Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Nibylandia czyli polityka sportowo-finansowa Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1318)

Konrad. 16.07.2008 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 568296)
Spokojnie - po pierwsze interesują nas transfery jedynie piłkarzy takich jak Łobodziński, Nei itd. - w ten sposób działajmy. Jeśli obserwujesz piłkarza takiego jak choćby ten Nei, ale może też być np. Despotović - to są piłkarze (w tej chwili) za około milion euro, siedzący w przedziale 25-30. Biorąc pod uwagę klasę marketingową naszej ligi - w stosunku do jej klasy sportowej, nie powiesz mi, że taki Nei nie zostałby gwiazdą naszej ligi (nie mówię w ogóle o pucharach). Teraz, skoro Brożka wyceniamy na ok. 3 miliony euro, to prawdopodobnie, takich piłkarzy będziemy mogli sprzedać za ok. 2 miliony najmniej. A ugrajmy jeszcze coś przypadkiem w pucharach?

Skąd masz tą pewność? Nie będę już mówił o kontuzji (niewielkie szanse), ale skąd wiesz że taki Nei się sprawdzi? A może podpisze 3 letni kontrakt żeby sie opierniczać za 300tys euro rocznie?

To, że ktoś go będzie chciał kupić, to dopiero połowa sukcesu - on sam musi chcieć odejść.

Cytat:

Niech zrobi z Wisły profesjonalny biznes, powyprasza wszystkich dziadków i weźmie do współpracy młodych, przedsiębiorczych ludzi, znających realia piłkarskie - którzy zajmą się wszystkim.
Raz - jak nie ma kasy, to nie ma znaczenia czy ktoś jest przedsiębiorczy czy nie...
Dwa - Bednarz, Skorża, Wilczek - są chyba młodzi jak na funkcje jakie sprawują? Chyba że chcesz zatrudnić 20 latków...
Cytat:

Na to trzeba sporo pieniędzy, ale gdyby chciał poważnie potraktować Wisłę, to już dawno by tak zrobił, a to że potrafi - wystarczy spojrzeć na jego firmę - ale wydaje mi się, że dla niego futbol to tylko zabawa, jakieś hobby, odskocznia.
Dla każdego właściciela własny klub to hobby - nikt tego nie robi dla pieniędzy...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 568297)
Ciężko będzie nam znaleźć sponsora jeśli nasz prezes oficjalnie przyznaje, że porażka z Beitarem i odpadnięcie z pucharów już w sierpniu(!) jest wkalkulowane i nie będzie tragedią.

czyli wolałbyś wypowiedź, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę porażkę z Beitarem, i jeśli odpadniemy będzie tragedia?

Mi się podoba, że prezes trzeźwo ocenia sytuacje. Wylosowaliśmy klub bogatszy od nas, dlatego trudno mówić o pewnym awansie. Co innego gdyby to był klub z Malty...

Arked 16.07.2008 11:36

Czechy nie wpompowały wielkich pieniędzy w piłkę klubową dlatego ich kluby wypadają coraz słabiej w pucharach.

Pięć czołowych klubów ligi rumuńskiej wydało w tym okienku na transfery ok 18 mln Euro (w tym 4 w granicach 4 mln). Dla porównania 5 czołowych polskich klubów wydało w tym okienku wydało ok 4 mln Euro (w tym 2 kluby nie wydały nic). I liga rumuńska z sezonu na sezon jest coraz lepsza, a rumuńskie kluby z powodzeniem grają w europejskich pucharach.

Dlaczego? Dlatego, że w futbol inwestują duże pieniądze i robią to z sensem. Pieniądze to podstawa i to jest fakt.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad.
czyli wolałbyś wypowiedź, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę porażkę z Beitarem, i jeśli odpadniemy będzie tragedia?

Mi się podoba, że prezes trzeźwo ocenia sytuacje. Wylosowaliśmy klub bogatszy od nas, dlatego trudno mówić o pewnym awansie. Co innego gdyby to był klub z Malty...

Wolałbym żebyśmy, jak na mistrza kraju przystało, dokonali odpowiednich wzmocnień lub chociażby uzupełnień składu bo teraz ledwo dajemy rade wystawić jedenastkę piłkarzy na poziomie. Wtedy nie musielibyśmy tak bardzo obawiać się przeciętnego klubu z Izraela a potencjalni sponsorzy otrzymaliby wyraźny sygnał, że Wisła to klub z perspektywami, który chce się rozwijać.

PvD 16.07.2008 12:14

jako ,że nie jestem zwolennikiem internetowych dyskusji więc nie będę ciągnął tematu który nie ma kończę. Nie potraktuj mojego zaniechania dalszej konwersacji jako uniku.

Eye63 odpowiadam zgodnie z obietnica na priv.

Eller 16.07.2008 12:37

Nasz wspaniały zarzad widac doszedl do wniosku,ze jak wygralismy lige z przewaga 15 punktow(lige 67 na swiecie wg rankingu) to nawet jak odejdzie dwoch waznych graczy a nawet trzech (Paulista) to i tak w cuglach odniesiemy sukces w pucharach.Pogratulowac pozostaje kolejnej zenadzie w kluczowym momencie seoznu.Mam prosbe ze w przyszlym sezonie szanowny zarzad nie opowiadal bzdur ,ze caly sezon i tytul to tylko przystanek do pucharow..

wolfy 16.07.2008 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eller (Post 568340)
Nasz wspaniały zarzad widac doszedl do wniosku,ze jak wygralismy lige z przewaga 15 punktow(lige 67 na swiecie wg rankingu) to nawet jak odejdzie dwoch waznych graczy a nawet trzech (Paulista) to i tak w cuglach odniesiemy sukces w pucharach.Pogratulowac pozostaje kolejnej zenadzie w kluczowym momencie seoznu.Mam prosbe ze w przyszlym sezonie szanowny zarzad nie opowiadal bzdur ,ze caly sezon i tytul to tylko przystanek do pucharow..

:rotfl:
Odeszło trzech rezerwowych graczy. Z czego dwóch grało totalny piach przez cały sezon, a trzeci ( Paulista ) rozegrał raptem kilka dobrych meczy.

Ale problem jest trochę inny, a ty go chyba nie rozumiesz. Dla zarządu w pierwszej kolejności liczy się wynik finansowy, to, abyśmy byli na plusie. A awansu do LM i PUEFA nie załatwią nam żadne transfery, bo i tak nie stać nas na graczy odpowiedniej klasy.

Tak więc - wzmocnienia przyjdą najprawdopodobniej po Beitarze - albo z myślą tylko o lidze( jeśli - odpukać - nie awansujemy ), albo o fazie grupowej.

Lemoniadowy Joe 16.07.2008 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 568312)
Czechy nie wpompowały wielkich pieniędzy w piłkę klubową dlatego ich kluby wypadają coraz słabiej w pucharach..

no w sumie masz racje Ukraina i Turcja sa troche wyżej w rankingu tylko zobacz ile za to musieli zaplacić

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 568312)
Pięć czołowych klubów ligi rumuńskiej wydało w tym okienku na transfery ok 18 mln Euro (w tym 4 w granicach 4 mln). Dla porównania 5 czołowych polskich klubów wydało w tym okienku wydało ok 4 mln Euro (w tym 2 kluby nie wydały nic).

tylko kolego dlaczego nie napiszesz za ile sprzedali wedlug mnie za 15 mln euro a jak Sapuranu poszedl za 6 mln (?) do Porto to mniej wiecej za tyle kupili za ile sprzedali :)

akurat ostatnio mieli słabszy sezon a wcześniejsze nie były efektem wielkich zakupów

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 568312)
Wolałbym żebyśmy, jak na mistrza kraju przystało, dokonali odpowiednich wzmocnień lub chociażby uzupełnień składu bo teraz ledwo dajemy rade wystawić jedenastkę piłkarzy na poziomie. Wtedy nie musielibyśmy tak bardzo obawiać się przeciętnego klubu z Izraela a potencjalni sponsorzy otrzymaliby wyraźny sygnał, że Wisła to klub z perspektywami, który chce się rozwijać.

tez bym tak chciał ale z pewnych względów nam na razie nie wychodzi

Weez3r 16.07.2008 13:19

http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=18512

dynek.pl 16.07.2008 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Weez3r (Post 568355)

Czy oni prowadza jakies inwestycje ogolnopolskie ?

Griszka30KR 16.07.2008 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Weez3r (Post 568355)

To Ci od nieruchomosci????

Bartosz 16.07.2008 13:22

http://www.dominium.pl/dane/klienci/43logo.jpg
Logo firmy salwator.

losiu2001 16.07.2008 13:23

To oni beda budowac hotele na teranach Wisly?

Weez3r 16.07.2008 13:25

tak -> http://www.wislaportal.pl/news.php?id=12571

pawelo84 16.07.2008 13:26

Jak to jest firma co się zajmuje nieruchomościami, to może mieć naprawde sporo kasy. Każdy wie jak teraz jest z inwestycjami budowlanymi w Polsce.

eye63 16.07.2008 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 568303)
a Czechy Rumunia ? jakoś nie wpompowały setek milionów w piłke

Już Ci odpowiedziano. Co do sukcesu Czechów to oni mają dobre bazy szkoleniowe, ale przez wyprzedaż graczy i brak reinwestycji - zaczyna to wyglądać coraz słabiej.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 568303)
a masz jakieś dane ile Kita włożył w Nantes a może mniej niż Cupiał w Wisłe?
na Klasnica Kita wyciągnął kase ze swojego portfela?

O Nantes wiem tyle, że było zadłużone na bodaj dwa miliony euro - a skąd Kita wziął na Klasnicia (bo z klubu na pewno nie), tego nie wiem - może z kontraktów reklamowych, może z praw tv, wiem, że skądś wziął i spożytkował. U nas póki co się tylko bierze.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 568311)
Skąd masz tą pewność? Nie będę już mówił o kontuzji (niewielkie szanse), ale skąd wiesz że taki Nei się sprawdzi? A może podpisze 3 letni kontrakt żeby sie opierniczać za 300tys euro rocznie?

Gdyby tak chciał robić, to by siedział w II lidze z CSKA. Nie każdy piłkarz to Dawidowski. A nie wiem, czy taki Nei się sprawdzi, czy nie złapie poważnej kontuzji, ale patrząc na jego karierę - można bardzo odważnie przypuszczać, że się zwróci. W najgorszym wypadku - piłkarz ma już wyrobioną markę na rynku bułgarskim, dopytywało się o niego Metz - za jakąś kasę się go opchnie. Ale podobnie z drugiej strony - nastrzela bramek dla Wisły i się go sprzeda z trzykrotną przebitką.
Bo jeśli będzie pesymistyczny wariant (chociaż szanse na niego są małe), to i tak lepiej stracić w ten sposób 700 tys. euro, niż kupując dwóch drewniaków po 350. A tę drugą wersję się nam serwuje, przy czym, chyba trzeba liczyć na cud, że tacy piłkarze zabłysną i się ich sprzeda.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 568311)
Raz - jak nie ma kasy, to nie ma znaczenia czy ktoś jest przedsiębiorczy czy nie...
Dwa - Bednarz, Skorża, Wilczek - są chyba młodzi jak na funkcje jakie sprawują? Chyba że chcesz zatrudnić 20 latków...

Wymieniłeś trzech ludzi, którzy dopiero pojawili się w klubie i głównie dzięki którym Wisła odzyskała mistrzostwo. To ja Ci odpowiem tak - wywalić resztę i sprowadzić więcej takich ludzi jak Skorża i Bednarz. Zrobić całą siatkę pracowników, żeby jeden dyr. sportowy nie musiał obserwować piłkarzy, podpisywać z nimi kontraktów, przebywać z drużyną i jeździć na jakieś mało znaczące konferencje o rozwoju materiałów, z których się robi bramki. Siatka skautingu i profesjonalny zarząd. Dokładnie tyle trzeba.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 568311)
Dla każdego właściciela własny klub to hobby - nikt tego nie robi dla pieniędzy...czyli wolałbyś wypowiedź, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę porażkę z Beitarem, i jeśli odpadniemy będzie tragedia?
Mi się podoba, że prezes trzeźwo ocenia sytuacje. Wylosowaliśmy klub bogatszy od nas, dlatego trudno mówić o pewnym awansie. Co innego gdyby to był klub z Malty...

Tak, wolałbym dwa tygodnie temu zakontraktowanych 3-4 piłkarzy, a przynajmniej 1-2 tej klasy co Abreu - i mówienie, że porażka będzie tragedią.
Jak tak dalej pójdzie - niedługo kluby z Litwy, Łotwy, Finlandii - będą od nas bogatsze.

DAVE 16.07.2008 13:31

Absolutna rewelacja ;))))))

Griszka30KR 16.07.2008 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelo84 (Post 568365)
Jak to jest firma co się zajmuje nieruchomościami, to może mieć naprawde sporo kasy. Każdy wie jak teraz jest z inwestycjami budowlanymi w Polsce.

Daj pas,zadnej kasy nie bedzie.Mysle ,ze co najwyzej nizsze ceny przy budowie w/w hoteli na terenach Wisły.Jednym słowem jak dla mnie zaden krok do przodu.To tak na gorąco.
Po co ta cała tajemnica???Widocznie tajemniczy sponsor ze Stanów rezygnował.... hahahahahah.

vote-for-mikey 16.07.2008 13:33

Sądzę, że teraz może coś się ruszyć w sprawie transferów, bo dostaliśmy zastrzyk gotówki, która wcześniej była tylko hipotetyczna.

TeeS 16.07.2008 13:35

Akurat rynek nieruchomości zaczyna się w Polsce zwijać i developerzy będa mieli co raz większe problemy. Mieszkania już się nie sprzedają na pniu, spekulanci zaczynają sprzedawać to co kupili wcześniej po niższych cenach. Dużo firm nie ma już pieniędzy i będzie albo plajtować, albo "sprzedawać się" większym. To co było w USA rok-dwa lata temu dotrze i do nas.

Sama firma też nie cieszy się zbyt dobrą sławą wśród kupujących mieszkania - wystarczy poczytać fora na ten temat. No ale - pieniądze nie śmierdzą, niech dają kasę i się reklamują.

Mam nadzieję, że plotki o przejęciu klubu od TFoniki pozostaną w sferze plotek.

lodecki 16.07.2008 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 568373)
Daj pas,zadnej kasy nie bedzie.Mysle ,ze co najwyzej nizsze ceny przy budowie w/w hoteli na terenach Wisły.Jednym słowem jak dla mnie zaden krok do przodu.To tak na gorąco.
Po co ta cała tajemnica???Widocznie tajemniczy sponsor ze Stanów rezygnował.... hahahahahah.

tak tak przyszli zabrali koszulki i nadrukowali logo firmy za free.

O ktorej bedzie konferencja prasowa ?

K4millo 16.07.2008 13:51

INTERIA:

Cytat:

Piłkarze Wisły Kraków zyskali nowego sponsora. Na koszulkach mistrzów Polski reklamować się będzie firma Salwator Developer.

Informacja ta ma zostać oficjalnie ogłoszona na popołudniowej konferencji prasowej. Według naszych informacji reklama Slawatora pojawi się z tyłu koszulek, pod numerem. Głównym sponsorem pozostanie bowiem "TF-Kable".

Firma Salvator planuje inwestycje na terenach Wisły SSA i TS Wisły. Ma tam zbudować hotele oraz halę sportową.
Oby ten fragment z reklamą z tyłu koszulek się nie potwierdził...

lodecki 16.07.2008 13:53

jaka roznica z przodu z tyłu, wazne jest to ile płaca

saklak1906 16.07.2008 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K4millo (Post 568384)
INTERIA:



Oby ten fragment z reklamą z tyłu koszulek się nie potwierdził...


Jak dla mnie to nawet moze sie reklamowac radio Maryja i TV TRWAM rzaem z podobizna ojca dyrektora na koszulkach byle dobrze placili.Czy z przodu czy z tylu co za roznica byle kasa sie zgadzala i tyle

Lemoniadowy Joe 16.07.2008 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 568368)
Już Ci odpowiedziano. Co do sukcesu Czechów to oni mają dobre bazy szkoleniowe, ale przez wyprzedaż graczy i brak reinwestycji - zaczyna to wyglądać coraz słabiej.

faktycznie bardzo słabo to wygląda natomiast setki milionów włożonych w Ukrainie czy Turcji odnoszą same sukcesy :) bo mają z 5 pkt w rankingu wiecej od pepików :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 568368)
O Nantes wiem tyle, że było zadłużone na bodaj dwa miliony euro - a skąd Kita wziął na Klasnicia (bo z klubu na pewno nie), tego nie wiem - może z kontraktów reklamowych, może z praw tv, wiem, że skądś wziął i spożytkował. U nas póki co się tylko bierze.

powiedz ile Kita zainwestował w Nantes a nie ściemniaj że klubu nie było stać na Klasnića , fajnie że jedziesz po Cupiale a gloryfikujesz jakiegoś gościa który doprowadził inny klub do bankructwa

i jak tobie wyszło że ewentualnie na Neiu stracimy 750 tys euro a przecież żeby go kupić trzeba wydać 1-1,2 mln euro plus min 3 - letni kontrakt po 300 tys euro to daje ewentualnej straty 2 mln euro a nie 0.75 mln euro
i dlaczego za rok dwa w wieku 30 lat miałby byc wart 2,3 razy tyle skoro teraz kosztuje 1 mln euro

próbujecie na sile udowodnić jak to wszędzie na świecie pompuje sie w kluby ogromne pieniądze i to jest jedyny warunek sukcesu ale nie bierzecie pod uwagę innych czynników jak przychodów z TV z biletów z reklam z jakości szkólek z tradycji piłkarskich itd. itp.

Proud 16.07.2008 14:02

jeśli będą się reklamować z tyłu koszulek to jasne jest, że nie będzie to strategiczny sponsor. Czyli na pewno nie będą dawać tyle co Era czy Tyskie. Z grugiej jednak strony...zawsze można podpisać umowe z kimś innym kto wykupi miejsce z przodu koszulek...:)

zresztą, na razie są to nasze dywagacje...poczekajmy na oficjalne info.

K4millo 16.07.2008 14:03

Dobrze, że w Barcelonie tak nie myślą. Ja osobiście nie chciałbym aby koszulka Wisły wyglądała tak jak kombinezon Małysza.

westersyl 16.07.2008 14:07

Podstawowe pytanie, czy to będzie taka kasa, która wpłynie na naszą politykę transferową czy raczej mniej znacząca kwota. Chyba każdemu podobał się pomysł ze sponsorem z USA, Salwator brzmi trochę mniej imponująco. Mozę po konferencji prasowej dowiemy się czegoś więcej.

TeeS 16.07.2008 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 568399)
Podstawowe pytanie, czy to będzie taka kasa, która wpłynie na naszą politykę transferową czy raczej mniej znacząca kwota. Chyba każdemu podobał się pomysł ze sponsorem z USA, Salwator brzmi trochę mniej imponująco. Mozę po konferencji prasowej dowiemy się czegoś więcej.

Jeśli dużą reklamę na froncie koszulek wyceniano w przybliżeniu na ok. 1 mln euro, to mały pasek z tyłu ile może być wart?
Ja obstawiam jakieś 100 - 150 tys euro maksymalnie.

pozdrawiam

piter116 16.07.2008 14:11

Umowa została podpisana na rok.

Koszulkę (jeszcze stary model) z logo nowego sponsora zaprezentował Paweł Brożek.

Czekamy na foto:)

WislaFan123 16.07.2008 14:12

Ale jakie porownanie do Barcy, to jestem ewenement, jedyny ktory byl, jest i chba jako jedyny bedzie. Tam jest juz ok 140tys Socios ktorzy miesiecznie wplacaja nie wiem 50 euro? moze 100 euro za to zeby takim Socios byc, to patrz ile to wnosci do budztetu. W porownaniu Wisly, niech bylo by tylko takich 10 tys sociosx50zl to masz 6mln zl na rok, tyle ile ok dawala Era badz Tyskie. A to mowa o 10 tys, a mamy, patrzac ze troszke mylne to byly staty ok 5mln kibicow w Europie....

Proud 16.07.2008 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K4millo (Post 568396)
Dobrze, że w Barcelonie tak nie myślą. Ja osobiście nie chciałbym aby koszulka Wisły wyglądała tak jak kombinezon Małysza.


ja też bym tego nie chciał...

ale mysle, że jedna reklama na przedzie koszulki i napis pod nr to nie dużo...

do tego dochadzą jeszcze "obowiązkowe" reklamy sponsora ligi...które zapewe będą umieszczona pod szyją lub na ramieniu.

Griszka30KR 16.07.2008 14:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lodecki (Post 568380)
tak tak przyszli zabrali koszulki i nadrukowali logo firmy za free.

O ktorej bedzie konferencja prasowa ?

Nie za free tylko za budowe hoteli....czytasz ,czy udajesz

piter116 16.07.2008 14:24

Wciąż nie wiadomo natomiast, czy na koszulkach Wisły, na przodzie, w miejscu najbardziej atrakcyjnym reklamowo pojawi się jakaś nowa nazwa, czy nadal będzie to Tele-Fonika. Tutaj nasz klub blokuje Ekstraklasa SA, a konkretnie przetarg związany z pozyskaniem sponsora tytularnego dla ligi. - Jeśli Ekstraklasa SA podpisze umowę z jakimś browarem, to wtedy automatycznie my nie będziemy mogli dać reklamy innego browaru na przodzie koszulki - tłumaczył prezes Wisły Kraków.

sandomingo 16.07.2008 14:27

Trzeba jeszcze zaczekać na kwoty ale biorąc pod uwagę prasowe spekulacje o sponsorze ze Stanów to Salwator wygląda kiepściutko.
Przede wszystkim głównym sponsorem pozostaje TF, czyli z Salwatora klub dostanie max 1,5-2 mln złotych. Dodatkowo umowa tylko na rok.
Zawsze lepszy rydz niż nic ale po raz kolejny z dużej chmury mały deszcz. Gdyby jeszcze akurat taki sponsor wiązał się z rozpoczęciem prac nad centrum treningowym...

szczaq21 16.07.2008 14:28

http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=4191
Tak to wygląda

1q2 16.07.2008 14:29

Wyglada na to ze Bogus zalatwil sobie znizke na hotel:)

Pablo84 16.07.2008 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 568421)
Wciąż nie wiadomo natomiast, czy na koszulkach Wisły, na przodzie, w miejscu najbardziej atrakcyjnym reklamowo pojawi się jakaś nowa nazwa, czy nadal będzie to Tele-Fonika. Tutaj nasz klub blokuje Ekstraklasa SA, a konkretnie przetarg związany z pozyskaniem sponsora tytularnego dla ligi. - Jeśli Ekstraklasa SA podpisze umowę z jakimś browarem, to wtedy automatycznie my nie będziemy mogli dać reklamy innego browaru na przodzie koszulki - tłumaczył prezes Wisły Kraków.

Czyli np takie piwo jak to, nie mogło by być reklamowane...

http://www.tvn24.pl/12692,1557383,0,...wiadomosc.html

;)

Arked 16.07.2008 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lemoniadowy joe
tylko kolego dlaczego nie napiszesz za ile sprzedali wedlug mnie za 15 mln euro a jak Sapuranu poszedl za 6 mln (?) do Porto to mniej wiecej za tyle kupili za ile sprzedali

No właśnie. Poruszyłeś drażliwą kwestię reinwestycji. My również mieliśmy duże wpływy z transferów między innymi Żurawskiego, Szymkowiaka czy ostatnio Błaszczykowskiego. Sytuacja była wręcz analogiczna do klubów rumuńskich. Jeszcze więcej na transferach zarobiła niedawno Legia. Jednak ani my, ani oni nie zainwestowaliśmy zarobionych pieniędzy i dlatego obniżyliśmy swój poziom sportowy. Rumuni doskonale wiedzą o co chodzi w profesjonalnym futbolu. Polscy działacze w większości nijak tego nie pojmują i nie potrafią właściwie spożytkować pieniędzy. Gdyby nasze kluby kupowały za tyle za ile sprzedają to poziom ligi systematycznie by rósł.

Philips_Zaspa 16.07.2008 14:37

Zastanawiam się, czy pieniądze od Salwatora pójdą na transfery czy niespodziewanie gdzieś znikną ( i nikt nie będzie wiedział gdzie są ) ?? A co do strojów Wisły, to nadruk z tyłu, pod numerem nie wygląda najgorzej. Lepsze to niż logo jakiegoś supermarketu:-)

eye63 16.07.2008 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 568394)
faktycznie bardzo słabo to wygląda natomiast setki milionów włożonych w Ukrainie czy Turcji odnoszą same sukcesy :) bo mają z 5 pkt w rankingu wiecej od pepików :)

Powiedz mi, gdzie teraz jest reprezentacja Turcji? A jeszcze niecałe 10-12 lat temu przegrać z Turkami czy z Izraelem, było równe przegranej np. z Kazachstanem czy Mołdawią.
Chcesz zobaczyć różnice - to prześledź ranking na przestrzeni większej niż 5 lat, wtedy się dowiesz, dlaczego w ogóle Pepiki są za Kebabami, bo z Twoim tokiem myślenia - to żadna dla nich, czy tym bardziej dla nas ujma, bo Turcja przecież teraz gra dobrze itd. Gdyby ktoś wpompował miliony w San Marino, które byłoby 5 pkt. przewagi w rankingu przed Polską - nie byłoby Ci wstyd?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 568394)
powiedz ile Kita zainwestował w Nantes a nie ściemniaj że klubu nie było stać na Klasnića , fajnie że jedziesz po Cupiale a gloryfikujesz jakiegoś gościa który doprowadził inny klub do bankructwa

Cyt.: Mieszkający we Francji polski biznesmen Waldemar Kita kupił za 10 milionów euro francuski klub piłkarski FC Nantes.
Do wyszukania więcej na ten temat, jeśli Cię interesuje. Co do Lausanne - to akurat dzięki działalności Kity - klub ten odnosił sukcesy, a gdy Kita odszedł - klub popadł w kłopoty finansowe. Jako że był właścicielem kart, to posprzedawał zawodników - z czego klub nie wziął ani grosza, a stąd było już blisko do bankructwa.
Powiedz mi - jak według Ciebie klub, który był zadłużony i groził mu brak licencji na grę w drugiej lidze francuskiej - miało być stać na Klasnicia? Nie wiem dokładnie ile zainwestował, ale widzę, że wprowadził klub do pierwszej ligi i robi wzmocnienia.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 568394)
i jak tobie wyszło że ewentualnie na Neiu stracimy 750 tys euro a przecież żeby go kupić trzeba wydać 1-1,2 mln euro plus min 3 - letni kontrakt po 300 tys euro to daje ewentualnej straty 2 mln euro a nie 0.75 mln euro
i dlaczego za rok dwa w wieku 30 lat miałby byc wart 2,3 razy tyle skoro teraz kosztuje 1 mln euro

A z tego prostego powodu tyle wyszło, że nawet jak mu się nie będzie wiodło, ma już taką markę, która pozwoli go sprzedać. To, że teraz kosztuje milion euro - to zasługa tylko i wyłącznie tarapatów CSKA - bo jeśliby ktoś przed kłopotami przyszedł do nich i zaproponował milion euro, to sądzę, że zaśmialiby się mu prosto w jajca. Nei jest tu podany akurat przykładowo, ale nawet jeśli - gość z tymi umiejętnościami strzeli kilkanaście bram w polskiej lidze, to już się nim menedżerowie zainteresują. Nawet jeśli miałby się tylko zwrócić - czyt. 1,3 miliona za sprzedaż - to i tak, masz rok dobrego piłkarza za darmo, na czym może zyskać drużyna.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 568394)
próbujecie na sile udowodnić jak to wszędzie na świecie pompuje sie w kluby ogromne pieniądze i to jest jedyny warunek sukcesu ale nie bierzecie pod uwagę innych czynników jak przychodów z TV z biletów z reklam z jakości szkólek z tradycji piłkarskich itd. itp.

Powiedz mi, do jakiego klubu przyjdzie sponsor? Do takiego, który ma Grzegorza Kmiecika? Pieniądze rozpędzają ten biznes i nic z tym nie zrobisz, nawet szkółki nie mamy, żebyś mógł to brać za argument.

flamengista 16.07.2008 14:43

Zawsze jeden sponsor więcej. To dobra wiadomość.

Natomiast nic więcej powiedzieć się nie da, bo nie znamy warunków umowy.

BTW. wbrew pozorom miejsce na reklamę Salwatora bardzo dobre, tylko troszkę gorsze niż na przodzie koszulki. Ciekawe, jak się to przekłada na finanse.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl