Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   2. kolejka, Wisła Kraków - Polonia Warszawa, 28 lipca 2024, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11022)

FraMat 30.07.2024 11:20

Serio?
To chyba mnie nie dotyczy?
Nigdzie (popraw mnie, jeśli się mylę) nie dyskutowałem nad przewagą jednej nacji nad drugą, chyba że w takich zakresach, że na przykłąd nieżle wyszkolony Hiszpan z IV ligi hiszpańskiej może być lepszy i tańszy od pozostającego na podobnym poziomie rozgrywkowym Polaka.
Jest mi doskonale obojętnie jaka nacja będzie w Wiśle o ile taki niedrogi piłkarz będzie dobrze, jak na nasz poziom wyszkolony, ambitny i zdrowy.
Niech to będzie Polak, Hiszpan, Słowak, Rumun czy Holender.

Ale, ale... co cię powstrzymuje przed założeniem takiego tematu?
Podejrzewam, że udzielałby się w nim przede wszystkim Markus.
No chyba, że by przesadził i inni w końcu zaczeli wyśmiewać klapki jakie sobie na oczy założył

krysztal 30.07.2024 13:44

Autyzm,asperger, takie diagnozy bez naczelnego szamana Drozda możecie sobie o kant dupy rozbić.

Markus 30.07.2024 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul
PS. Masz już listę Hiszpanów czy twoje argumenty kończą się na pisaniu bez pokrycia?

Nie muszę kolejny raz wklejać listy Hiszpanów, którzy doskonale sprawdzili się w Polsce, byś kolejny raz wyszedł na idiotę negującego, że gro nazwisk będących tam jest o klasę lepszych od takich Uryg, Szywaczy, Biedrzyckich, Wachowiaków, Sapał, Krzyżanowskich czy innych Sobczaków i Łasickich.:-D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
Po pierwsze: akurat ten pierwszy mecz ligi nastąpił w niecałe trzy dni po wyczerpującym meczu pucharowym.
Po drugie: to prawda, że Rude pierwszy mecz cudem wygrał, a Moskal tylko zremisował. Jednak sama gra, styl, ustawianie się, płynność akcji, były w meczu pod wodzą Moskala o niebo lepsze.

Tak jak się spodziewałem: Fra Mat wychodzi z siebie, by pokazać, że fakt, iż trener ze znajomością ligi zaczął w tej lidze od gorszego wyniku od trenera bez jej wcześniejszej znajomości nie jest faktem rozwalającym całą bezmyślną argumentację wielu osób wiosną na ten temat.:-D

Dla faktu gorszego początku takiego trenera pokazującego, że wcześniejsza znajomość ligi nie jest żadnym czynnikiem warunkującym cokolwiek (taktyka Polonii ewidentnie zaskoczyła Moskala, który źle ustawił zespół i który w trakcie gry w żaden sposób nie był w stanie wprowadzić korekt do stylu gry) nie ma najmniejszego znaczenia, czy Wisła ze Stalą Rzeszów strzeliła zwycięskiego gola w 95 minucie czy w jakiejkolwiek innej.

Tu nawet nie trzeba sięgać do przykładu Moskala: jaką bzdurą były te Wasze teorie pokazuje na przykład również osoba Tadzia Pawłowskiego - tak samo coacha ze znajomością specyfiki polskiej ligi - i dziesiątek innych trenerów, którym ta znajomość w żaden sposób nie pomogła lepiej punktować i ustawiać zespół od samego początku pracy z nim niż trenerom nie posiadającym tej znajomości.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hejterek
(...)

Bełkotu hejterka Jaroo tym razem nazywającego "sączeniem jadu" wskazywanie na fakty jak zwykle nie warto szerzej komentować. To klasyczny przypadek kolejnej choroby psychicznej, tym razem prawdziwej: dzieciak próbuje ubrać innych w ramki swojego myślenia w kategoriach szkodzenia Wiśle, oczekiwania na jej porażki, zacierania rączek, gdy tylko jej nie idzie, bo można wtedy znów zaatakować Królewskiego. :evil: :rotfl:

Jak bardzo "chujowy był" ten Rude pokazało zdobycie Pucharu Polski, czego ten dzieciak do dziś nie może przeboleć, bo psuje mu to narrację. Wszak wszystko co złe wiosną musiało się dziać przede wszystkim przez Hiszpanów i tego trenera, a broń Boże nie przez to, że krajowi zawodnicy drużyny olewali sobie niektóre ligowe mecze, o czym wprost powiedzieli. :evil: :-D

Jagul 30.07.2024 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1630463)
Nie muszę kolejny raz wklejać listy Hiszpanów, którzy doskonale sprawdzili się w Polsce, byś kolejny raz wyszedł na idiotę negującego, że gro nazwisk będących tam jest o klasę lepszych od takich Uryg, Szywaczy, Biedrzyckich, Wachowiaków, Sapał, Krzyżanowskich czy innych Sobczaków i Łasickich.:-D

Ok czyli Twój tekst o argumentach to był tylko żart. Następnym razem musisz to bardziej podkreślić, żeby nikt Cię przypadkiem nie potraktował poważnie.

tas de fleia 30.07.2024 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1630463)
Nie muszę kolejny raz wklejać listy Hiszpanów, którzy doskonale sprawdzili się w Polsce, byś kolejny raz wyszedł na idiotę negującego, że gro nazwisk będących tam jest o klasę lepszych od takich Uryg, Szywaczy, Biedrzyckich, Wachowiaków, Sapał, Krzyżanowskich czy innych Sobczaków i Łasickich

Hej, Markus: Lewandowski, Błaszczykowski, Grosicki, Glik, Pazdan, Brożek, Kuźba, Czerwiec, Żurawski, Lato, Deyna, Szarmach, Kosowski, Pohl, Cieślik, Łapiński, Głowacki, Żewłakow, Frankowski, mówią Ci coś te nazwiska :D?

FraMat 30.07.2024 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1630463)
Tak jak się spodziewałem: Fra Mat wychodzi z siebie, by pokazać, że fakt, iż trener ze znajomością ligi zaczął w tej lidze od gorszego wyniku od trenera bez jej wcześniejszej znajomości nie jest faktem rozwalającym całą bezmyślną argumentację wielu osób wiosną na ten temat.:-D

Dla faktu gorszego początku takiego trenera pokazującego, że wcześniejsza znajomość ligi nie jest żadnym czynnikiem warunkującym cokolwiek (taktyka Polonii ewidentnie zaskoczyła Moskala, który źle ustawił zespół i który w trakcie gry w żaden sposób nie był w stanie wprowadzić korekt do stylu gry) nie ma najmniejszego znaczenia, czy Wisła ze Stalą Rzeszów strzeliła zwycięskiego gola w 95 minucie czy w jakiejkolwiek innej.

Pozostawię cię w przekonaniu o własnej nieomylności. Znaj moje serce
Innym czytającym te przepychanki (chociaż wątpię, czy do ich policzenia trzeba wszystkich palców jednej dłoni) przypomne tylko, że znający ligę Moskal przygotował drużynę tak, że tylko cudem nie wygrała tego meczu (cóż, pech), a nie znający ligi Rude przygotował drużynę tak, że tylko cudem tego meczu nie przegrała.
Żeby to zobaczyć, wystarczy bardzo niewiele - pozbyc się uprzedzeń.

Zadałeś pytanie "jak to możliwe, że trener ze znajomością tej specyfiki ligi zaczyna rozgrywki gorzej niż trener bez jej wcześniejszej znajomości" i dostałeś rzeczową odpowiedź.

Markus 30.07.2024 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tas de fleia (Post 1630467)
Hej, Markus: Lewandowski, Błaszczykowski, Grosicki, Glik, Pazdan, Brożek, Kuźba, Czerwiec, Żurawski, Lato, Deyna, Szarmach, Kosowski, Pohl, Cieślik, Łapiński, Głowacki, Żewłakow, Frankowski, mówią Ci coś te nazwiska :D?

Oczywiście. Na ilu polskich zawodników o takich umiejętnościach jakie oni prezentowali w swych najlepszych czasach stać dzisiejszą Wisłę? Bo to, że stać ją na takich Rodado czy Carbo z niższych hiszpańskich lig, którzy robią różnice, wiemy.

Markus 30.07.2024 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1630468)
Pozostawię cię w przekonaniu o własnej nieomylności.

Twoje najnowsze projekcje zwłaszcza na temat moich rzekomych przekonań naprawdę mnie nie interesują, ani próby zanegowania, czy zatarcia faktu, że Moskal ma gorszy ligowy początek niż miał Rude, a teza jakoby wcześniejsza znajomość realiów ligi cokolwiek zapewniała była bzdurą. :-D

Pokazuje to nie tylko ta sprawa, ale też początek pracy w Wiśle na przykład Tadzia Pawłowskiego. Stolarczyka, Skowronka czy Kusty. Innych nazwisk już nie chce mi się wymieniać.:-D

FraMat 30.07.2024 15:55

Poczekam spokojnie do końca rozgrywek i wtedy zobaczymy kto będzie miał lepszą średnią i wyzsze miejsce.
Na razie jest to dyskusja o niczym.
Zobaczymy co powiesz za 3 miesiące, pół roku czy za rok.
Podejrzewam że zapomnisz o dzisiejszych argumentach

Drozd 30.07.2024 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tas de fleia (Post 1630467)
Hej, Markus: Lewandowski, Błaszczykowski, Grosicki, Glik, Pazdan, Brożek, Kuźba, Czerwiec, Żurawski, Lato, Deyna, Szarmach, Kosowski, Pohl, Cieślik, Łapiński, Głowacki, Żewłakow, Frankowski, mówią Ci coś te nazwiska :D?

Oceniając i porównując wypadało by dodać ile oni zarabiali. To powinna być zależność porównywana.

Czy...


Jakość Polaka/kasę którą zarabia jest <,>,= Jakości Hiszpana, Rumuna Słowaka/kasę którą zarabia.


Niestety wiele wskazuje na to, że nasi rodzimi kopacze drenują klubowe kasy bardziej niż na to zasługują.

krysztal 30.07.2024 17:54

I dlatego nasi ligowi rywale często operują na budżecie wielkości naszej dziury budżetowej.

Drozd 30.07.2024 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1630484)
I dlatego nasi ligowi rywale często operują na budżecie wielkości naszej dziury budżetowej.

I dlatego grając z nami stawiają autobus, bo w otwartej grze są bez najmniejszych szans. To jedno. A drugie jako Wisła dostajemy zupełnie inny cennik za naszych rodzimych kopaczy.

krysztal 30.07.2024 22:18

Ja to pękam ze śmiechu jak po raz 3578 ktoś ma pretensje o to że inne zespoły szukają sposobu żeby z nami wygrać.
A co do tego innego cennika...no cóż wystarczy przestawić wajchę z zaciągu zagranicznego na rodzimy i nagle nie ma problemu z podpisaniem kilku Polaków.Chyba że zakładasz że Resovia,Raków czy SSW nie wiedziały z kim negocjują.

Drozd 31.07.2024 18:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1630489)
Ja to pękam ze śmiechu jak po raz 3578 ktoś ma pretensje o to że inne zespoły szukają sposobu żeby z nami wygrać.
A co do tego innego cennika...no cóż wystarczy przestawić wajchę z zaciągu zagranicznego na rodzimy i nagle nie ma problemu z podpisaniem kilku Polaków.Chyba że zakładasz że Resovia,Raków czy SSW nie wiedziały z kim negocjują.

I Ci Polacy zarabiają pewnie o połowę więcej niż Grek, Węgier czy Portugalczyk, a kto będzie więcej pokazywał na boisku to zobaczymy.

krysztal 31.07.2024 22:14

Ale ty jesteś jebnięty....Z pewnością chłopak wyciągnięty praktycznie z 3 poziomu rozgrywkowego w Polsce a drugi ze spadkowicza z drugiego poziomu będą drenować budżet Wisły.Myślę że jest dokładnie na odwrót.

Jagul 01.08.2024 06:25

Ciekawe jak mocno drenują budżet Wisły Drozd i Markusik, że piszą takie brednie na zlecenie :D

Drozd 01.08.2024 07:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1630531)
Ale ty jesteś jebnięty....Z pewnością chłopak wyciągnięty praktycznie z 3 poziomu rozgrywkowego w Polsce a drugi ze spadkowicza z drugiego poziomu będą drenować budżet Wisły.Myślę że jest dokładnie na odwrót.

Ale ale, a gdzie Raków i Termalika? Nie pasują do karkołomnej tezy? I jeden i drugi o których piszesz nie byli traktowani jako wzmocnienia kiedy przychodzili. Płaczki tobie podobne lamentowały co to będzie, jechały po Królewskim, że teraz to spadniemy. I nie oczekuj, że będę wyszukiwał Twoich wpisów :), jesteś mocnym przedstawicielem nurtu "muszę się przypieprzyć". Jeżeli jednak nie to się określ i przestań się przypieprzać o duperele.

Markus 01.08.2024 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1630479)
Poczekam spokojnie do końca rozgrywek i wtedy zobaczymy kto będzie miał lepszą średnią i wyzsze miejsce.

Trzymam kciuki za to, żeby Moskal na koniec sezonu miał lepszą średnią w lidze niż Rude i awansował do ekstraklasy. Liczę, że tak się skończy. W żaden sposób nie zmienia to faktu, że punktowo wejście w ligowy sezon ma gorsze, a teoryjki na temat zapewnienia lepszego startu i dostosowania taktyki Wisły do taktyki rywali przez wcześniejszą znajomość ligi u nowego trenera są funta kłaków warte.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul
Ciekawe jak mocno drenują budżet Wisły Drozd i Markusik, że piszą takie brednie na zlecenie

:rotfl:

Na zlecenie to mogą tu jedynie pisać takie Koaliczki, by regularnie kompromitować kibiców Wisły, bo nikt zdrowy na umyśle nie jest aż tak jebnięty, żeby z własnej woli gloryfikować komunizm, sławić Jerzego Urbana, czy opowiadać bajki, że PiS planuje z Putinem wysadzić stadion przy Reymonta - wzbudzając entuzjazm i poklask takich Jaguliczków. Można tylko się zastanawiać, kto jest większym idiotą: ten kto pisze takie rzeczy, czy ten kto bije mu brawo i za nim idzie lub go broni? :evil:

Jagul 01.08.2024 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1630548)
Na zlecenie to mogą tu jedynie pisać takie Koaliczki, by regularnie kompromitować kibiców Wisły, bo nikt zdrowy na umyśle nie jest aż tak jebnięty, żeby z własnej woli gloryfikować komunizm, sławić Jerzego Urbana, czy opowiadać bajki, że PiS planuje z Putinem wysadzić stadion przy Reymonta - wzbudzając entuzjazm i poklask takich Jaguliczków. Można tylko się zastanawiać, kto jest większym idiotą: ten kto pisze takie rzeczy, czy ten kto bije mu brawo i za nim idzie lub go broni? :evil:

Z miłą chęcią poczytam dowody jak to bronię wpisów KOALIKA na wyżej wymienione tematy :D
Jak rozumiem jest to kolejny element Twoich niezbyt śmiesznych żartów.
Chyba, że kolejny raz rzucasz tezy bez pokrycia w rzeczywistości czy choćby ich sprawdzenia.

Kurz 01.08.2024 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1630489)
Ja to pękam ze śmiechu jak po raz 3578 ktoś ma pretensje o to że inne zespoły szukają sposobu żeby z nami wygrać.
A co do tego innego cennika...no cóż wystarczy przestawić wajchę z zaciągu zagranicznego na rodzimy i nagle nie ma problemu z podpisaniem kilku Polaków.Chyba że zakładasz że Resovia,Raków czy SSW nie wiedziały z kim negocjują.

To w sumie nie jest wszystko takie proste, bo staramy się grać inaczej niż większość klubów w Polsce i potrzebujemy w związku z tym piłkarzy o trochę innych cechach. Problem polega na tym, że nasz kraj produkuje takich piłkarzy w ilościach homeopatycznych, wiec jeśli już jacyś się trafiają, szybko lądują za granicą albo w lepszych klubach. W dodatku konkretnie kosztują. Liczyłem, że coś się zmieni za Moskala i zejdziemy na ziemię, ale on również chce grać ładną dla oka, ofensywną piłkę, co bardzo źle rokuje na ten sezon.

KOALIK 01.08.2024 11:35

Markusik, twoja wizja hiszpańskiej Wisły im. Alvaro Ratona skompromitowała się ostatecznie na wiosnę.

Zaskroniec pod przymusem podjął spóźnione decyzje o zakończeniu tego burdelu.

Kończ waść, wstydu oszczędź.

A twoich bredni o polityce nawet nie wypada komentować, zwłaszcza po tym co się w Polsce wyprawiało przez osiem lat 2015-2023.

Czasy PRL-u były nam narzucone przez tych, którzy oddali nas w ręce Stalina na skutek decyzji podjętych na podstawie losów drugiej wojny światowej.

Co my mogliśmy zrobić jako malutcy?

I tak skończyliśmy o wiele lepiej niż Ukraina, Białoruś, itp.

Urban zrobił dużo dobrego po 1989 r. w kontekście walki z pedofilią w kościele, ale jak wiadomo to temat tabu.

A tymczasem poczytaj sobie o najbardziej skompromitowanym Jędraszewskim, który za tuszowanie pedofila Paetza był nagradzany kolejnymi awansami.

El'kabat 01.08.2024 17:31

To jest temat meczony, admin niech ogarnie całą hołotę jak powyżej.


Ile razy trzeba prosić, żeby ktoś się zajął tym forum?

pchelas 01.08.2024 18:13

A ile razy trzeba powtarzać, że jest jeden (emerytowany) admin i nikt inny nie ma konta / uprawnień :D

Witalis 01.08.2024 21:31

Wybierzcie mnie na prezydenta tego lasu.
Znaczy admina forum.

FraMat 01.08.2024 21:39

Łatwiej byłoby założyć nowe forum

emjot 02.08.2024 08:46

te nowe skrzydlaki są zgłoszone do ligi?

Jagul 02.08.2024 08:55

Oni nie są gotowi do gry :D
A jeszcze tydzień temu czytałem tutaj, że okienko wygląda sensownie, bo w końcu sprowadzamy gości grających :D

swiety37 02.08.2024 09:04

Są zgłoszone do ligi i bardzo prawdopodobne, że przynajmniej jeden (Kiss) znajdzie się na ławie ze zniczem.

Karherop 03.08.2024 15:26

Przy tak wąskiej kadrze i grze co 3 dni to będzie dziwne jeśli Kiss nie wejdzie od początku, a Duarte z ławki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl