![]() |
Ciężko zrobić z Polski drugą Brazylię jeżeli chodzi o talenty. Myślę, że brakuje u nas takiego bacznego śledzenia juniorów. Gdyby kłaść większy nacisk na szkolenie młodych talentów byłoby naprawdę świetnie :)
|
Szkolenie juniorow w polsce to skomplikowana sprawa. uwierzcie. Ja juz pisalem w temacie nibylandia polemizujac z artremem na temat tego jakich mamy pilkarzy ale nie dopisalem jeszcze jednej rzeczy, mentalnosci trenerow, mentalnosci rodzicow tych dzieciakow oraz tego ze bez znajomosci to nie zagrasz. Wiem bo czesto przypatruje sie temu jak graja mlodziki w mojej miejscowosci. Nie wiem czy tak jest wszedzie ale znajac polskie bagienko to moze byc wszedzie podobnie. Wracajac do meritum tego co chcialem pisac. trenerzy sobie czasami mocno olewaja obowiazki i ucza dzieciakow nie tego co potrzeba, rodzice czesto ida do trenera proszac by ten... nie zajezdzal ich dzieci bo to "nie za to przeciez placa, chca by ich dzieci czerpaly z tego przyjemnosc". No coz, jesli my w polsce mamy mentalnosc ze gra w pilke to tylko i wylacznie przyjemnosc to przepraszam, dlugo jeszcze nie doscigniemy chocby Anglii. A jesli chodzi o znajomosci? Znajomy gral przez poltora sezonu na powaznie(ciezko nazwac w sumie poziom ligi okregowej powaznym...) i rzadko byl wystawiany przez trenera mimo ze byl lepszy od konkurenta na swojej pozycji. Dlaczego? Bo nie chlal z nim wodki.
Wiec jesli naprawde nie zmieni sie przede wszystkim mentalnosc trenerow i rodzicow(bo w Polsce pilkarz wciaz nie jest postrzegany jako zawod). Dzieciakow mamy bardzo utalentowanych tylko ze przychodzi moment i Polskie bagienko zaczyna je wciagac... Niestety... |
dokladnie koyoot- oprócz tego co piszesz to chyba nie trzeba by zmieniać mentalności trenerów ale samych trenerów.A to na prawdę nie jest takie trudne - pzpn sra kasą, brać młodych trenerów co chcieli by bądź juz pracują ,wysyłać ich na staże na zachód.Baza treningowa/warunki - jasne to jest potrzebne jak cholera ale najważniejsi mimo wszystko są ludzie
|
Cytat:
1q2 - święta prawda, przede wszystkim młodzi ludzie ze świeżym podejściem nie skażonym układami, tylko jeżeli układy zaczynają się od drużyn juniorskich i najniższych klasach rozgrywkowych to jak tu sobie wynaleźć rzeszę czystych ludzi. :-) Środowisko na to na pewno nie pozwoli. |
Cytat:
|
wiemy, wiemy:) - poza tym dzieciaki mają to do siebie, ze jak rzeczywiście wkręcą się w piłkę, to grały by cały dzień - olewactwo rodzi się później , chyba że same nie są do tego przekonane a grają bo 'tatuś tak chce' - z takich to zazwyczaj nic nie ma
|
Cytat:
:-) p.s. zostawmy tą kwestię, bo zbytnio nie pasuje ona do tematu "Gdybym był Bednarzem...". |
http://transfermarkt.de/de/spieler/7...cz/profil.html
My tu tak gadu gadu a to temat raczej o naszysch spekulacjach transferowych dlatego wstawiłem powyższy link.Napastnik młody 22 lata w czerwcu mu sie kończy kontrakt jesli jest skądś wypożyczony to sory. 8 bramke już zdobył Ewentualnie można by Dudu spowrotem pozyskać podobno kończy mu sie kontrakt w tym roku. http://transfermarkt.de/de/spieler/5...du/profil.html |
Cytat:
|
No widzieliśmy jak nasz klub chętnie stawia na wychowanków i graczy z ME a tych których sprowadza jakoś łatwiej sie przebić.
|
Trzeba przyznać jednak, że zawodnik bardzo ciekawy i warty uwagi. Niestety zgodzę się z Konradem, że taki zawodnik nie ma siły przebicia i znalazłby miejsca w naszej kadrze.
|
Kowalewski popadł w konflikt z trenerem Iraklisu, myśle że jesli Bednarz ma jakieś jeszcze pieniądze to moze warto go spróbowac sprowadzic.
|
on jest cienki.
|
zgadzam sie, kowalewski byl dobry w spartaku dziek ustawianiu obroncow... jest typowym sredniakiem... nie ma zabojczego refleksu ani nie gra za ciekawie na przedpolu...
ja sadze jednak ze pawelek to dobry bramkarz mimo wszystko... z tego co widze ,to mozliwe ze pomoglo by mu rozmawianie z psychologiem przed meczem jakims wazniejszym? mysle ze mogloby pomoc... ogolnie bramkarski rynek jest dla mnie obcy... chociaz jest w polskiej lidze pare perelek np. przyrowski- wiem nie do wyciagniecia ale taki stachowiak z odry... super chlopak jak ogladalem mecze z nim to az zdziwilem sie (ostatnio mial kontuzje wiec nie gral) dalej ten drozdowicz z gkp ... wg mnie powinna wisla zrobic cos a'la boguski. kupuje go zostawia w gkp na wypozyczeniu ,przychodzi za rok nadal sie niadaje to na wypozyczenie do jakiegos ciekawego trenera... ogolnie w skladzie wisly jest tyle dobrych pilkarzy ... nie wiem czemu niedzielan ,lobo forme stracili... co do niedzielana rozumiem nie gral wcale prawie ze. powinien mu dac skorza szanse... ale lobo potwierdza fakt ze to zawodnik jednego sezonu : | mielismy pecha... ie ma tego co skrzydlowemu brakuje -dynamiki.nadrabia niekonwencjonalnoscia lub pewnoscia siebie... z miernym skutkiem... maly ..to melodia przyszlosci ... zle decyzje ,slaba celnosc podan -ogolnie nic ciekawego;p dlatego zaproponowalem wrobla... :d a nastepna rzecza..jakbym byl bednarzem wyslalbym do 1 ligi naszej scautow i szukal dynamicznych szyblkich pomocnikow na skrzydla ... i kogos z celnymi podaniami ze srodka obrony ktory ma jakies warunki fizyczne i szybkosc... moze byc ciezko... ale powinni dac rade scauci... powstawalyby takie perelki jak blaszczykowski co chwila... nastepna rzecz ...mysle czy jak gargula bedzie o bedize dobrze z rogrywaniem akcji w wisle... nie wiem czy wy widzieliscie jak wisle brakuje CANTORO! ogladam wszystkie mecze wiselki... i w porownaniu z poprzednim sezonem gdzie pieknie grralismy pilke pozycyjna gdzie cantoro potrafil celnie podac na skrzydlo za plecy obroncy ...wspaniale sie spisywalo w polskiej lidze... ogolnie ...narazie jest niedobrze... watpie by wiselka z taka gra wywalczyla majstra... musi znalezc sie ktos kto podejdzie pod boguskiego (potencjalnie gargula) a najlepiej teraz z cracovia sprobowac innego ustawienia... z jirsakiem boguskim i cantoro tryzmujacymi sie w srodku boiska przy pilce + maly na prawej stronie, niedzielan na lewo i cwielag w srodku... ustawienie 1-4-3-3 ciekawe to moglo by byc ale i tak darmowo pisze:D omg ale sie rozpisalem... ale to i tak sie nawiazuje:D jakbym byl bednarzem powiedzialbym to skorzy <haha> |
Cytat:
|
z ciekawości postanowiłem przejrzeć 2 ligę czeską. Spojrzałem na tabelę, najpierw zaglądam na Bohemians ale nie wydaje się żeby mieli ciekawych napadziorów. Patrzę więc na ilość strzelonych bramek przez zespoły i co widzę że najwięcej strzelił dopiero 6 w tabeli ze stratą aż 12 pt do lidera Banik Sokolov i co widzę?:
14 meczy 11 bramek: http://transfermarkt.de/de/spieler/6...us/profil.html tego też można by poobserwować: http://transfermarkt.de/de/spieler/6...sferdaten.html |
http://transfermarkt.de/de/spieler/4...ic/profil.html
Najskuteczniejszy napastnik swojego zespołu w czerwcu kończy mu się kontrakt . |
Cytat:
|
http://transfermarkt.de/de/spieler/3...er/profil.html
ja bym tego zawodnika na testy zaprosil. Wyrzucili go z Hansy a mi sie zdaje ze bylby z niego porzytek no i jest za free ;) |
Gikiewicz znowu wyciągnął parę fajnych strzałów
|
Rasiak niby do wyciągnięcia za niecały milion euro ..
Przy sprzedaży Brożka można byłoby .. :D marzenia ściętej głowy .. i proszę żeby nie odzywały się osoby z wpisami Rasiak drewno ! .. |
Wątpie żeby chciał przejść do polskiej ligi. Ale jak najbardziej jest to napastnik, którego wyznają polscy trenerzy. Wysoki i gra tyłem do bramki - hahah.
|
Prawda jest taka, że na Rasiaka nie stac Wisły, ani innych polskich drużyn. Nikt w naszej lidze nie zapłaci za trzydziestoletniego piłkarza 1mlnE i nie zagwarantuje mu pensji składającej się z 4-5 rocznych wypłat Pawła Brożka.
|
Ja na miejscu Bednarza dłużej poobserwowałbym Bruno z Jagielloni. Od rozpoczęcia rundy jest jednym z najlepszych zawodników Jagi, w meczu z Legią zagrał kilka fajnych piłek. Ciekawy zawodnik. Do tego zna Andersona z ManU .. :D Tu z nim wywiad: http://www.futbol.pl/index_2501.php?...38029c0&tr=yes
|
Cytat:
A co do zawodników z Ligi Polskiej...to już nie jest ta WISŁA która brała z walizka pieniedzy najciekawszych zawodników... |
Na miejscu Bednarza przyjechałbym na Bukową na jakiś mecz. Mamy niezłych kopaczy i do tego myślę, że w zasięgu możliwości Wisły ($$$), a i myślę, że kluby by się dogadały...
np. Ofensywny pomocnik http://www.gieksa.pl/pics_pilkarze/558.jpg Bartosz Iwan (w 13 meczach 5 bramek, 25 lat) |
On już tutaj był...
|
Cytat:
na stronie GKS'u nic o żadnych testach nie pisali.. :> |
|
Cytat:
Michu daj spokój - gość z Ciebie łacha ciągnie.:D |
Szkoda że Zając z Ruchu ma swoje lata bo przyspieszenie to koleś ma a i przebojowo umie wejść w pole karne ale trudno sie mówi.
|
Mówiło się o jego transferze przed sezonem. Był za darmo do wzięcia.
|
Ale czy byłby on realnym wzmocnieniem podstawowego składu? Powątpiewam...
|
Nie byłoby sensu budować na nim drużyny, niemniej jednak jest to piłkarz ponadprzeciętny i mógłby być uzupelnieniem składu. Coś a'la Paulista czy Penksa.
|
Gdybym był Bednarzem... to niesprzedawałbym Paulisty a na dzień dzisiejszy chętnie widziałbym na stronie Wisly newsa pt "Jodłowiec za Clebera".
|
Problemy Crvenej Zvezdy...
Cytat:
Cytat:
|
Gdybym był Bednarzem to bym się zainteresował trenerami naszej młodzieży i delikatnie wytłumaczył, że "mam jedenastke, która wygrywa mecze", to nie jest, delikatnie mówiąc, najlepszy sposób na wytrenowanie piłkarzy, szczególnie gdy mowa jest o chłopakach 9-12 lat.
Zainteresowałbym się nawet gdyby to szkolenie najmłodszych to była domena TS, a nie SA. Nie dziwi potem, co prezentują wychowankowie. |
Dość ciekawym zawodnikiem jest Kamil Wilczek z Piasta Gliwice. Można by się zainteresować czy chłopak nie ma papierów na dobre granie.
|
ogladałem wczoraj w tvp sport mecz na szczycie 1 ligi Korona-Podbeskidzie, pojedynek stał na wysokim poziomie i niczym nie odbiegał od meczów w ekstraklasie .Mam nadzieje że Bednarz też monitoruje mecze w 1 lidze .Bardzo podobała mi sie gra lewego pomocnika Damiana Świerblewskiego z Podbeskidzia, ciagnął gre Bielszczan, walczył, nieźle dryblował ,uważam że powinien Bednarz sie nim zainteresowac
|
I też grał w Łomży, jak Boguski ;p
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl