Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto chce, żeby była transmisja i jest w stanie dać za to złotówkę (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8147)

rav 26.06.2011 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crate digger (Post 1116843)
popatrzcie na satelitarne łącza internetowe.

np.
http://www.tooway.pl/
http://www.dostawcy-internetu.pl/astra2connect-cennik
http://www.dostawcy-internetu.pl/Int...przez-satelite

troszke droższe, ale można wybrać opcje przesyłu. ponadto zasięg na całą Europę. całkowice mobilne. wystarczy troche prądu. mam nadzieje że pomoglem :)

Dzięki za chęci, kiedyś to rozkminiałem, może się trochę poprawiły te oferty. Teraz na szybko zerknąłem i:
- tooway - widzisz tam cennik? (nie znalazłem)
- astra2connect - nawet w ofercie BUSINESS LINE za 599 zł miesięcznie (3-letnia umowa) transfer jest 3-krotnie za niski: 4096/360 kbit/s


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 1116846)
tutaj:
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/docum...e_20110605.pdf
piszą, że jest 7,2Mbit pobieranie 1,9Mbit wysyłanie, ale trzeba być pewnie w zasięgu. Teraz jakiś zasięg jest praktycznie wszędzie, a porządna antena i modem mogą chyba w większości przypadków załatwić sprawę.

Może się coś poprawili, ale np. na stadionie Wisły jeden z fotografów korzysta z blueconnecta i wiecznie narzeka na szybkość wysyłki zdjęć. A co dopiero video live. Wahania potrafią być ogromne, uzależnione chociażby od tego... ile osób jest na meczu (czyli komórek t-mobile w pobliżu). No i jest to oczywiście rozwiązanie tylko na Polskę.

olek0 26.06.2011 13:46

Najlepiej to sie dogadac z wlascicielem stadionu , placisz im 50 euro za internet na jeden dzien a oni ci udostepniaja.
W niemczech nawet amatorskie kluby maja internet na swoich obiektach wiec nie bedzie napewno z tym problemu.
Internet 16 mb to standard wiec uploadu ci wystarczy. Transmisje robie co tydzien wiec wiem jak to z tym bywa :)

crate digger 26.06.2011 13:46

heh wrzuciłem pierwsze lepsze :)

StarDSL http://www.dostawcy-internetu.pl/stardsl-cennik troche lepsze warunki ale upload jest chyba piętą achilesową tego typu rozwiązania.


http://www.polnetkom.pl/internet_satelitarny.html tyle że ceny zdaje się są negocjowalne bo nic o nich nie jest napisane :) upload deklarują znacznie wyższy. może za reklamę podczas transmisji (jaki szeroki dostęp do ludzi, w koncu przedsiebiorcy to też kibice, a zdaje sie ze do nich chcieliby trafić) zgodziliby się na udostępnienie sprzętu na czas transmisji bez konieczności kupowania i wiązania się :D warto IMO napisać i coś takiego zaproponować, może nawet w ramach częstszej współpracy :)

Reklama podczas transmisji mogla by byc dłuższa i tlumaczyc zasady działania :) a sam przesył byłby demonstracją

Tenzen 26.06.2011 13:54

@rav - Aha, tylko Polska. Reklamowali się że na rozmowy mają jedną cenę do całego T-Mobile więc myślałem, że z internetem będzie podobnie.

Ten fotograf pewnie przesyła całe serie zdjęć w ogromnych rozdzielczościach i bezstratnych formatach więc to musi długo trwać, nie ma siły.

@olek0 - tylko sparingi rozgrywane są najczęściej na boiskach treningowych w oddaleniu od stadionu. Tam chyba ciężko o kabel.

olek0 26.06.2011 14:01

Tenzen - sprobowac mozna . A mobilnego neta naprawde nie polecam tu trzeba by cos innego wymyslec.

rav 26.06.2011 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez olek0 (Post 1116851)
Najlepiej to sie dogadac z wlascicielem stadionu , placisz im 50 euro za internet na jeden dzien a oni ci udostepniaja.
W niemczech nawet amatorskie kluby maja internet na swoich obiektach wiec nie bedzie napewno z tym problemu.
Internet 16 mb to standard wiec uploadu ci wystarczy. Transmisje robie co tydzien wiec wiem jak to z tym bywa :)

W tym kierunku poszedłem, jeśli chodzi o Oberhausen :)

olek0 26.06.2011 14:23

Sadze ze jedyna szansa na transmisje. Mobilny internet bedzie sie przerywal caly czas.
Ale probowac oczywiscie mozna :)

Smoqu 26.06.2011 16:50

max 5 pln-ów za 1 mecz ode mnie

stawski 26.06.2011 16:56

Też się wpisałem i zapłacę, tylko podajcie szczegóły.

FraMat 26.06.2011 20:13

a co z przepisami o zezwoleniach na publiczną zbiórkę pieniędzy? Ktoś to ma opanowane?

http://wykroczenia.wieszjak.pl/chara...ezwolenia.html

cassius31krakow 26.06.2011 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1117040)
a co z przepisami o zezwoleniach na publiczną zbiórkę pieniędzy? Ktoś to ma opanowane?

http://wykroczenia.wieszjak.pl/chara...ezwolenia.html

Raczej mówimy tutaj o zakupie usługi telewizyjnej

Tenzen 26.06.2011 20:40

Ale chyba to musiałyby być ogromne kwoty by trzeba było uważać na regulacje prawne. Tak mi się wydaje.

Zbiórki na oprawy są kontrolowane przez państwo? ;)

Bulet 26.06.2011 20:45

dorzucam 5zł

tomaszw 26.06.2011 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1117040)
a co z przepisami o zezwoleniach na publiczną zbiórkę pieniędzy? Ktoś to ma opanowane?

http://wykroczenia.wieszjak.pl/chara...ezwolenia.html

to jak sie zrzucamy z kumplami na flaszke to popelniamy wykroczenie...

Cytat:

Kiedy zezwolenie nie jest potrzebne
Zgodnie z przepisami ustawy o zbiórkach publicznych zezwolenie nie jest potrzebne m.in. do zbierania ofiar na cele religijne, kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą, naukową, oświatową i wychowawczą; do zbiórek przeprowadzanych w drodze loterii pieniężnych lub fantowych, jeżeli zbiórki są przeprowadzane w miejscach publicznych; do zbiórek przeprowadzanych w lokalach prywatnych wśród grona znajomych, osobiście przeprowadzających zbiórkę; do zbiórek wśród młodzieży szkolnej w lokalach szkolnych, odbywających się na podstawie zezwolenia władz szkolnych.
a jak nie to w srod osob wplacajacych zosatnie rozlosowanych 10 pocztowek z rygi i mamy loterie:P

rav 26.06.2011 21:30

Ło... z loteriami to dopiero są jaja.... :)

Na pewno nie zrobimy tego w formie publicznej zbiórki. Runda jesienna się skończy, a my formalności nie będziemy mieli załatwionych ;)

tomaszw 26.06.2011 21:54

pogiete to dla mnie jest. Mam ochote dac komus moja, opodatkowana juz kase ktora zarobilem to za przeproszeniem ch*j komu do tego...

wwf 26.06.2011 23:15

tomaszw - A wiesz że możesz nie mieć pracy w Polsce, no i wyjedziesz za granicę do jakiejś pracy. Zarabiasz ale jednocześnie robisz jakieś fuchy , ciągniesz etat w ochronie na czarno, cięzko pracujesz gdzieś kilka tysięcy kilometrów od domu. Odkładasz 25 000 euro i idziesz sobie coś kupić. Robisz transakcje.

Za miesiąc przychodzi ci wezwanie z US bo własnie coś kupiłeś za 25 000 euro a oficjalnie zarobiłeś dużo mniej. Okazuje się że w polsce wszystkie operacje finansowe powyżej 20 000 euro muszą być zgłaszane przez bank do US.

I co ty na to, nie dość że nie miałeś pracy w Polsce, to pojechałeś gdzieś do Holandii, pracujesz po 18 godzin to potem nie możesz tych pieniędzy wydać. No chyba że weżmiesz kredyt i dasz zarobić bankowi.

hassarol 27.06.2011 08:27

3zł ode mnie, proszę o szczegóły.

skejton 27.06.2011 08:48

5zł poleci do was

callon2190 27.06.2011 09:18

Ja moge wplacic tylko ze smsem :) sms za 5 zl = 3 zl dla was :)

Tenzen 27.06.2011 09:30

Najlepiej byłoby chyba wprowadzić płatny dostęp. "Wpłać minimum 1zł. PayPal, Przelew. SMS'em minimum 5zł." Sporo kibiców jest pewnie w wieku szkolnym i nie ma konta bankowego. Ja przez prawie całe studia też nie miałem ;)

miba 27.06.2011 10:21

Jeśli będzie taka możliwość, to jak najbardziej, najlepiej przelewem, kwota 5zł to jak rozumiem minimum poniżej którego schodzić nie wypada? ;)

KoTu1906 27.06.2011 10:31

dobra inicjatywa,5 pln z mojej strony na pewno się znajdzie :)

tomo 27.06.2011 10:43

Z smsami nie głupi pomysł. Jakakolwiek forma będzie, ja jestem za i dorzucam od siebie 5.

frg 27.06.2011 10:43

odemnie 10zł przelewem. prosze tylko o info, żeby to nie uciekło.

najm 27.06.2011 10:48

co do problemu prawnego, to wykroczeniem jak czytalem jest publiczna zbiorka pieniedzy. Natomiast wasz pomysl byłby prywatna zbiorka, dlatego ze przez publiczne nalezy rozumiec sytuacje gdy nieoznaczone osoby skladaja pieniadze (tak jak np na Mszy w Kościele, czy na rzecz WOŚP). Tu sytuacja jest inna, gdyż polega to na tym, że określone osoby (zidentyfikowane przez nicki co odpowiada imieniu i nazwisku) zobowiązują się wspólnie zakupić usługę, na którą jedna osoba wykłada pieniądze a inne jej oddają.

Dlatego by nie było problemu należy ustalić dokładnie cenę, a potem kto ile zapłaci - zsumować by wyszła ta wysokość i nie ma problemu. Nie będzie to zbiórka ofiar.

Ja bym tak rozumiał ten zakaz.

wiślak 86 27.06.2011 10:54

Było mówione odnośnie smsów że są nieopłacalne bo z każde złotówki tylko 40gr jest tak naprawdę przelewane.

Tenzen 27.06.2011 12:18

Ten SMS byłby ostatecznością jeśli ktoś nie ma żadnej innej możliwości, a dobrowolnie i świadomie chce do tych pięciu złotych dołożyć jeszcze 3zł dla operatora.

Najlepiej jednak oczywiście by wszyscy założyli sobie darmowe konto PayPal i przelali tam sobie coś.
http://youtu.be/po1RIIa576w

Matti1231 27.06.2011 19:53

Ja mogę rzucić dowolną kwotę tylko SMSem niestety nic innego nie wchodzi w grę

Ar222 27.06.2011 20:10

Dorzucę 5 zł przelewem

Dariook 28.06.2011 00:04

Paypal mi pasi, 10zl spokojnie daje. Tylko prośba, niech to bedzie z jakiejś platformy lub rusztowania...

Cinek1906 28.06.2011 00:05

Oczywiśćie dorzuce piątaka!!

PSYCHOLTSW 28.06.2011 07:03

a jaki ten nr konta? nie wiem może przeoczyłem ale nie chcę czytać całego tematu... także jakby można było prosić to umieśćcie nr konta pod ankietą żeby każdy widział :D chyba że marudzę no to wtedy przepraszam i poszukam tego nr :D

rav 28.06.2011 14:00

Temat Obserhausen ostatecznie upadł.

Pracujemy nad Tallinem, czyli sparingami z Rapidem oraz tym drugim (Genk/Flora). Jeśli gospodarze pomogą nam w zapewnieniu kilku rzeczy, to ruszamy. Na razie trudno przesądzać w jedną czy w drugą stronę. Jeśli szanse się zwiększą, wówczas opublikuję wszelkie informacje dotyczące sposobu wpłat.

Ci, którzy zadeklarowali się w tym temacie oraz osoby, które głosowały w sondzie, otrzymają także informacje mailem. Jeśli więc macie wprowadzony nieaktualny adres mailowy w swoim profilu - poprawcie go.

Aha, sparing z Rapidem będzie nadawała jedna ze stacji rumuńskich (to są świry, tam chyba wszystkie sparingi dają...), ale w necie raczej nie będzie to dostępne. Czekam na potwierdzenie.

Jeszcze jedno, chociaż sporo osób się wpisało i zadeklarowało, to jednak wciąż jest to dość mała liczba (choć nie liczyłem wpłat wyższych niż 5 zł deklarowanych w postach). Liczę, że będzie Was trochę więcej, no i może jeszcze wspomożemy się z jakąś reklamą. Zatem nadal podbijajcie temat.

FraMat 28.06.2011 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1117885)

Aha, sparing z Rapidem będzie nadawała jedna ze stacji rumuńskich (to są świry, tam chyba wszystkie sparingi dają...), ale w necie raczej nie będzie to dostępne. Czekam na potwierdzenie.

Trzeba bedzie śledzić informacje na http://www.fcrapid.ro/ a także na www.gsptv.ro
Ta ostatnia strona nadaje najwięcej meczów sparingowych.
W razie w. znajdziemy odpowiednie stacje

murray 28.06.2011 14:47

Jak akcja taka, żeby dać piątaka - to ja chętnie.

rav 28.06.2011 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1117907)
Trzeba bedzie śledzić informacje na http://www.fcrapid.ro/ a także na www.gsptv.ro

Właśnei chyba nie gpstv tylko DigiSport http://www.digisport.ro/fotbal.

FraMat 28.06.2011 15:45

To ja mam jeszcze inną:
http://digi-hdsport.com/

Na tej stronie jutro transmisja Rapid-Austria Wiedeń o 16.00

NHwiernyTS 28.06.2011 15:56

Z chęcią dorzucę 5 zł za mecz.

prorok 28.06.2011 16:37

Też dam piątke, w każdej formie mogę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl