![]() |
Dziś nasze koszykarki grały delikatnie mówiąć tragicznie...Jak to jest że w Eurolidze tak jadą z każdym a w lidze im jakoś nie idzie...Można to tłumaczyć tym że w lidze muszą byc ciągle na parkiecie przynajmniej dwie Polki,a w Eurolidze nie ma takich wymogów.Jakieś wytłumaczenie to może jest, ale nie powinny dopuszczać w lidze aż do tylu porażek.
|
nie ma żadnego wytłumaczenia sensownego, nie ma że zmęczone że polki trzeba było wygrać. ****a!
|
Cytat:
|
Cytat:
Cóż, trzeba życzyć szczęścia i wytrwałości w kolejnych meczach a w środę WSPIERAMY, WSPIERAMY, WSPIERAMY :-D Choćby ktoś się w Alpy wybrał to duszą z Wisłą :-p |
Ktoś może tabele pyknąć ??
|
Bardzo jestem ciekawy jak nasze koszykarki mają skonstruowane kontrakty... Mam tu na myśli premie za sukcesy w Europie i w lidze...
|
Cytat:
|
Ludzie co jest i tak druga częśc sezonu jest najwazniejsza a teraz liczy sie najblizszy mecz i wszyscy na hale. Robimy piekło i tak już na każdym meczu. Pomagamy one na to zasługuja. W naszym sercu Wisła i na dobre i na złe.
|
Cytat:
tabela tez jest na www.wislakosz.pl www.wislacanpack.pl |
Problemem nie jest zaangażowanie czy pieniądze. Lepiej zwróćmy uwagę na wykorzystywanie potencjału tych zawodniczek i pomysł na budowę drużyny, który znów jest daleki od ideału.
|
Cytat:
W moim przekonaniu drużyna na ten sezon została dobrze zbudowana (biorąc pod uwagę nasz budżet, to jakie zawodniczki są na rynku amerykańsko-europejskim i bariery w postaci windowania sobie przez Polki wielkich kontraktów), nieporównywalnie lepiej od np. tej ubiegłorocznej. Dlaczego tak sądzę pisałam kilka razy, więc powtarzać się nie chcę. Jak rozumiem że 5 porażek w lidze, szczególnie gdy ma się w eurolidze zaskakujący bilans 7-0, boli i jest trudna do logicznego wytłumaczenia, ale rzucanie w tym wątku pustych frazesów o tym, że nie ma zaangażowania, odpowiednich premii za ligę, że zagranicznym się nie chce, bo za rok zmienią klub itd. jest mimo wszystko w naszej obecnej sytuacji przesadą. Oczywiście że jest problem i trener z drużyną muszą znaleźć sposób na to by zacząć wygrywać w plkk, bo potencjał jest naprawdę spory (co dziewczyny pokazują co tydzień w euro) i mieć takiego bilansu w lidze zwyczajnie nie wypada, ale też trzeba pamiętać, że najważniejsze mecze w koszykówce gra się w play-off. Na razie w tym sezonie nic nie przegraliśmy ostatecznie... był za to kiedyś taki zespół, który miał z nami do pewnego momentu bilans w sezonie 5-0, a skończył ze srebrnym medalem. ps. trochę to zdumiewające, że jak wygrywamy w euro to w temacie cisza, a jak przegrywamy w plkk to nagle sporo osób ma coś do powiedzenia znajdując przyczyny, które jeśli byłyby prawdziwe powinny spowodować rozwiązanie kontraktów z całą drużyną :shock: |
Cytat:
|
To że wynik był i to 2 razy na naszą korzyść jest chyba najważniejsze, tym bardziej że w moim przekonaniu nasz potencjał wcale nie jest większy od tego jaki ma aktualny Vice-Mistrz Euroligi, tzn. uważam że s5 mamy lepszą, ale zawodniczki ciekawsze siedzą na ławce Avenidy. Tym samym skoro Slamanka gra tak fajnie, to czemu przegrała? Bo np. my mamy Martę Fernandez, a oni Xargay? chyba za proste to by było, bo ich skład też prezentuje się bardzo okazale.
W Salamance grają: ubiegłoroczna mvp ligii hiszpańskiej, aktualna Mistrzyni wnba, 3 brązowe medalistki ostatnich Mistrzostw Europy (w dodatku jedna z nich to MVP ME U21), aktualna MVP Mistrzostw Świata w kategorii u19 i reprezentantka Ukrainy. Co do naszego potencjału i wykorzystywania zawodniczek przez trenera to tu przykładem bezdyskusyjnie broniącym Hernandeza jest Marta, która gra inaczej niż rok temu...stała się opcją w ataku, przez ostatnie 3 miesiące dostała więcej zasłon niż przez ostatnie 2 lata i to nam przynosi jak na razie bardzo dobre rezultaty, więc trudno mówić, że to zły wybór taktyki. Co do reszty to : Izi , Liron, Ewka i Janell też mają średnią ponad 10 punktów na mecz i statystyki w najgorszym wypadku takie same jak w ubiegłym sezonie. Czyli mamy 5 zawodniczek, z których każda bardzo dużo wnosi, pod tym względem mamy chyba najlepiej zbilansowaną piątkę w eurolidze...chyba żaden klub tak równo grającej piątki nie ma. Rezerwowe też sporo wnoszą (choćby ta 3ka Katki z Pecsu) , z meczu na mecz więcej...oby jeszcze więcej. Co do indywidualnych zagrań: Marta penetruje w tym sezonie na ogół po dobrej zasłonie od środkowej, Janell i Ewka dostają pod kosz podania, Katka rzuca z wyrobionych pozycji...jesteśmy pod względem asyst na 5 miejscu w klasyfikacji w eurolidze, mamy 2 zawodniczki wśród 10 najlepiej podających w tych rozgrywkach..więc nie do końca to takie indywidualne. |
Cytat:
2) jeśli już mówimy o indywidualnych zagraniach to chyba głównie w wypadku Marty (no bo Burse czy Ewka żyją z podań a wiec z pracy reszty zespołu) ale i wtedy twierdzenie że punkty są tylko jej zasługą jest absurdalne.. bo nie jest przypadkiem że dostaje ona szanse gry 1 na 1 z rywalkami które jest w stanie bez większych problemów ograć bez potrzeby zasłony. 3) Zasłony tez sa stosowane.. i to często skutecznie w bardzo istotnych momentach. Wystarczy oglądnąć nasze 2 ostatnie akcje w Pecsu (Liron dostaje zasłonę na wprost do kosza, wchodzi pod kosz a że jest przekazanie w obronie to odgrywa na 5-ty metr do Ewki lub Janell) A i jeszcze co do kontraktów, to oczywiście sa skonstruowane że zawodniczki za wygranie meczów ligowych płacą premie działaczom i dlatego wolą przegrywać... |
mocna deklaracja Marty, oby mogła to powiedzieć! :))))
Krakowskie koszykarki walczą o ósme zwycięstwo w Eurolidze. Nie powinno być z tym problemu, bo w hali przy Reymonta podejmą (godz. 19.30) najsłabszą ekipę grupy - Lille Metropole [...]- Musimy myśleć o każdym meczu z osobna. Na razie potrafiłyśmy pokazać całej Europie, na co nas stać. Zostały nam jeszcze trzy trudne spotkania, po świętach pojedziemy przecież do Włoch i Chorwacji. Gdy je wygramy, powiem, co czuje zawodniczka najlepszej ekipy w Europie - mówi Marta Fernandez, skrzydłowa Wisły. źródło: Gazeta Wyborcza całość: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...lkowicach.html |
Cytat:
|
|
24:11, to prawdziwy wynik ? : O :D zaskoczył mnie w każdym bądź razie.
|
Cytat:
|
20 punktów przewagi na 4,5 minuty przed końcem. :) Masakra! :D Brawo, Brawo, BRAWO!
Czas zacząć wygrywać w lidze... |
Kolejne zwycięstwo Wisły. Tym razem 93-73 Szkoda, że tych meczów nie mogłem oglądać. Ktoś powinien wydać płyty z tymi wspaniałymi meczami i atmosferą na trybunach. Słychać ją w każdej relacji radiowej i telewizyjnej. Przypuszczam, że taką serie ciężko będzie kiedyś powtórzyć. Gratulacje
|
93 - 73
Marta Fernandez 20 pkt !!! Janell Burse 28 pkt !!! I Castro Marquez 19 pkt !!! Maja 1 punkt !!!!!! ;] |
Kozak!!!! alez mecz, czuje ze zajdziemy w tym sezonie wysoko. Te wszystkie zwyciestwa odniesione, co by nie powiedziec w koszykarskim odpowiedniku pilkarskiej Ligi Mistrzow, i to wydaje mi sie w dobrym stylu powinny byc zywym dowodem na to ze nowa hala Towarzystwu sie nalezy jak nikomu innemu w tym miescie.
|
Ave Maja. W sobote WSZYSCY na hale!!!!!!
|
Maja najlepsza :D Naprawdę sympatyczna kobietka :D
|
Swoją drogą, wyżej wspomniana ma konto na Facebooku :D
tu między innymi foteczki: http://www.facebook.com/pages/Maja-V...d=312912995496 :P |
Chłopaki, zluzujcie majty.
Jeżeli komuś wpadnie do głowy pomysł napierdalać do niej na FB czy coś, to szczerze odradzam. I najważniejsza kwestia, zawodniczki przybijają piątku do ****y nędzy, jak zobaczę jeszcze raz że ktoś nie przybija piątek tylko targa Maje za rękę, to dostanie lepa na ryj. Skończy się tym że nie będą do nas podchodzić i tyle, więc opanujcie prącie. |
Cytat:
Co do wyboldowanego fragmentu: To święto prącia było w Belgradzie więc trzeba było tam ruszyć 4 litery :D |
Galeria z wczorajszego meczu :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl