![]() |
Cytat:
Kazda nie kazda... W drugiej rudzie mamy juz takie zespoly jak Pjunik Erewań,Videoton Fehervar,Neftci Baku -takie drugie Karabachy zwlaszcza to Nefci.I tu juz moga by schody......reszta z tej listy przynajmniej z pozoru wydaje sie byc niegrozna,ale pozory mylą. robmy szybko te wzmocnia by kolejnej kleski w Pucharach nikt chyba nie zniesie. |
Cytat:
Prawda jest taka, że tych jedenastu typów po drugiej stronie jest wysoce zdeterminowanych do tego, by z nami wygrać. I jeżeli my nie pokażemy wyższej woli zwycięstwa, będzie kupa. |
|
To jest kolejny dowod na to, ze w tym kraju nic nie mozna zrobic porzadnie. Najpierw byl problem ze stadionem w Poznaniu, a teraz: Gdańsk, Warszawa(narodowy), ostatnio problemy z A2, jeszcze doszły do tego problemy ze stadionem Wisły, pamiętam, gdy pierwszy raz poszedłem na mecz w 2005 roku on byl na poczatku przebudowy, a jakby go zburzyli to max 1-1,5 roku
|
Akurat póki stadion nie będzie skończony w 100 % to cały czas można się spodziewać jakiś nowych niespodzianek z nim związanych, telenowela pod tytułem "Stadion Wisły" trwa w najlepsze i końca jej nie widać. Co do pucharów ciekawi mnie czy gdybyśmy hipotetycznie weszli do LM to zaraz po niej zaczęły by się wyprzedaże najlepszych naszych piłkarzy jak to mamy w zwyczaju czy może działacze podjęli by próbę utrzymania naszego składu i systematycznych wzmocnień celem gry w LM regularnie.
|
Gdzie będą pokazywać losowanie I i II Rudny Eliminacji LE ?
Będzie gdziekolwiek w TV ? |
Cytat:
|
Cytat:
|
W poprzednich latach losowanie pierwszych dwóch rund na stronie UEFA.COM było tylko w wersji tekstowej , wersja wideo od późniejszych... zobaczymy jak w tym roku
|
Na stronie uefa.com w tamtym roku była relacja video już od 1 i 2 rundy,więc w tym roku też tak powinno być,swoją drogą wątpliwa jakość przekazu.
|
Chciałbym poprosic wszystkich co pisza te brednie w polityce by kazdy z nich zamiast zasmiecac forum przygotowal referat na temat jednego z potencjalnych przeciwnikow ...
Proponuje by każdego możliwego rywala opisać w następujący sposób : - szacunkowy budrzet klubu -najwyzszy kontrakt oraz srednie zarobki -frekfencja na stadionie -plan przygotowan do sezonu oraz sparing-partnerzy -cos od siebie czy nie lepiej bylo by zajac sie czyms pozytywnym niz pisac takie dyrdymaly o nowym graczu??? ps) nie mam mozliwosci pisania Polskich liter stad tez bledy bo podkresla mi wszystko...( |
Robert wziął zawodników w obroty. Rano 2 godziny treningu, a potem 3 godziny wędrówki po górach - około 8 km. W pucharach nasi piłkarze muszą mieć siły nie na 90 ale na 120 minut zap...ania. Bo jak fizycznie odstajemy od przeciwnika, to potem dziwimy się, że odpadamy z Levadią.
|
W ogóle idą se w tatry na 8 km z małymi butelkami i telefonami tylko. Do tego w adidaskach ;D
Cholera, jak ja łaziłem po górach to na plecach miałem ze 20kilo tobołów a na nogach solidne trekkingowe buty. Troche takie nierozważne, ale w sumie na szczyt to sobie kolejką wjechali... |
Dla rozluźnienia.Zestawienie moich subiektywnych ocen co do szans na awans do kolejnych rund + przedstawienie ich w postaci procentowej.
Proszę nie traktować tego zbyt poważnie, tym bardziej że żeby było to w pełni wiarygodne, trzeba by dokładnie przyjrzeć się naszym wszystkim rywalom oraz trzeba by wiedzieć w jakim składzie my będziemy grać. Generalnie podzieliłem przeciwników na 4 grupy Pierwsza - zespoły z którymi powinniśmy wygrać na stojąco 95% szans na przejście Druga - zespoły z którymi powinniśmy sobie poradzić ale trzeba będzie coś pokazać 66% szans na przejście Trzecia - zespoły o porównywalnym potencjale, gdzie bardzo ciężko określić faworyta 51/49% szans na przejście Czwarta - zespoły które będą zdecydowanymi faworytami 33% szans na przejście Optymistycznie zakładam że nie ma drużyny z którą nie mamy szans;) Pod koniec uzasadnię niektóre wybory.Gwiazdką zaznaczone drużyny które pewnie zdobyły mistrza bądź zdemolowały konkurencje. 2 Runda kwalifikacji 95 procent szans na przejście Football 1991 Dudelange (Luksemburg) Valletta FC (Malta) FC Santa Coloma (Andora) Tre Fiori (San Marino) HB Tórshavn (Wyspy Owcze) 66 procent szans na przejście Dacia Kiszyniów (Mołdawia)* Pjunik Erewań (Armenia) FK Borac (Bośnia i Hercegowina) FK Mogren (Czarnogóra) Bangor City FC (Walia) Linfield FC (Irlandia Północna) Toboł Kostanaj (Kazachstan) FC Flora Tallin (Estonia)* Breioablik (Islandia) Skendija 79 Tetovo (Macedonia)* Skënderbeu Korçë (Albania)* 51/49 procent szans na przejście 51 - Videoton FC Fehérvár (Węgry)* 49 - Neftci Baku (Azerbejdżan)* Szanse na przejście tej rundy eliminacyjnej - 69.4 % 3 Runda Eliminacyjna 66 procent szans na przejście FC Zestafoni (Gruzja)* Shamrock Rovers FC (Irlandia) NK Maribor (Słowenia)* HJK Helsinki (Finlandia) Ekranas Poniewieże (Litwa)* Slovan Bratysława (Słowacja)* 51/49% szans na przejście 51% - Liteks Łowecz (Bułgaria) 49% - FC Viktoria Pilzno (Czechy) 51% - Malmö FF (Szwecja) 33 procent szans na przejście KRC Genk (Belgia) Szanse na przejście tej rundy eliminacyjnej 58% 4 Runda Eliminacyjna 51/49% szans na przejście 49% - BATE Borysów (Białoruś)* 51% - Maccabi Hajfa (Izrael)* 49% - NK Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)* 33 procent szans na przejście Glasgow Rangers (Szkocja) FC Kopenhaga (Dania)* Szanse na przejście tej rundy eliminacyjnej - 43% Tak to wygląda - oczywiście w założeniu że w każdej rundzie trafiamy na 'uśrednionego' przeciwnika.Oczywiście rywale też nie są do końca pewni bo tu jest założenie że ci lepsi będą awansować dalej ale tak jak pisałem na początku to tylko zabawa czy też poglądowe przedstawienie szans. Nie wygląda to źle - LE jest jak najbardziej w naszym zasięgu LM - tu jest już trochę gorzej a nie niemożliwie. A teraz krótki opis czemu tak a nie inaczej. Duży problem był z tą grupą 66 procent - myślę że są tam zespoły przecenione przeze mnie jak i niedocenione.Ogólnie dużo niewiadomych.Na pewno lepiej wylosować coś z wysp niż wschodnie bądź tubylcze teamy;) 2 na prawdę ciężkie(dla nas) zespoły w 2 rundzie to Videoton i Neftci Baku - o tym drugim nie muszę dużo pisać - lepszy od Karabachu, ze sporymi pieniędzmi i wiadomo jak tam się gra.Węgrzy - drużyna z podobnymi aspiracjami jak nasze, pytanie czy utrzymają skład ale na pewno trzeba będzie się postarać by ich ograć. W 3 rundzie myślę że jest mało kontrowersji.Jest jeden zespół z którym będzie niezwykle ciężko i to oczywiście Genk - My juz mamy doświadczenia z ligą belgijską gdzie Anterlecht się swego czasu po nas przejechał.Genk to na pewno klasowa drużyna bo ograć i Anderlecht i Standard i Brugge to o czymś świadczy 4 runda - Bate i Maccabi sprawa chyba jasna.Pierwszy zespół rok temu grupa LE, drugi odpadł szybko ale inny był w LM.Oba zespoły do ogrania ale do tego potrzeba na prawdę dobrych meczów.Maccabi to nie jest wydmuszka pokroju Beitaru więc na 'fory' nie ma co liczyć. Problem miałem z Dinamem Zagrzeb - z jednej strony kompromitacja w zeszłym sezonie i odpadnięcie z LM z Albańcami chyba(ogólnie z jakimś tubylewem) , z drugiej solidna gra w LE oraz kompletnie zdemolowanie ligi w tym sezonie.Na pewno ciężki przeciwnik I 2 z którymi trzeba będzie się wspiąć na wyżyny a pewnie jeszcze wyżej;) Kopenhaga - niekwestionowany lider całej Skandynawii - wyjście z grupy LM oraz zdemolowanie ligi w tym sezonie to chyba wystarczy do tego by stwierdzić że to chyba najgorszy z możliwych przeciwników. No i Rangersi - wiadomo jak to jest z tą dwójką(Celtic,Rangers) czasami jakaś wpadka się wydarzy ale zawsze to ciężki przeciwnik, szczególnie u nich i gdy grają z takimi średniakami jak my.Tylko wielkie mecz nas uratują;) Tak to widzę mniej więcej. |
Z obecnym składem przejście II rundy to obowiązek, III runda jak najbardziej do przejścia, byle nie trafić na Liteks Łowecz, FC Viktoria Pilzno, Malmö FF i KRC Genk. Moim zdaniem byliby faworytami w meczu z Wisłą. Dodałbym jeszcze FC Zestafoni. Te gruzińskie i azerskie zespoły wybitnie nam nie leżą. (Dynamo Tbilisi, Karabach Agdam). To tak jak z Realem - nie mógł przejść słabszego Lyonu, dopóki nie poprowadził ich Mourinho. Może z Maaskantem drużyny z Kaukazu nie będą takie straszne. Co do IV rundy - tu liczy się szczęście w losowaniu. Kopenhaga bije nas 4:0 (z obecnym składem). W chwili obecnej wydaje się, że możemy powalczyć tylko z BATE Borysów.
Bez skutecznych napastników, twardych i nieustępliwych obrońców oraz solidnych pomocników szanse na przejście IV rundy wynoszą 20% (1 możliwy do przejścia z 5 zespołów). |
Myślę, że 4 runda powinna byc spokojnie, a jeśli dobrze wylosujemy to możemy przejechac się na jesieni do Madrytu, Manchesteru albo Londynu ;)
Grunt, że będziemy grać we własnym domu, a na R22 Wisła jest naprawde mocna i takie Levadie i Karabachy dostały by po 3-0 jakbyśmy grali w zeszłym sezonie na Reymonta 22 ;] |
podziwiam, że chce Wam sie wyliczać jakie to mamy szanse %. 95 tutaj, tam 33, ja wiem tyle, że takie 5 % wystarczało do wielu kompromitacji naszego zespołu w ostatnich latach. I dlatego teraz drżę przed jakimkolwiek przeciwnikiem i modlę sie aby nasz zespół nie podszedł do słabszego rywala z mentalnością zwycięzcy. Tutaj trzeba mieć świadomość, że może być walka jak równy z równym i dlatego Wisła ma zapieprzać na całego od 1 do ostatniej minuty.
|
Co do tego zestawienia 1q2 myśle że Bate możnaby awansować do grupy Kopenhagi i Rangers.W końcu jest to klub ostatnimi laty mający występy w fazie grupowej LM lub LE
|
Ma ktos info na jakim kanale bedzie pokazane losowanie ?
Bo na pewno gdzies musi byc, jak ktos wiem to niech napisze http://img.90minut.pl/emoticons/1/wesoly.gif |
W TV nie wiem ale na bank bedzie transmisja na stronie uefa
|
BATE bym nie lekceważył, od prawie 5 lat grają tymi samymi zawodikami w obronie (Bordachov-Shitov-Yurevich-Radkov) maja za sobą występy w LM i LE,są bardzo zgrani w przeciwieństwie do nas gdzie wymienia sie zawodników w defensywie co roku.
Podstawa na puchary to sprowadzenie klasowych bocznych defensorów za Palicjia i Cikosa. Co do Dinama Zagrzeb to ciężko mi coś powiedziec, pamiętam jak 10 lat temu ogrywaliśmy bez problemu Hajduka Split a teraz to jedna wielka niewiadoma..... |
Te całe wyliczenia, spekulacje, jakie 95%?
Szkoda, że kompromitacje z ubiegłych lat Was niczego nie nauczyły. |
Cytat:
|
kiedy to losowanie bo sie wybudzilem po hibernacji?
|
CL o 12
LE o 13 patrzcie na strone UEFA |
Cytat:
|
Cytat:
http://www.uefa.com/uefa/mediaservic...d=1642614.html |
A losowanie nie w poniedziałek ? :)
|
W poniedziałek oczywiscie :)
|
Cytat:
A wyliczenia bardziej dla tych którzy znów bujają w obłokach i piszą że w 2 i 3 rundzie nie ma z kim odpaść.Jak widać drużyn z którymi nie powinniśmy mieć problemów żadnych jest bardzo mało, szczególnie że z tych 5 prawdziwych ogórków możemy wylosować zaledwie 3 |
Drugiej rundy bardziej boje się niż trzeciej. Przy trzeciej nasze gwiazdki pewnie mniej lekceważąco podejdą do przeciwnika. Jednak większość to drużyny które powinniśmy przejść i będzie zależeć jak Maaskan przygotuje naszych mentalnie przedewszystkim. Jednak jest tam jedna drużyna dużo mocniejsza niż Karabach. Nefci Baku z którym mam wątpliwości czy byśmy sobie poradzili, już lepiej Videoton trafić. Pozostałe drużyny to nawet finansowo z nami przegrywają. Osobiście chciałbym byśmy na Estońców znowu trafili by zmazać tą największą pucharową hańbe. Bo według mnie Levadia przebija zdecydowanie wszystkie Dinama, Karabachy czy Valarengi jeśli chodzi o kompromitacje.
|
Cytat:
Widze ze nie tylko ja obawiam sie Nefci Baku w 2 rundzie ....... gra tam paru ciekawych pilkarzy brazylijczycy-Rodriguinho,Flavinio,,Emil Mpenza-ktory nie wiem jak sie tam znalazł i co tam robi :D ,czesc pilkarzy to reprezentanci Azerbajdzanu. Generalnie stadion Tofika,35 st w cieniu,10 kordnow policjii,i 40 tys dzikusów na trybunach-to juz znamy ...i lepiej tego ponowie uniknać. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Szansa na grę w fazie grupowej Ligi Europejskiej jest ogromna.
No i podchodzimy do rozgrywek z dobrym bramkarzem a to już połowa sukcesu. :) Może niektórych zaskoczę ale w 3 rundzie (o ile oczywiście tam dojdziemy) chciałbym abyśmy wylosowali teoretycznie jedną z najmocniejszych drużyn(Viktoria Pilzno, Malmo, Slovan?). Byłby to dobry przedsmak przed tym, co nas czeka w 4 rundzie. Optymistycznie zakładam, że jesteśmy mocni :) |
Cytat:
http://pl.uefa.com/uefachampionsleag...d=1644095.html |
wie ktoś może, kiedy mija termin zgłaszania zawodników do II rundy eliminacji LM?
|
@tomasz_19 tu masz caly regulamin rozgrywek UEFA(po ang.)
Paragraf 18.13 http://www.uefa.com/MultimediaFiles/...4_DOWNLOAD.pdf Za regulaminem UEFA: Jeśli chodzi o II rundę, to zawodników można zgłaszać do 7 lipca do północy III runda - 21 lipca do północy IV runda - 8 sierpnia do północy Faza grupowa - 1 września do północy |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl