Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - inne dyscypliny (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   KOSZYKARKI - Wisła Can-Pack Kraków w sezonie 2009/2010 - informacje, komentarze etc. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6300)

bartek89TS 12.12.2009 19:51

Dziś nasze koszykarki grały delikatnie mówiąć tragicznie...Jak to jest że w Eurolidze tak jadą z każdym a w lidze im jakoś nie idzie...Można to tłumaczyć tym że w lidze muszą byc ciągle na parkiecie przynajmniej dwie Polki,a w Eurolidze nie ma takich wymogów.Jakieś wytłumaczenie to może jest, ale nie powinny dopuszczać w lidze aż do tylu porażek.

mlody_ale_wierny 12.12.2009 19:52

nie ma żadnego wytłumaczenia sensownego, nie ma że zmęczone że polki trzeba było wygrać. ****a!

Oxydrene 12.12.2009 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bartek89TS (Post 829329)
Dziś nasze koszykarki grały delikatnie mówiąć tragicznie...Jak to jest że w Eurolidze tak jadą z każdym a w lidze im jakoś nie idzie...Można to tłumaczyć tym że w lidze muszą byc ciągle na parkiecie przynajmniej dwie Polki,a w Eurolidze nie ma takich wymogów.Jakieś wytłumaczenie to może jest, ale nie powinny dopuszczać w lidze aż do tylu porażek.

Ale co to za tlumaczenie ze "eh te Polki musza grac"? Co dzisiaj sie pytam zrobila Wielebnowska? Jak maly odsetek rzutów byl celny? To samo obserwowalem w meczu z Wégierkami chociaz tam zagrala bo musial ktos odpoczac. Albo forma juz nie ta albo trzeba popracowac nad tym zeby w koncu one byly celne... To samo tyczy sie niestety pani Gburczyk chociaz, zagrala mniej.

masterlag 12.12.2009 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bartek89TS (Post 829329)
Dziś nasze koszykarki grały delikatnie mówiąć tragicznie...Jak to jest że w Eurolidze tak jadą z każdym a w lidze im jakoś nie idzie...Można to tłumaczyć tym że w lidze muszą byc ciągle na parkiecie przynajmniej dwie Polki,a w Eurolidze nie ma takich wymogów.Jakieś wytłumaczenie to może jest, ale nie powinny dopuszczać w lidze aż do tylu porażek.

Może myślą, że skoro w Europie im idzie to na krajowym podwórku bez większego wysiłku każdego pykną? Może tak jest, ale ja nie chciałabym by takie myślenie się wkradło. Bo to takie piłkarskie myślenie [jakby to nie zabrzmiało].
Cóż, trzeba życzyć szczęścia i wytrwałości w kolejnych meczach a w środę WSPIERAMY, WSPIERAMY, WSPIERAMY :-D Choćby ktoś się w Alpy wybrał to duszą z Wisłą :-p

kosaTS 12.12.2009 20:17

Ktoś może tabele pyknąć ??

St@chu 12.12.2009 20:19

Bardzo jestem ciekawy jak nasze koszykarki mają skonstruowane kontrakty... Mam tu na myśli premie za sukcesy w Europie i w lidze...

mlody_ale_wierny 12.12.2009 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kosaTS (Post 829339)
Ktoś może tabele pyknąć ??

na plkk jest

wswit 13.12.2009 18:47

Ludzie co jest i tak druga częśc sezonu jest najwazniejsza a teraz liczy sie najblizszy mecz i wszyscy na hale. Robimy piekło i tak już na każdym meczu. Pomagamy one na to zasługuja. W naszym sercu Wisła i na dobre i na złe.

Oxydrene 13.12.2009 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 829341)
Bardzo jestem ciekawy jak nasze koszykarki mają skonstruowane kontrakty... Mam tu na myśli premie za sukcesy w Europie i w lidze...

hehe chyba wiem co masz na mysli, ale jesli dadza d*py w lidze to za rok ani jednego europejskiego pucharu nie zobacza. Chyba ze masz na mysli zagraniczne zawodniczki, bo to z reguly(w ogole w koszu) sa krótkie kontrakty, i myslami sa juz gdzie indziej., mam tu na mysli wychodzenie z zalozenia "a co tam nie udalo sie to czas na zmiane"

tabela tez jest na www.wislakosz.pl www.wislacanpack.pl

daba 13.12.2009 21:43

Problemem nie jest zaangażowanie czy pieniądze. Lepiej zwróćmy uwagę na wykorzystywanie potencjału tych zawodniczek i pomysł na budowę drużyny, który znów jest daleki od ideału.

Ałgaja 13.12.2009 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daba (Post 829706)
Problemem nie jest zaangażowanie czy pieniądze. Lepiej zwróćmy uwagę na wykorzystywanie potencjału tych zawodniczek i pomysł na budowę drużyny, który znów jest daleki od ideału.

To mnie zaciekawiło, możesz rozwinąć temat?
W moim przekonaniu drużyna na ten sezon została dobrze zbudowana (biorąc pod uwagę nasz budżet, to jakie zawodniczki są na rynku amerykańsko-europejskim i bariery w postaci windowania sobie przez Polki wielkich kontraktów), nieporównywalnie lepiej od np. tej ubiegłorocznej.
Dlaczego tak sądzę pisałam kilka razy, więc powtarzać się nie chcę.


Jak rozumiem że 5 porażek w lidze, szczególnie gdy ma się w eurolidze zaskakujący bilans 7-0, boli i jest trudna do logicznego wytłumaczenia, ale rzucanie w tym wątku pustych frazesów o tym, że nie ma zaangażowania, odpowiednich premii za ligę, że zagranicznym się nie chce, bo za rok zmienią klub itd. jest mimo wszystko w naszej obecnej sytuacji przesadą.
Oczywiście że jest problem i trener z drużyną muszą znaleźć sposób na to by zacząć wygrywać w plkk, bo potencjał jest naprawdę spory (co dziewczyny pokazują co tydzień w euro) i mieć takiego bilansu w lidze zwyczajnie nie wypada, ale też trzeba pamiętać, że najważniejsze mecze w koszykówce gra się w play-off.
Na razie w tym sezonie nic nie przegraliśmy ostatecznie... był za to kiedyś taki zespół, który miał z nami do pewnego momentu bilans w sezonie 5-0, a skończył ze srebrnym medalem.

ps. trochę to zdumiewające, że jak wygrywamy w euro to w temacie cisza, a jak przegrywamy w plkk to nagle sporo osób ma coś do powiedzenia znajdując przyczyny, które jeśli byłyby prawdziwe powinny spowodować rozwiązanie kontraktów z całą drużyną :shock:

mlody_ale_wierny 14.12.2009 21:55

Foto innych "ekip" - koszykówka damska.

http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-12-06/1/1.jpg - Gorzów

http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-12-05/3/17.jpg
http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-12-05/3/42.jpg - Pruszków - jak dla mnie skromniutko ale fajnie.
http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-12-05/3/29.jpg

http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-11-28/2/27.jpg - Gorzów u nas

http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-11-26/3/13.jpg - Leszno ;D

http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-11-21/1/33.jpg
http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-11-06/1/10.jpg
http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-10-24/1/9.jpg - Znów Pruszków

CCC Polkowice w Pruszkowie
http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-10-24/1/37.jpg ...

energia toruń 2008 rok
http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2008-03-19/3/20.jpg

CCC rok 2007
http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2007-03-17/1/14.jpg



dla porównania MY Wisła - Lotos ( powinna być 2x frekfencja) b.r.
http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2009-10-31/1/6.jpg

My Wisła-Lotos http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2008-05-02/1/2.jpg 2008 rok
http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2008-05-02/1/59.jpg

http://media.plkk.pl/plkk/galerie/2008-04-26/1/43.jpg 2008 rok Wisła Lotos

jako ciekawostki.

zdjęcia z PLKK.PL

daba 14.12.2009 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ałgaja (Post 829742)
To mnie zaciekawiło, możesz rozwinąć temat?
W moim przekonaniu drużyna na ten sezon została dobrze zbudowana (biorąc pod uwagę nasz budżet, to jakie zawodniczki są na rynku amerykańsko-europejskim i bariery w postaci windowania sobie przez Polki wielkich kontraktów), nieporównywalnie lepiej od np. tej ubiegłorocznej.
Dlaczego tak sądzę pisałam kilka razy, więc powtarzać się nie chcę.

Kiedy oglądałem mecz z Salamancą i porównywałem grę dwóch drużyn, widziałem wielką różnicę w wykorzystywaniu możliwości wszystkich koszykarek. Wynik końcowy był na korzyść Wisły, ale to było kwestią indywidualnych zagrań. Co by było, gdyby kontuzji doznała Marta Fernandez albo jedna ze środkowych? Hiszpanki ułatwiały sobie grę, wykorzystywały zasłony, dla każdej zawodniczki przygotowane były akcje. W Wiśle brakuje mi tego. I wcale nie jestem osobą, która chciałaby krytykować. Po prostu styl Wisły zmienia się od ubiegłego sezonu, ale nie wiem, czy wszystkie zawodniczki czują się w nim dobrze i mają możliwość pokazania pełni swoich możliwości.

Ałgaja 14.12.2009 23:34

To że wynik był i to 2 razy na naszą korzyść jest chyba najważniejsze, tym bardziej że w moim przekonaniu nasz potencjał wcale nie jest większy od tego jaki ma aktualny Vice-Mistrz Euroligi, tzn. uważam że s5 mamy lepszą, ale zawodniczki ciekawsze siedzą na ławce Avenidy. Tym samym skoro Slamanka gra tak fajnie, to czemu przegrała? Bo np. my mamy Martę Fernandez, a oni Xargay? chyba za proste to by było, bo ich skład też prezentuje się bardzo okazale.
W Salamance grają: ubiegłoroczna mvp ligii hiszpańskiej, aktualna Mistrzyni wnba, 3 brązowe medalistki ostatnich Mistrzostw Europy (w dodatku jedna z nich to MVP ME U21), aktualna MVP Mistrzostw Świata w kategorii u19 i reprezentantka Ukrainy.

Co do naszego potencjału i wykorzystywania zawodniczek przez trenera to tu przykładem bezdyskusyjnie broniącym Hernandeza jest Marta, która gra inaczej niż rok temu...stała się opcją w ataku, przez ostatnie 3 miesiące dostała więcej zasłon niż przez ostatnie 2 lata i to nam przynosi jak na razie bardzo dobre rezultaty, więc trudno mówić, że to zły wybór taktyki.
Co do reszty to : Izi , Liron, Ewka i Janell też mają średnią ponad 10 punktów na mecz i statystyki w najgorszym wypadku takie same jak w ubiegłym sezonie.
Czyli mamy 5 zawodniczek, z których każda bardzo dużo wnosi, pod tym względem mamy chyba najlepiej zbilansowaną piątkę w eurolidze...chyba żaden klub tak równo grającej piątki nie ma.
Rezerwowe też sporo wnoszą (choćby ta 3ka Katki z Pecsu) , z meczu na mecz więcej...oby jeszcze więcej.

Co do indywidualnych zagrań: Marta penetruje w tym sezonie na ogół po dobrej zasłonie od środkowej, Janell i Ewka dostają pod kosz podania, Katka rzuca z wyrobionych pozycji...jesteśmy pod względem asyst na 5 miejscu w klasyfikacji w eurolidze, mamy 2 zawodniczki wśród 10 najlepiej podających w tych rozgrywkach..więc nie do końca to takie indywidualne.

Greebo 15.12.2009 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daba (Post 830197)
Wynik końcowy był na korzyść Wisły, ale to było kwestią indywidualnych zagrań. Co by było, gdyby kontuzji doznała Marta Fernandez albo jedna ze środkowych?.

1) Co będzie jak.. można przypiąć do niemal każdej drużyny w europie, chyba tylko poza Jekaterynburgiem. jak będziemy mieli budżet na ich poziomie to pewnie będziemy sobie mogli trzymać 12 z których każda zarabia x razy więcej niż nasze największe gwiazdy. W razie kontuzji jakiś problem oczywiście ale dramatu też być nie powinno, w razie urazu Marty zapewne rolę punktującej przejęłaby Marquez, która teraz jest "w cieniu"w dużej mierze przez taka anie inna taktykę.

2) jeśli już mówimy o indywidualnych zagraniach to chyba głównie w wypadku Marty (no bo Burse czy Ewka żyją z podań a wiec z pracy reszty zespołu) ale i wtedy twierdzenie że punkty są tylko jej zasługą jest absurdalne.. bo nie jest przypadkiem że dostaje ona szanse gry 1 na 1 z rywalkami które jest w stanie bez większych problemów ograć bez potrzeby zasłony.

3) Zasłony tez sa stosowane.. i to często skutecznie w bardzo istotnych momentach. Wystarczy oglądnąć nasze 2 ostatnie akcje w Pecsu (Liron dostaje zasłonę na wprost do kosza, wchodzi pod kosz a że jest przekazanie w obronie to odgrywa na 5-ty metr do Ewki lub Janell)

A i jeszcze co do kontraktów, to oczywiście sa skonstruowane że zawodniczki za wygranie meczów ligowych płacą premie działaczom i dlatego wolą przegrywać...

daba 15.12.2009 21:55

mocna deklaracja Marty, oby mogła to powiedzieć! :))))

Krakowskie koszykarki walczą o ósme zwycięstwo w Eurolidze. Nie powinno być z tym problemu, bo w hali przy Reymonta podejmą (godz. 19.30) najsłabszą ekipę grupy - Lille Metropole
[...]- Musimy myśleć o każdym meczu z osobna. Na razie potrafiłyśmy pokazać całej Europie, na co nas stać. Zostały nam jeszcze trzy trudne spotkania, po świętach pojedziemy przecież do Włoch i Chorwacji. Gdy je wygramy, powiem, co czuje zawodniczka najlepszej ekipy w Europie - mówi Marta Fernandez, skrzydłowa Wisły.
źródło: Gazeta Wyborcza
całość: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...lkowicach.html

Ałgaja 16.12.2009 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daba (Post 830571)
mocna deklaracja Marty, oby mogła to powiedzieć! :))))

Krakowskie koszykarki walczą o ósme zwycięstwo w Eurolidze. Nie powinno być z tym problemu, bo w hali przy Reymonta podejmą (godz. 19.30) najsłabszą ekipę grupy - Lille Metropole
[...]- Musimy myśleć o każdym meczu z osobna. Na razie potrafiłyśmy pokazać całej Europie, na co nas stać. Zostały nam jeszcze trzy trudne spotkania, po świętach pojedziemy przecież do Włoch i Chorwacji. Gdy je wygramy, powiem, co czuje zawodniczka najlepszej ekipy w Europie - mówi Marta Fernandez, skrzydłowa Wisły.
źródło: Gazeta Wyborcza
całość: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...lkowicach.html

No będzie mogła to powiedzieć, ale pod warunkiem że po 21 stycznia wygramy jeszcze 6 spotkań w eurolidze.

massoud 16.12.2009 19:36

http://live.fibaeurope.com/netcastin...cope=undefined

kosaTS 16.12.2009 19:43

24:11, to prawdziwy wynik ? : O :D zaskoczył mnie w każdym bądź razie.

St@chu 16.12.2009 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kosaTS (Post 830935)
24:11, to prawdziwy wynik ? : O :D zaskoczył mnie w każdym bądź razie.

Mam nadzieje, że wiesz, że to nie jest końcowy wynik tylko transmisja live. ;-)

!!IRIVER!! 16.12.2009 20:51

20 punktów przewagi na 4,5 minuty przed końcem. :) Masakra! :D Brawo, Brawo, BRAWO!

Czas zacząć wygrywać w lidze...

Zibizib 16.12.2009 21:03

Kolejne zwycięstwo Wisły. Tym razem 93-73 Szkoda, że tych meczów nie mogłem oglądać. Ktoś powinien wydać płyty z tymi wspaniałymi meczami i atmosferą na trybunach. Słychać ją w każdej relacji radiowej i telewizyjnej. Przypuszczam, że taką serie ciężko będzie kiedyś powtórzyć. Gratulacje

massoud 16.12.2009 21:12

93 - 73

Marta Fernandez 20 pkt !!!
Janell Burse 28 pkt !!!
I Castro Marquez 19 pkt !!!


Maja 1 punkt !!!!!! ;]

Oxydrene 16.12.2009 22:05

Kozak!!!! alez mecz, czuje ze zajdziemy w tym sezonie wysoko. Te wszystkie zwyciestwa odniesione, co by nie powiedziec w koszykarskim odpowiedniku pilkarskiej Ligi Mistrzow, i to wydaje mi sie w dobrym stylu powinny byc zywym dowodem na to ze nowa hala Towarzystwu sie nalezy jak nikomu innemu w tym miescie.

RudyTSWK 16.12.2009 22:30

Ave Maja. W sobote WSZYSCY na hale!!!!!!

Mistel 16.12.2009 22:49

Maja najlepsza :D Naprawdę sympatyczna kobietka :D

!!IRIVER!! 16.12.2009 22:57

Swoją drogą, wyżej wspomniana ma konto na Facebooku :D
tu między innymi foteczki:
http://www.facebook.com/pages/Maja-V...d=312912995496

:P

OSFP 16.12.2009 23:04

Chłopaki, zluzujcie majty.

Jeżeli komuś wpadnie do głowy pomysł napierdalać do niej na FB czy coś, to szczerze odradzam.

I najważniejsza kwestia, zawodniczki przybijają piątku do ****y nędzy, jak zobaczę jeszcze raz że ktoś nie przybija piątek tylko targa Maje za rękę, to dostanie lepa na ryj. Skończy się tym że nie będą do nas podchodzić i tyle, więc opanujcie prącie.

PvD 16.12.2009 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OSFP (Post 831027)
Chłopaki, zluzujcie majty.

Jeżeli komuś wpadnie do głowy pomysł napierdalać do niej na FB czy coś, to szczerze odradzam.

I najważniejsza kwestia, zawodniczki przybijają piątku do ****y nędzy, jak zobaczę jeszcze raz że ktoś nie przybija piątek tylko targa Maje za rękę, to dostanie lepa na ryj. Skończy się tym że nie będą do nas podchodzić i tyle, więc opanujcie prącie.

dobrze prawisz kolego!

Co do wyboldowanego fragmentu: To święto prącia było w Belgradzie więc trzeba było tam ruszyć 4 litery :D

Roger_biezanow 17.12.2009 10:25

Galeria z wczorajszego meczu :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl