Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

Gucio25 29.12.2008 00:27

oglądałem całe "Egzorcyzmy Anneliese Michel" na Religii.
wywiera spore wrażenie, trzeba przyznać.

maTyS. 01.01.2009 17:45

wszystkim polecam Madagaskar 2 : byłem dzisiaj i wrażenie z filmu - super ! myślałem,że będzie mniej śmieszne bo to druga część itp. ale nic w tym rodzaju.wybierajcie się do kin.

MaG* 02.01.2009 00:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maTyS. (Post 650395)
wszystkim polecam Madagaskar 2 : byłem dzisiaj i wrażenie z filmu - super ! myślałem,że będzie mniej śmieszne bo to druga część itp. ale nic w tym rodzaju.wybierajcie się do kin.

Czekałem z niecierpliwością bo 1 była po prostu REWELACYJNA ale miałem obawy ,że 2 nie da rady.
W takim razie wybieram się do kina w weekend ;)
pozdrawiam

medyk 02.01.2009 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez w0lno. (Post 647962)
Jutro... znaczy dziś na TVN-ie będzie pokazywany EUROTRIP. Jeśli lubicie się pośmiać, to polecam ;]

TVN, godz. 23:15

jak dla mnie film żenada ogladalem jakos 2 lata temu i do tej pory nie wiem jak się skonczył dotrwałem do momentu jak chyba na słowacje przyjechali i za 1$ zyli jak królowie zreszta z tego co pamiętam to tam gdzies na mapie Polska była calkiem zle zaznaczona czy jakos tak. Ogolnie obraz społeczenstwa USA i ich wiedzy na temat europy.

puszek06 02.01.2009 00:47

dokładnie - amerykańce z którymi miałem wystarczająco w życiu do czynienia maja wyobrażenie o krajach na wchód od Odry mniej więcej takie jakie pokazano w filmie.. mentalność amerykańska jest tragiczna, inne kraje trakują z nieukrywaną wyższością, jedynie przestawiciele wyższych uczelni starają sie zrozumieć i zgłębiać pewne sprawy... - nie dla takich filmów, papki tego typu mam już serdecznie dość

co do tematu - fajny był teraz cykl filmów Bergmana na TVP Kultura (rewelka stacja)

gse 02.01.2009 03:36

Oglądałem "Mirrors" i szczerze to nawet nawet..chociaż oglądałem lepsze jakiś czas temu jak "Rec" (to latanie z kamerą robi wrażenie ale zależy od gustów) ogólnie w "Lustrach" idzie przewidzieć w połowie co się będzie działo że jakieś (jak w "Pociągu z mięsem" gdy jak się widziało twarz pewnego "złego" bohatera wiadomo było że będzie rzeź...a końcówka tego filmu dramatyczna wręcz śmieszna a szkoda bo pomysł był fajny wukonanie do końcówki też apotem fantastyka) ale sie na szczęście przeliczyłem gdy pojawiło się pewne nazwisko...także po części zachęcam aczkolwiek kończy się jakby miała być 2 część zapewne zmyłka ;-$$

Bez "że jakieś" w drugiej linijce...sorry za OT ale brak opcji "edytuj" To może jeszcze dopisze Rec najlepiej oglądnąć na duuużym ekranie z dobrym nagłośnieniem ;)

qazwsx123 02.01.2009 10:51

Ja z filmów które ostatnio oglądałem to polecam :

-Nienawiść
-Fabryka zła
-Ostatni pociąg pancerny (troche zaklamany) serial 4 odcinkowy
- W rękach wroga
-American Pie- Dom Beta- można się fajnie pośmiać przy piwku z kolegami
-Red
-Seria BBC sławni wodzowie min. Cortez, Atilla, Spartakus, Rysio Lwie serce
-Walkiria- nie ogladałem ale zapowiada sie naprawde ciekawie, poczekam aż bedzie w kinie


A stanowczo odradzam ::
-Opór (strasznie zakłamany, i anty polski)


mb_1906 02.01.2009 12:12

Polecam "Niebieski" Kieślowskiego - świetna muzyka w tle, fajne przesłanie (film opowiada o wolności) i generalnie film ogląda się jakoś inaczej niż amerykańskie produkcje, gdzie twarz każdego aktora widziało się już milion razy.
Warto obejrzeć "Monachium"?

zuraw9 02.01.2009 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mb_1906 (Post 650599)
Warto obejrzeć "Monachium"?

Ja Monachium oglądałem dawno temu ale z tego co pamiętam film był dobry. Jeśli masz okazje to polecam najpierw książkę przeczytać bo opisuje wszystkie te mechanizmy bardzo dokładnie. Natomiast film jak to zwykle bywa nie może opisać zbytnio rozterek psychicznych bohatera a ten wątek w książce było często opisywany. Mimo to polecam ten trzymający w napięciu film zwłaszcza jak się lubi realne kino akcji (czyli nie wyskoczy tu jeden facet z pistoletem i 13 osób za jednym strzałem zabije).

maTyS. 02.01.2009 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaG* (Post 650527)
Czekałem z niecierpliwością bo 1 była po prostu REWELACYJNA ale miałem obawy ,że 2 nie da rady.
W takim razie wybieram się do kina w weekend ;)
pozdrawiam

wiesz każdy ma inny gust i Tobie może się film na przykład nie podobać nie miej potem do mnie pretensji,że napisałem,że dobry a Tobie się nie podobał :D

waka 02.01.2009 19:25

Dwa bardzo dobre ostatnio ogładniete przeze mnie filmy:
Surveillance - bardzo dobry thriller córki Lyncha..
Slumdog millionaire - oparta na faktach historia dwoch dzieciakow zamieszkujacych slumsy Bombaju..Jeden z nich staje przed ostatnim pytaniem w Milionerach.Doskonały..

Schabek 02.01.2009 19:52

Ja ostatnio obejrzałem Zeitgeist.Addendum fajny dokument, działa na psyche

Jak ktoś ma jakieś podobne filmy jak ten lub 11 września- niewygodne fakty to niech napisze na forum albo do mnie na pw

Jazda 02.01.2009 20:05

Wczoraj ogladalem "Ostatnie zlecenie" (orginalny tytul "Bankok Dangerous") z Nicolasem Cagem,naprawde zaj...sty film polecam i to bardzo!!!!!! "Dziewczyna mojego kumpla"-tez na wypasie!!!!!!!!!!!!!

puszek06 02.01.2009 20:46

polecam " W Bruges" - nie wiem jak mogli to przetłumaczyc na "najpierw strzelaj, potem pytaj" - donbry filmik a rzecz dzieje się w uroczym tytułowym mieście belgjskim - mieszanka komedii,dramatu,sensacji - dość nietypowy - tzn nieszablonowy i wciągający

maTyS. 03.01.2009 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jazda (Post 650785)
Wczoraj ogladalem "Ostatnie zlecenie" (orginalny tytul "Bankok Dangerous") z Nicolasem Cagem,naprawde zaj...sty film polecam i to bardzo!!!!!! "Dziewczyna mojego kumpla"-tez na wypasie!!!!!!!!!!!!!

taa, dziewczyna mojego kumpla super film również polecam byłem ostatnio na nim w kinie kupa śmiechu :)

W.S 03.01.2009 20:42

Polecam film ''Słaby Punkt'' - http://slaby.punkt.filmweb.pl/

South 03.01.2009 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puszek06 (Post 650801)
polecam " W Bruges" - nie wiem jak mogli to przetłumaczyc na "najpierw strzelaj, potem pytaj" - donbry filmik a rzecz dzieje się w uroczym tytułowym mieście belgjskim - mieszanka komedii,dramatu,sensacji - dość nietypowy - tzn nieszablonowy i wciągający


Nazwałbym to angielskim humorem,film rzeczywiście nietypowy przez to że to komediodramat ,warto go zobaczyć

Jesli komuś się podobał ostatni Bond to polecam film Taken ,dla mnie dużo lepszy od agenta 007

Jazda 03.01.2009 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puszek06 (Post 650801)
polecam " W Bruges" - nie wiem jak mogli to przetłumaczyc na "najpierw strzelaj, potem pytaj" - donbry filmik a rzecz dzieje się w uroczym tytułowym mieście belgjskim - mieszanka komedii,dramatu,sensacji - dość nietypowy - tzn nieszablonowy i wciągający

Oglądalem,bardzo dobry,ciekawy klimat!!!:> (ale chyba byl przetlumaczony "Najpierw strzelaj potem zwiedzaj",tak mi sie przynajmniej wydaje...:D)

Brozinho_23 04.01.2009 10:35

Ma ktoś może napisy do filmu ,,The Football Factory". Chodzi o napisy dopasowane do wersji ważącej 698MB z rozdzielczoscią 640x272/25 i trwającej 1:25:29. Szukałem na napisy.info i nie moge znaleźć, nie moge tez ich jakos zsynchroznizować Allplayerem, nawet te napisy co miałem ,,w paczce" wraz, z sciagnietym filmem nie pasują.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 651468)
Ściągnij program Napi projekt.

Niestety nic nie znalazł

piter116 04.01.2009 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Brozinho_23 (Post 651464)
Ma ktoś może napisy do filmu ,,The Football Factory". Chodzi o napisy dopasowane do wersji ważącej 698MB z rozdzielczoscią 640x272/25 i trwającej 1:25:29. Szukałem na napisy.info i nie moge znaleźć, nie moge tez ich jakos zsynchroznizować Allplayerem, nawet te napisy co miałem ,,w paczce" wraz, z sciagnietym filmem nie pasują.

Ściągnij program Napi projekt.

ja_ka_ 04.01.2009 12:30

Wczoraj ostatni dzień świątecznej "laby" postanowiłem coś obejrzeć. Jako, że kinoman ze mnie kiepski oparłem się na komentarzach torrenty.org. "Zassałem" dwa filmy: "The bank job (Angielska robota) i " W sieci pająka" z M. Freemanem. Oba polecam. Nie jest to może wyrafinowane kino ale jak już dotrwałem do końca to znaczy, że coś się tam w nich działo.

zuraw9 04.01.2009 12:50

Jakiś czas temu oglądałem Zabójczy numer ale teraz przypomniałem sobie o tym filmie. Jest to dosyć luźny film, czasem podchodzący nawet pod komedie ale mimo wszystko trzymający w napięciu. Do tego dochodzi zaskakująca końcówka, którą jest się w stanie przewidzieć choc nie jest to rzeczą łatwą:)
Dobra obsada: Bruce Willis, Morgan Freeman gwarantuje że musi to byc niezłe kino. Polecam

Ni_Ma 04.01.2009 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maTyS. (Post 650395)
wszystkim polecam Madagaskar 2 : byłem dzisiaj i wrażenie z filmu - super ! myślałem,że będzie mniej śmieszne bo to druga część itp. ale nic w tym rodzaju.wybierajcie się do kin.


nie urzekło mnie, gdyby nie Król Julian (zdecydowana gwiazda II części) byłaby raczej kupa w porównaniu do jedynki.
Ale to kwestia gustu oczywiście.

lodecki 04.01.2009 21:51

co do Madagaskaru to oczywiscie pingwiny wymiataja absolutnie, film jak dla mnie dobry ale bez rewelacji.

Moze ktos polecic filmy w klimacie mafijnym. Chicago lata 30te itp,

puszek06 04.01.2009 21:59

czarna dalia - typowy kryminał stylizowany na lata o okolo 40 - wiem nie to samo.. ale film mimo iż magiczne nazwisko reżysera i gwiazdy w obsadzie rozczarowuje i ja na nim po prostu spalem

jedyne co mi teraz przyłazi do głowy to "nietyklani" "droga do zatracenia" .. (oba dobre)

lodecki 04.01.2009 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puszek06 (Post 651872)
czarna dalia - typowy kryminał stylizowany na lata o okolo 40 - wiem nie to samo.. ale film mimo iż magiczne nazwisko reżysera i gwiazdy w obsadzie rozczarowuje i ja na nim po prostu spalem

jedyne co mi teraz przyłazi do głowy to "nietyklani" "droga do zatracenia" .. (oba dobre)

Nietykalnych widziałem i mi tez sie bardzo podoba. De Niro jako Capone i grupka nietykalnych daja rade, bardzo dobrze wg mnie spisał sie Connery, bardzo charyzmatyczna i wyrazista postac

Romy S. 04.01.2009 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lodecki (Post 651866)
filmy w klimacie mafijnym

Zobacz "Scieżkę strachu" jeden z lepszych filmów braci Coen.

zuraw9 04.01.2009 22:40

Wszyscy chwalicie Madagaskar a widział ktoś Dżunglę?

Według mnie jest to bajka która w sumie przeszła bez większego echa a na to nie zasługuję. Może i fabuła nie rzuca na kolana ale za to jedna postać tak! Chodzi oczywiście o Bazyla czyli misia koale. Cały czas wygląda i zachowuje się jakby przedawkował eukaliptus:-D dla mnie Dżungla mimo niemal identycznej fabuły przewyższa Madagaskar właśnie poczuciem humoru a chyba to jest najważniejsze w bajkach?:>

Ni_Ma 04.01.2009 23:19

Popieram, widziałam dżunglę i może dlatego madagaskar II nie rzucił mnie na kolana.

PS Owszem Bazyl kładzie na kolana ale Bożenka tez wymiata :)


http://img.stopklatka.pl/film/21100/21143/gs-5.jpghttp://img.stopklatka.pl/film/21100/21143/gs-4.jpg

puszek06 04.01.2009 23:33

filmy z wytwórni disneya maja jeden szablon - który zaczyna irytować już wszystkich. Auta,gdzie jest nemo,dżungla itd wszystko to opiera się na okropnym schemacie powielnym za każdym razem. - motym podrózy,wartość przyjaźni, wyciągnie wniosków itp... człowiekowi się jużniedobrze robi. Na Madagasakr 2 się wybieram bo mam nadzieje że jak w 1 będzie jazda bez zbędnej otoczki "wychowaczej" kótra u Disneya mnie drażni...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl