Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Puchar Polski 2024/25 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11045)

tomytom 30.10.2024 22:35

Więc wystarczy sprawdzić na mapie co jest w środeczku między Krakowem a Białymstokiem i tam zrobić mecz o podwójnym znaczeniu :-)


Pytanie "na serio": czy jest ktoś kto chciałby obrony pucharu kosztem braku awansu (jeśli byłaby taka magiczna opcja wyboru albo-albo)?

El'kabat 30.10.2024 22:37

Legła u siebie i można się skupić w końcu na lidze..

pepe72 30.10.2024 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1637856)
Więc wystarczy sprawdzić na mapie co jest w środeczku między Krakowem a Białymstokiem i tam zrobić mecz o podwójnym znaczeniu :-)

Czyli znów Narodowy. :>
Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1637856)
Pytanie "na serio": czy jest ktoś kto chciałby obrony pucharu kosztem braku awansu (jeśli byłaby taka magiczna opcja wyboru albo-albo)?

Nie ja.

Karherop 31.10.2024 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1637851)
Zgodnie z regułami pucharu mecz Wisła - Jaga powinien być grany w Krakowie, zgodnie z regułami superpucharu w Białymstoku.

Jakoś wówczas te 21 lat temu nikomu nie przeszkadzały zapisy regulaminu - mecz został rozegrany w Poznaniu, chociaż mistrzem Polski była Wisła.

Tak czy siak, Jaga będzie zapewne grać w 1/16 LK więc nawet na wiosnę to będzie ogromny problem znaleźć jakikolwiek termin.

PS. W mojej opinii superpuchar się nie odbędzie.

azor 31.10.2024 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1637844)
Chętnie Unia Skierniewice. Przynajmniej tam za Widzewem. Boisko dobrej jakości z tego co widzialem na relacji. I z pewnością wpuści gości.

Nie wiedziałem Lesiu, że Ty taki sztywniutki i zakochany w narkozgodach ;) Zwłaszcza, że deklarujesz się jako wieloletni kibic.

leszekpw 31.10.2024 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1637863)
Nie wiedziałem Lesiu, że Ty taki sztywniutki i zakochany w narkozgodach ;) Zwłaszcza, że deklarujesz się jako wieloletni kibic.

Akurat poprzednie zgody bardziej ceniłem, ale z kimś trzeba je mieć (pomijam genezę tych zgód). Inaczej zostaniemy sami jak palec na mapie kibicowskiej, a już nie jest jak wiemy różowo.
A swoja drogą myślisz, że poprzednie były takie czyste? Zawsze istniał czynnik "ekonomiczny". No ale to nie temat na ten wątek.

Skawa Wadowice 31.10.2024 22:27

ja z kolei jako 30 letni kibic wole dzisiejszą z Ruchem niz ze Slaskiem. Szkoda tylko Lechii.

Dobra dawac Legie, i zamykamy PP przy pelnym stadionie i skupiamy sie na lidze.

Drozd 31.10.2024 22:37

Zamykamy PP dla Legii... oczywiście.

pepe72 31.10.2024 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1637882)
ja z kolei jako 30 letni kibic wole dzisiejszą z Ruchem niz ze Slaskiem. Szkoda tylko Lechii.

Dobra dawac Legie, i zamykamy PP przy pelnym stadionie i skupiamy sie na lidze.

Patrząc na dzisiejszy mecz to obawiam się, że znów byśmy śpiewali "pier***ć Legię" na melodię "I love you baby". Nawet bez Carbo.

pepe72 01.11.2024 00:17

Podsumujmy:
e-klapa (przyjedzie na R22)
Puszcza, Śląsk, Jagiellonia, Legia, Korona, Widzew, Pogoń, Piast, Zagłębie

1 liga (zależy od losowania)
ŁKS, Ruch, Polonia W-wa, MY

Niższe ligi (my jedziemy)
Sandecja, Olimpia Grudziądz, Unia Skierniewice

Karherop 01.11.2024 08:17

Byle nikogo z 1 ligi, potrzebna jest jakaś odskocznia.

leszekpw 01.11.2024 10:02

Byle nie Puszcza, ktora nam nie leży. Legła niech też odpadnie z kimś po drodze. Reszta może być.
Najchętniej wyjazd do Skierniewic i wybić im z głowy puchar, bo już się poczuli zbyt pewni siebie, eliminując Motor i Katowice.

pi0tr3k94 01.11.2024 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1637856)
Pytanie "na serio": czy jest ktoś kto chciałby obrony pucharu kosztem braku awansu (jeśli byłaby taka magiczna opcja wyboru albo-albo)?

Nie widzę większego sensu w takim stawianiu sytuacji. PP to razem z finałem raptem 4 dodatkowe mecze.
Gdybyśmy rok temu odpuścili już w meczu z Widzewem to awansu pewnie i tak by nie było, a dziura w budżecie byłaby nie do ogarnięcia. Pomijając już fakt jak smutny byłby to sezon (kolejny z rzędu). Ten PP pozwolił złapać oddech finansowy i tchnął wiele ducha w kibiców.
Gdyby to był wybór zero-jedynkowy, to oczywiście że awans jest ważniejszy niż PP, tylko że odpuszczanie pucharu nie daje żadnych gwarancji co do miejsca w lidze, dlatego trzeba podjąć walkę na dwa fronty.

Arkadiusz.Czerepach 01.11.2024 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1637856)
Więc wystarczy sprawdzić na mapie co jest w środeczku między Krakowem a Białymstokiem i tam zrobić mecz o podwójnym znaczeniu :-)


Pytanie "na serio": czy jest ktoś kto chciałby obrony pucharu kosztem braku awansu (jeśli byłaby taka magiczna opcja wyboru albo-albo)?

ja :alleluja:

Sylwus1988 01.11.2024 16:50

jak dla mnie mile widziana Korona albo Śląsk. Są to już jakiś firmy z ekstraklasy, zapewnią taki sam przychód z dnia meczowego jak Legia czy Jaga. A jak nie to Sandecja, Unia, Olimpia. Byle nie jakiegoś pierwszoligowca bo nie mogę na nich już patrzeć :D i byle do kolejnej rundy, nie można odpuszczać.

Kris54 01.11.2024 19:15

Wyjazd to Sandecka, Unia, Olimpia albo Polonia. Reszta u siebie (Ruch i ŁKS jako spadkowicze grają z nami wyjazd)

RybaTs 01.11.2024 19:40

Dawać lampucere

CMSNero 01.11.2024 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RybaTs (Post 1637921)
Dawać lampucere

Taaaak warszawioki u siebie :-D

pepe72 01.11.2024 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris54 (Post 1637919)
Wyjazd to Sandecka, Unia, Olimpia albo Polonia. Reszta u siebie (Ruch i ŁKS jako spadkowicze grają z nami wyjazd)

A możesz podać który to punkt regulaminu to definiuje?

Cymes 01.11.2024 21:15

Żaden. W zeszłym roku Polonia jako beniaminek grała u nas na wyjeździe. Inny przykład to Miedź, która będąc spadkowiczem z ESA grała u siebie z Arką grającą w pierwszej od kilku sezonów. Handicap własnego boiska ustala się według bieżących rozgrywek, a nie zeszłorocznych.

Karherop 01.11.2024 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwus1988 (Post 1637917)
jak dla mnie mile widziana Korona albo Śląsk. Są to już jakiś firmy z ekstraklasy, zapewnią taki sam przychód z dnia meczowego jak Legia czy Jaga(...).

Że jak?

Nigdy w życiu na Koronie nawet w esa nie było więcej niż 16-20k, na Legię praktycznie zawsze mieliśmy komplet. Tak byłoby w tym przypadku, niezależnie od godziny.

A godzina zapewne będzie w stylu środa 20.00 grudniowy wieczór, -3 st, czyli warunki idealnie żeby zachęcic kibica do oglądania meczu, ale z domowej kanapy.
Co innego gdyby to była stawka awansu do półfinału lub finału na wiosnę.

Arkadiusz.Czerepach 02.11.2024 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1637925)
Że jak?

Nigdy w życiu na Koronie nawet w esa nie było więcej niż 16-20k, na Legię praktycznie zawsze mieliśmy komplet. Tak byłoby w tym przypadku, niezależnie od godziny.

A godzina zapewne będzie w stylu środa 20.00 grudniowy wieczór, -3 st, czyli warunki idealnie żeby zachęcic kibica do oglądania meczu, ale z domowej kanapy.
Co innego gdyby to była stawka awansu do półfinału lub finału na wiosnę.

no ale jak bylismy w ESA to Korona znaczyła dla nas tyle co Łęczna itp


dzisiaj tak jak napisał kolega wyżej jest to firma z ekstraklasy

leszekpw 02.11.2024 09:28

Czy w przypadku meczu z Legią, kibice gości będą wpuszczeni? Chyba Królewski by sobie nie strzelił w kolano wizerunkowo decyzją, by wpuścić? Nie wyobrażam sobie.

gpat 02.11.2024 10:19

Przy tym bojkocie zapoczątkowanym przez legie to oni by się totalnie zeszmacili jak by na Wisłę przyjechali.
Z drugiej strony jak zaczęli tę farsę to mogą skończyć.

leszekpw 02.11.2024 10:49

No tak, nie przyjechaliby. Nie pomyślałem.

Karherop 02.11.2024 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1637931)
no ale jak bylismy w ESA to Korona znaczyła dla nas tyle co Łęczna itp

dzisiaj tak jak napisał kolega wyżej jest to firma z ekstraklasy

W zasadzie masz racje, choć medialność przeciwnika ma dalej znaczenie, choćby na Llapi nie było pełnego stadionu, na Rapidzie już owszem

Gdyby ktoś kiedyś się o to pokusił, to wydaje mi się że odejmując mecze top esa to średnia frekwencję w 1 lidze mamy niedużo gorsza niż za czasów ekstraklasy od otwarcia całego stadionu.

pepe72 02.11.2024 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1637947)
W zasadzie masz racje, choć medialność przeciwnika ma dalej znaczenie, choćby na Llapi nie było pełnego stadionu, na Rapidzie już owszem

Gdyby ktoś kiedyś się o to pokusił, to wydaje mi się że odejmując mecze top esa to średnia frekwencję w 1 lidze mamy niedużo gorsza niż za czasów ekstraklasy od otwarcia całego stadionu.

Poza hitowymi meczami, to frekwencję robią zwycięskie serie.
A tych, po spadku, brakowało.

azor 03.11.2024 09:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1637935)
Czy w przypadku meczu z Legią, kibice gości będą wpuszczeni? Chyba Królewski by sobie nie strzelił w kolano wizerunkowo decyzją, by wpuścić? Nie wyobrażam sobie.


Dlaczego strzał w kolano? Wręcz przeciwnie, pokazałby, że jest ponad to środowisko półgłówków.

Inna sprawa, czy dostałby pozwolenie od naszych kumatych.

Blondas 03.11.2024 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1637947)
W zasadzie masz racje, choć medialność przeciwnika ma dalej znaczenie, choćby na Llapi nie było pełnego stadionu, na Rapidzie już owszem

Gdyby ktoś kiedyś się o to pokusił, to wydaje mi się że odejmując mecze top esa to średnia frekwencję w 1 lidze mamy niedużo gorsza niż za czasów ekstraklasy od otwarcia całego stadionu.

Za transfermarkt,w sezonie 18/19 było 17 378 (po 19 spotkaniach), aktualnie po 6 meczach (dane z 90minut) jest 17 150

leszekpw 04.11.2024 15:52

Za chwilę losowanie. Moje typy, Unia, Widzew, Legia. Uniknąć drwali z Niepołomic.

Kris54 04.11.2024 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1637923)
A możesz podać który to punkt regulaminu to definiuje?

Podupcylo mi się. Sorry

pepe72 04.11.2024 16:15

No to mamy dwa mecze Polonia - Wisła w Warszawie. W odległości 3-4 dni

leszekpw 04.11.2024 16:15

Ech szkoda ze nie Unia, prawie. Ale Polonia nienajgorzej. Do przejścia.

Karherop 04.11.2024 17:02

Logistycznie lepiej być nie mogło, no może mecz w Krakowie, choć myślę że byłyby duże obawy że mecz by się nie spłacił z racji grudniowego terminu i meczu w środku tygodnia z mało renomowanym rywalem.

A tak, jak chcemy grać dalej to Polonię trzeba przejść rywali na tym poziomie, a jak odpadniemy to po prostu odpadniemy. Kilka dni później jest ważniejszy mecz na tym samym stadionie.

Arkadiusz.Czerepach 04.11.2024 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638045)
Logistycznie lepiej być nie mogło, no może mecz w Krakowie, choć myślę że byłyby duże obawy że mecz by się nie spłacił z racji grudniowego terminu i meczu w środku tygodnia z mało renomowanym rywalem.

A tak, jak chcemy grać dalej to Polonię trzeba przejść rywali na tym poziomie, a jak odpadniemy to po prostu odpadniemy. Kilka dni później jest ważniejszy mecz na tym samym stadionie.

nosz kvrwa bez przesady , że zwykle 3pkt stawiasz wyżej niż ćwierćfinał PP

Karherop 04.11.2024 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1638052)
nosz kvrwa bez przesady , że zwykle 3pkt stawiasz wyżej niż ćwierćfinał PP

Jeśli chcemy się załapać choćby do barażu w 1 lidze to owszem.

leszekpw 04.11.2024 21:48

Tak z taką grą w kratkę zobaczycie baraże jak swinia niebo. Naprawde ktos wierzy w awans?
Mecz PP z Polonią zdecydowanie ważniejszy. Pozostaje nam bronić pucharu niż jakieś mrzonki o ekstraklasie.

wolfy 04.11.2024 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638066)
Jeśli chcemy się załapać choćby do barażu w 1 lidze to owszem.

Dokładnie.

emjot 05.11.2024 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638066)
Jeśli chcemy się załapać choćby do barażu w 1 lidze to owszem.

bez powtarzalności, nie ma sukcesów, nie ma awansów
jeśli my gramy w stylu: rozszarpanie TBB i mokrą ścierą w pysk od Łęcznej
wygrana z Płockiem i mokra szmata od Tychów

to sorry ale jedyne co ugramy w tym sezonie to msc 8-12

Arkadiusz.Czerepach 05.11.2024 18:21

ja myśle że o miejscach 1-2 możemy zapomnieć , a na 6 jeśli wgl marzymy o awansie to powinnismy doczłapać pomimo zagrania dodatkowych AŻ 4 meczów...


a w przypadku braku awansu , trofeum, europa - to całkiem fajna osłoda


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl