Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Wałek 08.09.2010 08:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 975986)
To żart, rozumiem? Dźwięk był taki, jak by mikrofon efektowy zamontowali "Szpakowi" w d.... W telewizji doping brzmiał beznadziejnie. Masz wątpliwości? Porównaj z transmisjami c+ z nowego stadionu Legii. To przede wszystkim wina TVP, która prawdopodobnie zbierała głos z trybuny zachodniej - o ile w ogóle go zbierała, bo możliwe że dźwięk stadionu pochodził tylko z mikrofonu komentatorów. Ale też dźwięk byłby zupełnie inny, gdyby był oddany cały stadion...

Nie to nie był żart. Mam na myśli potencjał jaki ma doping na tym stadionie . Biorąc pod uwagę relatywnie niewielką liczbę dopingujących z jedynie dwóch trybun , czy błędy TVP uwazam ze stadion pod wzgledem akustycznym gdy w/w czynniki zostana poprawione bedzie sie prezentował znacznie lepiej od stadionu Legii. Przy czym juz wczoraj ,,HSV'' prezentowało się rewelacyjnie...

studio2 08.09.2010 08:34

Masz chyba jakiś specjalny tv:) Doping na ekranie był tragiczny i pewnie tylko w tv, ale to już stała tradycja polskiej tvp.

Między piętrami na prostej są loże na całej długości?

gooro33 08.09.2010 08:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 975988)

Szkoda ze ten pAN nie dostal odpowiednich pozdrowien w takiej ilosci jaka sie mu nalezala...

Arapaho 08.09.2010 08:37

Więc moje wrażenia z drugiej bytności na stadionie w ostatnim czasie.
O elewacji nie pisze bo wiadomo , zresztą ciemno było nikt na to nie patrzył. Wejście- godzine przed meczem - bez kolejki .Kołowrotki jak dla mnie mega wąskie- naprawdę więksi/szersi muszą lekko bokiem wchodzić. Wnetrze - bez zastrzeżeń. Kioski 2 czy 3 - kanapki z szynką lub serem po 5 zł, cola , kawa po 4,5 zł.Nic cieplego nie było. Ubikacje - nie byłem :) ale znajomi twierdza że ok., trybuna wschodnia pietro- to tak jak kiedyś pisałem wrażenia z widoku na murawę-bajka.Żeby nie było tak super jak w 6 osób nie małych osób siedzieliśmy obok siebie to szału z miejscem nie było.Wygodnie nie usiądziesz , jest ścisk i tego nie da się ukryć. Barierki okazują się dość dobrym pomysłem,wcale nie przeszkadzają wręcz sa pomocne dla dzieciaków czy starszych osób ( lub zmęczonych % party :) ) Niestety barierki sa liche - parę silnych szarpnieć i można je wyrwać.
Ławki rezerwowych - mam nadzieje tymczasowe - nawet nie nadaja się do komentarza- jakaś A klasa. Łapacze piłek za bramkami- mimo że zielone i rzucajac sie w oczy nawet mi nie przeszkadzały ale byli tacy co narzekali.
Najgorsze to te konstrukcje pod telebimy- naprawdę potężne. Brak telebimow będzie caly czas powodował zwrażenie prowizorki i braku wykończenia . Opuszczenie stadionu- szybko i sprawnie. W porównaniu z opuszczaniem starego R22 gdzie wychodziło się przy kilkunastu tysiącach bardzo długo- tym razem zabrało nam to góra 2-3 min - różnica znacząca

rav 08.09.2010 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wałek (Post 975989)
Mam na myśli potencjał jaki ma doping na tym stadionie.

No to pisz to o co Ci chodzi, a nie opowiadaj o "REWELACYJNEJ akustyce w TV".

Też zawsze uważałem, że ten stadion będzie miał prawdopodobnie znakomitą akustykę. Niemniej z relacji z TV nijak nie dało się tego potwierdzić.

QBAS 08.09.2010 08:45

Siatki za bramkami, no właśnie, one zostaną zielone? Czy to tylko taka prowizorka na kadrę? Wg mnie o wiele lepiej prezentowałyby się czarne. Ewentualnie można by pomyśleć o barwach wiślackich (np. czerwonych), a nie wiem czy to nie wyszłoby zbyt pstrokato...

barteqTS 08.09.2010 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 975996)
Siatki za bramkami, no właśnie, one zostaną zielone? Czy to tylko taka prowizorka na kadrę? Wg mnie o wiele lepiej prezentowałyby się czarne. Ewentualnie można by pomyśleć o barwach wiślackich (np. czerwonych), a nie wiem czy to nie wyszłoby zbyt pstrokato...

To one zostają na stałe? Po co siatki za bramami, czy to jest wymóg wynikający z jakiś przepisów? Moim zdaniem w jakim by nie były kolorze wyglądać będą beznadziejnie, więc najlepiej jakby ich nie było wcale.

A stadion wrażenie robi super (widziałem tylko w tv).

kuken 08.09.2010 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 975993)
Opuszczenie stadionu- szybko i sprawnie. W porównaniu z opuszczaniem starego R22 gdzie wychodziło się przy kilkunastu tysiącach bardzo długo- tym razem zabrało nam to góra 2-3 min - różnica znacząca

Ja siedziałem na G. Po meczu chciałem się dostać w okolice Czarnowiejskiej. O ile na początku spacer Reymana przebiegał sprawnie, to przy jej końcu niestety się zaklinowało trochę, bo panowie policjanci zorganizowali tam sobie parking zajmując prawie połowę szerokości ulicy. Mam nadzieję, że to było rozwiązanie tymczasowe bo rzeczywiście przy większej ilości ludzi robi się w tym miejscu niepotrzebny korek.

QBAS 08.09.2010 09:18

Do tej pory na D były chyba czarne właśnie i jak widzisz, nawet ich nie zauważałaś. Nie wiem czy jest to wymóg konieczny czy tylko udogodnienie dla kibiców, żeby im piłki po głowie nie latały...

Belzebub 08.09.2010 09:21

Patrzac zza bramki zielone siatki i slupki nie przeszkadzaly,nawet fajnie sie zlewaly z murawa..natomiast w trasmisji TV strasznie razily po oczach..zbyt oczojebne..powinny byc czarne..takie żeby nie bylo ich praktycznie widac!

ewcia 08.09.2010 09:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 975993)
Kioski 2 czy 3 - kanapki z szynką lub serem po 5 zł, cola , kawa po 4,5 zł.Nic cieplego nie było.
Ławki rezerwowych - mam nadzieje tymczasowe - nawet nie nadaja się do komentarza- jakaś A klasa.

Jednym z warunków rozegrania meczu było nie prowadzenie działalności gastronomicznej na stadionie (nie ma jeszcze odpowiednich warunków). Możliwe było wydawanie tylko posiłków przygotowanych poza stadionem.

Ławki pochodziły z boiska treningowego i są tymczasowe.

MCDave 08.09.2010 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 975986)
To żart, rozumiem? Dźwięk był taki, jak by mikrofon efektowy zamontowali "Szpakowi" w d.... W telewizji doping brzmiał beznadziejnie. Masz wątpliwości? Porównaj z transmisjami c+ z nowego stadionu Legii. To przede wszystkim wina TVP, która prawdopodobnie zbierała głos z trybuny zachodniej - o ile w ogóle go zbierała, bo możliwe że dźwięk stadionu pochodził tylko z mikrofonu komentatorów. Ale też dźwięk byłby zupełnie inny, gdyby był oddany cały stadion...

Ciekaw jestem wrażeń odnośnie widoczności od osób z dolnego piętra trybuny wschodniej. Jak mówiłem kilka miesięcy temu - z górnego piętra widoczność jest najwyższej światowej jakości.

A był ktoś w skyboksach? :D

Zdarzyło się;)

Co do akustyki - dźwięk na pewno będzie uciekał dziurą z okrąglakiem ale i tak wydaje mi się, że przy 4 trybunach będzie lepiej niż na Legii. TVP jest niemiarodajne jeśli chodzi o transmisje, a reprezentacja jeśli chodzi o doping. Trzeba zaczekać do pierwszego meczu Wisły i wziąć poprawkę na fakt, że są tylko dwie trybuny usytuowane prostopadle, a nie równolegle.

Co do skyboksów - z 1 rzędu nie widać, co fajnie może być widoczne na zdjęciach (wolne miejsca w 1 rzędzie na balkonach, a zajęty cały drugi rząd). Zresztą z jakiegoś powodu panowie Lato, Majchrowski, Basałaj siedzieli w drugim rzędzie, a nie - jak nakazuje logika - w pierwszym.

Grzadq 08.09.2010 09:51

Nie mogę się doczekać Korony :) Będzie miazga ...

7 kotów 08.09.2010 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 975988)

Zwiazek niewidomych.

cassius31krakow 08.09.2010 10:10

Witam!
Po dotychczasowych opiniach wchodziłem wczoraj na stadion z pewną dozą nieśmiałości. Jednak z każdym kolejnym krokiem czułem się coraz lepiej.
Po pierwsze przepustowość kołowrotów - zadowalająca. Po drugie wykończenie wnętrza C - niezłe choć szału nie ma. Po trzecie wejście na E24 - zostałem zmiażdżony. Siedziałem dość wysoko ale widok znakomity. Drażni niewykończenie samej góry trybuny (byle jak rozpięta siatka ogrodzeniowa). Akustyka pierwsza klasa - choć zawdzięczamy to głównie kibicom z narożnika. Barierki absolutnie nie przeszkadzają. Siedzenia nieco wąskie - ale zawsze miałem wielką dupę ;)
A teraz zastrzeżenia: widać, że stadion robiony po kosztach - spłuczki w toalecie już pordzewiałe, kilka kranów nieczynnych (ogólnie wydaje mi się, że jest trochę tłoczno w WC).
I najgorsza sprawa - szyby wokół wejścia na sektor - po meczu już dwie były potłuczone przez jakiś debili w drobny mak.

Podsumowanie - należy naciskać o jak najszybsze dokończenie i odpowiednie wykończenie naszego stadionu oraz zadbać o jego wypełnienie. Jeśli na meczu będzie komplet - przyjezdni zostaną wbici w murawę naszym dopingiem.

krkgiba 08.09.2010 10:18

mecz w TV oglądało się swietnie, stadion prezentuje się naprawdę ładnie i nowoczesnie, jednak strasznie raziły w oczy siatki za bramkami - kolor tragiczny (kto wpadł na pomysł jaskrawo zielonych siatek?!).

Trzeba cos zrobić, żeby to zmienili - mam wrażenie, ze wystarczy zmienić ich kolor na czarny/niebieski

LooNatyk 08.09.2010 10:50

mecz niestety w TVP ogladalem, i oni chyba specjalnie wyciszyli trybun. Na poczatku przez jakies 3 min bylo na prawde super slychac. Potem polecialo "jebac PZPN" i od tego momentu trybuny zostaly wyciszone, takie mialem przynajmniej wrazenie...

WELCOMETOHELL 08.09.2010 11:11

Mam pytanie do tych co byli na meczu i nie tylko. Czy kamery telewizyjne na trybunie zachodniej były ustawione już w docelowych miejscach? Tzn. chodzi mi przede wszystkim o kamerę główną pokazującą mecz, ustawioną na środku sektora. Były kiedyś obawy że widok na trybunę wschodnią będzie jej zasłaniać konstrukcja telebimu.

Donki 08.09.2010 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 975987)
Panowie a jak z wejściem na stadion? Kołowrotki dały radę? Długo to trwało?

NIe wiem jak na C ale na E kołowrotki nie działały, dawałes bilet babeczka przetargała go i wchodziłes :)

Stadion z perspektywy trybuny E, ZAJEBISTY !!

wonski_eNHa 08.09.2010 11:17

Wczoraj przejeżdżałem rekreacyjnie rowerem koło stadionu (w poszukiwaniu szamanów z wuwuzelami) i naprawdę wielkie wrażenie robi NASZ stadion. Jest jaki jest (jak poniemiecki schron z czasów pierwszej wojny światowej), ale jak znajdzie się w jego pobliżu 33 Tys. Wiślackich kibiców... Bajka! Trochę mnie śmieszą te jadłodajnie na wschodniej, ale lepsze to niż spacer po żarcie do najbliższej knajpy :]

Siatka za bramkami. Kto do k. nędzy wymyślił sobie zielone siatki na naszym stadionie. 3ba było zostawić stare, one przynajmniej nie przyciągały do siebie uwagi tak jak te nowe. Mam nadzieję że wymienią je, albo deszcz je wybieli.
nivy taki mały szczegół, ale na naszym stadionie są tysiące takich nie doróbek, rzeczy które pasują do siebie jak pięść do oka bądź ich nie ma.

hawkins 08.09.2010 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 975988)

Hmmm... Majchrowski wybrał sobie jednak ten górny rząd w sky box-sie. Może mimo wszystko miał okazję sprawdzić widoczność z dolnego i pomyśleć "Heuston, mamy problem"? :D

Ciekawe, czy koledzy z "gorszego" rządu zaczęli mu się skarżyć po meczu. :P

Wit.Ek. 08.09.2010 11:33

Przeszklona ubikacja ?
 
Popatrzcie

http://a.imageshack.us/img413/2962/4stadionwisly.jpg

Szyby które zaznaczyłem na czerwono to chyba ...męska toaleta. Szedłem ulicą Reymana i wydawało mi się, że widzę tył faceta który stoi i robi to co każdy gdy dużo pije !
Prawy dolny róg to chyba umywalka. Z miejsca z którego robione jest zdjęcie nie widać miejsca przed którym się staje. Stojąc jednak na wysokości Reymana od strony 3 maja wydawało mi się, że oglądam dokładnie co robią faceci w toalecie

Wiele rzeczy mogę zrozumieć bo wiem, że to "plac budowy" ale jeśli to co widziałem to prawda to mamy do czynienia z wtopą stulecia

Svartis 08.09.2010 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 976056)
Popatrzcie



Szyby które zaznaczyłem na czerwono to chyba ...męska toaleta. Szedłem ulicą Reymana i wydawało mi się, że widzę tył faceta który stoi i robi to co każdy gdy dużo pije !
Prawy dolny róg to chyba umywalka. Z miejsca z którego robione jest zdjęcie nie widać miejsca przed którym się staje. Stojąc jednak na wysokości Reymana od strony 3 maja wydawało mi się, że oglądam dokładnie co robią faceci w toalecie

Wiele rzeczy mogę zrozumieć bo wiem, że to "plac budowy" ale jeśli to co widziałem to prawda to mamy do czynienia z wtopą stulecia

Źle Ci sie wydawało. Toaleta jest jedno pomieszczenie dalej dalej, w tym pomieszczeniu są tylko umywalki.

Wit.Ek. 08.09.2010 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Svartis (Post 976065)
Źle Ci sie wydawało. Toaleta jest jedno pomieszczenie dalej dalej, w tym pomieszczeniu są tylko umywalki.

Rozumiem, że to pomieszczenie do którego zmierza nasz Pan co dużo popił oszklone nie jest.

Czy tak?

WELCOMETOHELL 08.09.2010 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WELCOMETOHELL (Post 976045)
Mam pytanie do tych co byli na meczu i nie tylko. Czy kamery telewizyjne na trybunie zachodniej były ustawione już w docelowych miejscach? Tzn. chodzi mi przede wszystkim o kamerę główną pokazującą mecz, ustawioną na środku sektora. Były kiedyś obawy że widok na trybunę wschodnią będzie jej zasłaniać konstrukcja telebimu.

podbijam...

Donki 08.09.2010 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WELCOMETOHELL (Post 976068)
podbijam...

Z tego co Ja widziałem to nie, kamera bedzie chyba wyżej :)

WislaFan123 08.09.2010 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WELCOMETOHELL (Post 976068)
podbijam...

Nie bylem, ale bylo wczesniej mowione ze nie byly, byly nizej bo w miejscu gdzie bedzie stala kamera (to samo co na starym C) jest rusztowanie pod daszek, wiec kamery byly kilka rzedow nizej, a gdzie? pewnie przy wyjsciach z korytarzy badz troche wyzej

EDIT: a do okraglaka z glownej trybuny to podziemiem sie bedzie chodzilo?

ichigo 08.09.2010 12:08

Ah jak pięknie prezentuje się elewacja na tym zdjęciu z poprzedniej strony...

pj.patryk 08.09.2010 12:11

Raczej nie było to docelowe miejsce dla kamer. W tv była dość nisko ustawiona, pewnie to sprawka TVP. :D
Generalnie stadion robi ogromne wrażenia. Ma świetny klimat. Niestety w transmisji doping wydawał się słaby. pewnie zaszaleli i ustawili mikrofony na zachodniej. Jedyne co mi się nie podoba to siatki za bramkami. Zielony kolor jest obleśny i kompletnie nie pasuje. Niech coś z tym zrobią, dawniej wyglądało to o wiele lepiej.

felipe 08.09.2010 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pj.patryk (Post 976076)
Jedyne co mi się nie podoba to siatki za bramkami. Zielony kolor jest obleśny i kompletnie nie pasuje. Niech coś z tym zrobią, dawniej wyglądało to o wiele lepiej.

JAk włączyłem transmisję na hymny i pokazali trybunę E ("starą") z pespektywy boiska jakoś to w pierwszej chwili myślałem, że to kilkuset Austalijczykow zajęło jej dolną część :lol:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl