![]() |
Jeżeli ktoś ma powstrzymać Grosika grającego czasem na prawym, czasem na lewym skrzydle to tylko para Cikos - Kirm...niestety innej możliwości nie widzę.
Czyli jak dla mnie mniej więcej taki skład: Pawełek Cikos Cleber Bunoza Kirm Małecki Wilk Boukhari Paljić Rios Brożek/Żurawski |
A widziałeś, żeby Kirm kiedykolwiek odebrał komuś piłkę ? Przecież to by była rzeźnia.
Nie wszystko stracone. Da się Piotrkowi Ketoprom i po bólu :) Z resztą to ciekawe, do niedawna Brożek sie nie nadawał na lewego obrońcę, a jak może go zabraknąć, to panika. |
Cytat:
Sobol nie nadaje się już na def. pomocnika, bo to za dużo biegania. Chavez jak się okazuje musi się zaaklimatyzować, Bunozę albo Clebera trzeba będzie wystawić na lewej obronie. Chcesz Kowalskiego na stoperze? Chrapek- nie, nie dlatego, że zagrał dobrze w sparingu. Widziałem go w ME. Chłopak ma potencjał. Oczywiście, że nie będzie teraz zbawicielem, ale kiedyś musi zacząć grać. Konkurencja to ledwo biegający Sobol i bezużyteczny Jirsak. Moim zdaniem Chrapek jest w stanie dać drużynie mniej więcej tyle samo może troszkę więcej, może troszkę mniej, ale on w przeciwieństwie do tej dwójki rokuje na przyszłość. Nawet kilka spotkań może sprawić, że chłopak będzie się rozwijał i za chwilę będzie zdecydowanie lepszy. Garguła zasłużył sobie na pierwszą jedenastkę tym, że inni prezentują się dramatycznie słabo, a ktoś musi rozegrać piłkę w drugiej linii- trzeba szukać nowych rozwiązań, skoro tamte się nie sprawdziły. Oczywiście można siedzieć i zaklinać rzeczywistość twierdząc, że Łobo i Jirsak jeszcze wystrzelą, tylko potrzebują zrozumienia i wsparcia trenera... Z kolei wystawienie kolejnego półlewego napastnika za przeproszeniem gówno nam da, bo wszyscy będą stali w jednym miejscu i czekali na podanie, którego nie będzie miał kto zagrać. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Jak dla mnie Bunoza na lewej.
|
Już to widzę - Bunoza zagra na lewej obronie, a potem płynie na niego lawina na forum, bo "Grosicki/Kupisz go wkręcał jak dziecko"
Taki wzrost na środku obrony to bardzo duży atut, ale na bokach obrony, gdzie trzeba biegać, brać udział w akcjach ofensywnych, wracać się i powstrzymywać skrzydłowych rywala to jednak niekorzystna cecha... Mimo wszystko on chyba pozostaje jedyną opcją... Szkoda, bo może się spalić, a tego nikt by nie chciał. |
A swoją drogą to Piotrek ma kolejny już uraz pleców .....
|
Jovanic
Cikos-------Cleber----Bunoza -------------Wilk------------- Kirm------Sobolewski/Jirsak---Paljic -------------Małecki--------------- -------Żurawski----Rios---- |
Cytat:
Cytat:
Sobol myślę, że jeszcze da radę pobiegać ten sezon na swojej ulubionej pozycji. Fakt, grywał na stoperze - lata temu. Po co mamy przesuwać Sobola skoro mamy trzech środkowych obrońców? Jest Cleber, Bunoza i Chavez. Poza tym wystawianie Radka na stoperze to jak najbardziej eksperyment - nie przypominam sobie by w Wiśle zagrał choć raz na tej pozycji. Chrapek? Grał w sparingu na pozycji defensywnego pomocnika. Sobol i Wilk są na tą chwilę zwyczajnie lepsi. W grę wchodzi jeszcze bezproduktywny Tomek (jednak daleko mi do stwierdzenia, że Chrapek da nam w tej chwili więcej). Garguła nie zagra, pomijam już to jaką formę prezentuje (skoro wstawiasz Chrapka do składu dodaj jeszcze Rado - chłopak też ma potencjał, gorszy od Garguły nie będzie a też musi grać by się rozwijać) - trener ściągnął sobie Marokańczyka właśnie po to, by ten pokierował naszą grą. Cytat:
Myślę, że skład będzie wyglądał tak: Pawełek (chyba, że Jovanic ozdrowieje - mam taką nadzieję Cikos Cleber Bunoza (zagrałbym jednak Chavezem) Brożek (jeśli nie wyzdrowieje - nie mam pojęcia... może Kirm) Sobolewski Boukhari Wilk Rios Żurawski (sam chciałbym tu zobaczyć Brozia) Paljic lub Małecki Zaczynamy grać 4-3-3 - to wg mnie najsolidniejszy skład na chwilę obecną |
Normalnie jak się co poniektórych czyta to masakra jakaś jest.Najlepiej nie jedźmy do Białegostoku,oddajmy mecz wo.No problem.Ludzie ogarnijcie się!Trener Maaskant zapewne wie kto ma zagrac,a wasze przewidywania,sugestie,składy są słodkim pierdzeniem,które wkurza!
Powiem tylko od siebie tyle. Po każdej przerwie,spowodowanej przerwą na gre repry,drużyny które grały dobrze-po takiej przerwie grały pytę. Analogicznie sprawa się ma w kwestii odwrotnej.Jak ktoś się interesuje piłką,i siedzi w tym temacie przynajmniej 15-20 lat to temat ogarnia i wie że tak dokładnie jest.A jak tak bardzo macie w przyszłości ochotę decydowac kto,gdzie i jak będzie grał we Wiśle to proponuję kursy trenerskie.Jestescie młodzi,z tego co widac macie wiedzę (hehehe),ambicję.Proponuje wejśc w to gówno i zakasac ręce do roboty,a nie wypisywac tu dyrdymały. Wisła w Białymstoku jak zagra tak jak w Łodzi to wygra i to z palcem w ( I ). Pozdrawiam normalnych,nieopętanych FM-em.:-D |
Są różne za i przeciw, ale zdecydowanie zgadzam się z PalladynemTS. Wisła wygra z Jagą, nie mam wątpliwości.
|
palladynTS - ale ten temat jest właśnie o takim słodkim pierdzeniu - o przewidywanych składach, ewentualnej taktyce itp. Jeśli Cię to wkurza to po co to czytasz? Zawału jeszcze dostaniesz...
Taka dyskusja służy tylko luźnej wymianie poglądów - nie przejmuj się, nikt z nas nie ma aż takich ambicji a tym bardziej wiedzy by prowadzić Wisłę ;) |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Brożek>Bunoza>Cleber>Paljic/Kirm Nie jestem zwolennikiem Bunozy na lewej obronie ani tym bardziej w ogólności wieżowców grających na boku. Ale o ile Diaz był po prostu dziwny, może niewyszkolony, o tyle Bunozy jeszcze nie skreślam na lewej obronie. Ponoć grał tam, nawet całkiem często więc można go spróbować wobec kadrowego pomoru. Cleber jest zbyt stary i przez to zbyt wolny, on z pewnością nie podoła, Bunoza ma szansę. Kirm to myślenie życzeniowe, Skorża raz go tam wystawił na kilkanaście minut i był dramat. Możnaby spróbować Paljica ale to ten sam poziom radosnej improwizacji. Co do wyboru skrzydła dla Brożka. Dla mnie Bunoza na lewej obronie to niewiadoma- jedynie potencjalna wpadka. Cikos na prawej obronie to absolutnie pewna wpadka. EDIT @ PalladynTS Rozbraja mnie, kiedy ktroś mówi o merytorycznej wymianie poglądów a chwilę potem podaje swój pogląd jako jedyny słuszny nie opierając się na argumentach tylko na przekonaniu o własnej racji. Tak mniej więcej dzuiała "polityka" w wydaniu pana, którego masz w awatarze. My nie zastanawiamy się ile Wisła przegra, ale biorąc pod uwagę nasz stan kadrowy i formę a także dyspozycję Jagiellonii i daleki wyjazd, porażka jest opcją, z którą trzeba się realnie liczyć. Wszyscy chcemy żeby Wisła wygrała i na to liczymy. Ale porozmawiać o tym, co nas niepokoi lub czego oczekujemy chyba można ;> , czy to też już wpisane do indeksu czarnowidztwa i powszechnie zakazane? |
Cytat:
Otóż nie kolego.Temat służy merytorycznej wymianie poglądów n/t tego meczu,a nie rozpisywaniu składów,możliwości taktycznych,czarnowidztwu co poniektórych. Ja jestem kibicem Wisły,w sercu z dumą ją noszę.Nie zastanawiam się ile moja drużyna przegra. Zawsze wierzę że wygra!A jak przegrywa?No cóż to jest sport. A Wy dalej sobie polemizujcie o Chrapkach,kalibabkach i o tym czy lepsze masło od margaryny,cz y też lepiej się śpi na prawym czy też na lewym boku.Dobrej nocy. |
Cytat:
Tak to już jest jak ktoś sobie różowe okularki włoży a rzeczywistość ustawi go do pionu. ps a co do meczu - jak się pofarci to będzie remis. ps2 - a tak w ogóle to oczywiście po cichu liczę na wygraną i będę za nią trzymał kciuki bardziej niż zwykle(nowy trener, nowi zawodnicy itp) -tyle że co innego kibicować i wierzyć a co innego racjonalnie oceniać szanse. Jak forum zmieni nazwę na forum sekciarzy Wisły Kraków to wtedy będę przewidywał w każdym meczu 5-0 dla Wisły;) |
palladynTS - a gdzież ja się zastanawiam ile Wisła przegra? Kibicowania mnie uczyć nie musisz...
My tu sobie będziemy dyskutować o "kalibabkach" a Ty rzeczywiście idź już spać. Dobranoc kolego - sen ukoi Twoje nerwy ;) Cytat:
|
Cytat:
a co w złej formie jest mówisz? |
tak sobie myślałem i wiele osób zapomniało, że Cleber grywał na lewej obronie, nawet za Skorży, chodź nie chciał tam grać ..
jak dla mnie ustawienie Cikos - Chavez - Bunoza - Cleber optymalne Bunoza jest za wysoki, za mało zwrotny na bok, Cleber też demonem szybkości już nie jest, ale nadrabia doświadczeniem i twardością w grze, wejdzie 2-3 razy w nogi i odechce się hasać :D chociaż wolałbym przekwalifikować Kirma, bo szkoda takiego zawodnika na ławce, jest zadziorny szybki, odbiór by poprawił no ale zobaczymy .. |
Jak dla mnie to robimy przyspieszony kurs 3-5-2 :rotfl:
|
Cytat:
Także będąc trenerem lekko zarysowałbym jeszcze piłkarzom 2-6-1 :lol: |
bet at home
parę dni temu był remis, teraz: 2,45 3,00 2,85pierwsza pozycja to oczywiście Jaga sytuacja jest taka, że remis można brać w ciemno :-/ chyba, że któryś z zawodników Jagi w pierwszych minutach się wykartkuje i to w polu karnym |
Cytat:
Radzę obejrzeć jakiś mecz Wisły. Nie skrót, a mecz. Cytat:
Był jeszcze Diaz, ale naszych za bardzo łapki świerzbiły. W tej chwili nie ma już pytania "czy wprowadzać zawodników z ME?", ale "jak to robić, żeby jak najmniej sobie zaszkodzić?". |
Tyle tylko, że żeby wprowadzać łebków z ME wypadało by tam mieć kogoś zdolnego... Jak już wspominałem zawodników z ME widzę dużo rzadziej niż Ty czu Uran, dlatego nie mam wyrobionej opinii o tych chłopakach. Z tego jednak co widziałem szału nie ma - ze świecą tam szukać kogoś z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Minęły już czasy, gdy mieliśmy takich młodych jak choćby sprowadzeni do nas bardzo wcześnie Brożkowie czy Zawadzki - to były talenty, piłkarze którzy dominowali w europejskiej piłce młodzieżowej... A co teraz prezentują chłopcy z ME?
|
Młodych powinno się wpuszczać, ale w sytuacji kiedy prowadzimy, albo gramy w Pucharze Polski.
Można eksperymentować. Co mecz wpuszczać 1 młodego - myślę, że warto, a jeśli się nie sprawdzi to po 45 minutach zmiana i wchodzi kolejny. Młody nabierze doświadczenia i moze z tej gromadk wybierze sie jakis ligowy rzemieslnik |
Cytat:
No no widze ze Jaga faworytem ,pozmienialo sie ,pozmienialo Z drugiej strony oni cos graja ,mecz np z Amika gdzie ich pykneli 2;0 to naprawde fajnie sie ich ogladało z drugiej storny Polska Liga jest tak dziwna i tak slaba ze mecz meczowi nie równy Maaskant w te 2 tyg cudow nie zdzialał bo nie mógl,ale licze ze jakisch schemat gry juz jest. Remis ,ale po cichu licze na pelna pule. |
Zawsze tak jest, ze pilkarzom chce sie grac przy nowym trenerze. Mam nadzieję, że Wiślacy przypomną sobie jak się wygrywa po 4-0, tylko ze starego skladu kto takie wyniki pamięta: Zuraw, Sobolewski, Brożek, Małecki pamiętają jeszcze, ale taka prawda, że ze starej Wiselki malo co zostalo.
Kurde, mając taką kadrę to byłbym pewny o LM Diaz (Brożek) Głowacki - Marcelo (Cleber w formie) - Baszczynski (Alvarez - Obrona W pomocy Kalu Uche, Błaszczykowski Atak: Brożek Zurawski, Frankowski Aj szkoda, na prawdę szkoda... |
Wiem! Rozgryzłem tajemnicę! Staan Valckx był obrońcą. Dlatego nikogo nie kupujemy i sprzedaliśmy Diaza, bo Staan chce sobie jeszcze trochę pokopać. No więc, Staan wejdzie na lewą obronę. Moskal na defensywnego, a Robert na ofensywnego. Na bramce stanie Krzoska, bo dużo zasłania. A na szpicy Ochalik - zagada bramkarza i może Boguski zdąży w tym czasie przyjąć piłkę. Pozostałe pozycje zostaną wylosowane na zasadzie chybił-trafił. Tzn. każdy będzie musiał strzelić na pustą bramkę z 5 metrów. Ten kto chybił - na ławkę. Trafił - będzie musiał grać. Żeby zapobiec ewentualnym oszustwom, każdy będzie musiał oddać 3 strzały. W przypadku, gdyby dwóch lub więcej zawodników miało podobną ilość... chybień, o zwycięstwie zadecyduje zasada "nagłej śmierci"... kibica na zawał. Ci którzy się do meczowej 18stki nie załapią, w ramach treningu pojadą zwiedzać rezerwat Żubrów. Przy okazji nasz skaut Zdzisław w pobliskim lasku poszuka nowego drewna - na wzmocnienie osłabionych pozycji. Nie jest też tajemnicą, iż sprytny Zdzisek penetruje właśnie ten rynek (drewna - przyp.red), by pomóc naszym obrońcom w aklimatyzacji - w końcu wśród swoich będzie im łatwiej.
|
pisałem o tym juz w innym watku, ale chyba ten jest najbardziej trafny o 11 zaczyna sie transmisja z konferencji trenera, będzie pod tym linkiem - http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...era-maaskanta/
|
Cytat:
|
http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...era-maaskanta/ - video z konferencji wisełki przed Jagą
|
Mam takie pytanie czy Garguła jeszcze kiedyś zagra ?
|
Z Pewnością
Na przykład w brydża sportowego teraz k... zapalenie ucha a ja myslałem, ze to Dawidowski jest najbardziej podatnym na urazy i nieszczescia w historii Wisły |
Nie wiem jak to jest, ale po przejsciu do Wisly zawodnicy czesto odnosili kontuzji. Przeciez z Garguła, Niedzielanem, Dawidowskim w poprzednich klubach nie było zle.
Moze to wina speców od przygotowania do sezonu, bo to porazka. Co sezon to 4-5 zawodnikow wylatuje. Parodia |
tych 4- 5 to kto ?? bo chyba jedynie Dawidowski . Niedzielan był zdrowy tylko nie przebił się do składu Goły burelioza i problemy z kolanem. Jakoś nie widzę tych 4 a na ucho to każdy może zachorować.
|
Patryk Malecki i lekko zdenerwowany Maciej Żurawski przed meczem z Jagiellonią.
O dziwo według tego pierwszego jest problem z lewą stroną w obronie a wg tego drugiego nie ma :) http://kiks.tv/2010/09/zurawski-gram...estesmy-wisla/ |
Cytat:
Wg. sztabu medycznego Wisły, Dawidowski przyszedł z Amicy? z fafalnym stanem zdrowia. Nie przebadali go po prostu jak go kupowali. A reszta? Zobaczcie jak często zrywane są więzadła w kolanie, tu nie maja znaczenia przygotowania do sezonu, moze gdyby każdy miał obciążenia dobrane wg. siebie to byla by mozliwosc uniknięcia,ale tego nie wie nikt. Robben może zakonczyc kariere, a przeciez w PSV czy Groningen nie było tak źle. szukacie dziury w całym !!!! p.s. a może zaczęły się cieżkie treningi, i piłkarze po prostu zwalniają trenera. Jutro sie dowiemy że przed meczem kontuzji doznało jeszcze 3.. Ehh Kuba grał ze złamanym śródstopiem, a teraz wystarczy że otworzą lodówke to ich grypa łapie czy inne dziadostwo myśle że w obronie wyjdziemy tak : Pawełek - Cleber/Bunoza (lewa) Cikos (prawa) Cleber/Bunoza Chavez |
|
w typerze głosy podzielone ponad 25 osób stawia na remis
coś kolo 10 przegraną Wisły reszta nieśmiałą(25-30) wygraną 0-1 Franek, Franek za dużo masz bramek, w następnej strzelisz :) |
Cytat:
nie dość, że z małej to jeszcze taki błąd ? |
Jak zobaczyłem kadrę obrońców, to mnie ciary przeszły.
Cytat:
Wiadomo - fantaści będą ustawiać Kirma ( gościa grającego maksymalnie niekontaktowo ) na obronie, albo przesuną Bunozę ( wolny, mało zwrotny - przy szybkich pomocnikach Jagi dotrwa bez czerwa maks do 60 minuty ). Ludzie rozsądni walną dwie sety przed meczem, a potem będą uzupełniali w miarę potrzeby w trakcie jego trwania. Cytat:
Na chwilę obecną naszą jedyną nadzieją na w miarę sprawną prawą obronę jest szybka rekonwalescencja Burligi - zawodnika, który wcześniej często był za słaby na osiemnastkę. O - to jest miara obecnej Wisły. Cytat:
|
Wolfy ma 100% racji - nasza kadra dzięki wspanialej transferowej ofensywie made in Basałaj wygląda chyba najgorzej w całej "erze Cupiała".
Nie wiem, co wygląda obecnie u nas gorzej - pokiereszowana obrona bez nominalnych lewych defensorów, środek pola, czy szarpiące się w bezsilności skrzydła. Jest mnóstwo słabych punktów i malutko jakości w dzisiejszej drużynie Wisły. Jeśli dziury będą znów łatane Kowalskim, Jirsakiem, czy wytrzymującym kondycyjnie ledwie kilka minut Sobolewskim, to Jagiellonii nie zatrzymamy. Ale jeśli i teraz w obronie zabraknie miejsca dla Chaveza, będzie to znaczyło, że nasi scouci są nie tylko ślepi, ale i..., dobra, już nie będę kończył. Fakt, nie mając obrony musimy atakować. Tyle, że jeśli nie będzie mógł zagrać nasz nowy Marokańczyk, też nie będzie kim, bo Garguła oczywiście niedysponowany, a Kirm zapewne znów zrobi sobie piknik po ciężkim wysiłku w reprezentacji. Napastnicy bez drugiej linii nie dostaną podań. Maaskaant musiałby być nie lada cudotwórcą, by w tym stanie rzeczy Wisła wygrała w Białymstoku. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl