Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Komentarze nt. organizacji i aspekty pozaboiskowe EURO 2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1820)

Krissu 12.12.2008 00:48

Polska może sama zorganizować Euro

Bronowianin 12.12.2008 16:19

Regularnie pojawiają się spekulacje na temat tego, że albo Ukraina, albo Polska nie zdąży z pracami przygotowawczymi przed EURO 2012. Dużo osób czarno widzi nasze przygotowania do tego turnieju, ale nawet bogatsze państwa od nas, które przygotowywały takie duże imprezy sportowe nie obyły się bez komplikacji. To jest norma... Na Ukrainie rzeczywiście mogą mieć problemy nie tyle ze stadionami, bo ten element przygotowań jest tam pod kontrolą, co z drogami, bazą hotelową i pozostałą infrastrukturą. Najgorzej według mnie sytuacja prezentuje się we Lwowie jeżeli chodzi o przygotowania Ukrainy. W tym mieście jest na prawdę sporo do zrobienia i jeśli zdążą ze wszystkim co sobie zaplanowali to będę szczerze powiedziawszy bardzo zaskoczony... W Polsce wiadomo z czym mamy problemy... Jest wiele rzeczy do zrobienia i wiadomo, że z pewnymi inwestycjami po prostu nie mamy szans zdążyć na czas. Oprócz tego wydaje mi się, że Gdańsk i Wrocław mogą mieć poważne trudności ze stadionami. Na razie na prawdę niewiele tam się dzieje jeżeli chodzi o ich budowę. Nie wspomniałem tutaj jeszcze o niepewnej sytuacji politycznej na Ukrainie. To jest czynnik, który w pewnym momencie może nas zaskoczyć i spowodować, że nagle EURO 2012 się u nas po prostu nie odbędzie... Znając sytuację Ukrainy to na prawdę można przypuszczać że wszystko jest tam możliwe... Dlatego powiedziałbym, że to jest ten czynnik, którego możemy się trochę rzeczywiście obawiać w każdej chwili.

Kaan 15.12.2008 12:11

Niestety nie ma dla nas dobrych wiadomosci.

Ciekawe tylko dlaczego, skoro UEFA nie pozwoliło na organizację w 6ciu miastach w Polsce tylko w 4ech ale absolutnie nie wskazało które, to od razu we wszystkich mediach mówi sie tylko o Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu...

mam nadzieje że UEFA ma własny poglad na te sprawy...

http://sport.onet.pl/0,1260069,1880844,wiadomosc.html

hoho 15.12.2008 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 642826)
Niestety nie ma dla nas dobrych wiadomosci.

Ciekawe tylko dlaczego, skoro UEFA nie pozwoliło na organizację w 6ciu miastach w Polsce tylko w 4ech ale absolutnie nie wskazało które, to od razu we wszystkich mediach mówi sie tylko o Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu...

mam nadzieje że UEFA ma własny poglad na te sprawy...

http://sport.onet.pl/0,1260069,1880844,wiadomosc.html

Kolejny powód żeby podziekować Kaczyńskim i "wspaniałym rządom IV RP" . Skreślili Kraków tylko dlatego ,że prezydentem Krakowa jest Majchrowski (czyli SLD).Decyzja polityczna moze pozbawic nas imprezy,imprezy w ktorej od Krakowa i Warszawy powinni zaczynać...

WILU TS 15.12.2008 12:20

Spoko to tylko zafajdana warszafka zleca takie pseudo artykuliki że niby odpadliśmy z gry,swoją drogą który to już raz ?.Zobaczycie że skonczy się tak że będzie i Kraków i Chorzów a Wrocławia i Gdańska nie będzie,i z całego serca temu kibicuje!

http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=19754

Yaro1984 15.12.2008 12:24

Nie ma sie tym co przejmowac.O wyborze miast zadecyduje UEFA w maju a nie jakies polskie ukladziki...

Pablo84 15.12.2008 13:00

No własnie.

Ludzie, czytajcie więcej Wyborczej, to będziecie w klapkach w zimie zapie..przali...
Kraków nie jest żadnym miastem alternatywnym.
Jest określona ilość miejść i zgłoszone miasta się o nie biją.Kto pierwszy spełni wmogi licencyjne, ten lepszy.
Jak narazie Kraków jest poza konkurencją jeśli chodzi o lotnisko, komunikację z innymi miastami, bazę i komunikację miejską ( 9 miejsce w Europie).Zobaczymy jak sprawa się rozwiążę ze stadionem.

Zbychu 17.12.2008 12:32

Właśnie,boje się że sprawa stadionu może być decydująca.Wiadomo komunikacja,atrakcje turystyczne to wszystko duży plus Krakowa,ale nie zapominajmy że mistrzostwa odbywają się na stadione,to właśnie tam jest skupiona uwaga milionów widzów a nie na walory turystyczne.

Z perspektywy czasu wydaje się że lepszym rozwiązaniem od przygotowania stadionu Wisły do Euro byłoby zbudowanie od podstaw nowego wielkiego obiektu,który byłby areną zmagań sportowych,a stadion białej gwiazdy mógłby pełnić funkcje boiska treningowego.Myśle że wtedy nikt by już nie miał wątpliwości że w Krakowie Euro musi być.Ponadto na nowym stadion Wisła mogłaby po mistrzostwach swoje najważniejsze mecze rozgrywać,a czasie wolnym mozna by obiekt wynajmować na jakieś koncerty czy inne masowe imprezy,aby na siebie zarabiał.

leszekm 15.01.2009 12:43

Co prawda o Poznaniu ale też nas dotyczy:

Euro-lobby chce odebrać Poznaniowi Euro?
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,360...owi_Euro_.html

FraMat 17.01.2009 19:11

aktualnie na TVP Kraków program o Euro 2012
Majchrowski: to nie politycy będą decydowac o tym, w którym mieście odbędą się mecze Euro 2012, ale UEFA

MicK 17.01.2009 19:17

Moja ulubiona część artykułu przytoczonego przez leszekm
Cytat:

UEFA chce, aby nasze lotnisko miało większą przepustowość i potrafiło jak najszybciej wysłać stąd po meczu kibiców - mówił Grobelny. - Nasz interes jest rozbieżny. My wolelibyśmy, aby kibice zostali tu jak najdłużej
:D
Z pewnością osoba która nie będzie wstanie wyjechać z miasta będzie się świetnie bawiła :)

Vinci 17.01.2009 19:28

Jak to obecnie wygląda w Gdańsku i Wrocławiu? Czy oni zaczęli w ogóle jakieś prace przy budowie stadionów? Prowadzą, jakieś prace ziemne?

Wizard 17.01.2009 22:51

W Gdańsku bodajże od kilku tygodni firma Wakoz wykonuje prace ziemne, kursy ciężarówek codziennie kilkoma drogami. W maju 2009 ruszy właściwa budowa stadionu. Ukończenie przewidziane na grudzień 2010.

Kolumbus 17.01.2009 23:13

Gdańsk:

Na Letnicy bez opóźnień

Trzymamy się harmonogramu - zapewniają szefowie spółki Biuro Inwestycji Euro 2012 w Gdańsku. Dzisiaj mija miesiąc od rozpoczęcia budowy stadionu Baltic Arena.

Trwa osuszanie terenu pod stadion. Ciężarówki firmy Wakoz do maja muszą wywieźć z Letnicy ok. miliona metrów sześciennych torfu i przywieźć taką samą ilość kruszyw, które wypełnią doły po torfie. Od południowej strony placu budowy, mniej więcej 200 m od Urzędu Skarbowego na ul. Żaglowej, powstał górotwór, na który zwożone są kruszywa.
Firma Wakoz, wykonawca prac ziemnych i melioracyjnych, codziennie o 9 rano wysyła do BIEG-u informację z raportem, co zrobiono na Letnicy przez ostatnie 24 godziny. I tak na przykład, od poniedziałku do wtorku do godz. 7 rano na Letnicę przywieziono 11,4 tys. m sześciennych kruszyw. 62 ciężarówki zaangażowane przez Wakoz wykonały przez całą dobę w sumie 908 kursów. Na placu budowy pracowało 48 osób, zaangażowane były 23 maszyny.
- Taka jest średnia każdego dnia. Jedyna przerwa w pracy w ciągu całego tygodnia przypada w niedzielę, pomiędzy godz. 6 i 18 - mówi Michał Kruszyński, rzecznik BIEG-u.
Prace ziemne potrwają do czerwca, natomiast wcześniej, być może nawet na przełomie marca i kwietnia, rozpoczną się prace budowlane. Wówczas na pewno cały teren na Letnicy zostanie ogrodzony, będzie też pilnowany. Wakoz wybudował ogrodzenie (i postawił ochroniarza) jedynie od strony ul. Uczniowskiej, gdzie w kontenerach znajdują się biura. Teoretycznie zatem na plac budowy dostać się może każdy, ale - jak mówi Kruszyński - zbyt dużo nieproszonych gości po Letnicy się nie kręci.
Najbardziej optymistyczna data podpisania umowy z wykonawcą prac budowlanych to 13 marca. Data realna - połowa kwietnia. W poniedziałek w BIEG-u odbyło się spotkanie z przedstawicielami siedmiu firm startujących w przetargu na roboty budowlane. Zarówno Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, jak i Ryszard Trykosko, prezes BIEG-u, apelowali do firm, które przegrają w przetargu budowlanym, by nie składały odwołań od przetargów. Reakcje były jednak chłodne.
- W takiej sytuacji decydująca o tym, czy składa się protest, jest opinia prawnika o szansach jego powodzenia, a nie prośby prezydenta - powiedział anonimowo przedstawiciel jednej z firm

noonelikeus 19.01.2009 08:50

Cytat:

"Rzeczpospolita": Wierzymy, że zdążymy z organizacją Euro 2012

Polacy coraz mocniej wierzą w sukces Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie - pisze "Rzeczpospolita".
70 proc. z nas jest przekonanych, że zdążymy z przygotowaniami do imprezy na czas. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez MB SMG/KRC na zlecenie spółki PL.2012, koordynującej w Polsce przygotowania do Euro.

Największymi eurooptymistami są poznaniacy. 75 proc. z nich jest przekonanych, że Polska zdąży na czas. Najwięcej sceptycyzmu wyrażają mieszkańcy Wrocławia - 64 proc. odpowiedzi twierdzących.

Poznaniacy najlepiej oceniają też przygotowania swojego miasta do organizacji Euro. 90 proc. z nich uważa, że Poznań zdąży na czas. W odniesieniu do swego miasta sądzi tak 83 proc. mieszkańców Chorzowa, 79 proc. - Wrocławia, po 72 proc. - Warszawy, Krakowa i Gdańska.

Badania przeprowadzono 1-6 grudnia 2008 r. na próbie 300 osób, po 500 w każdym z sześciu miast gospodarzy
tak jasne, a nasza Wislacka ankieta klamie 51/48 ze zdazymy... fifty - fifty

to kiedy ta decydujaca wizyta uefa?

gniady_lopez 20.01.2009 16:36

http://www.sport.pl/sport/1,65025,61...Wroclawiu.html

wroclaw nas goni a u nas praca stoi

bbbnba 20.01.2009 19:52

Kraków i Poznań mają po 2 gotowe trybuny. Wrocław, Gdańsk i Warszawa okrągłe 0. Także nie ma co panikować. W czerwcu UEFA podejmie decyzję które miasta będą gościć uczestników Euro i wydaje mi się, że szanse Krakowa są dużo większe niż np. Wrocławia.

maksinho 20.01.2009 19:58

Jak dla mnie to w Krakowie może być tylko losowanie grup. To jest jedna z najlepszych lokacji na losowanie. Najpierw grupy Mistrzostw Europy, a później grupy Ligi Mistrzów. :) Jednak cały czas wierzę, że wszyscy zdążymy i pod Wawelem odbędą się mecze ME 2012.

killzone 20.01.2009 20:06

A Ligi Mistrzów nie losuje sie co roku w Nyonie przypadkiem ? :)

Co do Euro, hmm, tak mysle ze jednak Kraków sie znajdzie w czwórce miast gdzie beda rozgrywane mecze, dla mnie bylo duzym zaskoczeniem ze znalezliscie sie na liscie rezerwowej.

Ja widze to tak: Warszawa, Kraków, Poznan, Gdansk. Zreszta to i tak to od dziadów z UEFY zalezy wiec nie zdziwilbym sie gdyby w "4" znalazł sie Slaski, który IMO ma najmniej szans na znalezienie sie na EURO.

maksinho 20.01.2009 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 659903)
A Ligi Mistrzów nie losuje sie co roku w Nyonie przypadkiem ? :)

Co do Euro, hmm, tak mysle ze jednak Kraków sie znajdzie w czwórce miast gdzie beda rozgrywane mecze, dla mnie bylo duzym zaskoczeniem ze znalezliscie sie na liscie rezerwowej.

Ja widze to tak: Warszawa, Kraków, Poznan, Gdansk. Zreszta to i tak to od dziadów z UEFY zalezy wiec nie zdziwilbym sie gdyby w "4" znalazł sie Slaski, który IMO ma najmniej szans na znalezienie sie na EURO.

Chodzi mi oto, że najpierw rozlosują grupy ME, a może kiedyś i Ligi Mistrzów:p

killzone 20.01.2009 20:42

http://www2.90minut.pl/news/83/news836370.html

No i kolejne "polskie" miasto zaczyna budowe stadionu ;) heh mimo mojego pesymizmu coraz bardziej wierze w to ze zdazymy z tymi Mistrzostwami :)

maksinho 20.01.2009 21:24

Zaczynają się dobre wiadomości. Chwała Bogu ! Nie mogę doczekać się już ME u nas. Szkoda tylko, że finał będzie w Kijowie ;/ Najlepiej, gdybyśmy sami organizowali Euro :P To dopiero prestiż dla kraju. Lepszy rydz niż nic.

robert.ugorek 21.01.2009 10:51

Cytat:

Przez hotele do serca UEFA

Kraków staje się coraz poważniejszym kandydatem do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Teraz UEFA sprawdzi standard hoteli i liczbę miejsc noclegowych.
Pod względem bazy hotelowej Kraków zostawia w tyle inne polskie miasta. Szacuje się, że pod Wawelem działa niemal 30 tys. zarejestrowanych miejsc noclegowych, a w ubiegłym roku magistrat wydał 17 pozwoleń na budowę obiektów hotelowych. Jeszcze przed Euro 2012 powstaną: dwa nowe budynki przy Galerii Krakowskiej, trzy w okolicach ronda Grunwaldzkiego oraz kolejne dwa na ul. Reymonta (na terenach Wisły).

- Kraków, jeśli chodzi o całość przygotowań, jest na pierwszym lub drugim miejscu. Jeśli chodzi o infrastrukturę hotelowo-transportową, jest lepszy niż Poznań - zauważył niedawno Janusz Piechociński, wiceszef sejmowej komisji infrastruktury na spotkaniu z władzami Krakowa.

Tymczasem pod koniec tygodnia miasto odwiedzi komisja złożona z przedstawicieli spółki PL2012 oraz delegatów UEFA. Znajdzie się w niej m.in. Szwajcarka Sabine Fux, menedżer ds. zakwaterowania podczas Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii.

Delegaci, którzy wcześniej sprawdzą Poznań i Wrocław, zapoznają się z całą ofertą noclegową miasta, zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców. Komisję będą też interesować możliwości parkowania nieopodal hoteli oraz łatwość komunikacji w mieście.

- Kraków pod kątem przygotowań jest mocno zaawansowany. UEFA nie miała jeszcze okazji sprawdzić hoteli pod Wawelem, co teraz uczyni. To jednak tylko robocza wizyta, żadne wiążące decyzje nie zapadną - przyznaje Rafał Rosiejak, krajowy koordynator ds. hoteli podczas Euro 2012.

Na liście UEFA Family znalazły się trzy krakowskie hotele: Sympozjum, Crown Piast i Best Western Premier. Jeśli Kraków będzie organizował mecze Euro 2012, w nich właśnie zamieszkają działacze i sponsorzy drużyn narodowych.

- Dla nas Euro może się już zaczynać, bo jesteśmy zawsze gotowi - mówili zgodnie menedżerowie tych hoteli już pół roku temu. Ostateczna lista miast gospodarzy Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie ma być znana 15 maja.
to na kij wybierali inne miasta przed Krakowem, skoro wiadomo, ze My jestesmy najelpsi kurde do tego?!

Małopolska NH 28.01.2009 17:54

http://www.sport.pl/sport/1,65025,62...za_polska.html

harthausen 30.01.2009 19:07

kryzys dotyka Ukrainę w dotkliwy sposób
Cytat:


Kancelaria Juszczenki: Nadchodzi bezrobocie, zabraknie pieniędzy na wypłaty
Kancelaria prezydenta Wiktora Juszczenki przewiduje, że już w niebawem w budżecie Ukrainy zabraknie pieniędzy na wypłaty, a w marcu liczba bezrobotnych wzrośnie ponad trzykrotnie.
"Prognozy mówią, że problemy z wypłatami zaczną się w lutym" - oświadczył w piątek Roman Bezsmertny, jeden z wiceszefów kancelarii prezydenckiej.

W pierwszej kolejności brak środków na wypłaty może dać się odczuć w uprzemysłowionych regionach na wschodzie kraju. W związku ze światowym kryzysem znajdujące się tam zakłady od kilku miesięcy mają trudności ze zbytem swej produkcji, a pracownicy odsyłani są na przymusowe urlopy.

Bezsmertny zaapelował do rządu Julii Tymoszenko o niezwłoczne wniesienie zmian w budżecie państwa, które uwzględniłyby obecne tendencje gospodarcze. Ostrzegł, że w przeciwnym razie na Ukrainie zabraknie pieniędzy nawet na wypłatę emerytur.

Na konferencji prasowej w Kijowie wiceszef kancelarii Juszczenki podzielił się także prognozami dotyczącymi bezrobocia. Powiedział, że już w marcu liczba ludzi bez pracy może dojść do 3,5 miliona.

Według Państwowego Komitetu Statystycznego w grudniu na Ukrainie było zarejestrowanych prawie 850 tysięcy bezrobotnych.
Ukraina: Brak pieniędzy na prąd paraliżuje państwo

Ukraińskie instytucje państwowe nie mają pieniędzy na opłatę rachunków za prąd. Problem ten dotknął nawet armii - od dostaw energii odcięto już za długi 72 jednostki wojskowe, w tym obiekty, ochraniające przestrzeń powietrzną kraju.

Informacje te ujawnił w piątek minister obrony Jurij Jechanurow. "Gdyby do takiej sytuacji doszło w którymś z sąsiednich państw, winni skończyliby na krześle elektrycznym" - oświadczył.

Szef resortu obrony twierdzi, że nie płaci za prąd, ponieważ nie dostał na to środków z budżetu. Jak poinformował, zadłużenie wojska wobec firm energetycznym wynosi równowartość ok. 60 mln złotych.

W związku z tą sytuacją Jechanurow zwrócił się w piątek o pomoc do prezydenta Wiktora Juszczenki. Ten wezwał do siebie prokuratora generalnego, któremu polecił sprawdzić, dlaczego rząd nie realizuje ustawy o finansowaniu tzw. chronionych punktów budżetu. Należy do nich m.in. utrzymywanie armii.

Wojskowi to nie pierwsza grupa, która styka się z brakiem pieniędzy, wynikającym z narastającego kryzysu gospodarczego na Ukrainie. Niedawno firmy energetyczne odcięły dostawy prądu w kilkudziesięciu kijowskich szkołach. Podobne doniesienia nadchodzą praktycznie z całego kraju.

Dwa dni temu problemy z prądem stały się odczuwalne nawet na granicy Ukrainy z Polską.

W środę ukraińskie służby celne w obwodzie lwowskim zamknęły na 10 godzin ruch na ukraińsko-polskim przejściu granicznym Rawa Ruska-Hrebenne. Celnicy nie mogli obsługiwać podróżnych, gdyż w powodu zadłużenia energetycy odcięli im światło.
Jak im na takie rzeczy zaczyna geldu brakować, to z przygotowaniami na Euro 2012 tym bardziej mogą odpuścić.
Akurat Ukrainie źle nie życzę, ale może się okazać że stadiony w Krakowie i Chorzowie to będą potrzebne bez względu na to, jak sobie w Poznaniu, Wrocku i Gdańsku dawali radę będą.

Amfre 03.02.2009 10:23

http://www.sport.pl/sport/1,65025,62...i_postepy.html

cosa nostra 06.02.2009 10:55

http://www.sport.pl/sport/1,65025,62..._Krakowie.html

Philips_Zaspa 06.02.2009 11:52

Wczoraj jechałem przez Letniewo ( dzielnica Gdańska, sąsiaduje z Nowym Portem, miejsce Baltic Areny ) no i trzeba powiedzieć, że roboty trwają. Tylko nawet jeśli wybudują już stadion to ciekaw jestem, jak oni zagospodarują teren wokół niego. Koło placu budowy stara bocznica towarowa ( w 90% już nieużywana ), rozebrane częściowo tory SKM linia Gdańsk Główny-Nowy Port ( też nieczynna ), wszystko zarośnięte trawą. Szczerze mówiąc nie najlepsza lokalizacja.:-/

Raphael 18.02.2009 08:44

Euro 2012 na 6 stadionach w Polsce i dwóch na Ukrainie?
To już się wydaje bardziej prawdopodobne (zwłąszca w obliczu ostatnich informacji o kryzysie na Ukrainie) niż przeniesienie części Euro do Niemiec lub całych mistrzostw do Anglii jak ostatnio pisano.

kiju.ts 19.02.2009 11:36

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...obi_swoje.html

Na Euro 2012 Kraków robi swoje

Na fali informacji o pogłębiającym się kryzysie na Ukrainie coraz silniejsze stają się spekulacje, które wskazują, że UEFA każe przeprowadzić rozgrywki Euro 2012 w sześciu miastach polskich i dwu ukraińskich. - Nie opieramy się na plotkach - mówią w krakowskim magistracie.

Na fali informacji dotyczących pogłębiającego się kryzysu gospodarczego na Ukrainie coraz silniejsze stają się spekulacje i przecieki, które wskazują, że w maju UEFA zdecyduje o tym, że rozgrywki Euro 2012 odbędą się w sześciu miastach polskich i dwu ukraińskich.

Kiedy zapadała decyzja o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji mistrzostw, przewidywano, że rozgrywki odbędą się w czterech miastach polskich i czterech ukraińskich. Chorzów i Kraków znalazły się na polskiej liście rezerwowej. Później oczywiste stawało się, że rozgrywki zorganizują te miasta, które najlepiej przygotują się infrastrukturalnie.

- Kraków od samego początku zakładał, że musi zrobić wszystko, by wyrwać się z listy rezerwowej. Tylko takie nastawienie gwarantuje nam, że będziemy współorganizować mistrzostwa - mówi dyrektorka krakowskiego biura ds. Euro 2012 Barbara Janik. - Musimy zrobić wszystko to, co obiecaliśmy, i to jak najszybciej. Wtedy nie trzeba będzie liczyć na szczęśliwy zbieg okoliczności, jak kryzys na Ukrainie, który wykluczyłby część ich miast.

Janik podkreśla, że jak do tej pory nie dostała żadnej informacji ani z Polskiego Związki Piłki Nożnej, ani z UEFA, by w związku z kłopotami gospodarczymi Ukrainy sytuacja Krakowa się zmieniła. - Traktujemy to na razie jako spekulacje medialne - zapewnia.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl