Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Marcin_fan 09.08.2011 22:20

Powiem tak. Nie dożyjesz i nikt nie dożyje bo Wisła nie wybuduje sobie sama stadionu

bellic88 09.08.2011 22:31

Co więcej wydaje mi się że Arsenal nie wybudował sobie sam stadionu a baaaaardzo duży udział miała w tym mało znana firma Fly Emirates...

farben 09.08.2011 23:03

Przedstawiciele UEFA sprawdzają stadion Wisły


http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...isly,id,t.html

gianbuffon 09.08.2011 23:49

Cytat:

O tym problemie informowaliśmy już wiele razy. Ustawienie kamery centralnej jest w tej chwili takie, że część trybuny po drugiej stronie boiska zasłania telebim, podwieszony pod dach. Nie ma zatem wyjścia. Trzeba przygotować nowe stanowisko, kilka stopni niżej, tak żeby kamera ta mogła objąć całą trybunę wschodnią.
Żeby tylko nie było tak jak na Highbury swego czasu, bo będzie się beznadziejnie oglądać mecze :/

Kryniu 09.08.2011 23:51

fajnie Euro nie mamy a teraz kiedy nadarza się szansa aby sobie to odbić będziemy musieli walić do innego miasta. Majchrowski aż tak nas nienawidzi, przecież LM( przy założeniu że awansujemy) to może być porównywalna promocja dla miasta jak Euro. W takiej sytuacji jazda z pracami dzień i noc i bez wymówek bo stadion już miał być oddany rok temu jeśli się nie mylę.

Mareq 10.08.2011 00:05

A w zasadzie to oddymianie to jest warunek bezwzględny dopuszczenia trybuny do użytku , czy np. warunek aby odpowiednio prowadzić stoiska gastronomiczne ?
Nie dam sobie ręki obciąć , ale wydaj mi się że Lech rozgrywał swoje mecze w LE bez odpowiedniego systemu oddymiania.

PiotrG 10.08.2011 05:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukaszr (Post 1143515)
Czegos nie lapie, odrobine checi i mozna juz otworzyc trybune dla kibicow - bez systemu oddymiania i bez cieplych dan. Czemu nikt jej nie otworzy na dzien meczu, a potem montuje system oddymiania???? Oni i tak po 17 nie pracuja!

Co do cieplych dan - jesli to jest wymog UEFA, to co za problem przygotowac dania w aucie na parkingu i doniesc 20 metrow do lozy albo nawet sprzedawac w okienku sklepowym? Kielbaska, pizza kilka stopni chlodniejsza dalej jest ciepla.

To da sie rozwiazac - starczy troche checi!!!!

Tu nie chodzi o catering dla kibiców, a o catering dla ludzi z UEFY, prasy, komentatorów, mediów. A zapewniam, że dla VIPów to trzeba menu jak z dobrej restauracji przygotować.

dj_ibutti 10.08.2011 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1143835)
Tu nie chodzi o catering dla kibiców, a o catering dla ludzi z UEFY, prasy, komentatorów, mediów. A zapewniam, że dla VIPów to trzeba menu jak z dobrej restauracji przygotować.

to będą zapieprzać wzdłuż boiska z jedzonkiem dla VIPów ;) prosto z cieplutkiej trybuny E ;]

Joshua TS 10.08.2011 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 1143798)
Przedstawiciele UEFA sprawdzają stadion Wisły


http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...isly,id,t.html

Kur**** nóż się w kieszenie otwiera. Pani Niedziałkowska posiadająca mózg wielkości Tic Taca pier*** że dokończenie prac przed 30.09 jest nie możliwe...a kiedy stadion miał być gotowy do k**** nędzy? PÓŁTORA ROKU TEMU!! Teraz, gdy pojawia się taka szansa, na którą czekaliśmy kilkanaście lat okazuje się, że i tak ch*** z tego bo w Urzędzie pracują prymitywy,mamy paną dyrektor ZIKIT która powinna co najwyżej czyścić kible w Krakowie, a nam kibicom przyjdzie prawdopodobnie oglądać mecz LM po za Krakowem. Klub straci pieniądze, kibice nie będą mieli swojego swięta, miasto będzie miało praktycznie zerową promocję...Pani Niedziałkowska - pani spier**** praktycznie każdą inwestycję w tym mieście, wszędzie są opóźnienia... Wyp*** z tego stanowiska i oddaj je komuś kto jest młodszy i mądrzejszy!! W Krakowie jest wieeeeelu takich ludzi

Smyrgu 10.08.2011 10:34

miasto miastem, burdel burdelem ale Wisla sama bardzo barzdo mocno zaniedbala szalenie istotną dla siebie iwnestycji w zasadzie pierwszą w funkcjonowaniu klubu i sa tego efekty dlatego teraz mozna tylko prosic bo wtedy kiedy mozna bylo analizowac korygowac i zmieniac to Cupial i cala reszta mieli to w dupie nie powstala zadna grupa ludzi odpowiedzialna za projekt "budowy" obiektu...wszystko daje swoj efekt ,zaniedbanie rowniez...a ze miasto nie potrafi porzadnie poprowaidzc inwestycji to juz wiemy tylko oni ani nie wydaja swoich pieniedzy ani nie sa glownym uzytkownikiem stadionu...na tyle ich stac, a przy odrobinie checi i profesjonalizmu ze strony klubu w tamtym okresie mozna by miec wszystko cacy...pretensje kierowalbym raczej w strone Wisly ze dopuscila do takiego dziadowstwa...

PiotrG 10.08.2011 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1143924)
to będą zapieprzać wzdłuż boiska z jedzonkiem dla VIPów ;) prosto z cieplutkiej trybuny E ;]

A na trybunie E jest system oddymiania i pomieszczenia umożliwiające przygotowywanie posiłków (czyt. duża. wyposażona kuchnia)?

Smyrgu, a sądzisz, że Wisła nie interweniowała w sprawie stadionu? Po prostu do ZIKITu nic nie dociera, oni żyją w innym wymiarze. Wisła NIE MA ŻADNYCH PODSTAW PRAWNYCH, aby nadzorować inwestycje. Mogła zgłaszać uwagi, ale nikogo one nie obchodziły.
Wisła zaniedbała sprawę 10 lat temu, powinna zamówić projekt obiektu i przekazać go miastu (tak jak zrobiła to Legia), ale na to potrzeba było wydać około 10mln PLN. Tylko problem w tym, że wtedy też projektantem byłby najprawdopodobniej Obtułowicz...

Smyrgu 10.08.2011 10:44

ogolnie staram sie unikac polemiki na forum w jakimkolwiek temacie bo to raczej nie jest ani dobra forma ani skuteczna ja piszac powyzsze zdania mialem na mysli caly proces projektowo-biznesowy...czyli nie 6 miesiecy temu nie wtedy kiedy wbijano pierwsza lopate ale na poczatku bo to nie jest kupno samochodu...dobra jest zasada spiesz sie powoli...w archiuwm o ile ono istnieje z tamtych lat sa moje wpisy i teraz jest raczej "gorzka" satysfkacja z racji...ale mnie jako kibica to juz nie rusza niech sie teraz glowią fachowcy jak zrobic dorby biznes plan do tego obiektu i jak "ugryżć" ewentualną LM...bardziej mnie smuci...zepsuta przestrzen pieknego załozenia jakim są Blonia i Park Jordana...

sandbender 10.08.2011 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1143974)
A na trybunie E jest system oddymiania i pomieszczenia umożliwiające przygotowywanie posiłków (czyt. duża. wyposażona kuchnia)?

A przepraszam Panowie to w jakim świecie żyją??
Myślisz Piotrze, że gdyby zaplecze było w pełni funkcjonalne i gotowe, ktoś siekałby cebulę, smażył krewetki, wypiekał ciasta na trybunie?!
Bierze się telefon, dzwoni do firmy cateringowej, a oni przyjeżdżają z własnymi talerzykami, widelcami, ciepłymi potrawami, sprzętem do podgrzewania itp.

1Marek1 10.08.2011 10:48

W przypadku awansu do LM stawiam dolary przeciwko orzechom, że zagramy u siebie. Tu przypudrują, tam zakryja dostaną zgode warunkową ale mecz sie odbędzie.

1Marek1 10.08.2011 10:50

W przypadku awansu do LM stawiam dolary przeciwko orzechom, że zagramy u siebie. Tu przypudrują, tam zakryja dostaną zgode warunkową ale mecz sie odbędzie.

dj_ibutti 10.08.2011 10:58

Nie wiem, jak ostatnio byłem na E/F to były tam tylko zimne dania. Ale skoro na C się dorobiliśmy paskudnych hamburgerów i "kiełbaso-bułek" to podejrzewam, że nie będzie gorzej na E :)

zybert77 10.08.2011 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 1143973)
miasto miastem, burdel burdelem ale Wisla sama bardzo barzdo mocno zaniedbala szalenie istotną dla siebie iwnestycji w zasadzie pierwszą w funkcjonowaniu klubu i sa tego efekty dlatego teraz mozna tylko prosic bo wtedy kiedy mozna bylo analizowac korygowac i zmieniac to Cupial i cala reszta mieli to w dupie nie powstala zadna grupa ludzi odpowiedzialna za projekt "budowy" obiektu...wszystko daje swoj efekt ,zaniedbanie rowniez...a ze miasto nie potrafi porzadnie poprowaidzc inwestycji to juz wiemy tylko oni ani nie wydaja swoich pieniedzy ani nie sa glownym uzytkownikiem stadionu...na tyle ich stac, a przy odrobinie checi i profesjonalizmu ze strony klubu w tamtym okresie mozna by miec wszystko cacy...pretensje kierowalbym raczej w strone Wisly ze dopuscila do takiego dziadowstwa...

święta racja. O ile mnie pamięć nie myli to kiedy były przeprojektowywane wschodnia i zachodnia bo nagle pojawiła się szansa na EURO, to akurat wtedy w klubie zatrudniony był bodaj tylko Wilczek. Wszyscy inni pracownicy administracyjni, włącznie ze sprzątaczkami (sic!), zostali kosztowo "zoptymalizowani" po kolejnej wtopie w pucharach.

Skoro się wtedy Wisła nie zainteresowała wystarczająco mocno, to trzeba się zainteresować tematem teraz i jeśli trzeba to dołożyć do inwestycji byle tylko uratować z tego projektu ile się da.

Fuks 10.08.2011 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1143996)
Nie wiem, jak ostatnio byłem na E/F to były tam tylko zimne dania. Ale skoro na C się dorobiliśmy paskudnych hamburgerów i "kiełbaso-bułek" to podejrzewam, że nie będzie gorzej na E :)

swoją drogą, jak juz przy tym jestesmy, to co jest najlepsze do jedzenia w tych budkach na C ? Bo jeszcze nie mialem okazji, ale kiedys jak sie zdarzy, ze przyjde na mecz bez zjedzenia wczesniej, to bede przynajmniej wiedziec. Temat troche zwiazany z budową stadionu, wiec OT nie bedzie ;p

PiotrG 10.08.2011 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 1143990)
A przepraszam Panowie to w jakim świecie żyją??
Myślisz Piotrze, że gdyby zaplecze było w pełni funkcjonalne i gotowe, ktoś siekałby cebulę, smażył krewetki, wypiekał ciasta na trybunie?!
Bierze się telefon, dzwoni do firmy cateringowej, a oni przyjeżdżają z własnymi talerzykami, widelcami, ciepłymi potrawami, sprzętem do podgrzewania itp.

To niby po co projektuje się na stadionach kuchnie i restauracje? Aby jedzenie przywozić spoza obiektu?
Te dania nie będą potrzebne raz na tydzień, a obsługa będzie wymagana codziennie - dla lóż VIP, restauracji, pracowników Wisły, biur.
Catering "zamówić" to można na okazję, a nie do stałej obsługi obiektu. I to też zazwyczaj dla firmy trzeba udostępnić kuchnie.
WSZYSTKIE nowe stadiony mają własne kuchnie i restauracje. Zresztą na naszym również zaprojektowano 2 restauracje i dużą kuchnię główną.
Problem w tym, że nie można z niej korzystać, nawet jeśli Wisła kupiłaby wyposażenie, albo nawet ktoś przywiózł swój sprzęt. Można korzystać jedynie z... mikrofalówki. Nie ma po prostu instalacji, która wyciągnie dym na zewnątrz. Najśmieszniejsze w całej sprawie jest to, że ona miała być wykonana przez Polimex według pierwotnego kontraktu, ale z niej zrezygnowano... Teraz trzeba zapłacić drugi raz, znacznie większe pieniądze.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 1143987)
ogolnie staram sie unikac polemiki na forum w jakimkolwiek temacie bo to raczej nie jest ani dobra forma ani skuteczna ja piszac powyzsze zdania mialem na mysli caly proces projektowo-biznesowy...czyli nie 6 miesiecy temu nie wtedy kiedy wbijano pierwsza lopate ale na poczatku bo to nie jest kupno samochodu...dobra jest zasada spiesz sie powoli...w archiuwm o ile ono istnieje z tamtych lat sa moje wpisy i teraz jest raczej "gorzka" satysfkacja z racji...ale mnie jako kibica to juz nie rusza niech sie teraz glowią fachowcy jak zrobic dorby biznes plan do tego obiektu i jak "ugryżć" ewentualną LM...bardziej mnie smuci...zepsuta przestrzen pieknego załozenia jakim są Blonia i Park Jordana...

To trzeba było zrobić nie wtedy, kiedy wbijano pierwszą łopatę, a 2 lata wcześniej. Zamówić projekt dostosowany pod Wisłę, przekazać go miastu i podpisać umowę o realizacji w takiej formie i w jakim terminie.
Jak wbijali pierwszą łopatę, to już było za późno.
"Spiesz się powoli" to bajeczka mówiona nieudacznikom. Termin budowy nie był nierealny. W tym terminie dało się ten stadion wykonać porządnie, bez szczególnego forsowania tempa czy obniżenia jakości. U nas nie dość, że przekroczyli termin już dwukrotnie (i końca nie widać), to jeszcze jakoś wykonania jest fatalna, mimo że "spieszyli się powoli".

rafal777 10.08.2011 11:24

http://stadiony.net/aktualnosci/2011...zow_nie_bedzie

Za małe parkingi dla prasy? To chyba nie problem, na miasteczku się wbije tabliczkę "dla prasy" i będzie. Telebim zasłania widok. Chyba wszyscy forumowicze znaja ten problem tylko nie wykonawca...Ale to też nie powinno byc problemem. Ustawia kamerę niżej i będzie. Przeciez Wisła grała już w decydujących rundach ply-off LM i to na starym stadionie. Wtedy się dało a teraz się nie da? Trochę to śmieszne jest.

Ja bym teraz spytał Pana Majchrowskiego o jakim ELITE on mówił? Stadion klasy ELITE który jest niedostosowany do rozgrywek? Smiechu warte. Mimo to myslę, że w przypadku awansu i tak będziemy grali w Krakowie.

kornd 10.08.2011 11:35

A w sprawie tego telebimu, który zasłania widok głównej kamerze, pisałem już o tym od razu po założeniu konstrukcji. Było to niemal rok temu i od tego czasu , ci mędrcy z Polimexu nie wpadli na pomysł, żeby zrobić coś z podestem na kamerę lub zmienić lokalizację telebimu.
http://wislakrakow.com/forum/showthr...254#post968254

dj_ibutti 10.08.2011 11:51

"Mędrcy z Polimexu" wykonują projekt...

KoPer 10.08.2011 11:55

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosci/tunel_gotowy/

Zrobili tunel na murawę

Smyrgu 10.08.2011 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1144010)
To niby po co projektuje się na stadionach kuchnie i restauracje? Aby jedzenie przywozić spoza obiektu?
Te dania nie będą potrzebne raz na tydzień, a obsługa będzie wymagana codziennie - dla lóż VIP, restauracji, pracowników Wisły, biur.
Catering "zamówić" to można na okazję, a nie do stałej obsługi obiektu. I to też zazwyczaj dla firmy trzeba udostępnić kuchnie.
WSZYSTKIE nowe stadiony mają własne kuchnie i restauracje. Zresztą na naszym również zaprojektowano 2 restauracje i dużą kuchnię główną.
Problem w tym, że nie można z niej korzystać, nawet jeśli Wisła kupiłaby wyposażenie, albo nawet ktoś przywiózł swój sprzęt. Można korzystać jedynie z... mikrofalówki. Nie ma po prostu instalacji, która wyciągnie dym na zewnątrz. Najśmieszniejsze w całej sprawie jest to, że ona miała być wykonana przez Polimex według pierwotnego kontraktu, ale z niej zrezygnowano... Teraz trzeba zapłacić drugi raz, znacznie większe pieniądze.

To trzeba było zrobić nie wtedy, kiedy wbijano pierwszą łopatę, a 2 lata wcześniej. Zamówić projekt dostosowany pod Wisłę, przekazać go miastu i podpisać umowę o realizacji w takiej formie i w jakim terminie.
Jak wbijali pierwszą łopatę, to już było za późno.
"Spiesz się powoli" to bajeczka mówiona nieudacznikom. Termin budowy nie był nierealny. W tym terminie dało się ten stadion wykonać porządnie, bez szczególnego forsowania tempa czy obniżenia jakości. U nas nie dość, że przekroczyli termin już dwukrotnie (i końca nie widać), to jeszcze jakoś wykonania jest fatalna, mimo że "spieszyli się powoli".

nie mam maniakalnego podejścia wmawiania wszem i wobec ze w danej sytuacji wina lezy tylko po jednej stronie...tyle w tym temacie

zybert77 10.08.2011 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1144049)

spodziewają się, że z najdroższych miejsc na stadionie ludzie będą rzucać kamieniami i butelkami?

Semper Fidelis 1985 10.08.2011 12:03

Takie są wymogi, nawet hymn LM poleci... grubo

Ivory1906 10.08.2011 12:07

Bardzo fajnie ze UEFA traktuje IV runde eliminacji jak faze grupowa. Napewno nie tylko moim ale wielu z Nas jest marzeniem uslyszec hymn Ligi Mistrzow na R22. Jesli nie daj Boze nie uda nam sie awansowac do grupy to chociaz zasmakujemy tego raju :)

sandbender 10.08.2011 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1144010)
To niby po co projektuje się na stadionach kuchnie i restauracje? Aby jedzenie przywozić spoza obiektu?
Te dania nie będą potrzebne raz na tydzień, a obsługa będzie wymagana codziennie - dla lóż VIP, restauracji, pracowników Wisły, biur.
Catering "zamówić" to można na okazję, a nie do stałej obsługi obiektu. I to też zazwyczaj dla firmy trzeba udostępnić kuchnie.
WSZYSTKIE nowe stadiony mają własne kuchnie i restauracje. Zresztą na naszym również zaprojektowano 2 restauracje i dużą kuchnię główną.

Ok, zgoda. Ale w kotekscie ewentualnego wystepu w grupie LM - mecz jest wydarzeniem jednorazowym. Mozna go "obskoczyć" cateringiem.

PiotrG 10.08.2011 12:15

Cytat:

nie mam maniakalnego podejścia wmawiania wszem i wobec ze w danej sytuacji wina lezy tylko po jednej stronie...tyle w tym temacie
tu nie trzeba być żadnym maniakiem.
Za burdel na budowie, niedotrzymane terminy odpowiadają 3 podmioty:
- ZIKIT (inwestor)
- Polimex-Mostostal (wykonawca trybun wschodniej i zachodniej)
- Biuro Obtułowicza (opóźnienia w dostarczeniu projektu)
Przy czym na ZIKIT (i Majchrowskiego, w końcu to on zdecydował o wyborze projektanta i inwestorze zastępczym) spadają pierwsze podziękowania, bo nie mają panowania nad wykonawcą, nie prowadzą jakiegokolwiek nadzoru, nie mają pojęcia, co zamówili, a czego nie w przetargu... Polimex gra jak chce, bo nikt nad nimi nie czuwał od początku budowy, a inwestor wierzył na słowo, nie prosząc nawet o przedstawienie harmonogramu budowy.

Wisła nie jest winna w żaden bezpośredni sposób. Dla Wisły to jest kompletnie obca budowa, na którą nie ma obecnie wpływu.
Można co najwyżej gdybać, jak można było temu burdelowi zapobiec 10 lat temu.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 1144070)
Ok, zgoda. Ale w kotekscie ewentualnego wystepu w grupie LM - mecz jest wydarzeniem jednorazowym. Mozna go "obskoczyć" cateringiem.

Nie tak do końca... UEFA musi się zgodzić na to, że to Wisła zdecyduje, co im zaserwują do jedzenia. Wyboru menu nie będzie, bo nie przygotują nagle 10 rodzaju dań, nie będzie gdzie tego zrobić. Znowu zrobienie całego menu dla x gości to byłoby wywalenie pieniędzy w błoto...

kornd 10.08.2011 12:21

Czy mi się wydaje, że przedłużyli ten daszek nad fotelami dla rezerwowych?

zybert77 10.08.2011 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1144074)

Wisła nie jest winna w żaden bezpośredni sposób. Dla Wisły to jest kompletnie obca budowa, na którą nie ma obecnie wpływu.
Można co najwyżej gdybać, jak można było temu burdelowi zapobiec 10 lat temu.

Mylisz się, Obtułowicza jako projektanta stadionu wymyśliła Wisła. Jakoś niewiele po przejęciu Wisłę przez TF pojawiła się pierwsza wizualizacja stadionu Wisły autorstwa właśnie Obtułowicza.
To Wisła zabierała Pana Obtułowicza na objazdy stadionów, żeby tam podpatrywał rozwiązania konstrukcyjne stadionów. Pierwotnie stadion Wisły był wzorowany na Bayarenie (33 tyś światła w dachu). Wizualizacja stadionu była umieszczona w magazynie Tylko Wisła (ktoś go jeszcze pamięta?), pierwszym wydaniu w rundzie wiosennej po nastaniu TF. Jeśli dobrze poszukasz to jeszcze być może znajdziesz ją na internecie
Później koncepcja się mocno zmieniła i ze względów finansowych przygotowana została okrojona wersja projektu na bodaj 22 tyś z czterema trybunami jak obecne C i G, gdzie jupitery miały stać w narożnikach. Stąd konieczność zaprojektowania osobnego pawilonu medialnego, jako że w tej koncepcji wewnątrz trybun nie było możliwości wygospodarowania dostatecznie dużego pomieszczenia spełniające tę funkcję.
Ta koncepcja zaczęła być realizowana i dopiero w tym momencie pojawiła się szansa na EURO i związane z tym finansowanie. Na tym etapie były dwie możliwości:
1. przeprojektować stadion i dostosować do wymogów EURO (to musiał zrobić Obtułowicz jako właściciel praw do projektu)
2. przygotować nową koncepcję, przez profesjonalne studio architektoniczne - gdzie pewnie w znacznym stopniu należałoby zburzyć to co już zostało wykonane (za tym mogły pójść zarzuty o marnowanie dotychczasz wydanych pieniędzy)

Wybrano rozwiązanie nr 1. Zaangażowano Obtułowicza, miasto przejęło działki i stadion w dotychczasowym stanie budowy (wybudowane G i C oraz przygotowywany do budowy pawilon medialny) i zaczęło przebudowywać.
Dalej już historia jest z grubsza znana.

PiotrG 10.08.2011 13:37

Wisła wybrała Obtułowicza, który przedstawił koncepcję stadionu, nie wykonał jednak projektu konstrukcji. Później budowę przejęło miasto, które ponownie wzięło Obtułowicza, któremu z wolnej ręki zlecono wykonanie obiektu. Po czym przedstawił nową koncepcję obiektu (ta wizualizacja dla Wisły pochodziła chyba jeszcze z 98 czy 99r).
W chwili, w której miasto przejęło budowę nie otrzymało od Wisły ŻADNEJ koncepcji czy projektu - Obtułowicz przygotował nową wizję w 2004r.
No i to samo w sobie było niezgodne z prawem. Miasto powinno w 2004r ogłosić konkurs architektoniczny na koncepcję obiektu, po czym wybrać jedną i podpisać z projektantami umowę na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego.

Koncepcja z 2004r zakładała zostawienie trybuny zachodniej i jej zadaszenie, budowę 3 nowych trybun (N/S/E) i pawilony multimedialnego. Ta koncepcja nie została przekazana przez Wisłę miastu. Ot, Majchrowski po prostu na nowo wziął Obtułowicza, a nie powinien tego robić.
W Warszawie Legia przekazała miastu KOMPLETNY projekt wykonawczy obiektu, jako swój wkład w budowę. U nas tego nie było, Wisła przekazała jedynie działkę. Miasto budowało obiekt samodzielnie, według własnej wizji. To była inwestycja wyłącznie miejska.

Arkas 10.08.2011 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1144049)

Czy mi się wydaje, czy osoby siedzące bezpośrednio za tym tunelem, nie będą widzieć kawałka boiska? Chyba że go wsuną głębiej, bądź będą chować w trakcie meczu, co wydaje mi się mało prawdopodobne.

Daif1906 10.08.2011 14:19

Mysle ze schowaja go glebiej

lordes 10.08.2011 14:21

zawsze jest wsuwane po wyjściu piłkarzy i rozsuwane w czasie przerwy.Dlatego jest na kółkach.

wiertar 10.08.2011 14:31

tunel jest rozsuwany więc co za problem?? 33 sekundy i jest gotowe

Arapaho 11.08.2011 15:09

PiotrG masz pewnie to info- na A/B będą dodatkowe kasy biletowe?
Powiem szczerze że 10 kas na 33 tyś osób to będzie 6 h stania na lepszy mecz

Gwiaździsty 11.08.2011 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1144939)
PiotrG masz pewnie to info- na A/B będą dodatkowe kasy biletowe?
Powiem szczerze że 10 kas na 33 tyś osób to będzie 6 h stania na lepszy mecz

Była juz mowa o dodatkowych kasach na A/B. Niezapominajmy tez, że w końcu ruszy internetowa sprzedaż biletów, więc nie powinno być aż takich jazd jak obecnie.

PiotrG 11.08.2011 16:09

Nie będzie żadnych kas na zachodniej. Wisła przygotowała sama Strefę Kibica na wschodniej, ona ma obsługiwać wszystkich kibiców. Zrezygnowano z tego, co zaprojektował Obtułowicz, a miało być tylko 3 kasy...
Niestety, ale dopóki nie wejdzie sprzedaż internetowa, to takie kolejki będą się zdarzać. Mam wrażenie, że i kolejne 10 kas nie rozwiąże problemu przy takim tłoku.

Domello 11.08.2011 16:37

@ PiotrG

A czy czasem klub nie chce powiekszyc strefy kibica? Wtedy moznaby dolozyc jeszcze kilka kas, ktore w jakims tam stopniu pomoglyby


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl