Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Chorynatrzykolory 06.10.2008 15:14

Ciężko mi uwierzyć trochę w wyrzucenie Skorży i zatrudnienie Stawowego ,mam nadzieję,że to nie prawda jeśli Cupiał wyrzuci Skorżę to znaczy ,że jest chyba nienormalny bo tego inaczej by się nie dało opisać.Trzeba by na meczach poprzeć Maćka,najbliższa okazja na derbach w czwartek.

Stawowy jest słabszym trenerem, a oprócz tego to pajac i nie wyobrażam sobie go w roli szkoleniowca naszej drużyny

Pawel.Busko 06.10.2008 15:14

Popieram akcje z poparciem dla Pana Skorży! MACIEJ SKORŻA = WIELKA WISŁA!

westersyl 06.10.2008 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 612718)
Z jednej strony to dobry pomysł.

Z drugiej, Cupiał jest upartym człowiekiem i lubi pokazywać, że rządzi tym interesem, więc boje się, że by mógł pokazać pazury.

Co w ten sposób udowodniłby kibicom ? Że się nie zmienił i nie potrafi uczyć się na własnych błędach, doskonale znamy już ten scenariusz. Koncepcja zwolnienia Skorży bierze się po prostu z braku pomysłu na zarządzanie klubem przez Cupiała. Dla niego każdy pomysł na polepszenie sytuacji będzie teraz dobry byle nie sięgnięcie do kieszeni bo wtedy kiedy trenerowi nie szło nigdy tego nie robił. Łatwo jest chwalić i nagradzać trenera kiedy wszystko idzie dobrze. Przed sezonem kiedy Skorża wielokrotnie wspominał o brakach kadrowych RN i Cupiał udawali że tego nie słyszą teraz ponieśli tego konsekwencje, a być może kolejna konsekwencją będzie miejsce w tabeli na koniec sezonu.

melin 06.10.2008 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 612720)
****a o czym my dyskutujemy? Jakiś Stawowy miałby przyjść na miejscu Maćka? Przecież to tak samo jakby Dawidowski miałby grać w Barcelonie :lol: To pewnie jakieś ploty.. Cupiał chyba nie jest taki głupi bo jakby był to by się takiej kasy nie dorobił. Powinien tylko zrozumieć że potrzebujemy wzmocnień i wtedy można dopiero rozliczać trenera za takie wpadki :)

Cupiał nie jest głupi - ale...jeśli pamiętasz- Liczka za Kasperczaka -to nie było głupie?

4fan_player 06.10.2008 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez melin (Post 612732)
Cupiał nie jest głupi - ale...jeśli pamiętasz- Liczka za Kasperczaka -to nie było głupie?

to była całkiem inna sytuacja wtedy niż ta

arti 06.10.2008 15:47

Moje poparcie dla trenera Skorży.
Co do wiarygodności strony SKWK - przypomnę choćby info z sierpnia - Jodłowiec na 99% w Wiśle.
Oczekuję teraz jak najszybciej oficjalnego dementi ze strony klubu - Wilczka czy kogokolwiek!

WISŁAZWE 06.10.2008 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomorow (Post 612716)
Moze lepiej pokazac RN i Cupialowi na najblizszych meczach, ze kibice stoja murem za Skorżą.


DOBRY POMYSŁ!


Popieram taką formę jak najbardziej trzeba pokazać że jesteśmy murem za Skorżą. Trzeba pamiętać co zrobił dla nas w tamtym sezonie zdobył MP wyciągnął nas z 8 miejsca na 1!! To przecież nie jest jego wina że RN nie daje kasy na wzmocnienia drużyny , odeszło od nas paru zawodników którzy w sezonie mistrzowskim byli ważnymi ogniwami zespołu , czy to Skorży wina że w tym okienku nie wydaliśmy ani grosza na wzmocnienia?? I tak dobrą robotę wykonuje z tymi zawodnikami których ma, głupotą było by zwolnienie trenera w środku sezonu w ogóle zwolnienie Skorży nie powinno mieć miejsca jak na razie. A pisanie o możliwości zatrudnienia Stawowego to już lekka przesada , chyba był już kiedyś taki temat i wszyscy kibice wyrazili się jasno co sądzą na ten temat :-). Mam nadzieję że to co mówił ostatnio Skorża o wzmocnieniach to naprawdę RN weźmie sobie do serca.

Adenalix 06.10.2008 15:52

Już myślałem, że się skończyła ta karuzela "post-Kasperczakowska". Liczka, Engel, Okuka, Petrescu i już myślałem, ze Skorża będzie przystanią czyli otrzyma kredyt zaufania nawet jeśli się potknie. Super. Zmieńmy zatem trenera i dajmy mu pół roku i każmy mu zdobyc majstra i 3 rundę PUEFA. Sprzedajmy mu Brożka i Sobola. A później znów zwolnijmy trenera bo był do bani.

doro1981 06.10.2008 16:06

Skorza Tak Dla Wisly Nie Dla Bednarza Ktory Nie Zrobil Transferow.pozdrO:idea:

doro1981 06.10.2008 16:09

Popieram Pokazy Ze Zalezy Nam Na Tym Trenerze.maciej Skorza Rulez

hudinho 06.10.2008 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doro1981 (Post 612749)
Skorza Tak Dla Wisly Nie Dla Bednarza Ktory Nie Zrobil Transferow.pozdrO:idea:

TAK dla Forum, NIE dla CIEBIE!!

a kogo miał JB kupić, skoro RN nie dała kasy? albo dawała tylko, że za takie pieniądze nic sensownego nie można było zalatwić.

a żeby nie było offtopu to powiem tak:

WYWALIĆ Skorże
WYWALIĆ Bednarza
WYWALIĆ Cupiała
WYWALIĆ Kibiców ze stadionu i zasadzić tam kapuste:D

****a ludzie poszła jakaś fama o Stawowym a wy sie tak napinacie

Skorża to najlepszy trener jakiego tylko mozemy w aktualnym momencie miec i napewno nikt nie jest tak glupi zeby zastepowac go jakims Stawowym. Przeciez to wogole jest smieszne... kto to wymyslil?? FAKT czy inny DZIENNIK?
nawet gdyby za Skorze przyszedł Murinho czy inny Ferguson to nie zrobi z tej kadry super potęgi na Europe

LooNatyk 06.10.2008 16:37

Zal komentowac te skretyniale spekulacje, jezlei by go zwolnili, to na prawde, dolaczyli bysmy do panteonu najdurniejszych rzeczy jakie uczyniono w polskiej pilce.
Chyba, ze Maciek sam odejdzie.. Chlop z niektorych graczy wyciagnal 120%, mniej wiecej wszystko poukladal, mimo, ze klub nie robi prawie nic by mu pomoc. Nie spelnili obietnic transferowych etc. Ehh szkoda to komentowac..

1q2 06.10.2008 16:39

Takie przecieki maja swoj cel
Pisalem jakos z pol roku temu ze przyjdzie dolek i wtedy wyjdzie jakim trenerem jest Skorza.Czy tylko dobrym czy tez bardzo dobrym.
I mamy dolek, co prawda jak narazie to jest tylko zolte swiatelko ,bo mimo slabej gry nie tracimy ani na punkt kontaktu z czolowka.
Ja mam nadzieje ze bedzie stac trenera na kilka istotnych zmian, tak jesli chodzi o ustawienie , jak i nazwiska.
Mnie narazie u Skorzy martwi tylko 1 rzecz - nierowne traktowanie wszystkich graczy a co za tym idzie, brak reakcji na to co sie dzieje.
Sa tacy co moga grac kiche w wiekszosc meczow a i ta graja, sa tacy ,ktorzy albo dostaja bardzo malo szans, albo po jakims slabszym wystepie, sa odsuwani na bok.

WISŁAZWE 06.10.2008 16:49

Stawowy to lekka przesada , może oglądaliście wczoraj szybką piłkę tam mówili co prawda o powrocie Stawowego do Krakowa ale na druga stronę Błoń!! A tak po za tym to jest temat Skorża trenerem Wisły a nie kto zastąpi Skorżę!!
STAŃMY MUREM ZA SKORŻĄ- 100 % POPARCIA DLA TEJ AKCJI.tyle

pan Dudi 06.10.2008 16:59

Cóż, niestety, ale na nieskazitelnie czystym wizerunku Skorży zaczynają pojawiać się rysy. Mnie, podobnie jak kilku przedmówców, najbardziej frustruje fakt, że Skorża zbytnio przywiązuje się do nazwisk, a boi się zaryzykować i dać szansę komuś, kto nie jest np. reprezentantem Polski. Przecież Małecki przez 15 minut narobił więcej szumu niż Łobodziński i Zieńczuk razem przez cały mecz (mam na myśli spotkanie z Górnikiem). Wiem też, że na treningach spisuje się bardzo dobrze, więc pytam- dlaczego on do ****y nędzy nie dostał jeszcze szansy zagrania całego meczu? W przerwie zimowej powinno się pożegnać Marka Zieńczuka. Jego "5 minut" już minęło. Łobo niestety też nie spełnił pokładanych w nim nadzieji, ale na niego jesteśmy poniekąd skazani. Identyczna sytuacja niestety z Niedzielanem. Skoro już mamy grać 1 napastnikiem, to niech Boguski z Małym grają na skrzydłach a w ataku występuje oczywiście Brożek, za którym gra Jirsak. Cantoro i Sobolewski też powinni dostać czas na odpoczynek i ewentualne poszukanie sobie klubu. Problem tylko w tym kim ich zastąpić?

A co do informacji o zwolnieniu Skorży, to mam nadzieję, że to jakieś pobożne życzenia jakiegoś redaktora legionisty czy innego lechity. Temu trenerowi trzeba dać z 2- 3 piłkarzy i będzie dobrze. W tym KONIECZNIE jednego skrzydłowego z dryblingiem, bo na grę naszych "orłów" i próby "kiwania" aż się patrzeć nie chce.

arth_ur 06.10.2008 17:01

Sam Stawowy sam mówi otwarcie że Cracovia to jego klub i w Wiśle nigdy nie będzie pracował. I liczę że słowa dotrzyma !

michu-k 06.10.2008 17:06

Ale dajcie spokój naprawdę. Skorża zostanie z nami, zobaczycie, nie ma co gdybać i przewidywać.

Nasza rola jest prosta. Transparent na najbliższym meczu/meczach, dużo hałasu w wolnych chwilach na stadionie, skandowanie nazwiska naszego trenera. Nie ma innej opcji jak pozostanie pana Macieja. Powinni zacząć się w końcu z nami liczyć. Bo zwolnienie Skorży to dozgonny samobój. Żadnych siwych Holendrów, Niemców, Stawowych i innych trenejros. Tylko Skorża. Tylko Skorża i 3, 4 transfery.

kohprzem'68 06.10.2008 17:07

Robi sie z tematu pokemoniada jak się widzi wpisy oszołomionej młodzieży , a w sprawie Skorży będą się pojawiać takie pogłoski jak nasi wymęczeni albo zbyt nonszalancko podchodzący do swej profesji gracze bedą prezentować tak niski poziom jak w dwóch ostatnich spotkaniach .
Tak na pierwszy rzut oka niczego Skorży nie brakuje no może po za wpływem na mentalność naszych gwiazdek , ale to już przewija się od pewnego czasu i potem efektownie tracimy punkty z jakimiś kompletnymi outsaiderami nie tylko z naszego podwórka ( Górnik , Cracovia )

kaco1985 06.10.2008 17:27

Mysle, ze to cale zamieszanie jest spowodowane tym, ze Skorza za plan minimum mial awansowac do gr. UEFA... nie udalo sie i szukaja przyczyny. Jest w tym troche winy Skorzy, ze przywiazuje sie do swoich graczy, ale jesli klub dalby mu jakies transfery, a nie tylko straty kadrowe to pewnie Maciek by wszedl do tej gr. bo to bardzo dobry trener i NIE MOZNA go zwalniac ! Mam nadzieje, ze p. Cupial dojdzie do wniosku, ze to tez troche z jego winy, a nie tylko z trenera i da mu jeszcze szanse...
Ale Skorza tez musi sobie wziasc to do serca i zmienic cos ! Jak Mistrz Polski moze grac tylko jednym napastnikiem ?! Do tego z wynikiem 1-2 z ostatia druzyna angielska ! Tez widzac to rozumie zlosc p. Cupiala

Cebanu- Baszczu, Marcelo, Cleber, Piotrek- Boguski, Sobol, Jirsiak, Malecki- Brozek, Niedzielan

Pawelek, Glowa, Cantoro, Zieniu, Lobo... to sa tylko nazwiska... dac szanse innym i bedzie DOBRZE ;-)

LooNatyk 06.10.2008 17:43

do tych co maja ale do Skorzy: nie ma idelanych trenerow! kazdy ma jakies wady.

jak bedziemy tak czesto zmieniac trenera nigdy nie osiagniemy stabilizacji. nie wiem na co wy liczycie, to jak szukanie swietego graala.. wiadomo, ze Skorza ma wady etc. ale IMO to dobry trener, ktory pokazal, ze dosc duzo umie. Kogo wy chcecie, jezeli rzadacie braku bledow? Nawet Murinho popelnia bledy.. Mnie samego irytuja neiraz poczynania Macka, ale bede stal za nim murem, dosc tej porabanej zaglerki, i ciaglej destabilizacji w klubie. Trener to jeden z czynnikow, reszta jest rownie wazna.
Moze troche dziwny przyklad, ale popatrzcie na Smude, mieli co najmniej 500 powodow by go wywalic wczesniej, a go zostawili. Zatrybily odpowiednie sprawy i sie to oplacilo.

Takie komentarze, ze za malo zongluje, ze temu nie ufa sa naiwne, bo jak wspomnialem idealow nie ma..

Styk83 06.10.2008 17:47

W listopadzie Dick Advocaat bedzie wolnym trenerem,wiec moze moze:) ... trzeba pokazac trenerowi ze jestesmy z nim w trudnych chwilach i ze ma 100% poparcian u kibicow!!

http://www.weszlo.com/news/1385 tu macie krotkie podsumowanie tej afery przez redaktorow Weszlo.

Kamson 06.10.2008 17:53

Nie wierze w te doniesiena. Nie możliwe żebyśmy mieli aż takich debili w zarządzie.
Wypada zrobić porządną zbiórke na oprawe i na najbliższym meczu na D3 roziągnąć flage z podobizną Macieja Skorży :)

Nie rozumiem spekulacji na temat Stawowego. Naszym treneiro jest Skorża a SKWK chce już bojkot urządzać. Nie bojkotujmy Stawowego, tylko popierajmy Skorże!

nesta 06.10.2008 17:57

Skorza to dobry trener, ale jak kazdy ma wady.

Druzyna gra w kratke, nie bardzo wiadomo dlaczego. Raz jest swietny mecz z Beitarem, Tottenhamem czy Barcelona, ktore przeplatane sa kompromitujacymi spotkaniami jak Lechem, Piastem Gliwice w pucharze czy Gornikiem Zabrze. To naprawde zastanawiajace skad taka roznica formy na przestrzenii krotkiego czasu.

Mozna miec tez pretensje do stylu gry w niektorych meczach. Irytuja dlugie pilki posylane na Brozka choc z drugiej strony coz poglaby pomoc formacja srodkowa skoro gra w niej 2 defensywnych pomocnikow i 2 slabych skrzydlowych ? To bardziej wina zarzadu, ktory od 3 lat nie potrafi sprowadzic ofensywnego pomocnika. W tym samym czasie, Legia w trudnym meczu wyjazdowym w Poznaniu potrafi zagrac Giza, Iwanskim, Rogerem i Radovicem - 4 bardzo kreatywnych i stricte ofensywnych pilkarzy, w jednym momencie.

To sa pewne uwagi, ale nie zmieniaja one generalnej opinii, ze Skorza to bardzo dobry i utalentowany trener. Oczywiscie sa lepsi, jak zawsze. Ale czy Stawowy takim jest ? To rowniez bardzo dobry szkoleniowiec, preferujacy techniczna, ofensywna pilke, ale nie sadze aby zdzialal wiecej niz nasz obecny trener.

Zmiana Skorzy mialaby sens w jednej sytuacji. Gdyby na jego miejsce mogl przyjsc znany, zagraniczny trener z nazwiskiem, ew. mlody, szkoleniowiec na dorobku z zagranicy, niegdys znany pilkarz, ktos jak Petrescu, czlowiek o wielkiej charyzmie, ktorej Panu Maciejowi troche brakuje.

W innym wypadku zmiana niczego nie przyniesie jesli nie pojawia sie wreszcie wzmocnienia w ofensywie.

Krissu 06.10.2008 18:03

Według mnie to jest chwila w której RN (czyt. Cupiał) powinni pokazać kto tak naprawdę rządzi w drużynie:
kopacze, którym się w dupach poprzewracało, którym nie chce się zapieprzać czy trener.
Jeśli to co napisało weszlo.com jest prawdą, zwłaszcza to:
Cytat:

Zaczęło się od tego, że nie puścił Piotra Brożka na wesele brata Pawła, mimo że Wisła miała dużą przewagę w tabeli i rozgrywała łatwy mecz w Białymstoku. Bliźniacy mu tego nie zapomną. Potem podobnych zdarzeń było jeszcze kilka i zdecydowana większość zawodników (choć trudno w to uwierzyć) zmianie trenera tylko by przyklasnęła. Po prostu - tak po ludzku - trenera nie lubią.
to serdeczny ch.j im w dupę.
Jeśli Piotrek Brożek grał w Zabrzu tak jak grał po to, żeby zwolnić Skorżę to jest dla mnie zerem.

Trzeba wreszcie zrozumieć kto jest ważniejszy:
robotnik czy dobry menadżer.

Ech..bo się zdenerwowałem :evil:

Bronex 06.10.2008 18:06

Jeśli chodzi o zwolnienie Skorży to sądzę ,że jest to temat sztuczny gdzieś wykalkulowany przez paru dziennikarzy na bazie doświadczeń ostatnich lat z Cupiałem. W zasadzie wszystkie warunki krańcowe są spełnione. W lidze gramy nierówno, trener domaga się transferów przez to staje się niewygodny, odpadliśmy z pucharów. Cupiał zwalniając Skorżę da kolejny raz dowód swojego braku roztropności. Raczej powinien pomyśleć o transferach a on tymczasem próbuje jak zwykle załatwić problem likwidując osobę wskazujacą ów problem a nie przyczynę. Zmiana trenera jak najbardziej realna chociaż dla Wisły na pewno będzie szkodliwa.

tofik 06.10.2008 18:07

Skorża powinien postawić sprawę jasno. Albo dostaje od Cupiała wzmocnienia, albo rezygnuje, bo po co się szarpać kolejne pół roku ? Zostać tylko po to, by stracić ze swojej reputacji, bo zmanierowane gwiazdy stroją fochy ?

Bez perspektyw, to można sobie trenować w Odrze Wodzisław, gdzie nie ma wielkiej presji na wynik.
A pracę na pewno znajdzie.

1q2 06.10.2008 18:12

Jest tez wielki minus zmiany trenera, czyli to ze jego nastepca znow musialby zaczynac wszystko od poczatku ,poznawac zespol a Skorza, choc jego wybory moga dziwic, zna ich jak wlasna kieszen.
Dac mu szanse = by mogl przebudowac zespol tak ja chce , oczywiscie nie chodzi tu o grube miliony tylko tyle by mogl sprowadzic kilku zawodnokow na kluczowe pozycje.

Tak ja cholernie zalowalem ze takiej szansy nie dostal Petrescu, tak, jestesmy na najlepszej drodze by to samo stalo sie ze Skorza.
Jak nie ma pieniedzy to niech on ma chociaz taka sytuacje, ze suma transferow ma wyjsc na 0.
Gdyby taka zasada byla od poczatku to majac 2.5 mln euro za Dudke do rozdysponowania ,prawdopodobnie mielibysmy na prawde zajebiscie mocny sklad
Gdyby nawet dzis trener mogl na taka sytuacje liczyc to mozna by poswiecic Pawla Brozka i za pieniadze z jego transferu, zakupic 3 czy 4 w miare dobrych zawodnikow.

Tyle ze wyglada na to ze trener szansy na przebudowe zespolu miec nie bedzie.Zawsze bedzie jakiej ale.
Gdybysmy przeszli TT to bylby tekst - po co wzmocnienia jak zespol radzi sobie znakomicie
Teraz pewnie beda glosy, ze druzyna gra slabo , wlasciciel nie ma zaufania co do trenera i przez to nie bedzie w niego, jak i jego zespol inwestowac.

M152T4L 06.10.2008 18:13

Skorża musi zostać. To on przywrócił prawdziwy blask białej gwieździe na który czekaliśmy od czasów Kasperczaka! 1906% poparcia dla pana Maćka!!

tomorow 06.10.2008 18:13

To pytanie z zupełnie innej beczki, ale:

Jak myślice czy Wisła mogłaby funkcjonować bez Cupiała? Tzn, czy dała by rade finansowo?

PS. I dlaczego Wy piszecie jakby P.Skorża już na bank miał stracić prace? Narazie to naszczęście głupie plotki

Uran235 06.10.2008 18:17

Z tego co pamietam, Bednarz juz był na bruku. Zrozumcie, że są ludzie, którym Skorża w Wiśle jest nie na rękę, więc sieją ferment. I nie chodzi mi tylko o dziennikarzy, Skorża na pewno jest nie na rękę kilku "fachowcom" w klubie, czy bliskim otoczeniu klubu.

I tak dla przypomnienia, latem Wilczek otwarcie mówił, że odpadnięcie z Beitarem mają wkalkulowane. Sądzicie, że przez ten czas zmieniło się tyle, że odpadnięcie z mocniejszym Tottenhamem oznacza koniec przygody Skorży z Wisłą?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl