Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

wierny 16.02.2009 23:13

Aż się prosi żeby na tej kolumnadzie zrobić jakieś wiślackie akcenty.

mav23 16.02.2009 23:35

do wislackich akcentów nic nie mam ale na te elawacje bym nic nie dokładał te 2 kolory są w zupełności wystarczająco, więcej mogło by zrobic ze stadionu stargan, kiczowatego klocka.

element 16.02.2009 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 675502)


Z wizki wynika że będzie zawieszony telebim na C.


@ w ogóle to Loża ma być na A/B czy C?

spinnaker 16.02.2009 23:51

Aż się prosi żeby okrąglaka zasłonić bo przy tych masywnych C oraz AiB to po prostu straszy...

WislaFan123 17.02.2009 00:15

Fajnie wszystko tylko ze pokazujecie projekty sprzed prawie roku ktore sie troche zmienily, tej wystajacej kolumandy od C po bokach juz nie bedzie (pewnie ktos panu O z grona pomocnikow UEFY podpowiedzial myk ze jednak da rady inaczej podtrzymac trybune). Najswiezszy, choc niekoncowy projekt (fajnie nie? buduja a jeszcze nie ma koncowego:D ) jest na stronie EURO 2012 6 wizualizacji jest, ktore byly juz z 2-3 razy tutaj

Wojtas 17.02.2009 00:20

Zawsze podobaly mi sie stadiony Angielskie.

Nasz bedzie to wlasnie taki typowy "Anglik" ,niektorzy zarzucaja im ze kanciaste itd a mi sie wlanie podoba 4 strome trybuny + narozniki ,super akustyka i to to chodzi.

Wprawdzie w samej Anglii troche to sie zmienia np Arsenal z Highbury ktore bylo typowo angielkie zbudowal The Emirates ktore jest architektonicznie zupelnie inne,mam kontakt z paroma goscimi wlasnie z Arsenalu i mowia ze ten nowy mzoe byc,ale stary mial tego "spirita" ducha ktorego nowy miec nigdy nie bedzie.

Pero 17.02.2009 00:49

Niestety to tylko wizualizacja :/ A na niej nawet tyły E i D całkiem nieźle sie prezentują. Jak jest w rzeczywistości... wszyscy wiemy:)

^Lisu^ 17.02.2009 11:13

Jeżeli ktoś narzekał na tempo prac niech teraz zobaczy na kamerke;D 2 duże koparki ładują a jedna na dole wyrównuje:):)

radekogi 17.02.2009 12:04

No dzisiejsze tempo robi wrażenie. Tak sie zastanawiam czy żeby skończyć w terminie wystarczy im praca tak jak dotychczas do 17-18 wieczorem. Może sie to zmieni jak skończą sie bawić z fundamentami.

rafalek 17.02.2009 12:10

Jestem przekonany, że gdy zacznie się robota z betonem, i zbrojeniami, to będą pracowac na dwie, a może nawet na 3 zmiany

eye63 17.02.2009 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 675563)
spoko to sobie wyglada. Może w końcu po obejrzeniu tego wszyscy sceptycy zmienią zdanie - bo jest to naprawde ładny stadion.

Nie, nie jest. Ale w tej wizualizacji najbardziej cieszą 2 rzeczy. Po pierwsze, że wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i zastosował elementy, o których wszyscy mówili - mianowicie oszklenie (tych betonowych dziur) oraz przycięcie tej szpecącej kolumnady. Po drugie, że jeszcze był ktoś w stanie tam coś pozmieniać. Bo jest to ratowanie trupa i przerabianie go na całkiem funkcjonalny i jako tako wyglądający stadion. Oby tak dalej, bo wciąż:
1. Ten dach nad głównym wejściem jest chory przesadzony (ale to malutki problem)
2. Aż się prosi żeby nad wejściem, nad szyldem z napisem stadion miejski im. Henryka Reymana, wygrzomocić potężną Białą Gwiazdę. Od początku budowy stadionu o tym piszę, dobrze wyeksponowany symbol to dla estetyki całego stadionu naprawdę ważny element.
3. Nie wiem po jaką cholerę te krańce betonowej kolumnady wyjeżdżają ponad dach, rozumiem, że jest to najprawdopodobniej zabieg nawiązujący do starego stadionu, ale moim zdaniem całkowicie chybiony.
4. Oświetlenie, problem znany, ale niby nie dający się rozwiązać z racji struktury nośnej dachu.

Nie do naprawienia na tę chwilę są kwestie:
1. Okrąglaka, który jest takim małym okrągłym bolcem ni stąd, ni zowąd. Ma zły kształt, nie zamyka bryły. Sam w sobie jest za mały i co najgorsze, chyba nie ma co z nim zrobić.
2. Dziur między trybunami, ale to też rokuje bardzo nikłe nadzieje, że D i E, kiedyś mogą się wspiąć ciut wyżej i wtedy dorównać C i A/B. Swoją drogą szykuje się chyba zmiana w nazewnictwie sektorów.

Ogólnie z syfu jaki nam przedstawiono, powoli poprzez poprawianie (tych możliwych do poprawienia) elementów, zaczynamy wyciągać z projektu wszystko co było możliwe, aby ten stadion prezentował się godnie.

Oceniam go wciąż bardzo słabo z racji pieniędzy jakie popłynęły na jego budowę i rodzącego się w bólach kształtu. Mam nadzieję, że to o czym napisałem ktoś tam ma w głowie i postara się, aby większość z tych niezadowolonych, przynajmniej była na poziomie akceptująco-doceniającym.

PS. Nie chcę tu wzbudzać żadnych niepotrzebnych dyskusji, dlatego proszę darować sobie wypowiedzi typu: dla mnie stadion ważny jest od wewnątrz itd. Jak ktoś chce odpowiedzieć, to proszę odpowiadać na poruszane kwestie - czyli głównie na temat estetyki zewnętrznej stadionu.

sayek89 17.02.2009 13:15

Rozumiem że wygląd stadionu jest ważny, Największe zainteresowanie obiektu jest pod czas meczów i nikt nie będzie oglądał i dopingował po za stadionem tylko na trybunach. Niektóre elementy tak jak te kratownice muszą widocznie być aby utrzymać dach. Nie ma możliwości aby wejść na teren Parku Jordana. Co do okrąglaka to faktycznie mógł być większy, ale też musi być gdzieś miejsce na konferencje itd. Po za tym jak dotąd nie widziałem takiego samego projektu stadionu. Przypominam że stadion narodowy będzie kopią stadionu który już stoi w RPA. Krytykować i oceniać zawsze można, ale najlepiej robić to gdy stadion powstanie bo i tak nasze uwagi tutaj nic nie zmienią.

licoo 17.02.2009 13:40

Były takie pytania, gdzie przez rundę wiosenną będzie siedział nasz boss, p. Cupiał. A nie może z okrąglaka oglądać meczów? Ciekawe czy tam mogły by być miejsca dla vipów, nawet wtedy jak już całkiem powstanie nasz stadion.

licoo 17.02.2009 14:01

Co myślicie o pomyśle, żeby na sektorze C był napis np. WISŁA ułożony z krzesełek, powiedzmy w kolorze czerwonym? Albo zamiast niebieskiego kolory krzesełek były by czerwone.

sayek89 17.02.2009 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 675777)
Co myślicie o pomyśle, żeby na sektorze C był napis np. WISŁA ułożony z krzesełek, powiedzmy w kolorze czerwonym? Albo zamiast niebieskiego kolory krzesełek były by czerwone.

Było by to dobre z uwagi że niebieskie krzesełka będzie miał też lech.

^Lisu^ 17.02.2009 14:17

Panowie z tego co widzę to płytę zaczynają chyba lać w tej części co jest już wykop zrobiony:)

sayek89 17.02.2009 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ^Lisu^ (Post 675786)
Panowie z tego co widzę to płytę zaczynają chyba lać w tej części co jest już wykop zrobiony:)

Faktycznie, nie czekają aż cała ziemia zniknie tylko od razu. Rokowania są bardzo optymistyczne.

Dozamet1 17.02.2009 14:22

tak już zaczynają wylewać!maszynka do wylewki już rozłożona tylko betoniarki brak?!

rafalek 17.02.2009 14:24

Bo pojechała po nową dostawę betonu...

No, to chyba nie możemy się obawiać o to, że nie wyrobia się w terminie...tylko czy takie wylewanie płyty nie osłabi konstrukcji? Chodzi mi o to, że jak się wylewa na raz całą płyte, to beto jest jedną całością, a tu jakoś będą to łączyć czy jak?

Dozamet1 17.02.2009 14:26

ale beton dość szybko wiąże więc powinno być ich kilka żeby wylewać bez przerw!

^Lisu^ 17.02.2009 14:26

Nie chcę zapeszać... ale jak tak dalej pójdzie to skończą cała trybunę w wyznaczonym terminie...:);):)

klusek106 17.02.2009 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dozamet1 (Post 675794)
ale beton dość szybko wiąże więc powinno być ich kilka żeby wylewać bez przerw!

samych budowlancow kuzwa na tym forum widze ...
taak szybko schnie... jest kilka rodzajów betonu... wiec skad wiecie jaki zastosowano ?

nie płaczcie tyle. to nie sa ludzie zebrani z ulicy... i wiedza co robia

Dozamet1 17.02.2009 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez klusek106 (Post 675797)
samych budowlancow kuzwa na tym forum widze ...
taak szybko schnie... jest kilka rodzajów betonu... wiec skad wiecie jaki zastosowano ?

nie płaczcie tyle. to nie sa ludzie zebrani z ulicy... i wiedza co robia

a właśnie jestem budowlańcem i się nie mędrkuj!!

klusek106 17.02.2009 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dozamet1 (Post 675802)
a właśnie jestem budowlańcem i się nie mędrkuj!!


rozumiem ze znasz sie na konstrukcjach trybun...

Dozamet1 17.02.2009 14:40

po części tak

rafalek 17.02.2009 14:42

A może oni jeszcze płyty nie wylewają, tylko przymierzają czy ten Szteter dostanie do najodleglejszych miejsc:D

Pero 17.02.2009 14:49

A tak z innej beczki: Czy mi coś umknęło czy nadal jest cisza w sprawie podpisania kontraktu na wykonanie trybuny zachodniej?? A propos budowy to dzisiaj ruch aż miło patrzeć

Dozamet1 17.02.2009 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 675814)
A tak z innej beczki: Czy mi coś umknęło czy nadal jest cisza w sprawie podpisania kontraktu na wykonanie trybuny zachodniej?? A propos budowy to dzisiaj ruch aż miło patrzeć


http://www.stadionwisly.info/?p=aktualnosci&z=293

Pero 17.02.2009 15:10

Ale chodzi mi czy podpisano umowę tzn czy nie ma jakiś protestów czy innych utrudnień??

Dozamet1 17.02.2009 15:12

nic na temat protestów nie słychać


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl