Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Adrian Gula trenerem Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10404)

Proud 16.08.2021 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dziki (Post 1570798)
Serio uważacie, że mamy kadrę na ostatnie miejsce w tabeli?

Ja się chyba przestałem zupełnie znać na piłce, bo ja tam widzę ekipę na środek tabeli. Na luzie. Przy czym zanim zacznie to grać to możemy mieć kilka porażek tu i tam. Liczy się, żeby ogarnąć tyle punktów, żeby wylądować w środku tabeli, nieważne w jakich meczach i kiedy.

Ja uważam, że potencjał naszej kadry jest na miejsca 10-14. Ale wiadomo, że umiejętności poszczególnych zawodników a gra całego zespołu to dwie oddzielne kwestie.

Mam nadzieję, że uda się zająć w tej rundzie bezpieczną pozycję, żeby w następnej piąć się w górę tabeli.

tomasz_19 16.08.2021 11:46

Drużyna się zgrywa, wiadomo nikt nie oczekuje samych zwycięstw, ba będą też porażki.
Natomiast nie wyobrażam sobie, żebyśmy poraz nty nie przeszli pierwszej rundy PP, no nie zaakceptuje porażki ze Stalą.

Szneka 16.08.2021 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1570803)
Drużyna się zgrywa, wiadomo nikt nie oczekuje samych zwycięstw, ba będą też porażki.
Natomiast nie wyobrażam sobie, żebyśmy po raz nty nie przeszli pierwszej rundy PP, no nie zaakceptuje porażki ze Stalą.

Masz rację, nikt nie wymaga zwycięstw. ale woli walki i ambicji jak najbardziej .a tego brakło i z TBB i z Rakowem i ze Stalą. a to wqrwia najbardziej.

swiety37 16.08.2021 14:02

Ciekawe czy są jakieś szanse by Sobol wrócił jako asystent Guli.

Kurz 16.08.2021 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1570804)
Masz rację, nikt nie wymaga zwycięstw. ale woli walki i ambicji jak najbardziej .a tego brakło i z TBB i z Rakowem i ze Stalą. a to wqrwia najbardziej.

Nie widzę braku woli walki ani ambicji. Naszym piłkarzom na pewno bardzo zależy na zwycięstwach. Za to była frustracja, nerwy i od pewnego momentu niemoc.

Szneka 16.08.2021 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1570807)
Nie widzę braku woli walki ani ambicji. Naszym piłkarzom na pewno bardzo zależy na zwycięstwach. Za to była frustracja, nerwy i od pewnego momentu niemoc.

no to oglądaliśmy inne mecze. w meczu z TBB fakt, że walczyli do końca ale Raków i Stal Mielec gra na stojąco. Nie mamy lidera, który pociągnie zespół w ciężkich chwilach.

Smyrgu 16.08.2021 16:15

póki co drużyna nie ma jaj pomimo iż wychodzi na boisko 11 facetów...no i nie mamy kapitana tych facetów

KOALIK 16.08.2021 17:38

Wisła ma potencjał na spokojne 3-6 miejsce, biorąc pod uwagę jakość przeciwników i to, że Legia zdobywa kolejne tytuły przez słabość rywali, a nie przez swoją wielkość. Wisła za czasów Cupiała, co was boli zdobywała tytuły swoją wielkością. Tylko trzeba zacząć wymagać od tych wszystkich odnowicieli, a przede wszystkim od piłkarzy.

Drozd 16.08.2021 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1570807)
Nie widzę braku woli walki ani ambicji. Naszym piłkarzom na pewno bardzo zależy na zwycięstwach. Za to była frustracja, nerwy i od pewnego momentu niemoc.

To czym się ta wola walki i ambicja objawiała? Bardzo jestem ciekawy...

Bo na pewno nie szybkością biegania, aktywnością w wyjściu na pozycję czy nieustępliwością i agresją w obronie. Przez 80 minut większość kopaczy SNUŁA SIĘ PO BOISKU. Ostatnie 10 pokazało ze jednak da się pobiec szybciej czy powalczyć o piłkę.

I do tego nie potrzeba zgrania tylko chęci i odwagi.

ślimak 16.08.2021 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1570803)
... no nie zaakceptuje porażki ze Stalą.

Spokojnie, "Wy nam ligę, my Wam puchar" ;)

Karherop 17.08.2021 07:17

https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15758310

Sadlok jest jaki jest, ale szczerości mu nie można odmówić, szczególnie w wywiadach z Karczem.

Myślę że taktyka Guli na mecz ze Stala jest tutaj najmniejszym problemem.

sandomingo 17.08.2021 08:12

Dwa dni wolnego po zawstydzającej porażce...Już to kiedyś przerabialiśmy...

A co do wywiadu Sadloka w GK - jeżeli to on jest tym gościem z charakterem, który ma dawać przykład innym - to nieciekawie to wygląda...
Wygląda na to, że mamy drużynę pełną bezjajecznych grajków - zobaczymy jak Gula sobie z tym poradzi...
Obawiam się, że pozostaje niecierpliwie czekać na powrót Urygi, Plewki, Żukowa.

tomasz_19 17.08.2021 08:32

Sadlok i charyzma :D to się gryzie ;)

maxx304 17.08.2021 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1570826)
Sadlok i charyzma :D to się gryzie ;)

Charyzma może nie, ale ....icy często dostaje. W meczu z Rakowem było widać z trybun jak się w....iał po drugiej bramce. Pytanie, na ile potrafi to przekuć w pozytyw dla drużyny i zagrzanie kolegów do walki. Patrząc na sytuacje z przeszłości, gdzie któregoś tam naszego wziął za szmaty/za gardło, to raczej nie wydaje mi się. Bliżej mu chyba do takiego marudy, który cały czas narzeka, bo mu się wydaje że on jest najlepszy.

!!IRIVER!! 17.08.2021 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxx304 (Post 1570829)
Charyzma może nie, ale ....icy często dostaje. W meczu z Rakowem było widać z trybun jak się w....iał po drugiej bramce. Pytanie, na ile potrafi to przekuć w pozytyw dla drużyny i zagrzanie kolegów do walki. Patrząc na sytuacje z przeszłości, gdzie któregoś tam naszego wziął za szmaty/za gardło, to raczej nie wydaje mi się. Bliżej mu chyba do takiego marudy, który cały czas narzeka, bo mu się wydaje że on jest najlepszy.

To, że Sadlok się w....ia mnie nie interesuje. Brożek też swego czasu machał łapami, nawet Lewandowski nieraz się krzywi i nie wpływa to zwykle lepiej na grę zespołu. Chłopaki się powinny chwycić za jaja, bo zaraz zrobi się gorąco a sezon jeszcze na dobre nie wszedł na obroty.

silver03 17.08.2021 10:49

Sadlok jest jaki jest, czasem słabszy czasem lepszy, ale zaangażowania odmówić mu nie można. Czasem zgrzeje się za bardzo na boisku, ale patrząc na to okiem kibica - spoko, widać, że nie lubi dostawać po piździe.



Janickiego pamiętacie? Ten luz i uśmiechy po stracie kolejnej bramki?

Karherop 17.08.2021 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxx304 (Post 1570829)
Charyzma może nie, ale ....icy często dostaje. W meczu z Rakowem było widać z trybun jak się w....iał po drugiej bramce. Pytanie, na ile potrafi to przekuć w pozytyw dla drużyny i zagrzanie kolegów do walki. Patrząc na sytuacje z przeszłości, gdzie któregoś tam naszego wziął za szmaty/za gardło, to raczej nie wydaje mi się. Bliżej mu chyba do takiego marudy, który cały czas narzeka, bo mu się wydaje że on jest najlepszy.

Nawet jeśli Sadlok trafi z formą (jak na wiosnę 2021) to jeśli nie będzie zaangażowania całego zespołu to wyników nie będzie. Tu musi pójść sygnał od wszystkich. Szczególnie gdy widać że nie przegrywamy na polu piłkarskim, a głównie w aspektach mentalnych.

Nie ma miejsca na odpuszczanie, tak jak np u Yeboaha czy Kuveljicia. To działa demotywujaco dla wszystkich.

Sadloka na dziś z defensywy można winić najmniej.

wściekłe pięści węża 17.08.2021 12:28

Nie tylko Kuvejlić i Yeboah odpuszczają, ale i Frydrych. Jeśli Gula nie zacznie sadzać na ławie tych, którym się nie chce, to żadne pogadadnki i krzyki Sadloka nie pomogą. Oby w Łęcznej wyszła drużyna, która chce wygrywać i walczyć.

robert777 17.08.2021 13:24

ale jak Kuveliciowi może się nie chcieć jak dopiero co podniósł się z ławki po długim siedzeniu, to musi być jakiś inny problem i my tego nie wiemy, zresztą nie jesteśmy od tego. Jest trener i sztab, niech główkują

TSWojtas 17.08.2021 14:22

dziura w środku pola jest ogromna - Plewka w formie potrzebny na sobotę

wislak2214 17.08.2021 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez robert777 (Post 1570835)
ale jak Kuveliciowi może się nie chcieć jak dopiero co podniósł się z ławki po długim siedzeniu, to musi być jakiś inny problem i my tego nie wiemy, zresztą nie jesteśmy od tego. Jest trener i sztab, niech główkują

Hmmm,ten inny problem oznacza może po prostu ,że ta bałkańska perła jest najzwyczajniej szrotem nad szrotami? Już sam klub w którym grał w Serbii mówi sam za siebie.I niech nikt nie mami tym ,że się nim intersowała Crvena i Partizan , bo to jakaś bajka była zapewne..

wolfy 18.08.2021 11:33

Kuvejlić to ogór bez ambicji. Za pierwsze go nie winię, drugie jest niewybaczalne. Dwa mecze pod rząd zawala bramkę olewając powrót, identyczne sytuacje, a ktoś tu się zastanawia jaki ma problem?!
Osobiście mam gdzieś jego problemy, nie chcę go więcej oglądać na boisku w barwach Wisły. Szkoda że za czasów Hybali miał kontuzję bo już by go pewnie z nami nie było.

skarabeus 18.08.2021 13:50

Nie taki zly byl ten Hyballa :D :D :D

krysztal 20.08.2021 08:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1570853)
Nie taki zly byl ten Hyballa :D :D :D

No baa.Świetny był.Właśnie go pogonili (a właściwie to się sam pogonił) z duńskiego drugoligowca

Jay jay 23.08.2021 06:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1570811)
Wisła ma potencjał na spokojne 3-6 miejsce, biorąc pod uwagę jakość przeciwników i to, że Legia zdobywa kolejne tytuły przez słabość rywali, a nie przez swoją wielkość. Wisła za czasów Cupiała, co was boli zdobywała tytuły swoją wielkością. Tylko trzeba zacząć wymagać od tych wszystkich odnowicieli, a przede wszystkim od piłkarzy.

Tak, ale wtedy ilu było wykupionych najlepszych polskich piłkarzy z innych klubów. I jakim budżetem dysponowała wtedy Wisła.

Wisła Kraków powinna grać przede wszystkim w europejskich pucharach i na tym powinna się przede wszystkim skupić. Polska ekstraklasa już nie będzie taka jaka była 20 lat temu. Pod względem infrastruktury, przepływu pieniędzy, świadomości właścicieli (90% klubów stawia teraz na filozofię budowania silnego klubu a nie kupowaniu świetnych piłkarzy jak to było w latach 90), kierunku jaki obrała sytuacja gdzie będzie dominował jeden klub przez wiele lat raczej długo nie będzie miała miejsca. 3-4 bardzo silne kluby i dalej poziom niżej.

pepe72 23.08.2021 09:13

Wisła w tym roku nie ma potencjału na puchary. Co nie znaczy, że nie zdobędzie np. 4 miejsca.
Ale docelowo to taki jest chyba cel zarządu.

Kurz 23.08.2021 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1570987)
Wisła w tym roku nie ma potencjału na puchary. Co nie znaczy, że nie zdobędzie np. 4 miejsca.
Ale docelowo to taki jest chyba cel zarządu.

Nie zdobędziemy 4 miejsca.
Tak. Za 2 lata.

bridgeburner 23.08.2021 12:44

Wyraźnie mocniejszą kadrę mają 4 zespoły
Wyraźnie słabsza 5-6
Więc zarówno miejsce 5 jak i 12 jest "w zasiegu" i nie byłbym żadnym z nich mocno zdziwiony
Zadecyduje suma szczęścia, braku kontuzji, osoby Trenerów albo wystrzał jakiegoś zawodnika

Karherop 23.08.2021 13:43

Transfermarkt nas plasuje na 7 miejscu i myślę że mniej więcej odpowiada to "potencjału" naszej kadry. Niemniej różnice pomiędzy 5 a 12 miejscem są iluzoryczne i końcowe miejsce w esa zależy od dziesiątki czynników.

Póki nie zaczniemy punktować przynajmniej na poziomie 1.5 pkt/mecz nie dobijemy do polskiej średniej czołówki i nie można zbytnio patrzeć wyżej.

Na pewno też sporym zagrożeniem jest jeśli sportowo nam "odjadą" 4-5 ekip, a na to się zapowiada. Lech, Legia, Raków Pogoń

pepe72 23.08.2021 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1571010)
Nie zdobędziemy 4 miejsca.
...

Jak to mawiał Lord Vader "don't underestimate the ... E-klapa".

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1571020)
Transfermarkt nas plasuje na 7 miejscu i myślę że mniej więcej odpowiada to "potencjału" naszej kadry. Niemniej różnice pomiędzy 5 a 12 miejscem są iluzoryczne i końcowe miejsce w esa zależy od dziesiątki czynników.

Póki nie zaczniemy punktować przynajmniej na poziomie 1.5 pkt/mecz nie dobijemy do polskiej średniej czołówki i nie można zbytnio patrzeć wyżej.

Na pewno też sporym zagrożeniem jest jeśli sportowo nam "odjadą" 4-5 ekip, a na to się zapowiada. Lech, Legia, Raków Pogoń

Legia właśnie się wyprzedaje. "Pół" Liga- weszlaki płakały nad głupią sprzedażą przed rewanżem ze Slavią.

Kurz 23.08.2021 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1571021)
Jak to mawiał Lord Vader "don't underestimate the ... E-klapa".



Legia właśnie się wyprzedaje. "Pół" Liga- weszlaki płakały nad głupią sprzedażą przed rewanżem ze Slavią.

Legia będzie w 4. Mimo kontuzji, sprzedaży Juranovicia i gry w pucharach. Podobnie Lech, Raków i 1 z zespołów z grupy Piast, Pogoń, Lechia.

Karherop 23.08.2021 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1571021)
Jak to mawiał Lord Vader "don't underestimate the ... E-klapa".

Legia właśnie się wyprzedaje. "Pół" Liga- weszlaki płakały nad głupią sprzedażą przed rewanżem ze Slavią.

Nawet jakby jeszcze sprzedali Pekharda to i tak będą faworytem w lidze. Po wielu latach (od Magiery?) mają w końcu trenera a nie pozoranta na stanowisku. Oczywiście do czasu aż Miodulskiemu znowu odwali.

Zresztą co dość wymowne, poza Lechem, Jagiellonia i Zagłębiem to cała górna ósemka w lidze ma trenera rok lub dłużej. Widać spora zmianę trendu w esa, co przynosi zespołom wymierną korzyść i stabilizację.

Oby tak było u nas z Gula, jednak do tego musi być chemia że wszystkich stron i minimum sportowe (8-10 miejsce).

Kurz 23.08.2021 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1571027)
Nawet jakby jeszcze sprzedali Pekharda to i tak będą faworytem w lidze. Po wielu latach (od Magiery?) mają w końcu trenera a nie pozoranta na stanowisku. Oczywiście do czasu aż Miodulskiemu znowu odwali.

Zresztą co dość wymowne, poza Lechem, Jagiellonia i Zagłębiem to cała górna ósemka w lidze ma trenera rok lub dłużej. Widać spora zmianę trendu w esa, co przynosi zespołom wymierną korzyść i stabilizację.

Oby tak było u nas z Gula, jednak do tego musi być chemia że wszystkich stron i minimum sportowe (8-10 miejsce).

O sprzedaży Pekharta klub pewnie marzy. Za dużo zarabia, Jest za bardzo jednowymiarowy. I jaka jest szansa, że powtórzy wynik, który osiągnął raz w życiu?

pepe72 24.09.2021 13:24

Duży wywiad z trenerem:
https://youtu.be/uiSUgY_HCcU

Arkadiusz.Czerepach 27.09.2021 10:55

sluchanie tego dzisiaj , aż boli , wylaczylem po kilku minutach

Heero 27.09.2021 14:16

Zrobiłem małą analizę na podstawie wskaźnika xG, czyli bramek oczekiwanych w każdym meczu na podstawie stworzonych sytuacji.


Zwycięstwa (w nawiasie podaję rzeczywisty wynik):
Zagłębie 2:1 (3:0)
Łęczna 2:1 (3:1)
Legia 2:1 (1:0)
Lechia 2:1 (2:2)



Remisy:
Raków 1:1 (1:2)
Pogoń 1:1 (0:1)



Porażki:
Termalica 2:3 (2:2)
Stal 1:2 (1:2)
Lech 1:4 (0:5)


Wychodzi więc, że na koncie Wisły powinno być 14 punktów. Poza meczem z Lechem widać wyraźnie, że każde pozostałe spotkanie mogło się skończyć w inny sposób. Niepokojący jest na pewno fakt, że w najbardziej wyrównanych meczach względem tego wskaźnika - z Rakowem i Pogonią - to przeciwnik potrafił strzelić więcej niż powinien lub my nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji.

Arkadiusz.Czerepach 27.09.2021 14:44

gdzie mozna znalesc takie statystyki ?

chetnie bym zobaczył całą aktualną tabele ekstraklasy stworzona w oparciu o wyniki meczy na podstawie xG

Heero 27.09.2021 15:18

Dane brałem z pomeczowych statystyk na Wisła Portal. Jeśli chodzi o dostęp do takich danych dla każdej drużyny to nie mam pojęcia - ekstraklasa.org ma nowy wygląd i strona zrobiła się bardzo nieczytelna, może trzeba tego poszukać głębiej. Jest jeszcze ekstrastats.pl, ale tam xG dotyczy sezonu 18/19, nie widzę nic aktualnego.

pepe72 27.09.2021 16:27

Trener dziś, w "Jasnej stronie Białej Gwiazdy" (po Pogoni)
https://youtu.be/6N9MwMAXsxo

wolfy 27.09.2021 18:43

Powiedział cokolwiek sensownego poza komunałami o budowaniu i nauce?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl