Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Komentarze nt. organizacji i aspekty pozaboiskowe EURO 2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1820)

flamengista 15.04.2009 17:58

Oby jak najpóźniej UEFA podała listę organizatorów.

Na razie wszyscy są w grze, więc każdy się stara jak może. Jest motywacja, by znaleźć się w finałowej czwórce.

Jak UEFA ogłosi listę ostateczną miast-organizatorów w pozostałych 2 miastach zrobi się awantura i rozliczanie winnych porażki. Będzie olbrzymia pokusa, by prace nad przygotowaniami przerwać, a w szczególności by wstrzymać budowę drogich stadionów. Szczególnie nasz centusiowaty Kraków może tak postąpić, a dla Wisły byłoby to tragiczne.

Na szczęście chyba Platini zdaje sobie z tego sprawę, więc pewnie poczeka z ostatecznymi deklaracjami.

Ja bym się cieszył, gdyby w pod koniec 2011 było gotowe 12 stadionów, w tym 6 w Polsce. I wtedy Kraków nie musi wcale być organizatorem - ważne, że Wisła będzie miała nowoczesny stadion.

kohprzem'68 15.04.2009 20:09

Tak zaczynają się gierki i wojenka posycana przez media wśród miast kandydatów a tak na prawdę finał może byc nieoczekiwany tym bardziej że jak powiedział Drzewiecki w finałowej fazie decyzji duże znaczenie bedzie miec infrastruktura wokólstadionowa , otoczenie komunikacja, tu kolejny przykład`
http://www.sport.pl/pilka/1,80056,65..._o_czarny.html

Krissu 15.04.2009 21:46

Nie wierzę, że im do Euro odbiorą.

A jeśli tak to będę miał bekę jak stąd do Poznania. :D

orzeu 15.04.2009 21:49

Spisek zwietrzyli juz. Polityczne poparcie Krakowa :lol:
Ciekawe czy to Majchrowski takie poparcie zalatwil czy Nelly Rokita :rotfl:
W Poznaniu jak sie cos nie uda to nie jest to nigdy przenigdy wina Poznania, zawsze ktos ich wykolegował :lol:
Nie moge sie przestac smiac :lol:

pan_premier 16.04.2009 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 709232)
Ja bym się cieszył, gdyby w pod koniec 2011 było gotowe 12 stadionów, w tym 6 w Polsce. I wtedy Kraków nie musi wcale być organizatorem - ważne, że Wisła będzie miała nowoczesny stadion.

podobnie ja.

Zresztą jak nas nie wybiorą to będziemy mieli darmową reklamę we wszystkich mediach na swiecie, ze nie wybrali najpopularnijeszego polskiego miasta :)

zawsze to coś

Romek.TS 16.04.2009 09:02

http://www.2012.org.pl/pl/aktualnosc...dla-miast.html

donPedro23 16.04.2009 09:32

Euro 2012 w Krakowie: stan przygotowań
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...zygotowan.html

Romek.TS 17.04.2009 17:34

http://www.2012.org.pl/pl/aktualnosc...uro-2012-.html master plan

Gordian 21.04.2009 02:11

Wszędzie gdzie się nie spojrzy trwa zażarta pyskówka które miasto jest lepsze. Postanowiłem poszukać kilka informacji pod kontem tego co jest aktualnie w każdym z miast. Czyli pod kontem wyboru przez Platiniego organizatorów. Tyle ile danych znalazłem umieściłem w swoim zestawieniu. Co o tym sądzicie?

Pobierz pdf

Gwiaździsty 21.04.2009 18:23

W Poznaniu, władze nagadały im masę głupot o tym, że tak jak oni mają, nie ma w Polsce nikt. I uwierzyli. :) Większość siedzi na 4 literach na miejscu i łyka te głodne kawałki ciesząc się, że żyją w takim mega mieście. Rzekomo najlepszy stadion (wg. nich oczywiście). Baza hotelowa (w porównaniu z Krakowem słaba), komunikacja (też niżej), turystycznie (nie ma chyba o czym mówić). To są dla ewntualnych kibiców cvhyba najważniejsze rzeczy. Stadion (cudowny przemakający dach-wejście tylko w kąpielówkach) będzie jak słyszymy korekta ledwo co wybudowanych trybun. Otoczenie stadionu to jakieś zadupie. Kto był i widział dojście do stadionu od strony sektora przyjezdnych, ten nie ma pytań. Przedzieranie się przez chaszcze, glinianą drogą z kałużami. Dworzec kolejowy (he,he), autobusowy (jeszcze większe he,he). Lotnisko ? Do Balic kurnik. Itd, itp. Niech żyją w tym swoim matrixie. Oby do maja !

Pablo84 21.04.2009 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 712289)
Wszędzie gdzie się nie spojrzy trwa zażarta pyskówka które miasto jest lepsze. Postanowiłem poszukać kilka informacji pod kontem tego co jest aktualnie w każdym z miast. Czyli pod kontem wyboru przez Platiniego organizatorów. Tyle ile danych znalazłem umieściłem w swoim zestawieniu. Co o tym sądzicie?

Pobierz pdf

W sumie fajne zestawienie, ale brakuje napomknięcia o tym, że Kraków według światowego rankingu miejskiej komunikacji jest na 9 miejscu na świecie, brak słowa o obwodnicy, bliskim sąsiedztwie z Ukrainą, o tym, że dworzec Kraków Główny będzie skończony do 2012 roku i stanowić będzie najnowocześniejszy dworzec w kraju.

leszekm 07.05.2009 07:21

"Kraków: Zbyt atrakcyjny, żeby stracić mistrzostwa

Największy wygrany ostatnich dwóch lat. Z niewiadomych przyczyn (opieszałość działaczy?) miasto zostało zgłoszone do UEFA jedynie jako rezerwowe. Teraz Kraków jest już pewny mistrzostw, a za sukces może podziękować dawnym budowniczym, którzy uczynili z miasta architektoniczną perełkę na światową skalę. To dlatego VIP-y z UEFA nie wyobrażały sobie Euro 2012 bez stolicy Małopolski. O tym, jak atrakcyjne jest to miejsce dla piłkarskich działaczy, świadczy zachowanie piłkarskiej drużyny San Marino, która niedawno zmierzyła się w Kielcach z Polską w ramach eliminacji do mistrzostw świata w RPA. Goście z tego państwa zgodzili się grać w jakimkolwiek polskim mieście, byleby tylko leżało ono blisko Krakowa. Działacze z San Marino jeszcze przed meczem wybrali się na wycieczkę do dawnej stolicy Rzeczypospolitej.

Taka jest właśnie prawda o wielkich imprezach piłkarskich. Miasta mało atrakcyjne nie są mile widziane jako organizatorzy. A Kraków dla UEFA jest miastem pod każdym względem perfekcyjnym. Lotnisko spełnia wszystkie wymagania, miejsc noclegowych jest tam więcej, niż będą potrzebować kibice, podobnie jak pubów i restauracji. Na dodatek stadion Wisły będzie gotowy już w 2010 r. i nikomu w UEFA nie przeszkadza, że zasiądzie na nim niewiele ponad 30 tys. widzów. "Jednym z kryteriów UEFA jest atrakcyjność turystyczna. Jakość oferty dla VIP-ów jest naprawdę bardzo ważna" - tłumaczy Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, a dziś działacz UEFA. ..."

Całość:
http://www.dziennik.pl/sport/euro201...i_na_Euro.html

pan_premier 07.05.2009 07:58

jesli się to potwierdzi, to traktują nas jak 3 świat :/
http://www.sport.pl/pilka/1,80056,65..._w_pieciu.html

harthausen 10.05.2009 10:47

polecam szybkie włączenie Polsat Sport, Cafe Futbol.

Tym razem Piechniczek opowiada, jak Kraków i Chorzów politycy wyślizgali - ile w tym prawdy to druga sprawa.
Oprócz tego broni podwyżki Laty do jego głodowej do tej pory pensji i zaniemówił na moment jak się dowiedział, że dziś Leo będzie w Rotterdamie a nie w Krakowie :D

Maciuś 10.05.2009 11:51

10 letnie dzieci moze i sie nabiora na tą kwiecistą mowe Antoniego.

Konrad. 10.05.2009 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 724340)
zaniemówił na moment jak się dowiedział, że dziś Leo będzie w Rotterdamie a nie w Krakowie :D

Że co?! To pewne?

harthausen 10.05.2009 15:20

^^ tak mu redaktorki w studio mówili. A czy będzie czy nie to zobaczymy już niedługo.
Nawet cieszyłbym się, gdyby był. Raz, że to jego job i on tego jest jak kot od ganiania za myszami,
A dwa, to prześlicznie podważyłoby wiarygodność informacji tych dupków, którym tak Wisełka kością w gardle stoi.

michalek.ts 12.05.2009 07:38

http://www.sport.pl/sport/1,65025,65...wie_miast.html

Minister Jakubiak o tym, ze PIS wolalby by jednak stare miasta zostaly (bo za to przeciez wziela kase)



__________________________________________________ ____

To jest prośba do wszystkich, którym zależy na tym by KRAKÓW organizował mecze Mistrzostw Europy 2012. Już jutro, 13 maja zostanie podjęta decyzja przez UEFA. Jedyne c możemy zrobić, to dać im znać, że czekamy na pozytywne dla nas rozpatrzenie tego wyboru, by EURO zawitało do Krakowa !!

WSZYSCY WYSYŁAMY MAILA NA ADRES: [email protected]

(pewnie i tak nie będą tych wiadomości czytali, więc..) w TEMACIE: KRAKOW FOR EURO 2012 !!!

TREŚĆ:

Dear UEFA

Please reconsider your decison about cities hosts fo EURO 2012.
Kraków is at the moment on the best way to be fully prepared for hosting important international games, and has got wide resources for all visitors from all over the world.
The most beautiful city in Poland, tho oldest one with the best football audience is waiting for your positive decision tomorow.

Regards

Fans from Krakow

saklak1906 12.05.2009 08:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michalek.ts (Post 725645)
http://www.sport.pl/sport/1,65025,65...wie_miast.html

Minister Jakubiak o tym, ze PIS wolalby by jednak stare miasta zostaly (bo za to przeciez wziela kase)



__________________________________________________ ____

To jest prośba do wszystkich, którym zależy na tym by KRAKÓW organizował mecze Mistrzostw Europy 2012. Już jutro, 13 maja zostanie podjęta decyzja przez UEFA. Jedyne c możemy zrobić, to dać im znać, że czekamy na pozytywne dla nas rozpatrzenie tego wyboru, by EURO zawitało do Krakowa !!

WSZYSCY WYSYŁAMY MAILA NA ADRES: [email protected]

(pewnie i tak nie będą tych wiadomości czytali, więc..) w TEMACIE: KRAKOW FOR EURO 2012 !!!

TREŚĆ:

Dear UEFA

Please reconsider your decison about cities hosts fo EURO 2012.
Kraków is at the moment on the best way to be fully prepared for hosting important international games, and has got wide resources for all visitors from all over the world.
The most beautiful city in Poland, tho oldest one with the best football audience is waiting for your positive decision tomorow.

Regards

Fans from Krakow

Tak z pewnoscia nas posluchaja, a z tego co mi wiadomo to decyzja jest ju podjeta a informacje podadza jutro wiec nie ma najmniejszego sesu zasmiecac im skrzynke pocztowa

michalek.ts 12.05.2009 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 725652)
Tak z pewnoscia nas posluchaja, a z tego co mi wiadomo to decyzja jest ju podjeta a informacje podadza jutro wiec nie ma najmniejszego sesu zasmiecac im skrzynke pocztowa

a ja uwazam ze wyrazenie swojego zdania ma sens, szczegolnie ze decyzja ma byc podjeta jutro na posiedzeniu

http://www.uefa.com/uefa/keytopics/k...id=825417.html - przeciez wyraznie pisze

poparcie fanow to mocny atut

Wojtas 12.05.2009 15:06

Warszawa,Gdansk ,Wrocław Kraków

Informacje podobno z przecieku podaje Onet,Interia

Wiadomo ze to zadne pewnie info ale mysle ze tak moze byc.



Edit:Przed chwila Lato gadał o tym ze wszystkie miasta maja sznase.

Zmiany wiadomosci co 15 minut

mhl_pl 12.05.2009 15:40

Moim zdaniem podzial powinien byc równy i uczciwy. Polacy nie powinni doszukiwac sie minusów u Ukrainców tak jak robi to pan minister Drzewiecki. Pokazując czeroną kartke od Którą UEFA wystawiła przygotowaniom strony ukraińskiej pan minister ośmieszył sie i skompromitował według mnie. Ukraińcy są naszymi partnerami, to dzieki Surkisowi mamy mistrzostwa. Podział powinien byc 4-4 lub 5-5 bo wtedy wielka piłka zawita na wiekszym terenie, i ludzi mieszkający w róznych regionach Pn Pd Wsch Zach Polski i Ukrainy bedą mieli stycznosc z europejską elitą piłkarsą, bedzie wielka frajda dla kibiców którzy zostawią swoje pieniądze w róznych regionach a to dla gospodarki i przemysłu równiez ogromny plus.

Marszałek 12.05.2009 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mhl_pl (Post 725889)
Moim zdaniem podzial powinien byc równy i uczciwy. Polacy nie powinni doszukiwac sie minusów u Ukrainców tak jak robi to pan minister Drzewiecki. Pokazując czeroną kartke od Którą UEFA wystawiła przygotowaniom strony ukraińskiej pan minister ośmieszył sie i skompromitował według mnie. .

Ten człowiek ma tyle do gadania co u Nas Bednarz w sprawie kasy na transfery.

węgorz2 12.05.2009 19:18

agencja ROJTERA podaje niestety WARSZAWE GDANSK POZNAN WROCLAW ,miasta rezerwowe KRAKOW CHORZOW ,mam nadzieje ze to nadal spekulacje

janko04 12.05.2009 19:28

w sporcie na TVP mówili, że Kraków odpada......

WILU TS 12.05.2009 19:47

Taaa jeszcze 2 godz temu Reuters podawał że wchodzi 6 miast a 5 godzin temu że odpada Gdańsk i poznań,poczekajcie do jutra...

grzechu1991 12.05.2009 19:48

Wydaje mi się, że nie ma opcji, żeby miasto które zostało najwyżej ocenione ze wszystkich odpadło. Poczekajmy do jutra.

PotiWisla 12.05.2009 19:57

Też mi się nie wydaje żeby UEFA wyrzuciła swój "ulubiony" Kraków.

Szary007 12.05.2009 20:09

Przed wyborem na gospodarza EURO też było sporo zamieszania, i tak zawsze będzie, kiedy do zgarnięcia jest duża pula pieniędzy i korzyści wypływających z tego typu przedsięwzięć.
Także bez podpalania :-)
Osobiście wierzę, że Kraków będzie miastem- gospodarzem EURO, i utrze nosa chociażby Poznaniakom, tak jak Polska Włochom :D

martin_6 12.05.2009 22:08

A ja się założę że jutro nie zapadną żadne istotne decyzje. Pojedzą sobie, popiją na tym swoim zjeździe i powiedzą, żeby się wszyscy starali, że wszyscy mają szanse i tyle z tego będzie...

rafalek 13.05.2009 06:18

A czy od decyzji UEFA jest jakieś odwołanie? Np. Poznań straci możliwość rozgrywanie meczów i będzie się chciał odwołać. Czy takie coś jest możliwe?

Kamson 13.05.2009 06:34

Żadne miasto nie ma nic do gadania. To nie jest impreza Polski czy Ukrainy tylko impreza UEFY i to oni decydują.

saklak1906 13.05.2009 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 726190)
A czy od decyzji UEFA jest jakieś odwołanie? Np. Poznań straci możliwość rozgrywanie meczów i będzie się chciał odwołać. Czy takie coś jest możliwe?

Chyba do Boga:D :D :D , nie ma takiej mozliwosci to nie Sad zeby sie odwolywac do wyzszej instancji.

dynek.pl 13.05.2009 08:48

Krakowska Sensacja! Euro w 4 polskich miastach

http://www.sport.pl/sport/1,65025,66..._miastach.html

Cytat:

Ostatecznie padło na Kraków, a zdecydował fakt, że tamtejszy stadion jest mniejszy od tego, jaki ma powstać w Gdańsku. Obiekt na wybrzeżu będzie nowszy, a w Krakowie przebudowuje się stary stadion Wisły. Jak donosi nasze źródło, zadecydowały także względy polityczne. Z Gdańska wywodzi się ekipa rządowa, nie bez znaczenia był także fakt przeniesienia obchodów rocznicy czerwca'89 do Krakowa. Jeszcze jedna "porażka" Gdańska byłaby nie do zaakceptowania dla rządu.
czerwiec '89 - mysle, ze wszyscy krakowianie sa wdzieczni za tak wspaniala impreze w naszym miescie, a euro to tylko komercha :)

szorstki 13.05.2009 09:01

Jeśli się potwierdzi to... miłego świętowania ;>

i udanych wyborów w Krakowie... i to się tyczy zarówno PiS jak i PO - czyli ... mam wolne w dzień wyborów ;)

Q13SON 13.05.2009 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 726225)
Krakowska Sensacja! Euro w 4 polskich miastach

http://www.sport.pl/sport/1,65025,66..._miastach.html



czerwiec '89 - mysle, ze wszyscy krakowianie sa wdzieczni za tak wspaniala impreze w naszym miescie, a euro to tylko komercha :)

Info telefoniczne

Krissu 13.05.2009 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 726225)
Krakowska Sensacja! Euro w 4 polskich miastach

http://www.sport.pl/sport/1,65025,66..._miastach.html

Cytat:

Ostatecznie padło na Kraków, a zdecydował fakt, że tamtejszy stadion jest mniejszy od tego, jaki ma powstać w Gdańsku. Obiekt na wybrzeżu będzie nowszy, a w Krakowie przebudowuje się stary stadion Wisły. Jak donosi nasze źródło, zadecydowały także względy polityczne. Z Gdańska wywodzi się ekipa rządowa, nie bez znaczenia był także fakt przeniesienia obchodów rocznicy czerwca'89 do Krakowa. Jeszcze jedna "porażka" Gdańska byłaby nie do zaakceptowania dla rządu.
czerwiec '89 - mysle, ze wszyscy krakowianie sa wdzieczni za tak wspaniala impreze w naszym miescie, a euro to tylko komercha :)

I właśnie ten fragment sprawia, że nie wierzę ani trochę w ten artykuł.

A wybiórcza odkąd pamiętam jest antyKrakowska.

aNouc 13.05.2009 09:07

Na prawdę wierzycie że dostaniemy?

Ja się nawet nie napalam że jestem przekonany że Chorzów (100%) i Kraków (99%) odpadli.

saklak1906 13.05.2009 09:34

Ale co maja obchody 89 z Euro 2012?.

Marszałek 13.05.2009 09:34

A co Wy się tak podniecacie, w którym mieście napierdalać się będą Turcy z Angolami?
Ja uważam,że naszym krakowskim interesem jest to,aby zbudowali nam stadion, adekwatny do naszych potrzeb.Czyli to co tam murują w tym momencie. Więc wystarczy nam lista rezerwowa. A gdzie będą te mistrzostwa to mnie to szczerze mówiąc mało obchodzi.Ani to naszemu miastu z tego powodu nie ubędzie ani nie przybędzie. Jak dla mnie mogą być w całości na Ukrainie lub przeniesione na Jamajkę.


Zastanawiające jest to ,ze wszystkie opcje polityczne nas jebią z góry w dól. Może czas reaktywować coś na
miarę austro wągier? Jakiś posłów stąd do wspólnego parlamentu by się wybrało:), pewnie mniej kasy by do nas nie płynęło a zyskalibyśmy na prestiżu. Bo jak ktoś tutaj wpadł na pomysł aby pokazywać Europie Chorzów, zabiedzony, rozjebany Śląsk to ja nie wiem czy dla naszego dobra pod taką władzą jest sens być. Nic dobrego z ich strony nas spotkać nie może raczej. Z takimi pomysłami przynajmniej. Może bazę noclegową zrobią w Bytomiu jeszcze:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl