![]() |
Arek Głowacki ma pensje 100 tys EURO, pewnie za sam podpis tez coś zgarnął, raz że gra chu.jowo to dwa jest ma 33 lata. Frederiksen ma pensje pewnie w granicach 30-40. Natomiast Pareiko zgarnia 80. Za tą kasę można by było kupić jednego solidnego, pewnego skrzydłowego
|
Cytat:
w ten spsob napisane zdamie ma sens, bez wyrazu moze:!: |
Bunoza i Chavez nie potrafią grać na śliskiej murawie. Zresztą zawsze pisałem, że Gordan to poziom Wasiluka. Największy dramat jest jednak w środku pola. Sobol już nie daje rady i jest w stanie tylko kilka razy w meczu szarpnąć, a Wilk jest wolny, słaby fizycznie, kiepski technicznie, nie potrafi uderzyć z dystansu. Jedynie ambicji mu nie można odmówić. Chrapek niestety nie ma dynamiki, a Łukaszek pięknie pozoruje walkę. Z kolei Melikson myślami jest już gdzieś indziej. Ponadto aktualnie w ofensywie mamy 1/2 napastnika, czyli Genkowa. No ale Jacek i to chce nam zabrać.
Jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy. |
Cytat:
Po ostatniej krytyce Meliksona postanowiłem sobie, że w dzisiejszym meczu szczególnie dokładnie przyglądnę się chłopakowi. Wnioski są niestety jakie są - to całe bieganie Meliksona w poprzek boiska,. holowanie piłki czy większość niecelnych podań to niestety efekt totalnego braku ruchu jego partnerów... jeden stoi i czeka, aż mu piłka podtoczy się do nóg, następnych dwóch stoi jak stado baranów i się nie pokażą na pozycję, jeszcze inny zamiast podać i wyjść to schowa się za obrońcę... Melikson nie ma z kim grać w tym zespole i lepiej niech idzie - ale nie dlatego, że nic tej drużynie nie daje, tylko dlatego, że szkoda, żeby ostatnie 3-4 lata swojej kariery zmarnował mając koło siebie bandę gamoni. Taka jest brutalna prawda. Kulawik powinien wrócić do MESY. taktyczne zero. Mamy beznadziejny zespół i gramy na wyjeździe. Każdy średnio zdolny trener ustawiłby drużynę na grę z kontry, ale nie Kulawik - sen o dawnej potędze Wisły karze mu rzucać się na ślepo do ataku zostawiając z tyłu asów defensywny w postaci Fredka czy Jovanovica. Żeby jeszcze miał kim atakować - a gdzie tam. Posadził na ławie Genkowa (ok. chory), ale i Bogusia czy Kojota, który jaki jest taki jest, ale przynajmniej umie zagrać kombinacyjnie, a wystarczyło mu na to 5 minut dzisiejszego meczu... W końcu, jak się po raz dziesiąty na konferencji przedmeczowej powie, że "...zagramy wysokim pressingiem.." to wiadomo, jak zareaguje trener przeciwnej drużyny... |
Cytat:
|
willow o czym ty piszesz? chłopie co chciałeś zrobić??!! od ponad miesiąca nasza obrona nie zgrywała się bo jak nie kontuzja to kartki jakbyś dziś tego nie zestawił stawiam wszystko że wynik byłby podobny..
Nie kminicie tego że on ma spad po Probierzu? Co z tym chciałeś zrobić?? tym bardziej po "motywujących" wypowiedziach Łysego w tym roku to już w ogóle.. ferment tam jest mega.. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeszcze niedawno sie jechalo do Zaglebia i zastanawialo czy bedzie 3, 4 czy 5 dla Wisly, po lekkim, przyjemnym meczu i klepaniu pilki. Skandal do czego doprowadzili ta druzyne - wszyscy, pilkarze, dzialacze, trenerzy, wlasciciel. Banda sk...
Pilkarzykow z jakis balkanskich i polskich wiosek, dzialaczy z Myslenic, ktorzy nie wiedza w jakim klubie graja i pracuja. Maja wszystko, zajebisty stadion, kibicow, przepiekne miasto. Wszystko zeby stworzyc tu wielki klub. |
Łukasz Garguła - najlepszy ligowy strzelec tej drużyny.
Bóg chyba sobie drwi. |
Cytat:
|
Cytat:
Chociaż fakt, że jeszcze nie tak dawno nikt nie brał pod uwagę innej możliwości niż 3 punkty. Life is brutal. |
Meleks jest najlepszy w tej ferajnie ... szybkościowo technicznie i piłkarsko (trochę gorzej ze sferą mentalnościową- to nie jest urodzony lider)
Od roku miałem nadzieję że w oparciu o niego ktoś zbuduję Wisłę ale rzeczywiście to nie wyszło ani Probierzowi ani Kulawikowi ... Meleks czasem nie ma z kim pograć ... tylko Chrapek i Illiev a czas Garguła potrafili z nim rozgrywać piłkę. Żaden napastnik (jeśli tych co mamy można tak nazwać) nie potrafi wyjść w tempo do podania ... |
Cytat:
W przeliczeniu około 400tys złotych poszło w piz... |
Cytat:
|
ZAMIAST JECZEC I SACZYC JAD MOZE ZAINTERESOWALBY SIE KTOS TEMATEM POWAZNIEJSZYM, NIZ ZBIERANINA WYSOKO OPLACANYCH NAJEMNIKOW Z LOGO S.A. NA KOSZULKACH?
>> http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=8933 << Wlasnie teraz jest szansa pokazac, ze Wisla to my a nie "zawodowcy" - a poki co nie prezentujemy sie od nich o wiele lepiej. PS. Wali mnie, ze offtop, kto jest trescia a kto offtopem w tym klubie pokazala cala runda. |
Cytat:
|
Jest grudzień i zbliza się szopka. Dzisiaj 11 pastuchów pokazało 11 baranom ze nie tylko żłób się liczy.
Za przeproszeniem, Kulawik tak pomaga druzynie w czasie meczu, jak pęknięta guma zabezpiecza przed aids. Wypuszcza druzynę z imitacją napastnika, by przy stanie 0-4 wpuścić trzech. Garguła przechodził cały mecz i po karnym pół minuty przed koncem, porwał piłkę na srodek boiska, chyba chciał jeszcze wyrównac. Trzeba zostawić Miskiewicza, Chrapka, Urygę i moze jeszcze Szewczyka, resztę wypier.dolić na zbity pysk, łącznie z Kulawikiem. |
Kilka uwag ode mnie:
1. Kula w tym meczu pokazał, że jego podstawowym problemem jest - jak w przypadku wszystkich przeciętnych trenerów - nie umiejętność pracy pod presją, w niekorzystnych warunkach. On pierwszy pogodził się z porażką w 17 minucie. Żadnej zmiany po 20-30 minutach, która dałaby impuls piłkarzom, pokazała, że jeszcze walczymy mimo niekorzystnego wyniku. Skoro Jaga potrafiła w dziesięciu wrócić z 0-3, to my też możemy. Ale do tego trzeba charyzmy i odwagi. Dlatego uważam jak willow - Kula co najwyżej do MESY. 2. Ten mecz jest dokładnym odzwierciedleniem tego sezonu. Mecz niby wyrównany, niby gramy do przodu i wymieniamy podania, tyle samo prawie celnych strzałów co Zagłębie, przewaga w posiadaniu piłki, a sami sobie strzelamy gole i przegrywamy jak frajerzy. Tak przegraliśmy albo z remisowaliśmy z Lechem, Koroną, Jagą, Górnikiem, Pogonią, Podbeskidziem... i możnaby tak wymieniać. Brak w tej drużynie ognia, ducha, wiary, która pchałaby ich po sukces. Taka drużyna nawet w I lidze miałaby środek tabeli. Są spóźnieni o jedno tempo, nie wsadzą nogi na tzw. spaw, nie są pod grą, nie dadzą na meczu "ile fabryka dała"... Stąd tyle w tej rundzie głupich goli co sami je sobie strzelamy. Od początku TF tyle ich nie było co teraz w pięć miesięcy. Najgorsze, że to est reakcja łańcuchowa z piłkarzami. Widzą nawzajem, że nie ma tu magii, chemii na meczu, że w akcji ofensywnej bierze udział 2-3 piłkarzy będących najbliżej piłki i to się udziela nawet tym, którzy mieliby ochotę zapieprzać z serduchem. Wszak tu musi być 11 Spartan, albo Spartanie zamienią się w zwykłych tchórzliwych gówniarzy. 3. Trzeba radykalnych cięć. Nie ma tu miejsca na cierpliwą pracę z psychologiem. Nie ten klub, nie te oczekiwania, nie ten budżet płacowy. Tutaj jeśli zarabiasz niemal najlepiej w lidze, albo dajesz nam jakość, albo wypier-papier. Zima jest doskonałym czasem żeby wyczyścić klub z tych, którzy są obciążeniem dla budżetu nie dając nam piłkarskiego potencjału. Każdy ma swoją listę w głowie, ja sprzedałbym albo rozwiązał kontrakty z wszystkimi zawodnikami powyżej 30stki oprócz Sobola (włącznie z Głową), wypożyczył nie radzących sobie Burligi, Czekaja, Urygę (nie gra), Szewczyka zostawiając jedynie Chrapka, pozbyłbym się Jaliensa, Ilieva, Genkova, Duńczyka, Jovanovicia, Pareiki i.... poszedłbym do Bogusia licząc, że przekonam go, żeby raz jeszcze jego oczy zapłonęły pragnieniem zdobycia scudetto, aby zapełnić stadion, poczuć więź, nadzieję na międzynarodowy sukces. Trzeba nam prezesa z długofalową wizją (akademia, scouting), trenera z charyzmą, któremu zaufają piłkarze (np. Nowak, Nawałka, albo ktoś z zagranicy) i piłkarzy, którzy są głodni sukcesów i chcą się rozwijać, a Wisła im w tym pomoże pod warunkiem, że bezwarunkowo poświęcą się Wiśle jak Sobol, jak kiedyś Żuraw z Frankiem, Kosą, Szymkiem i Baszczem. Można tu wymieniać Pawłowskich, Jankowskich, Soboty, Sochy, Przybylskich, Mile, Małeckich i innych, których ja bym widział w drużynie, ale najważniejsze: nie leczmy zachowawczo zęba, który nadaje się do wyrwania. Półśrodki spowodują, że skończymy na 12 miejscu z bandą wypalonych gwiazd na wysokich kontraktach na następny sezon. |
Cytat:
Wszystko z biedy. Nie kupię za 400 bo mnie nie stać, wydam 100 na badziew, który mi się zepsuje po tygodniu. Niestety takie błędne koło. |
Cytat:
Św. Mikołaj nie istnieje. |
Piłkarze są mi winni za słuchawki Koss Porta Pro, którymi cisnąłem o ziemię przy 1-0. I muszą wytłumaczyć Żonie, która wyszła z domu, że Wisła wcale nie jest od niej ważniejsza.
|
Cytat:
|
Cytat:
jak to kierwa nie jest?:D Zona moze odejsc, klub zostanie :) |
Cytat:
Nie zakłamuj faktów, bo scenariusz jest inny. Nie stać nas na drogich zagranicznych piłkarzy + Garguła i odchodzimy od tego, ale w zamian nie ma ani polskiej Wisły, ani młodej Wisły tylko łapanka na zasadzie kto chce mniej ten lepszy. czyli ani model Legii z "drogim" szkoleniem młodych, ani Górnik Zabrze z tanim wyszukiwaniem w niższych ligach tylko łapanka jak swego czasu w Wodzisławiu. Tylko z kartą na ręku żeby się odbudować.... Tak nisko upadliśmy... |
Cytat:
Zamiast przejmować się tymi przepłaconymi skórokopkami, niegodnymi noszenia na sercu Białej Gwiazdy (inna sprawa, że tymczasem szmacą logo SSA), zróbcie dobry uczynek przed Świętami. |
Cytat:
|
Cytat:
Młodzi, Polacy, z niższych lig:> Poza tym jest jeszcze Szewczyk, jest Czekaj. Teraz testujemy dwóch młodych polskich bramkarzy z niższych lig. Jakby nie patrzeć - plan jest powoli realizowany i widać pierwsze efekty:haha: Nie spadniemy pewnie jeszcze w tym sezonie, bo na szczęście są PBB i GKS (swoja drogą też mocno stawiający na młodych rodaków), ale - jak to powiadają - "nie od razu Kraków zbudowano". Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:11. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl