![]() |
Cytat:
Mam nadzieję, że uda się zająć w tej rundzie bezpieczną pozycję, żeby w następnej piąć się w górę tabeli. |
Drużyna się zgrywa, wiadomo nikt nie oczekuje samych zwycięstw, ba będą też porażki.
Natomiast nie wyobrażam sobie, żebyśmy poraz nty nie przeszli pierwszej rundy PP, no nie zaakceptuje porażki ze Stalą. |
Cytat:
|
Ciekawe czy są jakieś szanse by Sobol wrócił jako asystent Guli.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
póki co drużyna nie ma jaj pomimo iż wychodzi na boisko 11 facetów...no i nie mamy kapitana tych facetów
|
Wisła ma potencjał na spokojne 3-6 miejsce, biorąc pod uwagę jakość przeciwników i to, że Legia zdobywa kolejne tytuły przez słabość rywali, a nie przez swoją wielkość. Wisła za czasów Cupiała, co was boli zdobywała tytuły swoją wielkością. Tylko trzeba zacząć wymagać od tych wszystkich odnowicieli, a przede wszystkim od piłkarzy.
|
Cytat:
Bo na pewno nie szybkością biegania, aktywnością w wyjściu na pozycję czy nieustępliwością i agresją w obronie. Przez 80 minut większość kopaczy SNUŁA SIĘ PO BOISKU. Ostatnie 10 pokazało ze jednak da się pobiec szybciej czy powalczyć o piłkę. I do tego nie potrzeba zgrania tylko chęci i odwagi. |
Cytat:
|
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15758310
Sadlok jest jaki jest, ale szczerości mu nie można odmówić, szczególnie w wywiadach z Karczem. Myślę że taktyka Guli na mecz ze Stala jest tutaj najmniejszym problemem. |
Dwa dni wolnego po zawstydzającej porażce...Już to kiedyś przerabialiśmy...
A co do wywiadu Sadloka w GK - jeżeli to on jest tym gościem z charakterem, który ma dawać przykład innym - to nieciekawie to wygląda... Wygląda na to, że mamy drużynę pełną bezjajecznych grajków - zobaczymy jak Gula sobie z tym poradzi... Obawiam się, że pozostaje niecierpliwie czekać na powrót Urygi, Plewki, Żukowa. |
Sadlok i charyzma :D to się gryzie ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Sadlok jest jaki jest, czasem słabszy czasem lepszy, ale zaangażowania odmówić mu nie można. Czasem zgrzeje się za bardzo na boisku, ale patrząc na to okiem kibica - spoko, widać, że nie lubi dostawać po piździe.
Janickiego pamiętacie? Ten luz i uśmiechy po stracie kolejnej bramki? |
Cytat:
Nie ma miejsca na odpuszczanie, tak jak np u Yeboaha czy Kuveljicia. To działa demotywujaco dla wszystkich. Sadloka na dziś z defensywy można winić najmniej. |
Nie tylko Kuvejlić i Yeboah odpuszczają, ale i Frydrych. Jeśli Gula nie zacznie sadzać na ławie tych, którym się nie chce, to żadne pogadadnki i krzyki Sadloka nie pomogą. Oby w Łęcznej wyszła drużyna, która chce wygrywać i walczyć.
|
ale jak Kuveliciowi może się nie chcieć jak dopiero co podniósł się z ławki po długim siedzeniu, to musi być jakiś inny problem i my tego nie wiemy, zresztą nie jesteśmy od tego. Jest trener i sztab, niech główkują
|
dziura w środku pola jest ogromna - Plewka w formie potrzebny na sobotę
|
Cytat:
|
Kuvejlić to ogór bez ambicji. Za pierwsze go nie winię, drugie jest niewybaczalne. Dwa mecze pod rząd zawala bramkę olewając powrót, identyczne sytuacje, a ktoś tu się zastanawia jaki ma problem?!
Osobiście mam gdzieś jego problemy, nie chcę go więcej oglądać na boisku w barwach Wisły. Szkoda że za czasów Hybali miał kontuzję bo już by go pewnie z nami nie było. |
Nie taki zly byl ten Hyballa :D :D :D
|
Cytat:
|
Cytat:
Wisła Kraków powinna grać przede wszystkim w europejskich pucharach i na tym powinna się przede wszystkim skupić. Polska ekstraklasa już nie będzie taka jaka była 20 lat temu. Pod względem infrastruktury, przepływu pieniędzy, świadomości właścicieli (90% klubów stawia teraz na filozofię budowania silnego klubu a nie kupowaniu świetnych piłkarzy jak to było w latach 90), kierunku jaki obrała sytuacja gdzie będzie dominował jeden klub przez wiele lat raczej długo nie będzie miała miejsca. 3-4 bardzo silne kluby i dalej poziom niżej. |
Wisła w tym roku nie ma potencjału na puchary. Co nie znaczy, że nie zdobędzie np. 4 miejsca.
Ale docelowo to taki jest chyba cel zarządu. |
Cytat:
Tak. Za 2 lata. |
Wyraźnie mocniejszą kadrę mają 4 zespoły
Wyraźnie słabsza 5-6 Więc zarówno miejsce 5 jak i 12 jest "w zasiegu" i nie byłbym żadnym z nich mocno zdziwiony Zadecyduje suma szczęścia, braku kontuzji, osoby Trenerów albo wystrzał jakiegoś zawodnika |
Transfermarkt nas plasuje na 7 miejscu i myślę że mniej więcej odpowiada to "potencjału" naszej kadry. Niemniej różnice pomiędzy 5 a 12 miejscem są iluzoryczne i końcowe miejsce w esa zależy od dziesiątki czynników.
Póki nie zaczniemy punktować przynajmniej na poziomie 1.5 pkt/mecz nie dobijemy do polskiej średniej czołówki i nie można zbytnio patrzeć wyżej. Na pewno też sporym zagrożeniem jest jeśli sportowo nam "odjadą" 4-5 ekip, a na to się zapowiada. Lech, Legia, Raków Pogoń |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Zresztą co dość wymowne, poza Lechem, Jagiellonia i Zagłębiem to cała górna ósemka w lidze ma trenera rok lub dłużej. Widać spora zmianę trendu w esa, co przynosi zespołom wymierną korzyść i stabilizację. Oby tak było u nas z Gula, jednak do tego musi być chemia że wszystkich stron i minimum sportowe (8-10 miejsce). |
Cytat:
|
|
sluchanie tego dzisiaj , aż boli , wylaczylem po kilku minutach
|
Zrobiłem małą analizę na podstawie wskaźnika xG, czyli bramek oczekiwanych w każdym meczu na podstawie stworzonych sytuacji.
Zwycięstwa (w nawiasie podaję rzeczywisty wynik): Zagłębie 2:1 (3:0) Łęczna 2:1 (3:1) Legia 2:1 (1:0) Lechia 2:1 (2:2) Remisy: Raków 1:1 (1:2) Pogoń 1:1 (0:1) Porażki: Termalica 2:3 (2:2) Stal 1:2 (1:2) Lech 1:4 (0:5) Wychodzi więc, że na koncie Wisły powinno być 14 punktów. Poza meczem z Lechem widać wyraźnie, że każde pozostałe spotkanie mogło się skończyć w inny sposób. Niepokojący jest na pewno fakt, że w najbardziej wyrównanych meczach względem tego wskaźnika - z Rakowem i Pogonią - to przeciwnik potrafił strzelić więcej niż powinien lub my nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. |
gdzie mozna znalesc takie statystyki ?
chetnie bym zobaczył całą aktualną tabele ekstraklasy stworzona w oparciu o wyniki meczy na podstawie xG |
Dane brałem z pomeczowych statystyk na Wisła Portal. Jeśli chodzi o dostęp do takich danych dla każdej drużyny to nie mam pojęcia - ekstraklasa.org ma nowy wygląd i strona zrobiła się bardzo nieczytelna, może trzeba tego poszukać głębiej. Jest jeszcze ekstrastats.pl, ale tam xG dotyczy sezonu 18/19, nie widzę nic aktualnego.
|
|
Powiedział cokolwiek sensownego poza komunałami o budowaniu i nauce?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl