![]() |
Cytat:
|
|
Widzę ,że znów trwają dywagacje czy Rios ma dostać szansę czy nie . Ja tylko zwrócę uwagę ,że mistrzostwa jeszcze nie zdobyliśmy i musimy wystawić optymalny skład a nie "dawać szanse". Jeśli Andy jest najlepszą opcją , najlepiej się prezentuje z całej trójki Żuraw , On i Mały na treningach grając jako wysunięty napastnik to z pewnością trener postawi na niego , jeśli zdecyduje się na kogoś innego to będzie znaczyć że ktoś bardziej odpowiada trenerowi na tej pozycji i ktoś bardziej na to zasłużył . Sam jestem ciekawy jak trener to poskłada , czy Mały powędruje na środek i Melex na skrzydło to wtedy kto na pomocy zagra? Może Sivakov a może w ostatnim tygodniu trenera przekonał do siebie Guła? Ciekaw jestem jak to trener rozwiąże .Wracając do Rios to na jego temat mam już wyrobione zdania i wg mnie jeśli byłby szybszym zawodnikiem , bardziej dynamicznym to z pewnością byłby jedną z gwiazd i liderów tej drużyny a szybkość to jego największy mankament niestety. Drugim powodem przez który Rios nie gra jest ustawienie które nie pasuje po prostu do tego zawodnika , w naszym 4-3-3 nie ma pozycji dla Andiego i nie ma sensu zmieniać koncepcji trenera , ustawienia dla jednego zawodnika który i tak jest tylko wypożyczony . Rios nie pasuje na jedynego wysuniętego napastnika ponieważ brakuje mu atutów , taki napastnik powinien być albo silny , wysoki , dobrze zastawiający piłkę ,przepychający się z rosłymi obrońcami albo bardzo szybki , urywający się obrońcom . Rios nie jest ani taki ani taki , co do pozycji skrzydłowego jest zdecydowanie za wolny , skrzydłowy w naszym ustawieniu musi być albo bardzo szybki albo dosyć szybki z bardzo dobrym dośrodkowaniem , sama technika nie wystarczy tutaj , skrzydłowy czasami musi umieć minąć obrońcę ,zrobić przewagę , na pełnej szybkości ruszyć do prostopadłej piłki ,itp. Kiedyś ktoś napisał że Rios ma bardzo dobry drybling , ja tego nie widziałem ale niech już będzie - co z tego dryblingu jeśli ,np. zwiedzie rywala jak nie ucieknie jemu i rywal zaraz będzie przy nim? Ostatnią pozycją wydaje się być pozycja ofensywnego pomocnika na której jeszcze mógłby zagrać ale czy na pewno ? Grając na tej pozycji tez trzeba czasem popracować w defensywie , podejść pod obronę by zainicjować akcję , mieć świetny przegląd pola , robić to co robi ostatnio właśnie Melikson . Ja szczerze mówiąc też nie widziałbym na tej pozycji Riosa ponieważ jest za wolny , mało dynamiczny , nie jest typowym rozgrywającym , to jest pozycja skazana dla zawodnika typu ,np. Kagawy czy właśnie naszego Meleksa choć wg mnie najprędzej Rios mógłby zagrać właśnie na tej pozycji jeśli już na jakiejś musiałby zagrać. On najbardziej pasuje na pozycję podwieszonego napastnika , porównałbym Go do Ediego z Korony który jest wolny jak żółw ale jednak grając w parze ze Wtorkiem robi dobrą robotę , pozycja podwieszonego napastnika do ofensywnego pomocnika jednak trochę się różni , może nie jest to jakaś wielka różnica ale jednak . Andy musiałby się przyzwyczaić do tej pozycji a i tak rywalizacji z Maorem nie wygra i pozostaje jedynie w kadrze rola rezerwowego ofensywnego pomocnika o którą też będzie walczyć co najmniej kilku piłkarzy : Boguski , Garguła , Mączyński a biorąc pod uwagę że jest taka nagonka w mediach na ilość obcokrajowców w kadrze Wisły to raczej alternatywą dla Maora będzie któryś z Polaków i uważam że Mąka albo Boguś mają większe predyspozycje do gry na tej pozycji. Andiemu życzę jak najlepiej ale po sezonie powinno mu się podziękować. Takie jest moje zdanie.
|
Cytat:
|
fanfan żeby nie było ja nie dywaguje na temat tego czy Rios zagra czy nie, bo to nie ode mnie zależy. A co do samego piłkarza, to jak napisałem może mu aklimatyzacja długo przechodzić, może na prawdę trener mu nie ufa, a wiesz jak to mocno potrafi pociąć skrzydła. Piszesz że nie ma Rios dośrodkowań a mecz z Kielcami u nas? :) Poza tym sami tutaj piszecie że nasi skrzydłowi nie mają dobry dośrodkowań więc ten element odpada. Teraz pisze tak pół żartem bardziej, więc bez spinki proszę :)
Poza tym może z Riosem jest jak z Mauro który do nas przychodził jako napastnik a błyszczał u nas w środku pola kto wie.. Dla mnie nie ważne kto dziś zagra ważne byśmy wygrali i zrobili kolejny krok w stronę mistrzostwa :) |
Cytat:
|
Mi się wydaje, że i Rios i Małecki to są gracze na skrzydło. Także zostawiłbym Meliksona na środku, a Małeckiego na skrzydle.
Gdyby Żurawski był w formie... Ale postawiłbym na Riosa. Cytat:
|
JrQ- ale akurat rabi86 dobrze napisał o Gienku bo on tak gra od początku to fakt. Marcus w ocenach ciągle wytyka mu upadanie w polu karnym, ale jakby tak obejrzeć mecz tylko i wyłącznie pod kątem Gienka to sie zobaczy jaki on jest sponiewierany podczas tych 90 minut. Przecież to nie jego wina że tak go traktują, walczy może ich wkurza też :D nie wiem nie słychać tego przecież w TV. Dla mnie np żaden z upadków Gienka w którym reklamował faul w polu karnym nie był naciągany, a te który mógłby być po prostu wstawał i grał dalej.
|
Cytat:
|
ludzie litości.
Genkov? Brożek? Cantoro? Messi? Bez przesady. Opowiadacie o tymczasowym braku skuteczności, ale zapominacie o jednej istotnej kwestii. Wszyscy w/w piłkarze pokazali swoje wyjątkowe predyspozycje w przeszłości, co sprawiało, że zaufanie było. Brożek od zawsze uznawany był za wielki talent (inna sprawa, że Wisła trochę zjebała sprawę), Genkov był walił sporo bramek w dobrej lidze. Cantoro legenda Wisły, Messiego to ja pomine, A kim jest Rios, czym się wykazał w swojej karierze? A tak jest z Argentyny, więc to już samo w sobie jest mega rekomendacja i wystarczy za gwarant wybitnych osiągnięć sportowych. |
a_r_e_n_a Ty umiesz czytać? bo widzę że nie. Poruszyłem temat Mauro że przychodził do nas jako napastnik, a grał najlepiej w środku pola. Poza tym pod koniec gry u nas ostro go krytykowano i powinieneś to pamiętać a jak nie to zapraszam do archiwum. Brożek po swoim najsłabszym sezonie gdzie strzelił bodajże 7 bramek i 2 razy tyle setek zmarnował też wieszano psy na nim i chętnie pozbyto by go sie, nie pamiętasz? zapraszam do archiwum.
Wymieniłem Messiego bo on ostatnio też chciał tylko lobować bramkarzy taka argentyńska mania rzekłbym:) A resztę wymieniałem w kontekście tego że chcieliście się ich pozbywać jak naprawdę słabo grali, a później jak się przełamali to już było wszystko cacy i byli zajebiści |
Cytat:
|
Maaskant sobie poradzi. Wie najlepiej kto jest w jakiej formie. Jasne, że trening to nie wszystko, ale jednak więcej niż rozważania na forum. Zna też psychikę chłopaków itd. Wybierze co dla zespołu najlepsze. Niemniej jedak wydaje mi się, że albo z przodu zagra Mały, albo Rios. Wydaje mi się, że jest chyba - mimo wszystko - w lepszej formie niż Maciek. Choć bardzo bym chciał żeby Maciek coś strzelił :)
|
Zapewne Mały poleci na atak, bo się tego publicznie domagał. Obstawiam, że zagrają tak:
Mały Melikson Jirsak Kirm Sobolewski Wilk Paljic Chavez Jaliens Cikos Pareiko |
Pozwolę sobie wtrącić przysłowiowe trzy grosze do dyskusji o Riosie. Otóż panowie, piłkarzy z techniką to jest na świecie pełno, a już w samej Ameryce Płd. to nawet na pęczki (Argentyna, Brazylia), ale to wcale nie znaczy że są to (lub będą) dobrzy piłkarze. Rios poza techniką nie ma kompletnie nic, więc ta technika to mu wystarcza na ogrywanie juniorów (przypominam że w ME to nawet Łobo czy Burliga strzelali aż miło). O tym że za bardzo nie wiadomo gdzie go ustawić to nawet Maaskant wspominał, więc o co tak właściwie chodzi? Czy 700 minut i 8 meczy w wyjsciowym składzie to wciąż jest za mało okazji żeby się pokazać?
|
Dla mnie sprawa jest jasna - jeśli mamy wybierać z trójki Żurawski, Małecki, Rios to powinien grać Małecki i uzasadnienie chyba jest zbędne. Jeśli natomiast Maaskant jednak da Patryka na bok i wybór będzie pomiędzy Andym, a Maćkiem to zagrać powinien Rios. Dlaczego? Ponieważ posiada przyzwoitą technikę, potrafi sie troche utrzymać przy piłce itd. Oczywiście nie zmienia to faktu, że od środkowego napastnika wymaga się o wiele wiele więcej, ale Żurawski również nie posiada żadnych cech jakimi powinien wyróżniać się snajper, a technicznie jest gorszy od Riosa. Dlatego prędzej dałbym szanse argentyńczykowi, choć pewnie i tak zagra Małecki. Liczę, że Patryk zrehabilituje się za zmarnowanie karnego w Kielcach i zapewni nam dziś zwycięstwo, do spółki z Kirmem.
|
Nie biczujcie mnie, powiem pewnie to, co większość "pikników", czy jak tam nazwiecie, ale chciałbym, aby Maaskant wystawił dokładnie ten sam skład, co w meczu z Bełchatowem. Niestety nie może tego zrobić, bo nie ma Genkova, a po kartkach wracają dotychczas grający w pierwszym składzie Sobol i Mały. Nie chodzi o to, że nie wygramy, ale Mały nie ma zmysły gry kombinacyjnej, a Sobol tylko czyści w przeciwieństwie do Wilka. Obstawiam więc, że nie bedzie pięknego meczu i gry jak z Bełchatowem. Może to dobrze, że wrócą Sobol i Mały, bo tutaj trzeba będzie fizycznie walczyć ze Śląskiem i zatrzymywać ich szybkie ataki i może dobrze, że wraca Mały, bo powalczy z Milą szybkościowo.
|
Cytat:
Poza tym my wciąż musimy zdobywać punkty, więc o dawaniu szans nie może być mowy. Zresztą, sam zawodnik miał okazję przekonać do siebie trenera. Zawalił - sam jest sobie winien. Sivakow grał dopóki był w formie mimo, że na 100% go nie wykupimy, więc można też sobie darować teorie spiskowe na temat odstępnego Riosa. Maaskanta rozliczają z wyników, a nie z dawania szans. Zresztą, przy naszej krótkiej ławce Rios co chwila wchodzi na zmianę i pokazuje, dlaczego nie gra w pierwszym składzie. |
Cytat:
Co do meczu , Jeśli Rios jest pierwszym zmiennikiem Genkova to powinien wystąpić w tym meczu , Po za tym nie widzę jakiś wielkich zmian w składzie , Rios za Gienka na szpicy.Śląsk jest jak najbardziej do ugrania , byle by nie stracić jakiś głupich goli po stałych fragmentach gry. |
Osobiście bardzo lubię Riosa i szalenie zależałoby mi na tym, aby sprawdził się w naszym klubie i lidze, bo brakuje tutaj rozpaczliwie piłkarzy mających jakiekolwiek sensowne wyszkolenie techniczne.
Ale jest problem - Rios nie strzela bramek, a wszystkie okazje gry, które otrzymał od Maaskanta po prostu zmarnował. Wolfy ma rację, że trener nie jest od "dawania szans" komukolwiek, tylko od dbania o wyniki drużyny. Ma przygotować skuteczną taktykę i wybrać do niej efektywnych wykonawców. Rios długo pracował nad tym, by nie zasłużyć sobie na to miano, choć ogromnie chciałbym, aby było inaczej. Dlatego, choć i ja wolałbym zobaczyć na boisku Riosa, spodziewam się, że prędzej zagra Żurawski - też ostatnio gra piach, ale on przynajmniej sporadycznie strzelał bramki. Będę rozumiał tą decyzje Maaskanta. Oby mimo to udało się dziś wygrać. |
Rios to może być królem takiej młodej ekstraklasy tylko. Poziom Mesy to w większości wypadków II , III liga Polska !!!. Widać że skoro Rios zdobywa tam gole to wyrasta ponad poziom tych lig. Niestety do stylu gry Wisły on nie pasuje bo gramy tylko jednym środkowym napastnikiem !!!a on sam w ataku jest za słaby fizycznie. Lepiej dla niego by było jak by ogrywał się w klubie 1 ligi lub środka ekstraklasy bo wtedy można by zobaczyć na co naprawdę go stać . Tutaj nie ma czasu na eksperymenty ... grać muszą najlepsi i ci którzy najbardziej pasują do taktyki trenera bo walczymy o mistrza
|
Czy ktoś ma pojęcie czy są jeszcze bilety na ten mecz? Szukałem jakiegoś numeru do kas ale nie udało mi się nic znaleźć niestety.
|
Cytat:
http://www.slaskwroclaw.pl/5294.dhtml Choć biletów na 99% nie ma, ja kupowałem tydzień temu i już tylko na najgorsze miejsca były. :) Co do meczu, jesteście faworytami, a ja na to liczę, bo Śląsk gra lepiej gdy nie musi atakować. Dlatego z faworytami ostatnio nam lepiej szło. |
Cytat:
|
Główna podała skład na dzisiejszy mecz:
Pareiko Cikos Chavez Jaliens Paljić Melikson Jirsak Sobolewski Sivakov Kirm Małecki Moim zdaniem, biorąc pod uwagę obecną formę naszych piłkarzy, Maaskant wybrał najlepiej. |
zagramy bez napadziora jako takiego czy Maly na szpicy ?? JAK TO WIDZICIE??
|
---------------PAREIKO----------------
------------------------------------------ CIKOS--CHAVEZ--JALIENS--PALJIĆ ------------------------------------------ -------------SOBOLEWSKI------------- ----------JIRSAK--SIVAKOV----------- MELIKSON------------------------KIRM ---------------MAŁECKI----------------- Wg mnie skład jak najbardziej OK :D |
Od teraz do końca meczu temat działa jak czat co nie znaczy że nie przyglądają mu się moderatorzy i można pisać głupoty.
Chyba nie muszę przypominać że to mecz zgodowy co też daje pewne ograniczenia. |
Cytat:
Co do meczu , to może nasi pierwsze 20 min nie prześpią , lub 1 połowę tak jak się zdarza ostatnio. |
Kazek gadał głupoty i dostał w łeb...
|
Czeka nas ciężki mecz... Ja myślę ze wygramy jedną bramką... Mam nadzieje...
|
Cytat:
hahaha true true :D Ale bardzo defensywnie ich Robert ustawił jak Real wczoraj na barce wczoraj. Tyły na pewno zabezpieczone <trzeba się obawiać stałych fragmentów> i kontra z szybkim małym:) Maor coś wymyśli!! |
Czym dostał? Dopiero zaczynam oglądać.
|
Dziwne posunięcie Leńnczyka Sląsk zagra bez napastnika...
|
fajny paradoks obie drużyny bez napastnika
|
brawo sobol
|
Nasza obrona (srodek) jest najgorsza od dziesiecioleci.
|
Liga będzie ciekawsza.
|
gdzie jest wilk?sobol legenda ale swoje lata ma i na siłe nie można go trzymać!!!
|
Czy oni nie wiedzą co to gra od 1 do 90 minuty ??
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl