Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Książki - ktoś je jeszcze czyta?! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=89)

TSW06 05.07.2009 21:18

ostatnio przeczytałem "Wszelki Wypadek" Chmielewskej - polecam

Greg91 05.07.2009 22:05

Czytał ktoś "Prawnik" Grishama?

Blacha92 14.07.2009 22:53

Witam
Ostatnio odczułem ochotę przeczytania dobrej książki.
Co polecicie?
Dodam , że jestem licealistą. I nie lubię książek wojennych ani historycznych

Arkas 14.07.2009 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blacha92 (Post 762045)
Witam
Ostatnio odczułem ochotę przeczytania dobrej książki.
Co polecicie?
Dodam , że jestem licealistą. I nie lubię książek wojennych ani historycznych

To ja bym polecił ci Simona Beckett'a. Wyszły 3 książki, każda kolejna jest mozna powiedziec ciągiem dalszym poprzedniej. Przeczytałem wszystkie i naprawdę polecam, kazda z nich strasznie wciągająca. Dlatego mogę je polecic z czystym sercem.

A jakieś książki o mafi (najlepiej włoskiej) ktoś czytał? (oprócz "Ojca Chrzestnego")

mathouse 15.07.2009 04:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blacha92 (Post 762045)
Witam
Ostatnio odczułem ochotę przeczytania dobrej książki.
Co polecicie?
Dodam , że jestem licealistą. I nie lubię książek wojennych ani historycznych

A historia wspolczesna ze tak powiem ?;)

Wiktor Suworow - Kontrola :)
Wiktor Suworow - Żołnierze Wolności.

Te 2 ksiażki bym Ci polecil.

Vinci 17.07.2009 18:33

Raczej, jak nie lubi tematyki historycznej to pewnie Suworow również będzie dla niego mało interesujący. Jeżeli nic nie pomyliłem, to "Żołnierze Wolności" nawiązują tematyką to radzieckiej inwazji na Afganistan, prawda?

Cytat:

Co polecicie?
Dodam , że jestem licealistą. I nie lubię książek wojennych ani historycznych
Może spróbuj Coelho i jego "11 minut"... lub najnowszą "Zwycięzca jest sam". Ta ostatnia doczekała się nawet reklamy filmowej i była puszczana w kinach przed projekcją filmów ostatnią wiosną.

http://www.youtube.com/watch?v=XLYcD8xwRaE

Pierwszą gorąco polecam, drugiej jeszcze nie czytałem, ale sądząc po recenzjach zapowiada się ciekawie.

mathouse 17.07.2009 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 763733)
Jeżeli nic nie pomyliłem, to "Żołnierze Wolności" nawiązują tematyką to radzieckiej inwazji na Afganistan, prawda?

Niet. Ksiazka mowi o inwazji Wojsk Ukladu W. na Czechoslowacje w 1968 roku.

spartan 17.07.2009 23:52

Jeśli Suworow to uważam, że najlepszą jego książką jest Akwarium

AYALA 18.07.2009 11:59

właśnie przeczytałem książke Sylwestra Latkowskiego o porwaniu tego biznesmena spod Płocka "Olewnik-śmierc za 300 tysiecy".Autor porusza wiele nieznanych wątków dotyczacych tej sprawy min. że Olewnik nie był do końca kryształową postacią i że gdyby rodzina nie targowała sie o wysokośc okupu z porywaczami to prawdopodobnie Olewnik by żył.

Mistel 19.07.2009 18:29

Wakacje są, w sumie sam bym coś poczytał w końcu ;) Jakie mi polecicie książki związane z piłką nożną bądź tematami kibicowskimi?

Słyszałem kiedyś o "Hoolifan". Dobra książka? Są jakieś inne (wspomnienia kibiców itp.)
Może jest coś dobrego również o Wisełce?

Albo może coś o historii piłki nożnej (jak to na przykład Anglicy kopali na początku głowy dowódców przegranych wojsk).

A może jakaś biografia? Myślałem o Roy'a Keane'a, ale czy jest Polska wersja?


Pozdrawiam i licze na pomoc i ciekawe propozycje książek ;)

ktulu 19.07.2009 18:40

Kowal: Prawdziwa Historia. Legionista, ale bardzo fajnie się czyta, polecam.

zuraw9 19.07.2009 20:00

Franklin Foer - Jak Futbol wyjaśnia świat czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji.

Ciekawe spojrzenie na sprawy związane z piłką.

mathouse 19.07.2009 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 763889)
Jeśli Suworow to uważam, że najlepszą jego książką jest Akwarium

No rzeczywiwscie ,zapomnialem o tym :)
Akwarium, GRU, Złoty Eszelon, wspomniani Żołnierze Wolności i Kontrola.
Wspaniała tworczość :)

Mistel 20.07.2009 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zuraw9 (Post 764507)
Franklin Foer - Jak Futbol wyjaśnia świat czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji.

Ciekawe spojrzenie na sprawy związane z piłką.

Ok zobaczę ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ktulu (Post 764471)
Kowal: Prawdziwa Historia. Legionista, ale bardzo fajnie się czyta, polecam.

Za pomoc dzięki, ale za Legię dziękuję :P


A "Hoolifan" dostanę w Empiku?

Numark 20.07.2009 15:50

jak usunąc farbe ze spodni jeansowych?

leyzer87 20.07.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Numark (Post 764809)
jak usunąc farbe ze spodni jeansowych?

A jaka to farba?

Olejna, to rozpuszczalnik, ale polecam sprawdzić gdzieś najpierw na mało wyeksponowanym miejscu spodni, czy nie wyciągnie też barwnika(to zależy od jakości spodni).

EDIT:

Teraz zorientowałem się, że nie ten temat. :-D

luk1964 21.07.2009 09:09

Niedawno skończyłem lekturę Ewangelii według Świętego Marka oraz książkę P.Rainy " Ksiądz Jerzy Popiełuszko , męczennik za wiarę i Ojczyznę".

Zamierzam przeczytać Listy do żony Witkacego.
Zchęcam do lektury książek !!!

7 kotów 21.07.2009 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Numark (Post 764809)
jak usunąc farbe ze spodni jeansowych?

czyjego autorstwa ?





:lol:

Proud 21.07.2009 10:20

uważaj 7 kotów bo za pisanie nie na temat można bana dostać... ;) ;p

----

chciałbym sobie w wakacje przeczytać jakąś fajną ksiażkę? poleci ktoś coś? coś lekkiego raczej...

Mistel 21.07.2009 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 765145)
uważaj 7 kotów bo za pisanie nie na temat można bana dostać... ;) ;p

----

chciałbym sobie w wakacje przeczytać jakąś fajną ksiażkę? poleci ktoś coś? coś lekkiego raczej...

Zależy jakie gatunki lubisz ;) Najprzyjemniej to mi się czyta albumy ze zdjęciami :P

Proud 21.07.2009 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 765148)
Zależy jakie gatunki lubisz ;) Najprzyjemniej to mi się czyta albumy ze zdjęciami :P


chyba ogląda ;)

może być jakiś dobry kryminał albo jakaś książka przygodowa :)

luk1964 22.07.2009 14:46

chciałbym sobie w wakacje przeczytać jakąś fajną ksiażkę? poleci ktoś coś? coś lekkiego raczej...[/QUOTE]

Polecam ci kryminały chińskie. Serię opublikował PIW - Robert van Gulik- Przygody Sędziego Di.

7 kotów 22.07.2009 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 765145)
chciałbym sobie w wakacje przeczytać jakąś fajną ksiażkę? poleci ktoś coś? coś lekkiego raczej...

Fajna na wakacje (3 tomy) - Szogun. James Clavell


Nie pozalujesz.

Mistel 22.07.2009 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 765549)
chyba ogląda ;)

może być jakiś dobry kryminał albo jakaś książka przygodowa :)

Czasem jest krótki tekst do poczytania, jak w "10 lat razem" Wisły i Tele-Foniki :D

pff 26.07.2009 22:28

Przed chwilą zakończyłem lekturę książki " Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao", autor Junot Diaz. Bardzo ciekawa książka, godna polecenia :)

piter19 04.08.2009 13:04

Przeważnie nie wypowiadam sie w tego typu tematach, ale ostatnio przeczytałem książke J.Archera "Więzień Urodzenia" i musze przyznać że zrobiła na mnie duże wrażenie a jakimś wielkim zwolennikiem książek nie jestem(dobra nie jestem wcale). Mógłby ktoś polecić jakąś pododbną książkę o tej tematyce??

laurence 04.08.2009 16:38

po Kingach, książkach sporowych i historycznych przyszła ochota na przeczytanie czegoś śmiesznego. Polećcie jakąś książke.

Arkas 05.08.2009 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laurence (Post 773574)
po Kingach, książkach sporowych i historycznych przyszła ochota na przeczytanie czegoś śmiesznego. Polećcie jakąś książke.

Śmiesznego? Przygody "Jakuba Wędrowycza" A. Pilipiuka. Ogólnie cała seria o Wędrowyczu jest warta polecenia, mimo że za fantastyką nie przepadam.

A zna ktoś jakieś dobre książki o tematyce mafii, gangach?

kubamusial 05.08.2009 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laurence (Post 773574)
po Kingach, książkach sporowych i historycznych przyszła ochota na przeczytanie czegoś śmiesznego. Polećcie jakąś książke.

Jeżeli chcesz przeczytać lekką książkę, to polecam Foresta Gumpa - przeczytałem ją 2 razy, jest niesamowita i śmieszna ( jak prosiłeś ) . Jeśli wolisz coś ambitniejszego to Ojciec Chrzestny, o tej książce nie trzeba nic więcej pisać.

ted 11.08.2009 21:27

Słoń który wysiedział jajko ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl