Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

maksinho 18.03.2009 09:15

Ciężko zrobić z Polski drugą Brazylię jeżeli chodzi o talenty. Myślę, że brakuje u nas takiego bacznego śledzenia juniorów. Gdyby kłaść większy nacisk na szkolenie młodych talentów byłoby naprawdę świetnie :)

koyoot 18.03.2009 14:54

Szkolenie juniorow w polsce to skomplikowana sprawa. uwierzcie. Ja juz pisalem w temacie nibylandia polemizujac z artremem na temat tego jakich mamy pilkarzy ale nie dopisalem jeszcze jednej rzeczy, mentalnosci trenerow, mentalnosci rodzicow tych dzieciakow oraz tego ze bez znajomosci to nie zagrasz. Wiem bo czesto przypatruje sie temu jak graja mlodziki w mojej miejscowosci. Nie wiem czy tak jest wszedzie ale znajac polskie bagienko to moze byc wszedzie podobnie. Wracajac do meritum tego co chcialem pisac. trenerzy sobie czasami mocno olewaja obowiazki i ucza dzieciakow nie tego co potrzeba, rodzice czesto ida do trenera proszac by ten... nie zajezdzal ich dzieci bo to "nie za to przeciez placa, chca by ich dzieci czerpaly z tego przyjemnosc". No coz, jesli my w polsce mamy mentalnosc ze gra w pilke to tylko i wylacznie przyjemnosc to przepraszam, dlugo jeszcze nie doscigniemy chocby Anglii. A jesli chodzi o znajomosci? Znajomy gral przez poltora sezonu na powaznie(ciezko nazwac w sumie poziom ligi okregowej powaznym...) i rzadko byl wystawiany przez trenera mimo ze byl lepszy od konkurenta na swojej pozycji. Dlaczego? Bo nie chlal z nim wodki.

Wiec jesli naprawde nie zmieni sie przede wszystkim mentalnosc trenerow i rodzicow(bo w Polsce pilkarz wciaz nie jest postrzegany jako zawod). Dzieciakow mamy bardzo utalentowanych tylko ze przychodzi moment i Polskie bagienko zaczyna je wciagac... Niestety...

1q2 18.03.2009 15:12

dokladnie koyoot- oprócz tego co piszesz to chyba nie trzeba by zmieniać mentalności trenerów ale samych trenerów.A to na prawdę nie jest takie trudne - pzpn sra kasą, brać młodych trenerów co chcieli by bądź juz pracują ,wysyłać ich na staże na zachód.Baza treningowa/warunki - jasne to jest potrzebne jak cholera ale najważniejsi mimo wszystko są ludzie

_ukoL 18.03.2009 15:16

Cytat:

(bo w Polsce pilkarz wciaz nie jest postrzegany jako zawod)
Szkoda dzieciakom po 10, 11, 12 lat wmawiać, że to co robią jest pracą, bo piłka nożna powinna być pasją, tym co się kocha robić i poświęca się temu każdą wolną chwilę, na pieniądze przyjdzie czas. Dlatego duża rola trenerów w tym, by piłka nożna nie męczyła, nie zniechęcała lecz uczyła i bawiła. Jeżeli z góry założymy, że piłka nożna to praca dla kasy to dalej będziemy tkwić w bagnie jak to określiłeś.

1q2 - święta prawda, przede wszystkim młodzi ludzie ze świeżym podejściem nie skażonym układami, tylko jeżeli układy zaczynają się od drużyn juniorskich i najniższych klasach rozgrywkowych to jak tu sobie wynaleźć rzeszę czystych ludzi. :-) Środowisko na to na pewno nie pozwoli.

koyoot 18.03.2009 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 694778)
Szkoda dzieciakom po 10, 11, 12 lat wmawiać, że to co robią jest pracą, bo piłka nożna powinna być pasją, tym co się kocha robić i poświęca się temu każdą wolną chwilę, na pieniądze przyjdzie czas. Dlatego duża rola trenerów w tym, by piłka nożna nie męczyła, nie zniechęcała lecz uczyła i bawiła. Jeżeli z góry założymy, że piłka nożna to praca dla kasy to dalej będziemy tkwić w bagnie jak to określiłeś.

1q2 - święta prawda, przede wszystkim młodzi ludzie ze świeżym podejściem nie skażonym układami, tylko jeżeli układy zaczynają się od drużyn juniorskich i najniższych klasach rozgrywkowych to jak tu sobie wynaleźć rzeszę czystych ludzi. :-) Środowisko na to na pewno nie pozwoli.

Alez oczywiscie Wojtus masz racje tylko ze we Francji chlopakom 10 letnim przebakuje sie ze zrobia wielka kariere i zarobia wielkie pieniadze. Jak myslisz co mimo wszystko bardziej dziala na wyobraznie mlodego talentu: kariera czy wielkie pieniadze? Odpowiedz jest jasna i prosta, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak takie dzieci sa pazerne na pieniadze i zrobia wszytsko by je zdobyc. Moze troche przesadzam i nie do konca to co napisalem oddaje to co chcialem przekazac ale jednak, jednak mam nadzieje ze zrozumiecie co mialem na mysli:P.

1q2 18.03.2009 15:37

wiemy, wiemy:) - poza tym dzieciaki mają to do siebie, ze jak rzeczywiście wkręcą się w piłkę, to grały by cały dzień - olewactwo rodzi się później , chyba że same nie są do tego przekonane a grają bo 'tatuś tak chce' - z takich to zazwyczaj nic nie ma

_ukoL 18.03.2009 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 694785)
Alez oczywiscie Wojtus masz racje tylko ze we Francji chlopakom 10 letnim przebakuje sie ze zrobia wielka kariere i zarobia wielkie pieniadze. Jak myslisz co mimo wszystko bardziej dziala na wyobraznie mlodego talentu: kariera czy wielkie pieniadze? Odpowiedz jest jasna i prosta, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak takie dzieci sa pazerne na pieniadze i zrobia wszytsko by je zdobyc. Moze troche przesadzam i nie do konca to co napisalem oddaje to co chcialem przekazac ale jednak, jednak mam nadzieje ze zrozumiecie co mialem na mysli:P.

Szczerze, w ogóle się z Tobą nie zgadzam.

:-)

p.s. zostawmy tą kwestię, bo zbytnio nie pasuje ona do tematu "Gdybym był Bednarzem...".

martinius028 18.03.2009 16:25

http://transfermarkt.de/de/spieler/7...cz/profil.html

My tu tak gadu gadu a to temat raczej o naszysch spekulacjach transferowych dlatego wstawiłem powyższy link.Napastnik młody 22 lata w czerwcu mu sie kończy kontrakt jesli jest skądś wypożyczony to sory.
8 bramke już zdobył

Ewentualnie można by Dudu spowrotem pozyskać podobno kończy mu sie kontrakt w tym roku.

http://transfermarkt.de/de/spieler/5...du/profil.html

konrad1991tsw 18.03.2009 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 694814)
http://transfermarkt.de/de/spieler/7...cz/profil.html

My tu tak gadu gadu a to temat raczej o naszysch spekulacjach transferowych dlatego wstawiłem powyższy link.Napastnik młody 22 lata w czerwcu mu sie kończy kontrakt jesli jest skądś wypożyczony to sory.
8 bramke już zdobył

Czy wy naprawdę myślicie że tacy kolesie jak ten z linku powyżej był by wzmocnieniem Wisły? :-/ To już lepiej postawic na Burligę albo innego gracza z kadry ME.

martinius028 18.03.2009 16:51

No widzieliśmy jak nasz klub chętnie stawia na wychowanków i graczy z ME a tych których sprowadza jakoś łatwiej sie przebić.

maksinho 19.03.2009 16:47

Trzeba przyznać jednak, że zawodnik bardzo ciekawy i warty uwagi. Niestety zgodzę się z Konradem, że taki zawodnik nie ma siły przebicia i znalazłby miejsca w naszej kadrze.

AYALA 19.03.2009 17:31

Kowalewski popadł w konflikt z trenerem Iraklisu, myśle że jesli Bednarz ma jakieś jeszcze pieniądze to moze warto go spróbowac sprowadzic.

IncognitoTSW 19.03.2009 17:53

on jest cienki.

tomas_n 19.03.2009 18:25

zgadzam sie, kowalewski byl dobry w spartaku dziek ustawianiu obroncow... jest typowym sredniakiem... nie ma zabojczego refleksu ani nie gra za ciekawie na przedpolu...

ja sadze jednak ze pawelek to dobry bramkarz mimo wszystko... z tego co widze ,to mozliwe ze pomoglo by mu rozmawianie z psychologiem przed meczem jakims wazniejszym? mysle ze mogloby pomoc...

ogolnie bramkarski rynek jest dla mnie obcy... chociaz jest w polskiej lidze pare perelek
np.
przyrowski- wiem nie do wyciagniecia
ale taki stachowiak z odry... super chlopak jak ogladalem mecze z nim to az zdziwilem sie (ostatnio mial kontuzje wiec nie gral)

dalej ten drozdowicz z gkp ... wg mnie powinna wisla zrobic cos a'la boguski. kupuje go zostawia w gkp na wypozyczeniu ,przychodzi za rok nadal sie niadaje to na wypozyczenie do jakiegos ciekawego trenera...

ogolnie w skladzie wisly jest tyle dobrych pilkarzy ... nie wiem czemu niedzielan ,lobo forme stracili...
co do niedzielana rozumiem nie gral wcale prawie ze. powinien mu dac skorza szanse...
ale lobo potwierdza fakt ze to zawodnik jednego sezonu : | mielismy pecha...
ie ma tego co skrzydlowemu brakuje -dynamiki.nadrabia niekonwencjonalnoscia lub pewnoscia siebie... z miernym skutkiem...
maly ..to melodia przyszlosci ... zle decyzje ,slaba celnosc podan -ogolnie nic ciekawego;p

dlatego zaproponowalem wrobla... :d


a nastepna rzecza..jakbym byl bednarzem wyslalbym do 1 ligi naszej scautow i szukal dynamicznych szyblkich pomocnikow na skrzydla ... i kogos z celnymi podaniami ze srodka obrony ktory ma jakies warunki fizyczne i szybkosc... moze byc ciezko... ale powinni dac rade scauci...
powstawalyby takie perelki jak blaszczykowski co chwila...

nastepna rzecz ...mysle czy jak gargula bedzie o bedize dobrze z rogrywaniem akcji w wisle...
nie wiem czy wy widzieliscie jak wisle brakuje CANTORO! ogladam wszystkie mecze wiselki... i w porownaniu z poprzednim sezonem gdzie pieknie grralismy pilke pozycyjna gdzie cantoro potrafil celnie podac na skrzydlo za plecy obroncy ...wspaniale sie spisywalo w polskiej lidze...

ogolnie ...narazie jest niedobrze... watpie by wiselka z taka gra wywalczyla majstra... musi znalezc sie ktos kto podejdzie pod boguskiego (potencjalnie gargula)

a najlepiej teraz z cracovia sprobowac innego ustawienia... z jirsakiem boguskim i cantoro tryzmujacymi sie w srodku boiska przy pilce + maly na prawej stronie, niedzielan na lewo i cwielag w srodku...
ustawienie 1-4-3-3
ciekawe to moglo by byc ale i tak darmowo pisze:D

omg ale sie rozpisalem... ale to i tak sie nawiazuje:D jakbym byl bednarzem powiedzialbym to skorzy <haha>

Kordel_Walker 19.03.2009 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 694814)
http://transfermarkt.de/de/spieler/7...cz/profil.html

My tu tak gadu gadu a to temat raczej o naszysch spekulacjach transferowych dlatego wstawiłem powyższy link.Napastnik młody 22 lata w czerwcu mu sie kończy kontrakt jesli jest skądś wypożyczony to sory.
8 bramke już zdobył
l[/url]

Emil Drozdowicz...Gość z tego co wiem oblał testy w połowie klubów ekstraklasy. Min. w Zagłebiu Lubin, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk...Cud byłby najprawdziwszy gdyby poradził sobie w Wiśle. ..szkoda słów, cienizna.

Acapelo 19.03.2009 18:59

z ciekawości postanowiłem przejrzeć 2 ligę czeską. Spojrzałem na tabelę, najpierw zaglądam na Bohemians ale nie wydaje się żeby mieli ciekawych napadziorów. Patrzę więc na ilość strzelonych bramek przez zespoły i co widzę że najwięcej strzelił dopiero 6 w tabeli ze stratą aż 12 pt do lidera Banik Sokolov i co widzę?:

14 meczy 11 bramek:
http://transfermarkt.de/de/spieler/6...us/profil.html


tego też można by poobserwować:
http://transfermarkt.de/de/spieler/6...sferdaten.html

martinius028 19.03.2009 22:32

http://transfermarkt.de/de/spieler/4...ic/profil.html

Najskuteczniejszy napastnik swojego zespołu w czerwcu kończy mu się kontrakt .

IncognitoTSW 20.03.2009 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 695318)
Emil Drozdowicz...Gość z tego co wiem oblał testy w połowie klubów ekstraklasy. Min. w Zagłebiu Lubin, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk...Cud byłby najprawdziwszy gdyby poradził sobie w Wiśle. ..szkoda słów, cienizna.

Essien też oblał w Polsce testy.. Olisadebe też dopiero w Polonii zakotwiczył ;] Te testy nic nie dają

koker 20.03.2009 08:39

http://transfermarkt.de/de/spieler/3...er/profil.html

ja bym tego zawodnika na testy zaprosil. Wyrzucili go z Hansy a mi sie zdaje ze bylby z niego porzytek no i jest za free ;)

Acapelo 20.03.2009 18:40

Gikiewicz znowu wyciągnął parę fajnych strzałów

sevenheaven 20.03.2009 18:51

Rasiak niby do wyciągnięcia za niecały milion euro ..
Przy sprzedaży Brożka można byłoby .. :D

marzenia ściętej głowy ..

i proszę żeby nie odzywały się osoby z wpisami Rasiak drewno ! ..

IncognitoTSW 20.03.2009 19:16

Wątpie żeby chciał przejść do polskiej ligi. Ale jak najbardziej jest to napastnik, którego wyznają polscy trenerzy. Wysoki i gra tyłem do bramki - hahah.

Witoldon 20.03.2009 19:18

Prawda jest taka, że na Rasiaka nie stac Wisły, ani innych polskich drużyn. Nikt w naszej lidze nie zapłaci za trzydziestoletniego piłkarza 1mlnE i nie zagwarantuje mu pensji składającej się z 4-5 rocznych wypłat Pawła Brożka.

KuLwIk 20.03.2009 19:41

Ja na miejscu Bednarza dłużej poobserwowałbym Bruno z Jagielloni. Od rozpoczęcia rundy jest jednym z najlepszych zawodników Jagi, w meczu z Legią zagrał kilka fajnych piłek. Ciekawy zawodnik. Do tego zna Andersona z ManU .. :D Tu z nim wywiad: http://www.futbol.pl/index_2501.php?...38029c0&tr=yes

szprotson 21.03.2009 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KuLwIk (Post 695748)
Ja na miejscu Bednarza dłużej poobserwowałbym Bruno z Jagielloni. Od rozpoczęcia rundy jest jednym z najlepszych zawodników Jagi, w meczu z Legią zagrał kilka fajnych piłek. Ciekawy zawodnik. Do tego zna Andersona z ManU .. :D Tu z nim wywiad: http://www.futbol.pl/index_2501.php?...38029c0&tr=yes

idąc tropem znajomośći, to powinniśmy sciagnac oszokodana któy to Giulemu plecy pod prysznicem smarował.

A co do zawodników z Ligi Polskiej...to już nie jest ta WISŁA która brała z walizka pieniedzy najciekawszych zawodników...

HanysKce 24.03.2009 22:45

Na miejscu Bednarza przyjechałbym na Bukową na jakiś mecz. Mamy niezłych kopaczy i do tego myślę, że w zasięgu możliwości Wisły ($$$), a i myślę, że kluby by się dogadały...

np.

Ofensywny pomocnik
http://www.gieksa.pl/pics_pilkarze/558.jpg
Bartosz Iwan
(w 13 meczach 5 bramek, 25 lat)

PasiorWKS 24.03.2009 22:46

On już tutaj był...

HanysKce 24.03.2009 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PasiorWKS (Post 697949)
On już tutaj był...

był już w Wiśle na testach?

na stronie GKS'u nic o żadnych testach nie pisali.. :>

michu-k 24.03.2009 22:54

On grał we Wiśle. Jest chyba nawet wychowankiem.

http://90minut.pl/kariera.php?id=4842

cassius31krakow 25.03.2009 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-kozlowek (Post 697958)
On grał we Wiśle. Jest chyba nawet wychowankiem.

http://90minut.pl/kariera.php?id=4842


Michu daj spokój - gość z Ciebie łacha ciągnie.:D

martinius028 25.03.2009 21:55

Szkoda że Zając z Ruchu ma swoje lata bo przyspieszenie to koleś ma a i przebojowo umie wejść w pole karne ale trudno sie mówi.

IncognitoTSW 25.03.2009 22:11

Mówiło się o jego transferze przed sezonem. Był za darmo do wzięcia.

MacieqLeo 26.03.2009 20:06

Ale czy byłby on realnym wzmocnieniem podstawowego składu? Powątpiewam...

IncognitoTSW 26.03.2009 20:07

Nie byłoby sensu budować na nim drużyny, niemniej jednak jest to piłkarz ponadprzeciętny i mógłby być uzupelnieniem składu. Coś a'la Paulista czy Penksa.

kacu 26.03.2009 20:21

Gdybym był Bednarzem... to niesprzedawałbym Paulisty a na dzień dzisiejszy chętnie widziałbym na stronie Wisly newsa pt "Jodłowiec za Clebera".

Uran235 26.03.2009 23:26

Problemy Crvenej Zvezdy...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sport.pl
Serbski klub Crvena Zvezda Belgrad jest bliski bankructwa. Zdobywca piłkarskiego Pucharu Europy w 1991 roku, którego barwy reprezentuje Grzegorz Bronowicki, ma spore długi. Zalega też z wypłatami dla zawodników.

Jeśli klub nie ureguluje długów do końca marca, może nie otrzymać licencji serbskiej federacji na występy w lidze w przyszłym sezonie.

Informacje o problemach "Czerwonej Gwiazdy" dotarły już także do UEFA i FIFA.

i CSKA Sofia

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sport.pl
Najbardziej utytułowany klub bułgarski może po raz drugi z rzędu nie wystąpić w Lidze Mistrzów z powodu długów.

- To prawda. Istnieje poważne zagrożenie, że CSKA nie otrzyma licencji - powiedział odpowiedzialny za kwestie licencyjne w bułgarskiej federacji (BFU) Krasin Krustev. - Jest kilka innych klubów, które mają problemy z zadłużeniem, ale CSKA jest w najtrudniejszej sytuacji. Suma zadłużenia jest w jej przypadku najwyższa - dodał.

Krustev przyznał, że klub ma jeszcze trochę czasu. Do 31 marca ma czas na uregulowanie zadłużenia. - Zobaczymy. Mają jeszcze czas. ale po tym terminie korygowanie budżetów nie będzie już dozwolone.

CSKA to 31-krotny mistrz Bułgarii. W zeszłym roku z powodu długów drużyna nie uzyskała od krajowej federacji licencji na grę w Pucharze Europy. W tym roku po 19 kolejkach zajmuje z 44 punktami drugie miejsce w lidze. O punkt wyprzedza ją Lewski Sofia.

- Mam nadzieję, że nie czeka nas powtórka wydarzeń z zeszłego lata, bo CSKA to klub ze wspaniałymi tradycjami i wiernymi kibicami - zakończył Krustev.

Biorąc pod uwagę, że oba kluby sportowo są potentatami w swoich ligach, warto byłoby zakręcić się dookoła ich piłkarzy.

sandbender 27.03.2009 12:38

Gdybym był Bednarzem to bym się zainteresował trenerami naszej młodzieży i delikatnie wytłumaczył, że "mam jedenastke, która wygrywa mecze", to nie jest, delikatnie mówiąc, najlepszy sposób na wytrenowanie piłkarzy, szczególnie gdy mowa jest o chłopakach 9-12 lat.
Zainteresowałbym się nawet gdyby to szkolenie najmłodszych to była domena TS, a nie SA.

Nie dziwi potem, co prezentują wychowankowie.

Acapelo 28.03.2009 09:40

Dość ciekawym zawodnikiem jest Kamil Wilczek z Piasta Gliwice. Można by się zainteresować czy chłopak nie ma papierów na dobre granie.

AYALA 28.03.2009 10:01

ogladałem wczoraj w tvp sport mecz na szczycie 1 ligi Korona-Podbeskidzie, pojedynek stał na wysokim poziomie i niczym nie odbiegał od meczów w ekstraklasie .Mam nadzieje że Bednarz też monitoruje mecze w 1 lidze .Bardzo podobała mi sie gra lewego pomocnika Damiana Świerblewskiego z Podbeskidzia, ciagnął gre Bielszczan, walczył, nieźle dryblował ,uważam że powinien Bednarz sie nim zainteresowac

IncognitoTSW 28.03.2009 10:13

I też grał w Łomży, jak Boguski ;p


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl