![]() |
Przypuszczam że przełożenie tego meczu to też była decyzja sztabu, na, jestem tego pewien.
|
Cytat:
Z wami to niejednokrotnie nie ma sensu wchodzić w dyskusje tylko wklejać to co pisaliście 3-4 miesiące temu.Sami siebie najlepiej wyjaśniacie. |
Cytat:
Bo Wisła Portal nie z każdego meczu Wisły dawała statystyki strzałów celnych, niecelnych i zablokowanych. Więc skoro jak twierdzisz "musiałeś sumować części składowe", by obliczyć strzały ogółem, a wcześniej zadeklarowałeś, że "wziąłem do analizy wszystkie mecze" to albo w niektórych sytuacjach - jeśli rzeczywiście tak obrabiałeś te statystyki (w co znając cię wątpię) - musiałeś pomijać rzeczywistą liczbę oddawanych strzałów pomniejszając ją, albo sobie "wyantycypować" ile ich niby było w tej brakującej każdej z tych trzech części składowych składającą się na ich sumę. W każdym z tych przypadków mamy do czynienia z fałszowaniem ogólnych statystyk i rzeczywistości. Dziękuję, raz wtóry spisałeś się na medal w swoim "magicznym świecie". :evil: :rotfl: |
To poważne oskarżenie.
Powinieneś pokazać na liczbach, gdzie nastąpiło fałszerstwo. |
Wystarczy jeden mecz z którego Wisła Portal nie dała statystyk.
|
Cytat:
Wisła Portal nie publikował z każdego meczu pełnych statystyk strzałów celnych, niecelnych i zablokowanych. Nie w każdym przypadku było więc możliwe prawidłowe ich zsumowanie bazując tylko na tym źródle. Czego jeszcze nie rozumiesz? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
I do momentu meczu z Wartą Moskal miał (myślę nie tylko u mnie) wiele do wygrania. Później przyszedł ŁKS i całkowita kompromitacja. Do tego wyszły kwiatki: napalanie się na awans po porażce 1-6, zajeżdżanie podstawowych piłkarzy, przestrzelone pomysły z młodzieżowcami i jednowymiarosc, która mimo wszystko była niespodzianka po tym jak dobre opinie miał po ostatniej kadencji w ŁKSie. |
Cytat:
Próg który postawiłeś jako moment tragedii i wypisania się z walki o awans nie został przez Moskala przekroczony. Tak zapytam bo może sam to potwierdzisz, nie mam 100% pewności że to ty ale czy czasem nie pisałeś,że Moskalowi trzeba dać czas bo jego drużyny przeciętnie wchodzą w sezon by potem się rozkręcić? |
Cytat:
|
Cytat:
Pretensje można mieć o dwa mecze. Wyjazd do Wiednia i wyjazd do Bruggi. Zaraz po nich graliśmy w Pruszkowie i Kołobrzegu. Straciliśmy 5 pkt ( i tak, Kiss dostał głupia czerwona ale mimo tego powinniśmy dowieźć 3 pkt). Można było mocniej zamieszać składami? Można było. Sam to Moskal powiedział, przyznając się do błędu więc po co go wybielamy? Wystarczyło oszczędzić 2-3 piłkarzy i już może w kluczowych momentach popełniali by mniej błędów. Choćby Jaroch czy Rodado byli już kompletnie zajechani przed przerwą na kadrę. I tak, klub nie dowiózł transferów na czas, ale w jakiej formie była Polonia W początkiem sezonu? Z Wartą nie było kim grać? Z ŁKSem graliśmy rezerwami? |
No to albo ich zajechał i nie było kim grać albo było w kim wybierać bo miał wielu w formie.
Jaroch zagrał 45 minut w Wiedniu pomogło mu to w Pruszkowie? Szukasz trenera który nie będzie popełniał błędów?Urodził się w ogóle taki? |
Cytat:
Trener ma do realizacji określone zdania i albo się one dokonują, albo nie, i wtedy szuka się powodów czemu się coś nie udało. Tak było jest i będzie. Myślę że są w 1 lidze trenerzy którzy potrafią z tej ligi awansować z zespołami o mniejszym budżecie na place niż Wisła. |
Cytat:
|
Cytat:
Jakie to zadania miał Moskal których nie zrealizował? Przecież na pierwszej konferencji z trenerem prezes ogłosił że awans nie jest celem samym w sobie. Ty nawet co przytoczyłem wyżej miałeś jakieś określone progi które nie zostały przekroczone. 8 porażek pamiętasz? |
Niestety okazało się jakim to słabym trenerem, z archaicznym podejściem jest Moskal.
|
Cytat:
A mógłbyś podać jakieś uzasadnienie? Nie chodzi o liczbę punktów, a o uzasadnienie słabości i archaiczności jego warsztatu. |
Markusik nawet patrząc na 3 mecze potrafi się pomylić.
Z meczu z Kotwicą podano dwie statystyki : strzały celne i strzały ogółem. Czyli obydwie przytaczane przeze mnie. W meczach ze Zniczem i Pogonią podano tylko strzały celne i niecelne..... co dla naszej statystyki oznacza (patrząc że więcej strzelaliśmy w tych meczach na bramkę rywali), że statystyki strzałów ogółem są delikatnie zaniżone dla trenera Mariusza Jopa. Nie zmienia to nic dla trenera Rude, gdzie podawane statystyki były kompletne. Generalnie uznalem ten drobiazg za nic nieznaczący, gdybym miał ekstrapolować strzały zablokowane wtedy bym coś mógł fałszować, a tak uznałem, że strzały celne+niecelne=strzały ogółem. Dotyczyło to naszych ostatnich meczy, a więc zaniżałem średnie trenera, którego najbardziej wspieram. Uznałem, że gdybym zrobił inaczej mógłbym zostać oskarżony o manipulację celem forowania Jopa, a tak po prostu przedstawiłem te dane, które były do dyspozycji. A, że pewnie z lekką niekorzyścią dla mojego faworyta? Trudno. Także Markusiku przestań podszczekiwać i podgryzać kostki! |
:rotfl:
Dziękuję, że kolejny raz przyznajesz się do wrzucenia statystyk nie oddających rzeczywistości, skażonych przedstawieniem niekompletnych, a więc i nieprawdziwych danych, fałszujących rzeczywistą liczbę oddanych strzałów. Bardzo uprzejmie z Twojej strony. To kończy temat Twojej rzetelności. |
Czy jest temat, w której Markus nie kłóci się z każdym o każde słowo i nie udowadnia swojej mądrości?
|
Widać, że Markus ma jakieś problemy psychicznie bo jego działalność tutaj to jest niezły odlot.
|
Tobie też by korona z głowy nie spadła, jakbyś co chwilę go nie obrażał.
|
A gdzie ja go obrażam?
|
Cytat:
Nie miałem natomiast pojęcia że w wielu kwestiach jego pociąg trenerski już powoli odjeżdża. Sam fakt że przez 9 miesięcy był bez pracy, gdzie karuzela trenerska trwa w najlepsze wiele mówi. Myślę że dobijając już do 60-tki jeszcze przed nim max 1-2 miejsca pracy w 1/2 lidze. A co do gadania o braku awansu to każde takie gadanie jest wynikiem wyłącznie mitycznego zdejmowania presji. 6-7 zespołów chce z tej ligi awansować i jeśli głośno o tym mówią w 2-3 to nic kompletnie nie zmienia w gabinetach klubowych. Jak dla mnie wyniki i wiele parametrów nas oddalało od celu, jakim jest awans bezpośredni. W jednym wywiadzie wydaje mi się że podobne sformułowania padaly z ust JK. |
Cytat:
Co do mitycznego zdejmowania presji (jak rozumiem tą presję Zaskroniec chciał zdjąć z piłkarzy) to może po części jest przyczyna takich a nie innych wyników.Mamy czas,nie musimy awansować,na spokojnie,bez nerwów....tak mogli myśleć piłkarze. Jakie wyniki nas oddalały od celu jakim jest awans(który według słów Zaskrońca celem nie był) skoro sam założyłeś pewien margines błędów który nie został przekroczony? Nawet nie chcę wiedzieć jaki margines błędu przyjąłeś dla Jopa,za 2-3 miesiące i tak Ci się odmieni. Rozumiem,że jakbyśmy nie daj Bóg przegrali z Niecieczą będziesz wytykał Jopowi,że Rodado czy Jaroch zagrali po 90 minut w gówno meczu z Siarką. |
Cytat:
Hahahahah. Oczywiście. Statystyki ze strzałami zablokowanymi z tych dwóch meczy by jeszcze bardziej pogrążyły twojego uber trenera od asymetrycznego ustawienia na tle Mariusza Jopa, ale spoko - znalazłeś drobiazg, do którego się mogłeś przyczepić. Gratuluje. Ale, że wspierałeś nie tego trenera co trzeba zimą, a ja tego co trzeba to już nie przyznasz:D Przecież Jop korki u Rudego brał po godzinach :D |
Cytat:
Po tym co zrobił w Wiśle chyba na zawsze zostaną mu biedne kluby z pierwszej ligi i niżej. |
O ile w ogóle coś mu zostanie. Czas myśleć o emeryturze zamiast o kolejnej kompromitacji.
|
Cytat:
Za wyniki, sprowadzanie nieprzygotowanych do gry piłkarzy, za krótki czas do przygotowania do gry na dwóch frontach, za wygłupy Kissa, za brak szczęścia napastników w kilku meczach, za czerwone kartki Biedrzyckiego, za przekładane mecze. Jednak jego ocena jest niesprawiedliwie zakłócona przez te wszystkie czynniki, na które nie miał wpływu, lub miał wpływ niewielki. |
Cytat:
a prezes tysiąclecia nadal rżnie zbawcę narodu oszywiście to nie on "kompletował" kadrę i to nie on akceptował kolejne transfery tak że tak łubudubu ps. za sytuację finansową klubu też przecież nie on odpowiada |
Cytat:
|
Cytat:
Człowiek dostał zdekompletowaną drużynę, okres przygotowawczy był zwykłą farsą, potem zaczął się maraton ligowo/pucharowy, w którym drużyna zrobiła dwie rundy więcej niż ktokolwiek się spodziewał (zarabiając ekstra ok 4 miliony złotych). To w sposób oczywisty musiało przełożyć się na wyniki w lidze. Tymczasem różni pseudoeksperci i pożyteczni idioci zwalają na Kazka winę za jakieś pierdoły wpisując się w tą brzydką historię. Myślę, że każda myśląca osoba widzi, że decyzja o wyrzuceniu Moskala nie była żadnym impulsem tylko przemyślanym ruchem wykonanym w najlepszym (i ostatnim) momencie z punktu widzenia możliwości zmanipulowania publiczności. Ruch nastąpił po wyczerpującym maratonie przed serią spotkań ze słabszymi przeciwnikami. Ostatni moment, żeby komuś skutecznie wbić nóż w plecy. Jak do tego dołożymy składane niecały kwartał wcześniej deklaracje dwuletniego wsparcia, co zapewne wpłynęło na taktykę trenera (mam czas na budowanie drużyny więc nie oszczędzam ich w pucharach i staram się z nich maksa wyciągnąć) to człowiekowi robi się niedobrze. Z punktu widzenia metodologii zarządzania tłumem operacja jest wzorcowa. Z etycznego punktu widzenia to obrzydliwość, która mi niszczy chęć pójścia na stadion. |
Cytat:
Nie jest prawdą że główną przyczyną porażki trenera był pech i obiektywne czynniki. Tą tezę obalił Jop zdobywając w dwóch meczach tyle samo punktów co Moskal. Ignoranci twierdzą że obie drużyny grają tak samo. Sugeruję im wszystkim sprawdzić ile w meczach za Jopa było wrzutek na piątkę wyłapanych przez bramkarza rywali. Najczęstsze zagranie za Moskala z którego nie padł żaden gol, za to poszło sporo groźnych kontr. Jop to zapowiadał na konferencji przed swoim pierwszym meczem w tym sezonie. Ile razy za Jopa poszły groźne kontry po przechwycie i dalekim wykopie na najszybszego zawodnika? I nie jest to przypadek ani kwestia rywali, tylko ustawienia, u Jopa gramy trójką w obronie asekurowaną przez cofniętego Carbo. Ile było u Jopa wynikających z bezsilności prób wbiegnięcia z piłką do bramki? Ile razy u Jopa Rodado wykonywał rzuty rożne, Sukiennicki grał na skrzydle etc. Szukasz usprawiedliwień dla Moskala, ale nikt mu nie kazał wystawiać nieoptymalnego składu, grać amatorskiej piłki w obronie, napalać się na awans z Cercle etc. Do swoich tragicznych wyników w lidze Moskal sporo dołożył od siebie. Dlatego nie chcę go już nigdy więcej oglądać w Wiśle, przynajmniej dopóki jej celem jest awans do Ekstraklasy. To co zobaczyłem skutecznie mnie wyleczyło z wiary że mógłby coś tutaj zdziałać. |
Cytat:
Byłoby, gdyby to Jop przejął drużynę zaraz po Rude i w pierwszych siedmiu meczach zdobył 21 zamiast 6 punktów mając drużynę w takim samym stanie, zawodników w takiej samej dyspozycji zaraz po transferach (Kiss, Duarte, Zwoliński, Kiakos, Sukiennicki, Biedrzycki, a nawet Igbekeme...) Tego, niestety nie da się sprawdzić. Miło, że próbujesz, ale chyba zdajesz sobie sprawę z nieporównywalności? |
Kolejny pokaz czystego s....ysyństwa w wykonaniu antypolakow. Tym razem wolfy. Za takie manipulacje to już należałoby płuc w mordę. Oczernianie człowieka, który ograł dwa razy dobre zespołu w europucharach, wcisnął 4 bramki Cercle, człowieka który chwilę przed tymi pucharami i liga był na obozie przygotowawczym z 4 bramkarzami i 1 napastnikiem a chwilę po starcie wypadł mi Duda, Alfaro czy Colley i został z Biedrzyckim w obronie czy Sapala w pomocy, oczernianie Moskala w tej sytuacji to już najwyższy poziom s....ienia.
Oczywiście gdyby Moskal nazywał się Rude to te same zjeby by teraz pisały że takiego trenera jeszcze w Wiśle nie było, który mimo kontuzji, wąskiej kadry, słabej kadry itd 2 razy przeszedł dalej w pucharach i pokonał Trnave czy Cercle sam mając zespół na poziomie I logi polskiej |
Cytat:
Szkoda że jak Rude był trenerem to aż tyle zrozumienia w Tobie i kilku innych nie było. Zapomniałem, to przecież nie legenda :> Tak naprawdę - nigdy nie poznamy przyszłości, ale tragiczne wyniki Moskala i jego decyzje wskazują na słuszność pogonienia go. Mimo obiektywnych trudności to wciąż była katastrofa. Może niech idzie być biednym gdzie indziej. |
Merytorycznie to Moskal kilka awansów zrobił, w przeciwieństwie do poprzedników w Wiśle.
Te obiektywne trudności to był właśnie główny przyczynek do katastrofy punktowej - nieprzygotowani gracze, czerwone kartki, gra co 3 dni bez możliwości normalnego potrenowania, kontuzje kluczowych graczy, często brak szczęścia w meczach, gdzie gnietliśmy rywala. Swoje za uszami miał, ale okres, w jakim miał zrobić tutaj maszynkę do golenia I ligi, był chyba najgorszy z możliwych. |
Cytat:
W ogóle - przebieg meczu był znany przed rozpoczęciem. Z drugiej strony - miliard wrzutek w piątkę na nikogo też nie przynosił efektu. Dlatego nie wierzę że czas by coś tu dał, Moskal wydawał się być zdecydowany kontynuować "swoją taktykę". Tak jak za każdym razem gdy go zwalniali z ŁKS-u. To nie miało sensu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl