Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

wierny 29.03.2009 11:26

ja również jeśli ktoś ma. potrzebuje do pracy licencjackiej.

Genio 29.03.2009 12:32

http://www.sendspace.pl/file/8XuZkggY/

może o to chodzi?

Gordian 29.03.2009 15:39

tak, o to, wielkie dzięki :)

radekogi 29.03.2009 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Genio (Post 700573)

zwróćcie uwage na plansze "a4poziom361modeltt9". Widać tam że nie bedzie żadnej przerwy między sektorami wzdłuż boiska i tymi za bramkami trybuna AB jak i C przylegają dokładnie do istniejących. I wogóle z tego co patrze to zakładając że trybuny za bramkami są 9 metrów od murawy to AB i C będą maksymalnie 12-13 metrów oddalone.

Pero 30.03.2009 00:18

Mam nadzieje że w tym tygodniu w końcu zaczną wylewać tą płyte denną (czy jakoś tak). Już mi sie znudziły fotki tego zbrojenia. zobaczyłbym w końcu jakiś beton :D

WILU TS 30.03.2009 13:48

No ja też mam taką nadzieję,bo szczerze to wątpię żeby się z nią wyrobili na czas,w takim tempie jak obecne na pewno nie.Wiadomo że to najbardziej czasochłonna robota ale jakoś specjalnie ich tam dużo nie ma...

arsfan90 30.03.2009 14:46

Nie wyrobią się na czas to zapłacą karę... Sense and simplicity!

Bez napinki

leszekm 31.03.2009 07:13

Wisła: Zastój na budowie

"...Większość kibiców zaniepokoi zapewne fakt, iż rozbiórka trybuny A i B, zaplanowana na najbliższy okres, zostanie przesunięta na koniec maja, kiedy sezon ligowy dobiegnie końca. Może to spowodować, iż warszawska firma Polimex-Mostostal nie zdąży do połowy 2010 roku wybudować trybuny zachodniej, tak jak to było pierwotnie zaplanowane. Samo wyburzenie będzie trwało znacznie dłużej niż wyburzenie sektora C, różnica czasu w dużej mierze wynikała będzie z faktu, że pod trybuną znajduje się cała sieć urządzeń ciepłowniczych, które muszą zostać zdemontowane i z powrotem zamontowane w innym miejscu. Operacja ta wiąże się również z ustawieniem tymczasowych baraków, które posłużą jako szatnie, pomieszczenia biurowe itp.
Niestety nie wiadomo, kiedy można spodziewać się jakichkolwiek szczegółowych informacji na ten temat. Barbara Janik, dyrektor biura ds. Euro 2012 podkreśla jednak: – Budowa stadionu Wisły prowadzona jest zgodnie z harmonogramem zaakceptowanym przez UEFA. Nam kibicom pozostaje wierzyć, że jeśli w maju okaże się, iż w Krakowie nie zostaną rozegrane mecze Euro 2012, to mimo tego budowa całego stadionu zostanie dokończona."

http://www.wisla.premiumliga.pl/10757

Czyli, może się zdarzyć że zamiast roku gry np. w Tarnowie zrobi się półtora ?.

Coglin 31.03.2009 07:34

arsfan90: chyba, ze nie wyrobia sie z winy np. miasta.

cos tu zaczyna delikatnie smierdziec na tej budowie, rozbiorka przesunieta - w sumie mozna bylo spokojnie przyjmowac kibicow gosci.

GENIUSZ 31.03.2009 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 695124)
Skoro budimex nie miał go w zakresie, skoro nie ma go Polimex, to o którym generalny wykonawcy niby mówisz?

O Polimexie mówię.

Kaan 31.03.2009 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 700782)
zwróćcie uwage na plansze "a4poziom361modeltt9". Widać tam że nie bedzie żadnej przerwy między sektorami wzdłuż boiska i tymi za bramkami trybuna AB jak i C przylegają dokładnie do istniejących. I wogóle z tego co patrze to zakładając że trybuny za bramkami są 9 metrów od murawy to AB i C będą maksymalnie 12-13 metrów oddalone.

Pierwsza częśc się zgadza, będzie minimalna dylatacja. Natomiast po przeglądnięciu szczegółowych planów obliczyłem, że oczywiście boisko bedzie wycentrowane względem D i E ale odległości od lini autowej boiska beda następujace (licząc od pierwszego krzesełka, nie od krawędzi rowu):
D i E - 11,5 m
AB i C - 16,5-16,8 m

Te 11,5 m w przybliżeniu, czyli to co jest przed D wydaje się blisko, zatem wydaje mi się że to 16 to równiez nie bedzie żle.

WILU TS 31.03.2009 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arsfan90 (Post 701170)
Nie wyrobią się na czas to zapłacą karę... Sense and simplicity!

Bez napinki

A co mi z ich kary ? ja chce mieć trybunę na czas i solidnie zrobioną a to że oni mogą mieć kary mnie nie interesuje nic a nic ;) pozdro

Pero 31.03.2009 11:51

Zrozumiałbym opóźnienie w wyburzaniu trybuny A/B gdyby miało to jakieś racjonalne uzasadnienie np. komplet na meczu derbowym, ale w przypadku kiedy w drugim obok meczu Legią najważniejszym meczu na naszym stadionie te trubuny świecą pustkami nie widzę sensu ich trzymać. Wg mnie mogliby spokojnie zacząć wyburzać trybunę A. Potrwałoby to zapewne jakiś czas. W tym czasie przecież Trybuna Vip, prasy oraz B mogłyby dalej funkcjonować. Przy obecnych cenach biletów jestem pewny że nigdy się nie zapełnią (oprócz wspomnianego meczu z Legią)

GENIUSZ 31.03.2009 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 695086)
Ktoś się orientuje jaka jest wysokość naszej trybuny D, a jaka trybuny za Bramką Lecha?

Wysokość trybuny D wynosi 26,78m (w najniższym punkcie dachu) w odniesieniu do płyty boiska.
Lecha niestety nie wiem.

Wojtas 31.03.2009 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 701516)
Zrozumiałbym opóźnienie w wyburzaniu trybuny A/B gdyby miało to jakieś racjonalne uzasadnienie np. komplet na meczu derbowym, ale w przypadku kiedy w drugim obok meczu Legią najważniejszym meczu na naszym stadionie te trubuny świecą pustkami nie widzę sensu ich trzymać. Wg mnie mogliby spokojnie zacząć wyburzać trybunę A. Potrwałoby to zapewne jakiś czas. W tym czasie przecież Trybuna Vip, prasy oraz B mogłyby dalej funkcjonować. Przy obecnych cenach biletów jestem pewny że nigdy się nie zapełnią (oprócz wspomnianego meczu z Legią)





Kiedys juz tez o tym pisałem...

Jesli na derby Ai B byly w polowie nie zapelnione,to ktos liczy ze zapelnia sie np z Jaga czy Zabrzem??

No to sie przeliczy.

karnetowcy poprzechodzili na E ,a jak juz ktos ma wybierac kupujac bilet na jakis mecz, to proste ze wybierze trybune z dachem (np.E) niz bez i oczywiscie taniej mu to wyjdzie.
I tak wiec egzystencja A i B jest bezsensu.

Cos wiec musi byc nie tak,tylko czemu zawsze nas to dotyczy,jakos stadiony Lecha czy Legii ida z dnia na dzien w gore,a u nas szykuja sie opoznienia i to duze z nowym Ai B.
Bo te trybuny mogli by sobie spokojnie wyburzać .....

Proud 31.03.2009 14:05

a ja myślę że jak będzie ładna pogoda to na B będzie wiele osób kosztem E...bo jaka pogada była na Lechu i Cracovii wszyscy wiemy. A mój ojciec np mówi że na B jest bardzo "drętwo", ale wydarzenia na boisku widać ze znacznie lepszej perspektywy...

Gordian 31.03.2009 15:28

Najpewniej nie burzą AiB bo czekają na decyzje w sprawie organizacje EURO, która ma zapaść w maju. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że jeśli Kraków nie otrzyma organizacji to rozbiórka AiB może jeszcze długo poczekać. Nie chce być jakąś wyrocznią, czy czarnowidzem, ale racjonalnie i bez emocji wszystko analizując tak mi to wygląda. Skoro nie było kompletu na derbach to, tak jak piszecie, już go nie będzie (może za wyjątkiem Legii). decyzja o odłożeniu w czasie wyburzenia AiB nie jest więc spowodowana wysoką frekwencja na meczach. Skoro nie chodzi o frekwencje to o co?

klusek106 31.03.2009 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 701623)
Najpewniej nie burzą AiB bo czekają na decyzje w sprawie organizacje EURO, która ma zapaść w maju. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że jeśli Kraków nie otrzyma organizacji to rozbiórka AiB może jeszcze długo poczekać. Nie chce być jakąś wyrocznią, czy czarnowidzem, ale racjonalnie i bez emocji wszystko analizując tak mi to wygląda. Skoro nie było kompletu na derbach to, tak jak piszecie, już go nie będzie (może za wyjątkiem Legii). decyzja o odłożeniu w czasie wyburzenia AiB nie jest więc spowodowana wysoką frekwencja na meczach. Skoro nie chodzi o frekwencje to o co?

o to ze od paru ladnych lat A i B jest w oplakanym stanie i sie sypie... ?

Gordian 31.03.2009 15:35

Od paru ładnych lat? Ta trybuna ma nieco ponad 10 dopiero. To co od początku była do dupy? Rozwiń z tą katastrofą. Bo jeśli dobrze rozumiem, skoro jest tak niebezpieczna to chyba lepiej ją rozebrać wcześniej niż później?

art2222 31.03.2009 15:39

Prawdopodobnie wylewanie płyty dennej rozpocznie się w przyszłym tygodniu (od poniedziałku). Płyta będzie lana w 4 albo 5 etapach po jakieś 600-800 kubików każdy etap. Zbrojenie w 99% jest już skończone, kwestia drobnych szczegułów.

cassius31krakow 31.03.2009 16:27

Raczej nie będzie EURO w Krakowie.
Wiem z pewnego źródła, że Porty Lotnicze raczej nie zdążą z rozbudową Balic na czas. Jak do końca przyszłego roku nie będzie gotowy projekt rozbudowy to przepadnie dotacja unijna. A projekt nie będzie gotowy bo Urząd Zamówień Publicznych, nie zgodził się na wykonanie projektu przez biuro, które się tym dotychczas zajmowało. Należy więc przygotować nowy przetarg, rozstrzygnąć go, uwzględnić odwołania i resztę całego tego bajzlu. Dla ułatwienia dodam, że czas przygotowania projektu o takiej skali jak rozbudowa Balic wynosi ok. 20 miesięcy.
Jak nie będzie większego lotniska to szanse Krakowa na EURO znacznie maleją. :(

Pablo84 31.03.2009 16:44

Widzisz mistrzu, tylko najlepsze jest to, że już w tej chwili mamy wymaganą przez UEFA liczbę pasażerów.
Rozbudowywaliśmy Balice przed Euro a dokończymy pewnie po.

Gordian 31.03.2009 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 701657)
Raczej nie będzie EURO w Krakowie.
Wiem z pewnego źródła, że Porty Lotnicze raczej nie zdążą z rozbudową Balic na czas. Jak do końca przyszłego roku nie będzie gotowy projekt rozbudowy to przepadnie dotacja unijna. A projekt nie będzie gotowy bo Urząd Zamówień Publicznych, nie zgodził się na wykonanie projektu przez biuro, które się tym dotychczas zajmowało. Należy więc przygotować nowy przetarg, rozstrzygnąć go, uwzględnić odwołania i resztę całego tego bajzlu. Dla ułatwienia dodam, że czas przygotowania projektu o takiej skali jak rozbudowa Balic wynosi ok. 20 miesięcy.
Jak nie będzie większego lotniska to szanse Krakowa na EURO znacznie maleją. :(

Posty tego typu mnie załamują, bo tok rozumowania jest dla mnie nie zrozumiały. Balice to drugie pod względem przepustowości pasażerów lotnisko w Polsce. Myślisz, że w Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku wybudują większe przed EURO? Jeśli Kraków nie dostanie organizacji to nie będzie to spowodowane na pewno lotniskiem.

dannato 31.03.2009 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 701670)
Posty tego typu mnie załamują, bo tok rozumowania jest dla mnie nie zrozumiały. Balice to drugie pod względem przepustowości pasażerów lotnisko w Polsce. Myślisz, że w Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku wybudują większe przed EURO? Jeśli Kraków nie dostanie organizacji to nie będzie to spowodowane na pewno lotniskiem.

dokładnie.
kolega z "super informacjami" jednak dokładnych "wtyków" i informatorów raczej nie ma...UEFA jest bardzo zadowolona z naszego lotniska. Oczywiście - rozbudowa jest ważna i konieczna - ale nawet jeśli nie zakończy się na czas w całości (parking, drogi kołowania, remont pasa, itp - zdążą, problem - nowy terminal) to i tak wielkością, możliwościami a przede wszystkim umiejętnościami organizacyjnymi i doświadczeniem Balice biją na głowę pozostałe lotniska (oczywiście nie wliczam Warszawy, która jest tu poza zasięgiem).

dannato 31.03.2009 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 701623)
Najpewniej nie burzą AiB bo czekają na decyzje w sprawie organizacje EURO, która ma zapaść w maju. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że jeśli Kraków nie otrzyma organizacji to rozbiórka AiB może jeszcze długo poczekać. Nie chce być jakąś wyrocznią, czy czarnowidzem, ale racjonalnie i bez emocji wszystko analizując tak mi to wygląda. Skoro nie było kompletu na derbach to, tak jak piszecie, już go nie będzie (może za wyjątkiem Legii). decyzja o odłożeniu w czasie wyburzenia AiB nie jest więc spowodowana wysoką frekwencja na meczach. Skoro nie chodzi o frekwencje to o co?

O elementy, o których nie musisz wiedzieć. Nie siejcie defetyzmu proszę bardzo.
Trybuna zostanie zostanie zburzona w czerwcu, a nowa stanie na jej miejscu do 9 czerwca 2010.
A te teorie spiskowe, z całym szacunkiem, można włożyć między bajki.

dannato 31.03.2009 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 701444)
Wisła: Zastój na budowie

"...Większość kibiców zaniepokoi zapewne fakt, iż rozbiórka trybuny A i B, zaplanowana na najbliższy okres, zostanie przesunięta na koniec maja, kiedy sezon ligowy dobiegnie końca. Może to spowodować, iż warszawska firma Polimex-Mostostal nie zdąży do połowy 2010 roku wybudować trybuny zachodniej, tak jak to było pierwotnie zaplanowane. Samo wyburzenie będzie trwało znacznie dłużej niż wyburzenie sektora C, różnica czasu w dużej mierze wynikała będzie z faktu, że pod trybuną znajduje się cała sieć urządzeń ciepłowniczych, które muszą zostać zdemontowane i z powrotem zamontowane w innym miejscu. Operacja ta wiąże się również z ustawieniem tymczasowych baraków, które posłużą jako szatnie, pomieszczenia biurowe itp.
Niestety nie wiadomo, kiedy można spodziewać się jakichkolwiek szczegółowych informacji na ten temat. Barbara Janik, dyrektor biura ds. Euro 2012 podkreśla jednak: – Budowa stadionu Wisły prowadzona jest zgodnie z harmonogramem zaakceptowanym przez UEFA. Nam kibicom pozostaje wierzyć, że jeśli w maju okaże się, iż w Krakowie nie zostaną rozegrane mecze Euro 2012, to mimo tego budowa całego stadionu zostanie dokończona."

http://www.wisla.premiumliga.pl/10757

Czyli, może się zdarzyć że zamiast roku gry np. w Tarnowie zrobi się półtora ?.


To też jest bzdura...kto takie informacje głosi...rozbiórka trybuny zachodniej (A/B) pójdzie szybciej niż C...i nie będzie żadnych baraków, ani niczego innego, ani przenoszenia urządzeń ciepłowniczych.

Pero 31.03.2009 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez art2222 (Post 701633)
Zbrojenie w 99% jest już skończone, kwestia drobnych szczegułów.

To chyba nie takie drobne te szczegóły skoro dzisiaj jest wtorek a będą czekać do następnego tygodnia:-P

WILU TS 31.03.2009 23:07

http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=20633

Ja chyba śnię,co za chore miasto i władze !

****a co rok się na to łapie :P sorry

M89 31.03.2009 23:08

01.04... ? :p

Kajto 31.03.2009 23:18

no nie wiem czy macie racje Biuro Prasowe pisze to samo...

http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=5526

Luu... 01.04.2009 05:53

przyznam dałem się nabrać
Cytat:

Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, a potrwa do 6 kwietnia 2009 roku. Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie, powinien przesłać pracę, która będzie przedstawiała wzór krzesełek na nowym sektorze C, w wersji elektronicznej o pojemności nie przekraczającej 5mb na adres mailowy Biura ds. Euro 2012: [email protected] lub złożyć ją osobiście w siedzibie Biura ds. Euro 2012 przy ul. Grunwaldzkiej 8 w Krakowie.
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=20461

jerry1990 01.04.2009 05:59

Mam wrażenie że niektórzy z Nas zapomnieli o małej rzeczy;p Jest pierwszy kwiecień :) To nie jest prawda !!

kONwalia 01.04.2009 06:57

Prima Aprilis ;););) Zmówili się.

A mi się podoba nawet ten wzór;)

Grzadq 01.04.2009 08:23

Niezłe, dałem się nabrać :)

martin_6 01.04.2009 10:25

No, przyznam, że dałem się nabrać :). Szczerze mówiąc, to IMHO jeden z lepszych dowcipów primaaprilisowych, jakie widziałem na stronach internetowych ever :)

flamengista 01.04.2009 11:01

Powiem szczerze, że mnie Prima Aprilis naprawdę wkurza.

W dodatku rzadko kiedy portale są w stanie wymyślić zabawny dowcip. Ten właśnie należy do tej grupy.

Co gorsza, dzisiaj w zasadzie nie da się nic przeczytać - "dowcipne" newsy stanowią jakieś 50% zawartości niektórych porali, np. krakowskiego oddziału gazeta.pl

arsfan90 01.04.2009 13:19

Bez żartów... jakby nie było to wzór krzesełek jest o prostu do 4 liter... Na gorze powinno byc wielkie Wisła a pod spodem 1906 i tyle...

mastahkillah 01.04.2009 15:31

Żart zdecydowanie udany.
choć mało śmieszny! mało nie osiwiałem jak to zobaczyłem...

nesta 01.04.2009 16:15

Zatrwazajace jest jak wiele ludzi sie dalo na to nabrac sadzac po komentarzach pod wiadomoscia...

BRTS39 01.04.2009 16:20

Jezu !! Wiecie że ja w to uwierzyłem ? Boże!!!!!!!!!! ale fuks! Pozdrawiam


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl