![]() |
Może głupie pytanie ale podrzuci mi ktoś wzór na AGH żeby sobie rekreacyjnie policzyć?;] Mam wszystko co mnie interesuje poza wzorem;]
|
Cytat:
G - majca lub fizyka (głównie) J - język obcy |
|
Co polecacie na AGHu z geo rozsz 52% i niemieckim podst 64%? (490 pkt)
Tak zeby nie tylko sie dostac ale jeszcze jako tako utrzymać tam |
Dobra, szukam ewentualnej alternatywy dla AiR na AGH (mam 910 punktów, a w poprzednim roku przyjmowali od 930 :) )
O fizyce technicznej lub telekomunikacji może ktoś coś powiedzieć? Ten pierwszy kierunek byłby dla mnie fajny, bo lubię fizykę na poziomie teoretycznym, a tego byłoby tam pewnie więcej, ale znowu trochę pragmatycznie też trzeba do tego podejść ;) |
Cytat:
PS. Nie kieruj się progami z zeszłego roku. Tegoroczna matura była trudniejsza, więc progi mogą być niższe. |
Jest ktoś z Państwowej Wyższej szkoły zawodowej w Tarnowie, na kierunku Ekonomia (o specjalności Rachunkowość i finanse) od ilu pkt mniej więcej przyjmują??
|
Szukam opcji rezerwowej. Mam szansę dostania się na PK na Inżynierię Środowiska przy 55% rozszerzonej geogr, 72% podst matma? Jak to tam wogóle jest? Ciężko?
Oraz może ktoś powiedzieć coś nt. Inżynierii bezpieczeństwa? |
Cytat:
Jak się będziesz uczył na bez problemów się utrzymasz. |
I jeszcze jedno pytanie: dajmy na to że nie daj Boże nigdzie się nie dostanę. I co teraz? Czekam na kolejne rekrutacje czy jest możliwość że mogę złożyć papiery na jakiś inny kierunek gdzie będzie wolne miejsce?
|
Cytat:
Podbijam pytanie, nigdzie jasno tego nie określili, a przecież taka sytuacja jest bardzo możliwa... |
Do wojny, było tak, że jak się nie dostałes to czekałes na kolejna rekrutacje, ewentualnie robiłes to co kazali, bo czasem sie zdarzają jakies szalone nabory dodatkowe, wpisy na wolne miejsca itp itd
|
Przed chwilą o tym czytałem teraz nie moge znaleźc linku docelowego ale na AGHu jak i na PK jest tak, że jeżeli się nie dostaniesz na preferowane kierunki, to możesz złożyc podanie na ten wydział na którym zostały jeszcze wolne miejsca, czyli pewnie jakieś mechaniki itp z tego co widziałem to tam miejsca wolne były. Do tego możesz się ubiegac o przyjęcie na studia niestacjonarne, o ile kogoś to oczywiście rajcuje.
|
Cytat:
|
Nikt nie mial do czynienia z matematyka na UEKu ? :) 3lata temu nie dotrwalem do 2semestru i nie zdazylem sie z nia spotkac :P
|
Ja miałem, na finansach. Nic strasznego, prędzej czy później każdy zdeterminowany zalicza.
|
No wlasnie na ekonomi w pierwszym semestrze tylko jest 24w/24ćw i tego sie boje najbardziej :D
|
Nie wiem jak jest do końca na ekonomii, bo jak już pisałem ja jestem na finansach. W każdym razie zwykła matematyka u mnie ograniczała się do funkcji cyklometrycznych, algebry (przestrzenie, macierze) i analizy (pochodne, szeregi, całki). Trudniejsze mogą się okazać przedmioty bardziej sprecyzowane, jak np. matematyka finansowa (na ekonomii jest chyba ekonomia matematyczna), statystyka, ekonometria. Zresztą wszystko zależy od chęci, no i od tego na jakiego wykładowcę się trafi :) Powodzenia,
|
Cytat:
Cytat:
Natomiast na GiGu to zarządzanie w przemyśle. Na pewno trudniejsze od tego na Zarzadzaniu(są te typowe politechniczne kierunki jak: Mechanika, Wytrzymałość materiałów, Automatyka)... Ale chyba też lepsze możliwości pracy. To Zarzadzanie na Wydziale Zarządzania to prawie to samo co Zarządzanie i Marketing tak strasznie popularne ostatnimi czasy. Wydaje mi się że rynek jest już nasycony tymi absolwentami. Dlatego ja jak miałbym wybierać to wybrałbym to na GiGu. Ale to Twoja decyzja, zależna od tego co chcesz w życiu robić. :-) pozdrawiam ps: jak będziesz chciał coś bardziej szczegółowo to mogę się dowiedzieć,albo skontaktować Cię z kimś, bo mam znajomych na obu kierunkach. |
Powie mi ktoś kiedy kończy się rejestracja elektroniczna na PK? Bo albo jestem ślepy albo nie widzę i sa tylko informacje co i do kiedy trzeba robić po zarejestrowaniu elektronicznym. UEK jest do 7, AGH do 9 i byłbym wdzięczny za datę PK:]
|
Mam pytanie. Orientuje się ktoś czy jak ktoś się nie dostanie na UP na dzienne, to automatycznie kandyduje na zaoczne?
|
Cytat:
do 8 lipca |
Dzięki wielkie. Nie mam chyba szczęście do tej strony PK. Jest tam "przegląd" wszystkich kierunków coś ala UEK http://nowa.uek.krakow.pl/pl/edukacj...daktyczna.html czy AGH http://www.agh.edu.pl/pl/studia/stud...cjalnosci.html ? A jeśli nie na PK to interesował by mnie taki przegląd z średnio długim opisem na jakiejkolwiek stronce bo przeglądanie każdego osobno to trochę żmudna robota. Obiecuje że to już wszystko ;)
|
To ja za to nie mogę nic na AGH znaleźć.
Na Inżynierię środowiska co oni tam liczą? I jak z dostaniem się? |
Wos rozszerzony 60%
Niemiecki podstawa 84% Polski podstawa 59% Jest szansa dostać się gdzieś na politologie/socjologie/europeistyke ? |
Wos rozszerzony 60%
Niemiecki podstawa 84% Polski podstawa 59% Jest szansa dostać się gdzieś na politologie/socjologie/europeistyke ? |
Cytat:
Może ktoś coś wiecej napisać o poszczególnych kierunkach, gdzie najłatwiej sie utrzymac, rozumiem że zarządzanie, ale napisz coś wiecej jak jest na tych kierunkach z fizyką oraz matematyka, bo przyznaje ze z tych przedmiotow bylem najslabszy w LO i nie wiem czy nie porywam sie z motyką na słońce. Pojawia sie na tych kierunkach chemia? Prosze o jak najwiecej informacji |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Na AGH istnieje możliwość zapisania się na dodatkowe zajęcia, coś w rodzaju korepetycji, a jeśli ktoś olewa, to też nic się nie dzieje, trzeba tylko podpisać się na liście, bo uczelnia dostaje za to hajs.
|
Cytat:
PS Stary, jak sie zepniesz to się nauczysz i tyle. Zaczynając od zera czeka cię dużoooo więcej pracy. |
Uff złożyłem podania do szkół teraz tylko ciekawe czy kasa im na czas dojdzie ;D Życzę powodzenia Wiślackiej Braci;)
|
Fakt jest taki, że są wykładowcy - buce, u których trzeba się spiąć naprawdę poważnie, ale nie ma tak, żeby Cię wywalili, jeśli będziesz prosił, chodził, starał się itd. Jeśli olejesz sprawę - wtedy wylatujesz. I tak jest wszędzie, może poza topowymi kierunkami w stylu medycyna, czy prawo. Ja studiuję na AGH, kierunek nieścisły :D i radzę sobie świetnie, choć wcale nie uczę się jakoś szczególnie dużo. Mam co prawda jeden strup na wrzesień, ale student bez "kampanii wrześniowej" to nie student :P
Powodzenia AGHuje w rekrutacji :D |
Cytat:
W zależności na jakim wydziale interesuje cię Inżynieria Środowiska (jest na 3 wydziałach) to brane są różne przedmioty pod uwagę jak przedmiot główny. Na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii uwzględnia się wyniki z następujących przedmiotów (pod uwagę brany jest najwyższy wynik): matematyka lub fizyka lub chemia lub informatyka lub biologia lub geografia. Jako, że kierunek ten jest tak zwanym "kierunkiem zamawianym" to najlepsi dostają stypendia 800 PLN miesięcznie już od pierwszego semestru. Na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii w zeszłym roku trzeba było mieć 476 pkt. (na 1 000 możliwych) aby się dostać. |
jest ktos studiujący zarzadzanie na Wyzszej Szkole Handlowej lub gospodarke przestrzenna na Krakowskiej Akademii zeby mogl napisac to i owo o tych kierunkach.
|
Tylko ja mam problemy z zaksięgowaniem wpłaty na politechnice? Przelew poszedł w piątek, na AGH-u kasa na drugi dzień, na Politechnice dalej mam "druczek".
|
Jak to jest z tymi rekrutacjami np. składam papiery na UEK na turystykę, nie przyjmą mnie w pierwszej rekrutacji to co wtedy czekam na drugą, jestem tam automatycznie przenoszony czy od nowa muszę składać - nie znam się na tym i jeszcze jedno przykładowo składam na 3 kierunki na jednej uczelni - płacę raz np. 80 zł czy 3 razy 80 zł. Można wpłacać kasę osobiście ??
Kiedy są drugie rekrutacje na UEK AGH. Z góry dzięki za odpowiedź. |
Wybiera się ktoś na mechatronike na AGH?
|
Jak nie dostanę się na główny kierunek na AGH a dostanę na któryś alternatywny to od razu wbijam na ten alternatywny? Jak to jest?
Czy czekam na II rekrutację? I kiedy ona jest bo nie mogę tego znaleźć... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl