Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Dawno dawno temu w odległej galaktyce... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5167)

maTyS. 16.12.2008 23:02

skoro weszliście na temat filmów to kto z Was pamięta Esmeraldę :D ? super serial !

darotsok73 16.12.2008 23:33

Pierwszym "topowym " serialem była Isaura, ludzie dawali tak córkom na imię hehe , a z deka przygrubego kumpla przezywaliśmy ŻANUAR- odnośnie grubej kucharki-niewolnicy z tego seriali, pamiętam jeszcze Oszin (japoński),Korzenie , ale kozacki był" Jak zdobywano dziki zachód", " Północ-południe" i Wichry wojny"- ten ostatni chętnie bym jeszcze raz obejrzał i dziwi mnie że tvp straszy non stop "Pancernymi i Janosikiem" a tamtych nie puszcza. W czwartki szedł Dempsey i Makepeace na tropie" z taką zaje_istą niunią, oczywiście Cojak. W niedzielę w południe Robin Hood.
Ni_Ma wspomniał spodnie piramidy, pamiętam tureckie swetry,"cichobiegi bądź espadryle" oraz buty z wielkimi językami(koniecznie na wierzchu) , spodnie sindbady, telewizor Rubin to żeczywiście była bomba i sporo mieszkań w Polsce SPŁONĘŁO! ,dzięki temu cudowi techniki, potem był Jowisz -już lepszy, moi rodzice mieli Ametysta a potem kolorowego Elektrona- wypas

1q2 16.12.2008 23:45

Nie zapominajmy o dynastii:> - e juz ktos wspomnial;)

Kobieta_Wislak 16.12.2008 23:49

przyszło mi do głowy, że mam takie zdjęcie w tureckim swetrze... heheh powinnam rodziców pozwać za to :)
gdybyśmy konkurs zrobili kto lepiej wygąda w piramdach i tureckim swetrze mam miejsce na pudle jak nic :) aż je sobie pooglądam w święta - zdjęcia oczywiście - nie piramidy i swetry ;-)

EDIT: darotsok73 no i właśnie dlatego jestem pewna miejsca na pudle heheheh nie dość że sweterek jest jakiś rudobrazowobiały (fuuj) to spodnie są na maxa dekatyzowane i jeszcze podwinięte do kostki ehehehe no nie mogę ... połakałam się ze śmiechu :)

darotsok73 17.12.2008 00:10

A Mikołaj w szkole? zabawy choinkowe (dyskoteki) na których grali " Młode Ptoki", Sandra , Bad Boys Blue, PapaDance (fajne przytulane kawałki), Fancy, Shakin Stewens ,Laser dance Sawage i od groma innych typu Italo Disco(sorki za pisownię). Apropos ciuchów -spodnie musiały być na maxa dekatyzowane , najlepiej w całości i 20 razy prane! cdn.

fantom chicago 17.12.2008 01:52

Przed piramidami byly jeszcze spodnie malviny , a przed nimi nosilo sie jeszcze koszule flanelowe i spodnie w krate , aaaaa i oczywiscie zima nieodzowne relaksy-kazdy je mial

Pan Jotka 17.12.2008 02:22

Hehhe Super temat!
Początek lat 80. (tak do 85!) pamiętam w ten sposób do dziś: gry w monety, rzucanie scyzorem, puszczanie resorówek oblanych środkiem łatwopalnym, rzucanie się białymi kulkami z drzewa (rodzaj krzewu, którego owoce – niezjadliwe -doskonale nadawały się do rzucania w siebie), zbieranie puszek po napojach z Zachodu. Najgorsze jak się je umyło--po jakimś czasie rdzewiały jak diabli :D

Potem nadeszła epoka miniaturowych żołnierzykow. Ja miałem ok.2500 samych figurek. Królem był kumpel Krzysiek - miał cwaniak rodzinę w Anglii i w Kanadzie. Stamtąd przychodziły mu setki żołnierzy w każdej paczce. Nie miałem szans :D. Choć w sprzęcie bojowym biłem wszystkich na głowę.
Pamiętam , że popularne były „Smerfy” i my (dosłownie cala klasa! Dziewczyny i chłopcy-co rzadkie dosyć jest w tym wieku) bawiliśmy się wspólnie razem. Oczywiście do pierwszej kłótni na zasadzie: dlaczego ja mam być Ważniakiem a nie Osiłkiem? :D
W końcu nadeszła także i do nas era Atari! Pól dnia kolega wgrywał grę bo była na kasecie pod nr 979. I np. jak się zacięło cos to od razu zaczynało się szukanie winnego na zasadzie: to ty pierdnąłeś, ty się ruszyłeś, ty krzyczałeś. I młócka gotowa. W sumie więcej się biliśmy niż graliśmy :D
Potem pierwszy komputer w naszym domu .1992 rok i AMIGA 500! Gry typu Golden Axe, Civilization, South & North, Lotus albo Sensible Soccer. Ile poszło joysticków przy tym???

A pamiętacie He-Man’a? Zbierałem figurki zarówno jego jak i pozostałych bohaterów. Były dosyć drogie, a ja odkładałem na takiego jednego cały miesiąc .

Gumy turbo, spodnie marmurki, karty Euro92, szał-pał na NBA. Pierwsze podchody pod laski i nieśmiertelna Lambada, 2Unlimited, Dr Alban czy ballady GunsRoses. Zaraz potem polski rock--Wilki, Hey, T-Love. To chyba przez program Owsiaka-Lalamido.. Kojarzy ktoś pierwsze wygłupy Skiby czy Konjoo? A potem już liceum ,używki, nauka, dziewczynki, wyjazdy na mecze, nowi koledzy itd....

Suplement tyczący się TV! Przypomniały mi się te wszytskie programy dzieciece jak "Wieczór z Pankracym", a zaraz po nim "Nie ma nikogo w domu"(piatek!).Pomyślcie co by było, jakby dzisiaj ktoś się dowiedział, ze dzieciak siedzi sam. Ile huku by było?? We wtorek był „Tik-Tak” z Ciotka Klotką i Krzysiem. W środe były chyba 2 Michały, a w czwartek zawsze była... lipa. Bodajże cos majstrowali i gadali o fizyce kwantowej. Jakoś do dzisiaj mnie to niewiele obchodzi. Potem zaś ok.18 zaczynała się kultowa Sonda. Była zawsze ciekawa. Pokazywali wręcz kosmos jak na ówczesne czasy. Zastanawiali się np. czy płyta CD zastąpi winyl czy taśmę magnetofonową, Niestety potem twórcy zginęli w wypadku i się skończyło.
W poniedziałki zaś był teatr dla dzieci . Kukiełki, marionetki, maskarady...A wieczorynki? Pszczółka Maja(za PRL-u to chyba dwa razy serie mi zdążyli puścić!), Rumcajs, Wodnik Szuwarek, Kolargol, Mis Uszatek. A pasmo telewizji edukacyjnej? Pi i Sigma z Matplanety??
Ile człowiek ma w pamięci z dzieciństwa....FANTASTYCZNY TEMAT.

tommiyacht 17.12.2008 06:13

kto ma VH1 polecam dwie pozycje dla naocznego przypomnienia sobie dawnych czasow :)

PRL NA KARTKI

TSman 17.12.2008 08:13

Jedno sie tylko nie zmieniło od tamtych czasów - "Moda na sukces" :rotfl:

pan_premier 17.12.2008 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSman (Post 643526)
Jedno sie tylko nie zmieniło od tamtych czasów - "Moda na sukces" :rotfl:

no nie wiem, ostatnio widziałem i ta stara ropucha juz włosów nie ma :)

Pytał ktoś o Diabła piszczałę
Ogladałem! mam nawet pewne traumatyczne wspomnienie, jak mnie chorego 4 latka rodzice zostawiwli w domku letniskowym na godzinę,a akurat szedł Diabeł(mój faworyt wtedy). Jednak sie okazało, że co innego jest oglądać go samemu,a co innego z rodziną. Bałem się jak cholera.

Co do zbierania, puszek, naklejek i pudełek odpapierosów sprawa była prosta:
za kumuny wszystko było szare i nudne.
Paczka z wielbładem czy napisem Malboro to było coś! strały takie paczuszki u mnei na półkach jako wystawa, dużo nienazbierałem, ale były...

pamietam tez że juz wpodstswówce wyciagaliśmy z paczek, kawałek wenętrznego kartonika, tam były jakies numery... wie ktoś o co chodziło?

maTyS. 17.12.2008 10:50

co do ubioru i obuwia to pamiętam,że miałem bardzo popularne wtedy buty Vansy,chyba tak to się pisze,była wtedy taka moda,że kogo się nie widziało miał Vansy.troszkę później miałem buty w któych świeciła mi się podeszwa w nich to był szał dla mnie :)

AMF 17.12.2008 11:12

Drużyna A, MacGywer, Nieustraszony, Tajemnice Sagali

maTyS. 17.12.2008 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AMF (Post 643578)
Drużyna A, MacGywer, Nieustraszony, Tajemnice Sagali

wszystko co napisałeś były to seriale które się uwielbiało,przynajmniej ja tak myślę.często jak jechałem do babci na wieś to bawiliśmy się w Drużynę A mieliśmy bazę na drzewie i to wystarczyło,żeby zająć się na cały dzień :)

AYALA 17.12.2008 13:34

z uluibionych seriali z czasów komuny to najbardziej podobali mi sie "Policjanci z Miami".Zawsze pokazywała je TVP w czwartki o 20-tej.

DYRU 17.12.2008 13:46

jedTS
w czwartek ten program nazywał się chyba "KWANT" i chodzily takie dwa zjeby w ubraniach a'la bałwanek Michelin. Jeden się nazywał Sigma, a drugi Pi.

Nie czytałem całego tematu, zbierał ktos serię książeczek ze znakiem tygrysa, tzw. "Tygryski"??
Grał ktoś w "sztrule"?? takie srubki do podkuwania kopyt :D
aha a seriale typu Jataman, Tsubasa, GiGi i Generał Daimos leciały chyba na TV Rondo, po której wszedł Polsat (chyba bo jeszcze w miedzyczasie Polonia1 śmigała)

hoho 17.12.2008 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 643635)
jedTS
w czwartek ten program nazywał się chyba "KWANT" i chodzily takie dwa zjeby w ubraniach a'la bałwanek Michelin. Jeden się nazywał Sigma, a drugi Pi.

:lol:
Przynajmniej wtedy TVP realizowala misje publiczna ,a dzis Gwiazdy tancza na lodzie...

Pan Jotka 17.12.2008 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 643635)
jedTS
w czwartek ten program nazywał się chyba "KWANT" i chodzily takie dwa zjeby w ubraniach a'la bałwanek Michelin. Jeden się nazywał Sigma, a drugi Pi.

Nie czytałem całego tematu, zbierał ktos serię książeczek ze znakiem tygrysa, tzw. "Tygryski"??
Grał ktoś w "sztrule"?? takie srubki do podkuwania kopyt :D
aha a seriale typu Jataman, Tsubasa, GiGi i Generał Daimos leciały chyba na TV Rondo, po której wszedł Polsat (chyba bo jeszcze w miedzyczasie Polonia1 śmigała)

O fakt! To był "Kwant"! (dlatego pisałem chyba o fizyce kwantowej ;-) ). NAtomiast czy Pi i ISgma chodzili w tym programie to ni ejestem pewien.Moze póżniej, bo ja kojarze tylko teletiurnieje wiedzy astronomicznej, gdzie stawką główna był teleskop. Pi i Sigma byly raczej w pasmie edukacyjnym rano. A co do rana...Kto pamięta Domowe Przedszkole???
A"Tygryski" zbierałem ja.Miałem ich około 200. To dziw bierze , ze po tym całym praniu mózgu z dziciństwa: szabli, mieczy, karabinów, książek, filmow wojennych radzieckich i tony żołnierzy, nie skończyłem jako zapijaczony major Wojska Polskiego (Wtedy jeszcze Ludowego Wojska Polskiego)

spirit 17.12.2008 14:43

My mieliśmy generalnie farta z tymi japońskimi kreskówkami, mimo wszystko były to jakieś w miarę normalne postacie do "naśladowania", grały w piłkę, w kosza, była też przecież bajka o tej statkarce (ale za cholere nie pamiętam tytułu), w obecnych czasach wyewoluowało to w jakieś .......nięte pokemony. efekt genetycznego skrzyżowania świni z rosiczką i gnojówką.

A kreskówkę o bandzie Drombo pamiętacie? Trochę psychodeliczna patrząc z perspektywy czasu ale ile się z nich naśmiałem to moje ;)
Oprócz powyższych największy wpływ na moje dzieciństwo miał zdecydowanie MacGuyver, Drużyna A, i rodzinne oglądanie Dynastii i Dr Quinn :)

zuraw9 17.12.2008 14:44

Może ktoś nie wiem: w TVOkey wychodzi co tydzień płytka z odcinkami Drużyny A. Aktualnie zostało jeszcze tylko ok 16 odcinków ale jak ktoś chce to można zamówić.
Sorki za OT

tommiyacht 17.12.2008 18:48

a zbierał ktoś z was "markowe" resoraki czyli MATCHBOX'y ?? tzn jesli zbieraniem można nazwac jak dostalo sie go raz/2razy na rok na mikołaja albo cos. kurde, to bylo szarpnięcie sie na grubą kase. potem tak je czciłem że nawet nie wyjmowałem z pudełek tylko one były takie że mozna bylo je wieszać na gwozdkach na scianie i tak mialem kilkanascie cos okolo :)) kurcze, ale czlowiek mial zajawke :)

http://www.police.qld.gov.au/Resourc...mages/car2.jpg
cos w tą desen, tylko tamte byly cale niebieskie tylko z logiem

felipe 17.12.2008 18:54

Mam dość sporo matchboxów, pochowane w pudłach w szafie, będą dla potomstwa :)
Zawsze marzyłem o tym dywaniku o wzorze ulic (ze znakami drogowymi itd) w pokoju ale nigdy się niedoczekałem...

avangarda 17.12.2008 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 643786)
a zbierał ktoś z was "markowe" resoraki czyli MATCHBOX'y ?? tzn jesli zbieraniem można nazwac jak dostalo sie go raz/2razy na rok na mikołaja albo cos. kurde, to bylo szarpnięcie sie na grubą kase. potem tak je czciłem że nawet nie wyjmowałem z pudełek tylko one były takie że mozna bylo je wieszać na gwozdkach na scianie i tak mialem kilkanascie cos okolo :)) kurcze, ale czlowiek mial zajawke :)

matchbox'y to było coś! moje do dziś jeszcze 'żyją', a na podwoziach niektórych to data z okolic 1975! lakier w większości zdarty, ale żadnemu nawet koło nie odpadło. to były porządne resorówki, teraz to same gó.wna robią. dbało się o matchbox'y, bałem się nimi zderzenia robić, a po każdej zabawie w ogródku w błotku, glinie je starannie czyściłem. a jak widzę, że siostrzeńca tylko zderzenia interesowały i interesują to aż mi żal autek... i siostrzeńca, jego pokolenie nie jest nauczone dbać o autka. bo w sklepach zatrzęsienie innych...

Lemoniadowy Joe 17.12.2008 19:13

http://oldskul.keep.pl/

stare teledyski



http://www.turbokent.gsi.pl/home.html

gumy turbo

Vinci 17.12.2008 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 643635)
aha a seriale typu Jataman, Tsubasa, GiGi i Generał Daimos leciały chyba na TV Rondo, po której wszedł Polsat (chyba bo jeszcze w miedzyczasie Polonia1 śmigała)

Mi coś podpowiada, że tam jeszcze była TV Krater...

Ni_Ma 17.12.2008 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 643492)
Ni_Ma wspomniał spodnie piramidy,


yyyyy jestem kobietką .... :)

Toldo 17.12.2008 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 643817)
Mi coś podpowiada, że tam jeszcze była TV Krater...

Dobrze Ci sie wydaje:) dokladnie te bajki leciały na TV Krater, tyle, że z tego co pamiętam została zlikwidowana bo była piracka czy jakos tak. niech ktoś mnie poprawi gdzybym źle mówił

Ni_Ma 17.12.2008 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 643627)
z uluibionych seriali z czasów komuny to najbardziej podobali mi sie "Policjanci z Miami".Zawsze pokazywała je TVP w czwartki o 20-tej.

to leciało chyba jakoś w latach 90 z tego co pamietam ale zrobiło szał :)

http://www.miami-vice.jareks.net/zdjecia/aktorzy.jpg

Vinci 17.12.2008 20:24

No to były słynne kryminalne czwartki. Zaraz po wiadomościach mieliśmy przyjemność oglądać takie filmy jak wspominani powyżej policjanci z Miami, Kojak czy chociażby Gliniarz i prokurator ze słynnym buldogiem na pierwszym planie. Później tylko chyba "Żar tropików" zrobił podobną furorę wśród polskich widzów...


Nawiązując jeszcze do wątku resoraków to najłatwiej o nie chyba było w PEWEKSACH.... ;)
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:...ie/pewex/2.jpg

Pan Jotka 17.12.2008 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 643838)
No to były słynne kryminalne czwartki. Zaraz po wiadomościach mieliśmy przyjemność oglądać takie filmy jak wspominani powyżej policjanci z Miami, Kojak czy chociażby Gliniarz i prokurator ze słynnym buldogiem na pierwszym planie. Później tylko chyba "Żar tropików" zrobił podobną furorę wśród polskich widzów...


Nawiązując jeszcze do wątku resoraków to najłatwiej o nie chyba było w PEWEKSACH.... ;)
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:...ie/pewex/2.jpg

Matchboxy mozna było kupic w Bułgarii.Zreszta ja uwielbiałem tam jeżdzić bo bylo cieplo, zloty piasek, owe resoraki (produkowane na licencji) i ...Schweppes ;-) Kochalem te napoje!
Potem jak weszly do Polski już tak nie smakowało. A z Węgier pamiętam gumy-kulki. :D Ach te wakacje po Demoludach :)

maTyS. 17.12.2008 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spirit (Post 643669)
My mieliśmy generalnie farta z tymi japońskimi kreskówkami, mimo wszystko były to jakieś w miarę normalne postacie do "naśladowania", grały w piłkę, w kosza, była też przecież bajka o tej statkarce (ale za cholere nie pamiętam tytułu), w obecnych czasach wyewoluowało to w jakieś .......nięte pokemony. efekt genetycznego skrzyżowania świni z rosiczką i gnojówką.

A kreskówkę o bandzie Drombo pamiętacie? Trochę psychodeliczna patrząc z perspektywy czasu ale ile się z nich naśmiałem to moje ;)
Oprócz powyższych największy wpływ na moje dzieciństwo miał zdecydowanie MacGuyver, Drużyna A, i rodzinne oglądanie Dynastii i Dr Quinn :)

z tego co pamiętam to była to trójka Trombo i zawsze po przegranej przez nich akcji wybuchała bomba atomowa w kształcie czaszki :P

DYRU 18.12.2008 09:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Toldo (Post 643825)
Dobrze Ci sie wydaje:) dokladnie te bajki leciały na TV Krater, tyle, że z tego co pamiętam została zlikwidowana bo była piracka czy jakos tak. niech ktoś mnie poprawi gdzybym źle mówił

O tak, tak dokładnie. Piracka była. Teraz mi się przypomniało. Matchboxy w Pewexie kupowala mi mama tak w prezencie pod choinke bo to droga impreza była. Takie zestawy po 5 pakowane np. zestaw koparka, dziwg, wywrotka i cos tam jeszcze.
Co do Trombo czy Drombo to ta bajka z tekstem "nawet świnka potrafi wyjść na drzewo kiedy jest chwalona"??
Z kim walczyli Yatamani??
5,10,15 w soboty i teleranek z kogucikiem w niedziele :D

Pan Jotka 18.12.2008 17:43

Oglądałem właśnie teledysk Born in the PRL i rzuciły mmi sie w oczy buty Relaks (Do wiadomości co młodszych--- noszenie owych "butów" nie miało nic wpólnego z nazwą ;-) ) Pamietam jak nauczyciel z ZPT (taki przedmiot w latch 80.--Zajęcia Praktyczno-Techniczne) chodził w nich....cały rok :)
Ale on na pewno nie był normalny. Wiekszosc ludzi kleiła modele samochodów albo zbijała karmniki. A gość kazał nam spawać świeczniki i opisywać projekt pismem technicznym....Ja miałem banie nonstop u niego bo matka lekarz, ojciec mial wtedy kwiaciarnie, zatem jak ja 10cio latek miałem spawac metale???

simone 19.12.2008 21:58

Widzę, że nie tylko ja byłem fanem kultowego Yattamana:D Tak dla przypomnienia kilka fotek:
http://animeclick.lycos.it/prove/ser.../Yattaman1.jpg
http://animeclick.lycos.it/prove/ser.../Yattaman8.jpg
http://animeclick.lycos.it/prove/ser...Yattaman21.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maTyS. (Post 643904)
z tego co pamiętam to była to trójka Trombo i zawsze po przegranej przez nich akcji wybuchała bomba atomowa w kształcie czaszki :P

Taaa, a najlepsze było po tym wybuchu, długo wyczekiwany moment (przyznaję się bez bicia :P)- laska z trójki Drombo w niekompletnym stroju... Przykład poniżej:
http://animeclick.lycos.it/prove/ser...Yattaman15.jpg


I takie pytanko do starszych forumowiczów- kojarzycie może takie pisemko Pan? Jakby ktoś posiadał screena okładki byłbym wdzięczny. To były czasy, za łebka odkryłem niemałą kolekcję tego pisemka, która najprawdopodobniej należała do wujka, odkrycie było tym bardziej cenne bowiem w środku zamieszczali plakaty roznegliżowanych kobiet:D Lwią cześć mojego znaleziska odkryła za moim łóżkiem- niestety- matka, afera była konkretna:P

Kobieta_Wislak 26.12.2008 23:37

Wszystkim tym którzy pamiętają dekatyzowane katany, swetry boys i kawę lurę w szklankach bez uchwytów serdecznie polecam film "Ile waży koń trojański" ja jetem świeżo po i przyznam że na niektóre sceny patrzyłam z rozrzewnieniem. Film jest jednym wielkim wspomnieniem tamtych czasów - po ulicach jeżdżą Fiaty 126p i 125, Syrenki itd. można zobaczyć pralkę Frania, stare banknoty - słowem fajnie....
i jeszcze Więckiewicz z tej kurteczce z fioletowego "jedwabiu" heh

http://img.stopklatka.pl/film/32300/32397/g-1.jpg

siara 15.01.2009 17:00

chińskie pachnące gumki do mazania.....tarki szkolne na Bloniach, kilometrowe kolejki po zeszyty...pierwszy aparat fotograficzny marki "Smiena"

qazwsx123 15.01.2009 20:19

Pamiętam jak byłem mały i nic w sklepach nie było to ojciec mi kupił pare kilko tych gumek do mazania(czerwona,niebieska,żółta i pomarańczowa). Mam do tej pory z pół kilo jeszcze ;) Fajna zabawa była

ja_ka_ 15.01.2009 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qazwsx123 (Post 657626)
Pamiętam jak byłem mały i nic w sklepach nie było to ojciec mi kupił pare kilko tych gumek do mazania(czerwona,niebieska,żółta i pomarańczowa). Mam do tej pory z pół kilo jeszcze ;) Fajna zabawa była

To masz szczęście że octu lub denaturatu Ci nie kupił. Tego wtedy nie brakowało :P

christof20 15.01.2009 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 643635)
jedTS
w czwartek ten program nazywał się chyba "KWANT" i chodzily takie dwa zjeby w ubraniach a'la bałwanek Michelin. Jeden się nazywał Sigma, a drugi Pi.

"Kwant" to był chyba teleturniej albo program popularnonaukowy. A Sigma i Pi to byli przybysze z Matplanety.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 643635)
Nie czytałem całego tematu, zbierał ktos serię książeczek ze znakiem tygrysa, tzw. "Tygryski"??

Do dzisiaj mam tego jeszcze dość dużo. Leżą u kuzyna w szafie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 643635)
aha a seriale typu Jataman, Tsubasa, GiGi i Generał Daimos leciały chyba na TV Rondo, po której wszedł Polsat (chyba bo jeszcze w miedzyczasie Polonia1 śmigała)

Jeśli mnie pamięć nie myli, to TV Krater (nie TV Rondo) należał do Polonii 1.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone
Widzę, że nie tylko ja byłem fanem kultowego Yattamana

Taa... Zwłaszcza jak Boiakki obrywał od Miss Dronjo, albo jak Dokurobei karał swoich podwładnych za kolejne niepowodzenia :)
Ale i tak wolałem Daimosa:
http://www.klrtech.com/daimos.jpg

Kocur 15.01.2009 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 657659)
A Sigma i Pi to byli przybysze z Matplanety.



http://www.nostalgia.pl/obrazki/przy...planety_02.jpg



ps. zjeby w ubrankach Michelina :rotfl::rotfl::rotfl:

Ni_Ma 15.01.2009 22:06

taaaak! Pamietam ich :)

PS ale ktoś trafnie skojarzył z Michelin :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl