![]() |
Powiem tak. Nie dożyjesz i nikt nie dożyje bo Wisła nie wybuduje sobie sama stadionu
|
Co więcej wydaje mi się że Arsenal nie wybudował sobie sam stadionu a baaaaardzo duży udział miała w tym mało znana firma Fly Emirates...
|
|
Cytat:
|
fajnie Euro nie mamy a teraz kiedy nadarza się szansa aby sobie to odbić będziemy musieli walić do innego miasta. Majchrowski aż tak nas nienawidzi, przecież LM( przy założeniu że awansujemy) to może być porównywalna promocja dla miasta jak Euro. W takiej sytuacji jazda z pracami dzień i noc i bez wymówek bo stadion już miał być oddany rok temu jeśli się nie mylę.
|
A w zasadzie to oddymianie to jest warunek bezwzględny dopuszczenia trybuny do użytku , czy np. warunek aby odpowiednio prowadzić stoiska gastronomiczne ?
Nie dam sobie ręki obciąć , ale wydaj mi się że Lech rozgrywał swoje mecze w LE bez odpowiedniego systemu oddymiania. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
miasto miastem, burdel burdelem ale Wisla sama bardzo barzdo mocno zaniedbala szalenie istotną dla siebie iwnestycji w zasadzie pierwszą w funkcjonowaniu klubu i sa tego efekty dlatego teraz mozna tylko prosic bo wtedy kiedy mozna bylo analizowac korygowac i zmieniac to Cupial i cala reszta mieli to w dupie nie powstala zadna grupa ludzi odpowiedzialna za projekt "budowy" obiektu...wszystko daje swoj efekt ,zaniedbanie rowniez...a ze miasto nie potrafi porzadnie poprowaidzc inwestycji to juz wiemy tylko oni ani nie wydaja swoich pieniedzy ani nie sa glownym uzytkownikiem stadionu...na tyle ich stac, a przy odrobinie checi i profesjonalizmu ze strony klubu w tamtym okresie mozna by miec wszystko cacy...pretensje kierowalbym raczej w strone Wisly ze dopuscila do takiego dziadowstwa...
|
Cytat:
Smyrgu, a sądzisz, że Wisła nie interweniowała w sprawie stadionu? Po prostu do ZIKITu nic nie dociera, oni żyją w innym wymiarze. Wisła NIE MA ŻADNYCH PODSTAW PRAWNYCH, aby nadzorować inwestycje. Mogła zgłaszać uwagi, ale nikogo one nie obchodziły. Wisła zaniedbała sprawę 10 lat temu, powinna zamówić projekt obiektu i przekazać go miastu (tak jak zrobiła to Legia), ale na to potrzeba było wydać około 10mln PLN. Tylko problem w tym, że wtedy też projektantem byłby najprawdopodobniej Obtułowicz... |
ogolnie staram sie unikac polemiki na forum w jakimkolwiek temacie bo to raczej nie jest ani dobra forma ani skuteczna ja piszac powyzsze zdania mialem na mysli caly proces projektowo-biznesowy...czyli nie 6 miesiecy temu nie wtedy kiedy wbijano pierwsza lopate ale na poczatku bo to nie jest kupno samochodu...dobra jest zasada spiesz sie powoli...w archiuwm o ile ono istnieje z tamtych lat sa moje wpisy i teraz jest raczej "gorzka" satysfkacja z racji...ale mnie jako kibica to juz nie rusza niech sie teraz glowią fachowcy jak zrobic dorby biznes plan do tego obiektu i jak "ugryżć" ewentualną LM...bardziej mnie smuci...zepsuta przestrzen pieknego załozenia jakim są Blonia i Park Jordana...
|
Cytat:
Myślisz Piotrze, że gdyby zaplecze było w pełni funkcjonalne i gotowe, ktoś siekałby cebulę, smażył krewetki, wypiekał ciasta na trybunie?! Bierze się telefon, dzwoni do firmy cateringowej, a oni przyjeżdżają z własnymi talerzykami, widelcami, ciepłymi potrawami, sprzętem do podgrzewania itp. |
W przypadku awansu do LM stawiam dolary przeciwko orzechom, że zagramy u siebie. Tu przypudrują, tam zakryja dostaną zgode warunkową ale mecz sie odbędzie.
|
W przypadku awansu do LM stawiam dolary przeciwko orzechom, że zagramy u siebie. Tu przypudrują, tam zakryja dostaną zgode warunkową ale mecz sie odbędzie.
|
Nie wiem, jak ostatnio byłem na E/F to były tam tylko zimne dania. Ale skoro na C się dorobiliśmy paskudnych hamburgerów i "kiełbaso-bułek" to podejrzewam, że nie będzie gorzej na E :)
|
Cytat:
Skoro się wtedy Wisła nie zainteresowała wystarczająco mocno, to trzeba się zainteresować tematem teraz i jeśli trzeba to dołożyć do inwestycji byle tylko uratować z tego projektu ile się da. |
Cytat:
|
Cytat:
Te dania nie będą potrzebne raz na tydzień, a obsługa będzie wymagana codziennie - dla lóż VIP, restauracji, pracowników Wisły, biur. Catering "zamówić" to można na okazję, a nie do stałej obsługi obiektu. I to też zazwyczaj dla firmy trzeba udostępnić kuchnie. WSZYSTKIE nowe stadiony mają własne kuchnie i restauracje. Zresztą na naszym również zaprojektowano 2 restauracje i dużą kuchnię główną. Problem w tym, że nie można z niej korzystać, nawet jeśli Wisła kupiłaby wyposażenie, albo nawet ktoś przywiózł swój sprzęt. Można korzystać jedynie z... mikrofalówki. Nie ma po prostu instalacji, która wyciągnie dym na zewnątrz. Najśmieszniejsze w całej sprawie jest to, że ona miała być wykonana przez Polimex według pierwotnego kontraktu, ale z niej zrezygnowano... Teraz trzeba zapłacić drugi raz, znacznie większe pieniądze. Cytat:
Jak wbijali pierwszą łopatę, to już było za późno. "Spiesz się powoli" to bajeczka mówiona nieudacznikom. Termin budowy nie był nierealny. W tym terminie dało się ten stadion wykonać porządnie, bez szczególnego forsowania tempa czy obniżenia jakości. U nas nie dość, że przekroczyli termin już dwukrotnie (i końca nie widać), to jeszcze jakoś wykonania jest fatalna, mimo że "spieszyli się powoli". |
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...zow_nie_bedzie
Za małe parkingi dla prasy? To chyba nie problem, na miasteczku się wbije tabliczkę "dla prasy" i będzie. Telebim zasłania widok. Chyba wszyscy forumowicze znaja ten problem tylko nie wykonawca...Ale to też nie powinno byc problemem. Ustawia kamerę niżej i będzie. Przeciez Wisła grała już w decydujących rundach ply-off LM i to na starym stadionie. Wtedy się dało a teraz się nie da? Trochę to śmieszne jest. Ja bym teraz spytał Pana Majchrowskiego o jakim ELITE on mówił? Stadion klasy ELITE który jest niedostosowany do rozgrywek? Smiechu warte. Mimo to myslę, że w przypadku awansu i tak będziemy grali w Krakowie. |
A w sprawie tego telebimu, który zasłania widok głównej kamerze, pisałem już o tym od razu po założeniu konstrukcji. Było to niemal rok temu i od tego czasu , ci mędrcy z Polimexu nie wpadli na pomysł, żeby zrobić coś z podestem na kamerę lub zmienić lokalizację telebimu.
http://wislakrakow.com/forum/showthr...254#post968254 |
"Mędrcy z Polimexu" wykonują projekt...
|
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Takie są wymogi, nawet hymn LM poleci... grubo
|
Bardzo fajnie ze UEFA traktuje IV runde eliminacji jak faze grupowa. Napewno nie tylko moim ale wielu z Nas jest marzeniem uslyszec hymn Ligi Mistrzow na R22. Jesli nie daj Boze nie uda nam sie awansowac do grupy to chociaz zasmakujemy tego raju :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Za burdel na budowie, niedotrzymane terminy odpowiadają 3 podmioty: - ZIKIT (inwestor) - Polimex-Mostostal (wykonawca trybun wschodniej i zachodniej) - Biuro Obtułowicza (opóźnienia w dostarczeniu projektu) Przy czym na ZIKIT (i Majchrowskiego, w końcu to on zdecydował o wyborze projektanta i inwestorze zastępczym) spadają pierwsze podziękowania, bo nie mają panowania nad wykonawcą, nie prowadzą jakiegokolwiek nadzoru, nie mają pojęcia, co zamówili, a czego nie w przetargu... Polimex gra jak chce, bo nikt nad nimi nie czuwał od początku budowy, a inwestor wierzył na słowo, nie prosząc nawet o przedstawienie harmonogramu budowy. Wisła nie jest winna w żaden bezpośredni sposób. Dla Wisły to jest kompletnie obca budowa, na którą nie ma obecnie wpływu. Można co najwyżej gdybać, jak można było temu burdelowi zapobiec 10 lat temu. Cytat:
|
Czy mi się wydaje, że przedłużyli ten daszek nad fotelami dla rezerwowych?
|
Cytat:
To Wisła zabierała Pana Obtułowicza na objazdy stadionów, żeby tam podpatrywał rozwiązania konstrukcyjne stadionów. Pierwotnie stadion Wisły był wzorowany na Bayarenie (33 tyś światła w dachu). Wizualizacja stadionu była umieszczona w magazynie Tylko Wisła (ktoś go jeszcze pamięta?), pierwszym wydaniu w rundzie wiosennej po nastaniu TF. Jeśli dobrze poszukasz to jeszcze być może znajdziesz ją na internecie Później koncepcja się mocno zmieniła i ze względów finansowych przygotowana została okrojona wersja projektu na bodaj 22 tyś z czterema trybunami jak obecne C i G, gdzie jupitery miały stać w narożnikach. Stąd konieczność zaprojektowania osobnego pawilonu medialnego, jako że w tej koncepcji wewnątrz trybun nie było możliwości wygospodarowania dostatecznie dużego pomieszczenia spełniające tę funkcję. Ta koncepcja zaczęła być realizowana i dopiero w tym momencie pojawiła się szansa na EURO i związane z tym finansowanie. Na tym etapie były dwie możliwości: 1. przeprojektować stadion i dostosować do wymogów EURO (to musiał zrobić Obtułowicz jako właściciel praw do projektu) 2. przygotować nową koncepcję, przez profesjonalne studio architektoniczne - gdzie pewnie w znacznym stopniu należałoby zburzyć to co już zostało wykonane (za tym mogły pójść zarzuty o marnowanie dotychczasz wydanych pieniędzy) Wybrano rozwiązanie nr 1. Zaangażowano Obtułowicza, miasto przejęło działki i stadion w dotychczasowym stanie budowy (wybudowane G i C oraz przygotowywany do budowy pawilon medialny) i zaczęło przebudowywać. Dalej już historia jest z grubsza znana. |
Wisła wybrała Obtułowicza, który przedstawił koncepcję stadionu, nie wykonał jednak projektu konstrukcji. Później budowę przejęło miasto, które ponownie wzięło Obtułowicza, któremu z wolnej ręki zlecono wykonanie obiektu. Po czym przedstawił nową koncepcję obiektu (ta wizualizacja dla Wisły pochodziła chyba jeszcze z 98 czy 99r).
W chwili, w której miasto przejęło budowę nie otrzymało od Wisły ŻADNEJ koncepcji czy projektu - Obtułowicz przygotował nową wizję w 2004r. No i to samo w sobie było niezgodne z prawem. Miasto powinno w 2004r ogłosić konkurs architektoniczny na koncepcję obiektu, po czym wybrać jedną i podpisać z projektantami umowę na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego. Koncepcja z 2004r zakładała zostawienie trybuny zachodniej i jej zadaszenie, budowę 3 nowych trybun (N/S/E) i pawilony multimedialnego. Ta koncepcja nie została przekazana przez Wisłę miastu. Ot, Majchrowski po prostu na nowo wziął Obtułowicza, a nie powinien tego robić. W Warszawie Legia przekazała miastu KOMPLETNY projekt wykonawczy obiektu, jako swój wkład w budowę. U nas tego nie było, Wisła przekazała jedynie działkę. Miasto budowało obiekt samodzielnie, według własnej wizji. To była inwestycja wyłącznie miejska. |
Cytat:
|
Mysle ze schowaja go glebiej
|
zawsze jest wsuwane po wyjściu piłkarzy i rozsuwane w czasie przerwy.Dlatego jest na kółkach.
|
tunel jest rozsuwany więc co za problem?? 33 sekundy i jest gotowe
|
PiotrG masz pewnie to info- na A/B będą dodatkowe kasy biletowe?
Powiem szczerze że 10 kas na 33 tyś osób to będzie 6 h stania na lepszy mecz |
Cytat:
|
Nie będzie żadnych kas na zachodniej. Wisła przygotowała sama Strefę Kibica na wschodniej, ona ma obsługiwać wszystkich kibiców. Zrezygnowano z tego, co zaprojektował Obtułowicz, a miało być tylko 3 kasy...
Niestety, ale dopóki nie wejdzie sprzedaż internetowa, to takie kolejki będą się zdarzać. Mam wrażenie, że i kolejne 10 kas nie rozwiąże problemu przy takim tłoku. |
@ PiotrG
A czy czasem klub nie chce powiekszyc strefy kibica? Wtedy moznaby dolozyc jeszcze kilka kas, ktore w jakims tam stopniu pomoglyby |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl