![]() |
Cytat:
|
To był dobry mecz. Nie było bicia głową w mur jak za Sobolewskiego. W tym meczu powinniśmy strzelić 3-4 bramki (xG 3.75). Byliśmy kuriozalnie nieskuteczni.
|
Nie rozumiem gadania, że gdyby nie bramkarz/obrona/nasza indolencja strzelecka to byłoby 4:1 albo więcej z przedziału od 4:1 do 10:1, nawet jakbyśmy prowadzili 2:1 do przerwy to taki zostałby wynik, bo naszym orłom by już więcej się strzelać nie chciało, a jeśli trzeba gonić wynik to sytuacje są.
Skończyłoby się na prowadzeniu 2:1, przyciśnięciu nas przez Kotwicę i farfoclu w obronie któregoś asa i wyrównaniu na 2:2. Status quo. |
Cytat:
Ponieważ tak się nie stało, jego dzisiejsze błędy w postaci doboru zawodników na prawą stronę, niezbyt trafnego do podstawowego składu (Duarte i Kiss marny mecz), nietrafionych zmian (szczególnie Zwolaka), przewartościowanie dzisiejszych możliwości Sukiernickiego itd. miały swoje konsekwencje. Wszystko to odbierało nam opcje i obniżało jakość gry ofensywnej. Warto zauważyć, że niewydolna prawa strona marnowała nasz potencjał w tej ofensywie i też odbierała potencjalne bramkowe szanse. Ciekawe, ile łącznie dośrodkowań zepsuł dzisiaj Jaroch i Starzyński, możliwe, że ani razu nie dograli dobrze piłki ze skrzydła. O zmarnowanej doskonałej sytuacji sam na sam naszego młodzieżowca już nie wspominam. Trudno, by komuś mogło się podobać, że Zwoliński dzisiaj jest wystawiany chyba tylko za nazwisko i wysoki kontrakt, bo na pewno nie za jakość swojej gry. A to też jest decyzja Moskala. Nie chcę jednak tylko go krytykować, parę rzeczy zrobił też dobrze: widać że chce wrócić do stosowania wysokiego pressingu, by drużyna szybko odbierała futbolówkę, reorganizowała się w defensywie, zamykała przestrzenie, potrafiła kreować coś i w ataku pozycyjnym, grała urozmaiconą piłkę - jest jakiś pomysł na grę. Bardzo dobrze, że nie bał się od razu wstawić do składu Igbekeme, który zagrał poprawnie, nie popełnił większych błędów, wyraźnie podniósł tempo operowania piłką i jakość rozegrania oraz asekuracji w drugiej linii. To dużo wyższy pułap niż ten na który może wznieść się taki Kutwa. Duet Carbo-Igbekeme może być naszą największą siłą obok Rodado w całym obecnym sezonie. Moskal zdaje się też tak uważać. Generalnie można być optymistą przed kolejnymi meczami, o ile Moskal będzie wyciągać wnioski i nie zacznie powielać niektórych błędów. Dopiero teraz będzie miał okazję dłużej popracować z obecną drużyną nad konkretnymi schematami gry. Liczę na dobre efekty. |
Cytat:
Gramy dalej, teraz niech ładuja akumulatory i jedziemy z tą liga. Po przerwie na kadrę nie będzie już żadnych wymówek. Trzeba włączyć tryb punktowania 2 pkt/mecz. |
Cytat:
|
Statystyki meczu:
Kod:
Kotwica - Wisła |
Widać rękę trenera. Zabrakło skuteczności. Teraz skupią się na lidze, może zaskoczy.
|
@wyar - dobra, widzę że jesteś klaunem. Sukiennicki nie dał złej zmiany, acha.
Mam deja vu z meczu Olejarki z Odrą. Tamten też podobno według niektórych dał dobrą zmianę i od tego czasu już w pierwszej drużynie nie zagrał. Jawna niesprawiedliwość. Zobaczymy co będzie z Sukiennickim. Na razie pokazuje że jest kawałkiem drewna bez podania, strzału czy dośrodkowania, czyli rzeczy do których się w każdym meczu pcha. Jedno co nie zawodzi, to kretyńskie szukanie młodych talentów w pierwszym lepszym kopaczu poniżej 25-go roku życia. To jest jakaś chora obsesja. |
Wstrzymał bys się z tym zgruzowaniem zawodników do drugiego etapu sezonu.
Ktoś powiedział że Olajarka wszedł dobrze z Odrą? Znajdź JEDEN taki komentarz, albo przestań zakrzywiac rzeczywistość pod swoje tezy. |
Karcz: Olejarka potrzebuje czasu żeby przyswoić niuanse taktyczne.
Cytat sprzed roku, a wiecznie żywy :D |
Gramy dobrze, niebo lepiej niż za analityka Rudego i za mistrza taktyki Sobola. Ale zaskrońska dola jest z nami cały czas. Mimo pomysłu, dobrej gry, nie umiemy trafić, wygrać, raz wygramy 1:4 z Cercle, a raz jest 180 stopnie inaczej i przegrywamy z nimi 6:1.
I tak samo wygląda liga. Raz nie umiemy wygrać a raz jest normalny mecz gdzie bramki wpadają dla nas. Ciekawe jak to będzie wyglądać teraz, gdy odpoczną i zostanie już sama liga. Aczkolwiek jeszcze 2-3 wtopy w najbliższym czasie i możemy już tylko pomachać TBB i np Wiśle Płock oraz odłożyć marzenia o bezpośrednim awansie, już w październiku. Brawo Zaskroniec, widać taktyka oceniania każdego meczu oddzielnie przyniosła skutki, co nie drozd? xd |
To co w tym meczu zagrał ten parodysta Zwoliński, to kryminał.
.......enie o jakiś systemach scautingowych, AI, .... wie co, a ściągamy takie piłkarskie zero. |
Zwoliński to jeszcze z 2-3 mecze takie, jak z Kotwicą i się może nie podnieść z ławki do wiosny. Nawet Moskal ma swój limit cierpliwości.
Ten mecz to dla Zwolińskiego była wtopa kalibru niestrzelonego karnego z Zagłębiem w wykonaniu Sobczaka, czyli kompletny blamaż. |
No niestety, miałem obawy co do Zwolińskiego, Simone miał jeszcze większe i na razie okazuje się, że słusznie. Zwoliński, jak się na niego patrzy w tv, wydaje się spokojny i pewny siebie. Może jeszcze zaskoczy. Jestem ciekaw, jak skonstruowany jest jego kontrakt.
Bardzo przydaliby się Duda i Colley. Albo transfer środkowego obrońcy, skoro przyszedł Igbekeme. Niepokoiło mnie to, że zawodnicy dublowali pozycje na skrzydłach, nie słabsza zmiana Sukiennickiego. Dajcie mu czas. |
Cytat:
Jakoś trzeba chłopa postawić na nogi - może wysłać na jakieś specjalne ćwiczenia żeby poprawił szybkość i koordynację i będzie lepiej oczywiście o ile mu się chce i o ile w klubie znają kogoś od takich treningów. |
Co nam po napastniku, który potrafi zepsuć w meczu dwie 200% sytuacje?
Mamy bogate doświadczenie w paleniu pieniędzmi w piecu, ciężko wystawiać kogoś w meczu tylko dlatego, że dużo zarabia. Na Sapałę spuszczamy w kiblu 40k miesięcznie, na Fazlagicia pewnie z 70+, Zwoliński to tylko kolejna komórka w excelu na czerwono. Osobiście miałem duże nadzieje związane z tym transferem i oczywiście mam nadzieję, że się odblokuje i zacznie ładować bramki seryjnie, ale póki co wygląda mi to na niewypał pokroju Klimenta. |
Cytat:
@Karherop - Karcz mu dał 5 za mecz z Odrą, a Ty w temacie meczowym udowadniałeś że nie wolno go mocno krytykować, bo jeszcze będzie nam potrzebny. Nie wiem po co, rezerwy awansowałyby i bez niego... @Patryko - ja bym poczekał ze Zwolińskim, z Cercle miał poprzeczkę i gola. Obawiam się też że za nisko cenisz Fazlagicia. W sensie zarobków, oczywiście :> |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A ta 5 Karcza to wg mnie ocena wyjściowa, tak średnia jak 3 w skali szkolnej. Czy to jest dobra ocena? No raczej nie. |
Sukiennickiego nie ma co skreślać, chłopak zagrał pewnie najintensywniejszy miesiąc w życiu. Był mocno eksploatowany i trochę przysiadł, co nie powinno dziwić. Jak popracuje, to będą z niego ludzie, jak nie, to będzie kolejny Młyński.
|
Ale nikt Sukiennickiego nie skreśla, jest dynamiczny i odważny czyli taki ewenement na tle naszych młodych. Niestety coraz bardziej widać, że ma sztywną drewnianą stopę, taką hokejkę. Z której odpowiednim ustawieniem podczas podania czy strzału ma ewidentny problem. Chcąc zmienić kierunek podania, musi się odwrócić całym ciałem, nie potrafi tego zrobić samym ustawieniem stopy. To jest do wytrenowania ale przez ten tydzień powinien tłuc o ścianę kilkaset razy dziennie... Zamiast leżeć.
|
Cytat:
Jak długo będzie grał tak żeby wykorzystać realne atuty (szybkość, wytrzymałość i wzrost) może być bardzo przydatny. Kiedy bierze się za zagrania ofensywne - nie jest za dobrze. I to nie jest kwestia tego jednego meczu. Przy czym - gramy o awans, mają grać najlepsi w danym momencie, argument o rzekomym (i bardzo wątpliwym) potencjale jest bez sensu. Więc albo Sukiennicki będzie rozgrywał dobre mecze i będzie pożyteczny dla drużyny, albo - cóż, rezerwy mogą potrzebować pomocy w utrzymaniu. Tyle. Głodne kawałki o kolejnym mega talencie przestały być śmieszne rok temu, teraz są wręcz żałosne i żenujące. Kiedy Krzyżanowski zawalał nam mecze byli geniusze piszący że "Mbappe też od razu nie wymiatał" i że to "inwestycja". Nie stać nas na takie inwestycje. |
Cicho, zaraz przyjdzie Pepe i będzie wyciągał noty z Gazety Krakowskiej. Albo może nawet z Tempa. Albo ze swojego zeszytu A5 w kratkę, który skrupulatnie prowadzi.
Sukiennicki dostał 7/10 za mecz z Chorzowem, topka. Czego nie rozumiecie? |
Ale pierdoły o Sukkienickim :D
Oczywiście Sukiennicki dał słabszą zmianę, zagrał słabiej niż do tego przyzwyczaił. Jednakże to jest młody chłopak, który ma prawo mieć wahania formy. Z wiekiem będzie pod tym względem tylko lepszy (jak się będzie prowadził jak należy). On by się nadal łapał na status młodzieżowca w ekstraklasie, fakt o którym część osób tu zapomina. To że potrafił być wyróżniającą się postacią w części meczów Wisły świadczy o jego potencjale. Także nie szykanować mi tu chłopaka, bo po prostu nie ma o co. Co do meczu - bardzo byłbym szczęśliwy jeślibyśmy stwarzali sobie co kolejkę tyle sytuacji. Oznaczałoby to pewny awans z 1 miejsca. Niestety pewnie będzie ciężko taką intensywność kreowania sytuacji utrzymać. Co do braku skuteczności to się nie martwię, z Cercle wpadało praktycznie wszystko, jakby nie było kopnięte, teraz nie chciało wpaść za cholerę. Całe piękno piłki w pigułce. Dla mnie ważne, że drużyna ma swój styl i powtarzalność jeśli chodzi o grę do przodu. Myślę, że z czasem sobie grę w tyłach również ułożymy. Możemy teraz się skupić na lidze i wierzę w to, że Moskal to poukłada jak należy. PS. Żeby nie było, że hołubię Polaków to dodam, że nie mogę patrzeć na Zwolińskiego. Niczego wielkiego się po nim nie spodziewałem, a i tak jestem rozczarowany. Nawet jak bramkę strzelił to spieprzył tylko mu pomógł rykoszet.... Totalny brak jakości wykończenia. |
Cytat:
|
Cytat:
Wysrywy na forum może robić każdy, z czego jak widać korzystasz. |
Pepe jest gościem, który tu prowadzi statystyki i chce merytorycznie rozmawiać. Jak ktoś ma ochotę uprawiać bezmyślny hejt na piłkarzy własnej drużyny, to bez pretensji do Pepe, że w tym nie uczestniczy. A najlepiej poza forum.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl