Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   I Liga - temat zbiorczy. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8005)

WISŁAZWE 06.05.2013 18:57

Tabela I ligi po 27. kolejkach prezentuje się następująco:

http://i42.tinypic.com/2ykmdc2.jpg



Zapowiedź następnej kolejki w najbliższą środę:


http://i39.tinypic.com/i6h28g.jpg

0 22 06.05.2013 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1311530)
Nie jest ważne czy drużyna pochodzi z kilkusettysięcznego miasta, milionowej metropolii czy kilkutysięcznej wsi. Jeśli na ten awans sportowo zasłużyła, to awansuje słusznie. Nie leczmy jakiś swoich kompleksów patrząc przez pryzmat ilości mieszkańców czy stosując inne kryterium. Taka Nieciecza może w.......ić np. Legii lub Wiśle. I co wtedy? Będzie się dalej jechać od "wsiurów" i klubów bez tradycji?

Bądźmy poważni.

Wsiur wsiurem zostanie nawet jak pokona Real Madryt. Zreszta problem nie leży w braku tradycji i fundamencie we wsi zabitej dechami. To jest jakiś tam element dodatkowy, który jeszcze bardziej każe blokować takim drużynom prawo do gry w ogólnopolskiej pierwszej lidze.

Kluczowe są inne kwestie:

1. Totalny brak kibiców. 800 osób na meczu to upokorzenie, jeszcze większe dno tej fatalnej i amatorskiej ligi.

2. Mecze poza swoją miejscowością to już totalny upadek i cyrk na kółkach.

3. Pełna zależność od właściciela, który jak się wkurzy to zgasi światło lub co gorsza przeniesie klub, gdzie indziej.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1311556)
Hoffenheim czy Auxerre ( co prawda dziś 2 liga)to też nie są wielkie metropolie a latami grały w najmocnieszych ligach na najwyższym szczeblu

Hoffenheim to akurat w Bundeslidze gra na razie ze 3 sezony.

Yossarian 06.05.2013 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1311598)
Wsiur wsiurem zostanie nawet jak pokona Real Madryt. Zreszta problem nie leży w braku tradycji i fundamencie we wsi zabitej dechami. To jest jakiś tam element dodatkowy, który jeszcze bardziej każe blokować takim drużynom prawo do gry w ogólnopolskiej pierwszej lidze.

Kluczowe są inne kwestie:

1. Totalny brak kibiców. 800 osób na meczu to upokorzenie, jeszcze większe dno tej fatalnej i amatorskiej ligi.

2. Mecze poza swoją miejscowością to już totalny upadek i cyrk na kółkach.

3. Pełna zależność od właściciela, który jak się wkurzy to zgasi światło lub co gorsza przeniesie klub, gdzie indziej.




Hoffenheim to akurat w Bundeslidze gra na razie ze 3 sezony.

No ,powialo stolyca.

Kluczowa kwestia jest nastepujaca :

Nieciecza - 800 mieszkancow,srednia frekwencja na meczach Termoli~800 osob =100%
Warszawa-~1700000 mieszkancow,srednia frekwencja na meczach Legii (w optymistycznych porywach) 15000 osob=0,88%...no comments

Pkt 3 po prostu rozpierdala.No faktycznie cala reszta lacznie z Legia ma tak solidne podstawy organizacyjno finansowe,ze zadnym wiatrom historii sie nie oprze.Z reszta jak Amica zdobedzie mistrza to bedziemy mieli okazje sie przekonac o zaleznosci warszawskiej potegi od kaprysow wlasciciela.

michu-k 06.05.2013 20:46

Wciąż nie mogę się zgodzić. Uważam, że jeśli awans jest zasłużony (czyt. ciężka praca) to on się należy bez względu na wszystko inne.

Tradycje klubu sportowego oczywiście są bardzo ważne. Ale to nie znaczy że reaktywowane mają zostać Szombierki i będą awansować z urzędu ze Stalą Mielec do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Trzymam kciuki za Termalicę. Aby utrzymała się bardzo długo i była sukcesywnie budowana. Tak tworzy się tradycja, historia.

Festence 06.05.2013 20:47

Ostatnio na Termalice była frekwencja około 1200 ludzi :D Wieś liczy 700 mieszkańców.
Gdzieś czytałem, że jak awansują nie mają zamiaru rozgrywać swoich meczy poza własnym stadionem, a w planach mają budowę zadaszonej trybuny za jedną z bramek.

WISŁAZWE 06.05.2013 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Festence (Post 1311624)
Ostatnio na Termalice była frekwencja około 1200 ludzi :D Wieś liczy 700 mieszkańców.
Gdzieś czytałem, że jak awansują nie mają zamiaru rozgrywać swoich meczy poza własnym stadionem, a w planach mają budowę zadaszonej trybuny za jedną z bramek.

,


To gdzie mają zamiar grać?

Postawią oświetlenie w dwa miesiące? Nie ma opcji, dla nich jedyną realną opcją jest gra na stadionie Hutnika Nowa Huta.

Festence 06.05.2013 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1311625)
To gdzie mają zamiar grać?

U siebie - w Niecieczy :D

WiślakMyślenice 06.05.2013 20:53

Cytat:

Wsiur wsiurem
Chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy. Wieśniak to nie miejsce pochodzenia. To stan umysłu, który Pan prezentujesz. Coś w stylu gimbusa.

3 punkt rozpierd*ala. Wyszedłby FBI, CIA czy tam inny wasz stolnicowy huawei (nie mówię, bo wszyscy są zależni) i skończyłby się dzień dziecka.

Cytat:

To jest jakiś tam element dodatkowy, który jeszcze bardziej każe blokować takim drużynom prawo do gry w ogólnopolskiej pierwszej lidze.
Nawet zdefiniować nie potrafisz. Od razu przyznajmy prawo do gry 2 klubom z najlepszymi stadionami i infrastrukturą. Zabezpieczenie w razie spadku dla warszawskiej le Dziuni? ;>

0 22 06.05.2013 21:01

Przecież wiadomo o co chodzi z właścicielami. Jak odejdą to klub pewnie upadnie. I powstanie jak Lechia Gdańsk, Piast, Zagłębie, Zawisza czy Pogoń. Bo ma rzesze kibiców, którzy nie zniosą degrengolady totalnej.

A jak odejdzie z Niecieczy to się wielka piłka na zadupiu skończy na amen.

Krótko mówiąc - co ma piernik do wiatraka? Takie banały trzeba tłumaczyć?

A zresztą - jak Was bawi casus Klub A z miasta Y gra bez kibiców w mieście W, bo nie ma niczego poza właścicielem to się grzejcie nim. Możecie sobie nawet derby z nimi grać na tej Hucie.

Jak wejdą - oby spadli i tyle.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yossarian (Post 1311617)
srednia frekwencja na meczach Legii (w optymistycznych porywach) 15000 osob=0,88%...no comments

A tam 15000. Pisz 2000 albo 3000. Może uwierzą.

LuKaS TSW 06.05.2013 21:16

A w nowym sezonie kolejna metropolia, Niepołomice może grać w 1 lidze. Co do następnej kolejki mecz w Bydgoszczy arcyważny, Flota gratisowe 3 pkt., Nieciecza raczej też powinna wygrać z borykającą się z ogromnymi kłopotami Wartą.

arti 06.05.2013 21:26

Wieś wsią.
ale ich stać na tą ligę i jak do niej wejdą to będą płacić grajkom,a nie robić gnoju jak groclin, widzew,ruch,gks b itd. To jest taki rodzaj wsi,która powinniśmy tępić.
jednak nie uwierze w możliwy awans T dopóki nie wejdą

rw88 06.05.2013 21:44

Jeśli po ewentualnym awansie nie będzie to klub, który przynajmniej będzie próbował promować / szkolić nowych, młodych piłkarzy dla naszego futbolu, to jego obecność będzie dla polskiego futbolu bezużyteczna. Jak ktoś decyduje się na budowanie ekstraklasowej piłki w takim miejscu, to dobrze by było żeby swoje braki nadrabiał w inny sposób. Inna sprawa, że awanse i spadki rozgrywaja się na boisku piłkarskim i opinie opiniami, ale Nieciecza ma takie samo prawo jak każdy żeby grać w tej lidze nawet przez długie lata. Mimo, że nie ma to większego sensu i po awansie można będzie rozpocząć odliczanie do niechybnego upadku tego klubu. Niemniej jednak, co wątpliwe, jeśli to faktycznie byłby klub ze świetnym szkoleniem, produkujący niezłej klasy piłkarzy dla polskiego futbolu, to jestem jak najbardziej za. Nawet jeśli na jego mecze nie przychodziłoby więcej niż 1000 osób.

Jeśli jednak ma to być wegetujący klub złożony Pawlusińskich to mam nadzieje, że po roku zagra przynajmniej ligę niżej. Wegetujące kluby w tej lidze można zaakceptować w jakiś tam sposób, o ile mają tradycje, kibiców, stadion, perspektywy. Nieciecza tego nie ma.

Arturo Qr2nów 06.05.2013 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1311633)
Wieś wsią.
ale ich stać na tą ligę i jak do niej wejdą to będą płacić grajkom,a nie robić gnoju jak groclin, widzew,ruch,gks b itd. To jest taki rodzaj wsi,która powinniśmy tępić.
jednak nie uwierze w możliwy awans T dopóki nie wejdą

Zapomniałeś o Wiśle, która niektórym piłkarzom zalega od pół roku z wypłatami. To tak gwoli ścisłości.

Co do Niecieczy, to jak spełnią WSZYSTKIE wymogi licencyjne, a do tego wywalczą sportowy awans do Ekstraklasy, to niech grają. Byle nie doszło do sytuacji, gdzie Termalica będzie wynajmować obiekt gdzieś 100 Km, od Niecieczy.

0 22 06.05.2013 22:10

No, ale bądźmy realistami.

Wiadomo, że nie spełnia WSZYSTKICH wymogów licencyjnych, wiadomo że będzie grać ileś tam kilometrów od Niecieczy i wadomo, że będzie to wegetujący klub złożony z Pawlusińskich, a nie z profesjonalną szkółka.

Przecież to jest oczywiste. To jest prawdziwy polski futbol i kompletnie nie rozumiem skąd jakieś podejście do tematu, że "jeśli coś tam zrobią to niech grają w lidze". Przecież wiadomo, że nie zrobią. Pewnie nawet nie są Sp. z o.o. co jest wymogiem gry w Ekstraklasie i zapewne będą ją montować w czerwcu/lipcu z jakimś leśnymi dziadami w zarządzie.

Naprawdę nie śledzicie naszej kopanej od lat tylko od wczoraj, że takie nadzieje macie?

Arturo Qr2nów 06.05.2013 22:21

0 22, No to spadną i tyle. Na dzień dzisiejszy bardziej zasługują na Ekstraklasę, niż pozorujący grę Zawisza. Co do obrzezanych, to jeśli kibicujesz im w awansie, no to pomyliłeś fora ;) Zresztą zobaczymy, może przygotują stadion i np. osiągną frekwencję na poziomie zbliżonym do Bełchatowa, która według ostatniej Ligi+Extra wynosiła niecałe 2tys.

zim zum 07.05.2013 07:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1311636)
No, ale bądźmy realistami.

Wiadomo, że nie spełnia WSZYSTKICH wymogów licencyjnych, wiadomo że będzie grać ileś tam kilometrów od Niecieczy i wadomo, że będzie to wegetujący klub złożony z Pawlusińskich, a nie z profesjonalną szkółka.

A który klub w ekstraklasie nie jest wegetujący ?

Kocur 07.05.2013 07:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1311588)
całkiem spore.
zostało im same trudne mecze praktycznie ze wszystkimi drużynami z czuba tabeli.


Tyle że garbacai mają większość u siebie - na wyjeździe tylko Zawisza w najbliższą środę i trzymamy mocno kciuki :)

zim zum 07.05.2013 10:19

Cytat:

Reportaż z Bytomia.

- Oczywiście, że mogliby zostać kasjerami w Biedronce i zarabiać trochę większe pieniądze, ale oni tego nie chcą. Wie pan dlaczego? Bo wtedy nigdy nie mogliby grać w piłkę, a to jest ich miłość – mówi nam Trzeciak. Niskie zarobki nie są jednak jedynym problemem klubu. Gdy na koniec pytamy Trzeciaka, czego mu życzyć na przyszłość, ten odpowiada: - Chciałbym, żeby tutaj na Polonii zapanowała normalność. Przez normalność rozumiem to, że te i tak małe pieniążki trafiają do moich piłkarzy na czas.

Jest wtorek przed 13, piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym właśnie jedli obiad. Widać, że mają do siebie dystans, bo na drzwiach szatni ktoś napisał flamastrem: "Megakozaki". W środku jest ich tylko kilku, nie chcą być obecni na zdjęciach, nie są też zbyt rozmowni. Nikt nie wypowie się pod nazwiskiem. Gdy pytamy, co ich skłania do gry w Polonii, słyszymy tę samą odpowiedź: - Trener Trzeciak. To jedyna pozytywna osoba w tym klubie.
Lepsze takie kluby, niż Nieciecza. Prawda ? :)

For_FuN_ 07.05.2013 11:34

Wczoraj akurat byl material o Niecieczy w TVN24.

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym...si,323717.html

Jasno tutaj wynika, ze wlasciciel inwestowal i bedzie inwestowal w klub(bo jest z nim zwiazany od zawsze). O licencje, o oswietlenie i podgrzewana murawe nie ma co sie martwic. Facet ma takie kontakty w budowlance, ze pewnie swiatla postawia mu w miesiac ;].

WISŁAZWE 07.05.2013 18:50

Zaczyna się prywatny folwark.

Temat brzmi - I liga - temat zbiorczy, a ja wchodzę i czytam o tym ile na Legii było ludzi i co to jest ''umyślna pustka'' - komuś się chyba od nadmiaru wiosennego słońca tematy pomyliły.


EOT.



Proszę się skupić na temacie.
Powyższe posty dotyczące frekwencji zostały przeniesione do tematu Ekstraklasa!

emj10 08.05.2013 17:58

Dolcan oczywiście tak jak pisałem zaczyna cudownie tracić punkty. Casus Znicza powtarza się niemal w identycznym stylu.

Natomiast Nieciecza zdobywa kolejne punkty i już chyba tylko kataklizm może przeszkodzić im w awansie.

Kocur 08.05.2013 18:58

Zawisza mój ty kochany :D

WiślakMyślenice 08.05.2013 19:01

Parafrazując klasyka "W takich chwilach wszyscy jesteśmy bydgoszczanami".

AntyMod 08.05.2013 19:30

niestety mysle ze nawet jakby I liga skonczyla sie tak jak teraz albo podobny uklad to i tak Termalica i Flota nie dostana licencji na extraklase ..... i awansuja Zawisza z tym zydowskim kurestwem ... smutne, ale chyba nieuniknione

Yossarian 08.05.2013 19:30

No to parchy juz maja raczej pozamiatane.No chyba ,ze rudy zainterweniuje.M przeciez z "profesorem"rachunki do wyrownania.a ten ostatni tez jest ,powiedzmy to hmm....zaradny,wiec mozna sie spodziewac jakichs niekonwencjonalnych rozwiazan.
A tak swoja droga to chlopaki Filipiaka wiedza jak uradowac serce kibica.Jeszte tylko Amica klepnie Warszawiakówvi sezon uratowany :-)

donecki 08.05.2013 19:34

Obyśmy się tak cieszyli po 34 kolejce a lepiej i wcześniej.Amen i na wieki wieków druga liga niech im śmiga przed oczami

Gwiaździsty 08.05.2013 19:35

Nic nie mają pozamiatane. Tylko teraz muszą już robić to samo co w 2004 r. czyli kupować. Kupią mecze w Nowym Sączu i Legnicy co przy 3 meczach u siebie z Flotą czy Termalicąi przy ustawionych sędziach da im wejście.

Yossarian 08.05.2013 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1311823)
Nic nie mają pozamiatane. Tylko teraz muszą już robić to samo co w 2004 r. czyli kupować. Kupią mecze w Nowym Sączu i Legnicy co przy 3 meczach u siebie z Flotą czy Termalicąi przy ustawionych sędziach da im wejście.

To wlasni mialem na mysli piszac o niekonwencjonalnych rozwiazaniach.

Yossarian 08.05.2013 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez donecki (Post 1311822)
Obyśmy się tak cieszyli po 34 kolejce a lepiej i wcześniej.Amen i na wieki wieków druga liga niech im śmiga przed oczami

Z tego co slyszalem to dla nich i tak optymistyczne rozwiazanie.Wrobelki z Wielickiej cwierkaja ,ze "el profesore"jest juz mooocno poirytowany i gdy nie uda mu sie wrocic do ekstraklasy to zostawi zabawki i pojdzie do domu.A wtedy nasi parchaci sasiedzi podziela los swoich kolezanek z W-wy.

donecki 08.05.2013 19:53

W to nie wierz

AntyMod 08.05.2013 19:59

zydowskie kurewstwo awansuje bo : 1 . nawet jesli Flota i Termalica ich wyprzedza to najprawdopodobniej nie dostana licencji ( no chyba ze beda grali na obcych stadionach ) 2 .maja dobry uklad grajac w kauflandzie z tymi druzynami ...wiec to tylko kwestia SUMY . 3 . moga zagrac w miejsce DyscoPolo ktore moze byc zdegradowane z extrajklasy poprzez brak licencji ....obym sie mylil ....ale zdrowy rozum podpowiada ze tak czy siak awansuje ten smieszny klubik

TRNKRN 08.05.2013 20:06

Nie ma co się stresować, bo. 1.primo, koleś, który jest właścicielem Termalici za miesięczny zysk sobie może zrobić podgrzewaną murawę i maszty na oświetlenie, a co to za problem w 2-3 miechy postawić tymczasowe trybuny na tysiąc osób? Da się to zrobić i już kryteria spełnione, nie ma szału...

2. secundo IMHO nie Flota, a Zawisza awansuje...

OpEnTaNy 08.05.2013 20:21

odbiegajac od tematu troche ten Deniss Rakels z GKSu rzeczywiscie taki dobry jest slyszalem ze robi roznice mozecie cos o nim napisac jest dobry?

Gwiaździsty 08.05.2013 20:24

Dużo pochlebnych recenzji zbiera Kowalczyk z Kolejarza Stróże.

R33 08.05.2013 20:24

Oni jeszcze nie mają tak pozamiatane, w tej I lidze to się niezłe jaja dzieją. Walka pewnie będzie trwała do samego końca.

Gdzieś czytałem, tylko już nie pamiętam gdzie (może na weszło), że nawet jak Polonia nie dostanie licencji na ekstraklasę to będzie w niej grał przedostatni zespół (zresztą kto jak kto, ale parchy o tym dobrze wiedzą - 2009 r.).

wiertar 08.05.2013 20:31

i oby własnie zajeli 3 miejsce, wtedy można by powiedzieć ze wychodzi na Zero:D ale by sie pasiaste kur.y pluły :D

rav 08.05.2013 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1311828)
3 . moga zagrac w miejsce DyscoPolo ktore moze byc zdegradowane z extrajklasy poprzez brak licencji ....obym sie mylil

Mylisz się. W przypadku nieprzyznania licencji Polonii (raczej pewne) przedostatni zespół ligi (Podbeskidzie?) zostanie za nią.

Gwiaździsty 08.05.2013 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yossarian (Post 1311825)
Z tego co slyszalem to dla nich i tak optymistyczne rozwiazanie.Wrobelki z Wielickiej cwierkaja ,ze "el profesore"jest juz mooocno poirytowany i gdy nie uda mu sie wrocic do ekstraklasy to zostawi zabawki i pojdzie do domu.A wtedy nasi parchaci sasiedzi podziela los swoich kolezanek z W-wy.

Irytować to mógłby się prawdziwy kibic, a towarzysz Filipiak jest tu gdzie jest dla interesu, który pozwala mu "wygrywac przetargi w miescie i dostawac darmowo dzialki jak w Cichym Kaciku.

Kocur 08.05.2013 21:09

W tym całym burdeliku 1 ligowym najjaśniejszą gwiazdą jest niestety Kaziu Moskal.
Dlatego niestety bo gdyby został u nas to jestem skłonny przypuszczać że nawet z tym tragicznym składem bylibyśmy spokojnie w pierwszej piątce.


ps. Dusza się raduje że mimo wszystkich różnic i podziałów wśród Wiślackiej Braci ten jeden cel przyświeca każdemu z nas - trzymamy kciuki za każdego oprócz garbatych :alleluja:

arti 08.05.2013 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1311832)
odbiegajac od tematu troche ten Deniss Rakels z GKSu rzeczywiscie taki dobry jest slyszalem ze robi roznice mozecie cos o nim napisac jest dobry?

on jest tam wypożyczony z lubina jakby ktoś zapomniał. Z kolei Kowalczyk ma lat 36 tj. Uwaga dla tych,którzy widzieliby go u nas.
jeszcze się nie cieszmy sukcesem Niecieczy,b.podobnie było rok temu, a potem 1pkt w ostatnich 5 meczach..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl