Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [23 kolejka] Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ; 21.04.2011 ; 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8027)

Charlie 20.04.2011 16:48

Cytat:

Słowko o Tomku Jirsaku - facet jest typowym srodkowym pomocnikiem, genialny Maciek Skorża ustawiał go przez 2 sezony za napastnikiem - coś w roli fałszywego napastnika albo ofensywnego pomocnika którym Czech nigdy nie był i nie będzie.
Nic dziwnego że gra lepiej teraz gdy gra pierwszy sezon w Wiśle na swojej NOMINALNEJ pozycji.
Nie przez 2 sezony, bo przez cały pierwszy sezon i drugą połowę drugiego Wisła grała 4-4-2 z Brożkiem i Boguskim z przodu. Wówczas Tomas jeśli nie zaczynał meczu na ławce to był właśnie środkowym pomocnikiem. Dopiero od meczu z Beitarem Skorża zaczął stosować taktyke zbliżoną do 4-2-3-1 z Jirsakiem jako OPŚ i faktycznie to zdecydowanie nie była jego pozycja. Niemniej jednak po jakimś czasie odeszliśmy od tego, znów przechodząc na 4-4-2.

PANDEM0NIUM 20.04.2011 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 1080038)
Sobol i Wilk to byłaby bardzo dobra opcja akurat na ten mecz, gdybyśmy wyłączyli z gry Milę i Kaza to Śląsk straciłby najpoważniejsze argumenty. No bo kogo innego się tam obawiać? Ćwielonga? Nie żartujmy.

Masz rację. Moją pierwszą reakcję na info o absencji Genkova była myśl żeby dac na jego miejsce Riosa. Mały z Kirmem na skrzydle i Melex na OPŚ.
Jednak z racji tego że gramy z drużyną która ma mocny lub nawet jak na naszą ligę bardzo mocny środek pomocy Mila-Kaz to pomysł z Małym na szpicy, Melexem i Kirmem na skrzydłach i Wilkiem, Sobolem i Shivakovem na środku wydaje mi się jak najbardziej trafiony. Moim zdaniem jeśli zagramy właśnie tak to Mały cosik ukłuje a nasza trójka środkowych pomocników zdominuje środek pola. To chyba ten rejon będzie jutro strategiczny. Śląsk nie ma dobrych skrzydeł więc będzie się pchał środkiem.

Co do Jirsaka to faktycznie gra teraz tak jak nigdy wcześniej za Skorży i moim zdaniem jeśli zachowa formę to do końca sezonu będzie miał pewny plac a i powinien dac nam jeszcze wiele radości.

Zienczuk8 20.04.2011 17:00

Myślę, że w sytuacji gdy Genkov nie może zagrać to najlepszym rozwiązaniem będzie skład identyczny jak w ostatnim meczu, tyle, że w ataku Małecki..

wolfy 20.04.2011 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zienczuk8 (Post 1080110)
Myślę, że w sytuacji gdy Genkov nie może zagrać to najlepszym rozwiązaniem będzie skład identyczny jak w ostatnim meczu, tyle, że w ataku Małecki..

Ja też to tak widzę. Zamiast ociężałego Riosa lepiej postawić na Patryka, ew. podmienić Sivakova na Wilka. Już wcześniej, zanim zaczął strzelać Genkov to właśnie para Kirm - Małecki zdobywała dla nas gole.

Przemas 20.04.2011 17:35

proste, że powinien zagrać Małecki na szpicy. Będzie to dobry test czy przy naszej taktyce jedyną i słuszną opcją z przodu jest wysoki i silny napadzior czy też mały i szybkie jest równe dobry. Poza tym Melikson na skrzydle, a w pomocy Sobol, Shiva i Jirsak.

fialo 20.04.2011 17:45

Jestem straszliwie sceptyczny co do gry Riosa jutro. Mam nadzieję, że zagra Mały, bo od zawsze mówił, że atak to 'jego' pozycja. Jak dostanie szansę, to na 100% będzie zapierdalał jak królik po koksie, to mamy pewne. A z Riosem to już nie do końca. Dostał już wystarczająco dużo szans, a jego ociężały styl raczej nie pomoże nam w walce z atletycznymi stoperami Śląska - Celebanem i Fojutem.

Liczę na dobry mecz Małego i mimo wszystko sądzę, że gra Wilka zamiast Sobola wyjdzie nam na dobre.

wojtek90059 20.04.2011 17:48

Panowie orientujecie się czy będzie komplet czy można jutro też kupić bilet w kasach Śląska?

murray 20.04.2011 17:49

http://www.zonalmarking.net/wp-conte...si_pizarro.jpg

Można zagrać 4-6-0 zawsze.

fan01 20.04.2011 17:49

W ataku może grać nawet Jovanić czy Kurto, byle nie Żurawski......

Orson 20.04.2011 18:17

Murray - niestety Kirmowi daleko do Manciniego, Małemu do Vucinica, a Maor jest dobry no ale do Tottiego sie nie umywa ;)

murray 20.04.2011 18:51

Zachowując skalę oczywiście.
Genkov to nie van Persie, Jirsak nie Wilshere, a Maor to nie Fabregas :)
Bo gramy podobnym ustawieniem jak Arsenal.

Uran235 20.04.2011 19:00

Jestem ciekaw jak to Maaskant rozegra. Czy zagramy tak jak zwykle, czy tak jak z GKS-em... A może zagramy kontrę i wtedy na szpicy będzie Mały, a długie będą szły na Kirma.

Sobol na 90% zajmie miejsce Wilka. Rios / Żurawski - szanse 50 na 50. Obaj nie zachwycają, obu warto sprawdzić, obaj mają argumenty za tym, żeby jeszcze ich zatrzymać, ale obaj też bliżej są opuszczenia klubu latem. Jednak o tym kto wyjdzie nie zadecyduje perspektywa letnich transferów tylko to, kogo obecnie trener bardziej ceni i darzy większym zaufaniem, bo my we Wrocławiu punktów zgubić nie możemy, Jaga ma o wiele lepszy terminarz.

IncognitoTSW 20.04.2011 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orson (Post 1080144)
Murray - niestety Kirmowi daleko do Manciniego, Małemu do Vucinica, a Maor jest dobry no ale do Tottiego sie nie umywa ;)

Śląsk to nie Parma :>

Lysy 20.04.2011 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orson (Post 1080028)
Niesamowite...
ile Garguła musi jeszcze się pokazać żebyście zrozumieli że jakimś dziwnym przypadkiem facet jest ostatni w Maaskantowym rankingu pomocnikow...?
Przypominam mecz z Podbeskidziem

A ja przypominam mecz z Bełchatowem , gdzie dał dobrą zmianę.

Vuko 20.04.2011 19:25

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Dla mnie optymalny byłby taki skład.

MCX 20.04.2011 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1080189)
A ja przypominam mecz z Bełchatowem , gdzie dał dobrą zmianę.

Garguła?

Który mecz? Tegoroczny? Z poprzedniej kolejki? A co on tam takiego zrobił? Wszedł pobiegać 6 minut po boisku i...no właśnie, co?

Wszedł jak już było pozamiatane i nie mógł ani nic poprawić, ani zepsuć.

Teqcontroller 20.04.2011 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1080189)
A ja przypominam mecz z Bełchatowem , gdzie dał dobrą zmianę.

Na razie to on może dawać dobre zmiany , ja osobiście go w pierwszej 11 nie widzę.:-P

Co do meczu to nie ważne jak i w jakim stylu jutro trzeba wygrać bo Jaga nas goni.

wujekWojtek 20.04.2011 19:40

A Lechia dała ciała na całej linii w Warszawie. To już nie jest ta drużyna sprzed zimy, także jej się obawiam już mniej niż Śląska

wolfy 20.04.2011 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1080189)
A ja przypominam mecz z Bełchatowem , gdzie dał dobrą zmianę.

Ten poprzedni? To, że tym razem po jego stracie nie było zabójczej kontry - to jest dobra zmiana? Bo przecież nic nie zrobił: trochę pobiegał, na koniec wziął koszulkę BOT-u. Nie krytykuję go, bo akurat za dużo na tym etapie zdziałać nie mógł, ale - dobra zmiana?

No to ja proponuję Bruda, on też w poprzednim meczu dał dobrą zmianę.
Szkoda, że Mączyński poszedł na wypożyczenie, byłoby z niego więcej pożytku niż z Garguły, który jest na ławce za nazwisko. W liderze I ligi ŁKS-ie ma trzy bramki i siedem asyst. Ja wiem, że to inny poziom, ale praktyka pokazuje, ze wypalone ligowe gwiazdki w pierwszej lidze też nie błyszczą.

skeba 20.04.2011 19:45

Cytat:

A Lechia dała ciała na całej linii w Warszawie. To już nie jest ta drużyna sprzed zimy, także jej się obawiam już mniej niż Śląska
Na ligę się zmobilizują, bo to jedyna szansa na puchary, więc ostrożnie

MarcinPBW93 20.04.2011 19:46

nie ma ktoś jeszcze wolnego miejsca na jutro do Wrocławia i spowrotem.?

wujekWojtek 20.04.2011 19:51

No własnie w lidze też cieniują, chociaż kibicuję im jak najmocniej. Mam nadzieję że jak im zbudują ten stadion to zrobią tam niezłą paczkę.

A jutro myślę że Robert nie będzie zaskakiwał i da Riosa. Skoro mówił że Rios jest pierwszy do wejscia za Genkova to pewnie tak zrobi. Zapewne będzie to jego ostatnia szansa na pokazanie się w Wisle, bo talent chłopak ma. Oby nie przeszedł obok meczu.

A Jaga goni goni, 2:0 już wygrywa. Chyba zajmą miejsce na podium na koniec.

tomsts 20.04.2011 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MarcinPBW93 (Post 1080225)
nie ma ktoś jeszcze wolnego miejsca na jutro do Wrocławia i spowrotem.?

może Łobo ?

A co do meczu: moim zdaniem w ataku jutro zagrać powinien Mały. Wisła ostatnio stwarza sobie wiele sytuacji, Mały jest na tyle skuteczny z przodu, że spokojnie powinien się sprawdzić i strzelić co trzeba. Co prawda wieżowcem pokroju Genkova nie jest ale fizyczna walka nie jest mu obca i powinien sobie poradzić w polu karnym jako jedyny napastnik.

Szczerze mówiąc, to nawet zastanawiałem się nad tym, czy Żuraw nie sprawdził by się teraz w sytuacji, gdy okazje podbramkowe się nadarzają i pomocnicy są w stanie wykreować napastnikowi sytuacje. To zdecydowanie wyróżnia obecną grę Wisły od tej, kiedy dostawał szanse.

Pozostaje czekać do jutra. Jaga goni, trzeba włączyć kolejny bieg i zachować bezpieczny dystans.

Chrisman 20.04.2011 21:20

Jaga znowu wygrała!? Jutro trzeba zrobić swoje

Filippo 20.04.2011 22:08

Zuraw już zardzewiał na ławie..Mały powinien zagrać od 1 minuty w ataku, a za Siwakowa Maaskant mógłby dać pograć Gargule, wspartym Wilkiem/Sobolem i Jirsakiem. Na skrzydłach Kirm i Melikson.

Jaga wygrała i tak jak już wiele z nas wspominało, jest praktycznie jedyna druzyna która moze jeszcze z nami powalczyc o tytuł.

Titto 20.04.2011 22:26

Ja w obecnej sytuacji właśnie postawiłbym na Małeckiego na szpicy. Moim zdaniem lepszy Mały w ataku, niż Żuraw czy Rios.
Na skrzydłach Melikson i Kirm, w środku Wilk, Sobolewski, Jirsak.
Reszta bez zmian.

Czeka nas trudny mecz we Wrocławiu coś mi się tak zdaje...

Mila 21.04.2011 07:02

Do zobaczenia na meczu!! :)

PitM 21.04.2011 07:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomsts (Post 1080287)

może Łobo ?

Ale Łobo jedzie tylko w jedną strone.

Antystenes 21.04.2011 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1080323)
Ja w obecnej sytuacji właśnie postawiłbym na Małeckiego na szpicy. Moim zdaniem lepszy Mały w ataku, niż Żuraw czy Rios.
Na skrzydłach Melikson i Kirm, w środku Wilk, Sobolewski, Jirsak.
Reszta bez zmian.

Czeka nas trudny mecz we Wrocławiu coś mi się tak zdaje...

Ja bym dał ostatnią szansę Riosowi. Niech chłopak powie gdzie najbardziej lubi grać (zapewne w ataku), niech go trener tam wystawi na cały mecz i będziemy wiedzieć czy bez żalu go żegnać, czy powalczyć o nowy kontrakt.
Prawda jest taka, że nie dostał prawdziwej szansy od Maaskanta. Co to jest 5-15min?

art 21.04.2011 08:18

Jakie 5-15 minut? Jakiej szansy nie było? Pamięć nie sięga dalej niż ostatni mecz?

http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=17590&id_sezon=77

Ostatnia szansa raptem z Podbeskidziem, pełne 90 minut...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl