![]() |
Cytat:
Nigdzie nie ma żadnej 100% jednomyślności. Nawet na st. Pauli nie ma 100% lewackiego bydła. Oczywiście wykluczam Cracovie. Tam jest 100% idiotów. Antystenes, jesteś w stanie w logiczny sposób wytłumaczyć fakt posiadania dwóch kont - zabroniony regulaminowo? |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Z tego co pisałeś wyżej "kibolem" jesteś raptem od 2-3 lat. Nic dziwnego, że Ci się wydaje, że supremacja Wisły jest wieczna. Niestety czepiasz się kibica, który pamięta czasy, gdy nie było Was na pierwszoligowej mapie, więc daj spokój proszę :)
|
Cytat:
Dwóch kont nie mam. Mam brata. Choć on dawno się tu nie logował?? Ale jak chcesz to za bana się nie obraże. Tylko naprawdę długoterminowego. Ze dwa lata minimum. Będę miał wreszcie motywację, żeby zalogować się na innym forum wiślackim. Bo to jak tutaj obraza się moją osobę i innych zresztą też to kpina. Myślicie, ze jak ktoś wam nie odpisze "sam jesteś głupem/ kosmitą/gamoniem" to wy macie rację? Na przezwiska nie odpowiadam przezwiskami. Hieny krew wyczuły, mody śpią?, rynsztok na forum.. |
Cytat:
|
Cytat:
jakakolwiek wzmianka na ten temat w innym watku bedzie nagradzana banem |
Cytat:
Cytat:
Ludzie. Róbcie dwa tematy o pucharach i sprawa załatwiona. |
Przez lata eksperymentowałem ze swoim duchem i ciałem w kontekście pucharów europejskich.
Wiem już jedno. Zresztą wiedziałem to w zasadzie od zawsze. Nie jestem się w stanie zmusić, przemóc aby sympatyzować w pucharach Legii. Nie chodzi o Warszawę ale o Legię. Kiedy Legia dostaje w tyłek - cieszę się. Ze świadomością nawet i tego, że są tam w tych pucharach jakieś "mityczne " punkciki ciułane mimo woli dla polskich drużyn. Myślałem, że jet ze mną coś nie tak ale widzę, że nie jestem sam :P. W takim razie chyba chcę, aby było z nami coś nie tak, bo w takim "stanie" dobrze się czuję. Siedzi to we mnie tak zwierzęco organicznie jak niechęć na widok tych drobniutkich pionowych biało czerwonych pasków. Odpycha mnie od dziecka a mam już względnie sporo lat, na widok tych pasków [chyba, że mam świadomość taką, że należą one do Resovii] albo jakiejś drużyny spoza Polski. Przy czym, nie jest mi obojętny los Reprezentacji Polski oraz siły polskiej piłki w ogóle. Jeśli chodzi o stosunek do pozostałych polskich drużyn [nie dotyczy Lechii, Śląska, Unii a również i nadal Jagielloni], to zależnie od konkretnej drużyny patrzę lub patrzyłbym na ich mecze w Pucharach od zupełnego tumiwisizmu począwszy, do pewnej dozy sympatii. Zależnej od wielu czynników. KIBICOWAĆ, jestem władny tylko Wiśle. I krok dalej, dodatkowo Wawelowi Kraków [ze względów historyczno osobistych] - ale to już byłoby trochę inne, innej jakości kibicowanie. |
Chodzi o ten wątek czy o całe forum Wisły?? Bo nie za bardzo zrozumiałem.
|
Skasowałem. To nie było do Ciebie.
|
yarow ten stan emocji nosi nazwę nienawiść:)
Nienawiść,zazdrośc, kompleksy, wstyd mogą spowodować, że nie przyjmiemy od znienawidzonego jakiegoś.."daru". Są to emocje o niskich wibracjach, bo tylko takie potrafią zamazać racjonalny obraz całości. Człowiek wówczas ma żal do sąsiada, że mu krowa hojnie mleko daje, sąsiad częstuje, ale ty nie chcesz. Nienawidzisz, zazdrościsz, źle życzysz. Nieważne, że komuś sie powiodło i Tobie z tego coś przypadnie, choć ręką nie musisz ruszyć. Nie przyjmujesz "daru", ale z chęcią przyjął byś porażkę sąsiada....wtedy jest saaaatysfakcja. Nieważne, że ty masz źle, ważne,że ktoś ma gorzej. Patolodżajzing:) |
Cytat:
Jeśli byłeś kiedykolwiek na meczu piłki nożnej, to zapewne zauważyłeś, iż kibicowanie nie polega wyłącznie na wibracjach wysokich. Sądzę, że w moim przypadku ważną rzeczą jest adrenalina. Sytuacja jawi się dla mnie komfortowo. Nie dosyć, że mogę kibicować mojej drużynie, to jeszcze otrzymuję dodatkowe emocje podczas kkibicowania przeciwko innej drużynie :P. I dobrze mi z tym. Gdybyż ów "dar", o którym napisałeś był prezentem prawdziwie dla mnie jako kibica Wisły wypracowywany a nie jedynie przy okazji i mimo woli - przyjąłbym go z otwartym sercem. Jednak tak nie jest i tak przecież nie może być. W przypadku Legii jest to "dar" dla kibiców Legii a dla całej reszty populacji, prezent przy okazji. Jest to naturalne i ja to akceptuję i zarazem przechodzę obok niego obojętnie. ------------------ Chciałbym jeszcze nawiązać do mojej wcześniejszej wypowiedzi: gdyby kibice "kibicujący" Wiśle w pucharach [ale na co dzień kibice innych drużyn] przyjmowali tak chętnie i utożsamiali się tak chętnie z porażkami Wisły jak z jej potencjalnymi sukcesami, to łatwiej byłoby mi przyjąć, że to "kibicowanie" wszystkim polskim drużynom jest szczere i bez nalotu hipokryzji. |
ok, wszyscy mamy w sercu jedną drużynę, ale potwierdź fakt, że ciężko przełamać tą nienawiść, bo nawet dobrze się z nią żyje, ale faktem jest, że jak się to zrobi, to widzi się wielkie perspektywy dla Wisły, które otwierają polskie kluby zwycięzając na arenie międzynarodowej?
Prawda oczywista. Silna liga, silne polskie kluby, dobre wyniki w Europie to silna Wisła. A o to nam chodzi. |
Cytat:
Jak widac bluzganie na twoj klub, czy flagi wiszące do góry kołami to za mało aby znienawidzic dana ekipy. |
Cytat:
Jeśli Legia jest mocna, i na arenie międzynarodowej będzie zwyciężać to zdobędzie uznanie międzynarodowe. To samo dotyczy Wisły.Ta sama reguła dotyczy pozostałych drużyn. Natomiast fakt, że ja nie będę kibicował Legii czy sympatyzował z Legią nie wpłynie na nią [niestety :D] osłabiająco. Nie ma to w ogóle znaczenia w kontekście jej pucharowych zmagań. Chyba, że zakładasz, że powinienem kupić bilet na Ł3 wspomagając ten klub finansowo i dopingowo :P? jeśli tak uważasz, to zbyt wiele i oczywiście z wielką naiwnością wymagasz ode mnie :P |
Cytat:
Nie chodzi o kibicowanie sensu stricto. Chodzi o to by mieć świadomość: np1. Aha, Legia wygrała, przyciągnie na nasze podwórko sponsorów, scautów, będzie kasa za transmisje, liga będzie dobra->lepsza, a nie buraczana. np2. Legia wygrała, aha, wystarczy, że juro jeszcze wygra Amika w pucharach ze swoim przeciwnikiem i mamy dwa zespoły w LM. Bdb dla Wisły, bo tak się zdarzyło, że Polonia ma już dawno mistrza i my walczymy o drugie miejsce.. Trzeba w sukcesach polskich klubów szukać pozytywów dla Wisły. Jest ich cholernie dużo. A porażki polskich ekip skazują naszą ligę na marazm. Chciejmy w końcu mierzyć się z najlepszymi w Europie, a nie cieszyć się, że Jaga nie przeszła Kazachów, czy inna niedorzeczność. Cytat:
Spór trwa o to, żeby wprowadzić na forum inną kulturę świadomości. Chodzi o to, żebyśmy się co rok nie sprzeczali o to samo. Trzeba w końcu zdecydować, czy jest zgoda na to, by z czystym sumieniem ludzie pisali w tem. "polskie ekipy w pucharach": "Legia wygrała ze Spartakiem, pokazała Ruskom, że Polak potrafi, wreszcie mamy dwie drużyny z grupe, za rok jest szansa na dwie ekipy w LM, Jeśli jutro Brugge przegra to dogonimy ligę Belgijską" I to jest fajne. Takie coś. A nie nienawiść typu..sam wiesz:) Takie coś zostawmy ludziom z POZnania. |
Ten koles to bankowo "adam" i "michal" z "gownianej gazety", nie moze byc inaczej :lol:
|
Cytat:
Cytat:
Takiej jak wyżej podałeś wykładni "kibicowania" możesz oczekiwać od oficjeli, przedstawicieli PZPN, Rządu RP, Prezydenta RP czy szefa PKOL i wreszcie - bo w takiej konwencji napisałeś - dziennikarzy. Oni mogą tak z czystym sercem mówić i pisać. Kibic drużyny klubowej nie ma obowiązku patrzenia w podobny sposób jak ww. środowiska. Jeśliby całe polskie społeczeństwo przyjęło jeden punkt widzenia ,zacząłbym się obawiać o to społeczeństwo [teraz też się obawiam, ale z innych względów nie dotyczących kibicowania]. Uważam, że możesz albo przyjąć, że pewna część tego społeczeństwa [kibice] myśli inaczej, lub w węższym zakresie: część jednej z grup społecznych [część kibiców Wisły] uważa inaczej niż pozostała część - albo pozostaje Ci walka z nami wiatrakami :) Napisałeś o "innej kulturze świadomości". Ależ np. ja posiadam taką świadomość, że Legia to polski klub! Nie zmusi mnie to jednak do cieszenia się [jeśli nie chcesz używać słowo kibicowanie, sympatia] z ewentualnego sukcesu Legii Warszawa. |
ej daj już spokój, przejdź się gdzies, dobrze Ci zrobi... :D wiem, ze wakacje przerwa od szkoly itd, ale naprawde nie masz co robic tylko na forum siedzieć i umoralniac wiekszość osób która twierdzi inaczej podaje argumenty, do których nawet się nie odniesiesz? Za prowadzenie słowotoku powinny być bany, serio
czlowiek pyta sie co dobrego jedne wyskoki Wisły i Amiki dały poolskiej piłce, a ten cały czas swoje, że "dużo dobra" :D masakra, co za troool :D |
Cytat:
Dla tych co lubią wyśmiać, jak polskie kluby przegrywają i dla tych co wolą jak wygra polska ekipa niż turecka czy rosyjska. Jedni nie wchodzą do tematu drugich i jest wreeeeszcie porządek.:-) Cytat:
Teraz trzeba wskazać odpowiednie tematy odpowiednim osobom..z tym, że jeszcze nie ma tematów.:-/ |
Nie oddzielne tematy ale załóżcie sobie oddzielne forum !
Mam nadzieję że nikt nie pozwoli takiemu tematowi wisieć dłużej niż godzinę a jego założyciela odpowiednio nagrodzi. Zapraszamy na forum.gazeta.pl - możecie się tam udzielać do woli na wszelkie tematy - tolerancja kwitnie i tańczy. Nienawiść i kibicowanie zostaw prawdziwym fanom Wisły. Wyjdzie to dla dobra i forum i nas wszystkich. |
Cytat:
więc spróbuj w końcu odpowiedzieć, co takiego dobrego stało sie po awansie Legii i Widzewa do Lm w latach 90, naszych i Amiki dobrych występach w pucharach, reprezentacji na MŚ i ME? pewnie "dużo dobrego" |
Cytat:
Myślisz, że jesteśmy, gdzie jesteśmy bo przegrywamy z każdym, wszędzie i o wszystko? Tak jak marzysz? Nie przyjacielu. Nirwany jeszcze nie osiągnąłeś. Polska piłka jeszcze nie jest na dnie i mam nadzieję, że Legia przejdzie Ruskich. |
....a!! Polska piłka była na dnie, bo nie było kasy! dzieki czemu dobry wypad polskiej drużyny był raz na 7 lat! zrozum to trolu! bedzie kasa, będziemy miec 2 nawet 3 ekipy LM i 4 w LE! i jedną z tych, bedzie Wisła a sześciu pozostałym oprócz zgód, bedziemy niezmiernie życzyć odpadnięcia!
bez odbioru! |
Cytat:
Palikotowi nie chcesz odpowiedzieć - zatem podaj mi SENSOWNE argumenty za tym, by kibicować Legii czy Amice w pucharach. Co Wisła ma z tego. Podkreślam sensowne, nie z dupy wzięte jak cytowana Twoja poprzednia wypowiedź, z której ni hu.a nie rozumiem:rotfl: (podejrzewam, że nie tylko ja). Co ma do ku.. nędzy do tego wszystkiego San Marino, które w piłkę gra rekreacyjnie:shock: |
Cytat:
Co do kasy..to jak ty ją chcesz zdobyć? Myślisz, że Wisła będzie wygrywała z ogórkami w lidze co nie wiedzą, że z autu nie ma spalonego a w Europie będzie co rok w LM? Żeby była kasa to muszą być sukcesy, konkurencja i zwycięstwa polskich drużyn na wszystkich frontach. Pozdrawiam. Cytat:
e: Wy sobie chyba ze mnie jaja robicie:) Ile mozna...ile LAT można przerabiać ciągle to samo? |
Cytat:
Cytat:
Edit: kolejny raz domagam się podania przez Ciebie argumentów "za". |
Cytat:
Bo to że Legia odniesie sukces nie oznacza że któryś ze sponsorów zapuka do drzwi Podbeskidzia czy Jagiellonii z propozycją sponsorowania ich i tak dalej. Bo to Legia odniosła sukces. Nie Wisła, Jaga i nikt inny. I kasę rzucają do Legii, kibice drzwiami i oknami walą na stadion Legii, piłkarze z zagranicy chcą grać w Legii, sponsorzy idą do Legii. Wszystko dla Legii bo odniosła sukces. A Wisła i reszta się przyglądała dlatego gówno dostanie. Dlatego to Wisła ma odnosić sukcesy w europie. A reszta podziwiać i płakać z w....ienia. |
Cytat:
a canal+ placi za karabach i wetre wilno 400 mln zł... :rotfl: stadiony tez nam budują za sukcesy w pucharach... :pobity: pewnie śr. frekwencja w lidze tez skoczyła o 3 tyś bo sukcesy wielkie mamy :) holendrzy do Wisly przyszli bo sukcesem okazało się odpadnięcie z ... Lewadią i Karabachem A Ljuboja do Legii przyszedł bo ta wzięła pieniądze na niego z tytułu zwyciestw i awansów z Wetrą, FK Moskwa i Broendby ps. użyłes porównania :) ps2. dajcie juz mi tego bana bo nie moge na tym forum już :) co nam jeszcze ciekawego powiesz? słuchamy... |
Cytat:
Dlaczego nie mam? Bo jestem trolem:lol: :lol:..sobie jaja ze mnie robicie, a potem na polewnym forum puścicie. Aż mi wstyd, że tak długo dałem się wkręcać, że ktoś może nie rozumieć tej metafory, i że porażki Polskich klubów to porażki Wisły.:lol: Może dałbym się dalej wkręcać, ale z nierozumieniem tej metafory to przesada:D To otworzyło mi oczy. Mimo wszystko dowcip się Wam udał.:P |
W kwestii "technicznej" chciałbym powiedzieć na moje zakończenie, to co było już sygnalizowane chyba ...
Pytania zadane w sondzie nie wyczerpują tematu. Osobiście, kilka dni temu niejako "z marszu" kliknąłem na nieodpowiednią opcję biorąc pod uwagę np. obecnie grający w pucharach Śląsk. Inna rzecz, że z tego "marszu" nie odróżniłem zdefiniowanego gdzieś w treści postów pojęcia "kibicowanie" od np. "sympatyzowania" lub "przychylności". Wiem z doświadczenia jak ważne jest zdefiniowanie pojęć na początku [aby każdy miał jedną wykładnię]. W innym przypadku każdy może interpretować pojęcie na swój sposób. W konsekwencji wypaczyć to może wyniki [uprzedzam ewentualne ataki: jestem socjologiem :)]. |
To sobie zobacz jak ja zagłosowałem..
Ankieta jest tendencyjna, źle sformułowana. W ogóle nie biorę jej pod uwagę. |
Cytat:
|
Kto choć raz był na wyjeździe za swoją drużyną albo w sytuacji gdy spotkał samemu wrogich kibiców obcej drużyny ten wie że nie można kibicować rywalom, bez względu na to jaki to mecz. Bez wyjątku. Żadne punkciki i śmieszne utopijne dyrdymały mnie nie przekonają. Rzeczywistość jest inna. W rzeczywistości można dostać po kufie i trzeba bronić swoich barw klubowych. Kto tego nie przeżył to nie zrozumie. Kibice w papciach przed TV - załóżcie sobie fanklub wszystkich polskich klubów w pucharach. Jak któraś z drużyn słabiej zagra albo o zgrozo odpadnie, przerzucajcie się na drugą. Będziecie zawsze na topie. Liczcie punkciki. Zróbcie sobie nawet szalik z punkcikami. kur... co za ludzie.
|
Cytat:
komedia Jesteś tak absurdalnym człowieczkiem że normalnie to bym sobie w ogóle tobą głowy nie zawracał.Ale po raz ostatni - obiecuje. Antystenes napisał(a):Wyświetl post Framat moja opinia jest taka, żebyś zrobił osobny temat, wraz z ankietą, czy jest zgoda na forum na kibicowanie polskim drużyna w pucharach czy nie. Framat jako że to człek niekłótliwy i kompromisowy, temat założył Czym się różni 'czy jest zgoda na forum na kibicowanie polskim drużyna w pucharach' od 'Czy tu kibicujemy innym polskim drużynom w Europie.' - to tylko ty wiesz bo że sens jest w 100% taki sam to jest jasne - Framat, jesteś kolejną osobą która manipuluje , zaraz po flamengiście - znanym jako moderatorski zamordysta;) Zresztą ja to napisałem dawno że to nic nie zmieni bo jesteś zwykłym trollem - masz ankietę - przegrałeś sromotnie, zakwestionujesz ją.Dostaniesz bana, założysz sobie nowe konto i nadal będziesz drażnił ludzi, skomlał, donosił jak ktoś nazwie cie kosmitą bądź gamoniem;) Przykład gościa bez krzty honoru i odpowiedzialności za słowo Ja skończyłem - proszę teraz by wyniki zostały wyegzekwowane czyli temat kaput - bo nie ma zgody więc dyskusja jest bezcelowa a każde podniecanie się w innych tematach, nagradzane I to już nie do ciebie bo to jak gadanie ze ścianą. Nikt nikomu nie zabrania się cieszyć nie cieszyć, być obojętnym itp - Ja osobiście nie uznaje tego jako jakiś wielki wyznacznik bycia tzw 'prawdziwym kibicem Wisły' . Niech każdy reaguje tak jak czuje - jest przymus kibicowania Turasom z Legią? Nie ma.Cieszysz się że Legia ograła Turków z ich pewnym siebie(ale tylko w gębie) trenerem - ok.Kogo to obchodzi? Jedynie prosta zasada - nie epatować tym na publicznym forum WISŁY - jeśli większość sobie tego nie życzy. To tak jak z gejami czy jak kto woli pedałami:> - W przeciwieństwie do większości - nic do nich nie mam, nie chce ich nawracać, leczyć , obijać, poniżać itp.Są mi zupełnie obojętni tak jak i hetero - tyle że jak jest wiadomo że większość drażni/obrzydza widok obściskujących się facetów - niech nie robią tego publicznie.Korona ze łba im nie spadnie tak jak nie spadnie golasom którzy mogą nie widzieć w łażeniu w 'stroju Adama' niczego złego ale tego nie robią bo takie są normy a jak chcą łazić to łażą we własnym gronie Nie chce być źle zrozumiany, porównanie jest z gatunku skojarzeniowych a nie dosłownych.Wniosek - chcecie kibicować - kibicujcie - ale nie TU, kibicujcie sami dla siebie, wśród znajomych itp - ale nie TU - bo większość sobie tego nie życzy. A ty 'Antytalencie' nie odpisuj mi bo i tak wiem że nic do ciebie nie dotrze.ja znam twój pogląd, ty mój i na tym zakończmy. ps pociesz się że chyba nigdzie indziej nie mógł byś się tak wykazać jak u nas.Chociaż bardzo rzadko zaglądam na jakiekolwiek inne fora to jestem przekonany że z większości byłbyś wykopany chwile po ogłoszeniu twoich teorii i żadnej dyskusji by nie było Ciesz się że to akurat Franek i Żuraw strzelali gole a nie kto inny bo jako kibic Legii czy Lecha nie miał byś najmniejszej możliwości na zabłyśnięcie - tu jesteś chwilowym celebrytą więc to doceń:D |
Cytat:
Natomiast co do tego... Cytat:
|
W końcu rozsądne osoby napisały dwa ostatnie posty, bo niektóre to aż żal było czytać.
|
Cytat:
Ważne, żeby mieli Wisłę w sercu. |
Cytat:
Ja rozumiem, że tobie chodzi o renomę polskiej piłki, żeby była ona silna wysoko na mapie świata, ale próbuje ci wtlumaczyć, że na to wpływają różne rzeczy, czego konsekwencją są dopiero występy w europie. Powiedz mi gdzie jest pilka slowacka, wegierska bialoruska? przecież tam tez grali w LM grupach LE i to kilka razy?? Podales jakis zupełnie drętwy przykład San Marino, tyle ze ono ma tyle mieszkańców co moje osiedle w hucie. Tam nie ma potencjału. Na renomę składają się pieniądze, duze ladne stadiony, kibice, teraz mamy euro, sponsorzy nowi, lepsi piłkarze itd... a sukcesy prędzej czy pózniej same przyjdą, a wole zeby je miała Wisła w 70% wieksze niż Legia i Amika. Potem taki 0 22 pisze, jakie to sukcesy Legia nie miała. I jako Wislak co mam odpowiedziec? ze im kibicowalem, trzymałem za nich kciuki? Nie!!! jako Wislak odpowiadam z dumą, że my tez je mieliśmy a ostatnio lepsze! i tym zachowuje się honor. Mowie ci jeszcze raz, jednosezonowe wyskoki nic nie dają, choc bys nie wiem ile zarobił. Żeby byla renoma musi być powtarzalność, tak jak pisałem. co roku musi być gra w grupach, lecz Wisła ma być ta drużyną która ma zdobywać najwazniejsze laury, dzięki temu bedzie wzrastała renoma Wisły i polskiej piłki, reszta oprócz zgód ma zdobywać laury, ale te drugorzędne, (od czasu do czasu wskazana była by też wtopa :)) dzięki czemu coś pomogą ale uznanie zostaje u nas. Tak myśli normalny prawdziwy kibic Wisły, który trzyma kciuki tylko za swój klub, a ten co myśli ze jak ktoś inny ma być zbawcą polskiej piłki, bo się mu fartnie w City czy Juve to zwykły frajer, który ma zwyczajnie kompleksy i kiedyś za 20 lat będzie palikot junor rozmawiał z 0 22 junior i będzie musiał schować głowe w piasek, bo paru sympatyków trzymało kciuki za Legie... bo byli przekonani, że dogonimy Belgie... p.s dogonimy jak bedzie kasa, bo potencjał jest duży... bedziesz miał dobrą lige za 5 - 10 lat! zobaczysz! Ale to WISLA JEST NAJWAZNIEJSZA! pAMIĘTAĆ rankingowcy :D!!! Mówi patriota... lokalny :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl