Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Voin 14.09.2011 16:55

Wreszcie! ;) Można by rzecz - da się?

kornd 14.09.2011 17:03

No, trochę lepiej to wygląda. Uważam , że tego jęzora w ogóle tam nie powinno być, bo pewnie kosztował sporo, a korzyści z niego niewielkie. Nie widziałem, żeby na nowych stadionach Legii, Lechii czy Śląska budowali takie przybudówki.

krakus76 14.09.2011 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1164047)
No, trochę lepiej to wygląda. Uważam , że tego jęzora w ogóle tam nie powinno być, bo pewnie kosztował sporo, a korzyści z niego niewielkie. Nie widziałem, żeby na nowych stadionach Legii, Lechii czy Śląska budowali takie przybudówki.

A to że oni nie mają oznacza że my czegoś takiego nie możemy mieć ?

kornd 14.09.2011 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1164050)
A to że oni nie mają oznacza że my czegoś takiego nie możemy mieć ?

To oznacza, że oni nie szpecą własnych stadionów takimi przybudówkami. Przecież jedyną korzyścią z "tego czegoś" na naszym stadionie jest to, że VIP-y podjadą sobie pod trybunę i nie zmokną w czasie deszczu.

Elefant 14.09.2011 17:39

Fajnie...






Ale rura wciąż wisi:evil:

I jeszcze jakieś lużne kabelki dołożyli.

KoPer 14.09.2011 18:08

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...70534894_n.jpg

:)

PiotrG 14.09.2011 18:08

Musi wisieć. Nie można jej stamtąd zabrać, bo to rura spływowa. Co najwyżej trzeba jakoś ją obudować.

someonewisp 14.09.2011 18:12

@KoPer, skąd masz to zdjęcie? Bo na TSW.com.pl nie mogę znaleźć.

KoPer 14.09.2011 18:13

Na razie jest tylko na profilu na Facebooku. Galeria z całego dzisiejszego dnia będzie później

PiotrG 14.09.2011 18:15

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ra_w_krakowie/

Ja mam wrażenie, czy Wisła zainstalowała własne "wiaty" nad fotelami rezerwowych?

Edit: Tak, to są nowe wiaty. Jak widać Wisła wzięła się za buble po wykonawcy.

kornd 14.09.2011 18:33

Pewnie szkoda im było tych skórzanych foteli, które po każdym deszczu były przemoknięte.
Teraz jest 13 foteli, a poprzednio było 18 - to chyba trochę za mało.

kriswisla 14.09.2011 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1164116)
Pewnie szkoda im było tych skórzanych foteli, które po każdym deszczu były przemoknięte.
Teraz jest 13 foteli, a poprzednio było 18 - to chyba trochę za mało.

zgadza sie tylko przedtem byly dwa rzedy a teraz jest jeden

Skimciol 14.09.2011 19:02

a ja mam pytanie z innej beczki możliwe że było już o tym pisane ale z powodu braku czasu nie mogę przeczytać całego tematu więc wracając do meritum czy na stadionie na telebimach będą puszczane chociaż powtórki? Bo na innych stadionach puszczają całą transmisje (np na Lechii)

Wiślak z Azorów 14.09.2011 19:03

nie będą bo uefa zabrania...

vote-for-mikey 14.09.2011 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak z Azorów (Post 1164149)
nie będą bo uefa zabrania...

A poza tym telebimy ciągle chyba są podpięte na krótko?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1164116)
Pewnie szkoda im było tych skórzanych foteli, które po każdym deszczu były przemoknięte.
Teraz jest 13 foteli, a poprzednio było 18 - to chyba trochę za mało.

Jest 14, było 18. Na towarzyskich meczach reprezentacji może być mało, w meczach o punkty wystarczająco. 7 rezerwowych, trener, asystent, II trener, trener bramkarzy, kierownik drużyny i dwaj masażyści.

krakus76 14.09.2011 19:26

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/filemanager/law1.jpg

Tak niedawno jeszcze to wygladało.

Wiślak z Azorów 14.09.2011 19:28

/\/\ teraz wygląda (w mojej opinii) o niebo lepiej ;)

arytmetyk 14.09.2011 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skimciol (Post 1164146)
a ja mam pytanie z innej beczki możliwe że było już o tym pisane ale z powodu braku czasu nie mogę przeczytać całego tematu więc wracając do meritum czy na stadionie na telebimach będą puszczane chociaż powtórki? Bo na innych stadionach puszczają całą transmisje (np na Lechii)

Na żadnym stadionie w rozgrywkach zrzeszonych w UEFA nie ma powtórek. Na Lechii jest cały mecz OPRÓCZ POWTÓREK.

WislaFan123 14.09.2011 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1164088)

Jakbyś byl jutro na treningu albo przed meczem, to sprawdzilbys czy widocznosc z pierwszych rzedow sie zmienila, kiedy wrzucales fotke ;)

Greeg 14.09.2011 20:43

Ktoś ma informację czy pierwszy rząd na ławkach rezerwowych został zlikwidowany na stałe ?

KoPer 14.09.2011 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1164197)
Jakbyś byl jutro na treningu albo przed meczem, to sprawdzilbys czy widocznosc z pierwszych rzedow sie zmienila, kiedy wrzucales fotke ;)

postaram się ;)

medyk 14.09.2011 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1164038)
zakryli pustaki i wymalowali główne wejście. kilka fotek:


http://tsw.com.pl/upload/gallery/dupuTTdn3k.jpg

patrząc na główną trybune po jej prawej stronie też były takie pustaki nie otynkowane, je też zrobili ???

KoPer 14.09.2011 22:52

tak. w tym momencie już nie ma żadnych pustaków widocznych. zarówno od ściany głównej jak i od ściany przy pawilonie medialnym

KoPer 16.09.2011 13:48

niestety nie udało się wejść na trybunę bo ją otwarli dla "vipów"

przedłużyli termin składania ofert:
http://tsw.com.pl/news/Wydluzony-prz...-sponsora-1397

Pero 16.09.2011 14:31

więcej o nowych ławkach rezerwowych
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...zadebiutowaly/

strong1979 16.09.2011 19:50

A wie ktoś dlaczego w zasadzie zmienili te ławki rezerwowych...?? Czy tam było za mało miejsca żeby usiąść nie trzymając kolan pod brodą... czy może coś innego...

Voin 16.09.2011 20:01

1.Deszcz kapał na pierwsze rzędy
2.Jedni drudzym zasłaniali
3.Były brzydkie

strong1979 16.09.2011 20:32

Dlaczego takich rzeczy nie da się przewidzieć zanim się to zrobi... przecież mamy zdolnych młodych inżynierów i specjalistów... a tu widzę "projekt" metodą prób i błędów jak w latach gierkowskich i wcześniej nie wspominając o murzynach... ciekawe czy teraz będzie ok.

crazykaro 16.09.2011 21:18

Co jak co ale pierwsza wersja wyglądała jak prowizorka na LM a później poprawili biorąc pod uwagę wszelkie problemy i niedogodności

PiotrG 17.09.2011 01:01

Bo te pierwsze ławki były montowane na koszt inwestora (czyli "aby były"), a obecne zainstalowała Wisła według własnych preferencji. Nie jeden element jeszcze taki los czeka, chociażby pulpity dziennikarzy i komentatorów, kioski gastronomiczne, prędzej czy później meble w szatni naszego zespołu, nową odnowę biologiczną z siłownią, przy budowie muzeum i sklepu klubowego pewnie cała wykończeniówka sufitów i podłóg pójdzie do zmiany. Nie zdziwię się jak całą powierzchnię biurową na wschodniej trzeba będzie przebranżowić - patrząc po krakowskich inwestycjach to wielkiego popytu na powierzchnię biurową nie ma.
Niektóre inwestycje są wręcz niezbędne (kioski, restauracje, odnowa biologiczna z siłownią), bo to będzie potrzebne aby stadion funkcjonował dla VIPów i piłkarzy. Inne to znowu część prestiżowa, marketingowa oraz businessowa.

Stadion został zaprojektowany na przysłowiowy odp*erdol, budowany jest tak samo, więc trzeba będzie w przyszłości poprawiać.

labtec 17.09.2011 01:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1165378)
Stadion został zaprojektowany na przysłowiowy odp*erdol, budowany jest tak samo, więc trzeba będzie w przyszłości poprawiać.

ale kto za to wszystko zapłaci....


===

tak wiem, klub ale.... Boguś myślisz że da hajs ?

PiotrG 17.09.2011 02:15

Do wyposażenia kiosków to trzeba szukać partnera, firmy która zainwestuje swoje pieniądze i będzie czerpać zyski, a Wisła pobierać opłatę za dzierżawę powierzchni. Wisła w tej opcji musi zainwestować swoją kasę na budowę tych kiosków (lady, rolety PPOŻ, wyłożenie pomieszczeń płytkami), a wyposażenie zakupi operator cateringowy. Podobnie sprawa ma się z głównymi kuchniami obsługującymi restaurację VIPów, Wisła musi znaleźć inwestora do wyposażenia kuchni i serwowania dań, a za swoją kasę trzeba będzie te restauracje urządzić. Najlepiej byłoby ogłosić kompleksowy przetarg na takiego operatora, wtedy będzie największa szansa na jego wyłonienie - jeden mający monopol na całą żywność na stadionie będzie miał największe szanse zysku.
Zrobienie tych pomieszczeń pod kioski to nie będzie jakiś wielki wydatek, w zasadzie trochę płyty gipsowej, gresu i rolety PPOŻ. Instalacje są podciągnięte, a na północnej trzeba już tylko lad. Na Lechu to dosyć drogo wychodzi, bo oni tam muszą ciągnąć pod kioski wszelkie instalacje, wraz z oddymianiem. Urządzenie restauracji (będą potrzebne 2 na zachodniej i 1 na wschodniej). Kioski i te restauracje to będzie kilkaset tysięcy z kieszeni Wisły, oczywiście o ile znajdzie się operator, który zakupi sprzęt gastronomiczny. Jeśli nie, to z kilkuset tysięcy zrobi się kilka milionów...

Muzeum, sklep kibica, odnowa biologiczna i siłownia - to już tylko naszą kieszeń uderzy, ale z muzeum i sklepu kibica powinny być zyski. Trzecie to rzecz absolutnie niezbędna piłkarzom, to co obecnie mamy to jest żenada.
Jaki koszt? Pewnie też kilkaset tysięcy do miliona. Zależnie od tego w jakim standardzie klub będzie to robił, ale raczej sądzę, że zrobią to na tip-top, zwłaszcza patrząc na strefę kibica, która tania w wykonaniu nie była - ten sprzęt kosztował masę kasy, pewnie z 150tys klub to kosztowało.

Pulpity dla dziennikarzy, meble do szatni - nie więcej jak 100tys. W zasadzie rzecz nie jest niezbędna, ale w kwestiach prestiżowych i marketingowych ma spore znaczenie. Skoro klub zmienił ławki rezerwowych, to i za to się weźmie. Można też dogadać się w kwestii reklam z jakąś firmą meblarską (a Wisła chyba z jakąś prowadzi współpracę), aby dostać te meble po niższej cenie w zamian za reklamę. Pod to podchodzą też meble do restauracji, sklepu kibica czy też muzeum.

Skąd finansowanie? Mam wrażenie, że Cupiał niekoniecznie musi cokolwiek dokładać. Będą jakieś tam wpływy z LE, biletów, a i Holendrzy podczas E2012 za free ze stadionu korzystać nie będą (tylko tutaj trzeba będzie wcześniej zostać operatorem obiektu, aby to Wisła zgarnęła kasę, a nie miasto).
Mam też głęboką nadzieję, ze ten przetarg na sprzedaż naming rights prowadzony przez miasto nie wypali, tylko później Wisła przykładem Legii znajdzie sponsora na własną rękę.

Nie zapominajmy też, że na razie w Krakowie nie ma gdzie zorganizować dużego koncertu, trzeba będzie ten fakt bezlitośnie wykorzystać i spróbować zarobić.
No i zaraz po dopięciu szczegółów (kioski gastronomiczne, strefy VIPowskie, pulpity dla dziennikarzy) zacząć kampanię promocyjną obiektu, jako nowoczesnego i przyjaznego kibicom. Trzeba poprawić PR tego obiektu.

labtec 17.09.2011 02:37

Sporo się rozpisałeś, na prawdę mądrze prawisz, ale jest jeden spory problem według mnie... może przesadzam ale...kto kolwiek z Krakowa / Małopolski chce w Nas / nasz stadion inwestować ?

Legia ma Pepsi Arenę
Lechia PGE Arenę
Zagłębie ma Dialog Arenę
niebawem Śląsk ma podpisać umowę na dzierżawę(?) / sprzedaż nazwy stadionu prawdopodobnie Tauronowi.


Tylko my i Lech jesteśmy w czarnej dupie jeśli chodzi o super obiekt - ale nikt nie chce mieć na tych obiektach swojej nazwy.
Tyle że kks zarobił 5 baniek na LE, a my hmmm....powiedzmy że narazie nic.

Więc jasne - te kioski możemy sami postawić i podpisać umowę z ruchem albo kolporterem.
Ale co z resztą ? Skąd na to środki brać ?

Boguś nie daję na piłkarzy - no właśnie, kiedy ostatni raz kupiliśmy kogoś za ' żywą ' gotówkę ?
Oprócz Maora za 700 tysięcy euro . Bo reszta zawodników albo z kartą w dłoni , albo po 30 / 40 / 50 % wykupili, a reszta przyszłego zysku, dla klubu z którego zawodnik przyszedł do nas. ( Patrz Osman ).

Także skoro nie daje na piłkarzy, to myślisz , że te te...hmmm...parę baniek na restaurację, zaplecze SPA, nowe meble, etc ?




I czy ktoś z Was ma informację o sprzedaży LOŻY VIPOWSKICH ?
Czy zostały jakieś wolne, czy wszystkie ożeniono ?

I jakby ktoś mógł przypomnieć cenę za najtańszą ?
Bo oczywiście z biuletynu czy też katalogu na stronie głównej o skyboxach nie dowiemy się ceny ;-)

dzięki za odpowiedzi i wyrozumiałość w czytaniu tego nieco chaotycznego posta.

willow 17.09.2011 07:51

Wisła prowadzi współpracę z firmą "Meble Ryś" z Krzywaczki koło Krakowa.
W zamian za reklamy na stadionie i 12-osobową lożę, firma wykonuje wszystkie meble dla klubu.

medyk 17.09.2011 09:16

zaczeli by od ustawienia zwyklych stolików przy punktach 'gastronomicznych'

kornd 17.09.2011 11:05

Aktualne zdjęcia na stadiony.net z 16.09. Jak widać oczywiście prace przy robieniu drogi do okrąglaka i zachodniej idą bardzo powoli.
http://stadiony.net/w_budowie/pol/st...enryka_reymana

Kociewiak 17.09.2011 11:07

Tak się zastanawiałem, czy na trybunie zachodniej jest gdzieś miejsce na sale konferencyjną? Bo okrąglak to być może nadawał by się na zajebista restauracje klubową z widokiem na murawe itd. I po oddaniu ostatniej trybuny (gdyby była możliwość) Wisła mogła by zrobic fajny myk z ta knajpą tam.

Gordian 17.09.2011 11:35

Byłeś wewnątrz okrąglaka, czy swoje zdanie opierasz na podstawie zdjęć?

Kociewiak 17.09.2011 11:49

Nie miałem okazji być w okrąglaku stąd moje pytanie.

Gordian 17.09.2011 12:05

Możliwość pewnie by była, ale zaplecza to tam jest niewiele i porządnej kuchni to by tam nie zmieścili raczej. Okrąglak jest wciśnięty w najgorszy do tego celu narożnik z możliwych. Można by powiedzieć, że jest całkiem w dupie. Ani nie od Reymonta, ani nie od 3. Maja, ani też nie od parku dr Jordana. Sąsiaduje z kupą chaszczy i z byłym stadionem lekkoatletycznym Cracovii, gdzie obecnie trenują młodzi zawodnicy Wisły. Choć "trenują" to za dużo powiedziane. Starają się nie połamać sobie nóg na tej łące. To oczywiści wszystko jeśli jest ładna pogoda bo jak leje to mamy niezbyt urokliwe mokradła. Miałem nie przyjemność przedzierać się tamtędy jak lało i nie mam miłych wspomnień. Z resztą nie o tym miało być. Wejście do części gdzie miałaby być owa restauracja (czyli piętro) to nic innego jak schody wygięte w łuk. Dosyć szerokie, ale z poziomu ulicy jest to jedyne wejście, tak więc np. o jakimś podjeździe dla niepełnosprawnych nie ma mowy. Szatni również nie ma, w każdym razie kiedy tam byłem jeszcze tej szatni nie było. Prowizoryczna została ustawiona już na piętrze w sali konferencyjnej.

Jedyne plusy to widok na murawę. W tym jednak przypadku to nie plus a standard w tego typu restauracjach. Drugim jest fenomenalny taras z wyjściem wprost z sali konferencyjnej. Ale raczej nie można go zagospodarować pod stoliki a tego względu że nie ma tam zadaszenia, a wielkie parasole z napisami "Tyskie" to nieco wieśniactwo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl