Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Studia/Po maturze => życie i sprawy studenckie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=157)

UniaTarnówZKS1928 02.07.2010 22:27

Może głupie pytanie ale podrzuci mi ktoś wzór na AGH żeby sobie rekreacyjnie policzyć?;] Mam wszystko co mnie interesuje poza wzorem;]

murray 02.07.2010 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 926173)
Może głupie pytanie ale podrzuci mi ktoś wzór na AGH żeby sobie rekreacyjnie policzyć?;] Mam wszystko co mnie interesuje poza wzorem;]

http://www.agh.edu.pl/pl/kandydaci/s...acjonarne.html

G - majca lub fizyka (głównie)
J - język obcy

konrad 02.07.2010 22:34

http://www.agh.edu.pl/pl/kandydaci/s...acjonarne.html

Svartis 02.07.2010 22:40

Co polecacie na AGHu z geo rozsz 52% i niemieckim podst 64%? (490 pkt)
Tak zeby nie tylko sie dostac ale jeszcze jako tako utrzymać tam

martin_6 02.07.2010 22:47

Dobra, szukam ewentualnej alternatywy dla AiR na AGH (mam 910 punktów, a w poprzednim roku przyjmowali od 930 :) )
O fizyce technicznej lub telekomunikacji może ktoś coś powiedzieć? Ten pierwszy kierunek byłby dla mnie fajny, bo lubię fizykę na poziomie teoretycznym, a tego byłoby tam pewnie więcej, ale znowu trochę pragmatycznie też trzeba do tego podejść ;)

murray 02.07.2010 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 926192)
Dobra, szukam ewentualnej alternatywy dla AiR na AGH (mam 910 punktów, a w poprzednim roku przyjmowali od 930 :) )
O fizyce technicznej lub telekomunikacji może ktoś coś powiedzieć? Ten pierwszy kierunek byłby dla mnie fajny, bo lubię fizykę na poziomie teoretycznym, a tego byłoby tam pewnie więcej, ale znowu trochę pragmatycznie też trzeba do tego podejść ;)

W zasadzie każdy kierunek na samogłoskach sprowadza się do tego samego. Ja bym Ci polecał informatykę (sam się tam wybieram) lub właśnie telekomunikację. Chyba, że interesuje Cię robota w przemyśle - w takim razie skieruj swoje zainteresowanie na mechatronikę. Bardzo rozwojowy kierunek, tylko, że na dzień dzisiejszy praca w zawodzie możliwa za granicą (przemysł samochodowy, albo coś z mikroprocesorami).

PS. Nie kieruj się progami z zeszłego roku. Tegoroczna matura była trudniejsza, więc progi mogą być niższe.

kubawislak 02.07.2010 23:33

Jest ktoś z Państwowej Wyższej szkoły zawodowej w Tarnowie, na kierunku Ekonomia (o specjalności Rachunkowość i finanse) od ilu pkt mniej więcej przyjmują??

Arkas 03.07.2010 00:19

Szukam opcji rezerwowej. Mam szansę dostania się na PK na Inżynierię Środowiska przy 55% rozszerzonej geogr, 72% podst matma? Jak to tam wogóle jest? Ciężko?
Oraz może ktoś powiedzieć coś nt. Inżynierii bezpieczeństwa?

Proud 03.07.2010 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Svartis (Post 926188)
Co polecacie na AGHu z geo rozsz 52% i niemieckim podst 64%? (490 pkt)
Tak zeby nie tylko sie dostac ale jeszcze jako tako utrzymać tam

Może Inżynieria Środowiska na jednym z trzech wydziałów, albo jeszcze łatwiejszy kierunek: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji np na GiGu.

Jak się będziesz uczył na bez problemów się utrzymasz.

Arkas 03.07.2010 09:19

I jeszcze jedno pytanie: dajmy na to że nie daj Boże nigdzie się nie dostanę. I co teraz? Czekam na kolejne rekrutacje czy jest możliwość że mogę złożyć papiery na jakiś inny kierunek gdzie będzie wolne miejsce?

igortsw 03.07.2010 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 926316)
I jeszcze jedno pytanie: dajmy na to że nie daj Boże nigdzie się nie dostanę. I co teraz? Czekam na kolejne rekrutacje czy jest możliwość że mogę złożyć papiery na jakiś inny kierunek gdzie będzie wolne miejsce?


Podbijam pytanie, nigdzie jasno tego nie określili, a przecież taka sytuacja jest bardzo możliwa...

P.e.c.h 03.07.2010 10:30

Do wojny, było tak, że jak się nie dostałes to czekałes na kolejna rekrutacje, ewentualnie robiłes to co kazali, bo czasem sie zdarzają jakies szalone nabory dodatkowe, wpisy na wolne miejsca itp itd

nosu 03.07.2010 10:36

Przed chwilą o tym czytałem teraz nie moge znaleźc linku docelowego ale na AGHu jak i na PK jest tak, że jeżeli się nie dostaniesz na preferowane kierunki, to możesz złożyc podanie na ten wydział na którym zostały jeszcze wolne miejsca, czyli pewnie jakieś mechaniki itp z tego co widziałem to tam miejsca wolne były. Do tego możesz się ubiegac o przyjęcie na studia niestacjonarne, o ile kogoś to oczywiście rajcuje.

Gucio25 03.07.2010 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 926296)
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji np na GiGu.

czym się różni ta na GiGu, od tej na Zarządzaniu? bo interesuje mnie ten drugi.

kms 03.07.2010 13:46

Nikt nie mial do czynienia z matematyka na UEKu ? :) 3lata temu nie dotrwalem do 2semestru i nie zdazylem sie z nia spotkac :P

ktulu 03.07.2010 13:50

Ja miałem, na finansach. Nic strasznego, prędzej czy później każdy zdeterminowany zalicza.

kms 03.07.2010 13:54

No wlasnie na ekonomi w pierwszym semestrze tylko jest 24w/24ćw i tego sie boje najbardziej :D

ktulu 03.07.2010 14:00

Nie wiem jak jest do końca na ekonomii, bo jak już pisałem ja jestem na finansach. W każdym razie zwykła matematyka u mnie ograniczała się do funkcji cyklometrycznych, algebry (przestrzenie, macierze) i analizy (pochodne, szeregi, całki). Trudniejsze mogą się okazać przedmioty bardziej sprecyzowane, jak np. matematyka finansowa (na ekonomii jest chyba ekonomia matematyczna), statystyka, ekonometria. Zresztą wszystko zależy od chęci, no i od tego na jakiego wykładowcę się trafi :) Powodzenia,

Proud 03.07.2010 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 926452)
czym się różni ta na GiGu, od tej na Zarządzaniu? bo interesuje mnie ten drugi.

za stroną AGHu:

Cytat:

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Zarządzaniu

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji będzie dysponować wiedzą w wybranym zakresie inżynierii produkcji oraz nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu.


Absolwent posiada umiejętności menedżerskie oraz rozwiązywania zagadnień z wybranego zakresu inżynierii produkcji, w tym: projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych; nadzorowania obiektów i systemów zarządzania; doboru i szkolenia personelu; zarządzania kosztami, finansami i kapitałem; zarządzania przedsiębiorstwem; marketingu; logistyki; zarządzania inwestycjami rzeczowymi; formułowania zadań z zakresu technologii zarządzania i finansów, transferu technologii i innowacyjności.


Absolwent jest przygotowany do: zarządzania procesami produkcyjnymi w wybranym zakresie inżynierii produkcji; organizowania i zarządzania personelem oraz koordynowania prac zespołów pracowniczych; udziału w realizacji i wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych oraz udziału w pracach dotyczących doradztwa technicznego i organizacyjnego w wybranym zakresie inżynierii wytwarzania. Absolwent powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiadać umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku kształcenia.


Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.


Absolwent jest przygotowany do pracy w: małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach zajmujących się wybranym zakresem inżynierii produkcji; jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się wybranym zakresem inżynierii produkcji; jednostkach gospodarczych oraz administracyjnych, w których wymagana jest wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne.

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na GiGu
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jest nowoczesnym spojrzeniem na sprawy kierowania produkcją i zarządzania przedsiębiorstwem. Według obecnych ustaleń kierunek ten musi być realizowany w ścisłym związku z innym kierunkiem uprawianym przez dany wydział. W przypadku wydziału Górnictwa i Geoinżynierii studenci tego kierunku mają możliwość rozwijać swe menadżerskie zainteresowania w obrębie Górnictwa i Geologii oraz Inżynierii Środowiska. Z tymi kierunkami łączą się specjalności zaproponowane przez Wydział:



Specjalność - Zarządzanie przedsiębiorstwem przemysłowym
Absolwenci otrzymują podstawowe wykształcenie ogólno inżynierskie, uwzględniające podstawową wiedzę z zakresu technologii górniczych oraz ekonomiki przedsiębiorstw górniczych, dotyczących gospodarki zasobami surowców mineralnych na etapie ich pozyskiwania, przetwarzania i wykorzystania. Absolwenci otrzymują podstawową wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania z szerokim wykorzystaniem informatyki, prawnych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstw państwowych oraz jednostek gospodarczych w gospodarce rynkowej. Przedmiot studiów obejmuje zagadnienia ekonomiczno-finansowe, wybrane zagadnienia z bankowości, prawne, marketing i optymalizacja procesów produkcyjnych.
Możliwość zatrudnienia
We wszystkich zakładach przemysłowych, a zwłaszcza w zakładach górniczych - w komórkach zajmujących się zarządzaniem i organizacją produkcji oraz technologią i logistyką.



Specjalność - Zarządzanie Inżynierią Środowiska
Znajomość podstawowych zagadnień typowych dla inżynierii środowiska uwzględniających także aspekty prawne i ekonomiczne ochrony środowiska staje się silnym narzędziem w odpowiedzialnym i skutecznym kreowaniu jego podstawowych parametrów. Specjalność ta jest niewątpliwie kuźnią kadry, która może podjąć się odpowiedzialności za przyszłość regionów - zwłaszcza przemysłowych - uwzględniających ważne aspekty techniczne i nie mniej ważne dla regionu aspekty socjo-ekonomiczne celem zabezpieczenia zrównoważonego rozwoju.
Możliwość zatrudnienia
Połączenie umiejętności menadżerskich z wiedzą o środowisku dają wielki atut by zarządzać nim niezwykle efektywnie. Można więc pracować zarówno w jednostkach samorządowych kreujących rozwój środowiska oraz zakładach przemysłowych oddziaływujących na nie.
A tak praktycznie...moim zdaniem Zarządzanie na Wydziale Zarządzania jest bardziej kierunkiem ekonomicznym niż politechnicznym. Jest to typowe zarządzanie zasobami ludzkimi. Jest sporo ekonomii, prawa, rachunkowości.

Natomiast na GiGu to zarządzanie w przemyśle. Na pewno trudniejsze od tego na Zarzadzaniu(są te typowe politechniczne kierunki jak: Mechanika, Wytrzymałość materiałów, Automatyka)... Ale chyba też lepsze możliwości pracy. To Zarzadzanie na Wydziale Zarządzania to prawie to samo co Zarządzanie i Marketing tak strasznie popularne ostatnimi czasy. Wydaje mi się że rynek jest już nasycony tymi absolwentami.

Dlatego ja jak miałbym wybierać to wybrałbym to na GiGu. Ale to Twoja decyzja, zależna od tego co chcesz w życiu robić. :-)


pozdrawiam

ps: jak będziesz chciał coś bardziej szczegółowo to mogę się dowiedzieć,albo skontaktować Cię z kimś, bo mam znajomych na obu kierunkach.

UniaTarnówZKS1928 04.07.2010 14:12

Powie mi ktoś kiedy kończy się rejestracja elektroniczna na PK? Bo albo jestem ślepy albo nie widzę i sa tylko informacje co i do kiedy trzeba robić po zarejestrowaniu elektronicznym. UEK jest do 7, AGH do 9 i byłbym wdzięczny za datę PK:]

Mistel 04.07.2010 17:16

Mam pytanie. Orientuje się ktoś czy jak ktoś się nie dostanie na UP na dzienne, to automatycznie kandyduje na zaoczne?

KrZysIeK_TSW 04.07.2010 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 927327)
Powie mi ktoś kiedy kończy się rejestracja elektroniczna na PK? Bo albo jestem ślepy albo nie widzę i sa tylko informacje co i do kiedy trzeba robić po zarejestrowaniu elektronicznym. UEK jest do 7, AGH do 9 i byłbym wdzięczny za datę PK:]

link
do 8 lipca

UniaTarnówZKS1928 04.07.2010 18:20

Dzięki wielkie. Nie mam chyba szczęście do tej strony PK. Jest tam "przegląd" wszystkich kierunków coś ala UEK http://nowa.uek.krakow.pl/pl/edukacj...daktyczna.html czy AGH http://www.agh.edu.pl/pl/studia/stud...cjalnosci.html ? A jeśli nie na PK to interesował by mnie taki przegląd z średnio długim opisem na jakiejkolwiek stronce bo przeglądanie każdego osobno to trochę żmudna robota. Obiecuje że to już wszystko ;)

Arkas 04.07.2010 18:48

To ja za to nie mogę nic na AGH znaleźć.
Na Inżynierię środowiska co oni tam liczą? I jak z dostaniem się?

_gilardino_ 04.07.2010 20:14

Wos rozszerzony 60%
Niemiecki podstawa 84%
Polski podstawa 59%

Jest szansa dostać się gdzieś na politologie/socjologie/europeistyke ?

_gilardino_ 04.07.2010 20:15

Wos rozszerzony 60%
Niemiecki podstawa 84%
Polski podstawa 59%

Jest szansa dostać się gdzieś na politologie/socjologie/europeistyke ?

Svartis 04.07.2010 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 926296)
Może Inżynieria Środowiska na jednym z trzech wydziałów, albo jeszcze łatwiejszy kierunek: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji np na GiGu.

Jak się będziesz uczył na bez problemów się utrzymasz.

Mam na oku własnie Zarządzanie i Inżynierie produkcji na Gigu, inzynierie srodowiska również na GiGu oraz informatyke stosowaną na IMiIP.
Może ktoś coś wiecej napisać o poszczególnych kierunkach, gdzie najłatwiej sie utrzymac, rozumiem że zarządzanie, ale napisz coś wiecej jak jest na tych kierunkach z fizyką oraz matematyka, bo przyznaje ze z tych przedmiotow bylem najslabszy w LO i nie wiem czy nie porywam sie z motyką na słońce. Pojawia sie na tych kierunkach chemia?
Prosze o jak najwiecej informacji

Szali 04.07.2010 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 927504)
Mam pytanie. Orientuje się ktoś czy jak ktoś się nie dostanie na UP na dzienne, to automatycznie kandyduje na zaoczne?

Nie. Oddzielnie składa się papiery na dzienne i zaoczne (przynajmniej w zeszłym roku tak było ;))

Martinho 04.07.2010 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Svartis (Post 927752)
Mam na oku własnie Zarządzanie i Inżynierie produkcji na Gigu, inzynierie srodowiska również na GiGu oraz informatyke stosowaną na IMiIP.
Może ktoś coś wiecej napisać o poszczególnych kierunkach, gdzie najłatwiej sie utrzymac, rozumiem że zarządzanie, ale napisz coś wiecej jak jest na tych kierunkach z fizyką oraz matematyka, bo przyznaje ze z tych przedmiotow bylem najslabszy w LO i nie wiem czy nie porywam sie z motyką na słońce. Pojawia sie na tych kierunkach chemia?
Prosze o jak najwiecej informacji

Na żadnym z inżynierskim kierunku na dobrej uczelni technicznej słabego poziomu akurat tych podstawowych przedmiotów nie uświadczysz.

Svartis 04.07.2010 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinho (Post 927825)
Na żadnym z inżynierskim kierunku na dobrej uczelni technicznej słabego poziomu akurat tych podstawowych przedmiotów nie uświadczysz.

Nie chodzi mi o słaby poziom, nie wątpie ze na AGHu jest pozioom jeden z najwyzszych w Polsce, chodzi mi o to czy zieloną osobę są w stanie coś nauczyć, nazwijmy to kolokwialnie od zera, tj totalne olanie fizyki w LO a matematyka byle zdac na poziomie podst czy taka osoba jest automatycznie rzucona na głęboką wodę i koniec studiow po pierwszym roku czy są w stanie coś z takiej osoby wykrzesać i daja szanse

Endorfinka 05.07.2010 14:35

Na AGH istnieje możliwość zapisania się na dodatkowe zajęcia, coś w rodzaju korepetycji, a jeśli ktoś olewa, to też nic się nie dzieje, trzeba tylko podpisać się na liście, bo uczelnia dostaje za to hajs.

Martinho 05.07.2010 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Endorfinka (Post 928473)
Na AGH istnieje możliwość zapisania się na dodatkowe zajęcia, coś w rodzaju korepetycji, a jeśli ktoś olewa, to też nic się nie dzieje, trzeba tylko podpisać się na liście, bo uczelnia dostaje za to hajs.

Tak jest to Fabryka Inżynierów, zajecia w max 15 osobowych grupach.

PS
Stary, jak sie zepniesz to się nauczysz i tyle. Zaczynając od zera czeka cię dużoooo więcej pracy.

Pawel.Busko 05.07.2010 21:25

Uff złożyłem podania do szkół teraz tylko ciekawe czy kasa im na czas dojdzie ;D Życzę powodzenia Wiślackiej Braci;)

!!IRIVER!! 05.07.2010 21:39

Fakt jest taki, że są wykładowcy - buce, u których trzeba się spiąć naprawdę poważnie, ale nie ma tak, żeby Cię wywalili, jeśli będziesz prosił, chodził, starał się itd. Jeśli olejesz sprawę - wtedy wylatujesz. I tak jest wszędzie, może poza topowymi kierunkami w stylu medycyna, czy prawo. Ja studiuję na AGH, kierunek nieścisły :D i radzę sobie świetnie, choć wcale nie uczę się jakoś szczególnie dużo. Mam co prawda jeden strup na wrzesień, ale student bez "kampanii wrześniowej" to nie student :P

Powodzenia AGHuje w rekrutacji :D

Abrakadabra 05.07.2010 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 927591)
To ja za to nie mogę nic na AGH znaleźć.
Na Inżynierię środowiska co oni tam liczą? I jak z dostaniem się?

Przelicznik wynosi W = 4G + J, gdzie G to wynik z przedmiotu głównego na maturze, J - wynik z języka obcego.

W zależności na jakim wydziale interesuje cię Inżynieria Środowiska (jest na 3 wydziałach) to brane są różne przedmioty pod uwagę jak przedmiot główny.
Na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii uwzględnia się wyniki z następujących przedmiotów (pod uwagę brany jest najwyższy wynik): matematyka lub fizyka lub chemia lub informatyka lub biologia lub geografia.

Jako, że kierunek ten jest tak zwanym "kierunkiem zamawianym" to najlepsi dostają stypendia 800 PLN miesięcznie już od pierwszego semestru. Na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii w zeszłym roku trzeba było mieć 476 pkt. (na 1 000 możliwych) aby się dostać.

kriz69 06.07.2010 10:44

jest ktos studiujący zarzadzanie na Wyzszej Szkole Handlowej lub gospodarke przestrzenna na Krakowskiej Akademii zeby mogl napisac to i owo o tych kierunkach.

UW&I 06.07.2010 11:02

Tylko ja mam problemy z zaksięgowaniem wpłaty na politechnice? Przelew poszedł w piątek, na AGH-u kasa na drugi dzień, na Politechnice dalej mam "druczek".

WISŁAZWE 06.07.2010 12:04

Jak to jest z tymi rekrutacjami np. składam papiery na UEK na turystykę, nie przyjmą mnie w pierwszej rekrutacji to co wtedy czekam na drugą, jestem tam automatycznie przenoszony czy od nowa muszę składać - nie znam się na tym i jeszcze jedno przykładowo składam na 3 kierunki na jednej uczelni - płacę raz np. 80 zł czy 3 razy 80 zł. Można wpłacać kasę osobiście ??

Kiedy są drugie rekrutacje na UEK AGH.

Z góry dzięki za odpowiedź.

trial 06.07.2010 12:17

Wybiera się ktoś na mechatronike na AGH?

Arkas 06.07.2010 22:30

Jak nie dostanę się na główny kierunek na AGH a dostanę na któryś alternatywny to od razu wbijam na ten alternatywny? Jak to jest?
Czy czekam na II rekrutację? I kiedy ona jest bo nie mogę tego znaleźć...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl