![]() |
Cytat:
Ted - Chyba nie znam nikogo kto ćwiczy MT i ma problemy z kolanami, w brew pozorom nie ma dużych możliwości ich uszkodzenia. Chyab jedyne problemy to bolące stawy biodrowe (choć tu też dużo zależy od wieku) i golenie. Więc przemyśl to ;) |
ale nie o to chodzi :D, miałem zerwane wiązadło w kolanie i nie chce odnowić tego ;)
|
Jakie polecacie gainerki?
Chodzi mi przedewszystkim o robienie masy. Jest to możliwe,że w paczce 1000g , 1 porcja jest 100g ?Trochę to mi sie wydaje dziwne. |
WiślakNH polecam Ci tego gainerka http://mocnysklep.pl/13,musli-gainbody-3000g.html
Dobry w smaku, zawiera musli i do 19 grudnia można wygrać drugą sztukę gratis:) Oczywiście, że to możliwe 1 porcja to 100g. Ja tak właśnie jem tego gainera:) pozdro |
No,ja już zakupiłem na próbę tego co podałeś stronę wcześniej.
No i na ile Ci on starcza?Cały czas myślałem,że taka jedna paka starcza na jakiś miesiąc. Byłby ktoś uprzejmy i ułożył mi cykl treningowy na masę? Posiadam ławkę : skośną,na nogi(uda+pośladki),drążek na plecy(z ławką) i gryf długi+gryf łamany i odpowiednia ilość ciężarków na gryf,hantle z możliwością zmieniania ciężaru drążek |
Standardowy błąd początkującego - zaczynanie przygody z siłownią od kupienia gainera. :-)
Ja stosuje gainera tylko po treningu i bardzo rzadko jak nie jestem w stanie zjeść normalnego posiłku. Można pić między posiłkami jednak na początku przygody z siłką nie jest to potrzebne, bo i tak masa idzie dość szybko. Ułóż sobie jakiś plan (najlepiej FBW) to Ci go poprawię. :-) |
To nie jest początek mojej przygody z siłownią :)
Chodziłem na siłke kilka miesięcy i teraz od jakiegoś czasu ćwiczyłem w domu z racji zakupionego sprzętu. Co do cyklu to teraz przychodzi mi taki banalny,a mianowicie : 1.Klata : ławka prosta z ze sztangą + hantle,ławka skośna Biceps : modlitewnik z gryfem łamanym,hantle 2.Plecy : 'drążek' od ławki : przyciąganie do brzucha,przyciąganie za kark,hantle Triceps : ręce na czymś wyższym,reszta ciała na podłodze i takie jakby pompki,coś z hantlami Kaptur : Wzniosy ramion 3.Barki : sztanga za głowę,coś z hantlami Przedramię : podchwyt,nad chwyt Nogi : uda,pośladki na przyrządzie,który mam z ławeczką,łydki - wzniosy na palcach z obciążeniem Ile robić serii i po ile powtórzeń? |
Sprzedam następujący komplet (używany):
http://www.istore.com.pl/prods/353943.jpg * (niestety z uszkodzonym modlitewnikiem) Do tego: 1 gryf długi 2 gryfy krótkie 1 gryf łamany Obciążenie: 2*20 kg, 2*15 kg, 7*10 kg, 4*5kg, 2*2,5kg, 4*1,25kg, 4*0,5kg. Cena- 700 zł. Nie sprzedaję poszczególnych elementów osobno. Tylko odbiór osobisty. *specyfikacja ławki na stronie http://www.teko.istore.pl/sklep,1550...,353943,0.html Pytania/oferty na priv |
Cytat:
|
WiślakNH, poniżej wklejam Ci lekko zmodyfikowany mój trening, który zamierzam zacząć od przyszłego tygodnia (teraz jestem chory :/ ).
Trening A 1) brzuszki z obiciążeniem 2 serie 2) przysiady ze sztangą 3 serie 3) wiosłowanie sztangą 3 serie 4) wyciskanie na płaskiej 3 serie 5) wyciskanie sztangi zza karku 2 serie 6) uginamie ramion ze sztangą łamaną 2 serie 7) francuskie wyciskanie sztangi leżąc 2 serie Trening B 1) unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośniej 2 serie 2) wyciskanie na skosie 3 serie 3) martwy ciąg 3 serie 4) wyciskanie zza karku 2 serie 5) uginanie ramion ze sztangielkami uchwyt młotkowy 2 serie 6) francuskie wyciskanie sztangielki siedząc 2 serie 7) wspięcia na palce 2 serie Brzuch przeważnie daje się na koniec, ja daję na początek jako rozgrzewkę. :-) Powtórzenia daj 12-10(-10) (w ćwiczeniach na brzuch wykonuj 20 powtórzeń, podobnież przy ćwiczeniu łydek), przerwy między seriami ok. 90 sekund, po przysiadach można sobie troszkę dłużej odpocząć. ;) PS. Po jakimś czasie możesz ew. dodać po jednej serii do niektórych ćwiczeń jak będziesz czuł taką potrzebę. |
Do barków dodałbym jeszcze sztanga z przodu i myślę,że to byłoby na tyle?
Bojar - Twoje troszke skomplikowane jak dla mnie:D Jery - właśnie coś takiego robiłem,zaczynając z mniejszym ciężarem,kończąc na większym |
co trzeba na spalenie niedużej opony
w tym przypadku jedna seria na brzuch to 16-18 powtórzen, poza tym szybko i z mniejszymi przerwami, no i po tym bieżnia 20-40 minut, prawda to? A6W ponoć tylko rzeźbi nie spala SP. urozmaiconcyh planów trenongowych na rzeźbę szukam :-) + na wyrównianie biców :-) |
czy w promocji activlab mozna wygrać ???
tak ! dowód: http://www.mocnyblog.pl/2008/12/08/w...e-sie-wygrywa/ |
Cytat:
Ja słyszałem 90% opinii, że właśnie poprzez A6W niedużą oponkę idealnie spalisz. Sam wiem po sobie że jak kiedyś zrobiłem 20 dni zanim padłem to był efekt - nie tyle właśnie mięśniowy co wzrokowy :) |
Moze mi ktoś coś poradzić na skurcze mięśni nóg? Trening mam ogólnie nastawiony na siłe, wykonuje powtórzenia maksymalnym ciężarem jakim mogę robić ćwiczenie poprawnie, po treningu czuje nogi nie mam siły chodzić, a następny dzień zaczynam na ogół od walki ze skurczem przy wstawaniu z łóżka (ti nie jest smieszne) i w ciągu dnia mnie łapie gdy np. muszę kucnąć.
Przejdzie samo po jakimś czasie czy zacząć stosowac jakiś streczing? |
fcz1985, streczing rób po treningu i dodaj do diety magnez (polecam ZMA, jeden z najważniejszych suplementów przy sportach siłowych).
|
WiślakNH ja obecnie gainera jem tak, że 1 porcja przed treningiem i 1 po treningu. W dni nietreningowe nie jem go.
|
Dzięki bojar, a magnez mam jako uzupełnienie diety już od kilku miechów jak poznałem dobrą blondyne która znała się na sportach... fitness itp i zaszczepiła we mnie magnezik:D
|
Biały - jak tak samo jem przed treningiem i po,tylko na razie biorę mniejsze ilości.
Jakie polecilibyście odżywki na masę,oczywiście jeżeli tą skończę.Można by połączyć coś z czymś? Czym różni sie gainer za 27zł mający 1000 g od gainera za 60,a nawet za 120 zł ważących 750 g?Jaka jest różnica oprócz ceny? Na masę nie byłoby lepsze jakieś białko?Np coś takiego jak : HI-TEC Protein 3500g I jeszcze jak ktoś by pomógł wybrać odżywkę spalającą tłuszcz,dającą siłę itd :D |
Oprócz ceną, to jeszcze np. składem, zawartością i różnym rodzjaem białek o różnym czasie wchłaniania itd. itd. Poczytaj na dobrych forach ew. blogach tematycznych.
Na masę samo białko? A co Ty myślisz, że masa się z samego białka bierze (że w ogóle z białka się bierze): czytaj! Po co kupujesz 50 odżywek na różne rzeczy, weź najpierw zrób dorą masę (zależy ile ważysz- 180cm wzrostu to optymalnie 90 kg wagi), potem zacznij robić siłę, definicje itd.: czytaj! Nie ma odżywek spalających tłuszcz i dających siłę. Są tylko aktywatory metaboliczne i np. pompy treningowe: czytaj! |
Wislak nie zrobisz jednoczesnie masy chcac spalic tluszcz :) nie mozna sie cofac do przodu :)
Jak masz diete i faktycznie braki w weglowodanach i bialku to kup gainera+ jakies białeczko np. na noc. No,ale jak widze,ze chcesz spalac tluszcz czyli oponke masz to gainer odpada. Pomysl o białku w takim razie w zaleznosci od funduszy. |
Fakt, nie da siechyba zrobic masy i spalaic tluszcz. Ale da sie zrobic sile, a przy okazji duzo spalic nadmiernego przyslowiowego "brzuszka" . Polecam CE2 HI-DEF (polaczenie kreatyny ze spalaczem). Cena 179zl, - owszem drogo, ale warto. Oczywiscie: cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc.
|
lepiej , taniej a przede wszystkim skuteczniej wyjdzie połączenie które zestawisz sam , z odpowiednich produktow , jakby co to GG!
|
w sumie nigdy nie brałem gainera, ale ostatnio zauwazylem że za mało mam węglowodanów w diecie.
Moglibyscie polecic jakiegos ze wg na cene, jakosc, skład, przeznaczenie? najlepiej olimpa lub universala myslalem nad olimpa super whey |
Odpuść sobie gainery Olimpu, ich skład pozostawia wiele do życzenia. Trochę rozrzut cenowy między olimpem a universalem. Gain Fast bdb! Ja osobiście polecam Mutant Mass od Pvl. Skład spoko, stosunek jakość cena dobry.
|
a smak :]? bo mam delikatne podniebienie :p
|
|
Mi akurat wanilia w ogóle nie smakowała. Ogólnie Mutant Mass to dobry produkt, chociaż lekko przereklamowany. Można go kupić po dość atrakcyjnej cenie jak się poszuka. ;)
Najbardziej smakowo z gainerów podchodzi mi GainBolic (czekolada albo truskawka), jednak są w nim same węgle proste, więc to tylko potreningowo, a nie jako uzupełnienie diety bym polecał. |
Ja nie chce spalać tłuszcz ...Ja chcę robić masę i chce sie dowiedzieć co byłoby najlepsze :P
|
metka jelfy :)
|
Mam takie pytanie do kumatych:Co muszę zrobic żeby wytrenowac sobie kaloryferek :)Jakas Dieta?....Czy wystaraczę tylko robienie brzuszków...?Ile cos takiego trwa? Proszę o jakąs dobra odpowiedz z Góry THX
|
Jeśli chcesz mieć szybko widoczny kaloryfer to dieta + np a6w lub abs (poszukaj na necie np " trening brzucha abs" ). Ważne żeby zawsze samemu napinać mięśnie wtedy nie porobisz 200 brzuszków tylko 50 i już Cie będzie "palić".
|
Cytat:
|
Robisz według tej rozpiski na której jest wszystko opisane(znajdziesz bez problemu w necie). Jak pierwszego dnia masz tylko jedna serie i mało powtórzeń to wiadomo że zrobisz to szybko, a jak dotrwasz do końcówki to wtedy mogą ćwiczenia zajmować już ok 40 min. I bardzo ważne: nie wolno robić sobie ani jednego dnia przerwy.
|
odpuscie sobie to a6w:P takie moje osobiste zdanie, pierw spal macka na biezni a potem cisnij miesnia
|
Dokładnie, żeby mieć kaloryfer to po pierwsze, fakt, trzeba mieć porządne mięśnie brzucha, ale przede wszystkim trzeba zrzucić tłuszczyk, który je zasłania :-D Ekstremalnym przypadkiem są tutaj zawodnicy sumo, mają bardzo mocne mięśnie brzucha, ale o kratce mogą zapomnieć ;)
BTW: czy jest jakieś ćwiczenie na dwugłowe ud, które mogę robić w domu dysponując minimum sprzętowym (drążek + hantle)? Bo na czworogłowy nie ma problemu (przysiady z hantlami), ale na dwugłowe nic nie mogę znaleźć, wszystko na maszynach. Ogólnie co forumowe spece myślą o takim planie, dwa razy w tygodniu, jako uzupełnienie SW: 1. Nogi - przysiady z obciążeniem 4 serie ( tu bym dorzucił coś na dwugłowe) 2. Plecy - podciąganie na drążku 2s, wiosłowanie hantlami 2s 3. Klatka - wyciskanie płasko 3s 4. Barki - wyciskanie siedząc 2s 5. Biceps - uginanie ramion z hantlami 2s 6. Triceps - wyciskanie francuskie lub wąskie pompki 2s 7. Brzuch - zwis na drążku i unoszenie nóg do brody 2s 8. Łydki - wspięcia na palcach. ? Mam mieszane odczucia jeśli chodzi o brzuch. Na SW (muay thai) katujemy go na każdym treningu (sporo brzuszków do tego zazwyczaj jakieś drugie ćwiczenie na brzuch), więc jest już wzmocniony na tyle, że po zrobieniu 2 serii unoszenia nóg w zwisie na drążku bardziej czuję mięśnie rąk od trzymania się w zwisie niż mięśnie brzucha (a powinno być raczej odwrotnie). Co myślicie o tym brzuchu i planie w ogóle? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Robiłem szóstkę Weidera, mogę śmiało polecić. Jeśli pracuje się konsekwentnie to efekty są zdumiewające, zwłaszcza jeśli jednocześnie z cyklem pracuje się nad mięśniami pleców. Jedna banalna rzecz o której jednak nie wszyscy pamiętają a która jest naprawde ważna w kontekście zdrowia: ćwiczenia trzeba koniecznie wykonywać na solidnej, miękkiej macie bo inaczej można sobie pięknie kręgi odcinka lędźwiowego poharatać. I taka praktyczna uwaga: w czasie cyklu mocniejsze biby..po prostu odpadają :D |
czy jest chętny do dostania za darmo odżywki i publicznie opisania relacji ???
szczegóły : http://www.mocnyblog.pl/2008/12/16/nabor-do-testu |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl