Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Transfery - Zagranica (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=168)

maksinho 08.11.2009 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kosaTS (Post 814050)
http://chelsea.pl/news_8316.php
Zakaz transferowy dla Chelsea zawieszony

Trochę im przywalili z czasem bo do 2011 roku to hoho.. Ale kara powinna być chociaż dwa najbliższe okienka transferowe. :foch:

flamengista 16.01.2010 15:29

Klasa po k.rewsku... Tfu, chciałem powiedzieć - królewsku:

http://sport.interia.pl/raport/Barce...walida,1425175

Cóż, klasa Realu chyba do czegoś zobowiązuje. Najwyraźniej Florentino Perez o tym zapomina.

Pan Jotka 02.02.2010 22:32

http://sport.wp.pl/kat,1750,title,Pe...wiadomosc.html

Real to jednak chory organizm. Jak chca grac młodzieżą to po kiego chuja kupuja po pieciu nowych napastników i pomocników co sezon??? A myślałem ze tylkow Wisłe głowa co poniektórych działaczy boli...

Marszałek 03.02.2010 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 850189)
http://sport.wp.pl/kat,1750,title,Pe...wiadomosc.html

Real to jednak chory organizm. Jak chca grac młodzieżą to po kiego chuja kupuja po pieciu nowych napastników i pomocników co sezon??? A myślałem ze tylkow Wisłe głowa co poniektórych działaczy boli...

Hiszpanie to nie są jacyś ginganci myśli. Goście mają ten problem,że muszą duże raty kredytów spłacać(gotowką tego cyrku nie kupili) dlatego kombinują na zasadzie kupić,zarobić a gwiazdy zostawić. Los tych młodych jest taki,że grają,bo klub chce ich wypromować i sprzedać z zyskiem. Zarobek zawsze jakiś to jest,ale i tak mniejszy niż w przypadku koszulek Ronaldo czy Benzemy. Ot,tak to widzę. Ciężko to wszytko pogodzić i stąd te śmieszne sytuacje. Poza tym nie widzę w budowaniu tego zespołu myśli. Znaczy myśl jest taka. Jakby Chińczycy płacili dobrze za udział w jakimś turnieju przez nich organizowanym w czasie półfinału LM to Real zaraz by kopał się u Skośnych,a nie grał w LM. Zresztą żeby był to jakiś silny zespół.

flamengista 08.05.2010 21:50

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html

W skrócie: Messi, 120 mln funtów.

grzesiek632 19.05.2010 12:41

No to szykuje nam się "Borussia Dortmund PL"

Piszczek będzie grał z "Kubą" w Borussii!
Borussia Dortmund będzie najbardziej polskim klubem w 1. Bundeslidze. Klub Jakuba Błaszczykowskiego podpisał trzyletni kontrakt z Łukaszem Piszczkiem! A przecież lada dzień szeregi BVB zasili gwiazda Lecha Poznań - Robert Lewandowski.

- Łukasz rozwinął się bardzo dobrze i jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem - powiedzał dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc. Piszczek, grający ostatnio w Herthcie Berlin, związał się z klubem z Dortmundu umową ważną do 30 czerwca 2013 roku. Polska kolonia w Dortmundzie byłaby jeszcze większa, ale Sebastian Tyrała odszedł do VfL Osnabrueck.
Transfer Piszczka to tylko jeden z przejawów "wietrzenia" kadry Borussii. Oprócz umowy z Polakiem, niemiecki klub podpisał kontrakt ważny do czerwca 2014 roku z Australijczykiem Mitchellem Langerakiem (zastąpi Marka Zieglera, który odszedł VfB Stuttgart), bramkarzem Melbourne Victory. Borussię zasilił także japoński talent - pomocnik Shinji Kagawa (Cerezo Osaka). Z kolei do MSV Duisburg przeniósł się Julian Koch. Możliwe, że Westfalię opuszczą także: Nelson Valdez, Tamas Hajnal, Dimitar Rangelov i Florian Kringe.


O ile nie odejdzie Kuba Błaszczykowski. Ciekawie to będzie wyglądało. Na prawej pomocy Kuba, na prowej obronie Piszczek a w ataku Lewandowski. I mamy już trzon reprezentacji na Euro 2012 ;)

For_FuN_ 19.05.2010 13:33

Super sprawa. Jeszcze podobno Obraniak rozmawia z Borussia, wtedy to juz wogole ;).

Lewandowski nie bedzie tam gral, bo wystarczy popatrzec na napastnikow(Barrios, Zidan, Valdez) i systemem jakim gra klub z Dortmundu. Bedzie pewnie pierwszym lub drugim rezerwowym, jesli chodzi o atak.

rafalek 19.05.2010 13:42

FC Barcelona dokonała już pierwszego transferu - do klubu za 40 mln € został sprowadzony napastnik Valencii - David Villa

przemek1902 19.05.2010 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 901813)
Super sprawa. Jeszcze podobno Obraniak rozmawia z Borussia, wtedy to juz wogole ;).

Lewandowski nie bedzie tam gral, bo wystarczy popatrzec na napastnikow(Barrios, Zidan, Valdez) i systemem jakim gra klub z Dortmundu. Bedzie pewnie pierwszym lub drugim rezerwowym, jesli chodzi o atak.

no i tutaj w błędzie jesteś - Valdez nie spełnia pokładanych nadziei i ma być sprzedany, a Zidan ma kontuzję i moze pauzować az do wrzesnia. Jedynie Barrios strzela jak nieokrzesany. Lewy w opinii trenera pasowałby do Borussi jak ulał, maja nawet przejsc na stary system 4-4-2 z 2 napastnikami.

For_FuN_ 19.05.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez przemek1902 (Post 901823)
no i tutaj w błędzie jesteś - Valdez nie spełnia pokładanych nadziei i ma być sprzedany, a Zidan ma kontuzję i moze pauzować az do wrzesnia. Jedynie Barrios strzela jak nieokrzesany. Lewy w opinii trenera pasowałby do Borussi jak ulał, maja nawet przejsc na stary system 4-4-2 z 2 napastnikami.

Zobaczymy, kto ma racje ;), bo po nazwiskach jest 4 czwartym napastnikiem tego klubu. Ja obstawiam, ze nie bedzie wiele gral. Juz Matusiak pasowal(podobno) tez do koncepcji trenera, a co sie potem okazalo...

mitmichael 19.05.2010 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 901831)
Zobaczymy, kto ma racje ;), bo po nazwiskach jest 4 czwartym napastnikiem tego klubu. Ja obstawiam, ze nie bedzie wiele gral. Juz Matusiak pasowal(podobno) tez do koncepcji trenera, a co sie potem okazalo...

Zapomnieliscie, ze Borussia ma jeszcze dwoch innych znanych i wcale nie gorszych zawodnikow od Zidana czy Barriosa - chodzi mi dokładnie o Kevina Großkreutza i Dimitara Rangelova. Oni tez walcza o podstawowy skład tak wiec i z nimi Lewandowski bedzie konkurował i wcale nie musi tego pojedynku wygrac. Zobaczymy jak to sie wszystko potoczy. Piszczek z tego co ostatnio pokazywał moze miec pewne miejsce w składzie podobnie jak Kuba Błaszczykowski a z Lewandowskim moze byc roznie. Ubedzie mu jeden konkurent ale bedzie miał innych. Co do Polskiej Borussii wiazany z tym klubem jest rowniez Dariusz Dudka, ktory podobno ma tez oferty z Werderu Brema. Moze niedługo wyjsc, ze bedzie 5-ciu a nie 3-ech polskich zawodnikow w BVB. Piszczek, Kuba, Lewandowski, Dudka, Obraniak ;) Pozyjemy, zobaczymy.

masterlag 19.05.2010 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 901900)
Zapomnieliscie, ze Borussia ma jeszcze dwoch innych znanych i wcale nie gorszych zawodnikow od Zidana czy Barriosa - chodzi mi dokładnie o Kevina Großkreutza i Dimitara Rangelova. [...].

Großkreutz chyba częściej grał na skrzydle, nie? Tak mi się coś kojarzy jak widziałam kilka meczy na Eurosporcie ;)

Poza tym, Barcelona w końcu sfinalizowała transfer Villi. Dziwię się, że nie zrobili tego rok temu... Taka głupota bym powiedziała troche... Mimo wszystko, ten zawodnik powinien się wkomponować do składu Barcy perfekcyjnie, o wiele lepiej niż Ibra. Ale zobaczymy jak będzie w praniu.

Swoją drogą, to szybko nawet to wszystko ruszyło. A u nas (w Wiśle) pewnie sie obudzą w sierpniu...

Proud 19.05.2010 18:00

Ciekaw jestem czy prawdą jest zainteresowanie Barcelony Fabregasem i Torresem. O ile ten drugi jest dla mnie doskonałym napastnikiem i idealnie pasowałby do tego klubu, to do Fabregasa mam wątpliwości. Nie dlatego, że stylem nie pasuje, czy jest słaby...ale coś za dużo tych małych zawodników w środku pola. Xavi i Iniesta są lepsi od Cesca, a Toure i Keita stanowią dla nich świetne uzupełnienie.
Osobiście nie wymieniłbym Cesca za Toure.

Ale...Xavi, Iniesta, Messi, Torres, Villa...kur** masakra :D

Donki 19.05.2010 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 901911)
Großkreutz chyba częściej grał na skrzydle, nie? Tak mi się coś kojarzy jak widziałam kilka meczy na Eurosporcie ;)

Tak Großkreutz gra na lewym skrzydle :-p

Kamson 21.05.2010 19:01

Arsenal pozyskał Chamakha na zasadzie wolnego transferu.
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
Ale jak słucham takie gówniane teksty
Cytat:

- Bez żadnego wahania mogę powiedzieć, że Arsenal to mój ulubiony klub. Ta drużyna i jej historia sprawiły, że marzyłem o transferze do niej. Byłem jej fanem od dziecka. Jestem podekscytowany, że będę miał okazję występować na Emirates Stadium przed kibicami Arsenalu. Słyszałem wiele wspaniałych rzeczy o nich i nie mogłem się doczekać momentu, w którym ubiorę koszulkę Kanonierów. Zrobię wszystko, żeby wspomóc ten klub, klub, którego od zawsze byłem kibicem - dodał reprezentant Maroka.
to mi sie k**wa niedobrze robi.

I to czego brakowało Barcelonie, czyli David Villa za 40mln€
http://sport.interia.pl/raport/Barce...-barcy,1482255

ToTylkoJa 21.05.2010 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 901916)
Ciekaw jestem czy prawdą jest zainteresowanie Barcelony Fabregasem i Torresem. O ile ten drugi jest dla mnie doskonałym napastnikiem i idealnie pasowałby do tego klubu, to do Fabregasa mam wątpliwości. Nie dlatego, że stylem nie pasuje, czy jest słaby...ale coś za dużo tych małych zawodników w środku pola. Xavi i Iniesta są lepsi od Cesca, a Toure i Keita stanowią dla nich świetne uzupełnienie.
Osobiście nie wymieniłbym Cesca za Toure.

Barca powinna kupić Cesca. Powodów jest sporo. W systemie gry Barcelony jest dwóch rozgrywających na boisku (Xavi i Iniesta). Gdy jeden z nich wypada, to nie ma go kto zastąpić. Cesc byłby idealne. Toure to DM, a Keita to nie ten poziom (dobry w odbiorze, ale w rozegraniu już mu sporo brakuje). Dlatego Fabregasie- przybywaj! Barcelona jak zwykle będzie chciała grać na 3 frontach (liga, LM, CdR). Więc 3 piłkarzy (Iniesta, Xavi, Cesc) na 2 pozycje, to idealne rozwiązanie. W sezonie jest do rozegrania ok 60-70 spotkań (wliczając reprezentację). Wszyscy trzej nagraliby się wystarczająco. Poza zwykłą rotacją, dochodzą kontuzję (często łapie je Iniesta), zawieszenia za kartki itp.

Chciałbym aby w Barcelonie w napadzie grało trio: Torres - Villa - Messi. To by była miazga. Na rezerwie Jeffren - Bojan - Pedro. W razie potrzeby Iniesta mógłby iśc na lewy atak (dlatego potrzebny jest Cesc).

Villa, Cesc, Torres, prawy obrońca- 4 transfery spokojnie wystarczą na przyszły sezon.
Pozbyłbym się: Chygra, Henry, Keita, Zlatan(ale tylko w przypadku przyjścia Torresa. Inaczej bym go zostawił)

---Torres, Villa, Messi---
-----Iniesta, Xavi-----
----------Toure----------
Abidal,Puyol,Pique,Alves
----------Valdes---------

qchar90 21.05.2010 19:37

Cesc jest Barcelonie potrzebny gdyz Iniesta ostatnio bardzo czesto kontuzje łapie, a Xavi juz nie da rady grac kazdego meczu od 1 do 90 minuty, tez musi miec odpoczynek. Tylko ciekawe czy przyjdzie do Barcelony w tym sezonie, pewnie Laporta bedzie do tego dazyl. Mam wielka nadzieje ze Yaya Toure nigdzie nie odejdzie, on jest Barcelonie potrzebny.

tofik 21.05.2010 19:37

To mi wygląda jak skład z jakiegoś FMA. :D A Torresa skąd żeś wytrzasnął ? Mając Ibrę i Villę i 200 milionów długu.

BTW. Nie podoba mi się, że Pep nie jest przekonany do Yaya Toure. Przecież to jest prze koleś jak na 1.9 jest zwinny, świetny technicznie i masakruje odbiorem piłki.

ToTylkoJa 21.05.2010 19:51

Real ma jeszcze wieksze długi i jakoś daje rade. Poza tym Barca w ostanim okresie miała więcej przychodów, niż wydatków (tak wynika z raportów przedstawionych przez klub).
Torres sam nie raz mówił, że chętnie zagrałby w Barcelonie. Dał również do zrozumienia, że wyrwałby się z PS, ponieważ jest to siłowa liga, co mu za bardzo nie odpowiada. Ponoć Rosell chce, aby Torres był jego kartą przetargową w wygraniu wyborów na prezydenta.
I zaznaczyłem- widziałbym Torresa, gdyby odszedł Zlatan.

Może i skład jak z FM-a, ale całkiem blisko realizacji-brakuje tylko jednego ogniwa- Torresa :D

tofik 21.05.2010 20:58

A gdzie w tym wszystkim "Checks" Fabregas ? :D

ToTylkoJa 21.05.2010 21:28

Póki co na ławce. Ale spotkań do grania mu nie zabraknie, sezon długi, sporo meczów. Odpoczynek, kartki, kontuzje Iniesty i Xaviego.

mitmichael 21.05.2010 22:33

Fabregas nigdzie nie odchodzi - zostaje u nas w Londynie :P Przynajmniej nie teraz

Kamil 22.05.2010 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 902810)
Arsenal pozyskał Chamakha na zasadzie wolnego transferu.
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
Ale jak słucham takie gówniane teksty

to mi sie k**wa niedobrze robi.

wiem ze z polski, ale nie moglem wytrzymac
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
:lol:
ciekawe co by było gdyby odszedl jednakj w ostatniej chwili gdzie indziej :D

Kamson 22.05.2010 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 903111)
wiem ze z polski, ale nie moglem wytrzymac
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
:lol:
ciekawe co by było gdyby odszedl jednakj w ostatniej chwili gdzie indziej :D

Przypomniałby sobie, że jednak od dziecka kibicował drużynie X, nawet miał ich szalik sprzed 20 lat ale gdzieś zgubił, oczywiście kibice tego klubu należą do światowej czołówki i zawsze marzył żeby dla nich grać...

Sprzedajne k**wy...

ten tekst Lewandowski zna na pamięć oczywiście?
Cytat:

Wir zieh'n vergnügt und froh dahin,
schwarz-gelb ist unsere Tracht.
Wir haben stets einen heiteren Sinn,
sind lustig, nie verzagt.
Wir kennen eine Feindschaft nicht,
wir schaffen Hand in Hand.
Stets ruhig Blut, ein froh' Gesicht
ist jedem wohlbekannt.
ref.
Wir halten fest und treu zusammen,
Hipp-Hipp-Hurra! Borussia!
Vor keinem Gegner wir verzagen,
Hipp-Hipp-Hurra! Borussia!
:lol:

szprotson 22.05.2010 13:54

Jose w Realu, Figo II trener. To są transfery!;]
HALA MADRID

Wasiu 22.05.2010 18:31

http://sport.interia.pl/raport/repre...turcji,1482459

Michał Żewłakow w tureckim Ankaragucu. Ciekawe czy dobrze przemyslal ten wybor.

Mourinho888 23.05.2010 21:07

http://pilkarskiekomentarze.com/news.php?extend.192.8
Transfery: David Villa w Barcelonie - prezentacja (video)

arrosmay 25.05.2010 16:18

Fran Merdia - wychowanek Barcelony (o ile się nie myle) i obecnie jeden z najbardziej przyszłościowych "Dzieci Wengera" odchodzi za free do Atletico.
Adriano wraca do Serie A, a konkretnie do Romy. Zobaczymy jak przysłuży mu się gra w rodzimej lidze :)

MCX 05.06.2010 14:40

http://www.sport.pl/pilka/1,96012,79...e__ale_za.html

Jak to możliwe, że ma zapisaną w kontrakcie kwotę odstępnego 3 miliony euro, a prezes go za tyle nie puści "bo nie"?

Maciuś 05.06.2010 16:39

Wedlug mnie dziennikarze cos pokićkali. Albo nie ma klauzuli.

pan Dudi 05.06.2010 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 909296)
http://www.sport.pl/pilka/1,96012,79...e__ale_za.html

Jak to możliwe, że ma zapisaną w kontrakcie kwotę odstępnego 3 miliony euro, a prezes go za tyle nie puści "bo nie"?


To nie jest możliwe. Nie ufaj za bardzo dziennikarzom wyborczej. Jeśli ma klauzulę, to nie ma dyskusji, jeśli ktoś jest zdecydowany wyłożyć kwotę w niej zapisaną.

bridgeburner 05.06.2010 18:00

Nie tak do końca
Bo jeżeli klub nie ma kasy na płatność jednorazową
to klauzuli nie mozna zastosować w przypadku płatności ratalnej

tofik 16.06.2010 10:19

Ciekawy biznes zrobili Szwajcarzy z YBB. Wyciągnęli reprezentanta WKS Seydou Doumbia z Kashiwa Reysol za 120 k euro, by sprzedać go do CSKAA za 9 milionów euro. Zawodnik wypalił jak torpeda strzelając 30 goli w 32 meczach ligowych.

Wasiu 28.06.2010 09:41

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/inn...wiadomosc.html

Costly znowu robi problemy. Cale szczescie, ze jednak do nas nie przyszedl.

KoPer 02.07.2010 12:27

http://www.90minut.pl/news/127/news1...-FC-Porto.html

murray 02.07.2010 18:56

Benayoun w Chelsea
http://www.telegraph.co.uk/sport/foo...-Benayoun.html

Yaya Toure w Manchesterze City
http://www.telegraph.co.uk/sport/foo...Barcelona.html

flamengista 06.07.2010 12:03

Jeśli to nie jest fotomontaż:

http://www.weszlo.com/news/5196

to Milan musi szukać nowego pomocnika. A Pączka Roniego wypożyczyć do Rio de Janeiro, do obsługi churrascairii.

szprotson 06.07.2010 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 929069)
Jeśli to nie jest fotomontaż:

http://www.weszlo.com/news/5196

to Milan musi szukać nowego pomocnika. A Pączka Roniego wypożyczyć do Rio de Janeiro, do obsługi churrascairii.

na tym blogu sa jeszcze 2 lepsze zdjecia R10

Ciekawe czy Niemcy po MŚ opuszczą Bundeslige...

Marszałek 06.07.2010 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 929072)
na tym blogu sa jeszcze 2 lepsze zdjecia R10

Ciekawe czy Niemcy po MŚ opuszczą Bundeslige...

Niemcy dlatego są silni,bo odgrywają kluczowe role w swoich klubach w dość silnej lidze. Odwrotność Anglików. Niemcy wcześniej także odnosili sukcesy niemniej jaiegoś wieliego exodusu nie było. Podejrzewam,że teraz będzie podobnie.

Co do Ronaldinho. Facet jest już na emeryturze i chyba zbytnio mu się już nic nie chce. Niemniej ciekawe jest to,że obecnie nie ma żadnego dobrze rokującego Brazylijczyka grajacego w Europie. Elano i jemu podobni z Wschodu Europy to nie te buty. Kaka - przemilczmy. Dawniej było pełno zastepów wybitnich piłkarzy,Romario.Ronaldo,Rivaldo,Ronaldinho. A obecnie?nikt tak naprawdę.

flamengista 06.07.2010 15:37

Tak, kreowani na gwiazdy Renato Augusto i Pato grają przyzwoicie, ale nie zachwycają. Neymar to melodia przyszłości.

Mają oczywiście wielu świetnych zawodników, ale tych megagwiazd brakuje. Co widoczne było na mundialu. Sam Kaka bez formy to za mało.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl