![]() |
Thietmar wybitny? i Polak tak o nim pisałby? :p
ALe owszem zyli w tych samych czasach, z tym ze osoba o która pytam jest św. |
św. Brunon z Kwerfurtu
|
Kalvin, brawo :-)
|
http://i36.tinypic.com/jg5o5h.jpg
Znany fizyk i astronom. Ostatnie lata życia spędził w Polsce. Kto to ? Twoja zagadka Mareq. |
Jan Kepler
|
|
To żaden ojciec - przecież Robert Schuman żadnego dziecka nie zrobił
|
Tak , to Schuman .
|
Chodziło pewnie o 'ojca Unii Europejskiej' :)
|
Sambo zrezygnował , więc zadaje kolejną .
http://i37.tinypic.com/6gh6as.jpg Co to i gdzie to ? Podpowiedź nr 1 : http://www.rrts.pl/images/onz.gif |
Pałac Pokoju, mieści się w nim Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze.
http://img233.imageshack.us/img233/4...razek57se8.jpg kibice jadący autokarami SKWK na mecz z Barceloną nie powinni mieć problemów z odgadnięciem tej zagadki :D co to za miejsce ? |
podpowiedź.
http://img67.imageshack.us/img67/2163/obrazek58uy9.jpg tak to miejsce wygląda w dzień, niedaleko Barcelony. |
L'loret de Mar?
|
uff...no dokładnie, ale Ty nie jechałeś autokarem z SKWK :)
|
Coś prostego bo pomysłu nie mam, co to i gdzie to?
http://img361.imageshack.us/img361/6116/p8054880gc4.jpg |
na mój rozum to Pałac Branickich nocą w Białym...
|
Tak jest, była to pamiętna noc:)
|
byłem pewien, że to z Twojego aparatu :D ech te noce na Podlasiu :D
nie pamiętam już, czy ta zagadka była, w wyszukiwarce nic mi nie znalazło, tak więc ew. dla przypomnienia... poproszę kilka zdań na temat tego obrazka... http://img108.imageshack.us/img108/3...razek59xx0.jpg |
Ten obrazek został wysłany w kosmos jako 'garść informacji' o naszej planecie dla ewentualnie żyjących istot obcych.
|
miałem nadzieję, że dowiem się kiedy to zostało wysłane, czym, jak nazywa się ten program i ew. kto był pomyslodawcą ?
|
jest to "Golden Record" wysłany z voyagerem 1. Jest to swoista kapsuła czasu wymyślona przez Franka Drake'a i Carla Sagana.
U góry obrazka znajduje się atom wodoru, poniżej nasza lokalizacja we wszechświecie. mogłem podać błędną odpowiedź gdyż zdjęcie nie do końca pasuje. Oto ono: http://jpl.nasa.gov/images/voyager/g...ord-browse.jpg Jeśli odpowiedź jest poprawna, niech ktoś zada za mnie. |
odpowiedź poprawna ;)
MicK a dlaczego Ty nie możesz zadać ? |
Cytat:
|
http://img240.imageshack.us/img240/6323/zagalu6.jpg
Gdzie to jest oraz co znajduje się w środku. Fragment zdjęcia z wikipedii. |
Kaplica czaszek w Czermnej w środku znajduje się kilkanaście tysięcy kości z czasów bodajże wojny trzydziestoletniej.
|
to kaplica czaszek w Czermnej. w srodku znajduje sie okolo 24 tysiące czaszek i piszczeli (z czego 3 tysiące na scianach, reszta w krypcie). bylem, niesamowite
edit: wyprzedzil :) |
Racja, ta kaplica robi ogromne wrażenie, a jako że jestem pewien swojej odpowiedzi to zadam kolejną zagadkę:
http://i33.tinypic.com/11hsza0.png No i co to za miasto?? |
Złocieniec?
|
Cieszyn
10 znaków |
|
|
rezydencja Kanclerza Niemiec, "Federal Chancellery"w Berlinie Zachodnim.
|
zadajesz
10 z. |
|
Miasto Prypeć na Ukrainie? :-)
|
Zgadza się, jedziesz dalej...
|
|
Dubrownik, piękne miasto :)
Jestem pewny, więc zadaję: http://i38.tinypic.com/9pm2qf.jpg Z jakim wydarzeniem związane jest to zdjęcie? Podpowiedź: rzecz się działa w RPA |
Ciężka sprawa Witorik, chyba nikomu się nie uda...szukałem długo ale nic z tego. Proponuje zadaj raz jeszcze zagadkę.
|
witorik czy to nie jest "ludzki łańcuch" podczas szczytu w Johannesburgu?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl