Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Blixa 26.04.2019 01:29

Jezeli po 34 kolejce pobyt w lidze nie bedzie zaklepany to zaczne sie martwic a po 35 bede w panice. Z powyzszych scenariuszy #7 wydaje sie najmniej prawdopodobny.

pepe72 26.04.2019 11:15

Tu jest przykładowy niedobry dla nas scenariusz. Jest jeszcze kilka wariantów ale wydaje mi się, że zdobycie jednego punktu daje nam już utrzymanie.

Kod:

                31    32    33    34    35    36    37
Wisła    42    0    0    0    0    0    0    0    42
Korona  40    3    0    0    0    3    0    0    46
Miedź    32    1    0    0    3    3    3    3    45
Górnik  31    3    3    3    3    0    0    3    46
Śląsk    31    0    0    3    3    3    0    3    43
Wpłock  30    3    3    3    0    0    3    3    45
Arka    29    0    3    3    3    3    3    0    44
Zagłębie 24    1    3    0    0    0    3    0    31


Adasss 26.04.2019 13:06

Jest 1321 kombinacji wyników, przy których zlecimy z ligi. Jak ktoś myśli, że to dużo, to wszystkich możliwych układów wyników jest 3 486 784 401, czyli blisko 3,5 mld. Wszystkie te kombinacje zawierają komplet naszych porażek, 1 punkt w którymkolwiek spotkaniu załatwia nam sprawę.

Nawet zakładając, że z naszą obecną grą, same nasze porażki nie są aż tak bardzo nieprawdopodobne, to liczba kombinacji pozostałych wyników to wciąż kosmiczne 14 348 907.

pepe72 26.04.2019 13:09

Puściłeś program? Szacun. Lepiej nie pisz na czym ;)
Ja ten punkt liczyłem na piechotę ale lepiej mieć dowód :)

Adasss 26.04.2019 13:12

A czemuż to mam nie pisać na czym?? :D

pepe72 26.04.2019 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1538717)
A czemuż to mam nie pisać na czym?? :D

Jak ci nikt za to głowy nie urwie, że puszczasz lewiznę na kompach od programów kosmicznych :haha:

Adasss 26.04.2019 13:17

Taaa, AMD FX 8350, na Ceneo do dostania już poniżej 300 zł :D

Czas na policzenie maksymalnej kombinacji wyników ok. 6 min :lol:

pepe72 26.04.2019 16:38

muszę algorytm poprawić ;(

Blixa 26.04.2019 17:38

Mogiel na TT potwierdza, tylko jeden punkt jest nam potrzebny.

bódyń 28.04.2019 12:43

A dokladnie pisze tak
https://i.ibb.co/Y45rSt0/Zrzut-ekran...8-13-43-04.png

dwdx1906 28.04.2019 19:02

Utrzymaliśmy się.

Śląsk i Sosnowiec muszą wygrać wszystko żeby nas wyprzedzić, a grają między sobą, więc zostaje jedna z tych druzyn.

Ponadto obydwie te drużyny grają z Płockiem i Arką, więc obydwie te drużyny doznają już musowo jednej porażki, a że grają jeszcze ze sobą to nie ma matematycznych szans że wyprzedą nas dwie drużyny :)

kacpaw91 28.04.2019 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dwdx1906 (Post 1538787)
Utrzymaliśmy się.

Śląsk i Sosnowiec muszą wygrać wszystko żeby nas wyprzedzić, a grają między sobą, więc zostaje jedna z tych druzyn.

Ponadto obydwie te drużyny grają z Płockiem i Arką, więc obydwie te drużyny doznają już musowo jednej porażki, a że grają jeszcze ze sobą to nie ma matematycznych szans że wyprzedą nas dwie drużyny :)

Inaczej - posłużmy się prawdopodobieństwem odwrotnym i pamiętajmy jeszcze o jednym - Sosnowiec już nie ma nawet matematycznych szans na wyprzedzenie nas. Przy równej liczbie punktów spadają oni.

Nie istnieje takie zdarzenie, że wyprzedzą nas łącznie Płock, Śląsk i Arka. Przy założeniu, że Śląsk wygrywa wszystko (jedyne możliwe zdarzenie aby nas Śląsk wyprzedził), Arka musi wygrać wszystko poza Śląskiem (jedyne zdarzenie, w którym Arka nas wyprzedza nie wykluczające pierwszego zdarzenia ze Śląskiem) a to oznacza, że Płock przegrywa dwa mecze (bo gra i z Arką i Śląskiem), więc zdobywa maks. 6 punktów, co daje im 42 punktów, czyli jedno oczko mniej niż mamy my.

Adasss 03.05.2019 21:56

Dzięki wygranej w Zabrzu nie możemy już spaść poniżej 11 miejsca.

Karherop 03.05.2019 22:44

Dodalbym też że jeśli w tej kolejce Korona przegra a my z nią za tydzień wygramy to mamy zagwarantowane 9 miejsce na 2 kolejki przed końcem sezonu.

pepe72 05.05.2019 17:40

Jeśli dobrze policzyłem, to Zagłębie właśnie spadło.

!!IRIVER!! 05.05.2019 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1539098)
Jeśli dobrze policzyłem, to Zagłębie właśnie spadło.

Brawo Szerloku. Wiadomo o tym oficjalnie od zakonczenia ostatniej kolejki (ze taki uklad meczow jaki zaistnial da 100proc. Spadek Sosnowca).

pan_premier 05.05.2019 19:47

mamy z nimi 1/9 puntów, nie mamy co płakać z inneog powodu niż reszta ligi :D:D

pepe72 05.05.2019 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1539099)
Brawo Szerloku. Wiadomo o tym oficjalnie od zakonczenia ostatniej kolejki (ze taki uklad meczow jaki zaistnial da 100proc. Spadek Sosnowca).

Przed przegraniem dzisiejszego meczu jeszcze miał szansę:
Kod:

              31  32  33  34  35  36  37   
Wisła    42    0    0    1    3    0    0    3    49
Korona  40    3    0    0    1    3    0    3    50
Miedź    32    1    0    3    1    3    0    0    40
Górnik  31    3    3    3    0    0    0    0    40
Śląsk    31    0    0    1    0    1    3    3    39
Wpłock  30    3    3    0    1    1    3    0    41
Arka    29    0    3    3    1    0    3    0    39
Zagłębie 24    1    3    0    3    3    3    3    40


Adasss 05.05.2019 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1539099)
Brawo Szerloku. Wiadomo o tym oficjalnie od zakonczenia ostatniej kolejki (ze taki uklad meczow jaki zaistnial da 100proc. Spadek Sosnowca).

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w tym temacie rozmawiamy głównie o matematycznych szansach, a nie o tym, co ktoś uważa. Do tej kolejki Zagłębie miało jeszcze takowe szanse na utrzymanie się. Po tej porażce już ich nie mają, i oficjalnie są pierwszym spadkowiczem z ligi.

bódyń 06.05.2019 12:27

Ciekawe,ze takie Zaglebie S ma 28 pkt a 7 zdobylo z nami. 25% z jedna druzyna.

BlurgH 06.05.2019 13:57

Potraktuj to jako podziękowanie za użyczenie stadionu (lata temu, ale zawsze) ;)

Adasss 11.05.2019 19:34

Dzisiaj zabawa z cyklu "gdyby Babcia miała wąsy ...". Zabawiłem się w symulację naszej sytuacji, gdybyśmy przegrywali wszystko jak leci i wyszło mi, że przed meczem Miedzi z Górnikiem jeszcze nie mielibyśmy zapewnionego matematycznie utrzymania. Potrzebowalibyśmy do niego braku wygranej Miedzi, co jak wiemy, zdarzyło się dzisiaj.

Myślę, że na tym można zakończyć temat p.t. "skoro Podbeskidzie spadło, to i my mogliśmy".

Karherop 11.05.2019 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1539336)
Dzisiaj zabawa z cyklu "gdyby Babcia miała wąsy ...". Zabawiłem się w symulację naszej sytuacji, gdybyśmy przegrywali wszystko jak leci i wyszło mi, że przed meczem Miedzi z Górnikiem jeszcze nie mielibyśmy zapewnionego matematycznie utrzymania. Potrzebowalibyśmy do niego braku wygranej Miedzi, co jak wiemy, zdarzyło się dzisiaj.

Myślę, że na tym można zakończyć temat p.t. "skoro Podbeskidzie spadło, to i my mogliśmy".

Podbeskidzie nawet wtedy nie przerznelo wszystkich spotkań w grupie spadkowej. Tym bardziej te dywagacje były z dupy.

pietruch 12.05.2019 09:40

Pytanie na 2 kolejki przed końcem.
Czy remi w najbliższym meczu z Arką gwarantuje nam już 9 miejsce w tabeli (mistrzostwo grupy spadkowej)?

Ronnie 12.05.2019 09:43

Tak, gwarantuje

Karherop 12.05.2019 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 1539351)
Pytanie na 2 kolejki przed końcem.
Czy remi w najbliższym meczu z Arką gwarantuje nam już 9 miejsce w tabeli (mistrzostwo grupy spadkowej)?

Remis lub jakąkolwiek strata punktów przez korone

pepe72 17.08.2019 20:11

5 kolejek za nami to wrzucamy pierwsze staty.
Do utrzymania brakuje 35 punktów

Kod:

Wisła Kraków  suma    dom    wyjazd
kolejka          5      3    2
punkty          7      6    1
średnia      1,40    2,00    0,50
             
Utrzymanie        42    43   
Brakuje          35    36   
średnia na mecz             
13 miejsce        1,09 (32)   
8 miejsce        1,44 (25)   
koniec roku 2019  2,40 (15)
             
puchary          63         
Brakuje          56         
średnia na mecz  1,75   
             
mistrz            73         
Brakuje          66         
średnia na mecz  2,06   
             
             
            punkty    meczów    średnia
13 miejsce      42    37        1,14
Top 8            43    30        1,43
Top 8 (20)      43    20        2,15
Top 3            63    37        1,70
mistrz          73    37        1,97


pepe72 31.08.2019 22:52

Staty po zwycięstwie nad Zagłębiem
Kod:

Wisła Kraków  punkty  dom    wyjazd
kolejka            7    4        3
punkty            10    9        1
średnia        1,43  2,25    0,33
             
Utrzymanie          42    43   
Brakuje            32    33   
średnia na mecz             
14 miejsce        1,07    30   
8 miejsce        1,43    23   
koniec roku 2019  2,54    13   
             
puchary              63         
Brakuje              53         
średnia na mecz    1,77    37   
             
mistrz                73         
Brakuje              63         
średnia na mecz    2,10    37


pepe72 14.09.2019 21:25

Szkoda straty 2 punktów z czerwoną latarnią ligi, ale czerwona kartka w 30 minucie wyrównała siły.
Kod:

Wisła Kraków  punkty  dom  wyjazd
kolejka            8    4      4
punkty            11    9      2
średnia        1,38  2,25  0,50
     
Utrzymanie          42  43 
Brakuje            31  32 
średnia na (nastepny) mecz     
14 miejsce        1,07  29
8 miejsce        1,45  22 
koniec roku 2019  2,67  12 
     
puchary            63   
Brakuje            52   
średnia na mecz  1,79  37 
     
mistrz            73   
Brakuje            62   
średnia na mecz  2,14  37


maciekkk 30.10.2019 07:15

Może warto odświeżyć ten temat? Górna 8 na razie to marzenie... Fajnie było to prowadzone, jeśli nikt się nie podejmie liczenia, to mogę to zrobić w sobotę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl