Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2013/2014 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9067)

szprotson 31.03.2014 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1356332)
Wolę mistrza i wpierdziel w pucharach niż puchary w TV i środek tabeli, ale ja jestem dziwny. Być może to podniecające toczyć boje z Pogonią Szczecin :>

ja tam pamiętam jak ktoś z W-wy, nie twierdze ze Ty, mówił ze i dobrze że nie ma mistrza, bo przynajmniej się w pucharach nie skompromitujecie. Pamiętam to dobrze z tej racji iż paru moich znajomych, sympatymów klubu ze stolicy obrało wtedy taką samą strategię/linię obrony.

Niemniej jednak Drozd pisze ze L ośmiesza polską piłkę w pucharach i z tym się za chuja nie zgodze. Polska piłka sama się ośmiesza na kazdym mozliwym kroku, a reprezentacja jest tego przykładem najlepszym. Ja nie wiem jak można oczekiwać jakichs wynikow w pucharach jak my w piłke grać nie potrafimy ,niewazne czy Legia czy WIsłą czy Lech - my nie mamy mentalności do tego by wygrywac, a jeśli już wygrywamy to tylko wtedy gdy nikt na Nas nie stawia i chłopy raz na Boży rok się zmobilizują. A klasową druzyne ce..... powtarzalnośc, a w Polsce powtarzalnośc to jest jedynie błędów....

I tak, dla mnie o wiele wiecej wart jest Mistrzostwo Polski niż jakikolwiek wynik w pucharach ugrany mega fartem.

SharksiK 31.03.2014 01:44

Według mnie problemem polskiej piłki nie jest brak genu zwycięscy a minimalizm oraz amatorskie zarządzanie klubami. Jak oczywiście wiadomo poziom polskiej ligi z roku na rok sie podnosi - heh wiem wiem, coroczna bzdura za którą powinien być obecnie paragraf. Jednak jak moze byc lepiej jeśli przedstawiciele ligi tak sądza?

Strzelam w ciemno że 12 klubów ekstraklasy wykonują wzmocnienia tylko i wyłącznie wtedy gdy potencjalny kandydat do spadku cos tam knuje i zagląda im realne widmo spadku. 3-4 kluby z racji potencjału myślą o pudle jednak wala po najmniejszej lini oporu, najchętniej rok w rok grając podobną jedenastką. No i jeszcze jest obecnie Legia, najbogatsza i zdecydowany faworyt do tytułu. Niby cos tam kupują, jednak gdy porównamy to do przychodów za transfery wychodzi na to że robią tyle by być mistrzem i nic więcej.

Obawiam się że Legia może podobnie jak Wisłą kilka sezonów wczesniej być więżniem własnego bogactwa. Rywale są tak mało wymagający że wystarczy niewiele by byc hegemonem. To oczywiście odbija się w pucharach, gdyz poziom, dyscyplina i taktyka jest tam o kilka poziomów wieksza.

Kolejnym problemem jest planowanie a raczej jego brak. Lecimy etapami a nie planujemy polityki na sezon lub dwa w przód. Wiekszosc ruchów uzależnionych jest od tego czy beda puchary, dlatego wszelki wzmocnienia sa planowane po fakcie. Moze i kupimy grajkow na poziomie jednak po prostu jest zbyt malo czasu by piłkarz zgrał sie z druzyna, oraz był z tego wzmocnienia pożytek. Traci to na sensie.

Pamiętajmy że Wielka Wisła z meczow z Schalke czy Parmą była budowana 2,5 sezonu . Automat był piekielny niestety gdy przyszly sukcesy i realna szansa awansu do LM, to został pozbawiony najważniejszych ogniw.
Tamten zespół rok w rok przy obecnym systemi grał by w LM, bez dwoch zdan. Dlatego zeby realnnie myslec o LM trzeba zblizyc sie do poziomu Wisły Kasperczaka a to niestety daleka droga.

Jesli obecna Wisła jest realnie zagrożona pucharami to strach o nich myśleć. Poważnie, jesli taki poziom kopania wystarcza by grac w pucharach to niestety wiecej bedzie z tego wstydu i kompromitacji.
W koncu komuś się uda .

Drozd 31.03.2014 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1356357)
Niemniej jednak Drozd pisze ze L ośmiesza polską piłkę w pucharach i z tym się za chuja nie zgodze.

I tak, dla mnie o wiele wiecej wart jest Mistrzostwo Polski niż jakikolwiek wynik w pucharach ugrany mega fartem.

No faktycznie o ośmieszaniu można by mówić dopiero przy bilansie 6 0-6 0-12. Bilans 5 0-5 0-X nie jest taki zły :rotfl:

A to, że kadra ośmiesza nas niewiele mniej nie ma nic do rzeczy.

Ja tam wolę wynik w pucharach ugrany fartem niż mistrzostwo ugrane przekrętem. Proste. Tym bardziej że konsekwencją takiego przekręconego mistrzostwa jest kompromitacja w pucharach.

duńczyk 31.03.2014 12:33

Czerwień dla Głowackiego, spalony Brożka. A to tylko w meczu z nami. Więc nie wywołuj wilka z lasu ...

spalonego Brożka w meczu Legia - Wisła nie było? Staram się jakoś obiekytywjnie spojrzeć na sprawę ale mam problem. Dyskusja może być prowadzona na podstawie faktów. Ty przytaczasz fakty na potwierdzenie twoich tez. Ale z tego też widzę, to niewygodne fakty negujesz, nie przyjmując ich do wiadmości. Był spalony czy nie?

Drozd 31.03.2014 13:27

Zdaniem ekspertów był 29,5 cm :rotfl: i liniowy zauważył go z 50 metrów. Moim zdaniem spalone liczone w cm to śmiech na sali. Ważne jest jednak to, że czarny machnął i to jest sedno. Gdyby o 29,5 cm nie było spalonego to też by machnął, a spece by tłumaczyły że miał trudną sytuację i mógł się pomylić :).

duńczyk 31.03.2014 13:47

No ale spalony był. I co jest w tym smiesznego? Nie ważne czy sedzia był tyłem, 50m, 100m,czy 150 skoro podjął prawidłową deczyję. Więc o co w tym przypadku chodzi? Gdyby Brożek był 30 cm za obrońcą (patrząc od atakowanej bramki) a sędzia gwizdnął to by był błąd - byc może kluczowy w meczu. Ale błędu nie było. A że tobie się to nie podoba to już inna sprawa. Komuś może się nie podobac , że pilka minęła linię o 5cm bo uważa że powinno się zaliczac bramki dobiero od 15 cm. Zresztą chyba jako pierwszy oburzony (echa tego oburzenia pobrzmiewają do dziś) miałeś pretensje o bramkę Gruzina sprzed roku. Tam był skandal bo piłka była 5 cm za linią. Tutaj napastnik był 30 cm za linią spalonego i to że sędzia gwizdnął też postrzegasz jako skandal dorabiając ideologię co by było gdyby. Przedziwna logika. Mówmy o błędach sędziów. Na paranoje zakrawa obśmiewanie słusznej decyzji o spalonym na zasadzie, że gdyby jednak tego spalonego nie było to sędzia pewnie i tak by gwizdnął i to jest dowód, że był przekręt. W ten sposób oczywiście wszystko mozna zdyskredytować ale wtedy jakakolwiek rozmowa traci sens.

duńczyk 31.03.2014 14:05

Kolejna rzecz. Lament o pokrzywdzeniu Lecha i faworyzowaniu Legii przy bramce Radovicia z soboty. Plecam do obejrzenia. Sytuacja dużo bardziej ewidentna. http://ekstraklasa.tv/wideo,172/gol-...ian-7,412811,v Tym razem "pokrzywdzona" została Legia. Nikt lamentu jednak nie wznosił, takie rzeczy się w piłce zdarzają. Dorabianie do tego jakiś chorych ideologii jest objawem chorobliwym. Tak można analizować każdego gola i każdą sytuację boiskową. Piłka to gra błedów również sędziów. Niestety na każdą pomyłkę więszką lub mniejszą na kożyść jednej drużuyny można znaleść drugie tyle pomyłek przeciwko niej. Tak ciężko to ogarnąć? We wszystkim trzeba widzieć spisek? Na kożyść Wisły sędziowie się nie mylili i nie mylą? Wczoraj sędzia dał ciała w meczu Górnika. I co Jagielonia jest złodziiejem i przekrętasem bo sędzia dał im karnego z kapelusza? Paranoja jakaś

mr_kwolf 31.03.2014 18:37

Mam nadzieje, ze Drozd ogląda dzisiejszy mecz i przyzna, że PZPN ładnie pilnuje nam wyniku. Mówie o "spalonym" Abwo sprzed minuty, którego według interpretacji przepisów by Drozd nie powiniem sędzia odgwizdać.

Jaroo1 31.03.2014 18:55

Jednak drozd ma rację. Po naszym meczu z Zagłębiem ewidentnie widać, że Wisła po wyjściu na prowadzenie przypomniała sobie, że liga i tak jest ustawiona pod Legię i z tego powodu przestała się w tym meczu starać. Efekt, 1:3.
Zastanawia też brak wyjazdy kibiców Wisły. Czy bojkot meczów Wisły nie jest sponsorowany przez jakiś legijny układ? Dlaczego Wisła S.A nie zorganizowała wyjazdu na mecz? Nie od dziś wiaodmo, że wsparcie kibiców pomaga piłkarzom. Jakoś dużo tych dziwnych zbiegów okoliczności w końcówce sezonu. Dzrod węsz dalej bo w tobie nadzieja.

Drozd 31.03.2014 18:58

Dodaj zagubiony chłopcze, że strzał Burligi w 70 minucie był pierwszym celnym. I zamiast się ośmieszać choć przez chwilę się zastanów.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez duńczyk (Post 1356438)
Aha, no dobra dzięki za odpowiedź to wiele mi wyjaśnia. I w zasadzie jakąkolwiek rozmowę czyni bezproduktywną. Musisz być szczęśliwym człowiekiem choć chyba nie łatwo ci złapać kontakt z otoczeniem. Ale nic pozdrawiam i życzę sukcesów kibicowskich

Cieszę się niezmiernie, a o tym jakim jestem człowiekiem pogadaj sobie z jaroo1. To jego konik :D.

4karol4 31.03.2014 19:12

Chyba nikt trzeźwo myślący nie będzie mówił po dzisiejszym meczu, że walczymy o mistrzostwo. Że jak się podzieli punkty bla, bla, bla. Mimo porażki z Zagłębiem nasz bilans z drugą połówką tabeli to 9-3-1. Natomiast z górną połówką wygraliśmy tylko 3 z 14 spotkań. Czyli punkty robiliśmy na drużynach słabych i przeciętnych. Ta statystyka i obecna forma nie wróżą nam nagłych zwycięstw w rundzie finałowej. Więc czeka nas nagły zjazd w dół tabeli.Gdyby nie ta reforma to być może udałoby się utrzymać nam podium, ale w perspektywie gry z mocniejszymi drużynami to nie ma o czym marzyć. Także skończcie pitolić o jakimś mistrzostwie :)

kerim1906 04.04.2014 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bofff (Post 1356937)
Drozd, jeśli chcesz zacząć poważnie udowadniać swoją tezę, to na początek proponuję udowodnić prostszą.
taką "Sędziowie pomagają Legii rozstrzygając ponad 50% sytuacji spornych na korzyść Legii"
weź notes (poważnie) i notuj.
Za tworzenie samych tez, nieudowadnianych, nikt nie będzie Cię poważnie traktował
mecz 1. Tyle sytuacji na korzyść Legii/Tyle na niekorzyść itp
Albo coś udowodnisz albo przekonasz się, że nie masz racji. Konfrontacja z rzeczywistością to najlepsze rozwiązanie.
A powoływanie się na pojedyncze zdarzenie żadnej wagi statystycznej i dowodowej nie ma

czy kolega zmierzy notesem ? wyjście piłki poza linie końcową w zeszłym sezonie podczas meczu w Krakowie , ile to było notesów, siedem , osiem ? , jarzębak do dzisjaj sędziuje i ma się dobrze, czyż nie? , no chyba że to było pojedyncze zdarzenie jak kolega na końcu pisze i wartości dowodowej nie ma(sic! )

kreseq 04.04.2014 10:02

Jak małe dzieci... Hoolsi z internetu :lol:

Wracając do tematu ligi.
Bednarz jaki jest każdy widzi ale tutaj mamy przypadek krytyczny. Radzę posłuchać i mocno się trzymać poręczy

http://www.orange.pl/kid,4003620279,...ek-,video.html

speedfashion 04.04.2014 18:29

Meczu nie oglądam, zerknąłem tylko na wynik. Jednak zastanawiam się, jak to jest, że Podbeskidzie ciągle jedzie na karnych. Normalność, szczęście, nadzwyczajna skrupulatność sędziów, a może trzeba wysunąć jakąś teorię spiskową?

FraMat 04.04.2014 19:16

Mecz oglądałem i dochodzę do wniosku, że jak napastnicy i pomocnicy wbiegają w pole karne, oddają strzały, lub stwarzają jakiekolwiek zagrożenie, to wypracowanie prawidłowego karnego jest pryszczem.
Obydwa karne prawidłowe i nie ma co się czepiać.

wolfy 11.04.2014 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1357047)
Jak małe dzieci... Hoolsi z internetu :lol:

Wracając do tematu ligi.
Bednarz jaki jest każdy widzi ale tutaj mamy przypadek krytyczny. Radzę posłuchać i mocno się trzymać poręczy

http://www.orange.pl/kid,4003620279,...ek-,video.html

:shock:

15 minutowy monolog.

Blaszczu16 27.04.2014 10:15

Dobra, "pośmialiśmy się i pożartowaliśmy" przez te 5-6 kolejek, ale teraz liczę, że Panowie piłkarze wezmą się już za granie. Kiedy wróci Chrapek z Gargułą?

63.5 Kg 27.04.2014 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1359066)
Dobra, "pośmialiśmy się i pożartowaliśmy" przez te 5-6 kolejek, ale teraz liczę, że Panowie piłkarze wezmą się już za granie. Kiedy wróci Chrapek z Gargułą?

Ale jak się maja wziasc za granie...??
Przeciez nagle nie odmieni się wszystko...
Może zdolamy jakies kilka pkt w tych 6 meczach uciulac i nic więcej...

buczo1985 27.04.2014 12:40

Też mi się tak wydaje. Wpadnie jeszcze jakiś remis, może fartowne 1:0 i tyle. Na dzień dzisiejszy to Wisła jest dostarczycielem pkt dla ekip, które o coś walczą.

19sebawro06 27.04.2014 17:24

a ja myślę że z legią wygramy na jakimś farcie i to będzie tyle zdobyczy punktowej

Blaszczu16 27.04.2014 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1359070)
Ale jak się maja wziasc za granie...??
Przeciez nagle nie odmieni się wszystko...
Może zdolamy jakies kilka pkt w tych 6 meczach uciulac i nic więcej...

W tej naszej lidze wystarczy więcej zaangażowania. A im się wyraźnie nie chce zapier.dalać! Z pasami i Legią walczyli na ambicji, a jak przyjechał Ruch, Zawisza czy inne Bielsko to myśleli, że sam się mecz wygra.

arti 28.04.2014 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 19sebawro06 (Post 1359120)
a ja myślę że z legią wygramy na jakimś farcie i to będzie tyle zdobyczy punktowej

Z L, której zależy i ma niedaleko za sobą Amikę?
Tu jest moim zdaniem pewna porażka, w każdym innym meczu może być lepiej bo jak widać nikomu nie się nie pali skończyć na 3 miejscu. Jak odległość od miejsca 3 będzie bezpieczna to może nawet coś wygramy.

wanciak86 28.04.2014 20:11

Twitter "ćwierka", iż Lechia prowadzi rozmowy o kolejne transfery. Pierwszy to Tiago Valente. Portugalski środkowy obrońca, zawodnik FC Paços de Ferreira. W obecym sezonie wystąpił w 31 spotkaniach, w tym 5 w ramach Ligi Europejskiej. Zdobył 2 bramki, tylko raz schodził z boiska przed czasem. Drugi to David Addy. 24 letni reprezentant Ghany- lewy obrońca portugalskiej Vitórii Guimarăes. 24 mecze w tym sezonie (w tym 4 w LE), 2 asysty.

Krzysiek Grabski 01.05.2014 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez duńczyk (Post 1356409)
Kolejna rzecz. Lament o pokrzywdzeniu Lecha i faworyzowaniu Legii przy bramce Radovicia z soboty. Plecam do obejrzenia. Sytuacja dużo bardziej ewidentna. http://ekstraklasa.tv/wideo,172/gol-...ian-7,412811,v Tym razem "pokrzywdzona" została Legia. Nikt lamentu jednak nie wznosił, takie rzeczy się w piłce zdarzają. Dorabianie do tego jakiś chorych ideologii jest objawem chorobliwym. Tak można analizować każdego gola i każdą sytuację boiskową. Piłka to gra błedów również sędziów. Niestety na każdą pomyłkę więszką lub mniejszą na kożyść jednej drużuyny można znaleść drugie tyle pomyłek przeciwko niej. Tak ciężko to ogarnąć? We wszystkim trzeba widzieć spisek? Na kożyść Wisły sędziowie się nie mylili i nie mylą? Wczoraj sędzia dał ciała w meczu Górnika. I co Jagielonia jest złodziiejem i przekrętasem bo sędzia dał im karnego z kapelusza? Paranoja jakaś

100% racji jest w tym co napisałeś.

gypsy 03.05.2014 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanciak86 (Post 1359230)
Twitter "ćwierka", iż Lechia prowadzi rozmowy o kolejne transfery. Pierwszy to Tiago Valente. Portugalski środkowy obrońca, zawodnik FC Paços de Ferreira. W obecym sezonie wystąpił w 31 spotkaniach, w tym 5 w ramach Ligi Europejskiej. Zdobył 2 bramki, tylko raz schodził z boiska przed czasem. Drugi to David Addy. 24 letni reprezentant Ghany- lewy obrońca portugalskiej Vitórii Guimarăes. 24 mecze w tym sezonie (w tym 4 w LE), 2 asysty.

Ciekawe propozycje. W portugalskiej lidze naprawdę można solidnych grajków wypatrzyć, Cleber zresztą ma podobne zdanie.

AntyMod 10.05.2014 16:19

widze ze polska Tiki-Taka tez na 5 ...hhmmmm..moze ten sezona nie bedzie do konca az tak smutny ....za tydzien wierze ze Zaglebie wygra a dziela zniszczenia dokona Slask i Jaga

63.5 Kg 10.05.2014 17:06

Kraków na 5...

Kocur 10.05.2014 18:10

....a to jedyna opcja żeby obrzezani spadli w tym sezonie. Nic więcej mi nie poprawi humoru.

Lechista69 10.05.2014 18:16

bardzo mozliwe ze to wlasnie srakowia + Widzew poleca.. po dzisiejszym meczu mozna juz tylko czekac na info ze stawowy tonie ;-)

szprotson 10.05.2014 18:51

a dlaczego niby Łódzki poleci ?
Krecika i żyda do 1 ligi posłać!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl