Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Turystyka - miejsca, atrakcje, dojazd, noclegi, kuchnia, ceny, zwyczaje [ zbiorczy] (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2328)

south.nh 15.06.2009 08:52

czy do kopalni w Wieliczce da się iść z 4 miesiecznym dzieckiem w wozeczku, czy moze korytarze i chodniki nie są przystosowane do takich małych zwiedzających?

Denver 15.06.2009 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 745546)
mnie dziwi co innego...
że biały człowiek jedzie zwiedzać kulturę czerwonych i latynosów?
a gdzie honor i duma?

a kultura kebabów jest już ok?

takiego podejścia do turystyki jeszcze nie spotkałem...

Garbaż1906 15.06.2009 09:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Musiek1906 (Post 745473)
Byl ktos moze w Grecji - Nei Pori - z biura Antavia ? ( chodzi mi o opinie czy warto jechac i jaka jest sytuacja z hotelem)

byłem z biura hut-plus i było super, zdecydowanie polecam, jak będzie możliwość to wybierz się na wycieczke faklutatywną do Skiathos, rewelacja.

szczebrzeszcz 16.06.2009 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Denver (Post 745558)
a kultura kebabów jest już ok?

takiego podejścia do turystyki jeszcze nie spotkałem...

ale ja to z ironią mówię, widząc to co ma w podpisie użytkownik pytający o wojaże po ameryce śr=płd

matt1906 17.06.2009 13:46

Gdzie polecacie wyjazd na wakacje?
Dla paru osób, do domku najlepiej, w nie najwyższej cenie i w ładnym miejscu?

kuba126 17.06.2009 13:56

ja polecam Zawadę Lanckorońską, po prostu swietnie. Fajna okolica, z włascicielem sie można wodeczki napic hehe:) Imprezy tam naprawde są przednie, i nie drogo jest http://www.ggg-katalog.gminyrp.pl/07.../07-05-16.html

!!IRIVER!! 17.06.2009 14:04

Ma ktoś jakieś tanie, sprawdzone kwatery/hostele/pensjonaty w czeskiej PRADZE? :-)

re_set 17.06.2009 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 746888)
Ma ktoś jakieś tanie, sprawdzone kwatery/hostele/pensjonaty w czeskiej PRADZE? :-)

bylam tu: http://www.chili.dj/ ale 2 lata temu- wowczas miejsce czyste, zadbane, jak na hostel na b. przyzwoitym poziomie.
plusy- blisko centrum (w granicach spaceru), parking tuz obok, w poblizu tez np slynna piwiarnia u Fleka itd.

tommiyacht 18.06.2009 20:47

pokoj w Zakopanem na tydzien wakacji... ??

1q2 21.06.2009 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 746888)
Ma ktoś jakieś tanie, sprawdzone kwatery/hostele/pensjonaty w czeskiej PRADZE? :-)

a kiedy chcesz jechać?

someone_TSW 21.06.2009 21:05

Gdzie jechac z dziewczyna na tydzien ? Najlepiej gdzies w malopolsce, ew. niewiele dalej.
Zeby byl jakis akwen, coś do zwiedzenia. Niespecjalnie interesuja mnie jakies kluby i dyskoteki.
Najlepiej oczywiscie nie drogo, jakas prywatna kwatera.

!!IRIVER!! 21.06.2009 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 748851)
a kiedy chcesz jechać?

W sierpniu prawdopodobnie. Najpewniej w pierwszej połowie.

Żmijka 21.06.2009 21:08

Jakieś okolice Czorsztyna/Niedzicy/Kluszkowiec ?Jest co zwiedzać, jest akwen. Znajdzie się coś niedrogo ;-)
Jak pasuje Ci okolica to powiedz - mam pare nr tel do kwater.

Jurand 21.06.2009 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 746888)
Ma ktoś jakieś tanie, sprawdzone kwatery/hostele/pensjonaty w czeskiej PRADZE? :-)

Z hosteli ostatnim razem byłem w tym:
http://www.hostelsclub.com/hostel-pl-6315.html
Generalnie czysto, blisko centrum (Karlovo Namesti) i wtedy (we wrzesniu) było stosunkowo tanio.
Możesz ew poszukać jakiś innych na hostelclub, hostelworld patrząc na oceny, z tej drugiej strony kilka razy korzystałem i byłem zadowolony.
Ew jesli wolisz camping z pokojami to:
http://www.camp-sokol-troja.cz/ z tym, że dość daleko od centrum

1q2 22.06.2009 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 749085)
W sierpniu prawdopodobnie. Najpewniej w pierwszej połowie.

Pytałem się bo jest tani hostel(tańszego chyba nie znajdziesz) ale działa tylko w wakacje.
Byłem tam w zeszłym roku i co Ci mogę powiedzieć.

http://www.hostelsclub.com/hostel-en-8600.html

Świetna jak dla mnie lokalizacja, bo poza centrum - nie ma tabunów turystów, okolica jest jest spokojna -sklepy/puby w pobliżu.Z buta do centrum może z 20 min(trza znać myk:) - metrem 2 albo 3 stacje.
Sam hostel pachnie komuną:) - poza wakacjami tam internat jest pewnie - pokoje ok i duży wybór w zależności w ile osób jedziecie.Minus to prysznice - nie ma dzielnych na męskie/damskie i nie ma za bardzo gdzie ciuchów wieszać(chyba że coś się zmieniło).
Obsługa przy wejściu czarnoskóra:> - klucze trza zdawać jak się gdzieś wychodzi.Teraz trochę drożej to wychodzi bo korona mocna jak s****ysyn a złotówka poszła grubo w dół ale jakieś 110 zeta za 2 osobowy pokój to jest niewiele.A już przy 3, 4 osobach(160 zeta wychodzi) to bardzo mało.

Wszystkim wyjeżdżającym do Pragi przypominam że centrum jest cholernie drogie ale wystarczy lekko zboczyć by rozkoszować się na prawdę przyzwoitymi cenami - duże lane piwo 12 - max 30 koron;) - to samo się tyczy żarcia.Na dicho w centrum ceny są wysokie - alk rozwodniony, więc lepszym wyjściem jest kupić w sklepie i spożywać na polu - pić można wszędzie.
Kantory w większości przewalone więc też jeśli będzie potrzeba, poszukać z dobrymi kursami i bez limitów - bo często kurs niby jest dobry ale małym druczkiem że od np 40tyś koron dopiero.

Kanarów w środkach transportu niewielu ale zdarzają się, szczególnie w centrum - w metrze najczęściej na górze obok schodów ruchomych - lepiej więc zaopatrzyć się w bilety(sam nie kupiłem nigdy żadnego:D) a dla hardkorowców rada by schodami jechać na końcu i po zauważeniu spowrotem zjechać na dół - oczywiście można dać łapówkę.

Jeszcze rok temu można było się świetnie bawić i taniej niż w Krk.Teraz kurs korony się zmienił grubo więc tak fajnie nie ma ale i tak u nas browara poniżej 6 zeta nie kupisz a tam za 25 koron(ok 4 zeta) spokojnie znajdziesz.Tam moc piwa mierzy się ekstraktem więc kupować 12, 10 i 11 to już totalne siki;)
Wszystkie sklepiki opanowane przez kitajców - ale jest blisko centrum Tesco i tam najlepiej robić zakupy.

ps a ogólnie rzecz biorąc Praga jest po prostu przepiękna:)

luke1906 23.06.2009 07:18

Potwierdzam powyższe opinie, Praga jest niesamowita. A tamtejsze piwo i kobietki to już w ogóle :D

Ja swego czasu załatwiałem sobie nocleg przez jakąś agencję wyszukaną w necie, email do nich to [email protected], nie wiem czy jescze działają bo to było kilka lat temu, 2005 bodajże.

Spałem w hostelu, coś w rodzaju internatu. Warunki eleganckie, świeżo po remoncie. Dwa pokoje ze wspólną łazienką, lodówka itp.
Hostel Dejvice, Zikova 19, Prague 6, kilkadziesiąt metrów od stacji metra Dejvicka. 3 przystanki do centrum, a duuuużo taniej.


Przy okazji, ma ktoś może przewodnik o Indiach? Najlepiej w formie jakiegoś PDFa co by wydrukować sobie kilka najważniejszych stron.
Byłbym wdzięczny.

yoda79 25.06.2009 14:11

Wybiera się ktoś w Tatry w ten weekend? Albo teraz jest?
Interesują mnie warunki na szlakach,do grodu Kraka się wybieram to i Tatry zahaczę.

Bieluu 26.06.2009 12:29

Marmaris Turcja.
Ktoś był? Mam pytanie odnośnie wycieczek. Jakie warto jednodionwe wykupić? I czy miejscowe "biura podróży" są sensowne czy lepiej nie ryzykować.

zawszewiernyts 28.06.2009 19:17

Był ktoś w Pomorie w Bułgarii? :D Jak tam jest? ;)

gregoriustsw 28.06.2009 20:27

Ja polecam takie miejscowości jak : Podgora , Makarska , Drasnice w Chorwacji czy też Tolo w Grecji. Dosyć tanio jak na kurorty turystyczne , a morze zawsze ciepłe i cudownie przejrzyste :)

Gargamel 28.06.2009 20:29

Czy są osoby, który były bądź wybierają się do Lwowa :) , a wiedzą jak najtaniej tam dojechać? Wybieram się w okolicach 16.07 i jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy to proszę o info :)

South 28.06.2009 20:45

ja sie wybieram :),póki co myślałem o połączeniu pociągowym Kraków-Przemyśl ,a później jakiś bus czy autobus do Lwowa,tyle że nie wiem na ile tanie jest to rozwiązanie...

jeśli ktos posiada jakieś info o klubach,noclegach czy też zna jakieś przydatne informacje o Lwowie to byłoby miło gdyby się nimi podzielił :)

macyo 28.06.2009 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zawszewiernyts (Post 752853)
Był ktoś w Pomorie w Bułgarii? :D Jak tam jest? ;)

Byłem-po czterech dniach przeniosłem się do Primorska. Polecam tę drugą miejscówkę-bez porównania fajniej. Plaże bardziej czyste i ogólnie miejsce bardziej zadbane.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gargamel (Post 752884)
Czy są osoby, który były bądź wybierają się do Lwowa :) , a wiedzą jak najtaniej tam dojechać? Wybieram się w okolicach 16.07 i jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy to proszę o info :)

Autokarem z Krakowa do Lwowa za 90 zł się dojedzie.

orzeu 30.06.2009 23:10

Nad polskim morzem swieci slonce od dwoch tygodni bez przerwy, polecam.
Dzisiaj to juz w ogole masakra byla w ciagu dnia, pzebilo sie przez 35 stopni..

pio 01.07.2009 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 754256)
Nad polskim morzem swieci slonce od dwoch tygodni bez przerwy, polecam.
Dzisiaj to juz w ogole masakra byla w ciagu dnia, pzebilo sie przez 35 stopni..

to jednak zależy od miejscowości, bo nie wszędzie jest tak kolorowo jak piszesz...no, może poza dzisiejszym dniem :)

Prezydentowa 07.07.2009 18:24

Był ktoś na własną rękę w Finlandii? Co warto zobaczyć, ceny itp.

IndykTSW 07.07.2009 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marian3a (Post 757190)
Dużo czytam odnośnie szlaków turystycznych itd i zastanawiam się czy lepiej wyjść na Giewont od strony Polskiej lub Słowackiej. bo nie wiem gdzie jakiś pokój, apartament wynająć ...

Nie chodzi Ci czasem o Rysy? Pierwsze słysze o wejściu na Giewont od strony słowackiej.

Tobi1906 11.07.2009 00:18

Czy moze ktos polecic jakas fajna miejscowosc do wypoczynku w Bieszczadach,a moze macie namiar na sprawdzony nocleg...

prosze o info

kms 12.07.2009 11:20

W Bieszczadach mozesz poszukac POLANA albo druga POLAŃCZYK, nr jak znajde to dopisze.

Rond 13.07.2009 13:19

A ja mam takie pytanie, jakie jezioro polecacie w pobliżu Krakowa? Słyszałem o Kryspinowie, ale tam podobno 1000 ludzi na metr kwadratowy. Jakieś propozycje?

kadziolek1906 13.07.2009 13:59

Wybieram się za niedługo w sudety. Jakie szlaki,noclegi,miejsca do zwiedzania, jeziora do kąpieli atrakcje... byście polecili ??? może być na priv żeby nie zaśmiecać tematu :]

!!IRIVER!! 13.07.2009 14:10

Zapewne był ktoś w Nei Pori? ;>
Jakieś fajne knajpki? Jak ma się sprawa z cenami? Prosiłbym o krótką informację :D

kubryc 13.07.2009 14:20

Nocleg w Karpaczu - Admirał. Byłem a październiku zeszłego roku. Troszkę daleko od centrum, jakieś 20 min. spacerkiem, ale naprawdę warto - > http://www.admiral.karpacz.pl/oferta.htm Co warto zwiedzić? Świątynie pokoju w Świdnicy (jest na liście UNESCO), kaplicę czaszek w Kudowie-Czermnie. A jeśli chodzi góry, to standard - Śnieżka, warto zejść i przejść się zrównaniami, dojść do tzw. słonecznika (są to skały). Zejść i zwiedzić świątynie Wang. Autem można podjechać pod Góry Stołowe. Jeśli jesteś zapaleńcem, polecam wygasły wulkan w Ostrzycy, choć tam nie dojrzysz śladów działalności wulkanicznej. Minęło zbyt wiele lat niestety :/

Above 13.07.2009 15:29

Poszukuje ciekawych miejsc na weekendowy wypad w rejonie od Bochnii, przez Gdów, Dobczyce aż do Myślenic. Co możecie polecić? Oczywiście poza takimi znanymi punktami jak kopalnia soli w Bochnii czy też wypad nad Rabę czy jezioro Dobczyckie.

Romy S. 13.07.2009 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Above (Post 761154)
Poszukuje ciekawych miejsc na weekendowy wypad w rejonie od Bochnii, przez Gdów, Dobczyce aż do Myślenic. Co możecie polecić? Oczywiście poza takimi znanymi punktami jak kopalnia soli w Bochnii czy też wypad nad Rabę czy jezioro Dobczyckie.

http://www.caw-borek.pl/

Bierz pakę i poszalejcie trochę !

Above 14.07.2009 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Romy S. (Post 761159)
http://www.caw-borek.pl/

Bierz pakę i poszalejcie trochę !

Byłem tam kiedyś na spotkaniu rodzinnym po prymicjach kuzyna ;)
Miejsce rzeczywiście ciekawe jak na miejsce w jakim sie znajduje.

szprotson 17.07.2009 14:18

ktoś był moze w Chorwacji ostatnio?

Ola7 17.07.2009 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 763580)
ktoś był moze w Chorwacji ostatnio?

Dołączę się do pytania kolegi i zapytam co bardziej opłaca się zabrać: euro i tam rozmienić czy kuny z Polski?

Arkas 19.07.2009 22:25

Ja odnośnie Czarnogóry, kilka pytań:
Macie do polecenia jakieś miasteczka przy morzu? (tylko jakieś małe osady, nie miasta), albo któreś jakich warto się wystrzegac? Albo jakieś rejony w których warto wynając kwaterę.
Trzeba miec jakieś naklejki na samochodach tam czy wolna amerykanka?
Kuchnię jaką mają? Dobrą?
I ostatnie pytanko, język w miarę podobny do naszego, czy bez angielskiego ani rusz? I umieją oni angielski? Czy prędzej rosyjski/niemiecki?

__________________________________________________ ___________________________
Ola7 w tamtym roku bardziej opłacało się z tego co pamiętam wymieniac euro w Chorwacji.

Toldo 19.07.2009 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ola7 (Post 763818)
Dołączę się do pytania kolegi i zapytam co bardziej opłaca się zabrać: euro i tam rozmienić czy kuny z Polski?


JA jeżdżę os dwóch lat do Chorwacji i w tym roku też się wybieram. Z tego co zauważyłem to bardziej opłaca się wziąć Euro i rozmienić tam na miejscu na Kuny. Z resztą w Polsce z tego co pamiętam to ciężko znaleźć Kuny w dużych ilościach, ale tu może się mylę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl