Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zalany Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7291)

ewcia 18.05.2010 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 901405)
Prawda to ze Zygmunt bił ?

http://www.katedra-wawelska.pl/kiedy...gmunt,100.html

18.05.2010 godz. 17.15 Rocznica urodzin Jana Pawła II

Kamson 18.05.2010 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Układanki'88 (Post 901414)
Ktoś jest coś w stanie realnego o sytuacji w okolicach Łęgu powiedzieć może?

Do przelania wału już dużo nie brakuje. Być może będą wyburzać wały w okolicach Lasówki, żeby woda do Łęgu nie dotarła...

Układanki'88 18.05.2010 18:29

Dzięki - właśnie to "być może" odnośnie wałów mnie interesuje, w kontekście prawdopodobieństwa.

krkgiba 18.05.2010 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWalos (Post 901418)
Co daje wprowadzenie "stanu klęski żywiołowej" ?

w czasie trwania stanu klęski żywiołowej można zawiesić niektóre prawa i wolności obywatelskie, co może pomóc władzom w walce z klęską żywiołową, co powoduje również, że potem wszelkie straty majątkowe ludzi MUSZĄ a nie mogą być wyrównane (odszkodowania etc)

dymek_nhs 18.05.2010 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 901416)
Do przelania wału już dużo nie brakuje. Być może będą wyburzać wały w okolicach Lasówki, żeby woda do Łęgu nie dotarła...

Jak tak dalej pójdzie to wyburzenie tego wału jest nieuniknione.

a11 18.05.2010 18:36

wie ktoś może jak wygląda trasa Kraków-Tarnów. Po pierwsze czy jest przejezdna a jeśli tak to ile trwa podróż?

rafalek 18.05.2010 18:41

Podkrakowskie Piekary nieprzejezdne, w Jeziorzanach wał przecieka i istnieje duże niebezpieczeństwo że puści. Te okolice mają tylko jedną drogę do Krakowa, która wkrótce również może być zamknięta

Tuman 18.05.2010 18:45

Ktoś tam wcześniej sie pytał jak wygląda sprawa z zamknięciem szkół. A więc to zależne jest od szkoły, podobno 10tke dziisaj zamkneli. U mnie w 27 pozwalniali wszystkie osoby które mieszkają w południowej częsci Krakowa i żeby dotrzeć do domu muszą przejechac przez most.
Wie ktoś ile brakuje do zamknięcia grunwaldzkiego?

węgorz2 18.05.2010 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 901389)
bylem na Brzegach teraz i niepokojace wiesci ze podobno wal przerwal

to byleś? czy widziałeś ?

<wislak88> 18.05.2010 18:51

A gdzie by wysadzili wały żeby uratować Kraków? Czernichów?

T-michal-S 18.05.2010 18:53

Wątpie za dużo gospodarstw.
97' była opcja wysadzenia w Jeziorzanach ale ludzie na wale stanęli i nie dali wysadzić.

rafalek 18.05.2010 18:54

Raczej chyba wcześniej. Kolega mieszka w Ryczowie i mówił, że w 97 właśnie tam podkładali ładunki pod wały. A więc chyba Ryczów, Łączany, Rusocice.

A czy ma ktoś zdjęcie z wałów przy Łęgu? Jak tam wygląda sytuacja? Czy realne jest przelanie się wody?

TSNH 18.05.2010 18:55

http://lh3.ggpht.com/_Gv_NRBiNhsc/S_...860_prevka.jpg

QBAS 18.05.2010 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 901421)
w czasie trwania stanu klęski żywiołowej można zawiesić niektóre prawa i wolności obywatelskie, co może pomóc władzom w walce z klęską żywiołową, co powoduje również, że potem wszelkie straty majątkowe ludzi MUSZĄ a nie mogą być wyrównane (odszkodowania etc)

Ponadto, wg konstytucji wybory mogą być przeprowadzone dopiero 90 dni po zakończeniu stanu wyjątkowego. Klęska żywiołowa obowiązywać może w całym kraju lub tylko w jego części przez max 30 dni. Za zgodą sejmu ten stan może być przedłużony.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konstytucja RP, (Art. 228 pkt. 7)
W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej

Jeśli do tego by doszło, pierwsza tura wyborów odbyłaby się dopiero we wrześniu.

Dodatkowo w przypadku wniosków o wypłatę odszkodowań, ubezpieczeni mają większą szansę na pozytywne i szybsze rozpatrzenie wniosku.

gigant 18.05.2010 18:56

Kiedyś mówiono, że jesli Wisła przeleje wały pod Wawelem, woda zaparkuje na Błoniach. Teraz bez złosliwosci. Jesli nie daj Bóg tak się stanie, tzn Wisła pokona wały, nowy stadion Cracovii prawdopodobnie odpłynie, gdyz postawiony jest w zasadzie na trawie i przybity gwoździami, zero fundamentów.

Pracuje po drugiej stronie Krakowa w okolicy Borku i zastanawiam się nad jutrzejszą opcją dotarcia do pracy, komunikacja lub samochód. Do rana Wisła raczej nie opadnie i zrobi się problem. Dzisiaj wracałem do domu przez Przegorzały.

Kamil 18.05.2010 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <wislak88> (Post 901431)
A gdzie by wysadzili wały żeby uratować Kraków? Czernichów?

klokoczyn rusocice.

emjot 18.05.2010 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 901438)
Kiedyś mówiono, że jesli Wisła przeleje wały pod Wawelem, woda zaparkuje na Błoniach. Teraz bez złosliwosci. Jesli nie daj Bóg tak się stanie, tzn Wisła pokona wały, nowy stadion Cracovii prawdopodobnie odpłynie, gdyz postawiony jest w zasadzie na trawie i przybity gwoździami, zero fundamentów.

Pracuje po drugiej stronie Krakowa w okolicy Borku i zastanawiam się nad jutrzejszą opcją dotarcia do pracy, komunikacja lub samochód. Do rana Wisła raczej nie opadnie i zrobi się problem. Dzisiaj wracałem do domu przez Przegorzały.

zaparkuje też na Groblach, na Straszewskiego, nie mówiąc o alejach...

damians 18.05.2010 19:01

jeśli ktoś ma informację co z Przewozem (ul.Bugaj, Traczy), proszę o kontakt. o 18 brakowało niewiele, jak się ma sytuacja po przejściu fali?

gigant 18.05.2010 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 901441)
zaparkuje też na Groblach, na Straszewskiego, nie mówiąc o alejach...

Tak, generalnie byłaby to tragedia, poł Krakowa pod wodą. Chodziło mi o zachwyty niektórych nad szybkością wybudowania tamtego stadionu, który w porównaniu z naszym jest jakby lekką zabudową coś w stylu domów kampingowych w stanach. Sorki za offtopa.

PvD 18.05.2010 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 901265)
wróciłem właśnie z miasta - korki ogromne, więc pojechałem obwodnicą - puściutko. Wszystkim polecam jazde obwodnicą.

ja też, Jechałem nią dziś 4 razy. Nawet do Ronda Ofiar Kaytnia od strony bramek było nieźle.

Cytat:

Drzewo, które spadło na alejach już pocięte i usunięte, aleje "przejezdne"
mam nadzieję, że pewien głąb z CB radia się tego dowie bo dziwił się na moje pytanie czy pewna droga zablokowana przez zwalone drzewa bo jak stwierdził "jak powalone drzewa skoro wichury nie ma" :evil:

Wiem, że temat o Krakowie ale może się przyda na jutro bo pewnie niewiele ulegnie zmianie.


Z obwodnicy zjazd na Piekary od bramek zamknięty-postawiono zakaz ruchu ale niektórzy zjeżdzali być może jaki "dostawczak" w kierunku Piekar przejedzie, natomiast na Bielany pod wiaduktem bez szans. To samo miejsce tyle że od Skawiny również zamknięte.

Droga od zjazdu Mirowskiego czyli Tyniecka w stronę Centrum również nieprzejezdna. Nie ma zakazu ruchu ale na zjeździe w kierunku Skotnik stał znak ślepa uliczka i policjanci zalecali wjazd od strony Skotnik.

Tor Kajakowy i cały ośrodek Kolna - dramat, tylko dachy widać.

I na koniec ja rozumiem, że występuje ogromna ciekawość wielkiej wody i podziwianie jej potęgi ale nie na autostradzie!!! Kto chce podziwiać dużą rzekę to jechać oglądać Dunaj. Bo zagrożenie w ruchu przy takiej pogodzie robi się ogromne.

DominoForza 18.05.2010 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 901429)
to byleś? czy widziałeś ?

nie dopuszczaja wszedzie jak bylem to byle boisko LKS Nadwislanka Grabie jak ktos kojarzy ,woda nad poprzeczkami,mam tam znajomych i osoba z tamtad powiedziala ze wal przerwal w jakims miejscu ,jak ile to nie jestem wstanie okreslic

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <wislak88> (Post 901431)
A gdzie by wysadzili wały żeby uratować Kraków? Czernichów?

z tego co wiem to w 97' mieli na Brzegach wysadzac

AS82 18.05.2010 19:18

Jakby zerwało most Debnicki ,to przez kilka tygodni ,byłaby niezla lipa z komunikacja w Krakowie

w zalanie stadionu żydowni nie wierze :D ,choc byloby to doslowne "Wisła zatopiła Cracovie" :D

emjot 18.05.2010 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 901446)
Tak, generalnie byłaby to tragedia, poł Krakowa pod wodą. Chodziło mi o zachwyty niektórych nad szybkością wybudowania tamtego stadionu, który w porównaniu z naszym jest jakby lekką zabudową coś w stylu domów kampingowych w stanach. Sorki za offtopa.

u mnie na Dietla też zaparkuje
i na Kazimierzu....

ewcia 18.05.2010 19:24

Z wpisami na temat stadionów troszkę się ogarnijcie.

Zagrożona część Krakowa podzielona została na siedem sektorów:

http://krakow.pl/komunikaty/?MODE=mp...w&kom_id=11392

gigant 18.05.2010 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 901450)
Jakby zerwało most Debnicki ,to przez kilka tygodni ,byłaby niezla lipa z komunikacja w Krakowie

w zalanie stadionu żydowni nie wierze :D ,choc byloby to doslowne "Wisła zatopiła Cracovie" :D

Z drugiej strony patrząc, moze zbudowaliby porządny most, który nie byłby korkiem. Jadąc od Grunwaldzkiego, korek kończy się zaraz za Dębnickim. Podobnie jest z Opolską, jadąc od Ronda Ofiar Katynia, wszelkie problemy kończą się wraz z minięciem wyjazdu z Prądnickiej.

Kamyck1906 18.05.2010 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 901449)
nie dopuszczaja wszedzie jak bylem to byle boisko LKS Nadwislanka Grabie...

jak już coś to Wiślanka Grabie

Dojazd do Rżąki od ul. Wielickiej niemożliwy. Zalana droga

wislabielany 18.05.2010 19:38

Co do ewakuacji szkół, to dziś w X-tce o 12:00 wszystkich ewakuowano, ale jutro lekcje mają być normalnie.

noodle 18.05.2010 19:39

Przed chwilą widziałam most Kotlarski i kampus KA. Nie jest źle. Wbrew poprzednim plotkom wcale nie stoi w wodzie. Podobno zalane są piwnice i nie działają żadne toalety. Widziałam też straż pożarną, więc pewnie wypompowują wodę. Do wałów koło mostu Kotlarskiego Wisła ma jakieś 1,5m.

Jeśli chodzi o tamę niedaleko Stoczniowców to jest jeszcze szerzej niż wczoraj (co nikogo nie dziwi). Wczorajsze wysypane (?) kamienie na wałach są już zakryte. Nieciekawie to wygląda. Przy wjeździe na tamę od strony Alei Pokoju wypompowują wodę na ulicę z okolicznych domów.

Oby przestało padać.

AS82 18.05.2010 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamyck1906 (Post 901457)
jak już coś to Wiślanka Grabie

Dojazd do Rżąki od ul. Wielickiej niemożliwy. Zalana droga

na stronie mpk podali ze od 20.30 autobus 144 bedzie spowrtoem kursowal do Rzaki ,wiec chyba pozbyli sie wody

Vinci 18.05.2010 19:45

http://img175.imageshack.us/img175/6...c02094p.th.jpg http://img64.imageshack.us/img64/879...e0133mh.th.jpg http://img156.imageshack.us/img156/6...cie0126.th.jpg http://img185.imageshack.us/img185/6...ie0135q.th.jpg



orzeu 18.05.2010 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ewcia (Post 901415)
http://www.katedra-wawelska.pl/kiedy...gmunt,100.html

18.05.2010 godz. 17.15 Rocznica urodzin Jana Pawła II

Ok dzieki, smieszny zbieg okolicznosci. Tak sie zastanawialem jaki bylby sens dzwonienia i wyszlo mi ze tylko alarmowy. Ale czemu alarm skoro walow nie przelalo?

gigant to zalanie objeloby tez prawdopodobnie i nasz stadion, na tej mapce ktora byla wklejana dosc wyraznie zaznaoczono tereny zalewowe.
http://planowanie.um.krakow.pl/bppzoom/z.php?ID=104
Nie rozumiem tylko jakim cudem ocalalby Rynek. Dotychczas nie odczulem ze jest wyzej od reszty miasta.

giba przelanie sie Goczalkowic dla Krakowa w teorii moze miec przelozenie bezposrednie. Wiecej wody, wyzsza fala na Krakow. W praktyce mysle ze podjetoby decyzje o wysadzeniu walow gdzies wczesniej.
W 1997 woda sie przelewala przez Goczalkowice, taka informacje dostalem na studiach od jednego z profesorow na wykladzie, ale wtedy nie poinformowano o tym ludzi zeby nie wywolac paniki. Czy to byla prawda tego nie wiem.

Tak patrze na ta mape i nie rozumiem jak mozna dopuscic nadal lekcewazyc zagrozenie powodziowe w Polsce, gdy w ostatnich latach mielismy zagrozenie Krakowa dwa razy, w tym raz powaznie (teraz trzezi raz) gdy widac ze Krakow zostalby calkowicie rozwalony. Pomijajac olbrzymie zniszczenia budynkow zabytkowych i niezwykle cennych jak np. Jagiellonka oraz straty dla mieszkancow to zalaniu uleglyby rowniez strategiczne obiekty jak elektrocieplownia czy oczyszczalnia sciekow. I olbrzymie tereny przemyslowe w Plaszowie, co mialoby spore przelozenie na skazenie wody.
Czy naprawde musi dojsc do kolejnej tragedii zeby ktos w koncu zrealizowal strategie przeciwpowodziowa, ktora opracowana byla jeszcze w latach 70-tych a pozniej tylko byla aktualizowana gdyz kolejne rzady odkladaly ja na polke?

rafalek 18.05.2010 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 901434)
A czy ma ktoś zdjęcie z wałów przy Łęgu? Jak tam wygląda sytuacja? Czy realne jest przelanie się wody?


Podbijam.

Oby nic nie stało się z tym mostem Dębnickim, bo zaowocowałoby to zerwaniem wszystkich mostów w Krakowie od Dębnickiego...

Marszałek 18.05.2010 19:51

Przelało już Dębnicki czy jeszcze nie?

Jakieś plany są na wypadek porwania tego mostu przez nurt?Strzał z wiatrówki z kuszy,wysadzenie?Co się robi w takim wypadku>?

krkgiba 18.05.2010 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 901482)
Przelało już Dębnicki czy jeszcze nie?

Jakieś plany są na wypadek porwania tego mostu przez nurt?Strzał z wiatrówki z kuszy,wysadzenie?

nie przelało, jeśli most by się zerwał to zostanie zniszczony przez wojsko.

rafalek 18.05.2010 19:54

Myślę, że Dębnicki jeszcze nie jest przelany, na bank trąbili by o tym - a przelanie Dębnickiego jest chyba równoznaczne z przelaniem wałów...

Al_29 18.05.2010 19:55

Most Grunwaldzki - godz. 18

http://i49.tinypic.com/28chut4.jpg
http://i50.tinypic.com/2vmhoo5.jpg
http://i45.tinypic.com/52jb05.jpg
http://i50.tinypic.com/2rg0286.jpg
http://i49.tinypic.com/20k4t35.jpg
http://i50.tinypic.com/2i6ntvq.jpg
http://i45.tinypic.com/wltamr.jpg
http://i48.tinypic.com/wji36.jpg

1q2 18.05.2010 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 901485)
Myślę, że Dębnicki jeszcze nie jest przelany, na bank trąbili by o tym - a przelanie Dębnickiego jest chyba równoznaczne z przelaniem wałów...

Most na razie się trzyma , natomiast zaczynają przeciekać wały na Kościuszki - w okolicach Almy.

pan Dudi 18.05.2010 20:00

Nie ma w zasadzie różnicy przy tym, co widziałem ok 14.

fialo 18.05.2010 20:00

Nie wiecie gdzie jest jakaś aktualna informacja na temat utrudnień w ruchu autobusowo-tramwajomwym ?

orzeu 18.05.2010 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 901482)
Przelało już Dębnicki czy jeszcze nie?

Jakieś plany są na wypadek porwania tego mostu przez nurt?Strzał z wiatrówki z kuszy,wysadzenie?Co się robi w takim wypadku>?

Przelanie Debnickiego to woda na Alejach Trzech Wieszczow i Salwatorze czyli powodz w Krakowie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl