![]() |
Sprawa jest zlozona. Od dawna byl problem z pewnymi osobami, ale tak jest zawsze gdy jest grupa kilku tysiecy osob na stadionie. Byly plany rozdawania rac odpowiednim kibicom ale spalilo to na panewce. W tej chwili sprawy rac sa zakonczone.Sami sobie kibice winni.Bylby rozdzial odpowiedni to i bylby jakis czas race ( teraz od samej gory idzie zakaz wiec nie ma co o tym dyskutowac).
Nie rozchodzi sie juz o to kto kiedy podpalil stadion.Byly takie przypadki i nie jeden za to sie wstydzi. Inni wiedza o co poszlo i maja odmienne zdanie - maja do tego prawo. Sprawa dzialan ITI jest prosta jak drut i kazdy kto siedzi w tym od lat wie o co chodzi. Z perspektywy kibica Wisly,Lecha czy innego klubu moze to wygladac zupelnie inaczej. Zaczelo sie od racy pewnej bardzo wplywowej osoby. Dostala zakaz ktorego dostac nie powinna ale pretekst byl i mozna bylo zaczac akcje "oczyszczanie". Wilno to osobna bajka i jak juz mowilem byla to porazka wszystkich kibicow Legii spowodowana przez idiotow,prowokatorow,zenujaca ochrone itd. Wine za to ponosili wszyscy i nikt nie mogl powiedziec ze jest "czysty". Nastepne bezsensowne zakazy dla ludzi z SKLW i NS byly kolejnym krokiem do "oczyszczenia". Sprawa z zamknieciem Zylety, organizowaniem wyjazdow przez klub, przeinaczaniem w mediach, wyspapieniami Miklasa itd. Mozna by do jutra wymieniac. To tylko slowa byly, ale slowa czesto sa silniejsze niz czyny, wystarczy ze jest grunt by te slowa mogly z kazdym kolejnym newsem rosnac w sile. Wystarczy tez miec bron...ITI ma bron w postaci stacji tv ktora przeciez nadaje na caly kraj. Nie wygramy w tej walce.Maja bron i robia wszystko by uzywac jej jak najczesciej. Przyszla pora na mecz z Polonia i tutaj prysly wszystkie mozliwe zludzenia co do dzialan ITI. Za dlugo jestem w tym swiatku by uwierzyc ze tym razem to byla spontaniczna akcja kilku karkow ktorym sie zagotowaly glowy. To byl tlum ludzi ktorzy wybierali sie na mecz, mogli nawet stac pod stadionem bo to nie jest zabronione. Ktos zaczal bitwe z Policja ale nie w taki sposob w jaki podaja to media. Od strony Poloni polecialy odpowiedzi. Co ciekawe najbardziej aktywna grupa witajaca udajacych sie na stadion kibicow Legii do dzisiaj nie zostala rozpoznana przez nikogo z Polonii. Z opowiadan kilku kolegow ktorzy byli w tlumie wywnioskowac mozna ze byla to grupa ok 20 osob z ktorych JEDEN byl w barwach.Dosc ciekawe mimo wszystko. Znam polonistow i wiem ze jak ida na mecz to obwieszeni sa konkretnie bo na codzien komfortu noszenia barw nie moga uswiadczyc. Tutaj byla policja wiec nic by im sie zlego nie stalo. Nawet jesli to byli kibice Polonii to policja nie miala prawa wciagac w tlum przypadkowych ludzi. Obstawili ich kordonem, mieli MONITORING akcji wiec mogli wylapac tych ktorzy ciskali racami czy kamieniami. Nie zrobili tego. Wszystkich w kordon i palowanie plus gaz. Dozory, zakazy, wyroki. "Przyznasz sie albo wyrok" Znajac zycie przefiltruja wszystkich ktorzy szli w grupie i stosujac odpowiedzialnosc grupowa udupia tych ktorych maja w aktach - Tak Nasz kochany zarzad ma teczki najbardziej fanatycznych kibicow Legii. Z tego co zdazylem sie dowiedziec w grupie zatrzymanych jest sporo waznych ludzi ze swiatka kibicowskiego. Jesli dostana zakazy to ITI przystapi do kolejnego ruchu. Zaostrzenia jeszcze bardziej konfliktu. W TV bedzie ciagle pokazywana twarz bandyty z herbem Legii i bedzie to tak dlugo uskuteczniane az ludzie w to uwierza. Bedzie przyzwolenie na kolejne akcje.Kolejny mecz, kolejna prowokacja,kolejne zakazy. Punktem do ktorego dazy ITI jest zupelne zaprzestanie przychodzenia na mecze. ITI liczy na to ze slowa " Nie idziemy na mecz, dopingujemy CWKS" wejda w zycie i robi wszystko by tak wlasnie bylo. Zapelni wtedy stadion piknikami i ludzmi ktorzy nie beda pamietac o tych, ktorzy kiedys wkladali w to wszystko cale swoje serce, cale zycie, dla ktorych doping to byla pasja. Bedzie pelniutki stadion naplywowych piknikow skuszonych kielbaskami,spokojem i cisza. Mniejsze kluby pomysla ze to moze jest pomysl na zapelnienie stadionow. Wieksze kluby pomysla po czasie tak samo. Przeciez bezpiecznie,duzo ludzi,duze zyski. Gdy tak czytam nasze forum i wasze forum, gdy widze ze nie jeden pisze " kartoniki to jakas sciema i po co to?" to widze ze taki wlasnie scenariusz jest bardziej prawdodopodbny niz do tej pory sadzilem. Na starosc przyjdzie mi ogladac mecze Legii w ciszy. Od nas niestety to sie zaczyna, i naprawde zycze wam zeby sie na was nie skonczylo. PS: Skoro to byla Polonia to spoko :) Widac kilku z Was balo sie lub nie chcialo przyznac ale skoro to Wy to ok. Nastepny raz bedzie latwiej jak chociaz jakis szaliczek zalozycie...Policja Was ochroni, spokojna glowa. |
Cytat:
Dobrze prawisz kreseq- oddajesz to co sam czuję. |
Nie zabieram w tym temacie głosu,ani w pokrewnych, tylko czytam. Jedyne co mogę powiedzieć, że jesteśmy bananową republiką, ale to było wiadome zresztą. Zrobią głupka tzw media z każdego i ze wszystkiego. Mamy do czynienia z gigantycznym skandalem pokazującym jak naprawdę wygląda życie w tym kraju. Ma być tak jak chcą Oni. Jeśli gnojenie,upokarzanie nie wystarczy, to od czego jest policja. Reasumując nie zgadasz sie z linią Pana to do pierdla. Jak dla mnie jakiś poseł powinien się tym zając, interpelacje złożyć,jakieś wyjaśnienia się należą. Oni potrafią robić "Nocne Zmiany",więc czym dla nich jest garstka kibiców, którym nawet nie trzeba dowalać łaty,bo wszytko jasne.
I na tym prostym przykładzie widzicie co to są tzw media w tym kraju. A ludzie głupio wierzą w to co tam jest klecone naprędce. Poza tym po co oglądacie jakieś TVN 24? chyba nie jest to wasze źródlo informacji? Fajny tekst przeczytałem w Rzepie na tema Sopotu organizowanego przez TVN. Że żenada, miernota,tragedia jednym słowem. Ale podsumowanie było mniej więcej takie. Nie każdemu to się musiało podobać, wszak to był produkt na miarę widza TVN-u. On sie napewno świetnie bawił. Podobnie chcą zrobić z Legia. Najpierw wybudować stadion, najlepiej jakby to zrobiło państwo, a oni z tego będą czerpać zyski. Przecież to jest ich sposób robienia tzw biznesu, jakkolwiek pretensjonalnie to brzmi. Z kim My teraz będziemy grać o prymat w lidze? DyskoPolo? czy innym cudacznym tworem Amica Poznań? Oddawajcie s****ysyny Legię. |
Cytat:
|
Marszałek
Problem że to TVN "gówno prawda przez całą dobę" 24 samo siebie wykreowało na najbardziej opiniotwórcze medium tego chorego kraju. Inne media z łatwością łykają co inne "ważniejsze" podsuną im na tacy. Poczytajcie chociażby materiały na portalu www.niezależna.pl czy właśnie weszlo.com. Dlaczego jest tego typu tekstów tak mało? odpowiedź jest prosta i już tutaj chyba przytaczana: Cytat:
|
Jako osoba która nie ma o niczym pojęcia i pisze tylko bzdury non stop się kompromitując zabiorę głos po raz ostatni w tym wątku (słowo honoru).
To takie sympatyczne i ciepłe, gdy część z Was ujmuje się za biednymi kibicami Legii.... O tu skompromitowałem się po raz kolejny, bo podobnie jak niektórzy z Was uznałem że LTM to wszyscy legioniści. Dowiedzcie się, że na tym forum piszą kibice związani z ruchem Legia To My. Nie napisze tu do Was znajomy z mojej wioski, który jeździ tylko na niektóre legijne wyjazdy, gdzie może robić to, co lubi najbardziej - drzeć japę za Legią przez 90 minut. Na Łazienkowskiej nie był on już od dawna, bo nie sprawia mu przyjemności siedzenie w ciszy pod bacznym okiem członków SKLW. Ilu jeszcze kibiców, których nie bawią wrzuty na ITI przestało chodzić na Ł3? Tego się nie dowiecie... W związku z powyższym, kiedy podejmujecie hasło "Pilka nożna dla kibiców" to musicie znać jego "lokalne", warszawskie znaczenie, czyli "piłka nożna dla LTM-ów". W czym jest gorszy od obecnych tu kibiców Legii mój znajomy? Czy to, że ma w d*pie SKLW czyni go gorszym? Myślę, że w jego przypadku, nużące już hasło ("piłka nożna dla kibiców") byłoby skierowane do ruchu LTM, bo to oni "ograbili" go z przyjemności dopingowania ulubionego zespołu na Ł3... Całe te "elteemy" ze swoimi okrzykami przypominają mi działania Prawa i Sprawiedliwości. PiS-owcy ciągle krzycza, że są jedynymi prawdziwymi Polakami i przywłaszczają sobie wszystkie wartości, tak jak teraz, gdy roszczą sobie prawo do całej spuścizny Solidarności. Elteemy krzyczą, że są jedynymi prawdziwymi kibicami Legii, i tylko oni mają rację... Drodzy wislacy, nie dajcie sobie wmówić, że "cała Legia zawsze razem" i że LTM i SKLW odzwierciedla całe spektrum kibiców Legii. Oni sprawiają wrażenie silnych, bo głośno krzyczą i chodzą w dużej grupie. Jeśli obecni tu fani Legii uważają się za niewiniątka skrzywdzone przez nieobiektywne media, to może niech obiektywnie przyznają, jakie pomysły mieli ich koledzy po szalu prawie miesiąc temu. Dodam, że planowana była kolejna akcja ostatecznie zniechęcająca ITI do posiadania udziałów i tylko szybkie włączenie się Wojtka Kowalczyka do mediacji miedzy kibicami a klubem załagodziło napiętą sytuację. Sory wielkie, ale jeśli ja się dowiedziałem o planowanej akcji, to nie uwierze, że klub nie miał pojecia o tych planach. A skoro mógł wiedzieć klub, to i policja pewnie była przygotowana. W świetle powyższego, to jak legionistów podeszła policja wcale mnie nie dziwi i nie oburza. Co się odwlecze, to nie uciecze... Nie potrafię też jakoś odczuwać współczucia dla ludzi, którzy mają się za wielkich kibiców, a co chwilę snują jakieś nieodpowiedzialne plany wobec własnego klubu. Co gorsza, w sposób nieodowiedzialny wplątują w to 15-letnie dzieci. Macie już plan na przyszłość? Wiecie kto przyjdzie po ITI? A może sami będziecie utrzymywać klub? Piłka nożna to dla mnie taki sam produkt-używka jak alkohol i fajki. Po zwycięstwie Wisły czuję się lepiej, gdy zespół przegra, nie chce mi się o tym gadać i nie wchodzę na wiślackie strony przez parę dni... Ale to nie jest całe moje życie - jeśli macie inaczej, to ja to szanuję, ale niestety nie rozumiem... |
Cytat:
Poza tym ja nie wymagam, żebyś wziął za fraki takich wieśniaków, choć to też jest jakiś pomysł, ale wystarczy, że nie będzie tego pieprzonego krycia i udawania, że nikt nic nie widział i nikt nic nie wie. Ta grupa jest tak liczna i tak aktywna, że ultrasi Legii musieli wiedzieć kto w tym bierze udział, a przynajmniej o sporej części tych debili. Wystarczyło zeznać prawdę i kolesie trafiliby do pierdla. Ale przecież nikt psom nie wyda "swoich" bo to hańba. I właśnie przez takie myślenie takie mendy, nie mające nic wspólnego z kibicami, robią co im się podoba. Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
http://www.maxior.pl/film/78192/Wisl...icow_na_boisko wbiegacie po golu, a nie gwizdku kończącym mecz. A tak z ciekawości, po co wbiegaliście? Przecież wbiega się po zakończeniu meczu jak się zdobywa mistrzostwo Polski:-p |
Cytat:
Mam nadzieję że nie chodzi ci o "drzewka"? Oficjalne oświadczenie klubu na temat wydarzeń: Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Polsce nazywane mediami na serio. Mowie Wam. |
ToTylkoJa, no dobra, pamiętam, że stali przy linii przez dobre parę minut więc jednak jakaś samokontrola przed zbyt wczesnym wbiegnięciem była. To był już doliczony czas gry więc w sumie na jedno wychodzi.
Cytat:
|
Cytat:
Na Cracovii też jedna bramka, na 330 osób. Na Wiśle, chyba tez dla gości jest tylko jeden kołowrotekj.... Także nie pie%^$ głupot... |
Panowie, zeby ten temat nie poszedl w strone - 'wyscie zrobili to a mysmy to'.Swoje 3 grosze dorzuce jak zjem;)
|
Cytat:
Myślisz, że gdyby sędzia spotkania nie zakończył a przerwał czy zakończył po wtargnięciu kibiców to nie pojawiłaby sie kwestia walkowera ... ? |
Część osób cytuje portal www.weszlo.com jako dowód w sprawie, jakby ten portal był tworzony przez Reuters, a nie przez ex-piłkarza, który popiera żulostwo w piłce i kilku brukowych dziennikarzy, którzy nawet wstydzą podpisywać się pod własnymi artykułami. Żeby było ciekawiej te cytaty mają służyć pokazaniu nierzetelności innych mediów i wyjaśniać ukryte przed zwykłym śmiertelnikiem teorie spiskowe skierowane przeciw łagodnym jak baranki fanom Legii.
O samym konflikcie kibice L vs ITI powiem tyle, że moim zdaniem obie strony są winne i ciężko wskazać kto bardziej. Walter i Miklas wyjechali z idiotycznymi zakazami i pokazali, że mają kibiców głęboko w tyłku nie chcąc nawet z nimi pertraktować. Nie można każdego ultrasa Legii winić za burdy tej ekipy, nawet jeśli część z nich ma w tym swój udział. Co jakiś czas walterowcy używają obelg zrównując ich z neonazistami i przestępcami. Tłumaczą też beznadziejną grę drużyny protestem kibiców, tak jakby to brak dopingu był przyczyną tego, że Giza nie umie strzelać do pustej bramki, a Legia została wydymana w Wodzisławiu i Moskwie (gdzie zresztą doping był). Z kolei fani Legii wymyślili sobie bezsensowny sposób na protest czyli przychodzenie na mecze (a więc napychanie kasy Miklasowi), a jednocześnie rezygnacja z kibicowania (a więc z istoty bycia kibicem). Nie zrobili za to nic by takie sytuacje jak w Wilnie się nie powtórzyły. Jechanie wulgaryzmami do prezesa i jego rodziny też do zakończenia wzajemnej napinki nie przybliża, tak jak to co się działo wczoraj czy w Bełchatowie. Jest też wyjątkowo debilna postawa części protestujących legionistów, którzy cieszą się gdy Legia przegrywa. Wystarczy wejść na www.forum.legialive.pl i poczytać niektóre posty po porażkach z Odrą i FK Moskwa. Ten kto jest zadowolony z porażek własnej drużyny jest dupą, a nie kibicem i nic go nie tłumaczy. Jak długo obie strony nie pojmą, że to niszczy ich klub i nie zaczną ze sobą rozmawiać tak długo będzie na tym cierpiała Legia. Współczuję tym sensownym kibicom Legii, że się w takiej sytuacji znaleźli, ale nie zgadzam się, że Wiśle coś takiego grozi. U nas jest zupełnie inny poziom kultury jeśli idzie o kibicowanie i zarządzanie klubem. Jak już ktoś zauważył, wystarczy sobie porównać szefa ITI do Cupiała, czy skalę i ilość chuligańskich rozpierduch Legii do Wisły. Zarówno kibice jak i Cupiał & co. są w zdecydowanej większości wolni od PRL-owskiej mentalności, gdzie jedynym dylematem w rozwiązywaniu sporów jest kto komu skuteczniej obije ryja, zgodnie z ideą wychowawczą ZOMO-wców. Na Legii ta zasada ma żywe zastosowanie: "oni kozaczą to im walniemy zakazy", "oni nam dają zakazy to im zrobimy zadymę", i tak dalej. Nie wszyscy kibice i nie cały zarząd tak działa, ale wystarczająco duża część by zdominować wzajemne relacje i zaostrzyć napinę. Jedyna nadzieja w tym, że coraz więcej ludzi ma serdecznie w dupie chuliganów i pewnie ruch ten będzie stopniowo słabł, ale potrzeba jeszcze trochę czasu. Władze spółki też albo się dogadają z ultrasami albo w końcu rzucą to w cholerę i sprzedadzą klub bo na dłuższą metę bez kibiców nie ma atmosfery, a taka promocja spółki to raczej antypromocja. Tylko zastanawiać się można czy nastąpi to za kilka, czy za kilkanaście lat. |
To zakonczenie meczu to chyba bardziej byl humanitarny gest sedziego, widzacego co sie dzieje:) ale mniejsza z tym.
Co do tematu to tu sa 2 punkty widzenia. Pierwszy - wlascicieli/pismakow/ czesci kibicow - to po pierwsze bezpieczenstwo,kultura itp.Ja sie im nie dziwie w sumie, bo im zalezy tylko na kasie i wola kibica ktory przylezie z rodzina, nazre sie i wyjdzie nie powodujac zadnych szkod, tudziez nie bedzie darl ryja-czasami w nie parlamentarny sposob. Oni wola miec 0 problemow niz wrzacy stadion, fajne oprawy itp ael za to brak kontroli nad tym co sie chocby krzyczy. Niestety taka jest rzeczywistosc - jak widac kibice w wiekszosci dostosowali sie do zalecen, by nie prowokowac awantur(przynajmniej w 1 lidze) bo mecze na ktorych cos sie dzieje, mozna policzyc na palcach 1 reki. Druga strona medalu jest taka(tu akurat posluze sie konfliktem na Legii) ze wlasciciel poszedl tam na totalna samowolke Kare za Wilno nie dostali ci co tam ganiali i obrzucali sie z milicja, tylko ci ktorzy byli na Legii znani z prowadzenia dopingu, przygotowywania opraw itp. Podobnie kilka dni temu....moze z kilkadziesiat osob cos tam zrobilo a w dupe dostana wszyscy ktorzy tam byli. Wyobrazcie sobie sytuacje, gdzie po finale pucharu Polski, caly wislacki sektor dostaje zakazy ,dlatego ze kilkanascie osob przeszlo przez kraty - to jest totalny absurd ,niejeden w tym kraju. Ja zawsze z szacunkiem podchodzilem do tego co sie na Legii dzieje(oczywiscie nie do tych co palili stadion czy po 2 promilach zgrywali kozakow w Wilnie) - dopingu czy opraw(ktore niewiele mnie interesuja ale zawsze fajnie popatrzec), zawsze kazdy mogl im pozazdroscic. Wyglada na to ze piknik na Legii juz nie zniknie, przynajmniej przez kilka lat a mecze beda wygladac jak we Wronkach:/ Gdzie zgadzam sie ze kibice Legii po prostu w ktoryms momencie przesadzili/przelicytowali - nie spodziewali sie ze iti nie wymieknie w koncu ,do tego nie spodziewali sie ze moga zostac tak wydymani jak to sie stalo. Po prostu niedocenili wroga. |
Zobaczcie jak fajnie podpisali zdjęcie: http://www.sport.pl/sport/1,65025,56...h_spotkan.html
|
1q2, a nie może być bezpiecznie z drzącymi ryja kibicami i fajnymi oprawami? Ja wierzę, że może i na Wiśle tak właśnie jest. Nie trzeba rezygnować z kwintesencji kibicowania żeby nie było rozpierduch na stadionach. Pozdrawianie rywala to już już kibicowska tradycja, ale to jednak co innego gdy się rzuca "ty *!#%#" pod adresem właściciela. Wszystko zależy od zdrowego podejścia stron (klubu i kibiców) do tematu bo równie dobrze może być kijowy doping, a rozpierduchy na całego. W końcu jak się wyrywa krzesełko to nie ma się czasu na ostry doping.
|
Cytat:
:D |
Przyznam ze sam do pewnego czasu obojetnie patrzylem na rozwoj i skale konfilktu tak przez ostatnie wydarzenia wiem kto tu kogo chce sprowadzic do parteru i udupić.
Cala ta akcja to jakas zalosna mistyfikacja maja na celu to zeby dzis cala Polska na Onecie mogla przeczytac jak to kibole i bandyci chceli zdewastowac miasto. TVN to najbardziej kłamliwa i obrzydliwa stacja manipulujaca widzem jak sie jej tylko podoba i poslugujaca sie roznym medialnym klamstwem byle tylko wyszlo na ich korzysc. Wspolczuje wszytkim kibicom Legii,jak widze i pamiecia siegam super opraw i dopingu tak teraz patrze na Zylete przecieram oko i pukajac sie po glowie mysle sobie "Co oni z ta Legia k**** zrobili". PS A te steki klamstw Super Ekspresu o "zadnych krw wanda;ach" to juz naprawde szczyt wszytkiego,az sie czlowiek gotuje k**** ,jak sie czyta takie brednie. |
i to:
"rzucili się na policjantów, wyzywających ich od najgorszych" NIE PROWOKUJ! :D A tak w ogóle to ten artykuł chyba był pisany w ten sposób: http://pl.youtube.com/watch?v=lF4WaaFHXd4 :lol: |
Po tym tekście z plugawego SE napisze jedno: ARMAGEDDON JEST BLISKO !!!!
|
Cytat:
|
Dziwnie ze nie napisali jak to kibole zdemolowali lokal dla niewidomych, zastraszajac ich przy tym, by pozniej nie powiedzieli policji o tym co widzieli:>
|
Cytat:
|
A ja znowu się narażając reszcie napiszę ostro : Kichać całą Legie, jeszcze niedawno na forach jechali z Nami że my dla nich to prowincja, kibice w Krakowie to tacy i siacy!. Nawarzyli piwa to mają! Nowym właścicielom nie podskoczą-tak to wygląda od jakiegoś czasu i na przyszłośc też .ITI , pałolicja i cała reszta tylko czekają na ich wyskoki a oni (legioniści) będą na ostrzu noża i kamer mediów i pismaków typu Fuck-t. Obstawiam że kibole tej wojny nie wygrają, tym bardziej że jak już wcześniej pisałem wielkimi krokami zbliża się nowa ustawa o zwalczaniu hools itp. Bardzo restrykcyjna , wezmą się za was i co wtedy zrobicie. Chce Walter piknikowa to je będzie miał.Z wami czy bez . I GUZIK MOŻECIE! Walenie racami czy inne zagrywy-choćby kilkunastu gości ww większej grupie tylko was kompromitują i utrudniają jakikolwiek kompromis. Chyba że sobie założycie drużynę ala Pogoń Nowa np. FC KiboL z siedzibą w Zduńskiej Woli albo Włochach. Ośmieszacie się tymi żalami na Naszych forach .
|
wolfy: Zacznie się napinka, albo udowadnianie kto jest bardziej kumaty a temat zostanie zamknięty. Sam byłem za umożliwieniem wam dyskusji tutaj i nie chciałbym, żebyście robili tutaj bałagan.
|
Nie możemy ich zostawić samym sobie ,choćby dlatego że wszyscy jesteśmy kibicami,chcemy żeby nas traktowano jak ludzi a nie zwierzęta ,chcemy rozwoju ruchu kibicowskiego a nie jego zabicia.ZA chwile my możemy się znaleźć w takiej sytuacji jak oni są. Moim zdaniem wszyscy kibice muszą walczyć z tymi głupotami które wypisują gazety ,z policyjnymi prowokacjami czy nawet takim czymś jak kary za pirotechnikę ,patrz co się dzieje jakiś głupol wymyślił że wprowadzi sobie prawo że jak zakryjesz twarz to dostajesz jakąś tam kosmiczną grzywnę ,czy to nie jest porypane ? Jeżeli poradzą sobie z Legią to myślę że w pare lat stanie sie to samo z większości ekip w Polsce ,Anglii chcecie ? takich zasasd że na meczu możesz stać tylko przez X sekund bo później dostajesz grzywne ? Wiele nas dzieli,ale łączy nas to że wszyscy jesteśmy kibicami.
|
Cytat:
HAhahahha , dramat :O |
Spidey ,"serce moje płacze" że poczułeś się dotknięty i w ogóle strasznie mi cię {was) żal, nie jestem komputerowym kibicem , chodzę na R22 więcej lat niż ty masz. Większośc tego to "młyn" Biega mi tylko o to że kibice stadionowi to NA PRAWDĘ nie muszą być bandziory demolujący ulicę ,miasto , stadiony itd. ,oklepujący wszystko i wszystkich dookoła , a wy z takimi się identyfikujecie. W wielkiej mierze przez to ludzie patrzą na nas-kibiców jakbyśmy zwiali z zoo , stadiony wyglądają jak Grozny, nikt w to nie chce inwestować a nasza liga jest 67 na świecie (za Bahrajnem), wiem że kiboli-fanatyków to wali ale jednak są mniejszością! Najwyższa pora to zrozumieć. South- ja przeciw ruchom kibicowskim nie mam nic. Delikwenta z kamieniem czy kastetem w ręku ,kosą w kieszeni zamaskowanego kapturem i szalikiem na ulicy kilometr od stadionu nie uważam za ŻADNEGO KIBICA!. I żadnych bajek ani usprawiedliwień niech nikomu nie wciska. Idę na Wisełkę ,gardło zdzieram cały mecz ,uczę tego moje pociechy i nie potrzebuję do tego żadnej nienawści czy demolki( no może za wyjątkiem "delikatnej niechęci " do tamtych zza Błoń hehe) Nie zachowuj się jak zwierze to nie będziesz tak traktowany-zasada chyba prosta!! A jak się ktoś identyfikuje z "nimi" to ląduje tyam gdzie "oni". Podrośniecie-zrozumiecie. Bez urazy.
|
Ten Super Express to jest piękne, no sorry, ale to chyba sam dziennikarz pisał to dla jaj, i z jakąś taką ironią, przecież to jest aż tak nierealistycznie przejaskrawione, że nie wiem skończony idiota tylko w taką wersję uwierzy. To słownictwo ;), tekst literacko-piękny.
Ale że w naszym kraju skończonych idiotów nie brakuje... to co smutne połowa w to uwierzy, hm... jestem ciekawy czemu nie ma mediów w Polsce, które w dobie lewakowania, nie zwietrzą szansy na rynku w bronieniu grup, które są szkalowane, zwłaszcza, że tu nie trzeba się wysilać wystarczy napisać PRAWDĘ, przecież to dobry biznes w gruncie rzeczy. A tak w temacie Polska kibicowska musi się ogarnąć i działać nawet nie popierająco w stosunku do strajku na Legii, ale walcząc z mediami, w każdym pomniejszym bastionie, nie ma wśród ludzi z ruchu kibicowskiego dziennikarzy? Zacząć nawet od lokalnej prasy, takiej którą kupuje normalny człowiek (nie w TMK itd.) Co z tym związkiem, który miał reprezentować kibiców podczas akcji z racami?, nie działa to już? Coś trzeba zrobić bo pojedzie 700 osobowa grupa na wyjazd, spałują ją w szczerym polu i powiedzą że dzicza zatrzymała pociąg w lesie, aby w krwiożerczy i bestialski sposób napaść, na przypadkowo patrolujących bezbronnych policjantów, którzy na szczęście wezwali pomoc. [ Apropo ustawy, nie wiem czy wiesz ale w tym momencie grzywna za niedostosowanie się do poleceń ochrony to jest bodajże 3000 ma być 8000? I to ma być ta różnica która przekona ludzi? |
moze Maja (18 l.) i inni ludzie uciekali w poplochu bo mieli w pamieci jak fani Legii swietowali mistrzostwo na starowce ?
|
ale dlaczego ma być odpowiedzialność grupowa ?czemu muszę ponosić odpowiedzialność za występki kogoś ? pomijam to czy ten ktoś jest prawdziwym kibicem czy nie
|
A powiedz mi, darotsok73czy któryś z kibiców Legii miał wczoraj kastet, nóż, kamień czy cokolwiek innego?
Wiesz co mieli?Ochraniacze na zęby + widelec...Widelec.Dlaczego z tych ludzi się chcę na siłę zrobić huliganów- przecież to ludzie którzy kochają swój klub,źle dla nich, że ta miłość nie jest nieodwzajemniona. Miklas wie, że ludzie jeżdzący na wyjazdy są bardziej charakterni i nie dadzą sobie narzucić nowych porządków(rodem z Anglii), więc dlaczego nie wykorzystać nadarzającej się okazji,- np porozmawiać z kim trzeba -i odpowiednio urządzić kibiców. Piszesz, że jesteś kibicem z dużym stażem, to pewnie wiesz jak policja potrafi prowokować (nie to nie tylko slogan ale fakt).Korzyści mają z tego prawie wszyscy (oprócz kibiców)Policja - dzielnie walczy z wszechobecny bandytyzmem, Żółwie- dostają premię za udział z niebezpiecznej konfrontacji, Państwo- pokazuje społeczeństwu, że jest państwem prawa i porządku,media- jest o czym pisać, no i Walter, który będzie miał mniej o pare setek ludzi, którzy "psują" mu atmosferę na stadionie.Najlepiej jest zastosować odpowiedzialność zbiorową - jak w podstawówce.... Kij z tym, że osoby, które wczoraj rzuciły te race natychmiast się ulotniły a zostali ludzie, którzy tylko chcieli oglądnąc sobie mecz. Poczytaj sobie relację, kibiców, to -jak jesteś człowiekiem- zmienisz zdanie. Tak to ma wyglądać?Chcesz wychowywać dzieci w państwie obłudy?To ma być demokracja? To jak wygląda praca policji mogliśmy się przekonać np przy wejsciu do restauracji u Wiślaków, gdzie milicja zaczeła pałować niewinnego kolesia z dzieckiem!Chciał byś sie kiedyś znaleźć na ich miejscu?Zaraz mi pewnie odpiszesz, że z takich miejsc trzeba natychmiast uciekać.A jak nie zdążysz? Relacja z wydarzenia.Polecam poczytać i pózniej udzielać się w tym temacie: http://www.warszawiak.eu/wydarzenia_...rowokacja.html |
Pablo84, sprawa jest prosta, zapytaj Legionistów czy racami rzucał Walter, frajer z jakiegoś tabloida a może jakiś naćpany pałolicjant? Odpowiedź na pewno znasz, pracuję z paroma krawaciarzami , i wyobraź sobie jeden z nich był w Holandii i na Schalke i na Starówce i w Wilnie, i nawet na finale pucharu z Wisełką. Opowiadał bardzo kwieciście i nawet zdjęcia pokazywał, więc prawdę trochę znam Ciężko mi uwierzyć że przemarsz legionistów na Konwiktorską to był "pochód dziewic" ale nie widziałem .Nikt z kibiców na siłę nie robi huliganów tylko proszę nie róbcie z bandziorów(sorry że tak to nazwę) na siłę kibiców , bo na 100% nimi nie są. koniec i kropka. Zeby usunąć bezmózgich, państwo i pałolicja stosuje matody jakie może, ja się z nimi NIE ZGADZAM bo też wiele razy oberwałem ale zasady to oni ustalają-taka prawda. A że pałolicjanci , zwłaszcza prewencja i żółwie są specjalnej troski to zawsze było i jest faktem. Bardzo mi żal rzeczywiście niewinnego Wiślaka ,nawet to widziałem, tyle tylko że jak idę z dziećmi na mecz to ja za nie odpowiadam, i na pewno nie zabiorę ich do knajpy na piwo!!!. Bez dzieci -owszem, z dziećmi-jeszcze dłuuugo NIe! Ale to zupełnie inny temat. Pozdrawiam!
|
Fechtunek na listy otwarte miedzy Miklasem a Kowalczykiem (pasjonujaca lektura piora dwoch pieknych umyslow):
Miklas do Kowalczyka: Cytat:
Kowalczyk do Miklasa: Cytat:
|
Cytat:
Zgadzam się. Polucja zaczęła chyba manewry do euro 2012 korzystając z debilnego prawa o zgromadzeniach: Cytat:
|
z tymi obawami o świadome i długofalowe niszczenie ruchu kibicowskiego w Polsce bym nie przesadzał, nikomu na tym nie zależy. Oczywiście cały czas będą czynione próby dokręcenia śruby, choćby by pokazać sprawność policji i organizatorów meczy, taką pokazówkę jak ta z wtorku z Wawy jak widać żaden problem zrobić i jeszcze ją odpowiednio w zaprzyjaźnionych mediach rozpropagować.
A że ci naprawdę nabroili dali dyla i cierpią niewinni - kto o tym będzie, poza samymi zainteresowanymi i pokrzywdzonymi będzie pamiętał ? Okrutnie to brzmi, oburzamy się - ale tak to jest. Co tam się naprawdę we wtorek działo i czemu do tego doszło - raczej się nigdy nie dowiemy, możemy sobie domysły snuć. Miała Legia bodaj 300 biletów , wykupiono chyba niecałe 50 a zorganizowali się w kilkaset i poszli bez biletów - na co oni liczyli? Ktoś chłopaków w to wkręcił. A że policajów była cała masa - toż oni też internet umieją czytać, konfidentów też jakichś mogą mieć. W tym starciu chytrzejsi okazali się policjanci, a dobrze poinformowany ITI przy pomocy TVN i GW nabija sobie punkty. My we Wiśle możemy losowi dziękować, że wielki kibic Białej Gwiazdy Mariusz Walter spóźnił się w zakupie nas i szybszy był BC. Jaki ten nasz dobrodziej jest taki jest ale nie wpada mu do głowy robienie z klubu medialnego Disneylandu pomieszanego z Oktoberfestem, bo tak sobie ITI rozrywkę wyobraża. Dostała im się Legia w ręce, pech chce, że z bardzo silnym ruchem kibicowskim, cokolwiek by to nie oznaczało. A że jedna i druga strona uznaje pokój tylko na własnych warunkach to do starcia musiało dojść. Jak widać wynik tej konfrontacji coraz bardziej pewny, choć mnie wcale nie cieszy że kibice Legii coraz bardziej spychani są w podziemie. To pewnie spowoduje coraz bardziej radykalne i rozpaczliwe kroki z ich strony a ITI będzie zdobywało kolejne okopy. A gra drużyny, kibicowanie, zabawa na trybunach - to wszystko jest już dawno zepchnięte u nich na dalszy plan. |
Cytat:
Jakby mi ktoś zakazał tylko płacić za słuchanie 'LEEOOOOO' to bym nie płakał ;) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl