![]() |
Śląsk odpada w II rundzie z zespołem typu Fulham
Jaga odpada w II rundzie z .... kimś tam Legia odpada w III rundzie z zespołem typu Fulham Na poczatku sierpnia wszyscy oprocz Wisly maja po pucharach i kompromitacje kolejny raz. |
Cytat:
Ponadto równie dobrze ja moge ułożyć takie pary że wszystkie zespoły wejdą do fazy grupowej LE i będzie najpiękniejszy sezon w pucharach dla Polaków. |
Jaga jest rozstawiona w 1 i 2 rundzie więc nie odpadnie z leszczami, jestem o tym przekonany. Śląsk może coś ugra, bo każdy go pewnie zlekceważy i w tym upatruję jego szansę. WCracow, ja jeszcze nigdy nie przeczytałem mądrego posta napisanego przez Ciebie, ile Ty masz lat?
Legia, hmm, wszystko zależy od losowania, to Ameryki nie odkryłem. Co do pytania licoo to może Leszek wystąpi w intertoto, bo w lidze na nic więcej nie było go stać :D. |
Co do tego intertoto to szkoda, że nie ma..
Ja był bym za tym, żeby wszystkie kluby, z każdego państwa, które zostaną wyeliminowane w przedbiegach typu, np. Wisła rok temu, czy Ruch, miały możliwość pogrania ze sobą w jakimś pucharze pocieszenia. Puchar ten był by dobrowolny, kto odpadł i nie chce grać już w pucharze nie musi. Niekoniecznie musiały by być w tym pucharze pkt do rankingu, ale zawsze można by powalczyć i pokazać się w Europie, dodatkowe mecze, zyski z reklam, z biletów, transmisji..coś by się działo, a tak co? Wisła odpadła i rok czekania:( |
Wg mnie to właśnie LE jest takim pucharem pocieszenia po odpadnięciu z LM. Miejmy nadzieje, że Wisła w tym roku nie znajdzie się w LE tylko przebrnie kwalifikacje i dotrze do LM
|
^^ Wtedy LM i Puchar Europa nie były by tak prestiżowe. Granie z mocnymi zagranicznymi drużynami, to ma być cel, a nie sparingi z tymi, którzy odpadli. Czekasz rok, żeby grać z ekipą z poza twojego kraju, musisz dać z siebie wszystko, żeby ich ograć i awansować dalej. To jest adrenalinka, podnoszenie poziomu sportowego drużyny. Jesteś słaby odpadasz i czekasz rok na kolejną szansę, w tym czasie się wzmacniasz i próbujesz ponownie. To jest to o co chodzi w pucharach europejskich. Sparingi o pietruszkę nic nie dają, nawet remis z Liverpoolem :D
Śląsk w tym roku ma szansę na pokazanie się z dobrej strony w eliminacjach, liczę na kilka dobrych meczów w ich wykonaniu, może awans? Jagiellonia - im sukcesu nawet wróżka nie wróży. Potrzebują wzmocnienia i więcej konsekwencji ze strony trenera. Atmosfera i jakiś dobry transfer, może to jest to czego potrzebują. Legia się zbroi, buduje... ale jak główny inżynier jest pomiatany przez inwestora, to może i nawet po transferach się ten bubel zawali. Ale powodzenia, może daleko nie zajdą w eliminacjach, jednak kibice... tak, dla kibiców Legii nie ma granic. Panowie nie ma co randerować przeciwników polskich drużyn w pucharach i oceniać przeciwników pod kątem przejścia/nie przejścia. Polska piłka jest nie przewidywalna jak kibice z Izraela skandujący nazwę naszego klubu. Największe szanse na grę w grupowej fazie europejskich pucharów musimy dać Wiśle, oby do IV rundy eliminacji nasza BG doszła. Potem będzie już hymn LM na stadionie przed decydującym dwumeczem o awans do grupy. Jak przegramy, jesteśmy w grupie Pucharu Europa. Jednak trzeba pamiętać, że celem nadrzędnym jest LM! Śląska też trzeba wyróżnić, grają ładną dla oka piłkę. Do 90 min + doliczony czas, zostawiają kawał serducha ba boisku, osiągnęli w tym roku największy ligowy sukces od lat, mają możnego sponsora, zaraz nowy stadion. Jeżeli ktoś oprócz Wisły miałby namieszać w tym roku w pucharach, to właśnie Wrocławianie! Lega z Jagiellonią są w podobnej sytuacji, trochę zachwiane pozycje trenerów wśród właścicieli, jak i samych piłkarzy. Obaj po sezonie dowiedzieli się, że mają jeszcze co najmniej rok na pokazanie swoich umiejętności trenerskich. Może to zaskoczyć w pucharach, może nie zaskoczyć. Pozostanie to dla kibiców zagadką, przynajmniej do 90 minuty pierwszego meczu w eliminacjach. |
Śląsk łądną piłke gra? Chyba inne mecze oglądamy. Zespół broni się 90 minut calym zespołem, a gdy przejmie piłke to leci "dzida" do przodu i liczą na cud. Polska liga jest tak slaba i ząłosna, że ta taktyka im wychodzi. Zresztą ... Lenczyk tylko tak potrafi ustawiać zespół. W LE 1-wszy lepszy zespół z Malty ich ogra 3:0.
|
Ten Śląsk grający rzekomo nieatrakcyjny futbol, strzelił najwięcej goli w lidze.:)
Pożyjemy, zobaczymy jak będzie w LE. Ja mam nadzieję, że chociaż jedną rundę przebrniemy, no i wyjazd nie będzie dalszy niż Łotwa bądź Irlandia. Liczę też, że unikniemy rywali z Kaukazu. Wiślacy zresztą powinni wiedzieć dlaczego, najlepiej.:-p |
Cytat:
Wrocław może fajnie temat LE ogarnąć, ale jak stracą Kelemena, to może być ciężko (z drugiej strony, jakby mieli stracić Kelemena na naszą rzecz, to ja rozpaczać nie będę ;)) |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...na_20_czerwca/
Cytat:
Najgorszy scenariusz: 2r. Neftci Baku (Azerbejdżan) 3r. KRC Genk (Belgia) 4r. Glasgow Rangers (Szkocja) Najlepszy scenariusz: 2r. Breioablik (Islandia) Ewentualnie FC FLORA TALLIN ... i zgadnijcie dlaczego... ;) 3r. Ekranas Poniewieże (Litwa) 4r. Maccabi Hajfa (Izrael) |
Kibicowsko najlepiej: Fehervar( bo dawno na Wegrzech nie bylem :P) , Slovan bo blisko i ciekawie, a na koniec Dinamo Zagreb :) Byloby goraco :P
|
Byle nie Glasgow Rangers, FC Kopenhaga i KRC Genk...
|
A ja chciałbym Shamrock Rovers :)
Stadion fajny, dzielnica mająca podobna opinie co łódzkie Baluty, i chyba ze 100tys Polaków w mieście. A drużyna do ogrania. MLodziutka ekipa. |
Cytat:
Przeczytaj cały artykuł. |
Cytat:
|
Najsłabsze z całego towarzystwa w IV rundzie wydaje się być Dynamo. Wbrew temu co się powszechnie uważa, chorwackie zespoły nie są silne. Przy dwu meczu spokojnie można ich wyeliminować.
Po przeanalizowaniu wszystkich zespołów, nasuwa mi się jeden wniosek. Droga jest ciężka. Już w III rundzie widze zespoły mogące nas wyeliminować. To prognoza na dziś. Tak naprawdę ciężko jest wysondować jakie wzmocnienia nas czekają. Mogą to być konkretne chłopaki na tyle,że spokojnie powinniśmy sobie poradzić z każdym z rywali,przynajmniej na papierze. Albo mogą to być całkowite niewypały. Tak czy siak zapowiada się na ciężką przeprawę. |
Awansujmy najpierw do drugiej rundy, potem spekulujmy co by nie zapeszyć.
Bangor City chciałbym. Marzy mi się wyjazd na Dinamo Zagrzeb jako, że osobiście im kibicuje. |
2 runda konieczna zeby potem z nas sie nie smiali
3 -tutaj moga byc schody .Genk czy Malmoe wydaja sie byc solidne,i szanse pewnie beda pol na pol.Fajnie bylo by trafiic na Viktorie Pilzno :) 4 runda-moze los nam bedzie sprzyjal i trafimy na Maccabi?Ale tutaj nie bedzie slabych ,i kazdy bedzie w meczu z nami faworytem rywalizacjiil. P.S Jak odpadamy (odpukac) w 3 rundzie to gramy w LE czy to dopiero jak odpadniemy w 4 ? |
Cytat:
Odpadamy w 4 rundzie - gramy w grupie Ligi Europejskiej |
Czy w drugiej rundzie el. do LE Jaga może trafic na Śląsk ?
|
Cytat:
|
A wiadomo na kogo Śląsk może trafić ? Bo szukam od kilku dni i nie mogę znaleźć.
|
Cytat:
|
Cytat:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...eedel2011.html teraz szukaj śląska i przeciwnicy są w drugiej kolumnie |
Sytuacja Śląska jest ciekawa Śląsk jest nie rozstawiony w 2 rundzie i może trafić silniejszą drużynę i odpaść
ale istnieją inne ciekawe możliwości Jeżeli Śląsk będzie w stanie konkurować sportowo z innymi drużynami to w 2 rundzie będzie miał szczęście trafić na drużyny w zasięgu a nawet słabsze od siebie Innym scenariuszem będzie możliwość wylosowania drużyny z wyższym współczynnikiem ( od Olympiakos Volou Gre 6.833 ) dającym rozstawienie w 3 rundzie i gra z teoretycznie słabszą drużyną i realna szansa na 4 rundę eliminacji Ale współczynniki nie grają tylko drużyny |
W zeszłym roku Białoruś miała 3 kluby w IV rundzie eliminacji i myślę, że celem naszych klubów powinien być podobny występ w tym roku w pucharach.A tam liczyć na niespodziankę i wprowadzić chociaż 1 klub do fazy grupowej.
W Nocnym Hyde Parku w Orange Sport Info gościem jest jakaś wróżka i kibice wypytują o losy swoich drużyn.Wyszło, że Wisła niestety nie awansuje do LM, a Legia odpadnie w IV rundzie :P Haha, no i znowu trzeba czekać rok :D |
Jagiellonia będzie mieć jeszcze dodatkowy problem jeśli chodzi o grę w pucharach - stadion (my w sumie też możemy mieć podobnie). Dzisiaj poszła w świat informacja o zerwaniu przez miasto Białystok umowy z głównym wykonawcą stadionu. Obecna jego pojemność to coś koło 6 tys widzów. Mam pytanie - wiadomo gdzie może rozgrywać mecze pucharowe Jaga jak UEFA nie dopuści obiektu w Białymstoku? Warszawa? A może jednak ... Bydgoszcz:rotfl:?
|
Słyszałem o Konwiktorskiej w Warszawie albo Kielce.
|
Ja myślę ze powinni zagrać w Płocku
|
Prędzej Marijampole niż Warszawa, Kielce albo Płock.
|
Jeśli chodzi o wcześniejsze rundy to UEFA idzie na ustępstwa bo graja w nich zespoły z różnych miejsc i z różnymi stadionami, więc do 1. do 3. rundy UEFA nie powinna się czepiać jeśli mecze mogły być rozgrywane w Ekstraklasie
|
Jaga trafiła fatalnie i wylosowała Irtysz Pawłodar z Kazachstanu.
|
Gorzej wylosować to chyba już nie mogliśmy. Albo inaczej...dalszego wyjazdu to już wylosować chyba nie mogliśmy...
|
No fakt chyba że wyspy Samoa do UEFA przyłączą. Kazachstan powinien grać w strefie Azjatyckiej razem z kolegami z Kirgizji czy Uzbekistanu. Że oni sami nie wolą tam grać a nie co roku wycieczki do Polski.
Ale spoko - jak nie powtórzycie błędów z przed roku i wygracie pewnie u siebie to nie będzie tragedii. |
A więc mamy kolejny dwumecz z cyklu wyjazd za Kaukaz. Ten cykl nie jest dobry dla polskich zespołów , z tymi rywalami zawsze bardzo ciężko się gra , szczególnie zaraz po przygotowaniach . Jaga gra pierwszy mecze w Białymstoku więc powinna u siebie zapewnić już sobie awans , wygrana 2-0, 3-0 powinna załatwić sprawę. Najlepiej by było nie stracić bramki , wygrać pewnie i lecieć do Kazachstanu ze spokojem , tam już tylko utrzymać awans ( może być nawet porażka byle by awans był ) i walczyć w kolejnych rundach.
|
A więc mamy kolejny dwumecz z cyklu wyjazd za Kaukaz. Ten cykl nie jest dobry dla polskich zespołów , z tymi rywalami zawsze bardzo ciężko się gra , szczególnie zaraz po przygotowaniach . Jaga gra pierwszy mecze w Białymstoku więc powinna u siebie zapewnić już sobie awans , wygrana 2-0, 3-0 powinna załatwić sprawę. Najlepiej by było nie stracić bramki , wygrać pewnie i lecieć do Kazachstanu ze spokojem , tam już tylko utrzymać awans ( może być nawet porażka byle by awans był ) i walczyć w kolejnych rundach.
|
Łatwo nie będzie, dużo zależy od wyniku w pierwszym spotkaniu, ale też ten cały Irtysz aktualnie w lidze jest szósty, więc może Jaga da radę, mimo że rywal drugi co do najgorszych, których mogli wylosować, głównie przez specyfikę kraju w którym będą grali i przez to, że Irtysz jest w środku sezonu.
|
Cytat:
Zawsze będzie z takim rywalem ciężko bo trudno o jakąś modbilizacje, a same wyjazdy i mecze są uciążiwe. Dla mnie Jaga jest w tej chwili wielką niewiadomą, myślę że i w klubie nie wiedzą tak naprawdę o co mają zamiar warczyć. Czy będą budowali drużynę na mistrza, na puchary, a moze wyprzedarz i spokojna walka o utrzymanie ? Widać ze w Białymstoku sparzyli się w poprzednim sezonie. Za miesiąc bedziemy mądrzejsi. |
Ja tam nie zmienie zdanie i twierdze, ze niezaleznie od klasy(lub jej braku) rywala, Slask i Jaga solidarnie odpadna po 2 meczach.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl