Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [5. Kolejka] Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 10 września, piątek godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7575)

Proud 08.09.2010 20:10

Jeżeli ktoś ma powstrzymać Grosika grającego czasem na prawym, czasem na lewym skrzydle to tylko para Cikos - Kirm...niestety innej możliwości nie widzę.

Czyli jak dla mnie mniej więcej taki skład:

Pawełek

Cikos Cleber Bunoza Kirm

Małecki Wilk Boukhari Paljić

Rios Brożek/Żurawski

tofik 08.09.2010 20:17

A widziałeś, żeby Kirm kiedykolwiek odebrał komuś piłkę ? Przecież to by była rzeźnia.
Nie wszystko stracone. Da się Piotrkowi Ketoprom i po bólu :)
Z resztą to ciekawe, do niedawna Brożek sie nie nadawał na lewego obrońcę, a jak może go zabraknąć, to panika.

Uran235 08.09.2010 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976079)
Uran235 - miażdżysz :)

Piotrek na prawej obronie to sabotaż...
Sobol na stoperze? Jeszcze nie teraz (o ile w ogóle)
Chrapek - bo zagrał nieźle w spraingu z V ligą? Proszę Cię...
Garguła? Czymże sobie zasłużył na pierwszą jedenastkę?

Co do Brożka. Zagrał kilka razy za Skorży na tej pozycji i dramatu w skali ligowej nie było. Np. w pierwszym sezonie Skorży grał na Łazienkowskiej na prawej i było ok. Inna sprawa to aktualna dyspozycja Brożka, ale niestety Cikos to jest jakiś dramat, w dodatku nie trenował z drużyną. Chłopak prezentuje się tak jakby nie wiedział co ma robić na tym boku obrony. Zawsze jest kilometr od rywala, nie wie kiedy dojść, nie umie zablokować, nawet nie potrafi wykorzystać swojej siły. To, że jest zaangażowany to akurat mało daje przy braku elementarnych umiejętności. Na dziś na prawej obronie jest Pietia>Burliga>Cikos, tylko, że dwaj pierwsi są kontuzjowani, więc zagra Cikos albo wyjdziemy trójkąz tyłu.

Sobol nie nadaje się już na def. pomocnika, bo to za dużo biegania. Chavez jak się okazuje musi się zaaklimatyzować, Bunozę albo Clebera trzeba będzie wystawić na lewej obronie. Chcesz Kowalskiego na stoperze?

Chrapek- nie, nie dlatego, że zagrał dobrze w sparingu. Widziałem go w ME. Chłopak ma potencjał. Oczywiście, że nie będzie teraz zbawicielem, ale kiedyś musi zacząć grać. Konkurencja to ledwo biegający Sobol i bezużyteczny Jirsak. Moim zdaniem Chrapek jest w stanie dać drużynie mniej więcej tyle samo może troszkę więcej, może troszkę mniej, ale on w przeciwieństwie do tej dwójki rokuje na przyszłość. Nawet kilka spotkań może sprawić, że chłopak będzie się rozwijał i za chwilę będzie zdecydowanie lepszy.

Garguła zasłużył sobie na pierwszą jedenastkę tym, że inni prezentują się dramatycznie słabo, a ktoś musi rozegrać piłkę w drugiej linii- trzeba szukać nowych rozwiązań, skoro tamte się nie sprawdziły. Oczywiście można siedzieć i zaklinać rzeczywistość twierdząc, że Łobo i Jirsak jeszcze wystrzelą, tylko potrzebują zrozumienia i wsparcia trenera... Z kolei wystawienie kolejnego półlewego napastnika za przeproszeniem gówno nam da, bo wszyscy będą stali w jednym miejscu i czekali na podanie, którego nie będzie miał kto zagrać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976079)
Pomijam już inne wybory

Nie krępuj się, zarzuć konkretami, z chęcią odpowiem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 976144)
Wielu defensywnych pomocników i schyłku swojej kariery grało na pozycji stopera, gdyż nie mieli siły na 90 minut orki w środku boiska. Niektórzy, tak jak Essien, Cambiasso czy Lewandowski lub Radomski z powodzeniem grają zarówno w środku pola, jak i na stoperze. Radek gra na newralgicznej pozycji, na której główną rolę odgrywa wydolność i przygotowanie fizyczne. Niestety, ale Sobol, przynajmniej na początku tego sezonu, po prostu nam się posypał, dlatego stwierdziłem, że może warto pomyśleć nad cofnięciem go do obrony, gdzie jeszcze ze 2 - 3 lata będzie w stanie pociągnąć na dobrym poziomie. Ponadto w drużynie brakuje ludzi z charakterem i strata jednego z niewielu piłkarzy z jajami mogłaby być bolesna. W obecnej formie Sobolewski nie nadaje się nawet do gry w środku pola w takiej Koronie Kielce, nie mówiąc już o Wiśle.

Przede wszystkim Sobol jest w stanie dać naszej drużynie na stoperze coś czego nie ma żaden inny aktualny stoper Wisły- wyprowadzenie piłki. Sobol umie podać, widzi partnerów. Istnieje nadzieja, że w przeciwieństwie do Clebera nie będzie walił po trybunach.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976148)
Radek - jeśli już nie daje rady - niech te 2-3 lata na stoperze pogra w Jadze. U nas trzeba stoperów z prawdziwego zdarzenia a nie eksperymentów.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 976222)
Ale Sobol nie nadaje się na stopera, bo nie potrafi kompletnie grać głową.

:lol: eksperymenty, nie nadaje się na stopera... A sprawdźcie sobie panowie gdzie Sobol grywał w Dyskobolii i to z powodzeniem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mateusz212 (Post 976228)

Tośmy zaszaleli- jeden zdrowy boczny obrońca, w dodatku słaby. Maaskant zagra trójką- z Jagą na wyjeździe wydaje się to szaleństwem, ale może lepiej zagrać rozsądną trójką niż nierozsądną czwórką z jakimś Kirmem, czy kimś w tym stylu na boku.

Dean 08.09.2010 20:32

Jak dla mnie Bunoza na lewej.

hawkins 08.09.2010 20:38

Już to widzę - Bunoza zagra na lewej obronie, a potem płynie na niego lawina na forum, bo "Grosicki/Kupisz go wkręcał jak dziecko"

Taki wzrost na środku obrony to bardzo duży atut, ale na bokach obrony, gdzie trzeba biegać, brać udział w akcjach ofensywnych, wracać się i powstrzymywać skrzydłowych rywala to jednak niekorzystna cecha...

Mimo wszystko on chyba pozostaje jedyną opcją... Szkoda, bo może się spalić, a tego nikt by nie chciał.

Dean 08.09.2010 20:44

A swoją drogą to Piotrek ma kolejny już uraz pleców .....

DeadOrAlive 08.09.2010 21:03

Jovanic
Cikos-------Cleber----Bunoza
-------------Wilk-------------
Kirm------Sobolewski/Jirsak---Paljic
-------------Małecki---------------
-------Żurawski----Rios----

serek.c2 08.09.2010 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 976256)
Nie jaja sobie robi, tylko my aktualnie mamy taką kadrę, że Chrapek jak najbardziej się mieści.

Wolfy, jak podzielam Twoje zdanie odnośnie stanu naszej kadry "w ogóle" tak tutaj nie dramatyzowałbym aż tak bardzo - mamy przynajmniej trzech lepszych piłkarzy na pozycję o której wspomniał Uran 235.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 976281)
Co do Brożka, Sobola itd...

Widziałem tylko kilka meczów Piotrka na prawej obronie i to mi wystarcza by ustawiać tam Cikosa. Uwzględniłeś dyspozycję Pietii w swoim poście, sam widzisz jak grał na swojej pozycji a Ty chcesz mu jeszcze kazać kopać piłkę prawą nogą ;) Równie dramatyczny poziom gry co Piotrek na prawej obronie mógłby zademonstrować chyba tylko Łobo.

Sobol myślę, że jeszcze da radę pobiegać ten sezon na swojej ulubionej pozycji. Fakt, grywał na stoperze - lata temu. Po co mamy przesuwać Sobola skoro mamy trzech środkowych obrońców? Jest Cleber, Bunoza i Chavez. Poza tym wystawianie Radka na stoperze to jak najbardziej eksperyment - nie przypominam sobie by w Wiśle zagrał choć raz na tej pozycji.

Chrapek? Grał w sparingu na pozycji defensywnego pomocnika. Sobol i Wilk są na tą chwilę zwyczajnie lepsi. W grę wchodzi jeszcze bezproduktywny Tomek (jednak daleko mi do stwierdzenia, że Chrapek da nam w tej chwili więcej).

Garguła nie zagra, pomijam już to jaką formę prezentuje (skoro wstawiasz Chrapka do składu dodaj jeszcze Rado - chłopak też ma potencjał, gorszy od Garguły nie będzie a też musi grać by się rozwijać) - trener ściągnął sobie Marokańczyka właśnie po to, by ten pokierował naszą grą.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 976281)
Nie krępuj się, zarzuć konkretami, z chęcią odpowiem.

Choćby Bunoza na lewej obronie... Ja wiem, że Boenisch też wielki chłop, jednak chyba za bardzo optymistycznie podchodzisz do umiejętności Gordana. Choć może i masz rację, jak tam nie zagra to nie dowiemy się czy grać tam potrafi ;)



Myślę, że skład będzie wyglądał tak:

Pawełek (chyba, że Jovanic ozdrowieje - mam taką nadzieję

Cikos
Cleber
Bunoza (zagrałbym jednak Chavezem)
Brożek (jeśli nie wyzdrowieje - nie mam pojęcia... może Kirm)

Sobolewski
Boukhari
Wilk

Rios
Żurawski (sam chciałbym tu zobaczyć Brozia)
Paljic lub Małecki

Zaczynamy grać 4-3-3 - to wg mnie najsolidniejszy skład na chwilę obecną

palladynTS 08.09.2010 21:33

Normalnie jak się co poniektórych czyta to masakra jakaś jest.Najlepiej nie jedźmy do Białegostoku,oddajmy mecz wo.No problem.Ludzie ogarnijcie się!Trener Maaskant zapewne wie kto ma zagrac,a wasze przewidywania,sugestie,składy są słodkim pierdzeniem,które wkurza!
Powiem tylko od siebie tyle.
Po każdej przerwie,spowodowanej przerwą na gre repry,drużyny które grały dobrze-po takiej przerwie grały pytę.
Analogicznie sprawa się ma w kwestii odwrotnej.Jak ktoś się interesuje piłką,i siedzi w tym temacie przynajmniej 15-20 lat to temat ogarnia i wie że tak dokładnie jest.A jak tak bardzo macie w przyszłości ochotę decydowac kto,gdzie i jak będzie grał we Wiśle to proponuję kursy trenerskie.Jestescie młodzi,z tego co widac macie wiedzę (hehehe),ambicję.Proponuje wejśc w to gówno i zakasac ręce do roboty,a nie wypisywac tu dyrdymały.
Wisła w Białymstoku jak zagra tak jak w Łodzi to wygra i to z palcem w ( I ).
Pozdrawiam normalnych,nieopętanych FM-em.:-D

Kost 08.09.2010 21:36

Są różne za i przeciw, ale zdecydowanie zgadzam się z PalladynemTS. Wisła wygra z Jagą, nie mam wątpliwości.

serek.c2 08.09.2010 21:47

palladynTS - ale ten temat jest właśnie o takim słodkim pierdzeniu - o przewidywanych składach, ewentualnej taktyce itp. Jeśli Cię to wkurza to po co to czytasz? Zawału jeszcze dostaniesz...
Taka dyskusja służy tylko luźnej wymianie poglądów - nie przejmuj się, nikt z nas nie ma aż takich ambicji a tym bardziej wiedzy by prowadzić Wisłę ;)

Uran235 08.09.2010 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976321)
Widziałem tylko kilka meczów Piotrka na prawej obronie i to mi wystarcza by ustawiać tam Cikosa. Uwzględniłeś dyspozycję Pietii w swoim poście, sam widzisz jak grał na swojej pozycji a Ty chcesz mu jeszcze kazać kopać piłkę prawą nogą ;) Równie dramatyczny poziom gry co Piotrek na prawej obronie mógłby zademonstrować chyba tylko Łobo.

Ja też Brożka widziałem w kilku spotkaniach na prawej obronie, bo w większej ich liczbie nie zagrał. Ale za każdym razem nie było widać jakiegoś wyraźnego wpływu zmiany strony na jakość gry tego zawodnika. Oczywscie na pewnym poziomie umiejętności takie detale jak preferowana noga robią różnicę, ale w sytuacji kiedy mam Cikosa, który nic nie umie i Brożka, który ma spore umiejętności i brak formy, ja jednak wolę Brożka. Pewnie w tym wypadku ja nie przekonam Ciebie, a Ty mnie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976321)
Sobol myślę, że jeszcze da radę pobiegać ten sezon na swojej ulubionej pozycji. Fakt, grywał na stoperze - lata temu. Po co mamy przesuwać Sobola skoro mamy trzech środkowych obrońców? Jest Cleber, Bunoza i Chavez. Poza tym wystawianie Radka na stoperze to jak najbardziej eksperyment - nie przypominam sobie by w Wiśle zagrał choć raz na tej pozycji.

Nie zagrał, ale wie jak grać na tej pozycji, ni byłoby to dla niego jakąś wielką nowością. To już większym eksperymentem było przestawienie Baszcza na stopera, swoją drogą nadal ubolewam, że klub się go pozbył, bo mielibyśmy świetnego stopera( zakładając, że nikt by go nie sprzedał). Mamy trzech środkowych obrońców, ale ktoś pary Cleber Bunoza będzie musiał zagrać na boku, a Chavez ponoć nie łapie jeszcze taktyki i tak jak Marcelo czy Diaz potrzebuje czasu na przyswojenie europejskiego stylu gry. Do tego moim zdaniem Sobol nie pociągnie w drugiej linii. Sobol w pomocy to gra w dziesiątkę od 20-30 minuty( chodzi mi o jego wydolność, nie o ewentualne kartki).A na stoperze uważam, że jest w stanie dać więcej niż dwolny z trzech wymienionych przez Ciebie stoperów. Chociażby ze względu na umiejętność wprowadzenia futbolówki do gry.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976321)
Chrapek? Grał w sparingu na pozycji defensywnego pomocnika. Sobol i Wilk są na tą chwilę zwyczajnie lepsi. W grę wchodzi jeszcze bezproduktywny Tomek (jednak daleko mi do stwierdzenia, że Chrapek da nam w tej chwili więcej).

Jak już pisałem Sobol dla mnie zbytnio odstaje fizycznie. Wyrwę po Sobolu było widać nawet w spotkaniach z Litwinami. Wilk może grać, jestem za, chociaż póki co bardziej kosi niż czyści, ale w Koronie był niezły i może się wyrobi. Natomiast Chrapek w drugim sparingu grał defensywnego, w pierwszym grał środkowego/ofensywnego. Chłopak umie powalczyć, ale główne atuty to rozsądna krótka gra i umiejętność wykorzystania czy to zastawienia się czy to balansu ciałem do zdobycia przestrzeni w drugiej linii. Dla mnieswietnie bysię komponował z Gargułą. Ja nie twierdzę, że Chrapek da więcej jak jirsak, prawdopodobnie będzie to mniej więcej tyle samo. tylko jak już pisałem, wolę Chrpka, który za kilka( naście spotkań) może być lepdszy, przez grę może się rozwinąć od równie cienkiego Jirsaka, który się nie rozwinie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976321)
Garguła nie zagra, pomijam już to jaką formę prezentuje (skoro wstawiasz Chrapka do składu dodaj jeszcze Rado - chłopak też ma potencjał, gorszy od Garguły nie będzie a też musi grać by się rozwijać) - trener ściągnął sobie Marokańczyka właśnie po to, by ten pokierował naszą grą.

Garguła z Litwinami nie grał źle i ogólnie to jest niezły piłkarz, jego głównym problemem są kontuzje. ale nam trzeba kogoś kreatywnego, więc trzeba eksperymentować. Boukhari, Paljic, Małecki, Żurawski i Rios- to są piłkarze, których ciągnie w jedno miejsce na boisku. Trener przez te dwa tygodnie nie był w stanie ułożyć tej drużyny tajktycznie, więc większość zagrań i ustawień ofensywnych będzie bazować na naturalnym zachowaniu poszczególnych piłkarzy. przy czterech-pięciu piłkarzach, których ciągnie do podobnej gry w tym samym miejscu boiska będziemy atakowali bardzo przewidywalnie, bardzo monotonnie i z dużym prawdopodobieństwem nasi gracze będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Ponadto nie wiadomo na ile minut gotowy jest Boukhari, tym bardziej, że dopiero kończy się mu ramadan. Co do Rado to ja nie jestem zwolennikiem jego talentu, to taki zawodnik w stylu Boguskiego- wyrobnik bez atutów, może coś z niego być ale dzięki solidności, a nie dzięki talentowi. Chrapek jak dla mnie ma talent i dlatego chciałbym zobaczyć jak dostaje poważną szansę w Ekstraklasie.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976321)
Choćby Bunoza na lewej obronie... Ja wiem, że Boenisch też wielki chłop, jednak chyba za bardzo optymistycznie podchodzisz do umiejętności Gordana. Choć może i masz rację, jak tam nie zagra to nie dowiemy się czy grać tam potrafi ;)

Ja to widzę tak na lewej stronie:
Brożek>Bunoza>Cleber>Paljic/Kirm Nie jestem zwolennikiem Bunozy na lewej obronie ani tym bardziej w ogólności wieżowców grających na boku. Ale o ile Diaz był po prostu dziwny, może niewyszkolony, o tyle Bunozy jeszcze nie skreślam na lewej obronie. Ponoć grał tam, nawet całkiem często więc można go spróbować wobec kadrowego pomoru. Cleber jest zbyt stary i przez to zbyt wolny, on z pewnością nie podoła, Bunoza ma szansę. Kirm to myślenie życzeniowe, Skorża raz go tam wystawił na kilkanaście minut i był dramat. Możnaby spróbować Paljica ale to ten sam poziom radosnej improwizacji. Co do wyboru skrzydła dla Brożka. Dla mnie Bunoza na lewej obronie to niewiadoma- jedynie potencjalna wpadka. Cikos na prawej obronie to absolutnie pewna wpadka.

EDIT @ PalladynTS
Rozbraja mnie, kiedy ktroś mówi o merytorycznej wymianie poglądów a chwilę potem podaje swój pogląd jako jedyny słuszny nie opierając się na argumentach tylko na przekonaniu o własnej racji. Tak mniej więcej dzuiała "polityka" w wydaniu pana, którego masz w awatarze. My nie zastanawiamy się ile Wisła przegra, ale biorąc pod uwagę nasz stan kadrowy i formę a także dyspozycję Jagiellonii i daleki wyjazd, porażka jest opcją, z którą trzeba się realnie liczyć. Wszyscy chcemy żeby Wisła wygrała i na to liczymy. Ale porozmawiać o tym, co nas niepokoi lub czego oczekujemy chyba można ;> , czy to też już wpisane do indeksu czarnowidztwa i powszechnie zakazane?

palladynTS 08.09.2010 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976341)
palladynTS - ale ten temat jest właśnie o takim słodkim pierdzeniu - o przewidywanych składach, ewentualnej taktyce itp. Jeśli Cię to wkurza to po co to czytasz? Zawału jeszcze dostaniesz...
Taka dyskusja służy tylko luźnej wymianie poglądów - nie przejmuj się, nikt z nas nie ma aż takich ambicji a tym bardziej wiedzy by prowadzić Wisłę ;)


Otóż nie kolego.Temat służy merytorycznej wymianie poglądów n/t tego meczu,a nie rozpisywaniu składów,możliwości taktycznych,czarnowidztwu co poniektórych.
Ja jestem kibicem Wisły,w sercu z dumą ją noszę.Nie zastanawiam się ile moja drużyna przegra.
Zawsze wierzę że wygra!A jak przegrywa?No cóż to jest sport.

A Wy dalej sobie polemizujcie o Chrapkach,kalibabkach i o tym czy lepsze masło od margaryny,cz y też lepiej się śpi na prawym czy też na lewym boku.Dobrej nocy.

1q2 08.09.2010 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kost (Post 976336)
. Wisła wygra z Jagą, nie mam wątpliwości.

Fajne masz życie, ilu ja takich słyszałem a potem był płacz i bluzgi w stylu - wyp.sku.je,ku, złodzieje, sprzedawczyki itp.Bo jak to?Przecież oni nie mogli tego przegrać -żadnych wątpliwości co do tego nie miałem;)
Tak to już jest jak ktoś sobie różowe okularki włoży a rzeczywistość ustawi go do pionu.

ps a co do meczu - jak się pofarci to będzie remis.

ps2 - a tak w ogóle to oczywiście po cichu liczę na wygraną i będę za nią trzymał kciuki bardziej niż zwykle(nowy trener, nowi zawodnicy itp) -tyle że co innego kibicować i wierzyć a co innego racjonalnie oceniać szanse.
Jak forum zmieni nazwę na forum sekciarzy Wisły Kraków to wtedy będę przewidywał w każdym meczu 5-0 dla Wisły;)

serek.c2 08.09.2010 22:07

palladynTS - a gdzież ja się zastanawiam ile Wisła przegra? Kibicowania mnie uczyć nie musisz...

My tu sobie będziemy dyskutować o "kalibabkach" a Ty rzeczywiście idź już spać. Dobranoc kolego - sen ukoi Twoje nerwy ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 976347)
...

Każdy ma inne spojrzenie na różne tematy - pozostaniemy pewnie przy swoich zdaniach. Jeśli chodzi o Chrapka zapewne widziałeś go więcej razy ode mnie, dlatego tak bardzo spierał się nie będę o tego chłopaka. Będę jednak obstawał przy swoim zdaniu na temat Brożka na prawej obronie a także pozycji na boisku Sobolewskiego (Radek i owszem słabo wyglądał fizycznie w pierwszych meczach - myślę jednak, że przerwa spowodowała u niego powrót do normalnej dyspozycji fizycznej).

massoud 08.09.2010 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 976247)
Lepiej niech Chavez nie gra (tym bardziej na lewej), bo to bedzie wielkie nieporozumienie i wielki wp...ol od Jagi.

chyba nie po to go ściągaliśmy za dużą kasę, by oglądał mecze z ławki
a co w złej formie jest mówisz?

sevenheaven 08.09.2010 22:14

tak sobie myślałem i wiele osób zapomniało, że Cleber grywał na lewej obronie, nawet za Skorży, chodź nie chciał tam grać ..

jak dla mnie ustawienie Cikos - Chavez - Bunoza - Cleber optymalne

Bunoza jest za wysoki, za mało zwrotny na bok, Cleber też demonem szybkości już nie jest, ale nadrabia doświadczeniem i twardością w grze, wejdzie 2-3 razy w nogi i odechce się hasać :D

chociaż wolałbym przekwalifikować Kirma, bo szkoda takiego zawodnika na ławce, jest zadziorny szybki, odbiór by poprawił

no ale zobaczymy ..

dj_ibutti 08.09.2010 22:21

Jak dla mnie to robimy przyspieszony kurs 3-5-2 :rotfl:

felipe 08.09.2010 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 976361)
Jak dla mnie to robimy przyspieszony kurs 3-5-2 :rotfl:

Gorzej jak jeszcze Bunoza złapie jakąś czerwień...
Także będąc trenerem lekko zarysowałbym jeszcze piłkarzom 2-6-1 :lol:

szczebrzeszcz 08.09.2010 22:41

bet at home
parę dni temu był remis, teraz:
2,45 3,00 2,85pierwsza pozycja to oczywiście Jaga

sytuacja jest taka, że remis można brać w ciemno :-/

chyba, że któryś z zawodników Jagi w pierwszych minutach się wykartkuje i to w polu karnym

wolfy 08.09.2010 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 976359)
tak sobie myślałem i wiele osób zapomniało, że Cleber grywał na lewej obronie, nawet za Skorży, chodź nie chciał tam grać ..

Cleber jest wolny. Zresztą - wszyscy pozostali stoperzy też.
Radzę obejrzeć jakiś mecz Wisły. Nie skrót, a mecz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2
Wolfy, jak podzielam Twoje zdanie odnośnie stanu naszej kadry "w ogóle" tak tutaj nie dramatyzowałbym aż tak bardzo - mamy przynajmniej trzech lepszych piłkarzy na pozycję o której wspomniał Uran 235.

Ilościowo może tak ( do niedawna taki argument byłby śmieszny, ale po naszej "ofensywie transferowej" tylko debile się cieszą ), jednak jakościowo mamy:
  • Jirsaka - kompletny niewypał
  • Sobola - fizycznie niezdolny do gry na tym poziomie
  • Gargułę - który przyjechał tu do sanatorium, wdychać słynny z właściwości leczniczych krakowski smog
  • Wilka - który jako jedyny coś tam gra ( bez rewelacji, ale na tle kolegów prezentuje się fenomenalnie, choćby tym że biega ).

Był jeszcze Diaz, ale naszych za bardzo łapki świerzbiły.

W tej chwili nie ma już pytania "czy wprowadzać zawodników z ME?", ale "jak to robić, żeby jak najmniej sobie zaszkodzić?".

serek.c2 08.09.2010 23:31

Tyle tylko, że żeby wprowadzać łebków z ME wypadało by tam mieć kogoś zdolnego... Jak już wspominałem zawodników z ME widzę dużo rzadziej niż Ty czu Uran, dlatego nie mam wyrobionej opinii o tych chłopakach. Z tego jednak co widziałem szału nie ma - ze świecą tam szukać kogoś z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Minęły już czasy, gdy mieliśmy takich młodych jak choćby sprowadzeni do nas bardzo wcześnie Brożkowie czy Zawadzki - to były talenty, piłkarze którzy dominowali w europejskiej piłce młodzieżowej... A co teraz prezentują chłopcy z ME?

skeba 08.09.2010 23:33

Młodych powinno się wpuszczać, ale w sytuacji kiedy prowadzimy, albo gramy w Pucharze Polski.
Można eksperymentować. Co mecz wpuszczać 1 młodego - myślę, że warto, a jeśli się nie sprawdzi to po 45 minutach zmiana i wchodzi kolejny. Młody nabierze doświadczenia i moze z tej gromadk wybierze sie jakis ligowy rzemieslnik

Wojtas 08.09.2010 23:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 976370)
bet at home
parę dni temu był remis, teraz:
2,45 3,00 2,85pierwsza pozycja to oczywiście Jaga

sytuacja jest taka, że remis można brać w ciemno :-/

chyba, że któryś z zawodników Jagi w pierwszych minutach się wykartkuje i to w polu karnym




No no widze ze Jaga faworytem ,pozmienialo sie ,pozmienialo


Z drugiej strony oni cos graja ,mecz np z Amika gdzie ich pykneli 2;0 to naprawde fajnie sie ich ogladało

z drugiej storny Polska Liga jest tak dziwna i tak slaba ze mecz meczowi nie równy

Maaskant w te 2 tyg cudow nie zdzialał bo nie mógl,ale licze ze jakisch schemat gry juz jest.
Remis ,ale po cichu licze na pelna pule.

skeba 08.09.2010 23:52

Zawsze tak jest, ze pilkarzom chce sie grac przy nowym trenerze. Mam nadzieję, że Wiślacy przypomną sobie jak się wygrywa po 4-0, tylko ze starego skladu kto takie wyniki pamięta: Zuraw, Sobolewski, Brożek, Małecki pamiętają jeszcze, ale taka prawda, że ze starej Wiselki malo co zostalo.

Kurde, mając taką kadrę to byłbym pewny o LM

Diaz (Brożek) Głowacki - Marcelo (Cleber w formie) - Baszczynski (Alvarez - Obrona
W pomocy Kalu Uche, Błaszczykowski
Atak: Brożek Zurawski, Frankowski

Aj szkoda, na prawdę szkoda...

dj_ibutti 08.09.2010 23:58

Wiem! Rozgryzłem tajemnicę! Staan Valckx był obrońcą. Dlatego nikogo nie kupujemy i sprzedaliśmy Diaza, bo Staan chce sobie jeszcze trochę pokopać. No więc, Staan wejdzie na lewą obronę. Moskal na defensywnego, a Robert na ofensywnego. Na bramce stanie Krzoska, bo dużo zasłania. A na szpicy Ochalik - zagada bramkarza i może Boguski zdąży w tym czasie przyjąć piłkę. Pozostałe pozycje zostaną wylosowane na zasadzie chybił-trafił. Tzn. każdy będzie musiał strzelić na pustą bramkę z 5 metrów. Ten kto chybił - na ławkę. Trafił - będzie musiał grać. Żeby zapobiec ewentualnym oszustwom, każdy będzie musiał oddać 3 strzały. W przypadku, gdyby dwóch lub więcej zawodników miało podobną ilość... chybień, o zwycięstwie zadecyduje zasada "nagłej śmierci"... kibica na zawał. Ci którzy się do meczowej 18stki nie załapią, w ramach treningu pojadą zwiedzać rezerwat Żubrów. Przy okazji nasz skaut Zdzisław w pobliskim lasku poszuka nowego drewna - na wzmocnienie osłabionych pozycji. Nie jest też tajemnicą, iż sprytny Zdzisek penetruje właśnie ten rynek (drewna - przyp.red), by pomóc naszym obrońcom w aklimatyzacji - w końcu wśród swoich będzie im łatwiej.

moskit 09.09.2010 09:45

pisałem o tym juz w innym watku, ale chyba ten jest najbardziej trafny o 11 zaczyna sie transmisja z konferencji trenera, będzie pod tym linkiem - http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...era-maaskanta/

pirat.z.karaibow 09.09.2010 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 976393)
Wiem! Rozgryzłem tajemnicę! Staan Valckx był obrońcą. Dlatego nikogo nie kupujemy i sprzedaliśmy Diaza, bo Staan chce sobie jeszcze trochę pokopać. No więc, Staan wejdzie na lewą obronę. Moskal na defensywnego, a Robert na ofensywnego. Na bramce stanie Krzoska, bo dużo zasłania. A na szpicy Ochalik - zagada bramkarza i może Boguski zdąży w tym czasie przyjąć piłkę. Pozostałe pozycje zostaną wylosowane na zasadzie chybił-trafił. Tzn. każdy będzie musiał strzelić na pustą bramkę z 5 metrów. Ten kto chybił - na ławkę. Trafił - będzie musiał grać. Żeby zapobiec ewentualnym oszustwom, każdy będzie musiał oddać 3 strzały. W przypadku, gdyby dwóch lub więcej zawodników miało podobną ilość... chybień, o zwycięstwie zadecyduje zasada "nagłej śmierci"... kibica na zawał. Ci którzy się do meczowej 18stki nie załapią, w ramach treningu pojadą zwiedzać rezerwat Żubrów. Przy okazji nasz skaut Zdzisław w pobliskim lasku poszuka nowego drewna - na wzmocnienie osłabionych pozycji. Nie jest też tajemnicą, iż sprytny Zdzisek penetruje właśnie ten rynek (drewna - przyp.red), by pomóc naszym obrońcom w aklimatyzacji - w końcu wśród swoich będzie im łatwiej.

Błyskotliwe żarciki.

moskit 09.09.2010 10:24

http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...era-maaskanta/ - video z konferencji wisełki przed Jagą

medyk 09.09.2010 10:25

Mam takie pytanie czy Garguła jeszcze kiedyś zagra ?

bridgeburner 09.09.2010 10:47

Z Pewnością
Na przykład w brydża sportowego

teraz k... zapalenie ucha
a ja myslałem, ze to Dawidowski jest najbardziej podatnym na urazy i nieszczescia
w historii Wisły

skeba 09.09.2010 11:38

Nie wiem jak to jest, ale po przejsciu do Wisly zawodnicy czesto odnosili kontuzji. Przeciez z Garguła, Niedzielanem, Dawidowskim w poprzednich klubach nie było zle.
Moze to wina speców od przygotowania do sezonu, bo to porazka.

Co sezon to 4-5 zawodnikow wylatuje. Parodia

KOMINEK 09.09.2010 11:43

tych 4- 5 to kto ?? bo chyba jedynie Dawidowski . Niedzielan był zdrowy tylko nie przebił się do składu Goły burelioza i problemy z kolanem. Jakoś nie widzę tych 4 a na ucho to każdy może zachorować.

spinna 09.09.2010 11:44

Patryk Malecki i lekko zdenerwowany Maciej Żurawski przed meczem z Jagiellonią.
O dziwo według tego pierwszego jest problem z lewą stroną w obronie a wg tego drugiego nie ma :)

http://kiks.tv/2010/09/zurawski-gram...estesmy-wisla/

szprotson 09.09.2010 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 976492)
Nie wiem jak to jest, ale po przejsciu do Wisly zawodnicy czesto odnosili kontuzji. Przeciez z Garguła, Niedzielanem, Dawidowskim w poprzednich klubach nie było zle.
Moze to wina speców od przygotowania do sezonu, bo to porazka.

Co sezon to 4-5 zawodnikow wylatuje. Parodia

tu sie nie zgodzę.
Wg. sztabu medycznego Wisły, Dawidowski przyszedł z Amicy? z fafalnym stanem zdrowia.
Nie przebadali go po prostu jak go kupowali.

A reszta? Zobaczcie jak często zrywane są więzadła w kolanie, tu nie maja znaczenia przygotowania do sezonu, moze gdyby każdy miał obciążenia dobrane wg. siebie to byla by mozliwosc uniknięcia,ale tego nie wie nikt.

Robben może zakonczyc kariere, a przeciez w PSV czy Groningen nie było tak źle.

szukacie dziury w całym !!!!

p.s. a może zaczęły się cieżkie treningi, i piłkarze po prostu zwalniają trenera. Jutro sie dowiemy że przed meczem kontuzji doznało jeszcze 3..

Ehh Kuba grał ze złamanym śródstopiem, a teraz wystarczy że otworzą lodówke to ich grypa łapie czy inne dziadostwo
myśle że w obronie wyjdziemy tak : Pawełek - Cleber/Bunoza (lewa) Cikos (prawa) Cleber/Bunoza Chavez

spinna 09.09.2010 12:58

http://kiks.tv/2010/09/maaskant-widz...w-bialymstoku/

Robert Maaskant przed meczem z Jagiellonia.

szczebrzeszcz 09.09.2010 13:22

w typerze głosy podzielone ponad 25 osób stawia na remis
coś kolo 10 przegraną Wisły
reszta nieśmiałą(25-30) wygraną 0-1


Franek, Franek za dużo masz bramek,
w następnej strzelisz :)

sevenheaven 09.09.2010 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spinna (Post 976544)
http://kiks.tv/2010/09/maaskant-widz...w-bialymstoku/

Robert Maaskant przed meczem z Jagiellonia.

Krakowski serwis a pisze .. Piotr broszek

nie dość, że z małej to jeszcze taki błąd ?

wolfy 09.09.2010 13:46

Jak zobaczyłem kadrę obrońców, to mnie ciary przeszły.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976385)
Tyle tylko, że żeby wprowadzać łebków z ME wypadało by tam mieć kogoś zdolnego... Jak już wspominałem zawodników z ME widzę dużo rzadziej niż Ty czu Uran, dlatego nie mam wyrobionej opinii o tych chłopakach. Z tego jednak co widziałem szału nie ma - ze świecą tam szukać kogoś z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Minęły już czasy, gdy mieliśmy takich młodych jak choćby sprowadzeni do nas bardzo wcześnie Brożkowie czy Zawadzki - to były talenty, piłkarze którzy dominowali w europejskiej piłce młodzieżowej... A co teraz prezentują chłopcy z ME?

Nie, nie - w tej chwili potrzebujemy przeciętnych. Nasza kadra jest żałosna ( poza obroną - bo ta to żywy dowód dyletanctwa Basałaja i jako taka nie zasługuje nawet na ten mało przychylny termin ). Mamy przykładowo jednego mocno przeciętnego środkowego pomocnika. Reszta się zwyczajnie do niczego na chwilę obecną nie nadaje.

Wiadomo - fantaści będą ustawiać Kirma ( gościa grającego maksymalnie niekontaktowo ) na obronie, albo przesuną Bunozę ( wolny, mało zwrotny - przy szybkich pomocnikach Jagi dotrwa bez czerwa maks do 60 minuty ). Ludzie rozsądni walną dwie sety przed meczem, a potem będą uzupełniali w miarę potrzeby w trakcie jego trwania.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976385)
Minęły już czasy, gdy mieliśmy takich młodych jak choćby sprowadzeni do nas bardzo wcześnie Brożkowie czy Zawadzki - to były talenty, piłkarze którzy dominowali w europejskiej piłce młodzieżowej... A co teraz prezentują chłopcy z ME?

Minęły już niestety czasy, kiedy w Wiśle grali najlepsi w lidze zawodnicy. Teraz mamy w zespole emerytów, rekonwalescentów i ogólnie skrzywdzonych przez los oraz skończonych frajerów. No i jest też Patryk Małecki, któremu się bardzo chce i tylko trochę nie umie - nasza niekwestionowana gwiazda ( nie ironizuję ).

Na chwilę obecną naszą jedyną nadzieją na w miarę sprawną prawą obronę jest szybka rekonwalescencja Burligi - zawodnika, który wcześniej często był za słaby na osiemnastkę. O - to jest miara obecnej Wisły.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 976497)
Jakoś nie widzę tych 4 a na ucho to każdy może zachorować.

Niby każdy może, ale gdyby zrobiono na ten temat zakłady, to każdy postawiłby pieniądze na Gargułę. A tak w ogóle, to wie ktoś ile minut od przyjścia do nas zagrał (chodzi mi o mecze o stawkę )?

Markus 09.09.2010 14:20

Wolfy ma 100% racji - nasza kadra dzięki wspanialej transferowej ofensywie made in Basałaj wygląda chyba najgorzej w całej "erze Cupiała".

Nie wiem, co wygląda obecnie u nas gorzej - pokiereszowana obrona bez nominalnych lewych defensorów, środek pola, czy szarpiące się w bezsilności skrzydła. Jest mnóstwo słabych punktów i malutko jakości w dzisiejszej drużynie Wisły.

Jeśli dziury będą znów łatane Kowalskim, Jirsakiem, czy wytrzymującym kondycyjnie ledwie kilka minut Sobolewskim, to Jagiellonii nie zatrzymamy. Ale jeśli i teraz w obronie zabraknie miejsca dla Chaveza, będzie to znaczyło, że nasi scouci są nie tylko ślepi, ale i..., dobra, już nie będę kończył.

Fakt, nie mając obrony musimy atakować. Tyle, że jeśli nie będzie mógł zagrać nasz nowy Marokańczyk, też nie będzie kim, bo Garguła oczywiście niedysponowany, a Kirm zapewne znów zrobi sobie piknik po ciężkim wysiłku w reprezentacji. Napastnicy bez drugiej linii nie dostaną podań.

Maaskaant musiałby być nie lada cudotwórcą, by w tym stanie rzeczy Wisła wygrała w Białymstoku.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl