![]() |
konkurs wiedzy o UJ ;)
|
Studiuje Ochrone Środowiska zaocznie na Politechnice Krakowskiej i powiem ze kierunek nie jest latwy. Na pierwszym semestrze w wiekszosci chemia majca i technologia inf. Na drugim dochodzi fiza biologia i rysunek techniczny. Jest to fajny kierunek ale jeslibym mial polecic to nie Ochrone Środowiska a Inżynierie Środowiska.
|
A jak sprawa wygląda na budownictwie albo transporcie na Politechnice? Chodzi mi głównie o studia zaoczne. Jak wygląda przeciętny weekend??
|
Cytat:
Oczywiście zdarzają się zjazdy gdzie masz zajęcia tylko w jednym dniu, albo masz na późniejszą godzinę. |
jest ktos na AWF na wych fiz? Jak tak to powiedzcie ile mieliscie punktow w sumie, matura + testy. I jak by ktos wiedzial to ile punktow mialy ostatnie osoby na liscie na roznych kierunkach :) z gory dzieki
|
Witam.Studiuje ktoś geoturystykę na AGH,godne uwagi?Jestem tegorocznym maturzystą z geog rozszerzoną i tak próbuje coś wymyślić dla siebie.Ciekawe jestem również opinii na temat Inżynierii środowiska na wydziale geologi.Mile widziane polecenia kierunków ;]
|
Sam też się chętnie czegoś więcej dowiem, interesują mnie własnie wymienione przez Kordela kierunki.
|
Podbijam dwóch poprzednich kolegów, i dodam tylko że na AGH nie ma już geoturystyki tylko jest Turystyka i Rekreacja, w sumie to lepiej
|
Widze, że spore zainteresowanie. A z ciekawości jak po geografii wrażenia, ja nie ukrywam, liczyłem, że pójdzie troche lepiej ;/ No ale może szczęśliwie sie spotkamy :D
|
Geografia poszła mi dośc słabo,a spodziewałem sie czegoś innego,łatwiejszego.Pozostało czekać na wyniki,ale przyszłości nie widzę...
|
No to widze że jesteśmy tacy sami, ja też liczyłem na troche łatwiejszą a co za tym idzie na więcej pkt. no ale zobaczymy ile ich uzbieram.:-D No i licze tak jak pozdi91 że sięszczęśliwie spotkamy:D
|
Panowie a jest taki kierunek jak górnictwo nadziemne na AGH?? Czy cos w ten deseń.
|
A ja zapytam dość nie typowo bo mam już coś na oku, ale może ktoś coś jeszcze podpowie...Chodzi mi o coś z matmą, angielskim no i żeby fizyka jak już musi być, żeby dało się ją w miarę ogarnąć, oczywiście wszystko pod kątem perspektyw pracy w przyszłości.
|
Studiuje ktoś może Informatykę na UJ, PK lub AGH?
|
Panowie. Mieszkam na stałe poza Krakowem, ale idę na studia i oczywiście nie biorę pod uwagę innego wariantu, niż nauka w tym mieście (rodzinkę tu mam i oczywiście na Wisłę bliżej). Przymierzam się na studia techniczne, matura wydaje mi się że poszła dobrze i nie sądzę, bym miał jakiekolwiek problemy z dostaniem się gdzie chcę. I teraz parę pytań do zorientowanych - AGH czy Polibuda? Jaki kierunek (kierunki) daje możliwie największą szansę otrzymania możliwie najlepiej płatnej pracy?
Oczywiście ostateczną decyzję podejmę sam według swego widzimisię, ale chętnie poznałbym rady innych :) |
Cytat:
|
Cytat:
Ja ze swojej strony polecam budownictwo. Jest tam dużo matematyki i podstawowe zagadnienia fizyczne bazujące na bardziej skomplikowanej matematyce. Ale dobry hajs można też później zarobić. A co do wyboru uczelni to się nie znam - studiuję w innym mieście. |
No właśnie bliskość AGH od Wisły sprawia, że skłaniam się w tę stronę. Z matmy i fizyki jestem niezły, za wkuwaniem nie przepadam, ale w razie potrzeby potrafię się sprężyć, więc myślę, że bym sobie poradził. Najmocniej myślałem nad automatyką i robotyką na AGH. Studiuje/studiował ktoś, albo zna kogoś kto studiuje? :)
|
Finanse i rachunkowość, bankowość.
Jakie Krakowskie uczelnie polecacie na te kierunki, również prywatne, oprócz UE(bo tam się i tak ie dostane;/)?? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Może ktoś powiedzieć coś na temat tych kierunków na UJ:
- Geografia - Zarządzanie w sektorze publicznym Studiuje to ktoś? Ciężko? Jakieś rady? Warto iść na to wogóle? |
mam prosbe, jezeli ktos ma jakis projekt badawczy na kompie to prosze o kontakt.
bardzo bardzo wazne pomozcie ! |
Cytat:
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało pisz na PW |
Cytat:
|
Cytat:
Jak będziesz miał jakieś pytania zapraszam na priv |
Cytat:
|
Jakie są warunki przyjęcia na magisterke na krakowskie uniwersytety? Tak orientacyjnie jaka średnia i ocena z pracy lic. i czy to ma znaczenie gdzie skończy się licencjat?
|
Czy jeśli się nie dostanę na studia dzienne to mogę zapisać się na zaoczne??
|
Cytat:
Wszystko zależy od uniwerku. oczywiscie przy rekrutacji brana jest srednia ocen i ocena na dyplomie. wiem ze na niektore kierunki sa rozmowy kwalifikacyjne z ktorych (chyba) sa zwolnieni studenci danego uniwersytetu poniwaz ocena z oborony to wlasnie jest rozmowa kwalifikacyjna. co do tego czy ma znaczenn gdzie robiles licencjat: i znowu zalezy jaki uniwersytet i jaki kirunek nie ma co ukrywac ze jezeli nie ofocjalnie to przynajmniej nieoficjalnie fory maja Ci ktorzy sie juz ucza. zalezy tez na jakiej uczelni sie uczysz (panstwowa czy prywatna) bo szczerze watpie aby np. ze szkoly majchrowskiego chcieli przyjmowac z otwartymi rekami. najlepsze rozwiazanie zadzwon lub idz do komisji rekrutacyjnej i sie wszystkiego dowiesz. Czy jeśli się nie dostanę na studia dzienne to mogę zapisać się na zaoczne? Na wiekszosc kierunkow tak (przynajmniej po pierwszym ogloszeniu wynikow) ale tak jak napisalem wyzej wszystko zalezy od kierunku i szkoly. najlepiej dzwonic dzwonic i dowiadywac sie u zrodla bo bedziecie mieli przynajmniej wytlumaczenie ze jak cos nie bedzie OK ze dostaliscie takie info z uczelni :P |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl