Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Wilku 09.08.2008 12:46

Thietmar wybitny? i Polak tak o nim pisałby? :p

ALe owszem zyli w tych samych czasach, z tym ze osoba o która pytam jest św.

kalvin 10.08.2008 14:53

św. Brunon z Kwerfurtu

Wilku 11.08.2008 02:29

Kalvin, brawo :-)

kalvin 11.08.2008 08:07

http://i36.tinypic.com/jg5o5h.jpg

Znany fizyk i astronom. Ostatnie lata życia spędził w Polsce.
Kto to ?



Twoja zagadka Mareq.

Mareq 11.08.2008 08:25

Jan Kepler

Mareq 11.08.2008 08:35

http://i33.tinypic.com/2m4dbmp.jpg

Niezły z niego ojciec

sambo 11.08.2008 14:34

To żaden ojciec - przecież Robert Schuman żadnego dziecka nie zrobił

Mareq 11.08.2008 15:04

Tak , to Schuman .

wisl@k_TS 11.08.2008 15:28

Chodziło pewnie o 'ojca Unii Europejskiej' :)

Mareq 12.08.2008 12:31

Sambo zrezygnował , więc zadaje kolejną .

http://i37.tinypic.com/6gh6as.jpg

Co to i gdzie to ?

Podpowiedź nr 1 :

http://www.rrts.pl/images/onz.gif

wienek 15.08.2008 14:21

Pałac Pokoju, mieści się w nim Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze.

http://img233.imageshack.us/img233/4...razek57se8.jpg

kibice jadący autokarami SKWK na mecz z Barceloną nie powinni mieć problemów z odgadnięciem tej zagadki :D
co to za miejsce ?

wienek 17.08.2008 00:18

podpowiedź.

http://img67.imageshack.us/img67/2163/obrazek58uy9.jpg

tak to miejsce wygląda w dzień, niedaleko Barcelony.

MCDave 17.08.2008 03:59

L'loret de Mar?

wienek 17.08.2008 09:50

uff...no dokładnie, ale Ty nie jechałeś autokarem z SKWK :)

MCDave 17.08.2008 19:42

Coś prostego bo pomysłu nie mam, co to i gdzie to?

http://img361.imageshack.us/img361/6116/p8054880gc4.jpg

wienek 17.08.2008 22:55

na mój rozum to Pałac Branickich nocą w Białym...

MCDave 17.08.2008 23:15

Tak jest, była to pamiętna noc:)

wienek 17.08.2008 23:21

byłem pewien, że to z Twojego aparatu :D ech te noce na Podlasiu :D

nie pamiętam już, czy ta zagadka była, w wyszukiwarce nic mi nie znalazło, tak więc ew. dla przypomnienia...
poproszę kilka zdań na temat tego obrazka...

http://img108.imageshack.us/img108/3...razek59xx0.jpg

wisl@k_TS 17.08.2008 23:29

Ten obrazek został wysłany w kosmos jako 'garść informacji' o naszej planecie dla ewentualnie żyjących istot obcych.

wienek 18.08.2008 04:16

miałem nadzieję, że dowiem się kiedy to zostało wysłane, czym, jak nazywa się ten program i ew. kto był pomyslodawcą ?

MicK 18.08.2008 04:39

jest to "Golden Record" wysłany z voyagerem 1. Jest to swoista kapsuła czasu wymyślona przez Franka Drake'a i Carla Sagana.

U góry obrazka znajduje się atom wodoru, poniżej nasza lokalizacja we wszechświecie.

mogłem podać błędną odpowiedź gdyż zdjęcie nie do końca pasuje. Oto ono:
http://jpl.nasa.gov/images/voyager/g...ord-browse.jpg
Jeśli odpowiedź jest poprawna, niech ktoś zada za mnie.

wienek 18.08.2008 13:56

odpowiedź poprawna ;)

MicK a dlaczego Ty nie możesz zadać ?

dymek_nhs 18.08.2008 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wienek (Post 587253)
odpowiedź poprawna ;)

MicK a dlaczego Ty nie możesz zadać ?

Bo mu się pewnie nie chce :D

MicK 18.08.2008 15:58

http://img240.imageshack.us/img240/6323/zagalu6.jpg
Gdzie to jest oraz co znajduje się w środku.

Fragment zdjęcia z wikipedii.

thomasson 18.08.2008 16:08

Kaplica czaszek w Czermnej w środku znajduje się kilkanaście tysięcy kości z czasów bodajże wojny trzydziestoletniej.

tommiyacht 18.08.2008 16:11

to kaplica czaszek w Czermnej. w srodku znajduje sie okolo 24 tysiące czaszek i piszczeli (z czego 3 tysiące na scianach, reszta w krypcie). bylem, niesamowite

edit:

wyprzedzil :)

thomasson 18.08.2008 16:24

Racja, ta kaplica robi ogromne wrażenie, a jako że jestem pewien swojej odpowiedzi to zadam kolejną zagadkę:


http://i33.tinypic.com/11hsza0.png

No i co to za miasto??

bondTSW 18.08.2008 16:42

Złocieniec?

witorik 18.08.2008 16:57

Cieszyn
10 znaków

cebulka997 18.08.2008 17:06

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...c_Herb.svg.png

Z jakiego miasta to jest herb?;>

witorik 18.08.2008 17:13

Sosnowiec

http://i33.tinypic.com/auw19l.jpg
Co to i gdzie to?

Podpowiedź1: Duże miasto w Niemczech

bondTSW 19.08.2008 10:48

rezydencja Kanclerza Niemiec, "Federal Chancellery"w Berlinie Zachodnim.

witorik 19.08.2008 12:41

zadajesz
10 z.

bondTSW 19.08.2008 13:18

http://i36.tinypic.com/24q0qvq.jpg

co to za miejsce ?

_ukoL 19.08.2008 13:44

Miasto Prypeć na Ukrainie? :-)

bondTSW 19.08.2008 13:47

Zgadza się, jedziesz dalej...

_ukoL 19.08.2008 13:59

Jakiego miasta to herb?

http://i37.tinypic.com/e89820.gif

witorik 19.08.2008 20:21

Dubrownik, piękne miasto :)

Jestem pewny, więc zadaję:
http://i38.tinypic.com/9pm2qf.jpg
Z jakim wydarzeniem związane jest to zdjęcie?

Podpowiedź: rzecz się działa w RPA

bondTSW 21.08.2008 19:52

Ciężka sprawa Witorik, chyba nikomu się nie uda...szukałem długo ale nic z tego. Proponuje zadaj raz jeszcze zagadkę.

matthias7-1991 21.08.2008 20:22

witorik czy to nie jest "ludzki łańcuch" podczas szczytu w Johannesburgu?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl