Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pytania do moderatorów i bieżące działania! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=214)

Wilku 27.07.2008 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 574770)
Za co Jachting dostal bana? Jak ktoś nie ma ochoty na wdawanie sie w polemikę to ma do tego prawo, rejterując sam sobie wystawia świadectwo, ale żeby od razu banować?

Bana "poeta" politycznego dostał ode mnie.

Raul TS 27.07.2008 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 574826)
Najlepiej zamknijcie w cholerę wszystkie tematy... tylko z deczka głupio to wygląda, że następuje to po wpisie osoby, która jedyne co ma praktycznie do powiedzenia na forum od prawie 1,5 roku to ględzenie na poziom tematu politycznego.... w tymże temacie:rotfl: .
Obawiam się, że po zamknięciu tegoż tematu RaulTS zniknie niczym kamfora... nie mając zbyt wiele do powiedzenia:> .
Osobiście jak coś mi się nie podoba to po prostu tam nie wchodzę.

Nie udzielam się , faktycznie nie powinienem zabierać głosu . Przepraszam.
Niestety a z tego co wiem sporo osób tylko przegląda bo ma rodzinę z dziećmi pracę i ciężko mu znaleźć czas żeby coś napisać, a w tym temacie grożą pisząc „nie pomyśli„ różne przymiotniki, więc po co dodatkowy stres, fajnie napisał w odpowiedzi do irmana jova cytując :
"Uwielbiam czytać Twoje posty.
Biorę w łapki chipsy i czekam, aż ktoś zacznie ci udowadniać, że należysz do pokolenia pseudointeligentów wychowanych przez Michnika/lewaków/masonów/cyklistów (niepotrzebne skreślić)."

Tyle w tym temacie

Romy S. 28.07.2008 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 574826)
Najlepiej zamknijcie w cholerę wszystkie tematy... tylko z deczka głupio to wygląda, że następuje to po wpisie osoby, która jedyne co ma praktycznie do powiedzenia na forum od prawie 1,5 roku to ględzenie na poziom tematu politycznego.... w tymże temacie:rotfl: .
Obawiam się, że po zamknięciu tegoż tematu RaulTS zniknie niczym kamfora... nie mając zbyt wiele do powiedzenia:> .
Osobiście jak coś mi się nie podoba to po prostu tam nie wchodzę.

O co Ci chodzi ?
Załóż nowy temat i trzymaj tam poziom aby takie osoby jak RaulTS ( czy inne , bez znaczenia ) nie miały traumy po tym jak czasem tu zajrzą.

JEDREK76 28.07.2008 00:44

Wybacz Romy, ale nie widzę sensu zakładania nowego tematu, bo niby po kiego grzyba?? skoro wejdzie doń znowu jakiś.... forumowowicz?? nie mający do przekazania niczego merytorycznego ponad to, że temat mu się nie podoba i ten także zostanie zamknięty podczas gdy istnienie topiców o "dupie marynie" często pozostaje niezagrożone.
Trauma dość (jak widać) pojemne pojęcie, a cóż takiego traumatycznego wydarzyło się ostatnio w politycznym??

Zresztą wolicie zamykać w porządku, tylko osobiście widzę kilka znacznie bardziej "traumatycznych" (jeśli już stosować tak daleko idące określenia) topiców.

Zbychu 28.07.2008 10:56

Chwila refleksji...

Kiedyś panowała duża większa swoboda w temacie politycznym.Oczywiście miało to swoje minusy,różne rzeczy były powypisywane,jednak z perspektywy czasu sądze że było to lepsze rozwiązanie,niż obecnie gdzie pisząc trzeba uważać na każde słowo,aby nie było ono źle zinterpretowane przez wiadome osoby.Co do ostatniego zbanowania jachtinga,mimo iż mam do niego zbliżone poglądy,to jednak podobnie jak dla Wilka i dla mnie jego słowa wydały się bardziej propagandowe niż merytoryczne o PO,ale jednak nie sądze aby były aż tak nie na miejscu aby zaraz za nie banować.Przecież nikogo nie obraził,nie użył wulgaryzmów,dopiero po ostrej,agresywnej kontrze Wilka broniąc się dał lekko sprowokować i zasugerował banicje tego ostaniego.Wilku - rozumiem jako moderator chcesz dbać o poziom,ale czasem lepiej zamilknąć,zaśmiać się pod nosem i zachować komentarz dla siebie niż napisać coś niestosownego.

Trzeba pamiętać że to nie jest żadne forum polityczne,ale piłkarskie, klubu WISŁY KRAKÓW.Równie dobrze mogło by nie być żadnego Hyde Parku,ani jakichkolwiek tematów niezwiązanych z Białą Gwiazdą.Jeśli jednak jest taka możliwość to starajmy się ją możliwe jak najlepiej wykorzysytywać.Mimo iż z wieloma osobami z "politycznego" mam rozbieżne poglądy to jednak z szacunku dla Wisły Kraków wszystkich traktuje jak przyjaciół, sam nigdy nie szukam piewszy okazji aby się na kimś odgryźć,dowalić itp.,bo wiem że łączy nas wspólna pasja czyli sympatia do tego klubu.

Powstaje pytanie co zrobić dalej z politycznym?Zamknąć na zawsze? Może i byłoby to najwygodniejsze rozwiązanie,jednak patrząc na popularność tego tematu,liczącego kilkaset stron byłoby to troche nie fair - już tyle czasu wytrzymał nie po to chyba żeby teraz skapitulować? Sądze że przydałaby się przerwa(kilka tygodni) aby troche co niektórzy ochłoneli i przemyśleli pewne sprawy.Jednak co dalej? Uważam że po ponownym otwarciu powinno się zmienić moderatora opiekującego się tym tematem.Nie jest to moja złośliwość Wilku w Twoją strone,po prostu jak sam zauważyłeś wystarczy że nie ma Cię troche na forum a tu już się bajzel robi w politycznym...

Ponadto zmiana gospodarza politycznego wiązałaby się z nieco innym moderowaniem.Wilku,osoba generalnie najaktywniejsza w dyskusjach politycznych nie może być obiektywnie traktowana jako moderator w tym temacie,mało tego obecnie przypomina to bardziej cenzurowanie często niewygodnych uwag niż moderowania a nie tędy chyba droga.Wiem,obniży się poziom,będzie dużo nieprzemyślanych zwrotów,ale chyba lepiej powrócić do dawnego "politycznego" gdzie każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć niż kontynuować ten cyrk z banami za poglądy.Wilku - a te osoby co według Ciebie "trolują" i tak nie wytrzymają dużo w temacie i po czasie same zrezygnują a nawet jak nie to nie musisz z nimi prowadzić dyskusji - jest sambo,Sędzia,JEDREK76 i reszta.

PS
Co do dalszej wizji tematu sądze że powinien się przede wszystkim wypowiedzieć autor tematu - Konrad.

Pozdrawiam.

wolfy 28.07.2008 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 574952)
Ponadto zmiana gospodarza politycznego wiązałaby się z nieco innym moderowaniem.Wilku,osoba generalnie najaktywniejsza w dyskusjach politycznych nie może być obiektywnie traktowana jako moderator w tym temacie,mało tego obecnie przypomina to bardziej cenzurowanie często niewygodnych uwag niż moderowania a nie tędy chyba droga.Wiem,obniży się poziom,będzie dużo nieprzemyślanych zwrotów,ale chyba lepiej powrócić do dawnego "politycznego" gdzie każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć niż kontynuować ten cyrk z banami za poglądy.Wilku - a te osoby co według Ciebie "trolują" i tak nie wytrzymają dużo w temacie i po czasie same zrezygnują a nawet jak nie to nie musisz z nimi prowadzić dyskusji - jest sambo,Sędzia,JEDREK76 i reszta.(...)

Jasne Zbychu, że mogę zostać moderatorem "Tematu politycznego":D Bo przecież to miałeś na myśli pisząc swój esej, prawda?
:>
Nie wiem, czy okreslając bany jachtinga, Ellera czy Bi_cośtam wdzięcznym mianem "za poglądy" nie koloryzujesz aby troszkę? Albo ban takiego Boomchy - a, przepraszam, on nie został zbanowany za poglądy(choć wyleciał z politycznego), wszak on nie z Twojej parafii...

Do czego zmierzam - przede wszystkim, byłbym wdzięczny za niepowtarzanie bzdur i niewiązanie(nawet pośrednio)Wilka z banem 1q2, a przede wszystkim - nie robienie z tego ostatniego "więźnia sumienia". Dostał bana w transferowym, nie zgadza się z nim - cóż, nie on jeden. Naprawdę nie widzę sensu w wiązaniu tego z "Tematem politycznym".

Poza tym - chciałbym podziękować Romemu za uspokojenie trochę tematu, kiedy mnie nie było. Przy obecnym rządzie, nawet jak otworzymy go za pół roku, to i tak pewnie będziemy na bieżąco(żart, dla rozładowania emocji, pewnie się nie uda, bo wszyscy strasznie ostatnio nabuzowani...):p

1q2 28.07.2008 14:21

Moze by temat o Beitarze otworzyc , czy nowy zalozyc(moge sie podjac hehe) ,bo mecz tuz tuz

wolfy 28.07.2008 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 575039)
Moze by temat o Beitarze otworzyc , czy nowy zalozyc(moge sie podjac hehe) ,bo mecz tuz tuz

Masz tu.
10 znaków.

1q2 28.07.2008 14:32

znaczy ze nie bedzie oddzielnego? - mam rozumiec ze takze na lige styknie temat 'Wisla w lidze 08/09':)

sambo 28.07.2008 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 574952)
Chwila refleksji...

Kiedyś panowała duża większa swoboda w temacie politycznym.

Bez przesady Zbychu - Boomcha został zbanowany - wypadałoby o nim wspomnieć co?

Mnie 2 lata temu tak zwyczajnie usunięto konto właśnie z tego powodu, że komuś, kto miał "narzędzia" nie podobały się moje poglądy - chociaż na nikogo nie bluzgałem i zachowywałem sie grzecznie. Bez ostrzeżenia i bez jakichkolwiek upomnień.

Temat poityczny wbrew pozorom nie jest zwykłym tematem o czym świadczy fakt jego " monitoringu" przez sztaby prasowe - naprawdę odsiewając agitki jest to temat moim zdaniem OK.

Jak zdążyliśmy sie przekonać na wspólne porozumienie są nikłe szanse - jeżeli więc nie jesteśmy w stanie sie porozumieć, to stwórzmy chociaż reguły dyskusji.

Proponuję pod rozwagę wziąć:

1. Wypowiedź "odautorska" winna być uargumentowana - wyeliminuje to zwyczajne slogany polityczne.
2. Brak argumentacji może dotyczyć tekstu przeklejonego z innej części sieci lub zwyczajnego linka (forma zwyczajnej informacji).
3.Odpowiadając na czyjś post czy to w kwestii skomentowania wypowiedzi "odautorskiej" czy też przeklejonego tekstu należy go uargumentować.

4. Argumentacja winna odbywać wg schematu

jeśli a jest b to dlatego, że....

5. Zakaz stosowania brzydkich wyrazów lub uważanych za obraźliwe.

6. Bardzo dobrą opcją jest funkcja "ignoruj"

7...

Uważam, że Wilku moderuje bardzo dobrze a niestety nie widzę powodów dla którego rozdaje się bany w transferowym a nie banuje się w politycznym za bezsensowną agitkę.

wolfy 28.07.2008 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 575049)
znaczy ze nie bedzie oddzielnego? - mam rozumiec ze takze na lige styknie temat 'Wisla w lidze 08/09':)

Już jeden taki zamknięto. Jeżeli któryś mod zdecyduje się go otworzyć, albo założyć nowy - to będzie. W przeciwnym razie zostaniemy przy ogólnym - co IMHO nie jest złym pomysłem, bo przecież dlatego go założono.

Pomijam już fakt, że powoli przygotowujemy się na wizyty gości z Beitaru i prawdopodobnie temat w dniu meczu zostałby zamknięty szybciej niż zdążyłbyś go założyć.

Zieniu17 28.07.2008 15:00

Temat "Robert Kubica w Formule 1" Został usunięty czy tylko ja nie moge go znależć?

Zbychu 28.07.2008 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo
Uważam, że Wilku moderuje bardzo dobrze

Ja uważam że temat polityczny jeszcze lepiej by moderowała osoba,która nie ujawnia swoich sympatii ani antypatii politycznych.
http://portalwiedzy.onet.pl/84460,,,...osc,haslo.html

Może porównanie funkcji moderatora do sędziego jest zbyt odważne,jednak na forum internetowym myśle że ten pierwszy jest dobrym odpowiednikiem tego drugiego.

1q2 28.07.2008 15:18

Zbychu - wiesz dobrze ze Twoje sugestie nic nie znacza i nie ma sensu nawet sie trudzic.
Dyskusje z ludzmi ktorzy wszystko wiedza najlepiej i sa nieomylni, sa z zasady bez sensu.Jedyne co z tego moze wyniknac to 'podpis' nad nickiem.

A temat polityczny ,wszystkim ktorych myslenie nie idzie w jedynym prawidlowym kierunku , polecam odpuscic sobie.
Bo jaka przyjemnosc ma byc w tym, ze piszesz o czyms ,cenzurujac siebie , bo jak to sie 'wladzy' nie spodoba to wykopia Cie i beda sie tym chelpic jeszcze.
Ja tam zagladac juz nie zamierzam

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 575055)
niestety nie widzę powodów dla którego rozdaje się bany w transferowym a nie banuje się w politycznym za bezsensowną agitkę.

Tylko problem polega na tym ze jest to Twoje subiektywne zdanie - po to jest forum by wypowiadac swoje zdanie, nawet jesli ma znamiona 'agitki'
To co sie stalo, jest zwyklym zamknieciem czlowiekowi ust - nie przypomina Ci to czegos?.
Nikt nie ma monopolu na prawde i na pisanie samych swietnych postow a pod agitacje mozna wszytko tak na prawde podpiac.
To jest typowe dzialanie -uwalmy czlowieka i znajdzmy na niego paragraf.

Gdyby mialo sie banowac za kazda bzdure czy jak to pieknie w uzasadnieniu pan moderator napisal - belkot, to pewnie i i Ty i ja(i on ale jak wiadomo jest nieomylny) nie raz odpoczywalbysmy.

Pozatym jachting jest tu od dawna , nie jest to koles co raz na ruski rok cos skrobnie i jak ktos nie chce go czytac to nie musi, a jak ma checi to przedstawia swoj punkt widzenia.

Ja mu troche zazdrosze bo jest pierwszym wiezniem politycznym i to pisze bez ironii i nic mnie nie przekona ze kara, nawet jesli uznamy ze ten post byl glupi(choc ja tak nie mysle) miesiaca banicji - w fajnym pilkarsko okresie - jest sluszna.

Nie dzien, nie tydzien a miesiac....samo to dokladnie pokazuje jakie byly i sa tego intencje.

sambo 28.07.2008 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 575066)
Zbychu - wiesz dobrze ze Twoje sugestie nic nie znacza i nie ma sensu nawet sie trudzic.
Dyskusje z ludzmi ktorzy wszystko wiedza najlepiej i sa nieomylni, sa z zasady bez sensu.Jedyne co z tego moze wyniknac to 'podpis' nad nickiem.

A temat polityczny ,wszystkim ktorych myslenie nie idzie w jedynym prawidlowym kierunku , polecam odpuscic sobie.
Bo jaka przyjemnosc ma byc w tym, ze piszesz o czyms ,cenzurujac siebie , bo jak to sie 'wladzy' nie spodoba to wykopia Cie i beda sie tym chelpic jeszcze.
Ja tam zagladac juz nie zamierzam


słuchajcie - bez sensu jest wylewać teraz żale i ronić łzy za czekającym w czyśćcu jachtingiem - który świętej pamięci jeszcze nie jest. Co cię nie zabije to cię wzmocni - jachting nie przeszedł na wieczny odpoczynek wiec wróci wzmocniony.

Jeśli myślicie, że zmiana moderatora cos da to sie mylicie - każdy człowiek ma poglądy a zmiana na moderatora z poglądami waszej opcji nie zmnie w sytuacji obecnej NIC. Twój tekst Zbychu o sędzi jest interesujący - powiedz mi, gdzie sędziego uczą wyzucia się z własnych poglądów? Ja jeszcze takiego sędziego nie poznałem - jeśli myślisz że taki istnieje to naprawdę radzę Ci otworzyć oczy, bo będzie ciężko.

Apeluję ponownie - stwórzmy sobie reguły dyskusji - ustalmy co jest agitką a co nie jest - nie tak jak piszesz 1q2, że to subiektywne. Ale bez jaj - jeśli ktoś pisze

X jest zajebisty. Y to głupek - albo X jest zajebisty bo mówili w TVN albo ABW zrobiła źle a na pytanie o podanie podstaw dlaczego tak sie stało dostaje odpowiedź yyy - nie znam się na tym - to to myslę, że nie jest agitką wg subiektywnych kryteriów.

Nie może też być tak, że każdy mówi co chce - bo to tego przykłady widać w pokoju piłkarskim aż nadto. Powinny byc reguły wypowiadania sie - stwórzmy je a wtedy zapewniam was, że je egzekwując nikt nie będzie miał do nikogo pretensji.

Zacznijmy od tego - jako pierwszy krok

dorotja 28.07.2008 17:44

Kiedyś w temacie o katolikach i protestantach na forum jednego z wyspiarskich klubów sprawę rozwiązano tak: każdy wpisujący się musiał do swojego postu przekopiować z poprzedniego regulamin udziału w dyskusji ( 3-4 wersy drobnym druczkiem). Tym samym zgadzał się na jego warunki. Posty naruszające którykolwiek punkt były usuwane.

Temat był wyjątkowo drażliwy, a umieszczenie regulaminu tylko we wstępie, na pierwszej stronie, mijało się z celem, bo już od drugiej strony wszyscy o tym zapominali :D

Moderatorem była osoba nie biorąca udziału w dyskusji, choć zastosowanie ww metody niemal zastąpiło moderowanie.

Wyglądało to mniej więcej tak.

Biorąc udział w dyskusji zobowiązuję się wystrzegać wulgaryzmów i osobistych wycieczek wobec innych. Uszanuję prawo innych do własnych opinii. Nie będę odbiegać od tematu ani pisać zbyt długich postów. Moje komentarze nie będą beztreściowe. Cytując podam źródło.

Do rozważenia :D

Ogryzek 28.07.2008 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dorotja (Post 575112)
Kiedyś w temacie o katolikach i protestantach na forum jednego z wyspiarskich klubów sprawę rozwiązano tak: każdy wpisujący się musiał do swojego postu przekopiować z poprzedniego regulamin udziału w dyskusji ( 3-4 wersy drobnym druczkiem). Tym samym zgadzał się na jego warunki. Posty naruszające którykolwiek punkt były usuwane.

Temat był wyjątkowo drażliwy, a umieszczenie regulaminu tylko we wstępie, na pierwszej stronie, mijało się z celem, bo już od drugiej strony wszyscy o tym zapominali :D

Moderatorem była osoba nie biorąca udziału w dyskusji, choć zastosowanie ww metody niemal zastąpiło moderowanie.

Wyglądało to mniej więcej tak.

Biorąc udział w dyskusji zobowiązuję się wystrzegać wulgaryzmów i osobistych wycieczek wobec innych. Uszanuję prawo innych do własnych opinii. Nie będę odbiegać od tematu ani pisać zbyt długich postów. Moje komentarze nie będą beztreściowe. Cytując podam źródło.

Do rozważenia :D

Dokładnie - moderatorem była osoba nie biorąca udziału w dyskusji. Od tego trzeba zacząć:D

Jesteś moderatorem w danym temacie nie toczysz zajadłych sporów jak inni ale jesteś ponad to....

Sambo

A propo tematów piłkarskich - moze wogóle zrobimy pokoje ciszy jak kilka wieków temu gdzie dworzanie sie spotykali żeby posiedzieć razem i pomilczeć:D
Wg mnie forum to miejsce do wymieniania poglądów które bardziej powinno przypominać Uniwersytet niż procedury postępowania sądowego... A Moderatorzy w sposób wypośrodkowany powinni kasować głupie posty a nie banować za byle małe wykroczenie!

Zeby nie było - poglądy Jachtinga są mi obce ale ban 1 miesięczny jest żenujący....

Ja za drobny żart dostałem ban na 2 tygodnie.....

Myśle ze niektórzy moderatorzy mylą moderowanie dyskusji z cenzurowaniem i karaniem:)

Prosze mój post potraktowac jako apel, a nie oskarżenie, zawsze mozna coś zmienić, poprawić a nie jeszcze bardziej po stalinowsku przykręcac śrubę:D

JEDREK76 28.07.2008 21:39

Kurcze zmusilście mnie to wyeliminowania jachtinga z mojej listy ignorowanych.
Special for zorientować się dlaczego bana się jemu akurat dostało. I jak już od pewnego czasu (dość odległego) zauważyłem chłop całkowicie nie potrafi formułować własnych, niezależnych myśli. Najpierw wrzuca agitkę skopiowaną ze strony Młodych Demokratów, następnie kiedy Kalashnikov merytorycznie obala punkt po punkcie agitki, tenże oświadcza w swym (jakżeby inaczej) "merytorycznym" poście:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting
...kalashnikov nie trudź sie nie mam zamiaru na tego typu argumenty odpowiadać .
I tak byśmy do niczego nie doszli .

W tym miejscu nie dziwię się że Wilka szlag chciał trafić, nie zdzierżył i zbanował huncwota.

Gwarzycie o przyszłości politycznego, ten temat trzeba czuć i w nim uczestniczyć aby go moderować, i tak tez mam wrażenie, działał Wilku. Przypomnijcie mi czy 1q2 bądź Mareq, osoby wypowiadające się na temat i w sposób inteligentny formułujące własne sądy były przezeń banowane??
Zapewne Wilku postawił przed sobą zbyt ambitne założenie, że w tym temacie będą się wypowiadać osoby, które mają z własnej strony coś do przekazania, a nie jedynie przekopiiują myśli swoich guru, bez jakiejś głębszej nad tymże refleksji.
Mam jednak nadzieję, że ten temat przetrwa i tą próbę czasów.

wolfy 28.07.2008 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 575196)
Dokładnie - moderatorem była osoba nie biorąca udziału w dyskusji. Od tego trzeba zacząć:D

Jesteś moderatorem w danym temacie nie toczysz zajadłych sporów jak inni ale jesteś ponad to....

O - cho, już to widzę w akcji!!
W ABG nieustanna napinka gimnazjalistów, że aż wstyd pokazać kibicom innych drużyn.
W politycznym królują Eller i (mniejsza o nick), bo resztę dawno krew zalała.
No, a piłkarskich nie kontroluje już nikt, bo przecież to jest serce tego forum, dla którego(niemal)wszyscy tu jesteśmy.

Przyjmij do wiadomości, że moderatorzy to zwykli użytkownicy i robią to, co robią z poczucia obowiązku. Brzmi naiwnie? Dodam jeszcze, że Ci którzy z różnych powodów przestają się udzielać na forum, z czasem przestają też moderować. Brak czasu, chęci etc.

Wybacz, ale nie masz prawa wymagać przyjmowania swoich wytycznych od ludzi, którzy poświęcają za darmo swój prywatny czas po to, aby to forum jakoś funkcjonowało(nie mam tu na myśli siebie, ja tu jestem na razie na dorobku...). Rozumiem, że moderator biorący udział w dyskusji może u niektórych budzić różne dziwne emocje(a przynajmniej - staram się zrozumieć...), ale dla odmiany może warto by założyć naszą dobrą wolę?

To nie jest zaproszenie do dyskusji - to tylko moja prywatna opinia. Ideał niezależnego arbitra jest całkiem fajny, ale nie popadajmy w paranoję. Ostatecznie - zawsze można zapytać: "Who watches the watchman?".

Wilku 29.07.2008 04:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 575060)
Ja uważam że temat polityczny jeszcze lepiej by moderowała osoba,która nie ujawnia swoich sympatii ani antypatii politycznych.
http://portalwiedzy.onet.pl/84460,,,...osc,haslo.html

+
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 575196)
Dokładnie - moderatorem była osoba nie biorąca udziału w dyskusji. Od tego trzeba zacząć:D

Aaa.. nie ujawnia. To może kogoś z Aborczej zaproś, oni tez nie "ujawniają".


Trzymajac się tej logiki (czyli najlepiej aby ktos w ogóle nie miał symapatii politycznych), najlepiej aby pokój piłkarski moderowałyby osoba nie mająca bladego pojecia o piłce, a juz na pewno nie powinien robić tego kibic Wisły.

A swoją drogą to piekna naiwność. Jak ktoś się interesuje polityką to zdanie i sympatie mieć musi. Inaczej kończy się na wywalaniu postów na temat (bo np. niezrozumiałe, albo co gorsza "szokujące"), a pozostawianiu wodolejstwa o niczym; kącik politologów to też nie jest.


I tak jestem w miarę obiektywna osobą - wystarczy że nie głosowałem ani nie będą głosował, na zadna partyjke jaka jest w tym sejmie.




Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 575055)
Bez przesady Zbychu - Boomcha został zbanowany - wypadałoby o nim wspomnieć co?

No własnie, ciekawa jednokierunkowość.

_____________________



Temat otwieram - dyskusja będzie moderowana według mniej więcej reguł jakie nakreslił Sambo. Jak się komuś nie podoba, nie umie pisać, dyskutować czy argumentować, niech żal ma do siebie jesli bedą z tego konsekwencje dla niego, nikt tam nie zmusza do pisania.

Bo kwestia "poziomu" została już chyba wyjasniona?

Przeszkadzała wolnośc w wyrażaniu tego co sie myśli, nie widzę najmniejszego powodu aby po tyłku miała dostać tylko osoba która może robiła to ostro, ale pisać sensownie umiała. Bedą edycje, kosz - a jak to nie pomoże, to i odsyłanie na odpoczynek - zgrzytaniem zębów na cenzure przejmować się nie będe.

ps.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 575066)
Nie dzien, nie tydzien a miesiac....samo to dokladnie pokazuje jakie byly i sa tego intencje.

To moze za recydywe powinienem dac pół roku?
I jeszcze jedno, obrońco uciśnionych (swoją drogą dlaczegóż tak o Boomche nie walczysz?) - pernamanta dostałeś ode mnie na drugie konto, a według regulaminu powinieneś dostać na obydwa, jest co prawda pobłazanie dla niektórych - ale coraz mniejszy widzę w tym sens.
ps2.
Jedręk tak, mniej więcej tak to wygladało - jak ktos ignoruje ostrzeżenie, robiąc sobie kpiny w kolejnym poście, niech żal ma do siebie. I niech dotrze do innych że takie prowadzenie "dyskusji" bedzie tak traktowane. Bo jeśli ktoś wkleja agitke, ktoś ją rozkłada argumentami, a agitator olewa dyskutanta, to krew mi się burzy i niezależnie spod jakiego znaku partyjnego jest agitator.

dorotja 29.07.2008 04:34

Odnosicie się do jednego przykładu, który wyżej podałam. Przykładu, pomysłu - podanego w ramach szukania rozwiązań, a nie będącego rozwiązaniem. To po pierwsze.

Po drugie - Wolfy, zjawisko niezależnego moderatora na brytyjskim forum dotyczyło jednego tematu, religijnego, najbardziej w tamtym rejonie drażliwego ( i to w czasach aktywności IRA), a nie całego forum :D Oczywiście, że byłoby chore, gdyby moderatorzy nie mogli uczestniczyć w rozmowie. Postawiliby się wówczas w pozycji snajpera strzelającego z dachu do przechodniów - trup ściele się gęsto, sprawca nieznany :D Nie o to chodzi w tym wszystkim.

Zresztą - w tym temacie pisaliśmy o tym dziesiątki razy. Wątek nieustannie powraca przy różnych okazjach. W kółko ględzimy o tym samym. (Patrz strona 99) A w sumie wystarczyłoby stosować się do >>>> tego, co każdy przecież obiecywał przy rejestracji. :D

(Post powstawał równolegle z postem Wilka i do niego się nie odnosi)

Wilku 29.07.2008 04:46

Doroto,

dodam jeszcze jedno, co już sie tutaj pojawiało. Jakoś najczęściej, najwięcej do powiedzenia i zalów mają osoby które nic tam nie piszą, albo nic ciekawego nie umiały napisać.

Jak dyskusja bedzie wygladać jak dyskusja (tj. argumentuje sie) to bedzie w porzadku.

ps.
Do wszystkich.
To kiedy kolejna awantura o polityczny? - ja typuje przełom października/listapada. :D

Romy S. 29.07.2008 05:59

Od dziś "Pokój testowy" służy do testowania możliwości forum, a nie odporności psychicznej moderatorów.
Wycieczki osobiste i COOLtura języka polskiego były tam ostatnio nie na miejscu.

wislak_olkusz 29.07.2008 07:27

Romy - wyluzuj, testowy był chyba jedynym pokojem w którym można było sobie bezstresowo i na luzie pogadać...

Romy S. 29.07.2008 07:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak_olkusz (Post 575353)
Romy - wyluzuj, testowy był chyba jedynym pokojem w którym można było sobie bezstresowo i na luzie pogadać...

Na luzie to ja jestem od urodzenia, a od gadania jest Gadu-Gadu.

wislak_olkusz 29.07.2008 07:36

Po raz kolejny spacyfikowaliście najluźniejszy temat

Na forum sa potrzebne takie tematy do "zwykłych" rozmów pomiędzy forumowiczami...

South 29.07.2008 08:40

Widzę Romy ,że cały czas nasz temat śledziłeś na bieżąco :)

poza tym żadnym wycieczek osobistych i i drastycznego naruszania kultury czy jak tam chcesz ją zwać cooltury nie zauważyłem ,napaliłeś sie na zamykanie tych tematów i nie wiem tylko czy ci to jakąś przyjemność sprawia czy tak po prostu z czystej złośliwości

Romy S. 29.07.2008 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 575363)
Widzę Romy ,że cały czas nasz temat śledziłeś na bieżąco :)

poza tym żadnym wycieczek osobistych i i drastycznego naruszania kultury czy jak tam chcesz ją zwać cooltury nie zauważyłem ,napaliłeś sie na zamykanie tych tematów i nie wiem tylko czy ci to jakąś przyjemność sprawia czy tak po prostu z czystej złośliwości

Nie no skąd, żadne naruszenie kultury wypowiedzi - zajrzyj na ostatnich paręnaście wpisów: żadnych kropek i członków, prawda ?
Może dla oburzonych takim krokiem moderatora to nic - dla mnie jednak wystarczy.
Poza tym co ile będziemy wałkować założenia pokoju testowego, pogadać można na jakichś czatach czy przez komunikatory.
Tak mam olbrzymią przyjemność zamykania tych tematów i złośliwy też jestem.

Tomek_TS 29.07.2008 09:41

to na co w testowym moderator? Zeby sprawdzic czy ludzie dobrze "testuja" z przecinkami i kropkami?

South 29.07.2008 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Romy S. (Post 575387)
Nie no skąd, żadne naruszenie kultury wypowiedzi - zajrzyj na ostatnich paręnaście wpisów: żadnych kropek i członków, prawda ?


mniej więcej takie samo jak w temacie transferowym :-D



Cytat:

Poza tym co ile będziemy wałkować założenia pokoju testowego, pogadać można na jakichś czatach czy przez komunikatory.
Przecież testowaliśmy forum ,jego możliwości i wytrzymałość :-)



Cytat:

Tak mam olbrzymią przyjemność zamykania tych tematów i złośliwy też jestem.
No ja wiem ,ale dobrze że sie do tego przyznałeś :-)

Dziwie się że chciało ci się przeglądać i kontrolować cały temat

dorotja 29.07.2008 10:05

Spróbuję coś wytłumaczyć.

Kilka dni temu dostałam priva, w którym chłopiec, tuż po rejestracji, pytał mnie, jak tworzyć cytaty wewnątrz postu. Wytłumaczyłam i skierowałam do testowego, by sobie poćwiczył. Odpisał, że tam sobie tematy pozakładali, nikt nie testuje, pewnie wszyscy wszystko wiedzą, więc on się wstydzi, że zostanie obśmiany.

Domagacie się swobody rozmów dla siebie, jednocześnie prawo do swobody zabierając innym, i to tym, do których ten pokój z założenia należy. Oczywiście rozumiem, że niecelowo; że chłopiec nie powinien się wstydzić i śmiało testować... Ale nie zrobi tego - ze względu na Waszą obecność. Moderator coś musi wybrać.

>>> Poza tym ... :D

Druga sprawa.

Naprawdę nie ma tematów, w których można na luziku porozmawiać? Przejrzyjcie tylko HP. Są ich setki, nadal otwartych. Od bobu, przez niezamierzone wpadki, dziwne przyzwyczajenia, knajpy, kalesony, podrywanie lasek, aż po temat o rozporkach (nie dla bab, nie zaglądałam :D) Znajdą się nawet takie skarby: >>> Ile wódki pijecie? czy >>> Uczyć mi się nie chce, no ale się przymuszam ....
*
Przy okazji - znalazłam temat sprzed paru lat, w którym narzeka się na moderowanie i zanikającą atmosferę. Był wówczas inny zestaw modów. Zawsze źle. :D

pan_premier 29.07.2008 10:05

a ja sie dziwię, ze ciagle nie jesteście stanie założyć sobie własnego forum, skoro wasze ggowe rozmowy musza wisieć, to niech sie to dzieje gdzie indziej

kądzikowski 29.07.2008 11:03

Oni tam po mnie jeżdżą jak po łysej kobyle, ale proszę Was modowie. Otwórzcie im ten temat, bo oni się tam mogą wyładować, a i czasem można się pośmiać z tego co tam piszą. I tak mało kto tam zagląda oprócz nich, więc co wam szkodzi.

Pozdrawiam!:-)

Tomek_TS 29.07.2008 11:42

za posiadanie 2 kont nalezy sie ban?

South 29.07.2008 13:18

sie zrobił rygor ,dobra nie było rozmowy ...

pozdro szejset

1q2 29.07.2008 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 575218)
Najpierw wrzuca agitkę skopiowaną ze strony Młodych Demokratów, następnie kiedy Kalashnikov merytorycznie obala punkt po punkcie agitki


Tu akurat wd mnie nie masz racji.
Jesli chcialbym napisac co zrobil rzad, to pierwsza strona gdzie bym sie udal to strona PO.
Jest to chyba logiczne ze tam najlatwiej znalesc przyjete projekty, ustawy itp wiec kompletnie nie wiem co w tym zlego, szczegolnie ze linki byly zwyklymi informacjami z PAPu

Takze z tym merytorycznym obalaniem punkt po punkcie to bym nie przesadzal(chyba ze czegos nie widze a odnosze sie to tego strasznego belkotu jachtinga w poscie nr 17871)

Gdzie Jedrek, zebys mnie dobrze zrozumial , ja nie robie z jachtinga genialnego komentatora politycznego, ktory poprzez swoja genialnosc dostaje bana.
Po prostu gdyby przyjac takie kryteria jak to(gdzie ja wiem ze to tylko pretekst) to na tym forum bylby taki przesiew ze po miesiacu zostalo by max 2 moderatorow i 0 uzytkownikow:>)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 575218)

Przypomnijcie mi czy 1q2 bądź Mareq, osoby wypowiadające się na temat i w sposób inteligentny formułujące własne sądy były przezeń banowane??

Ja dotad niemialem nic do moderowania i to nie jest tak ze poprzez jachtinga chce 'dowalic' temu czy tamtemu.
Wszystko co robie w tej sprawie jest do bolu szczere i moja intencja jest tylko taka by odbanowac chlopaka.
To nie jest prywatny folwark kogokolwiek a w tym przypadku nie widze nic ,poza zwykla zlosliwoscia i naduzyciem funkcji.
Oczywiscie czytajac coraz to nowe rewelacje jestem przekonany ze tak sie nie stanie bo mamy doczynienia po pierwsze z osoba nieomylna a po drugie z osoba ktorej nie stac na zwykly ludzki gest.
Moze by to zrobil ale ze moglo by to byc interpertowane jako przyznanie sie do bledu ,to szans takich nie ma i wcale nie kontrowersyjny forumowicz musi przez to musi cierpiec.
Zycie.

Gucio25 29.07.2008 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dorotja (Post 575395)
Naprawdę nie ma tematów, w których można na luziku porozmawiać? Przejrzyjcie tylko HP. Są ich setki, nadal otwartych. Od bobu, przez niezamierzone wpadki, dziwne przyzwyczajenia, knajpy, kalesony, podrywanie lasek, aż po temat o rozporkach (nie dla bab, nie zaglądałam :D) Znajdą się nawet takie skarby: >>> Ile wódki pijecie? czy >>> Uczyć mi się nie chce, no ale się przymuszam ....
*
Przy okazji - znalazłam temat sprzed paru lat, w którym narzeka się na moderowanie i zanikającą atmosferę. Był wówczas inny zestaw modów. Zawsze źle. :D

dorotjo, przecież w temacie o Bobie, Dziwnych przyzwyczajeniach, czy kalesonach nie będziemy gadać o wszystkim - bo zaraz każdy by pewnie dostał banite za OT. był swego czasu (kiedy to było..) temat luźny na forum i było wszystko w porządku, pewnie nie zakładalibyśmy w testowym, ale znikł, bo... bo tak. więc ja (my) już nie wiem gdzie można tu na forum popisać na luzie. gdziekolwiek się napisze coś luźnego, nie na temat = ban. to jest forum rządowe, czy normalne forum dla normalnych ludzi, którzy czasem też się chcą pośmiać?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kądzikowski (Post 575419)
I tak mało kto tam zagląda oprócz nich, więc co wam szkodzi.

nie chce się kłócić kądzik, ale co rusz ktoś piszę tam nowy, lub wysyła mi priva śmiejąc się z naszych rozmów, więc nie byłbym taki pewien czy nikt. pozdrawiam też.

i druga sprawa - moderatorem testowego był KOMINEK, jakoś nie zamykał nam pokoju, nawet został mile powitany w temacie, więc nie wiem o co wam chodzi.

ps. tak szczerze, co wam to przeszkadza? chyba wam aż tak serwerów nie obciąża jeden mały temat.

wolfy 29.07.2008 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dorotja (Post 575338)
Po drugie - Wolfy, zjawisko niezależnego moderatora na brytyjskim forum dotyczyło jednego tematu, religijnego, najbardziej w tamtym rejonie drażliwego ( i to w czasach aktywności IRA), a nie całego forum :D Oczywiście, że byłoby chore, gdyby moderatorzy nie mogli uczestniczyć w rozmowie. Postawiliby się wówczas w pozycji snajpera strzelającego z dachu do przechodniów - trup ściele się gęsto, sprawca nieznany :D Nie o to chodzi w tym wszystkim.

Zresztą - w tym temacie pisaliśmy o tym dziesiątki razy. Wątek nieustannie powraca przy różnych okazjach. W kółko ględzimy o tym samym. (Patrz strona 99) A w sumie wystarczyłoby stosować się do >>>> tego, co każdy przecież obiecywał przy rejestracji. :D

(Post powstawał równolegle z postem Wilka i do niego się nie odnosi)

dorotja, ale ja nie do ciebie piłem, tylko do Ogryzka:D
Chciałem to właśnie chłopakowi uświadomić, że nikt normalny nie będzie za darmo moderował, jeżeli nie będzie z forum czuł żadnego związku.

A o tym, że moderatorzy są źli zdążyłem się przekonać już w tydzień po rejestracji. I nic się w tej kwestii na lepsze nie zmieniło, niestety:foch:

:D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zieniu17
Temat "Robert Kubica w Formule 1" Został usunięty czy tylko ja nie moge go znależć?

Hehehe:lol:
Miałem to samo. Wejdź sobie w "Panel użytkownika"(na pasku u góry strony), tam w zakładkę "Edytuj opcje", przy "Domyślny czas ukrywania tematów" wybierz "Pokaż wszystkie tematy".

Aro1234 29.07.2008 16:06

http://www.wislakrakow.com/forum/member.php?u=31456

czemu tego trolla nikt nie wywali? ;>

PvD 29.07.2008 17:33

Wywalić z nibylandii. Uzytkownik poinformował o tym już w dwóch tematach: Polityka i rynek transferowy wg mediów.

http://wislakrakow.com/forum/showpos...postcount=3552


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl