Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   McCain czy Obama? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5028)

Kamson 05.11.2008 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 624196)
Barack ma jaja. Oba-ma :-p

No już sie tak nie jaraj tym tekstem z Basha :D

jeszcze znalazłem :D
Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 623771)
ile jajek ma Barack? Oba-ma :D


Luu... 05.11.2008 21:08

dla mnie Obama to taki drugi Tusk, jeden obiecywał wszystko co się dało żeby tylko dojść do władzy, drugi chce zmieniać co ? nie ważne, ważne żeby zmieniać, ale jak zmieniać ? też nie ważne trzeba zmieniać i już !

III wojna światowa jak nic

kgwiazdak 05.11.2008 21:12

rozkmincie ze u mnie w szkole jest barack obama junior ze mu sie chcialo dzis przyjsc do szkoly zamiast swietowac i na wfie wyjebal pilke za ogrodzenie taki z niego hulaka no no zawadiaka

fantom chicago 05.11.2008 21:21

Ludzie , przeciez to tragedia - chyba czas najwyzszy pakowac walizki z powrotem do Polandu.Dzis do pracy nie przyszlo troje czarnych , a ci co przyszli patrzyli z gory na pozostalych i mieli wszystko w d..ie.Facet jest jednym z najmlodszych senatorow , posiada prawie zero doswiadczenia politycznego.Ci wszyscy co smiali sie z Bush-a jr. dopiero teraz zaczna miec prawdziwe rozeznanie na kogo glosowali.

sambo 05.11.2008 23:30

W stanach od dziesięcioleci rządzi- nie prezydent nie senat, nie izba reprezentantów a SYSTEM i Likud z Izraela - także nie bójta żaby. Wszystko będzie po staremu. Dla nas to już w ogóle - czas wypucować pupke dla murzyna (a fuj)

leyzer87 06.11.2008 01:39

ToTylkoJa, weź się nie kompromituj, to, że zmienisz cytowany taks w swoim poście, nie zmienia cytowanego tekstu w poście kogoś kto na twój bełkot odpowiada. Takie "tuszowanie" swoich błędów jest po rpostu żałosne.

Orzeu 100% racji.

Baryl 06.11.2008 02:44

orzeu - nie daj sie oglupiac, zwlaszcza ze myslisz calkiem rozsadnie...

Rasizm to rasizm. Niewazne czy to Bialy ruga Murzyna za nic innego jak kolor skory czy odwrotnie.
Zrob sobie logiczna ukladanke- co oznacza "anty-rasizm"? Oznacza ze "rasizm" z tej definicji wystepuje tylko u Bialych. A gowno prawda bo Czarnuch ktory nic nie ma do roboty tylko narzeka na bialasow to taki sam rasista jak wszyscy skinheadzi swiata. Rasizm jest jeden.

Snakes 06.11.2008 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luu... (Post 624231)
dla mnie Obama to taki drugi Tusk, jeden obiecywał wszystko co się dało żeby tylko dojść do władzy, drugi chce zmieniać co ? nie ważne, ważne żeby zmieniać, ale jak zmieniać ? też nie ważne trzeba zmieniać i już !

III wojna światowa jak nic

Dobrze ze wiekszosc Polaków tak jak wiekszosc Amerykanów ma rozum dlatego wygrali i Tusk i Obama :D
Kaczyńskiemu(<--szczegolnie jemu) i McCainowi dziekujemy

saklak1906 06.11.2008 11:25

Obama......

Snow 06.11.2008 15:15

Ostatnio w jakiejś babskiej gazecie (mojej matki ;) ) widziałem artykulik o Obamie. Kilka zdjęć z młodości i podpis pod jednym. "Rok 1990, Obama chodzi w skórze, pali Marihuanę oraz czyta Marksa."
Z tą trawką to faktycznie podobnie jak Tusk ;)

Większość za Tuskiem; większość za Obamą; Większość słucha Britnej i większość nie ma zielonego pojęcia o polityce.

Z drugiej strony McCain jest beznadziejny z PijaRowskiego punktu widzenia. Wcale się nie dziwie, że wygrał Barrack.

PS: Popieram Baryla. Z Obamą szanse miał jedynie Ron Paul. Jedyny anty-wojenny kandydat Republikanów. W dodatku świetna biografia, senator od kilkudziesięciu lat, lekarz, który przyjął kilkaset porodów. Inna sprawa, że media amerykańskie celowo i z premedytacją ośmieszały go lub pomijały. Dla ciekawskich - > http://www.fijor.com/index-jkl.php?a=p&id=296

ToTylkoJa 06.11.2008 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 624324)
ToTylkoJa, weź się nie kompromituj, to, że zmienisz cytowany taks w swoim poście, nie zmienia cytowanego tekstu w poście kogoś kto na twój bełkot odpowiada. Takie "tuszowanie" swoich błędów jest po rpostu żałosne.

Orzeu 100% racji.

o co Ci koleżko chodzi. Jesteś za McCainem, to sobie bądź nadal. Twój wybór. O jaką zmianę cytowanego posta Ci biega. Nic nie zmieniałem, tylko edytowałem, żeby odpowiedzieć kolejnym osobom. Zastanów się trochę. Ty tylko potrafisz atakować, i napisać, że jesteś za McCainem. Nic poza tym. Szkoda z Tobą dyskutować, o ile można to w ogóle uznać za dyskusję. Mój bełkot- to Twoja subiektywna ocena i nawet trochę się nią nie przejmuję:)

orzeu mylisz się. Jeden z konkretów McCaina podałem. Pytałem się o program leyzera, który dużo pisze przeciwko Obamie, ale mało o McCainie i jego wizji (widzę, że nie zrozumiałeś intencji) Wiadomo, że łatwiej atakować, niż bronić. A Ty znów nic konkretnego nie podałeś, a i tak leyzer Ci przyklasnął :)

Barbarossa 06.11.2008 16:06

Jasne, że McCain! Za Obamą są tylko czarnuchy, kobiety dla których jest przystojny oraz młodzież, która nie ma zielonego pojęcia o polityce i przeszłości baracka. Zobaczycie - będzie tak samo jak z Tuskiem, nagada jaka to jest wspaniała atmosfera w rządzie, że żołnierze wracają z Iraku (podobnie jak Polacy z Irlandii), a i tak kryzys gospodarczy (w najlepszym przypadku!) nie ulegnie pogorszeniu ze stanu obecnego.

Wilku 06.11.2008 16:23

Obama.. :p

I cieszy mnie ten wynik.

1.) Nie życzę USA dobrze
2.) Liczę ze spałują neokoni.

kubisznowahuta 06.11.2008 16:32

Co to za różnica kto wygrał i tak cała Ameryka ma nas gdzieś i nic nie zrobią dla nas więc nie wiem czym sie ludzie cieszą...jak dla mnie równie dobrze mógł by to być ktoś z znikąd to ze Obama wydał ileś tam milionów i wygrał zdarza sie zobaczmy jak sie wszytko potoczy pzdr.

Paweł 06.11.2008 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 624439)
(...)

Większość za Tuskiem; większość za Obamą; Większość słucha Britnej i większość nie ma zielonego pojęcia o polityce.

Z drugiej strony McCain jest beznadziejny z PijaRowskiego punktu widzenia. Wcale się nie dziwie, że wygrał Barrack.

(...)


Chyba jednak nie do końca tak jest. My nie mamy pełnej świadomości jak jest, bo w polskich mediach prawie nie było McCaina, mówiło się tylko o Obamie.

McCain dostał około 48% głosów jeśli dobrze pamiętam. Jeśli weźmiemy pod uwagę w jakich warunkach startował:

1. Kryzys gospodarczy za czasów rządów jego partii
2. "Kula u nogi" w postaci George'a W. Busha

to poparcie miał naprawdę duże. Gdyby nie to, pewnie wygrałby bo różnica % poparcia nie była duża.

sambo 07.11.2008 13:17

The winner is:


OBIERACK BANANA

he he

Rinn 07.11.2008 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 624987)
The winner is:


OBIERACK BANANA

he he

żałosne

...

mcovalski 07.11.2008 13:47

-Ile jaj ma Obama ??
- ??????
- Oba-ma :)

Dzisiaj poświęciłem czas na wysłuchanie przemówień Obamy z przebiegu całej kampanii ( od kampanii przed Super Wtorkiem do zwycięskiego z 4 listopada) i powiem że mnie facet ujął. nie programem nie obiecankami ( bo mnie to nie dotyczy- nie głosowałem), lecz formą przemowy i jak się zachowywał i sposobem intonacji, akcentowania pewnych rzeczy. Jak dla mnie ( tak jak to było powiedziane w CNN w którymś z wywiadów), że jego przemówienie z New Hampshire przejdzie do historii i będą o tym uczyć w szkołach tak jak o przemówieniach Lincolna czy JFK. Świetny mówca i doskonale skupiał na sobie uwagę tłumu. Jak się ogląda McCaina to widać różnicę.
Od Obamy czuć populizmem, jednak wbrew pozorom Amerykanie to nie taki głupi naród.
Wybrali młodego, charyzmatycznego przywódcę, i wiek nie musi być tu wadą ( ona była wadą dla J.McCain'a). Po prostu Ameryka potrzebowała nowego JFK i go dostała.
Moim zdaniem wygrał sposób przedstawienia argumentów, dyskusji merytorycznej i podejście do wyborców. Obama był pewniejszy, wytrwalszy i mniej zmęczony podczas wieców i innych spotkań. Zasłużenie wygrał.
Nie mi oceniać program polityczny obu Panów.

Tyle ode mnie

hunter 07.11.2008 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 624575)

1. Kryzys gospodarczy za czasów rządów jego partii

to poparcie miał naprawdę duże. Gdyby nie to, pewnie wygrałby bo różnica % poparcia nie była duża.

Pisząc o partii rządzącej masz pewnie na myśli Republikanów w Kongresie. Sęk w tym, że w obu izbach od listopada 2006 roku przewagę mają Demokraci...

Z tymi % w amerykańskich wyborach jest śmiesznie i nie ma się co sugerować nimi jeśli chodzi o ogół kraju. Mogło się zdarzyć, że McCain miałby w skali kraju 55%, a Obama 45%, a wygrałby ten drugi. Ot taki dziwny twór i wizja demokracji.

leyzer87 07.11.2008 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 624458)
o co Ci koleżko chodzi. Jesteś za McCainem, to sobie bądź nadal. Twój wybór. O jaką zmianę cytowanego posta Ci biega. Nic nie zmieniałem, tylko edytowałem, żeby odpowiedzieć kolejnym osobom. Zastanów się trochę. Ty tylko potrafisz atakować, i napisać, że jesteś za McCainem. Nic poza tym. Szkoda z Tobą dyskutować, o ile można to w ogóle uznać za dyskusję. Mój bełkot- to Twoja subiektywna ocena i nawet trochę się nią nie przejmuję:)

orzeu mylisz się. Jeden z konkretów McCaina podałem. Pytałem się o program leyzera, który dużo pisze przeciwko Obamie, ale mało o McCainie i jego wizji (widzę, że nie zrozumiałeś intencji) Wiadomo, że łatwiej atakować, niż bronić. A Ty znów nic konkretnego nie podałeś, a i tak leyzer Ci przyklasnął :)


Weź w końcu przeczytaj te programy i przestań .......ić. Mówiłeś, ze "z chęcią to zrobisz", a ja widzę, że cały czas nie masz pojęcia o ich(McCain, Obama) planach.

MicK 07.11.2008 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 625012)
-Ile jaj ma Obama ??
- ??????
- Oba-ma :)

Dzisiaj poświęciłem czas na wysłuchanie przemówień Obamy z przebiegu całej kampanii ( od kampanii przed Super Wtorkiem do zwycięskiego z 4 listopada) i powiem że mnie facet ujął. nie programem nie obiecankami ( bo mnie to nie dotyczy- nie głosowałem), lecz formą przemowy i jak się zachowywał i sposobem intonacji, akcentowania pewnych rzeczy. Jak dla mnie ( tak jak to było powiedziane w CNN w którymś z wywiadów), że jego przemówienie z New Hampshire przejdzie do historii i będą o tym uczyć w szkołach tak jak o przemówieniach Lincolna czy JFK. Świetny mówca i doskonale skupiał na sobie uwagę tłumu. Jak się ogląda McCaina to widać różnicę.
Od Obamy czuć populizmem, jednak wbrew pozorom Amerykanie to nie taki głupi naród.
Wybrali młodego, charyzmatycznego przywódcę, i wiek nie musi być tu wadą ( ona była wadą dla J.McCain'a). Po prostu Ameryka potrzebowała nowego JFK i go dostała.
Moim zdaniem wygrał sposób przedstawienia argumentów, dyskusji merytorycznej i podejście do wyborców. Obama był pewniejszy, wytrwalszy i mniej zmęczony podczas wieców i innych spotkań. Zasłużenie wygrał.
Nie mi oceniać program polityczny obu Panów.

Tyle ode mnie

Całkowicie się z tobą zgadzam! Całkowicie popieram zdanie że forma jest ważniejsza od Treści!
Z Obamą jest jak z instrukcją obsługi skomplikowanego urządzenia... Ważne żeby miała ładną kolorową i twardą okładkę, miłą czcionkę i przynajmniej 25 języków. Co z tego że nie ma tam języka polskiego, ani żadnej pomocnej informacji... no przecież wygląda zajebiście.

PS:
Barack, Barack Pierwszy... Obama!
J"ć, J*ć, J*ć McCain'a!

ToTylkoJa 07.11.2008 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 625041)
Weź w końcu przeczytaj te programy i przestań .......ić. Mówiłeś, ze "z chęcią to zrobisz", a ja widzę, że cały czas nie masz pojęcia o ich(McCain, Obama) planach.

Twój jedyny argument w postaci słownictwa to 'przestań .......ić'? Czytałęm te programy, jednego i drugiego. Mam tu teraz wymienić po kilka punktów z ich planu? Proszę bardzo, bo ja opieram się na konkretach, w przeciwieństwie do Ciebie.

Obama:
- zamierza m.in. zwolnić z podatków starszych obywateli, którzy mają roczne dochody poniżej 50 tys. dolarów
-W związku z kryzysem mieszkaniowym proponuje pakiet 30 mld USD wsparcia dla właścicieli nieruchomości

a i ktoś tu pisał o tym, że Obama nie będzie żadnym stopem dla Rosji.
-W przemówieniu wygłoszonym do weteranów w sierpniu Obama sugerował, że jako prezydent poprze zablokowanie wejścia Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO) w odpowiedzi na rosyjskie postępowanie wobec Gruzji.


McCain:
-zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, to do 2013 będą niższe podatki i szczelniejsza granica z Meksykiem.
-McCain proponuje przeznaczenie 10 mld dol. dla właścicieli domów, aby mogli zmienić warunki spłaty kredytów na korzystniejsze


to tylko ułamek tych programów. Zacznij w końcu dyskutować na argumenty. Bo póki co to potrafisz napisać tylko 'odrobiłęm swoje lekcje, 100% racji'. Tyle, że za wiele to nie wnosi do dyskusji. Więc zacytuję Ciebie: 'przestań .......ić':)




Lysy 08.11.2008 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 624165)
Jazu, popatrzcie na to. Już nie może być Czarni-Biali, tylko Czarnoskórzy-Biali. A murzynki zadbały właśnie o swoje interesy. Biali głosowali pół, na pół, jakby się bali, że ich o rasizm, za głosowanie na McCaina posądzą... Amerykanie to idioci.

Idiotyczne jest takie myślenie jak Twoje. Bali się posądzenia o rasizm? tak trudno zrozumieć, że może nie są rasistami i kolor skóry im nie przeszkadza, a wybrali mniejsza zło? Rasiści wiadomo zagłosowali na McCaina, a reszta poszła za głosem sumienia. Dla mnie bez różnicy który jest czarny, a który biały - po prostu Obama daje cień nadziei na przywrócenie NORMALNOŚCI w USA. Co do ostatniego zdania, to owszem byli głupi , że przed kilkoma latami głosowali powtórnie na pewnego chorego człowieka.

Baryl 08.11.2008 17:26

Najgorsze jest to, ze ludzie czytaja takie bzdury bez cienia refleksji.

Cytat:

Obama:
- zamierza m.in. zwolnić z podatków starszych obywateli, którzy mają roczne dochody poniżej 50 tys. dolarów
-W związku z kryzysem mieszkaniowym proponuje pakiet 30 mld USD wsparcia dla właścicieli nieruchomości

McCain:
-zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, to do 2013 będą niższe podatki i szczelniejsza granica z Meksykiem.
-McCain proponuje przeznaczenie 10 mld dol. dla właścicieli domów, aby mogli zmienić warunki spłaty kredytów na korzystniejsze
Kampania wyborcza- wszyscy chca jednoczesnie zmniejszyc podatki i zwiekszyc wydatki panstwa (czyli te z podatkow) :) I to sa te super-trendy i mega-profesjonalna polityka amerykanska na ktorej wszyscy powinni sie wzorowac? To stare jak swiat, a raczej Nowy Wspanialy swiat po Rewolucji Francuskiej (TFU TFU!!!).

Dobrze dla USA ze wygral Obama. Przynajmniej ustrzegli sie tej werbalno-medialnej wojny domowej ktora my mielismy gdy Kaczory zajely obydwa najwazniejsze fotele. Takie smieszne to jest: kochamy demokracje, ale tylko gdy ludzie wybieraja *naszych* fajnych salonowcow. Tolerujemy wszystko oprocz Kosciola, koltunow i niemedialnych dziadow-oszolomow. :) Na szczescie dziennikarze i ludzie na ulicach zamiast tracic czas na coraz to glupsze dowcipy o McCainie beda zyli w nieustajacym spazmie radosci z powodu swojego wyboru. I dobrze.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl