Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w Pucharze Polski i Pucharze Ekstraklasy 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4744)

nesta 03.09.2008 22:08

I Skorza takiego Dawidowskiego potrafi wpuscic na ostatnie decydujace 20 minut w derbach, gdzie bylo szalone tempo, walka i Wisla non stop atakowala :D

Kmiecik - ciekawy jestem czy gdyby mial inne nazwisko, a tatusia nie bylo w Wisle, gralby dalej w tym klubie ? Bo niestety zaczyna byc juz smieszne jak ciagnie sie za uszy tego chlopaka. Od 4 lat dostaje szanse w 1 ligowej pilce. W LKS, Zaglebiu Sosnowiec zrezygnowano z niego bardzo szybko, i wciaz wraca do Wisly.

Wynikiem oczywiscie nie ma sie co martwic, ale czesiu ma sporo racji w tym co pisze. To nie wina tych chlopakow, bo ktos ich pilki uczy ! (wlasciwie "uczyl" - ganiajac jak to w Polsce po gorach i jak idiota pracujac nad sila fizyczna, ktora mozesz robic zawsze pozniej)l. A nie przypominam sobie zeby w Wisle pracowali najlepsi fachowcy od szkolenia mlodziezy. Wiec co, z nieba maja nagle swietnie grac ?

Nie piszcie zszokowani - nie ma zaplecza - bo to wiadome od dawna. Jak ma byc skoro nie ma: bazy treningowej i boisk ? Podstawowej rzeczy, ktora pozwala czynic jakiekolwiek plany zwiazane z wychowankami. A jak nie nauczysz techniki za mlodu, na rownych jak stol boiskach, to pozniej nigdy tego nie nadrobisz. I pozniej obserwujemy wlasnie jak polski pilkarz przyjmuje pilke.

Trzeba najpierw stworzyc warunki, boiska dla tych chlopakow. Sciagnac zdolna mlodziez z Polski i dopiero o czyms myslec. A nie wystawili 7-8 anonimowych chlopakow, ofiary polskiego systemu szkolenia mlodych, na ligowych wyjadaczy i maja pretensje...

Kamson 03.09.2008 22:12

Kij z tym pucharkiem. Trzeba było ludzie przyjść na R22 i wspomagać młodych dopingiem a nie płakać na forum nad naszym zapleczem.

czesiu 03.09.2008 22:24

nesta nie pisz, że nie ma bazy treningowej i boisk bo w Brazylii też ich nie ma... Młodzież też co roku ściągamy i też to słabo wychodzi. Jak dla mnie ewidentnie wina leży po stronie sztabu szkoleniowego i to właśnie było widać na boisku. Chłopaki w tym wieku powinni celnie podawać na odleglość kilkunastu metrów, przyjmować piłkę w biegu itp.

Shizuke 03.09.2008 22:29

W Brazylii nie ma warunkow ? ;) Ciekawe.. :shock:

biała gwiazda 03.09.2008 22:32

ale zobaczmy na to boleśnie
w obecnej kadrze Wisły nie ma prawie żadnego wychowanka -chodzi o człowieka ściągniętego w wieku 16,17 czy 18lat do rezerw- nie chodzi o ściągniętego 22 latka
bramkarze:jest Juszczyk, który dostaje szanse w meczach PE ME i Pucharu Polski i niczym się nie wyróżnia, robi często proste błędy i nie popisuje się jakimiś niesamowitymi obronami-jest kiepski zmiennikiem Pawełka rola w drużynie marginalna
obrońcy Piotr Brożek ma dużą rolę na lewej obronie, ale gdy by nie Skorża który wreszcie docenił tego gracza, Piotr pewnie grzał by ławe-ma dużą role
Kowalski: rozegrał jeden przyzwoity mecz, jak pokazał dzisiejszy występ zdarzają mu się błędy, na razie przesiaduje na ławce wszystkie mecze-na razie mała rola
Pomoc:NIKT!!!!!, nawet Boguski został w wieku 21 lat ściągnięty do Wisły, więc trudno powiedzieć że jest jej wychowankiem
atak:Kmiecik który nic nie pokazuje i nie gra w ekstraklasie-rola marginalna
Małecki-gra często w końcówka, nie pokazał nic wyjątkowego w tym sezonie- rola marginalna
Paweł Brożek-wiadomo
Poza Brożkami nikt z naszej szkółki czy rezerw nie stanowi siły zespołu i ta sytuacja trwa od paru lat przypomnijcie mi z ostatnich lat jakiś innych wychowanków którzy by odgrywali kluczowe role w Wiśle!!!

fan1906 03.09.2008 22:33

:idea: :idea: a może by jakiś chińczyków ściągnąć :rotfl: tylu ich jest :-D :-D sie kogoś wybierze...:shock:

SpoXsteR 03.09.2008 22:48

jak ktoś będzie miał do ściągnięcia skrót z meczu niech wrzuci, dzięki!

luke1906 03.09.2008 22:59

Katastrofa. Nie wiem jak to wyglądało w TV, ale na żywo to była katastrofa.

Nie wymagam od rezerwowych, żeby rozjechali przeciwnika. Ale wymagam, aby dwudziestoletni piłkarz potrafił przyjąć piłkę i podać celnie na odległość kilku metrów. Jeżeli tego nie umie to w tym wieku już go nikt nie nauczy.

Nasza młodzież jest piłkarsko upośledzona. Nie ma przyjęcia, nie ma dryblingu, nie ma nic.
Kto to dziś grał z 14? Takiego drewna to ja dawno nie widziałem.

Zastanawiam się, po cholerę w naszej ME grają kolesie, którzy mają dwadzieścia i kilka lat? Czego oni się tam mogą nauczyć? Wynik w tej zabawie nie jest najważniejszy, więc dlaczego nie gramy tam 15, 16 i 17-latkami? To z takich ludzi można wyłowić diamenty. Ale po co? Jest Grześ Kmiecik i Tomek Dawidowski. Inwestujmy w nich do usranej śmierci.

iiYama 03.09.2008 23:01

Numer 14? Z tego co kojarzę to Szabat.

Jigsaw 03.09.2008 23:10

Byłem na meczu co widziałem to widziałem. Dawidowskiego nie będę komentował... Kmiecika również... tyle tylko: To są napastnicy? :O <lol2>

Ale bardzo mi się podobała gra Barreto, pod koniec meczu trochę siadł ale pierwsza połowa bardzo udana :O

No i Niedzialan był widoczny a reszta? -> :|

fan1906 03.09.2008 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 598195)
Katastrofa. Nie wiem jak to wyglądało w TV, ale na żywo to była katastrofa.

Nie wymagam od rezerwowych, żeby rozjechali przeciwnika. Ale wymagam, aby dwudziestoletni piłkarz potrafił przyjąć piłkę i podać celnie na odległość kilku metrów. Jeżeli tego nie umie to w tym wieku już go nikt nie nauczy.

Nasza młodzież jest piłkarsko upośledzona. Nie ma przyjęcia, nie ma dryblingu, nie ma nic.
Kto to dziś grał z 14? Takiego drewna to ja dawno nie widziałem.

Zastanawiam się, po cholerę w naszej ME grają kolesie, którzy mają dwadzieścia i kilka lat? Czego oni się tam mogą nauczyć? Wynik w tej zabawie nie jest najważniejszy, więc dlaczego nie gramy tam 15, 16 i 17-latkami? To z takich ludzi można wyłowić diamenty. Ale po co? Jest Grześ Kmiecik i Tomek Dawidowski. Inwestujmy w nich do usranej śmierci.

Kmiecik gra ponieważ jest jednym z nielicznych napastników o tych warunkach fizycznych,, a nóz może zaskoczy??/
Dawidowski no cóż jeden z wyższych kontraktów to i niech i zapracuje w jakiś sposób na niego...
ileż razy były próby jego pozbycia... sprzedaży.....

iiYama 03.09.2008 23:14

Heh, oki, tym razem serio ostatnie zdanie.

Przerażony jestem również "dynamiką" naszej młodzieży. A raczej jej brakiem.

Rozumiem że technika słaba, brak dryblingu, balansu. Ale oni częstokroć byli wolniejsi i mniej zwrotni niż ich starsi przeciwnicy. U tak młodych chłopaków taka ociężałość? To mnie bardzo zdziwiło.

fan1906 03.09.2008 23:18

ależ nasi 24- latkowie sa jeszcze perspektywiczni.:lol: ...:lol: Szabat,,etc Kmiecik...zobaczycie niedowiarki jeszcze pare lat i ....:rotfl: :lol:

1q2 03.09.2008 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan1906 (Post 598209)
Dawidowski no cóż jeden z wyższych kontraktów to i niech i zapracuje w jakiś sposób na niego...
ileż razy były próby jego pozbycia... sprzedaży.....

jeszcze az 9 miesiecy...jeszcze tylko 9 miesiecy;)

felipe 03.09.2008 23:26

Najgorszy to był widok masowych wylegiwań na murawie spowodowanych skurczami...
Paranoja.

Pierwszy juz padł ok 60 min!

michu-k 03.09.2008 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 598219)
Najgorszy to był widok masowych wylegiwań na murawie spowodowanych skurczami...
Paranoja.

Pierwszy juz padł ok 60 min!

Trochę wcześnie mimo wszystko:-)

nesta 03.09.2008 23:36

Na zachodzie 18, 19 lat pilkarze graja normalne mecze po 90 minut w pierwszych druzynach, tak sie tam pracuje z mlodzieza ! A u nas 23 lata i talent w ME... Rozgonil bym to towarzystwo cale i zrobil nabor chlopakow 14-17 lat z calej Polski, jezdzil, szukal najlpeszych. Tak jak kiedys Nawalka sprowadzil Kuzere (ech to byl material na super obronce... Hajduk w Splicie...), Brozkow, Straka. Moze te ostatnie transfery 4 mlodych pilkarzy zwiastuja powrot takiej polityki ?
No i tak jak pisal Luke, jesli teraz tego juz nie umieja to juz nigdy lepsi nie beda - jesli chodzi o technike.

Wojtas 04.09.2008 00:04

Dawidowski.......co ten czlowiek robi jeszcze w tym klubie??No co ???

Coz takiego widzi w nim Skorza ze wystawia go do skladu,lub wpuszcza na 20 minut na derby kosztem Malego.
Nie mozna go wy***** raz na zawsze ,jest jak rzep co sie piego ogona uczepil a na dodatek nieche odczepic.
Niech Bednarz wreszczie zastanowi sie jaki jest sens trzymania takiego zawodnika ,i to faceta ktory ma wysoki kontrakt i bierze pienadze o jakich np ja moge sobie co najwyzej pomarzyc.

A ogolnie to ta nasza mlodziez jest w czarnej szarej strefie ,zero czegokokolwiek ,dzialajmy tak dalej bez boik bez zaplecza -efekty widoczne .

pysio 04.09.2008 00:07

tak wszyscy najeżdżamy na nasze rezerwy i na Dawidowskiego, a powiedzmy sobie sami.. czy przypadkiem jak gramy w FM'a i jakiś piłkarz starszej daty nie łapie nam się do pierwszego składu i psuje tylko widok główny to wysyłamy go do rezerw tak? tak, żeby go nie widzieć.. tak samo ma się sytuacja z Dawidowskim :) klub musi go gdzieś wrzucić.. kolejna sprawa to liczba wychowanków w pierwszym składzie.. a powiedzcie mi ilu waszych wychowanków w FM'ie grało później u was w pierwszym składzie Wisły? u mnie ta liczba zawsze wynosiła 0 :)

tak na rozluźnienie sytuacji

Marszałek 04.09.2008 00:40

Czesiu,weź nie mów,że to wina sztabu trenerskiego,zachowaj rozsądek. Skorża ma ich uczyć jak przyjmowac pilkę? Tak jak zadawałem pytanie po co trzymamy Cebeanu,skoro w wieku 21 lat jest za slaby na ekstraklasę,tak samo dziwieę się po co nam na liście płąc niejaki Kmiecik i Szabta,oraz Batko i wogóle 3/4 tego cio dzisaa grała ze Sląskiem. Przediez nic z nich nie bęxzie,co najwyżej pilkarze IV lub III ligowi. Jak jeden z drugim nie umieją przyjąć piłkki w biegu,a ta odskakuje im na pięc metrow?!O czym My mówimy. Beztalenia i czesc,szkoda słow. Trzeba szkolić nowych,ale takich co w wieku 19 lat będa się bić o wejsićie do pierwszej jedenastki.

1q2 04.09.2008 00:46

Marszalku , czesiowi chyba nie chodzi o Skorze, tylko o tych co ich przez lata szkolili, ale zgadzam sie ze sa to niestety beztalecia.Rozumiem brak zgrania ,mocnego jakby nie bylo przeciwnika ale przeciez oni nie potrafia tak na prawde nic

W sobote przeciwko Paistowi mam nadzieje wyjdzie pierwszy sklad wiec powinno byc o wiele lepiej

ByQ 04.09.2008 01:13

Jak Dawidowskiemu sie należy wygwizdanie (a ja sie boje ze jak on sie tak Skorzy podoba to jeszcze go zostawia po tych 9 miesiącach - rzecz jasna na innym kontrakcie ale zostawia ;o), to z Grześkiem Kmiecikiem co poniektórzy przesadzili - jedyny który naprawdę sie starał i było widać determinacje w tym co robił.


Dobrze było Kazek!



E: A no i brawa dla Juszczyka - dużo zrobić nie mógł przy bramkach ( nie widzialem powtorek) i oby się tylko nie podłamał skoro ma zagrac z Tottenhamem

Gordian 04.09.2008 06:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 598243)
Czesiu,weź nie mów,że to wina sztabu trenerskiego,zachowaj rozsądek. Skorża ma ich uczyć jak przyjmowac pilkę? Tak jak zadawałem pytanie po co trzymamy Cebeanu,skoro w wieku 21 lat jest za slaby na ekstraklasę,tak samo dziwieę się po co nam na liście płąc niejaki Kmiecik i Szabta,oraz Batko i wogóle 3/4 tego cio dzisaa grała ze Sląskiem. Przediez nic z nich nie bęxzie,co najwyżej pilkarze IV lub III ligowi. Jak jeden z drugim nie umieją przyjąć piłkki w biegu,a ta odskakuje im na pięc metrow?!O czym My mówimy. Beztalenia i czesc,szkoda słow. Trzeba szkolić nowych,ale takich co w wieku 19 lat będa się bić o wejsićie do pierwszej jedenastki.

Ja Tobie i innym przypomnę że te beztalencia są najlepsze w Pl, co potwierdzili zdobywając mistrzostwo młodej Ekstraklasy w tamtym sezonie. Powiedz mi zatem skąd mamy brać lepszych?

AYALA 04.09.2008 06:53

może warto z Kmiecika zrobić defensywnego pomocnika, lub nawet do obrony cofnąć.

Przykro to stwierdzić ale 90 % tych zawodników co wczoraj grała to są zawodnicy na 2-3 lige najwyżej , znam kilku chłopaków co graja w niższych ligach amatorskich oprócz tego oczywiście pracują zawodowo a są znacznie lepsi technicznie od tych co wczoraj grali a przecież kiedyś Wisła wychowywała sobie reprezentantów polski a wychowankami wygrywała lige i świetnie spisywała sie w pucharach.
Jesli RN nie zainwestuje powaznych środków finansowych w szkolenie młodziezy to chyba niepredko zobaczymy wychowanka w pierwszej jedenastce Wisły

DrewniaQ 04.09.2008 07:59

Przestańcie najeżdżać na wszystkich po kolei, tak najprościej napisać posta, nabić kolejnego w statystykach. Mówię do niektórych.
Zamiast powiedzieć coś sensownego to uwagi: Co on tu robi.
Ładna dyskusja jest gdy nikt nie obraża, nie wtrąca złośliwości :P

Dla mnie mecz słaby, ale czego tu się spodziewać jak chłopaki młode, grali w takim składzie może i pierwszy raz. Fakt jest faktem, że za granicą 18 latkowie już grają na wysokim poziomie, lecz u nas nie ma szkolenia młodzieży.

Doping jak na PE dobry.

zim zum 04.09.2008 08:24

Panowie i wcale nie będzie lepiej: http://www.futbol.org.pl/rozgrywki,202.html

to jest kompromitacja i tyle. W ogóle jaki jest poziom ME jak takie łamagi mistrza zdobyły :shock:

mrawczu 04.09.2008 08:52

tamta tabela jest po 3 meczach, spokojnie...

a ME jest właśnie po to żeby te "łamagi" jak ich nazywasz po skończeniu wieku juniora mieli się gdzie ogrywać. Oczywiste że poziom jest dużo niższy niż w ekstraklasie. Więcej spokoju..... Daj im czas a może będzie z tego jeszcze trochę radości :)

zim zum 04.09.2008 08:58

no tak ktoś majać 24 lata ma mieć jeszcze czas :lol:

Nie róbmy jaj :)

Kossori 04.09.2008 09:09

Skorża:...Przepraszam za taki wynik, w dodatku na własnym boisku...

Te słowa mówią chyba wszystko, pomijając wszystkie aspekty kibicowskie, wyszkolenia, braków w składzie różnych mikrocykli treningowych itp...wyjście na ten mecz w takim składzie to było delikatnie mówiąc olanie całego PE.

felipe 04.09.2008 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 598288)
no tak ktoś majać 24 lata ma mieć jeszcze czas :lol:

Nie róbmy jaj :)

Otóż to!

Od początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego "inkubatora" 20-23 latków jakim jest ME. Kto powiedział, że kazdemu 20 latkowi trzeba zapewnić możliwosć gry? Grają w MLJ do 18 roku życia, kończą 19tkę to powinna być ostra selekcja- najlepszych 4-5 gości zasila pierwszą drużyne, z resztą się żegnamy. A tak ciupia se chłopaczki z rówieśnikami, bez presji, bo przecież "mamy jeszcze czas"... Zdobywają mistrzostwo, czują się panami, ale potem przychodzi gra o złote gacie z, bądź co bądź, ligowym przeciętniakiem i dostają w dupe, co więcej połowe po godzinie gry chwytają skurcze bo ten przeskok jest dla nich za duży...

Naprawde więcej uczy się Małecki trenując i grając po 15-20 minut w meczu z seniorami niż jego rówieśnicy w tej pożal się Boże lidze.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl