Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Robert Maaskant byłym trenerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7560)

WILDLIFE 21.08.2010 10:27

chcecie tego dziada:p http://www.nac.nl/voetbal/spelerdeta...peler_id=33280

Ogryzek 21.08.2010 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bielau (Post 965584)
Właśnie ogłądałem na Orange Sport krótki materiał o Robercie. Wypowiadał się m.in. Bożydar Iwanow(przedstawiony jako komentator ligi holenderskiej, nie wiem bo nie oglądam Polsat Sport) który twierdzi, że to jest doskonały ruch. Mówił, że Maaskant w Holandii uważany jest za jedną z nadziei holenderskiech trenerów, świetnie potrafi przygotować zespół taktycznie, fizycznie oraz ma pomysł na grę. Wierzę, że tak będzie!

No to wypada wierzyć w to co mówi specjalista w Orange TV. Ja nie niewiele wiem o lidze holenderskiej, ale jeśli facet ma dobrą opinię to dobrze dla Wisły. Jakoś nie jestem zaskoczony, bo skoro dyrektor sportowy miał być z Holandii to jakoś tak czułem że z tamtąd będzie i trener. No cóż, pozostaje życzyć tylko powodzenia nowemu trenerowi:)

serek.c2 21.08.2010 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILDLIFE (Post 965610)

a doczytałeś, za co ten dziad odpowiadał ?

Martinus 21.08.2010 10:30

Niepokój mogą jednak wywołać jego dokonania w ubiegłorocznych pucharach.Odpadnięcie z Villareal wstydem nie jest ale w takich rozmiarach już niewątpliwie tak...

szprotson 21.08.2010 10:34

wszystkim media naobiecywały Jimenezów, Mourinhow, Reijkardów, Guardilole, a dostali jakiegoś trenera bez sukcesów w Europie, w Wiśle Kraków w 67 lidze świata.

Szczerze mowiac, to powinni wziasc 5 trenerow od młodziezy, zrobić im szkółke, scouting seniorską piłke zawiesic na 5 lat, i dopiero w 2017 zacząć zbierać plony. Co by sie wtedy na forum działo :O

Sam po przeczytanieu informacji poczułem sie jak okłamane dziecko, któremu obiecują prezenty a nie dają ich. Ale przypomnijcie sobie, że bożyszcze forum, Dan Petrescu był trenerskim zerem jak przychodził do Wisły.
A ten Maskodont cały przynajmniej coś trenował, dla mnie liczy się to że ktoś tam powiedział, ze facet potrafi motorycznie przygotować. To mi wystarcza. Jeśli beda mieli siły biegać 90 minut, o gre sie nie boje. Póki co biegaja 15 minut.
Dobrze ze jeste nowy zagraniczny trener, moze w koncu podziały z szatni znikną, a miernoty zaczną się języków uczyć.

WILDLIFE 21.08.2010 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 965612)
a doczytałeś, za co ten dziad odpowiadał ?

nie bo nie znam holenderskiego, ale ten jest najstarszy wg mnie i dlatego podałem jednego ze sztabu

Acapelo 21.08.2010 10:35

przynajmniej koles nie bedzie w takim stresie pracowal jak trener z nazwiskiem...
bedzie mial raczej spokoj...

crazykaro 21.08.2010 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 965603)
Co Leo? Dla mnie mowil cala prawde o polskim bagnie.

Prawdę mówił Petrescu a Leo miał swoich pupilków narzekał na działaczy i nie oglądał meczów ekstraklasy

piotrekwrd 21.08.2010 10:38

Mówicie również, że z Bredą nic specjalnego nie osiągnął, tylko jakieś tam 8 czy 10 miejsce w lidze. proponuje zobaczyć jakie 'gwiazdy' miał w zespole i porównać z Heerenveen, Twente czy nawet Utrechtem

Joshua TS 21.08.2010 10:38

Co do komentarza Bożydara Iwanowa to on naprawdę jest specem od holenderskiej piłki, więc pojęcie ma. Skoro tak twierdzi o nowym treneiro, to wypada mieć nadzieje i nie należy gościa skreślać od razu. Czas pokaże. Ja już osobiście rzygam "polską myślą szkoleniową" i bardzo się cieszę, że na ławce trenerskiej nie siedzą tacy "filozofowie" jak Lenczyk, Engel, Smuda czy Kasperczak.

pawelo84 21.08.2010 10:38

Zatrudniliśmy trenera który obecnie z sukcesami prowadzi zespół w ekstraklasie holenderskiej. Moim zdaniem to duży sukces. Gość ani nie jest bardzo młody ani stary, a tacy to się zazwyczaj dobrze sprawdzają, bo czynnie uczestniczą w treningach.

CH. 21.08.2010 10:41

lukam po forach Poznaniakow, Slaska czy Legii i posty "bardzo dobry ruch Wisly" itd,, dotyczy to duetu Maaskant & Valckx, a tutaj narzekania, fani Wisly to jednak najwieksze marudy :D od razu co normalne niczego nie sklei, dac mu czas, bo nie oszukujmy sie, gdyby udalo mu sie cos zdobyc (MP) w tym sezonie to bylby cudotworca, nasz sklad w ogole nie jest sklejony, rozwalka calkowita, i dlugo moze potrwac podnoszenie sie z plecow

Pan Jotka 21.08.2010 10:41

Za chwile uaktywni się zbymak albo macioos i powie ze tak własnie myślał :P A pierdoły o Himenezach,Petreskach, Kumananach czy Simełonach to dzieciom do snu hehehe. Jaki klub taki trener.Zycze facetowi samych sukcesów!!!! Jestem ogólnie dobrej myśłi.Bo złej nie mogę być jako wieczny optymistach.

Wizard 21.08.2010 10:41

Niektórzy to by się tylko Mourinho i Jimenezem zadowolili :lol: Zejdźcie na ziemię, pozyskaliśmy młodego trenera z kraju o fenomenalnej reputacji szkoleniowej, moim zdaniem bardzo trafny wybór. Obojętnie jakie byłyby w najbliższej przyszłości wyniki - pozostawić i dać duży kredyt zaufania. Lepiej wymieniać gwiazdorków aniżeli wreszcie porządnego trenera. I myślę, że Basałaj z Cupiałem z taką myślą go zatrudnili :) Cudów z początku nie ma co oczekiwać - najwcześniejsze oceny to dopiero wiosna 2011.

Jeżeli ktoś myśli (a bo i takie wypowiedzi w tym temacie się pojawiały...), że dzięki duetowi z Holandii nagle w składzie zacznie grać regularnie 1-2 wychowanków corocznie to proszę was... Przy dwuletnich kontraktach nic się nie da zrobić przy młodzieży - efekty szkoleniowe widoczne są po najwcześniej kilku(nastu) latach ciągłej pracy. Dzisiejsi 18-19 latkowie mogą oczywiście czegoś się nauczyć, doszkolić nowego rzemiosła piłkarskiego - ale nawet cały sztab szkoleniowy z zagranicy nie nadrobi braków z lat wcześniejszych. To perspektywa kolejnych lat. Ale cholernie cieszy, że wreszcie jest na to nadzieja - oby Cupiał wytrzymał :)

prober 21.08.2010 10:44

W tej chwili najważniejsze jest, by nowy trener wypowiedzial się o swoim podejściu do dyscypliny w zespole. Jeśli wykaże jakiekolwiek oznaki łagodności to znaczy że jest do niczego i już można szukać nowego trenera. Jeśli zamierza dużo przeklinać, krzyczeć, straszyć, wyrzucać z treningu, katować w siłowni, robić poranne apele, traktować piłkarzy jak śmieci - to w porządku. Podstawówka i gimnazjum na forum będzie wniebowzięta, w końcu w futbolu kluczem do wszelkich sukcesów jest wojskowy rygor, k****a, nie?

TommyTSW 21.08.2010 10:44

Dzsiaj już ma prowadzić naszych, czy jak?

Dean 21.08.2010 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 965629)
Dzsiaj już ma prowadzić naszych, czy jak?

Czytaj ze zrozumieniem.

Martinus 21.08.2010 10:45

Piszecie że prowadził Bredę z sukcesami.Ale czy aby na pewno?
Obejmował zespół który był na 3 miejscu w tabeli, nie zakwalifikował się do LM blamaż w pucharach a następny sezon już tylko 8 miejsce.Czy to są te wielkie sukcesy?

sessegnon 21.08.2010 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 965629)
Dzsiaj już ma prowadzić naszych, czy jak?

W poniedziałek po prezentacji.

maaarcin 21.08.2010 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 965631)
Piszecie że prowadził Bredę z sukcesami.Ale czy aby na pewno?
Obejmował zespół który był na 3 miejscu w tabeli, nie zakwalifikował się do LM blamaż w pucharach a następny sezon już tylko 8 miejsce.Czy to są te wielkie sukcesy?

a kiedy on miał się do LM zakwalifikować, jak nigdy o nią nie walczył?

CH. 21.08.2010 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 965631)
Piszecie że prowadził Bredę z sukcesami.Ale czy aby na pewno?
Obejmował zespół który był na 3 miejscu w tabeli, nie zakwalifikował się do LM blamaż w pucharach a następny sezon już tylko 8 miejsce.Czy to są te wielkie sukcesy?

a wiesz kto odszedl z klubu, czy ktos przyszedl, jakie byly zmiany na stanowiskach trenerskich, dyrektorskich itp?
czy tak palisz na slepo i o jakiej LM Ty piszesz? jednak na slepo rzucasz a nic nie wiesz

pawelo84 21.08.2010 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 965631)
Piszecie że prowadził Bredę z sukcesami.Ale czy aby na pewno?
Obejmował zespół który był na 3 miejscu w tabeli, nie zakwalifikował się do LM blamaż w pucharach a następny sezon już tylko 8 miejsce.Czy to są te wielkie sukcesy?

Widocznie nie był złym trenerem skoro go nie wywalili z tej Bredy. Poza tym NAC Breda to taka Holenderska Arka Gdynia i z nimi zając miejsce w pierwszej połówce ligi to sukces.

KOALIK 21.08.2010 10:49

Historia z trenerem pokazuje, że nie należy ufać różnym forumowym prorokom i innym stronom tworzonym przez licealistów. Jedyna pewna informacja jest w momencie podpisania kontraktu.

vaazon 21.08.2010 10:50

Dać mu 2 sezony świętego spokoju, w tym czasie powinien poukładać zespół i wywalić niepotrzebnych leni. Obawiam się, że połowa składu nadaje się do wyrzucenia :D

Seth 21.08.2010 10:54

W kwestii nie bawienia się w dyplomacje nasz nowy trener chyba przypomina Dana :)
http://www.eredivisie.pl/index.php?d...artykul=170138

crazykaro 21.08.2010 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 965631)
Piszecie że prowadził Bredę z sukcesami.Ale czy aby na pewno?
Obejmował zespół który był na 3 miejscu w tabeli, nie zakwalifikował się do LM blamaż w pucharach a następny sezon już tylko 8 miejsce.Czy to są te wielkie sukcesy?

Z tego co wyczytałem w prasie holenderskiej to uciekł z tonącego statku bo klub ma podobno problemy finansowe i brakuje dobrych piłkarzy. Poza tym napisali że mamy tego trenera dzięki temu nowemu dyrektorowi Vloxckowi czy jak mu tam, który podobno już podpisał kontrakt z Wisłą

TSW06 21.08.2010 10:57

Maaskant to nie jest słaby trener. potrafił z NAC zająć 8 miejsce w lidze a to dość duże osiągnięcie, a to że NAC sezon wcześniej zajęło 3. miejsce to tylko i wyłącznie zasługa trenera Erniego Brandtsa. dajmy mu spokojnie popracować i poczekajmy na efekty

Martinus 21.08.2010 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maaarcin (Post 965634)
a kiedy on miał się do LM zakwalifikować, jak nigdy o nią nie walczył?


Owszem nie walczył bo się nie zakwalifikował do baraży chociaż w chwili objęcia stanowiska były na to szanse.

Szpen 21.08.2010 10:57

Super infoWisla ma trenera nie skrzonego polska liga!
Przyznam szczerze ze jest on dla mnie anonimowy, nic nie wiem o jego karierze trenerskie ale ciesze sie bardzo ze na stanowsiku trenerskim w Wisle bedzie ktos taki ja On.

Trzeba dac mu szanse, zawodnicy maja czysta karte, gosc ich w ogole nie zna, bedzie grac ten kto jest najlepszy.

Martinus 21.08.2010 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW06 (Post 965646)
Maaskant to nie jest słaby trener. potrafił z NAC zająć 8 miejsce w lidze a to dość duże osiągnięcie, a to że NAC sezon wcześniej zajęło 3. miejsce to tylko i wyłącznie zasługa trenera Erniego Brandtsa. dajmy mu spokojnie popracować i poczekajmy na efekty


No i właśnie dokładnie o tym piszę.W stosunku do osiągnięć Brandtsa był znaczący regres więc trudno mówić że owe 8 miejsce jest sukcesem.

Joshua TS 21.08.2010 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vaazon (Post 965639)
Dać mu 2 sezony świętego spokoju, w tym czasie powinien poukładać zespół i wywalić niepotrzebnych leni. Obawiam się, że połowa składu nadaje się do wyrzucenia :D

Dokładnie, dać czas gościowi, niech ogarnie towarzystwo. Jeżeli zajmiemy np. 8 miejsce w sezonie ( z tym co mamy) a go wywalą to do d*** z taką polityką, bo drużyny nie buduje się ot tak, mam nadzieje, że "na górze" zdają sobie z tego sprawę. Mam nadzieję, że gościu jest konkretny i stanowczy i nie będzie sobie pozwalał np. na fochy naszego Patryczka. Też moim zdaniem dobry ruch, już widzę Jimeneza w Polskiej lidze albo nie daj boże Simeone. Tylko dajmy czas holendrowi a nie płaczcie już i nie wywalajcie gościa jak przegra pierwszy mecz. Czasami mam wrażenie, że niektórzy tu kupę zrobią albo się potną publicznie jak mistrza nie będzie. Nie będzie teraz to będzie za rok albo za dwa.

Falmokirak 21.08.2010 10:59

tylko narzekać, ten kto myślał że Jimenez zostanie trenerem Wisły to chyba w ogóle nie ma pojęcia i piłce nożnej, trudno żeby taki trener do takiej buraczanej ligi trafił to nie tylko kasa sie liczy.

Naprawde mam wrażenie że średnia wieku forumowiczów tutaj nie przekracza 14 lat.

STARY WIŚLAK 21.08.2010 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vaazon (Post 965639)
Dać mu 2 sezony świętego spokoju, w tym czasie powinien poukładać zespół i wywalić niepotrzebnych leni. Obawiam się, że połowa składu nadaje się do wyrzucenia :D

Jeśli chodzi o mnie to gość jest mi kompletnie nie znany...poza tym że jest młody.

Może być też, że w szybkiej łapance był najtańszy.

Ale jak pisze mój przedmówca trzeba mu dać czas i spokój bo ogarnąć tą "bandę" nieudaczników kompletnie nie przygotowanych do sezonu nie będzie łatwo.

Wojtas 21.08.2010 11:02

Ja czulem ze to bedzie ktos o kim media nie pisneły nawet słowka..

z drugiej strony Masskant jest u nas dzieki nowemy dyr sportowemu ,wiec gosc widze dziala szybko
pytanie czy kolesiostwo czy ten Maaskant jest rzeczywiscie taki dobry

wyniki w Bredzie mial przyzwoite i caly czas tam pracowal a wiec nie jest to jakis sortowany odrzut

zobaczymy jakie ma podejscie do zawodnikow ,jaki to typ charaktertu czy miekki jak Macius Skorza czy nie dajacy w kasze dmuchac jak Petrescu

wszytsko sie dopiero okaze........

westersyl 21.08.2010 11:02

Na forum Bredy nie dowierzanie z tego co widzę.

Zbyychu 21.08.2010 11:02

Naprawdę mam nadzieję, że p. Cupiał tym razem nie wyrzuci trenera po kilku porażkach z rzędu, jeno da mu czas na odbudowę składu - efekty takiego działania widać w Polonii, gdzie Bakero po bardzo słabym sezonie został na kolejny, a w tej chwili komplet punktów.

Falmokirak 21.08.2010 11:03

przy najmnie pracował do dzisiaj a Jimenez od marca bez klubu to samo Orsi Simeone Labbadia

Martinus 21.08.2010 11:04

Czy można oglądać orange sport info przez Internet? Ma ktoś może jakiegoś linka?

maaarcin 21.08.2010 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 965647)
Owszem nie walczył bo się nie zakwalifikował do baraży chociaż w chwili objęcia stanowiska były na to szanse.

Zanim objął zespół drużyna zajęła trzecie miejsce w tabeli pod wodzą Brandta i grała w play-off o miejsce w Lidze Mistrzów. Tam wysoko przegrała z Twente, a następnie z Heerenveen i do LM się nie zakwalifikowała. Walczyła jeszcze o Puchar UEFA, ale w barażu przegrała z NEC Nijmegen. Dopiero wtedy Maaskant objął zespół i nie grał z nim w pierwszym sezonie w żadnych pucharach.

W pierwszym sezonie swojej pracy zajął ósme miejsce i walczył z drużyną w play-off o miejsce w Lidze Europejskiej. W nich pewnie pokonał Feyenoord (3:2 i 4:0), a następnie w decydujących meczach ograli FC Groningen, dzięki czemu zagrali w pucharach.

BRTS39 21.08.2010 11:06

i ma być HARD WORK żadnego pobłażania gwiazdkom.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl