Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

Pablo84 08.07.2008 09:51

Cytat:

Trener Wisły Kraków, Maciej Skorża w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". narzeka, że... piłkarze źle wykonują jego polecenia!


- Realizowanie założeń taktycznych jest na bardzo niezadowalającym poziomie - wali prosto z mostu trener Wiślaków. - Coraz większa grupa zawodników korzysta z tego, że nie ma konkurencji w drużynie. Brakuje mobilizujących ich bodźców - dodaje.


Szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" przyznaje wprost, że sytuacja kadrowa w jego drużynie jest bardzo skomplikowana, gdyż ze składu ubyli mu Dariusz Dudka, Adam Kokoszka i Jean Paulista. Do tego kontuzje leczą Norbert Varga, Wojciech Łobodziński i Konrad Gołoś.

- Będziemy walczyć o mistrzowską koronę, ale będzie ciężko. Legia Warszawa i Lech Poznań się wzmocniły, a my niestety na odwrót - mówi o swoich zmartwieniach Skorża.
Ciekawy ile w tym prawdy.Nie poznaję Skorży w tym wywiadzie, bo nie jest to typ człowieka, który pierzę swoje brudy na łamach prasy.Pewnie to kolejny raz inwencja twórcza jakiegoś dziennikarzyny.
Narzekanie i nagonka na Wisłę ostatnimi czasy jest bardzo "trendy"

maRgrabkarz 08.07.2008 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 563857)
Ciekawy ile w tym prawdy.Nie poznaję Skorży w tym wywiadzie, bo nie jest to typ człowieka, który pierzę swoje brudy na łamach prasy.Pewnie to kolejny raz inwencja twórcza jakiegoś dziennikarzyny.
Narzekanie i nagonka na Wisłę ostatnimi czasy jest bardzo "trendy"

ale niby czemu nie? jesli faktycznie obiecano mu sprowadzenie (rychłe) kilku konkretnych "klasowych zawodnikow" a teraz mu mowia ze "niestety wystepuja komplikacje" to taka wypowiedz moze byc jak najbardziej prawdziwa. Jego rozgoryczenie, podobnie jak i nasze moze juz siegac zenitu.
Zamaist klasowych pilkarzy przysylaja mu do Austrii Maczynskiego i Juszczyka... Tez by Cie szlag trafial, a te slowa i tak uwazam za bardzo lagodne.

arti 08.07.2008 10:51

Siedząc cicho też kręciłby bat na swój tyłek. Jak się nie uda z Beitarem (tfutfutfu) to najbardziej winny bedzie trener oczywiscie, choc nikt nic nie robi żeby mu pomóc. A nawet jesli zostanie mu to wybaczone przez BC to bedzie musiał pozbierać ten zespół po ew. niepowodzeniu co jak wiemy bywa trudne (np. po PAO). Ech-a tak fajnie zaczynalo się dziać...:(

Eustachy 08.07.2008 11:27

Skorza po prostu wie, ze w poprzednim sezonie jego druzyna pokazala niemal wszystko na co ja stac i teraz z wiekszosci zawodnikow nie wyciagnie juz wiecej. Na poczatkach swojej pracy w Wisle, mial rowniez po swojej stronie atut w postaci "efektu motywacyjnego", wyniklego z faktu zmiany trenera (tzw. efekt nowej miotly). Teraz w celu utrzymania motywacji na mozliwie najwyzszym poziomie, najwlasciwszym posunieciem byloby zwiekszenie rywalizacji w zespole, zwlaszcza ze w miedzyczasie z Krakowa ubyli pilkarze, ktorzy mieli spory udzial przy zdobyciu tytulu mistrzowskiego (Kosa, Paulista i mimo wszystko rowniez Dudka).
Liga niby jest slaba, jednak taka seria wygranych jaka ostatnio odnotowywala Wisla, zdarza sie bardzo rzadko. Nie ma bowiem gwarancji, ze wzorem minionego sezonu, 3pkt beda gromadzone nawet po slabych spotkaniach.
Dlatego ja nawet w najmniejszym stopniu nie dziwie sie slowom Skorzy, ktory patrzac na to jak wzmacniaja sie najpowazniejsi konkurenci do korony, z pewnoscia czuje sie rozgoryczony.

gniady_lopez 08.07.2008 17:23

Juz za chwilke sparing z Kopenhaga.
I co to Irsak bedzie nowym filarem Wisly?

Naprawde dziwie sie i zal mi dzialaczy klubu, ze tyle juz czasu minelo a oni nie potrafia sciagnac kogos wartosciowego. Szok Liga Mistrzow Panowie !!

Wojtas 08.07.2008 17:35

A co Skorza bedzie siedzial cicho ,skoro od 2 -3 miesiecy mowi ze potrzebni mu sa NOWI ,KLASOWI zawodnicy zeby obronic Mistrza Polski,ale przedewszystkim wejsc do grupu UEFA,a niestety ten sklad tego nie gwarantuje.
Na dodatek na dzien dzisjeszy to---,to ubylo mu 3 wartoscoiwych zawodnikow ,a zamiast tych klasowych graczy do kadry dolaczyli Maczynski i Juszczyk.

Tez by mnie szlag trafial .Jestesmy panie Macieju mimo wszytsko z panem.

Chorynatrzykolory 08.07.2008 17:38

Pięknie juz1:0 w plecy z Kopenahagą !

Maćko 08.07.2008 17:43

O tak, toż to tragedia, przegrywamy w jednym z przedsezonowych sparingów, TRZEBA się powiesić!
Odpocznijcie...

GJ1906 08.07.2008 17:45

Ja wychodzę z założenia iż im większa przegrana dziś na oczach Wilczka tym większa szansa na jakiekolwiek ruchy transferowe.

P26 08.07.2008 17:51

Tragedia, niemożliwe, frajerstwo, kompromitacja, 3 wojna światowa bo Wisła przegrywa sparing z FC Kopenhagą. Wywalić Cupiała, zwolnić Skorżę..yy zwolnić wszystkich, wjechać koparkami na stadion i go zniszczyć a na koniec rozwiązać klub!
A teraz idę popełnić samobójstwo.

Pablo84 08.07.2008 17:52

A to niby dlaczego?
Profesjonalny klub jak i jego właściciele nie podejmują działań pod wpływem emocji.Decyzja czy ktoś wzmocni Wisłę zapadła wczesniej - w gabinetach różnych bogatych ludzi ,a nie że ma dopiero powstać na boisku ze sparingowym rywalem.

Kiedyś byliśmy tego typu klubem i żywię nadzieję, że te czasy te minęły bezpowrotnie

Pablo84 08.07.2008 17:56

Już wiem dlaczego kiedyś podczas meczów był włączony tylko projektor multimedialny z relacją, a reszta była wyłączona :-)

Może by do tego powrócić?

tofik 08.07.2008 18:00

Zestawienie pomocy, szczególnie skrzydła, wskazują, że w tym meczu dobrego wyniku raczej nie będzie.

GJ1906 08.07.2008 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 564118)
A to niby dlaczego?
Profesjonalny klub jak i jego właściciele nie podejmują działań pod wpływem emocji.Decyzja czy ktoś wzmocni Wisłę zapadła wczesniej - w gabinetach różnych bogatych ludzi ,a nie że ma dopiero powstać na boisku ze sparingowym rywalem.

Kiedyś byliśmy tego typu klubem i żywię nadzieję, że te czasy te minęły bezpowrotnie

Może i masz rację, przyzwyczaiłem się że w ostatnich latach dość często decyzje podejmowane były pod wpływem "emocji". Ale wydaje mi się że jednak coś w tym jest, wiadomo tylko sparing, ale jednak po coś jest, aby obnażyć braki, wskazać nad czym należy popracować. Ewentualnie nawet podjąć jakąś szaloną decyzję o wydatkach na transfery...:D:D[żart]

No i 1:1

gniady_lopez 08.07.2008 18:01

No, Cleber - szacunek

P26 08.07.2008 18:02

1-1!
Kochamy Bednarza, kochamy Skorze, kochamy wszystkich, jesteśmy w LM !!

Gucio25 08.07.2008 18:03

dziś gramy sparing z poważnym rywalem, więc trzeba powalczyć o dobry wynik. nie ma co prawda prawego skrzydła tak jakby, no ale przypomnę że w tamtym sezonie Kopenhaga w podobnym składzie Beitar wyeliminowała. jak narazie 1-1 to przyzwoity wynik, ktoś wie kiedy Liga Duńska rozgrywki zaczyna?

tofik 08.07.2008 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 564131)
dziś gramy sparing z poważnym rywalem, więc trzeba powalczyć o dobry wynik. nie ma co prawda prawego skrzydła tak jakby, no ale przypomnę że w tamtym sezonie Kopenhaga w podobnym składzie Beitar wyeliminowała. jak narazie 1-1 to przyzwoity wynik, ktoś wie kiedy Liga Duńska rozgrywki zaczyna?

19 lipca

10zn

regan 08.07.2008 18:14

"Od około 20 minut Wiślacy niemal cały czas utrzymują się przy piłce konstruując atak pozycyjny" - to jest najważniejsze a nie wynik! I widać ze bez wzmocnień też da się grać z mocnymi rywalami!

zdz_dk 08.07.2008 18:16

Potwierdzam. Z tym, ze FCK gra pierwszy mecz 21.07. (z Esbjergiem).

Ps.
Na stronie FCK jako strzelec bramki podany jest Pawel Brozek.

P26 08.07.2008 18:18

http://www.fck.dk/index.php?pageid=2041&msa=summary

kądzikowski 08.07.2008 18:18

Ja się wynikiem meczów kontrolnych nie przejmuję. Ważniejsza jest gra. Wynik tak naprawdę nie odzwierciedla przebiegu meczu. Ile razy było tak, ze jakaś drużyna wygrala 3:0 tylko dzięki temu, ze miala trzy okazje i je wykorzystala, a tak to się cały czas broniła. Teraz jest 1:1, a Wisła cały czas przeważa, atakuje i jeśli nawet przegra, to będę wiedzial, ze gra byla dobra.

Gucio25 08.07.2008 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik
19 lipca

10zn

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zdz_dk (Post 564147)
Potwierdzam. Z tym, ze FCK gra pierwszy mecz 21.07. (z Esbjergiem).

Ps.
Na stronie FCK jako strzelec bramki podany jest Pawel Brozek.

a my 27, więc wyznacznik jest podobny. co do bramki, to chyba nie ma wątpliwości że karniak=Cleber.
Kopenhaga zaczyna sezon wcześniej od nas, więc powinna być na podobnym etapie przygotowań. to że gramy z nimi jak równy z równym, a nawet mamy przewagę i posiadamy piłkę - to napawa optymizmem. małym, ale zawsze. ;)

regan 08.07.2008 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kądzikowski (Post 564149)
Ja się wynikiem meczów kontrolnych nie przejmuję. Ważniejsza jest gra. Wynik tak naprawdę nie odzwierciedla przebiegu meczu. Ile razy było tak, ze jakaś drużyna wygrala 3:0 tylko dzięki temu, ze miala trzy okazje i je wykorzystala, a tak to się cały czas broniła. Teraz jest 1:1, a Wisła cały czas przeważa, atakuje i jeśli nawet przegra, to będę wiedzial, ze gra byla dobra.

np Niemcy z Turcją, czy innymi na mistrzostwach...

P.s "Spokojnie piłką grają Wiślacy" to mi się podoba

CelticusABG 08.07.2008 18:24

Cytat:

Wisła do przerwy remisuje z FC Kopenhagą 1:1. Po słabiutkim początku, Wiślacy doszli do głosu i przez większą część tej partii byli stroną delikatnie przeważającą
No to ciekawie się zapowiada 2 połowa...

Tomek_TS 08.07.2008 18:27

W 2 polowie moga nastapic zmiany i gra moze ulec calkowitej zmianie.

regan 08.07.2008 18:44

nasi dalej kapitalnie grają... tj stwarzają syttuacje

P26 08.07.2008 18:45

akcja za akcja naszych. ale jak zwykle zero skuteczności

Gucio25 08.07.2008 18:58

tak się zastanawiam, czy w tym zespole jest aż taki potencjał, że mogą powalczyć o awans do LM, lub skutecznie walczyć w fazie grupowej PUefa. skoro możemy grać dobrze w starciach chociażby z Kopenhagą, to coś Wiślacy muszą umieć. ;) ale nie popadajmy w hurraoptymizm, to tylko sparing.

btw. fajnie że nasi wrócili po straconej bramce, stwarzają sytuację i posiadają piłkę, to cieszy patrząc przez perspektywę meczu w Jerozolimie.

kądzikowski 08.07.2008 18:59

72'Trener Duńczyków dziko pokrzykuje na swoich podopiecznych

haha...dziko

Wg relacji cały czas przewazamy i to bardzo mnie cieszy. Miejmy nadzieje, ze meczz Austrią był tylko wypadkiem prz pracy. Jestem ciekawy, jak nasi zaprezentują się w starciu z Liverpoolem.
BTW. Będzie prowadzona jakas relacja telewizyjna z tego meczu, czy pozostanie nam czytac?

EDIT:
jestem ciekawy, jak spisuje się ten cały Łukasiewicz. Nic o nim nie piszą. Z jednej strony dobrze bo znaczy to, ze nie popelnia bledow, z drugiej zle, bo w ogole nie interweniuje w obronie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl