przedsmak jak np. dla drużyny z Warszawy ) są nagrodą dla tej drużyny, która je sobie wywalczyła. Gra w LE czy LM to pieniądze dla konkretnego klubu, a dla jego piłkarzy możliwość pokazania się i zmiany klubu. Tyle. Nie sądzicie chyba, że jak nasze drużyny awansują, to menedżerowie z Zachodu rzucą się z bajecznymi ofertami dla Podbeskidzia czy ŁKS-u.

FraMat 12.08.2011 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1144177)
A czemu kompromitacja?Większą to było rozwalanie różnych tematów przez powtarzające się, te same 'dyskusje'
Wiem że takie rzeczy to nie jest temat do ankiet, bo to powinna być oczywistość ale chcieli demokracji?Proszę bardzo;) - mimo iż wynik nie jest miarodajny a każda nieprzychylna Wiśle osoba może 'na złość' zagłosować to już widać że wynik jest jasny.Zdecydowana większość nie życzy sobie.

Niech jeszcze popłaczą sobie chwile w tym temacie a potem mam nadzieje, że nie będzie kolejnych dyskusji a każde publiczne podniecanie się wynikami naszych rywali, będzie 'nagradzane' a dyskusja ucinana nim się zacznie.

dokładnie tak
jakakolwiek wzmianka na ten temat w innym watku bedzie nagradzana banem

Antystenes 12.08.2011 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2

Niech jeszcze popłaczą sobie chwile w tym temacie a potem mam nadzieje, że nie będzie kolejnych dyskusji a każde publiczne podniecanie się wynikami naszych rywali, będzie 'nagradzane' a dyskusja ucinana nim się zacznie.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1145804)
dokładnie tak
jakakolwiek wzmianka na ten temat w innym watku bedzie nagradzana banem

A temat "Ranking krajowy.." - jeśli tam ktoś (Witek) będzie usatysfakcjonowany, że Legia nazbierała pkt do rankingu i przez to może za dwa lata bedziemy mieć dwie ekipy w LM to co ? Ban?

Ludzie. Róbcie dwa tematy o pucharach i sprawa załatwiona.

yarow 12.08.2011 19:21

Przez lata eksperymentowałem ze swoim duchem i ciałem w kontekście pucharów europejskich.

Wiem już jedno. Zresztą wiedziałem to w zasadzie od zawsze. Nie jestem się w stanie zmusić, przemóc aby sympatyzować w pucharach Legii. Nie chodzi o Warszawę ale o Legię. Kiedy Legia dostaje w tyłek - cieszę się. Ze świadomością nawet i tego, że są tam w tych pucharach jakieś "mityczne " punkciki ciułane mimo woli dla polskich drużyn.

Myślałem, że jet ze mną coś nie tak ale widzę, że nie jestem sam :P. W takim razie chyba chcę, aby było z nami coś nie tak, bo w takim "stanie" dobrze się czuję.


Siedzi to we mnie tak zwierzęco organicznie jak niechęć na widok tych drobniutkich pionowych biało czerwonych pasków. Odpycha mnie od dziecka a mam już względnie sporo lat, na widok tych pasków [chyba, że mam świadomość taką, że należą one do Resovii] albo jakiejś drużyny spoza Polski.

Przy czym, nie jest mi obojętny los Reprezentacji Polski oraz siły polskiej piłki w ogóle.


Jeśli chodzi o stosunek do pozostałych polskich drużyn [nie dotyczy Lechii, Śląska, Unii a również i nadal Jagielloni], to zależnie od konkretnej drużyny patrzę lub patrzyłbym na ich mecze w Pucharach od zupełnego tumiwisizmu począwszy, do pewnej dozy sympatii. Zależnej od wielu czynników.

KIBICOWAĆ, jestem władny tylko Wiśle.
I krok dalej, dodatkowo Wawelowi Kraków [ze względów historyczno osobistych] - ale to już byłoby trochę inne, innej jakości kibicowanie.

Pancratius 12.08.2011 19:53

Chodzi o ten wątek czy o całe forum Wisły?? Bo nie za bardzo zrozumiałem.

yarow 12.08.2011 19:55

Skasowałem. To nie było do Ciebie.

Antystenes 12.08.2011 19:56

yarow ten stan emocji nosi nazwę nienawiść:)
Nienawiść,zazdrośc, kompleksy, wstyd mogą spowodować, że nie przyjmiemy od znienawidzonego jakiegoś.."daru".
Są to emocje o niskich wibracjach, bo tylko takie potrafią zamazać racjonalny obraz całości. Człowiek wówczas ma żal do sąsiada, że mu krowa hojnie mleko daje, sąsiad częstuje, ale ty nie chcesz. Nienawidzisz, zazdrościsz, źle życzysz.
Nieważne, że komuś sie powiodło i Tobie z tego coś przypadnie, choć ręką nie musisz ruszyć. Nie przyjmujesz "daru", ale z chęcią przyjął byś porażkę sąsiada....wtedy jest saaaatysfakcja. Nieważne, że ty masz źle, ważne,że ktoś ma gorzej.
Patolodżajzing:)

yarow 12.08.2011 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145852)
yarow ten stan emocji nosi nazwę nienawiść:)
Nienawiść,zazdrośc, kompleksy, wstyd mogą spowodować, że nie przyjmiemy od znienawidzonego jakiegoś.."daru".
Są to emocje o niskich wibracjach, bo tylko takie potrafią zamazać racjonalny obraz całości. Człowiek wówczas ma żal do sąsiada, że mu krowa hojnie mleko daje, sąsiad częstuje, ale ty nie chcesz. Nienawidzisz, zazdrościsz, źle życzysz.
Nieważne, że komuś sie powiodło i Tobie z tego coś przypadnie, choć ręką nie musisz ruszyć. Nie przyjmujesz "daru", ale z chęcią przyjął byś porażkę sąsiada....wtedy jest saaaatysfakcja. Nieważne, że ty masz źle, ważne,że ktoś ma gorzej.
Patolodżajzing:)

Dziękuję Ci Antystenesie za błyskawiczną [psycho]analizę :)
Jeśli byłeś kiedykolwiek na meczu piłki nożnej, to zapewne zauważyłeś, iż kibicowanie nie polega wyłącznie na wibracjach wysokich.

Sądzę, że w moim przypadku ważną rzeczą jest adrenalina. Sytuacja jawi się dla mnie komfortowo. Nie dosyć, że mogę kibicować mojej drużynie, to jeszcze otrzymuję dodatkowe emocje podczas kkibicowania przeciwko innej drużynie :P. I dobrze mi z tym.

Gdybyż ów "dar", o którym napisałeś był prezentem prawdziwie dla mnie jako kibica Wisły wypracowywany a nie jedynie przy okazji i mimo woli - przyjąłbym go z otwartym sercem. Jednak tak nie jest i tak przecież nie może być. W przypadku Legii jest to "dar" dla kibiców Legii a dla całej reszty populacji, prezent przy okazji. Jest to naturalne i ja to akceptuję i zarazem przechodzę obok niego obojętnie.

------------------

Chciałbym jeszcze nawiązać do mojej wcześniejszej wypowiedzi: gdyby kibice "kibicujący" Wiśle w pucharach [ale na co dzień kibice innych drużyn] przyjmowali tak chętnie i utożsamiali się tak chętnie z porażkami Wisły jak z jej potencjalnymi sukcesami, to łatwiej byłoby mi przyjąć, że to "kibicowanie" wszystkim polskim drużynom jest szczere i bez nalotu hipokryzji.

Antystenes 12.08.2011 20:21

ok, wszyscy mamy w sercu jedną drużynę, ale potwierdź fakt, że ciężko przełamać tą nienawiść, bo nawet dobrze się z nią żyje, ale faktem jest, że jak się to zrobi, to widzi się wielkie perspektywy dla Wisły, które otwierają polskie kluby zwycięzając na arenie międzynarodowej?
Prawda oczywista. Silna liga, silne polskie kluby, dobre wyniki w Europie to silna Wisła. A o to nam chodzi.

Donki 12.08.2011 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145873)
ok, wszyscy mamy w sercu jedną drużynę, ale potwierdź fakt, że ciężko przełamać tą nienawiść, bo nawet dobrze się z nią żyje, ale faktem jest, że jak się to zrobi, to widzi się wielkie perspektywy dla Wisły, które otwierają polskie kluby zwycięzając na arenie międzynarodowej?
Prawda oczywista. Silna liga, silne polskie kluby, dobre wyniki w Europie to silna Wisła.

Może kiedys dostaniesz po ryju od kibica Legii, Amiki to wtedy zmienisz zdanie co do nienawisci...
Jak widac bluzganie na twoj klub, czy flagi wiszące do góry kołami to za mało aby znienawidzic dana ekipy.

yarow 12.08.2011 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145873)
ok, wszyscy mamy w sercu jedną drużynę, ale potwierdź fakt, że ciężko przełamać tą nienawiść, bo nawet dobrze się z nią żyje, ale faktem jest, że jak się to zrobi, to widzi się wielkie perspektywy dla Wisły, które otwierają polskie kluby zwycięzając na arenie międzynarodowej?
Prawda oczywista. Silna liga, silne polskie kluby, dobre wyniki w Europie to silna Wisła. A o to nam chodzi.

Myślę, że osobiste wybory i poglądy kibiców nie mają przełożenia na siłę polskiej piłki na arenie międzynarodowej. Myślę tutaj konkretnie o omawianej hipotetycznej zasadzie "wszyscy kibicujemy [lub sympatyzujemy] wszystkim".
Jeśli Legia jest mocna, i na arenie międzynarodowej będzie zwyciężać to zdobędzie uznanie międzynarodowe. To samo dotyczy Wisły.Ta sama reguła dotyczy pozostałych drużyn.

Natomiast fakt, że ja nie będę kibicował Legii czy sympatyzował z Legią nie wpłynie na nią [niestety :D] osłabiająco. Nie ma to w ogóle znaczenia w kontekście jej pucharowych zmagań.

Chyba, że zakładasz, że powinienem kupić bilet na Ł3 wspomagając ten klub finansowo i dopingowo :P? jeśli tak uważasz, to zbyt wiele i oczywiście z wielką naiwnością wymagasz ode mnie :P

Antystenes 12.08.2011 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1145868)

------------------

Chciałbym jeszcze nawiązać do mojej wcześniejszej wypowiedzi: gdyby kibice "kibicujący" Wiśle w pucharach [ale na co dzień kibice innych drużyn] przyjmowali tak chętnie i utożsamiali się tak chętnie z porażkami Wisły jak z jej potencjalnymi sukcesami, to łatwiej byłoby mi przyjąć, że to "kibicowanie" wszystkim polskim drużynom jest szczere i bez nalotu hipokryzji.

cały czas się nie rozumiemy przez jedno słowo, które źle dobraliśmy: "kibicowanie"
Nie chodzi o kibicowanie sensu stricto. Chodzi o to by mieć świadomość:
np1. Aha, Legia wygrała, przyciągnie na nasze podwórko sponsorów, scautów, będzie kasa za transmisje, liga będzie dobra->lepsza, a nie buraczana.
np2. Legia wygrała, aha, wystarczy, że juro jeszcze wygra Amika w pucharach ze swoim przeciwnikiem i mamy dwa zespoły w LM. Bdb dla Wisły, bo tak się zdarzyło, że Polonia ma już dawno mistrza i my walczymy o drugie miejsce..

Trzeba w sukcesach polskich klubów szukać pozytywów dla Wisły. Jest ich cholernie dużo. A porażki polskich ekip skazują naszą ligę na marazm.
Chciejmy w końcu mierzyć się z najlepszymi w Europie, a nie cieszyć się, że Jaga nie przeszła Kazachów, czy inna niedorzeczność.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1145883)
Myślę, że osobiste wybory i poglądy kibiców nie mają przełożenia na siłę polskiej piłki na arenie międzynarodowej. Myślę tutaj konkretnie o omawianej tutaj hipotetycznej zasadzie "wszyscy kibicujemy wszystkim".
Jeśli Legia jest mocna, i na arenie międzynarodowej będzie zwyciężać to zdobędzie uznanie międzynarodowe. To samo dotyczy Wisły.Ta sama reguła dotyczy pozostałych drużyn.

Natomiast fakt, że ja nie będę kibicował Legii nie wpłynie na nią osłabiająco. Nie ma to w ogóle znaczenia w kontekście jej pucharowych zmagań.

Chyba, że zakładasz, że powinienem kupić bilet na Ł3 wspomagając ten klub finansowo i dopingowo :P? jeśli tak uważasz, to zbyt wiele i oczywiście z wielką naiwnością wymagasz ode mnie :P

Oczywiście, że tak. Nie zmienia nic, że Kowalski z Bydgoszczy kibicuje Legii..
Spór trwa o to, żeby wprowadzić na forum inną kulturę świadomości. Chodzi o to, żebyśmy się co rok nie sprzeczali o to samo.
Trzeba w końcu zdecydować, czy jest zgoda na to, by z czystym sumieniem ludzie pisali w tem. "polskie ekipy w pucharach": "Legia wygrała ze Spartakiem, pokazała Ruskom, że Polak potrafi, wreszcie mamy dwie drużyny z grupe, za rok jest szansa na dwie ekipy w LM, Jeśli jutro Brugge przegra to dogonimy ligę Belgijską"

I to jest fajne. Takie coś. A nie nienawiść typu..sam wiesz:) Takie coś zostawmy ludziom z POZnania.

studio 12.08.2011 20:37

Ten koles to bankowo "adam" i "michal" z "gownianej gazety", nie moze byc inaczej :lol:

yarow 12.08.2011 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145885)
cały czas się nie rozumiemy przez jedno słowo, które źle dobraliśmy: "kibicowanie"
[...]

Rozumiemy się, rozumiemy ;)

Cytat:

[...]
Spór trwa o to, żeby wprowadzić na forum inną kulturę świadomości. Chodzi o to, żebyśmy się co rok nie sprzeczali o to samo.
Trzeba w końcu zdecydować, czy jest zgoda na to, by z czystym sumieniem ludzie pisali w tem. "polskie ekipy w pucharach": "Legia wygrała ze Spartakiem, pokazała Ruskom, że Polak potrafi, wreszcie mamy dwie drużyny z grupe, za rok jest szansa na dwie ekipy w LM, Jeśli jutro Brugge przegra to dogonimy ligę Belgijską"
[...].
Uważam, że nie możesz oczekiwać od społeczeństwa polskiego jednolitego zdania. To nie jest możliwe.
Takiej jak wyżej podałeś wykładni "kibicowania" możesz oczekiwać od oficjeli, przedstawicieli PZPN, Rządu RP, Prezydenta RP czy szefa PKOL i wreszcie - bo w takiej konwencji napisałeś - dziennikarzy. Oni mogą tak z czystym sercem mówić i pisać. Kibic drużyny klubowej nie ma obowiązku patrzenia w podobny sposób jak ww. środowiska.

Jeśliby całe polskie społeczeństwo przyjęło jeden punkt widzenia ,zacząłbym się obawiać o to społeczeństwo [teraz też się obawiam, ale z innych względów nie dotyczących kibicowania].

Uważam, że możesz albo przyjąć, że pewna część tego społeczeństwa [kibice] myśli inaczej, lub w węższym zakresie: część jednej z grup społecznych [część kibiców Wisły] uważa inaczej niż pozostała część - albo pozostaje Ci walka z nami wiatrakami :)

Napisałeś o "innej kulturze świadomości". Ależ np. ja posiadam taką świadomość, że Legia to polski klub! Nie zmusi mnie to jednak do cieszenia się [jeśli nie chcesz używać słowo kibicowanie, sympatia] z ewentualnego sukcesu Legii Warszawa.

palikot 12.08.2011 21:06

ej daj już spokój, przejdź się gdzies, dobrze Ci zrobi... :D wiem, ze wakacje przerwa od szkoly itd, ale naprawde nie masz co robic tylko na forum siedzieć i umoralniac wiekszość osób która twierdzi inaczej podaje argumenty, do których nawet się nie odniesiesz? Za prowadzenie słowotoku powinny być bany, serio
czlowiek pyta sie co dobrego jedne wyskoki Wisły i Amiki dały poolskiej piłce, a ten cały czas swoje, że "dużo dobra" :D masakra, co za troool :D

Antystenes 12.08.2011 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1145921)
Rozumiemy się, rozumiemy ;)



Uważam, że nie możesz oczekiwać od społeczeństwa polskiego jednolitego zdania. To nie jest możliwe.
Takiej jak wyżej podałeś wykładni "kibicowania" możesz oczekiwać od oficjeli, przedstawicieli PZPN, Rządu RP, Prezydenta RP czy szefa PKOL i wreszcie - bo w takiej konwencji napisałeś - dziennikarzy. Oni mogą tak z czystym sercem mówić i pisać. Kibic drużyny klubowej nie ma obowiązku patrzenia w podobny sposób jak ww. środowiska.

Wiem. Dlatego kilkukrotnie proponowałem, żeby zrobić na forum dwa oddzielne tematy meczowe.
Dla tych co lubią wyśmiać, jak polskie kluby przegrywają i dla tych co wolą jak wygra polska ekipa niż turecka czy rosyjska. Jedni nie wchodzą do tematu drugich i jest wreeeeszcie porządek.:-)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1145924)
czlowiek pyta sie co dobrego jedne wyskoki Wisły i Amiki dały poolskiej piłce, a ten cały czas swoje, że "dużo dobra" :D masakra, co za troool :D

To już było co rok kilkadziesiat razy omawiane..czy tam jak ja wole grochem o ściane rzucane. Kto śledził tematy meczowe wie.
Teraz trzeba wskazać odpowiednie tematy odpowiednim osobom..z tym, że jeszcze nie ma tematów.:-/

Kocur 12.08.2011 21:12

Nie oddzielne tematy ale załóżcie sobie oddzielne forum !

Mam nadzieję że nikt nie pozwoli takiemu tematowi wisieć dłużej niż godzinę a jego założyciela odpowiednio nagrodzi.
Zapraszamy na forum.gazeta.pl - możecie się tam udzielać do woli na wszelkie tematy - tolerancja kwitnie i tańczy.

Nienawiść i kibicowanie zostaw prawdziwym fanom Wisły. Wyjdzie to dla dobra i forum i nas wszystkich.

palikot 12.08.2011 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145925)
Wiem. Dlatego kilkukrotnie proponowałem, żeby zrobić na forum dwa oddzielne tematy meczowe.
Dla tych co lubią wyśmiać, jak polskie kluby przegrywają i dla tych co wolą jak wygra polska ekipa niż turecka czy rosyjska. Jedni nie wchodzą do tematu drugich i jest wreeeeszcie porządek.:-)



To już było co rok kilkadziesiat razy omawiane..czy tam jak ja wole grochem o ściane rzucane. Kto śledził tematy meczowe wie.
Teraz trzeba wskazać odpowiednie tematy odpowiednim osobom..z tym, że jeszcze nie ma tematów.:-/

to ja nie jestem alfą i nie czytam wszystkich twoich postów serio :D
więc spróbuj w końcu odpowiedzieć, co takiego dobrego stało sie po awansie Legii i Widzewa do Lm w latach 90, naszych i Amiki dobrych występach w pucharach, reprezentacji na MŚ i ME? pewnie "dużo dobrego"

Antystenes 12.08.2011 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1145934)
to ja nie jestem alfą i nie czytam wszystkich twoich postów serio :D
więc spróbuj w końcu odpowiedzieć, co takiego dobrego stało sie po awansie Legii i Widzewa do Lm w latach 90, naszych i Amiki dobrych występach w pucharach, reprezentacji na MŚ i ME? "pewnie dużo dobrego"

JA Ci odpowiem, jak ty mi odpowiesz co się stało z reprezentacją San Marino jak nie awansowała...do czego? Nigdzie nie awansowała! niczego nie zdobyła i gdzie jest? A gdzie jest Polska po sukcesach, które wymieniłeś?
Myślisz, że jesteśmy, gdzie jesteśmy bo przegrywamy z każdym, wszędzie i o wszystko? Tak jak marzysz? Nie przyjacielu. Nirwany jeszcze nie osiągnąłeś. Polska piłka jeszcze nie jest na dnie i mam nadzieję, że Legia przejdzie Ruskich.

palikot 12.08.2011 21:32

....a!! Polska piłka była na dnie, bo nie było kasy! dzieki czemu dobry wypad polskiej drużyny był raz na 7 lat! zrozum to trolu! bedzie kasa, będziemy miec 2 nawet 3 ekipy LM i 4 w LE! i jedną z tych, bedzie Wisła a sześciu pozostałym oprócz zgód, bedziemy niezmiernie życzyć odpadnięcia!
bez odbioru!

Krav 12.08.2011 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145942)
JA Ci odpowiem, jak ty mi odpowiesz co się stało z reprezentacją San Marino jak nie awansowała...do czego? Nigdzie nie awansowała! niczego nie zdobyła i gdzie jest? A gdzie jest Polska po sukcesach, które wymieniłeś?

Przyznam, że argumenty intrygujące - jak się będziesz dużo uczył, to w przyszłości weź się za politykę. Odpowiadasz jak oni - o wszystkim, tylko nie o tym o co Cie pytają:lol:.
Palikotowi nie chcesz odpowiedzieć - zatem podaj mi SENSOWNE argumenty za tym, by kibicować Legii czy Amice w pucharach. Co Wisła ma z tego. Podkreślam sensowne, nie z dupy wzięte jak cytowana Twoja poprzednia wypowiedź, z której ni hu.a nie rozumiem:rotfl: (podejrzewam, że nie tylko ja). Co ma do ku.. nędzy do tego wszystkiego San Marino, które w piłkę gra rekreacyjnie:shock:

Antystenes 12.08.2011 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1145948)
....a!! Polska piłka była na dnie, bo nie było kasy! dzieki czemu dobry wypad polskiej drużyny był raz na 7 lat! zrozum to trolu! bedzie kasa, będziemy miec 2 nawet 3 ekipy LM i 4 w LE! i jedną z tych, bedzie Wisła a sześciu pozostałym oprócz zgód, bedziemy niezmiernie życzyć odpadnięcia!
bez odbioru!

za trola pewnie będziesz miał bana, więc sobie edytuj przyjacielu.

Co do kasy..to jak ty ją chcesz zdobyć? Myślisz, że Wisła będzie wygrywała z ogórkami w lidze co nie wiedzą, że z autu nie ma spalonego a w Europie będzie co rok w LM?

Żeby była kasa to muszą być sukcesy, konkurencja i zwycięstwa polskich drużyn na wszystkich frontach.
Pozdrawiam.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1145955)
Przyznam, że argumenty intrygujące - jak się będziesz dużo uczył, to w przyszłości weź się za politykę. Odpowiadasz jak oni - o wszystkim, tylko nie o tym o co Cie pytają:lol:.
Palikotowi nie chcesz odpowiedzieć - zatem podaj mi SENSOWNE argumenty za tym, by kibicować Legii czy Amice w pucharach. Co Wisła ma z tego. Podkreślam sensowne, nie z dupy wzięte jak cytowana Twoja poprzednia wypowiedź, z której ni hu.a nie rozumiem:rotfl: (podejrzewam, że nie tylko ja). Co ma do ku.. nędzy do tego wszystkiego San Marino, które w piłkę gra rekreacyjnie:shock:

Zawiła metafora? Wierzę, że jesteś zmęczony. Jutro zrozumiesz.


e:
Wy sobie chyba ze mnie jaja robicie:) Ile mozna...ile LAT można przerabiać ciągle to samo?

Krav 12.08.2011 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145958)

Zawiła metafora? Wierzę, że jesteś zmęczony. Jutro zrozumiesz.

Jak myślisz, że mnie wyprowadzisz,z równowagi, to się grubo mylisz. Miałem wolne w pracy dziś, więc jestem wypoczęty. Ale dalej nie rozumiem, co Ty wystukujesz na klawiaturze. Po raz kolejny ktoś Cie pyta o racjonalne argumenty, a Ty wylatujesz z jakimiś tekstami z dupy o zawiłcyh metaforach :lol: Czy TY w ogóle rozumiesz słowo metafora ?:rotfl: Chyba nie za bardzo. Przykleję Ci, może się czegoś w końcu na wakacjach nauczysz.
Cytat:

Metafora (gr. μεταφορά), inaczej przenośniajęzykowy środek stylistyczny, w którym obce znaczeniowo wyrazy są ze sobą składniowo zestawione, tworząc związek frazeologiczny o innym znaczeniu niż dosłowny sens wyrazów, np. "od ust sobie odejmę" lub "podzielę się z wami wiadomością"
Niech się kończą już te wakacje, bo od trollowania takich typów jak Ty niedobrze się robi.

Edit: kolejny raz domagam się podania przez Ciebie argumentów "za".

CH. 12.08.2011 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145958)
Żeby była kasa to muszą być sukcesy

No właśnie. Sukcesy Wisły.
Bo to że Legia odniesie sukces nie oznacza że któryś ze sponsorów zapuka do drzwi Podbeskidzia czy Jagiellonii z propozycją sponsorowania ich i tak dalej. Bo to Legia odniosła sukces. Nie Wisła, Jaga i nikt inny. I kasę rzucają do Legii, kibice drzwiami i oknami walą na stadion Legii, piłkarze z zagranicy chcą grać w Legii, sponsorzy idą do Legii. Wszystko dla Legii bo odniosła sukces. A Wisła i reszta się przyglądała dlatego gówno dostanie.
Dlatego to Wisła ma odnosić sukcesy w europie. A reszta podziwiać i płakać z w....ienia.

palikot 12.08.2011 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145958)
za trola pewnie będziesz miał bana, więc sobie edytuj przyjacielu.

Co do kasy..to jak ty ją chcesz zdobyć? Myślisz, że Wisła będzie wygrywała z ogórkami w lidze co nie wiedzą, że z autu nie ma spalonego a w Europie będzie co rok w LM?

Żeby była kasa to muszą być sukcesy, konkurencja i zwycięstwa polskich drużyn na wszystkich frontach.
Pozdrawiam.




Zawiła metafora? Wierzę, że jesteś zmęczony. Jutro zrozumiesz.


e:
Wy sobie chyba ze mnie jaja robicie:) Ile mozna...ile LAT można przerabiać ciągle to samo?

no tak, cypr mial takie sukcesy, ze nagle dorobili sie na nich dzięki czemu grają regularnie w grupach :rotfl:
a canal+ placi za karabach i wetre wilno 400 mln zł... :rotfl:
stadiony tez nam budują za sukcesy w pucharach... :pobity:
pewnie śr. frekwencja w lidze tez skoczyła o 3 tyś bo sukcesy wielkie mamy :)
holendrzy do Wisly przyszli bo sukcesem okazało się odpadnięcie z ... Lewadią i Karabachem
A Ljuboja do Legii przyszedł bo ta wzięła pieniądze na niego z tytułu zwyciestw i awansów z Wetrą, FK Moskwa i Broendby

ps. użyłes porównania :)
ps2. dajcie juz mi tego bana bo nie moge na tym forum już :)
co nam jeszcze ciekawego powiesz? słuchamy...

Antystenes 12.08.2011 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1145964)

Edit: kolejny raz domagam się podania przez Ciebie argumentów "za".

Metafory Tobie nie wytłumaczę a i argumentów nie mam:lol:
Dlaczego nie mam? Bo jestem trolem:lol:

:lol:..sobie jaja ze mnie robicie, a potem na polewnym forum puścicie. Aż mi wstyd, że tak długo dałem się wkręcać, że ktoś może nie rozumieć tej metafory, i że porażki Polskich klubów to porażki Wisły.:lol:


Może dałbym się dalej wkręcać, ale z nierozumieniem tej metafory to przesada:D
To otworzyło mi oczy. Mimo wszystko dowcip się Wam udał.:P

yarow 12.08.2011 22:06

W kwestii "technicznej" chciałbym powiedzieć na moje zakończenie, to co było już sygnalizowane chyba ...
Pytania zadane w sondzie nie wyczerpują tematu. Osobiście, kilka dni temu niejako "z marszu" kliknąłem na nieodpowiednią opcję biorąc pod uwagę np. obecnie grający w pucharach Śląsk. Inna rzecz, że z tego "marszu" nie odróżniłem zdefiniowanego gdzieś w treści postów pojęcia "kibicowanie" od np. "sympatyzowania" lub "przychylności".

Wiem z doświadczenia jak ważne jest zdefiniowanie pojęć na początku [aby każdy miał jedną wykładnię]. W innym przypadku każdy może interpretować pojęcie na swój sposób. W konsekwencji wypaczyć to może wyniki [uprzedzam ewentualne ataki: jestem socjologiem :)].

Antystenes 12.08.2011 22:09

To sobie zobacz jak ja zagłosowałem..
Ankieta jest tendencyjna, źle sformułowana. W ogóle nie biorę jej pod uwagę.

yarow 12.08.2011 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145980)
[...]
Ankieta jest tendencyjna, źle sformułowana. W ogóle nie biorę jej pod uwagę.

Myślę, że oddaje pewien "kierunek".

julo 12.08.2011 22:40

Kto choć raz był na wyjeździe za swoją drużyną albo w sytuacji gdy spotkał samemu wrogich kibiców obcej drużyny ten wie że nie można kibicować rywalom, bez względu na to jaki to mecz. Bez wyjątku. Żadne punkciki i śmieszne utopijne dyrdymały mnie nie przekonają. Rzeczywistość jest inna. W rzeczywistości można dostać po kufie i trzeba bronić swoich barw klubowych. Kto tego nie przeżył to nie zrozumie. Kibice w papciach przed TV - załóżcie sobie fanklub wszystkich polskich klubów w pucharach. Jak któraś z drużyn słabiej zagra albo o zgrozo odpadnie, przerzucajcie się na drugą. Będziecie zawsze na topie. Liczcie punkciki. Zróbcie sobie nawet szalik z punkcikami. kur... co za ludzie.

1q2 12.08.2011 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145980)
Ankieta jest tendencyjna, źle sformułowana. W ogóle nie biorę jej pod uwagę.

:D
komedia

Jesteś tak absurdalnym człowieczkiem że normalnie to bym sobie w ogóle tobą głowy nie zawracał.Ale po raz ostatni - obiecuje.

Antystenes napisał(a):Wyświetl post
Framat moja opinia jest taka, żebyś zrobił osobny temat, wraz z ankietą, czy jest zgoda na forum na kibicowanie polskim drużyna w pucharach czy nie.

Framat jako że to człek niekłótliwy i kompromisowy, temat założył

Czym się różni 'czy jest zgoda na forum na kibicowanie polskim drużyna w pucharach' od 'Czy tu kibicujemy innym polskim drużynom w Europie.' - to tylko ty wiesz bo że sens jest w 100% taki sam to jest jasne - Framat, jesteś kolejną osobą która manipuluje , zaraz po flamengiście - znanym jako moderatorski zamordysta;)
Zresztą ja to napisałem dawno że to nic nie zmieni bo jesteś zwykłym trollem - masz ankietę - przegrałeś sromotnie, zakwestionujesz ją.Dostaniesz bana, założysz sobie nowe konto i nadal będziesz drażnił ludzi, skomlał, donosił jak ktoś nazwie cie kosmitą bądź gamoniem;)
Przykład gościa bez krzty honoru i odpowiedzialności za słowo

Ja skończyłem - proszę teraz by wyniki zostały wyegzekwowane czyli temat kaput - bo nie ma zgody więc dyskusja jest bezcelowa a każde podniecanie się w innych tematach, nagradzane

I to już nie do ciebie bo to jak gadanie ze ścianą.
Nikt nikomu nie zabrania się cieszyć nie cieszyć, być obojętnym itp - Ja osobiście nie uznaje tego jako jakiś wielki wyznacznik bycia tzw 'prawdziwym kibicem Wisły' .
Niech każdy reaguje tak jak czuje - jest przymus kibicowania Turasom z Legią? Nie ma.Cieszysz się że Legia ograła Turków z ich pewnym siebie(ale tylko w gębie) trenerem - ok.Kogo to obchodzi?

Jedynie prosta zasada - nie epatować tym na publicznym forum WISŁY - jeśli większość sobie tego nie życzy.

To tak jak z gejami czy jak kto woli pedałami:> - W przeciwieństwie do większości - nic do nich nie mam, nie chce ich nawracać, leczyć , obijać, poniżać itp.Są mi zupełnie obojętni tak jak i hetero - tyle że jak jest wiadomo że większość drażni/obrzydza widok obściskujących się facetów - niech nie robią tego publicznie.Korona ze łba im nie spadnie tak jak nie spadnie golasom którzy mogą nie widzieć w łażeniu w 'stroju Adama' niczego złego ale tego nie robią bo takie są normy a jak chcą łazić to łażą we własnym gronie

Nie chce być źle zrozumiany, porównanie jest z gatunku skojarzeniowych a nie dosłownych.Wniosek - chcecie kibicować - kibicujcie - ale nie TU, kibicujcie sami dla siebie, wśród znajomych itp - ale nie TU - bo większość sobie tego nie życzy.

A ty 'Antytalencie' nie odpisuj mi bo i tak wiem że nic do ciebie nie dotrze.ja znam twój pogląd, ty mój i na tym zakończmy.
ps pociesz się że chyba nigdzie indziej nie mógł byś się tak wykazać jak u nas.Chociaż bardzo rzadko zaglądam na jakiekolwiek inne fora to jestem przekonany że z większości byłbyś wykopany chwile po ogłoszeniu twoich teorii i żadnej dyskusji by nie było
Ciesz się że to akurat Franek i Żuraw strzelali gole a nie kto inny bo jako kibic Legii czy Lecha nie miał byś najmniejszej możliwości na zabłyśnięcie - tu jesteś chwilowym celebrytą więc to doceń:D

Krav 12.08.2011 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez julo (Post 1146001)
Kto choć raz był na wyjeździe za swoją drużyną albo w sytuacji gdy spotkał samemu wrogich kibiców obcej drużyny ten wie że nie można kibicować rywalom, bez względu na to jaki to mecz. Bez wyjątku. Żadne punkciki i śmieszne utopijne dyrdymały mnie nie przekonają. Rzeczywistość jest inna. W rzeczywistości można dostać po kufie i trzeba bronić swoich barw klubowych. Kto tego nie przeżył to nie zrozumie. Kibice w papciach przed TV - załóżcie sobie fanklub wszystkich polskich klubów w pucharach. Jak któraś z drużyn słabiej zagra albo o zgrozo odpadnie, przerzucajcie się na drugą. Będziecie zawsze na topie. Liczcie punkciki. Zróbcie sobie nawet szalik z punkcikami. kur... co za ludzie.

Bardzo mądry post, zgadzam się w pełni.
Natomiast co do tego...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145976)
bla, bla,bla

robisz człowieku z siebie pośmiewisko coraz większe, nie odpowiadasz na postawione pytanie i próbujesz nieudolnie wybrnąć robiąc z siebie jeszcze większego pajaca. Jak dla mnie jesteś zwykłym kapciowym sympatykiem footballu (celowo tak napisałem, więc nie szczekaj) idealnie pasującym do gości z Klubu Kibica Reprezentacji (jest gdzieś link, poszukaj i porównaj do siebie), i nie warto prowadzić z Tobą dyskusji. Ciesz się dalej, zwycięstwami Legii ze Spartakiem, Amica z City, a pejsów z Soligorskiem( tak wiem ,ze przegrali). Ignorek dla Ciebie, bez odbioru.

Gaładze 12.08.2011 23:06

W końcu rozsądne osoby napisały dwa ostatnie posty, bo niektóre to aż żal było czytać.

yarow 12.08.2011 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez julo (Post 1146001)
[...] Kibice w papciach przed TV [...]

... Pewnie i leciwi wyjazdowicze z kilkudziesięcioletnim stażem mają prawo do kapci i TV ;)
Ważne, żeby mieli Wisłę w sercu.

palikot 12.08.2011 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1145980)
To sobie zobacz jak ja zagłosowałem..
Ankieta jest tendencyjna, źle sformułowana. W ogóle nie biorę jej pod uwagę.

Jesze Ci tak napisze... bo duzy atak na Ciebie
Ja rozumiem, że tobie chodzi o renomę polskiej piłki, żeby była ona silna wysoko na mapie świata, ale próbuje ci wtlumaczyć, że na to wpływają różne rzeczy, czego konsekwencją są dopiero występy w europie. Powiedz mi gdzie jest pilka slowacka, wegierska bialoruska? przecież tam tez grali w LM grupach LE i to kilka razy?? Podales jakis zupełnie drętwy przykład San Marino, tyle ze ono ma tyle mieszkańców co moje osiedle w hucie. Tam nie ma potencjału. Na renomę składają się pieniądze, duze ladne stadiony, kibice, teraz mamy euro, sponsorzy nowi, lepsi piłkarze itd... a sukcesy prędzej czy pózniej same przyjdą, a wole zeby je miała Wisła w 70% wieksze niż Legia i Amika. Potem taki 0 22 pisze, jakie to sukcesy Legia nie miała. I jako Wislak co mam odpowiedziec? ze im kibicowalem, trzymałem za nich kciuki? Nie!!! jako Wislak odpowiadam z dumą, że my tez je mieliśmy a ostatnio lepsze! i tym zachowuje się honor.
Mowie ci jeszcze raz, jednosezonowe wyskoki nic nie dają, choc bys nie wiem ile zarobił. Żeby byla renoma musi być powtarzalność, tak jak pisałem. co roku musi być gra w grupach, lecz Wisła ma być ta drużyną która ma zdobywać najwazniejsze laury, dzięki temu bedzie wzrastała renoma Wisły i polskiej piłki, reszta oprócz zgód ma zdobywać laury, ale te drugorzędne, (od czasu do czasu wskazana była by też wtopa :)) dzięki czemu coś pomogą ale uznanie zostaje u nas. Tak myśli normalny prawdziwy kibic Wisły, który trzyma kciuki tylko za swój klub, a ten co myśli ze jak ktoś inny ma być zbawcą polskiej piłki, bo się mu fartnie w City czy Juve to zwykły frajer, który ma zwyczajnie kompleksy i kiedyś za 20 lat będzie palikot junor rozmawiał z 0 22 junior i będzie musiał schować głowe w piasek, bo paru sympatyków trzymało kciuki za Legie... bo byli przekonani, że dogonimy Belgie...

p.s dogonimy jak bedzie kasa, bo potencjał jest duży... bedziesz miał dobrą lige za 5 - 10 lat! zobaczysz! Ale to WISLA JEST NAJWAZNIEJSZA! pAMIĘTAĆ rankingowcy :D!!!
Mówi patriota... lokalny :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl