Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Szkoła: zadania, wypracowania itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1716)

gackos 22.05.2009 16:57

Czy posiada ktoś może którąś z tych książek, bo potrzebuję do pracy magisterskiej, a strasznie ciężko je zdobyć w bibliotekach, a tym bardziej kupić?

"Rozwój rynku nieruchomości w Polsce na tle krajów wysoko rozwiniętych" Stanisław Belniak
"Vademecum developera" Kazimierz Kirejczyk, Jacek Łaszek
"Vademecum zarządcy nieruchomości" pod redakcją J. Brzeskiego

Najbardziej zależy mi w tej chwili na 2 pierwszych pozycjach, jak coś to piszcie na pw. Dzięki z góry.

rafalek 22.05.2009 19:38

Słuchajcie. Nie podejrzewam nikogo, aby był księdzem, biskupem, albo przynajmniej w seminarium, ale może uda się wam rozwiązać mój problem. Mam napisać Homilię na religię. Muszę znaleźć sobie jakiś fragment listów św Pawła i na jego podstawie napisac takie coś. I tu moja sprawa - jak sie to pisze? Czy to po prostu zwykly tekst, ktory nawiazuje do listu czy co? Proszę o pomoc bo sprawa jest dosyć pilna.

julo 22.05.2009 19:44

Poszukuje osoby która pomoże w napisaniu pracy.
kierunek skarbowość, temat dowolny - (jeszcze nie sprecyzowany)
ilośc stron ok. 15-17.
priv.

Pawel.Busko 22.05.2009 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez unpredictable_wislaczka (Post 731467)
1/f=1/x + 1/y f-ogniskowa x-odległość przedmiotu od zwierciadła y-odległość obrazu od zwierciadła
1/y=1/f - 1/x
1/y=1/30 - 1/60
1/y= 2/60 - 1/60
1/y= 1/60
y=60 cm

Dziękuje Ci bardzo;)

Wislak1906_TS 23.05.2009 11:34

Ja mam trochę łatwiejszy problem...
Mógłby ktoś podać wzory jak obliczyć drogę, prędkość i czas w ruchu jednostajnie opóźnionym?

Coś tak jak na przykład to:

t = s/v (Czas w ruchu jednostajnym prostolioniowym, gdzie / zastępuje kreske ułamową)

Z góry wielkie dzięki.

R33 23.05.2009 11:50

s = Vo * t - (1/2at^2)/2

Z tego sobie poprzekształcasz.
Jedynie czas musisz wyliczyc z równania kwadratowego(umiesz tak zrobić?)

devios 23.05.2009 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reksio33 (Post 732384)
s = Vo * t - (1/2at^2)/2

Coś tu poknociłeś. ma być tylko jeden raz 1/2... s=Vo*t-(at^2)/2 To jest poprawne.

No i V=Vo-at

R33 23.05.2009 13:38

No tak, za szybko pisałem

Blacha92 23.05.2009 14:39

Czy ktoś pisał może wypracowanie na taki bądz bardzo podobny temat Makbet - tyran, który zabił sen, bądz jest w stanie mi to napisać?

pozdi91 23.05.2009 17:06

Witam, korzystając z przerwy w meczu chciałem poprosić o pomoc. Mam do napisania wypracowanie z historii na temat przemian ustrojowych we Francji w latach 1814 - 1870. Bardzo proszę o wszelkie linki, które mogą mi pomóc, pozdrawiam.

Zola 24.05.2009 10:17

do usunięcia

Patka 25.05.2009 18:03

Posiada ktoś jakieś materiały (linki, dokumenty) nt. zastosowania komputerów i nowoczesnych technik w sporcie?
(wiem, są Google, ale chodzi o "coś więcej") ; )

someone_TSW 27.05.2009 20:56

Mógłby ktoś po krótce napisać o podobieństwach, różnicach, poglądach komunizmu i socjaldemokracji ?
Takie ogólne rzeczy ale konkretne. Dzięki z góry.

Ps. Na googlach wszystko opisane za szczegółowo...

WILU TS 27.05.2009 20:57

Poratuje ktoś Planem Badawczym na dowolny Marketingowy temat ? Będę bardzo wdzięczny:)

Wiselka1906PBZ 30.05.2009 08:59

Panowie mam do Was OGROMNĄ prośbę. Potrzebuje rozwiązania do tych zadań. One decydują o tym czy przejdę klase.
zad 1) Oblicz zdolności skupiające soczewek o ogniskowej :
a) 50 cm
b) 20 cm.

zad 2) Przedmiot AB umieszczono przed soczewką skupiającą w odległości f< x < 2f (na zdjęciu)
http://i39.tinypic.com/mvnw39.jpg

a) skonstruuj obraz przedmiotu AB
b) Podaj cechy tego obrazu

proszę żeby ktoś to przerysował i mi wytłumaczył.
z góry dziękuje !

unpredictable_wislaczka 01.06.2009 14:18

Nie wiem czy jeszcze są Ci rozwiązania potrzebne,ale napiszę :)

Ad.1 Wzór na zdolność skupiającą to Z=1/f f=50 cm czyli 0,5m
Z=1/0,5
Z=2 D
a w drugim przypadku gdy f=20cm czyli 0,2m
Z=1/0,2
Z=5 D

No a konstrukcje obrazów, to jak wpiszesz w google, to dostaniesz wszystkie możliwe. Wiem, bo sama szukałam,ale w książkach do fizyki też powinny być. Musisz tylko uważać, jak się konstruuje obrazy w soczewkach i zwierciadłach,żeby nie pomieszać :D
Mam nadzieję,że jeszcze udało mi się pomóc :)

Wiselka1906PBZ 01.06.2009 14:52

Dziekuje Bardzo :)

red01 02.06.2009 23:35

Jeśli ktoś mógłby pomóc ze zrobieniem prostej stronki w html-u złożonej z 3 części wg określonego kodu to proszę na priv co by tematu nie zaśmiecać.

DYRU 03.06.2009 11:42

Potrzebuję takie oto prace. ma ktoś coś gdzieś??

I. Jakie są organy egzekucyjne. Omów ich:
• właściwość miejscową,
• kto wykonuje czynności w sprawach egzekucyjnych,
• kto prowadzi nadzór nad czynnościami komornika,
• jakie są środki zaskarżenia w postępowaniu egzekucyjnym,
• kto i w jakich okolicznościach może złożyć skargę na czynności komornika,
• kiedy dojdzie do zbiegu egzekucji sądowej i administracyjnej.

II. Omów jakie znasz tytuły egzekucyjne. Co to jest klauzula wykonalności, kiedy i kto wydaje klauzulę wykonalności.

III. Omów jak przebiega egzekucja z nieruchomości.

fcz1985 04.06.2009 10:48

Potrzebuję w miarę szybko:
1. Ile atomów Cu znajduje się w 2 molach Cu2O?
a) 6.02 * 10^23 b) 18,06*10^23 c) 24,08*10^23

2. Gdzie jest więcej atomów w g wodoru cząsteczkowego czy w 32 g siarki?

3. Ile gramów tlenku siarki (IV) znajduje się w 44.8 dm^3 tego tlenku?

Edit:
Dobra, jestem mądry, już sobie sam poradziłem:-)

pff 10.06.2009 12:01

Mam pytanko:)

Robił ktoś prezentacje na temat konwergencji i/lub dywergencji kulturowej??

Na zarządzanie mi potrzebne....

Garbaż1906 13.06.2009 15:59

takie zadanko z analizy finansowej:
Ustalić zewnętrzne potrzeby kapitałowe, mając dane:
- planowane przychody ze sprzedaży usług 880tys.(10% wzrost),
- dotychczasowa działalność realizowana była przy majątku 320 tys. (w tym 120tys. to majątek trwały wykorzystany w 70%)oraz przy 10% udziale zobowiązań w pasywach,
- przwidywana marża zysku to 2%, a współczynnik opłacenia dywidendy 0,8.

gdyby komuś się nudziło i chciałby to zrobić to będe bardzo wdzięczny.

pozdi91 23.10.2009 21:22

Nieaktualne.

TSW Fanatyk 31.10.2009 14:48

Poszukuję osoby która zna się na elektronice (ukończyła jakaś szkołę albo jest na studiach związanych z elektroniką).

Jakby taka osoba się znalazła to prozę odezwać się na PRIV

NowaHutaWNH 03.11.2009 21:43

Potrzebuje rozprawki na dziś. Oferuję czteropak. Chętni priv.

Jachcik 19.11.2009 16:56

http://photos.nasza-klasa.pl/1631225...68be162f3.jpeg
Czy ktos, kto umie fizyke:P.. mógłby zrobić zadanie drugie z tej kartki z gr 2 ? ;)
Dzieki z góry,;D
Na czasie zależy

Ps;nie kopiuj go, tylko kliknij w niego.:), wtedy się włącza
Ale wrazie czego przepisałem jeszcze :
Oblicz przy jakiej szybkości pole kwadratu o boku 10m poruszającego się wzdłuż jednego z boków będzie o 50% mniejsze.

grzechu1991 19.11.2009 17:03

nie działa ten link^^

Wiselka1906PBZ 27.11.2009 23:18

http://i46.tinypic.com/24evtx3.jpg
bardzo ważne ! Jak by ktoś chciał pomóc to było by super.

janko04 28.11.2009 16:23

Mam stworzyć karte Menu na Obsługę Konsumenta. Robił ktoś kiedyś takie rzeczy? Jak tak to może podzieli się wiedzą, a jak nikt nie robił to wymyślcie mi jakaś fajną i oryginalną nazwę ( nie zboczoną itp) bo ja leże chory w domu i z myśleniem cięzko dzisiaj

Wiselka1906PBZ 29.11.2009 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiselka1906PBZ (Post 822700)
http://i46.tinypic.com/24evtx3.jpg
bardzo ważne ! Jak by ktoś chciał pomóc to było by super.

podbijam, browara stawiam jak ktoś pomoże ;p
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Agnieszka (Post 823249)
A co będzie jak trafi Ci się grupa A? :D

to się wymienię z koleżanką z ławki :P

Agnieszka 29.11.2009 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiselka1906PBZ (Post 823247)
podbijam, browara stawiam jak ktoś pomoże ;p

A co będzie jak trafi Ci się grupa A? :D

unpredictable_wislaczka 29.11.2009 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiselka1906PBZ (Post 822700)
http://i46.tinypic.com/24evtx3.jpg
bardzo ważne ! Jak by ktoś chciał pomóc to było by super.

Nie wiem czy jeszcze potrzebne ;)

Ad.1
O= 8 protonów, 8 elektronów, 8 neutronów
O2-= 8 protonów, 10 elektronów

Ad.2
1 przemiana alfa i później 2 beta -,bo:
218 - 4 =214
84 -2 = 82 to po przemianie alfa,a potem:
82+1=83 i 83+1=84, to po dwóch przemianach beta-

Ad.4
Pełna konfiguracja -> 1s2 2s2 2p6 3s2 3p3 (to wiadomo, pisze się razem,ale nie chciałam,żeby się zlało :D )
Skrócona -> [Ne] 3s2 3p3

Ad.5
To jest krzem Si , a ostatnia strzałka musi być do góry!

Test:

Ad.1
Promień atomu w danej grupie wzrasta wraz z rosnącą liczbą atomową, więc chyba odp. A
Ad.2
Odp. D

Ad.3
Odp. B

Ad. 5
Odp. A

p.s nad resztą muszę pomyśleć :P

Guralesko 29.11.2009 20:37

ogólnie to hardcore bo to zadanie na jutro . Bardzo proszę o pomoc !
1 Część - Przedstaw najlepszą i najgorszą formę inwestowania pieniędzy(Wykres)
2 Część - Przeprowadź symulację inwestycji
(kapitał na start 10 000 tys.zł)Inwestycja przez rok. Bardzo prosze o szybką pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . Z góry dziękuje.

StelmiOriginal 11.12.2009 19:34

Witam, mam sprawdzian z fizyki a ja nie rozumiem w ząb jak to rozwiązać, mam babke od fizyki co nie potrafi nic wytlumaczyc człowiekowi:

1.
a) oblicz wartość pierwszej prędkości kosmicznej dla Księżyca, jeśli jego promieć wynosi 1740km a masa1/81Mz ( Mz=6*10 do 24 potęgi kg)
b) oblicz prędkość ucieczki dla Księżyca

2. Wyjaśnij różnicę między siłą grawitacji a ciężarem ciała.

3.
a) Oblicz wartość I predkości kosmicznej dla Marda jeśli jego masa wynosi 0,11 Mz, a promień 0,53 Rz (I predkość kosmiczna dla Ziemi wynosi 7,9 km/s)
b) oblicz prędkość ucieczki dla tej planety

Błagam, zagrożenie tuż tuż.. :(

Piotrek1991 11.12.2009 20:28

Wujek gógle ratuje świat!
http://superfizyka.w.interia.pl/poleg1.htm
Dość logicznie wytłumaczone. Po prostu podstawiaj ;) G to stała grawitacji.
Powodzenia!
[FONT=Times New Roman][/FONT]

martin_6 12.12.2009 20:18

Słuchajcie ma ktoś streszczenie WOJNY PINGWINÓW Anatola France

Albo czy mógłby napisać krótkie stresczenie tej ksiązki bardzo potrzebuje na poniedziałek.Nigdzie na necie nie moge tego znaleźć.

PS Jak ktoś ma coś podobnego zwiazanego z innym dziełem tego autora to też bardzo chetnie wezme, bo pisze w ogóle taka prezentacje na jego temat wiec wszystko sie przyda...

Arkas 13.12.2009 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 829340)
Słuchajcie ma ktoś streszczenie WOJNY PINGWINÓW Anatola France

Albo czy mógłby napisać krótkie stresczenie tej ksiązki bardzo potrzebuje na poniedziałek.Nigdzie na necie nie moge tego znaleźć.

PS Jak ktoś ma coś podobnego zwiazanego z innym dziełem tego autora to też bardzo chetnie wezme, bo pisze w ogóle taka prezentacje na jego temat wiec wszystko sie przyda...

Nie chodzi ci przypadkiem o "Wyspę pingwinów"?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_Pingwin%C3%B3w

michal1994 13.12.2009 15:24

mam napisać reportaż na dowolny temat jeśli ktoś coś takiego pisał proszę o wrzucenie.

Kamson 13.12.2009 23:54

Niech mi ktoś tak zrobi na szybciocha:
Skrzynia leży na podłodze. Oblicz wartość: jej ciężaru, siły nacisku na podłoże oraz siły sprężystości podłoża. Przyjmuję jednostkę 15N - 1cm.

a) m = 3kg

Nie mam już do tego głowy a chce mieć dobry podkład do innych zadań...

wislak_92 14.12.2009 10:23

Ogarnia tu ktos C++? Mam takie zadanie:

program w ktorym podajesz wspolrzedne 3 punktow A B C a program ma policzyc dlugosc tych dcinkow wyliczyc czy to jest trojkat podac jego pole i obwod, zrobione to ma byc w funkcji.

Nie posiada ktos przypadkiem owego programu?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl