Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   33 kolejka, Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec, 28 maj 2023, 12:40 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10883)

Jaroo1 28.05.2023 14:02

- za tydzień remis? Bo pewnie będzie to tak śmieszny mecz jak dzisiaj i w końcu statystycznie jakiś remis powinien nam wpaść w tym roku
- pokazaliśmy, że nie umiemy grać pod presją. 4 porażka w najważniejszym meczu w tym roku. Udało się jedynie z TBB u siebie wygrać pod presją
- skoro pod presją nie umiemy grać to gdzie tu baraże... tym bardziej zapewne 3 miejsca nie zdobędziemy więc może wpaść mecz wyjazdowy
- rok zaczął się pięknie, odrodziliśmy się niczym feniks z popiołów - tak można było myśleć. Niestety końcówka sezonu, a tak na prawdę to ten mecz i stracona szansa na pewny awans z 2 miejsca, pokazały, że nadal jesteśmy banda nieudaczników i do zmiany nie jest wiele rzeczy, do zmiany mamy prawie wszystko...

Mam też takie refleksje po oglądaniu nas w I lidze. Jeśli chcemy aby polska piłka się rozwijała to powinno się do minimum ograniczyć chamską grę, zbyt przesadną fizyczną walkę, chamskie faule - o to powinni dbać sędziowie oraz grę na czas - o to powinni dbać trenerzy.

Zaczyna się chamstwo, szybko kilka kartek i albo grać w piłkę, technicznie szybko, z pomysłem albo wypierdalać do piaskownicy się kopać. Przez to, że w Polsce lepiej się kopać w meczu, to oni nie są skupieni na grze, meczu, strzelaniu, rozwoju, tylko idą po najmniejszej linii oporu, strzelić na farcie, później bronić, zamiast grać to kopać się żeby rywal za bardzo się nie rozbestwił i nie zaczął akcji robić.

I to samo z grą na czas. Gra z nami Zagłębie, mecz o nic, ok można powiedzieć, że pokonać Wisłę to coś fajnego, prestiż, tym bardziej na R22, w takiej rundzie gdzie idziemy na awans, gdzie wygrywamy wszystko u siebie ale ....a... Typy strzelili na 2:1 i woleli opóźniać grę niż się pobawić, sportowo popastwić nad nami, strzelić 3cią bramkę. A ten kontratak wyprowadzany 2 na 1 w 89 minucie mówi wszystko. Musieli zrobić akcję, zamiast się kopać po kostkach lub liczyć na farta, to się zesrali i na w 2 na 1 nie doszli do pola karnego czy strzału. Jaja jak berety. Takie same jaja jak to cośmy dzisiaj odjebali pozbawiając się już może nawet nie awansu bezpośredniego, co gry w barażach chociaż w jednym meczu u siebie.

Wygrywa Puszcza jutro ze Skrą i jesteśmy na 5 miejscu. A dzisiaj gra Odra i jeśli wygra to już Skra będzie miała pewny spadek więc mogą odpuścić jutro mecz całkowicie.
Za tydzień nawet jak wygramy to Ruch wystarczy, ze nie przegra z Tychami, TBB wygra z Arką, Puszcza wygra u siebie z Chrobrym i mamy nadal 5 miejsce.

Z drugiej strony, tak samo prawdopodobne jest, że Ruch może przegrać z Tychami, wiadomo, to lokalne derby, niby mecz u siebie ale przecież oni tam wszyscy są z jednego miasta (z aglomeracji jednej), prawdopodobne, że TBB nie wygra siebie z Arką, która lepiej gra na wyjazdach i cały czas musi patrzeć na Stal i PBB jeśli chce załapać się do baraży oraz prawdopodobne, że Puszcza nie wygra któregoś z tych 2 meczów.

Ułożyło się to wszystko mega emocjonująco. Szkoda tylko, że my w tym bierzemy udział przez swoje frajerstwo. Bo tak na prawdę powinniśmy mieć ten awans zaklepany jak ŁKS kilka kolejek temu, i w tych ostatnich meczach tylko sobie to przyklepać wygrywając jakiś tam jeden czy dwa mecze pod koniec sezonu.
Dużo nas kosztowały 3 porażki, ta 4, dużo nas kosztowało to, że nikomu z czołówki punktów nie umieliśmy urwać oprócz TBB.

aNouc 28.05.2023 14:02

Wideo konferencja Radosława Sobolewskiego i Karoliny Biebrzyckiej po meczu Wisła 1-2 Zagłębie:

https://www.youtube.com/live/GZ-KGjP3-Wg

kowalkowskij 28.05.2023 14:03

Liczy się zgoda…

Jaroo1 28.05.2023 14:06

Cytat:

Liczy się zgoda…
Ruchu naaaasz, ukochany, my wspieramy zawsze cię! Głośny doping mecz przegrany, bo wasz awans liczy się!

No i ....a oddali awans :D

Drozd 28.05.2023 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1602054)
Tak, winni Hiszpanie ! Jak bedziesz odwiedzał Koalika w szpitalubtonjuż tam zostań.

A co pokazali Hiszpanie dzisiaj? Co pokazali w Gliwicach. Tylko indywidualne popisy. Jak wychodzi tak jak w Bielsku to jest dobrze. Ale nie zawsze wychodzi. Piłka nożna to nie szachy. Oni się dziś kłócili między sobą.

A co do szpitala to sugeruję okulistyczny...

AS82 28.05.2023 14:14

Dziś przegraliśmy bezpośredni awans bo prowadząc 1-0 , nie zataakowalismy by zdobyć 2ga bramkę. Przestali jak barany całą 1 połowę.

KOALIK 28.05.2023 14:15

Znowu jestem atakowany. Tym razem jakiś szczur coś bredzi.

Wisła to jednak stan umysłu od czasów obalenia Cupiała.

Przypomina mi to też czasy niejakiego Carrillo. Niezliczona liczba Hiszpanów i kompromitacja na sam koniec.

Czy Wisła chce awansować do Ekstraklasy?

Już zeszły sezon był bardzo śmierdzący. Tak jakby Wisła specjalnie chciała spaść z Ekstraklasy w układzie rodzinnym.

Teraz znowu inne kluby, nawet te ponoć znienawidzone pomagają jak wczoraj GKS Katowice. I co?

A czemu Święty nie wszedł na boisko?

W sezonie spadkowym rozsadził klub przez zatrudnienie wujka. Na boisku nie pomógł w decydujących momentach.

Teraz wystarczyło, aby wszedł w drugiej połowie, strzelił dwie, trzy bramki.

Nie wszedł ani na sekundę.

Wstyd.

Jestem coraz bardziej zażenowany tymi wszystkimi wydarzeniami od czasów słynnego protestu przeciwko Cupiałowi i w konsekwencji przejęcia klubu przez środowiska przestępcze, a potem przez tych wszystkich jak się okazało fałszywych odnowicieli.

Tu trzeba prawdziwej rewolucji, prawdziwego resetu.

Nie pomogą zmiany nazw, jakieś pokazówki dla idiotów. Malowanie krzesełek, ścian nie naprawi tego wszystkiego co zaszło od czasów obalenia Cupiała.

Królewicz może przedstawić różne wizje, ale jaki ma to związek z rzeczywistością? Widzimy od miesięcy na boisku.

Królewicz popisuje się cały czas w wywiadach, przechwala się kim to on nie jest, czego nie dokonał, czego wkrótce nie dokona.

Boisko wszystko weryfikuje.

Za obecny stan Wisły jesteście tylko wy odpowiedzialni. Za jej upadek.

Oczywiście, Wisła ma i tak cały czas duże szanse na awans, ale to będzie awans wywalczony w brzydki sposób, taki troszkę wstydliwy, biorąc pod uwagę klasę przeciwników.

Ale z drugiej strony czego można wymagać od tych odnowicieli?

Skoro wujek Jurek za 1/14 dostał kolejną szansę, a na sam koniec z Dawidkiem dostali podziękowania.

Normalny cyrk.

Po 4,5 latach cyrku nie widzę szans na naprawę Wisły z tymi tzw. ,,odnowicielami".

Po sezonie bez względu na rozstrzygnięcia jedynym sposobem powinno być definitywne odejście z Wisły Błaszczykowskiego, Królewskiego i całej reszty.

Rok temu była to już oczywista oczywistość po spadku, która jednak nie nastąpiła z kolejną szkodą dla Wisły.

Drozd 28.05.2023 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1602066)
Dziś przegraliśmy bezpośredni awans bo prowadząc 1-0 , nie zataakowalismy by zdobyć 2ga bramkę. Przestali jak barany całą 1 połowę.

A trener na to nie reagował, w przerwie też żadnej reakcji. Co robił Cise po przerwie na boisku? Jedyna akcja która miała tempo to Łasickiego w drugiej połowie, reszta to spacer i kółeczka w miejscu.

Zagrali jakby chcieli przegrać. Ta bramka z rogu na 1:1 to też kabaret. Wszyscy stoją podparci pod boczki.

TommyTSW 28.05.2023 14:21

Spoko awansujemy z barażów, zawsze jest tak że jak się zdaje że mamy z górki to zaraz pod górkę i sobie radzimy.

skarabeus 28.05.2023 14:22

trener sobolewski na konferencji na pytanie jak ocenia zmiany odpowiada, ze odpowie jak zobaczy mecz jeszcze raz.

No ku%O(^rwa lepszego uniku sie nie da :D

Czemu nie gral James? Bo mial delikatne problemy zdrowotne i poczatek tygodnia nie trenowal. Dlatego byli inni. No kur(#*^wa hit roku po raz drugi. Chcial mu dac odpoczac w najwazniejszym meczu sezonu. Ja pie)%*ole. Co za je)%*bany kabareciarz. Gryzlem sie w jezyk choc zima pisalem, ze nic z nim nie osiagniemu i niestety ku)%*wa mialem racje.



A poziom dlugopisow krakowskich z karczem na czele pokaz indolencji i braku jaj. Czemu do ch*%(*uja nikt nie zapytal jakie to problemy, nie docisnal o zmiany, nie docisnal czemu Cisse wyszedl na druga polowe, czy nie bylo bledem robic zmian 1:1? No ku)%(wa szok.

RAF 28.05.2023 14:23

Problemem na dziś nie są Hiszpanie a trener. A raczej jego brak. Wpuszczanie Młyńskiego to kryminał. Ja tego nie potrafię zrozumieć - za każdym razem kiedy Młyński dostaje szansę nic nie pokazuje a Sobolewski uparcie na niego stawia zamiast np zmienić ustawienie. Został jeden mecz i baraże. W mojej ocenie z Sobolewskim na ławce nie mamy szans aby je przejść. Ja bym go natychmiast zmienił na Kiko choćby i po to żeby już w żadnym meczu Wisły nie widzieć na murawie Młyńskiego bo to oznacza dla Wisły grę w 10.

Bodajże Einstein zdefiniował szaleństwo jako robienie tego samego i oczekiwanie innych rezultatów. Pasuje jak ulał do promowania Młyńskiego.

skarabeus 28.05.2023 14:24

Ja bym powiedzial, ze do promowania sobolewskiego.

mAnS 28.05.2023 14:26

Sprawa jest prosta. Jeżeli zespół z dna 1 ligi nie jeste do rozjechania U SIEBIE to nie ma co myśleć o ekstraklasie. Trzeba to przełknąć. A baraże? Przecież skoro ciśnienie w takim meczu pęta nogi, a Trener na konfernecji po meczu uważa, że zabrakło drugiej bramki aby zwyciężyć to o czym i z czym dyskutować. Wisła była wielka jako klub kiedyś obecnie zostali kibice...

skarabeus 28.05.2023 14:27

Powtorze co z tematu o kabareciarzu. Wyj)%*bac go i niech Kiko ustawi zespol na daj Boze 3 ostatnie mecze. Gorzej i tak nie bedzie.

RAF 28.05.2023 14:32

Jeżeli prawdą jest że że James nie grał bo Radzio chciał mu dać odpocząć to Sobolewski powinien wylecieć na zbity pysk zanim opuści dziś stadion Wisły.

TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI!!!

Coglin 28.05.2023 14:35

Ja, po dzisiejszym meczu, już nie wierzę w awans.

Zagłębie przyjechało odbębnić mecz i jechać do domu. W pierwszej połowie czekali na bramki. W drugiej praktycznie też.
A my, zamiast im władować ile się da, zagraliśmy jeszcze gorzej.
Niestety ale wynik jest zasługą Sobolewskiego. Kolejny raz - Puszcza, Ruch, ŁKS.
Czego my możemy szukać w barażach, jak nie wytrzymujemy mentalnie meczu z Zagłębiem, któremu tak naprawdę nie chciało się dzisiaj za bardzo grać?

Drozd 28.05.2023 14:39

Sobolewski już w wywiadzie przed meczem wyglądał jakby mu ktoś wp.... spuścił.

Elendil 28.05.2023 14:48

Hahahaha

Nie da się inaczej tych parodystow na boisku i w sztabie skomentować. Nie wjedziemy do eklasy nawet przez baraże, może jakbyśmy je grali z Chojniczanka, a nie z TBB czy Puszczą. Jesteśmy największymi dziadami w Polsce.

LucjuszWielki 28.05.2023 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1602031)
Chłopie, to tak jakbyś napisał że mecz z Cracovią to w sumie o nic :lol:

GKS na nas nawet w połowie tak się nie spiął jak na Ruch, dla piłkarzy to była szansa odkupienia nieudanego sezonu. Przy remisie zaczęli cisnąć tak jakby walczyli o awans.

Ruch chciał się prześliznąć minimalnym nakładem sił i dostał w 92 minucie, ale ostatnie 15 toczyło się głównie na ich połowie.

Nie ukrywam że przyjemnie się to oglądało, choćby przez samo zaangażowanie piłkarzy GKS.

Oby nasi też wyszli dziś z taką wolą zwycięstwa.

Zamiast GKS Zaglebie - opisałeś dokładnie dzisiejszy mecz....

LucjuszWielki 28.05.2023 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1601984)
Panowie tonujemy nastroje. Juz sezon pokazał, ze wykładamy się przed okazjami danymi przez los.

10znakow....

Grisza1 28.05.2023 14:55

Zaczynaliśmy tę rundę z 10 miejsca. Marzyliśmy o załapaniu się na miejsce 6. Taki był cel. Dzięki świetnej grze drużyny dostaliśmy szansę, żeby marzyć o awansie bezpośrednim. I cały czas jednak ta nadzieja się tli. I to, że porażkę z Sosnowcem rozpatrujemy w kategorii tragedii, to przez to, że drużyna nas po przerwie zimowej rozpieściła. A prawda jest taka, że w przerwie zimowej, gdy byliśmy na 10 miejscu, każdy z pocałowaniem w rękę wziąłby miejsce 6. Baraże mamy już pewne, teraz trzeba wierzyć i liczyć, że gdziekolwiek nie będziemy w tych barażach grać, to drużyna pokaże raz jeszcze charakter. Czego każdemu z nas życzę.

Książę Palownik 28.05.2023 14:59

Pierwsza sprawa:

W I połowie ludzie z trybun krzyczeli, żeby zdejmował Cisse.

W II połowie od początku Cisse zbierał gwizdy. Jeden gościu obok mnie się wyzłośliwiał, że Sobol czeka aż Cisse zawali bramkę, dopiero wtedy go zdejmie.

Od początku graliśmy w 10., bez lewego skrzydła.

Druga sprawa:

Wisła nie ma schematów w ofensywie. Piłka chodzi bardzo powoli przez stoperów.
Akcja: Moltenis do Łasickiego, Łasicki powoli do Jarocha, Jaroch po linii do Villara - a Villar ma już 2 przeciwników na plecach.... Ludzie kurvva to nie jest żadne wyprowadzanie piłki i budowanie akcji....
W ofensywie liczymy tylko na przebłysk indywidualnych umiejętności. Tak się nie da grać.

Nie wyobrażam sobie, żeby Sobolewski po tym sezonie nadal był trenerem.

Skawa Wadowice 28.05.2023 15:08

Tak jak mowilem ze caly czas potykamy sie w decydujacych momentach. Nie ma co liczyc na awans. Nie dzwigneli teraz meczu z druzyna srodka to nie dzwigna meczu w barazach. ZADNEGO.
Wyjebane mam juz w leczna bo i tak czy zagramy baraze na wyjezdzie czy u siebie nie ma znaczenia. Dzisiaj pokazali ze nawet u siebie potrafia dac dupy. Nie chce mi sie tego nawet ogladac. Najsmieszniej bedzie jak puszcza wejdzie. Przynajmniej bedzie smiesznie. Sobolewski mocno nie trafia ze zmianami.

Elefant 28.05.2023 15:09

Wierzyć w awans trzeba do samego końca. Nie takie cuda się w ostatniej kolejce działy.
Ale wiara to jedno a realna ocena szans to drugie.


Dlaczego mielibyśmy wygrać w barażach skoro cztery mecze o wszystko przegraliśmy ?
Kto ma ponieść morale i mental rozbitej drużyny ? Sobolewski ? Cztery razy się nie udało to dlaczego mam wierzyć, że piąty raz się uda. Święty Kuba ze swoimi drętwymi przemowami ? Wolne żarty.
W dodatku Ci lepsi zawodnicy bardziej już będą myśleć w jakiej drużynie zagrają w przyszłym roku.


Dziś zawiedli wszyscy a nade wszystko trener ze swoimi błędnymi decyzjami i brakiem reakcji na wydarzenia boiskowe. James mógł irytować stratami ale bez niego środek pola nie istniał. Obecność Cissego na boisku powinna zakończyć się w trzydziestej minucie. On ma jakiś zapis, że musi grać ?



Jednak nie zwalałbym całej winy za ewentualny brak awansu na trenera Sobolewskiego. Nie jest wybitnym trenerem to fakt. Ale wiele rzeczy poprawił i w ogóle dał jakąkolwiek nadzieję na awans. Gdzie bylibyśmy teraz pomimo porażki, gdyby jesienią zdobyto te kilka punktów więcej ? Inna sprawa, że wówczas pewnie tkwilibyśmy dalej w układzie z wujkiem, nie byłoby zaciągu hiszpańskiego i walczylibyśmy heroicznie o utrzymanie.
Obecność Sobolewskiego na ławce to efekt błędnej polityki klanu B., którego efektem był spadek i fatalna jesień.

RAF 28.05.2023 15:12

Co takiego Sobolewski poprawił? Szanse na awans dał Kiko i hiszpański zaciąg. Jesteśmy tu gdzie jesteśmy nie dzięki trenerskim umiejętnościom Sobolewskiego ale dzięki temu że mamy paru piłkarzy którzy potrafią grać w piłkę.

South 28.05.2023 15:14

Przypomina się sytuacja z zeszłego sezonu, wszyscy grali pod nas żebyśmy się utrzymali. Wystarczyło żebyśmy wygrali swój mecz. I w tym roku to samo. Dlatego nie zaskoczył mnie jakoś bardzo wynik dzisiejszego meczu. Jak zwykle za dużo patrzymy na innych, a za mało na siebie. Dzisiaj sztab i piłkarze myśleli że sosnowiec przyjedzie na piknik. No to ....a nam dojebali.

Jaroo1 28.05.2023 15:15

Zluzujcie trochę bo ze skrajności w skrajność. Jesteśmy średni obecnie, z jednej strony ojebaliśmy koncertowo tę ligę w tym sezonie, chociaż 4 porażki to też nie mało, lipa, ze z górą nie wygraliśmy nic na wyjeździe, dzisiaj straszna lipa, przegralimy z presją.

A co do baraży to jest pół na pół. Może nas presja też w nich zjeść ale wcale nie musi i tak jak bez problemu możemy nie awansować, tak bez problemu możemy awansować.
Taka jest polska piłka, taka jest ta liga i taka jest obecnie Wisła.

Patryko 28.05.2023 15:17

Meczu niestety nie mogłem oglądać, na szybko zobaczyłem tylko powtórki. Frajerstwo Ruchu to przy tym pikuś. Tracimy w zasadzie szansę na awans bezpośredni, na własnym boisku, z drużyną grającą O NIC. Niestety nasi nie wytrzymali presji wyniku.
Nie chcę być złym prorokiem, ale taka przegrana w tej części sezonu, nie wróży dobrze przed barażami (obym się mylił).

LucjuszWielki 28.05.2023 15:18

MŁyński zagrał jak zwykle, z dwie akcje poszedl do przodu w odróżnieniu od Cisse.

Cisse to est najwiekszy dramat dekady. gosc nie ma pojęcia jak się ustawiać. Spogląda do tyłu aby patrzeć co junka mu pokazuje bo on nie wie czy podbiec czy sie cofać. Sytuacja gdzie ma prawie pilek jak na tacy to ręce daje pod pachy bo się boi lekkiego zderzenia. To było śmieszne... Odbił się od przeciwnika jak kłoda a sędzia raz na naszą korzyść dał niby faul...

Po jego stracie zaraz zrobiła się korner na 1:1. Oczywiście nie ta kaleka jest winna, że ni ma pojecia o grze w piłkę, a trener, który uparcie na niego stawiał nawet w 2 połowie, Przecież Szot z przodu jest 100 razy lepszy.

Z perspektywy trybun bramka na 1:2 i pokraczna obrona w wykonaniu Łasickiego wyglądała tak samo jak bramka z Łksem.. Cofał się i został nawinięty jak gosc z Podbeskidzia przez Rodado :/

Jeśli o Łasickim mowa to nie dostał przypadkiem w twarz w doliczonym czasie gry i nie powinien być karny?

W 90+ po rożnym Sapała chce dojśc do piłki, trzymany pod pachy za klatkę i sędzia nic, takich fauli była cała masa, praktycznie niegwizdane.... Trener swoją droga, ale tak się nie da grać.

Książę Palownik 28.05.2023 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1602095)

Cisse to est najwiekszy dramat dekady.

Na E14 ludzie całą I połowę wrzeszczeli, żeby zdjąć Cisse. Na początku II połowy to tylko czekaliśmy, aż Cisse zawali gola - to była jedyna szansa na to, żeby Sobolewski go zdjął z boiska.

No i faktycznie, musiał Cisse zrobić stratę na 1:1 żeby Sobolewski zajarzył o co chodzi. Nie wiem co jest nie tak z Sobolewskim, czy on faktycznie kompletnie nie widzi co się dzieje na boisku?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl