Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Fuks 06.09.2010 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 975415)
Prawdopodobnie Polimex jutro będzie pracował tak jak w sobotę czyli do 13tej. Jak sobie wyobrazasz kamerzystow na zachodniej a wrod nich robotnikow?



a widzisz jakis zwiazek miedzy trzema kamerzystami krecacymi mecz przez 2 godziny, a robotnikami pracującymi w podziemiu trybuny czy w ogole gdzies na zapleczu? Bo ja nie.

Pero 06.09.2010 22:23

Szkoda że tego meczu reprezentacji nie wyznaczyli na październik. Może wtedy zapieprzaliby równo żeby nie było kompromitacji, a tak z obietnicy otwarcia całego stadionu pozostanie.. no własnie co? nic! Oczywiście że zwala na niekorzystna aure...

Czy na D ruszyły jakiekolwiek prace?

alkoholik 06.09.2010 22:24

Tak ruszyły

SpoXsteR 06.09.2010 22:30

ponoc jak skoncza z drogami dojscia na E to przenosza sie przed D, tak twierdzil jeden z typkow robiacych tam, moze rownoczesnie wezma sie za srodek D ... zobaczymy

mogliby przy okazji ogarnac troche "pomnik" Reymana.. swoja droga, wierze ze doczekamy sie pomniku z prawdziwego zdarzenia, inaczej rzecz ujmujac posągu (jak chocby na Legii) bo to co teraz jest to za przeproszeniem kawalek kamienia, mysle ze bylibysmy w stanie przez 3 mecze uzbierac wystarczajaca kwote, nikt by raczej nie zalowal zlotowki, a nawet 100, SA (zarzad+zawodnicy) i TS (zarzad+sportowcy) odmawiajac wspomoc tak szlachetna akcje wystawiliby sie na kpiny, pociski z kazdej ze stron i braku szacunku na zawsze, w koncu to wspolna sprawa, najwazniejsza postac w historii Wisly, marzenia.. oby sie kiedys spelnily

alkoholik 06.09.2010 22:37

Byle od mojego środka D... czymali się z daleka. Ja słyszałem że klatki już robią ale zaplecza chyba jescze długo nie będzie....

medyk 06.09.2010 22:40

ktoś zorientowany moglby rozwinac co konkretnie dzieje sie na (w) D? a co do pomnika to przeciez z tego co pametam były jakies zbiórki robione..

0 22 06.09.2010 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 975413)
]1. Czy jest planowane malowanie schodów na trybunach? (żółty kolor na trybunie południowej nie będzie współgrał z resztą)l

Zawsze chciałem zapytać, a nigdy nie było okazji. Skad ten pomysł na żółtą barwę na schodach? Ma to jakiś związek z barwami Wisły? Bo pamietam, że kiedyś byłem zaskoczony jasnoniebieskimi (?) barwami wyjazdowymi, a potem ktoś madrzejszy mnie oświecił, że to barwy Krakowa. A ten żółty?

Bez napinki.

medyk 06.09.2010 22:45

to barwy zikitu pewnie a pomysl jak wszystkie 'dobre' pochodzi wlasnie z madrych glow tam pracujacych

SpoXsteR 06.09.2010 22:46

z tego co mi swita to tlumaczyli to tym ze takie sa wymagania.. jak sie okazalo po innych stadionach jest to bujda
w zasadzie robiac niektore dziwne rzeczy tlumaczyli to wlasnie jakims regulaminem.. nigdzie tego nie ma, tylko u nas, zolte schody, asfalt, pleksy miedzy sektorami, bo takie sa wymagania.. ;)

0 22 06.09.2010 22:51

Czyli ten żółty motyw ze schodów z niebieskimi krzesełkami - o ile dobrze pamiętam - nie ma ani nic wspólnego z kolorystyką Krakowa ani nic wspólnego z historycznymi brawami Wisły? Dzięki.

royalmichael 06.09.2010 22:59

Cytat:

Odnosnie jutrzejszego meczu to sa niezłe jaja. Niby wszystko gotowe a system identyfikacji osob ...nie działa i beda wpuszczac wszystkich na tzw pale.Polew coraz lepszy bo dzieki temu ze Policja i Straz Pozarna odebrała stadion zagramy z Korona ...chyba ze cos sie porypie bo Wisla zaczyna coraz głosniej sie buntowac w sprzorze z miastem i ma juz podobno serdecznie tego dosc.Chyba zacznie sie medialna wojenka na lini Wisła -Miasto o stadion bo jak narazie Wisła nie reagowała na zatrzepki w prasie.
Brak mi słów.

PiotrG 06.09.2010 23:00

Bez systemu dostępu? To jak, wejdzie każdy kto chce, bez biletu? Bo jeśli bilety ma sprawdzać człowiek, to trochę się zejdzie zanim wszyscy wejdą na stadion, nawet jak to będzie 10tys osób.

joshi 06.09.2010 23:23

jak bez biletu? w praktyce będzie wyglądało to tak:
pokazujesz bilet -> później dowód do kamerki -> koleś przyciska guzik -> wchodzisz

Belzebub 06.09.2010 23:26

Może elewacja mogłaby wyglądać tak( szare elementy, wspominany wczesniej dibond, niebieskie elementy po otynkowaniu pomalowane na kolor żelastwa).Wizualzacja( za duzo powiedziane :)) Zrobiona na szybko w Paincie.
http://i54.tinypic.com/1z6xnax.jpg

http://i55.tinypic.com/2h5k2gl.jpg

http://i55.tinypic.com/16hlrna.jpg

PiotrG 07.09.2010 00:22

Cytat:

pokazujesz bilet -> później dowód do kamerki -> koleś przyciska guzik -> wchodzisz
To się zejdzie...
Oby zdążyli odpalić ten system, inaczej może być nieciekawie. Zdążyli oczywiście do meczu Wisły, jutro niech miasto się kompromituje.

MatMario 07.09.2010 00:23

Skąd to info o tych biletach i jajach z systemem?

dj_ibutti 07.09.2010 00:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 975490)
Czyli ten żółty motyw ze schodów z niebieskimi krzesełkami - o ile dobrze pamiętam - nie ma ani nic wspólnego z kolorystyką Krakowa ani nic wspólnego z historycznymi brawami Wisły? Dzięki.

Żółty kolor wyniika stąd, że w ZIKIcie pracują mózgi, które są słabe z angielskiego i kolor wyróżniający się od krzesełek "np. jaskrawo żółty" - przeczytali jako wymóg zółtych przejść... ;)

krwawy 07.09.2010 06:21

Co do żółtych schodów nie wiem jak to się ma do wymogów ale na Legii też przejścia mają żółte elementy,takie paski które widać tylko z góry natomiast z pozycji boiska są niewidoczne.

Widać to na tym zdjęciu http://www.legia.com/www/galerie/wyd...a/big/1019.JPG

KOMINEK 07.09.2010 07:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 975493)
Bez systemu dostępu? To jak, wejdzie każdy kto chce, bez biletu? Bo jeśli bilety ma sprawdzać człowiek, to trochę się zejdzie zanim wszyscy wejdą na stadion, nawet jak to będzie 10tys osób.

Wczoraj przeprowadzono test systemu oraz kołowrotów i wszystko wskazuje, że kibice będą wpuszczani zgodnie z nowoczesnymi normami. Sprawdzano także monitoring, a obiekt wizytowała policja. - Wszystko było dokładnie sprawdzane i powinno działać - zapewnia Jerzy Kowalski, wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.


http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35800,8344037
Więc co działa czy nie ??

PiotrG 07.09.2010 07:38

Diabli wiedzą. Tutaj pojawiła się informacja, że nie działa, znowu tam piszą, że jednak działa.
Napiszę na gg do Wisły, powinni wiedzieć.

PiotrG 07.09.2010 07:42

Cytat:

Coś mi się jednak wydaje że żółte schody sa jednak wymogiem , nie tak dawno aby dopuścic stadion Jagi do pucharów musieli m.i. pomalować schody na żółto , widziałem zdjęcia z owych prac .
Nie ma wymogów malowania ich w całości na żółto, wystarczy pasek jak na Legii. Równie dobrze mogliby zastosować diody jak w kinach (czy halach). Przy naszym kolorze betonu (bez posadzki żywicznej) pasek równie dobrze może być biały. W Poznaniu nie ma ani barierek ani innego malowania, schody mają kolor biały, taki jak i całe trybuny (nałożono posadzki żywiczne).

Serafa 07.09.2010 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 975507)
To się zejdzie...
Oby zdążyli odpalić ten system, inaczej może być nieciekawie. Zdążyli oczywiście do meczu Wisły, jutro niech miasto się kompromituje.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 975499)
jak bez biletu? w praktyce będzie wyglądało to tak:
pokazujesz bilet -> później dowód do kamerki -> koleś przyciska guzik -> wchodzisz



Czyli jak kupie od kogoś pod stadionem bilet ( z innym peselem) to nie wejde?

zibikraw 07.09.2010 10:31

Dla wszystkich płaczków i narzekaczy na nasz stadion.Oto głos neutralny człowieka który w swym życiu widział wiele stadionów.-Stadion Wisły Kraków? Wygląda wspaniale, a gdyby był ukończony, to widok byłby imponujący powiedział niemiecki trener Australijczyków Holger Osieck.

crazykaro 07.09.2010 10:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Serafa (Post 975575)
Czyli jak kupie od kogoś pod stadionem bilet ( z innym peselem) to nie wejde?

Na pewno wiele ryzykujesz

ichigo 07.09.2010 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zibikraw (Post 975579)
Dla wszystkich płaczków i narzekaczy na nasz stadion.Oto głos neutralny człowieka który w swym życiu widział wiele stadionów.-Stadion Wisły Kraków? Wygląda wspaniale, a gdyby był ukończony, to widok byłby imponujący powiedział niemiecki trener Australijczyków Holger Osieck.

Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak kurtuazja? A co miał powiedzieć? Że to bubel i że podobne budowano kilkanaście lat temu? Zresztą to akurat nie jego wygląd wewnątrz, a wiele innych rzeczy, nie zawsze widocznych na pierwszy rzut oka, a przede wszystkim sposób w jaki ta budowa jest prowadzona, jest powodem tych, jak to określiłeś, płaczów i narzekań (całkowicie zresztą słusznych).

rafal777 07.09.2010 10:58

Przeciez jak pokazać komuś zdjęcie stadionu od środka powie że super! Przywieziesz kogoś na stadion i pokażesz mu najlpesze miejsca będzie miał też takie zdanie. Dla laika stadion jest ok! Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że znam tę budowę jak chyba żadną inna w kraju i dobrze wiem, że nie wszystko jest kolorowe jak na obrazku.

Wewnątrz stadion jest świetny i dziś przekonam się jak z akustyką. Z zewnątrz...już wszystko zostało napisane...

Wrona 07.09.2010 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ichigo (Post 975585)
Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak kurtuazja? A co miał powiedzieć? Że to bubel i że podobne budowano kilkanaście lat temu? Zresztą to akurat nie jego wygląd wewnątrz, a wiele innych rzeczy, nie zawsze widocznych na pierwszy rzut oka, a przede wszystkim sposób w jaki ta budowa jest prowadzona, jest powodem tych, jak to określiłeś, płaczów i narzekań (całkowicie zresztą słusznych).


Tak jest. Ten sam trener na tejże konferencji powiedział mniej więcej:
"Macie Murawskiego, Jelenia... Macie naprawdę solidny zespół".... :D

tormenthor 07.09.2010 11:06

Akurat jeśli chodzi o akustykę, to będziemy mieli najlepszą w Polsce, gdyż nasz stadion ma konkretny dach, a nie brezencik jak ten w Warszawie.

medyk 07.09.2010 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 975479)
ktoś zorientowany moglby rozwinac co konkretnie dzieje sie na (w) D?

ponawiam pytanie

Zwierze 07.09.2010 11:24

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/tra...wiadomosc.html

Trzeba przyznać że bardzo dzielni są operatorzy kamer TVP. Swoją drogą równie dzielni są operatorzy którzy obsługiwali mecz w Kielcach bo tam trybuny niczym nie odbiegają od tej naszej nie ukończonej, oczywiście nie licząc krzesełek.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 975615)
Znów nie przesadzaj.Trybuna jako taka i dach jest gotowa.Jasne jest że dzwigi nie będą działy i nikt tam prac nie prowadzi więc co im miałoby się stać?

Oczywiście była to ironia z mojej strony;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl