![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Tylko zwróćcie uwagę, że to co można skończyć w 2 tygodnie na tym stadionie trwa ze 3 miesiące:-)
|
|
Cytat:
|
W tym roku już awansowaliśmy do fazy grupowej LE, tutaj wymagania są niemal identyczne jak i w wypadku LM.
A gość razem z ZIKITem inwestycję mają w 4 literach niezależnie od tego, gdzie gra Wisła. Równie dobrze olaliby półfinał LM, podobnie jak olano E2012. |
No to nie tak, jak pojawiło się mistrzostwo to była oddana 3 trybuna a na fazę grupową będzie 4, czyli jednak wyniki sportowe Wisły determinują całą budowę.
|
Trybunę północną robił Mostostal Warszawa, który po prostu swoim tempem w realnym czasie ją wykończył (te 2 miesiące z przetargu nie były realne, trzeba było około pół roku). trybunę zachodnią robi Polimex-Mostostal, który na inwestycje leje ciepłym moczem i robi wtedy, kiedy mu się nakaże. Jak się nikt nie interesuje z ZIKITu, to na budowie pustki. I tak jest od roku.
|
..."te 2 miesiące z przetargu nie były realne"...pojawia sie pytanie: to co to za przetarg ?
No cóż jestem większym optymista i myślę że jednak pokazanie sie w Europie obiektu R22 ma jakieś znaczenie dla jego Ekscelencji i całej świty rządowej Krakowa, ale może się mylę. |
Pamiętam identyczną sytuacje po pierwszym meczu z Panathinaikosem mieliśmy grać na Śląskim. A skończyło się wiadomo jak :/
|
Szczerze moze być ze stadionem problem. jeżeli awansujemy do LM pierwsza kolejka będzie rozgrywana 13 - 14 wrzesień, faza grupowa LE 15 wrzesień. Mamy więc 40 dni. Zakładając że towarzysz pospieszy wykonawców i zakończą prace w trzy tygodnie będzimy mieli 27 września - zostaje nam 19 dni. A zostają jeszcze odbiory. Wystarczy że straż znajdzie bubla i nie da zgody użytkowanie trybuny. Nie wiem tylko w jakim terminie musimy zgłosić do UEFA stadion i czy wogule jest taki wymóg. Wydaje mi się że największy orędownik Cracovii zrobi wszystko żeby Wisła musiała grać poza Krakowem. Taki zawistny gość i tyle. Cracovii postawił stadion na który chodzą trzy osoby na krzyż a nam ciągle jakieś jajo wyskakuje.
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
W końcu ktoś napisał o stadionie i ewentualnych problemach
http://sport.wp.pl/kat,1752,title,Wi...wiadomosc.html Im więcej będzie w prasie i tv tym większy nacisk psychiczny, a co za tym idzie szybsze ukończenie budowy |
dzisiaij z rana oglądałem OSI i również poruszony został problem ewentualnych problemów ze stadionem w razie gry w fazie grupowej LM. Zarzeczny wyraźił oburzenie zaistaniłą sytuacją i powiedział do Iwana " czemu wybieracie znowu tego samego prezydenta ktory nie potrafi doprowadzic budowy do końca" Ten nie potrafił znależć odpowiedzi czemu krakowianie tak decydują...
PS Wyboraźcie sobie jakie protesty zrobilismy w razie niedokończenia budowy na faze grupową LM... Mam nadzieję, że sytucaja nie zmusi nas do tego, bo może byc nieciekawie... |
Cytat:
Poza tym- okazję do "protestu" mieliście bodajże 19.12.2010 roku. |
Cytat:
to czy stadion się nadaje zweryfikuje uefa , o tym czy będziemy grać w LM dowiemy się 23 sierpnia pierwsze spotkanie ewentualnej fazy grupowej to albo 13/14 września , albo 27/28 września , później 18/19 października . Teoretycznie ostateczny termin oddania stadionu to 12 października ( nie licząc systemu oddymiania na E w którym się już pogubiłem ) i klub stara się jeszcze tą date przyśpieszyc , jest to w jakiś sposób pocieszające . uefa na pewno będzie wizytować stadion , może jeszcze końcem sierpnia , da nam pewnie jakiś deadline ( bo tak robią zawsze ) na poprawienie usterek i ewentualnych niedociągnięć . nie wierzę że w klubie nie zrobią WSZYSTKIEGO aby rozegrać pierwszy mecz w roli gospodarza na R22 . W najczarniejszym przypadku , co wynika z terminarzu rozgrywek , możemy 'wrócić ' na swój teren na mecz 3 lub 4 kolejki . Tak czy siak w najczarniejszym przypadku , myślę że jest zagrożone JEDNO spotkanie ewentualnej LM w Krakowie . |
A co klub ma do budowy tego stadionu?My tego stadionu niestety nie budujemy.To stadion miejski
|
Cytat:
|
Baza treningowa będzie poza Reymonta, tak powiedział Basałaj w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej.
|
Cytat:
Cytat:
|
W dzisiejszej audycji RK Niedziałkowska wypowiadała się mało optymistycznie o terminie oddaniu stadionu. Tremin 30.08 jest niemozliwy do skrócenia i "najszybszym mozliwym czasie" czyli 12 dni na odbiór "żeby klub był zadowolony". Co za łaska!
Jest mozliwość bez ukończenia systemu oddymiania na otwarcie trybuny zachodniej - podobnie jak wschodniej - ale jak do tego odniesie się NB lub UEFA to nie wiadomo. |
A jest wiadomo kiedy Niedziałkowska wyleci na zbity pysk za to co się dzieje ze stadionem?
Niech ta baba nie udziela się w prasie, bo naprawdę wielu osobom podnosi się cisnienie i zaciskają pięści , gdy słyszy jej nazwisko. |
Cytat:
|
Stwierdzenie: '30 września to i tak napięty plan' czy coś w tym guście sugeruje, że należy się liczyć z tym, że zaraz się okaże, że nawet koniec` września jest nierealny :-/
|
Cytat:
|
Wypowiedz tej baby brzmi jakby na stadionie zapieprzało 200 pracowników na 3 zmiany a tymczasem na budowie chyba od 3 miesięcy nie pojawił się żaden .
|
Bezsilność, tyle tylko mogę stwierdzić. Podzielam zdanie Zarzecznego, ale polemika z tym to już do politycznego nadaje się najbardziej.
|
Kraków to jest istna ikona zarządzania PRLu. Wszyscy urzędnicy siedzą po znajomości, bo raczej takich nierobów i beztalenci by nie trzymali za ich wyniki w pracy... Dopiero "sztandarowe" inwestycje prezydenta są robione z dopilnowaniem szczegółów. Reszta to samowolka, która nikogo w mieście nie obchodzi.
|
Cytat:
Odnosnie stadionu - nie ma szans zeby Wisla nie zagrala w Krakowie w grupie.. cos sie wymysli - dobra prowizorka, w tym to chyba jestesmy "miszczami swiata" edit: chodzilo mi o to ze sa robione z dopilnowaniem szczegolow ;) |
Właśnie dlatego sztandarowa...
Fazę grupową czy to LM czy LE zagramy u siebie, wiadoma sprawa. UEFA wbrew pozorom nie jest taka restrykcyjna. |
Nie na temat stadionu ale nawiążę do ZIKiT.
Ostatnio w prasie był artykuł na temat jakiejś fontanny której budowę w/w organ nadzorował. Oczywiście pojawiły się jakieś kłopoty czy niezgodności i wykonawca postanowił zerwać zlecenie, zabrać manatki i się zwinąć. Pytanie było czy wykonawca zapłaci jakąś karę za zerwanie kontraktu. Odpowiedź dobrze znamy: Nie, ponieważ kar z powodu niedotrzymania terminu czy zerwania umowy nie było w kontrakcie. Jako rekompensatę w ramach ugody teren budowy miał zostać uprzątnięty do stanu przed rozpoczęciem prac :D. Jaja pańskie. Może to jest instytucja powołana aby wyciągać z miasta kasę na lewo... |
Ależ ta baba .......i.... golym okiem widać, że na budowie nic się nie dzieje, po godzinie 17... Spokojnie można pracować w nocy i się zdąży!
|
A swoja droga moze kto potwierdzic ze faktycznie zaczeto prace przy instalacji oddymiania na zachodniej? Bo przewinelo sie to w ktoryms wywiadzie?
|
Czegos nie lapie, odrobine checi i mozna juz otworzyc trybune dla kibicow - bez systemu oddymiania i bez cieplych dan. Czemu nikt jej nie otworzy na dzien meczu, a potem montuje system oddymiania???? Oni i tak po 17 nie pracuja!
Co do cieplych dan - jesli to jest wymog UEFA, to co za problem przygotowac dania w aucie na parkingu i doniesc 20 metrow do lozy albo nawet sprzedawac w okienku sklepowym? Kielbaska, pizza kilka stopni chlodniejsza dalej jest ciepla. To da sie rozwiazac - starczy troche checi!!!! |
Czyli nie gramy w LM na R22 ... :/ Szkoda.
|
Cytat:
--------- Niedziałkowska mówi co jej ślina na język przyniesie. Jak można powiedzieć, że może oddać do użytku cześciowo trybunę zachodnią (bez systemu oddymiania) na wzór wschodniej ale Wisła nie będzie mogła organizować imprezy masowej. To jakim cudem odbywają się teraz imprezy masowe w postaci ekstraklasy i eliminacji ligi mistrzów? :rotfl: |
Cytat:
|
Musiałem to wkleić :)
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...umowie_z_pepsi Mam nadzieje że u nas takiej pomyłki jak na zdjęciu nr 2 nie zrobią jeśli będzie w końcu sponsor stadionu ;p |
A na tej zachodniej to wogole sie coś dzieje ?
PS. Mam nadzieję że dożyję czasów ( a mam 17 lat) że Wisła będzie tak znanym i bogatym klubem że sama wybuduje sobie stadion jak np. to zrobił Arsenal i będzie on dopieszczony w każdym calu.... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl