Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Belzebub 02.09.2010 13:35

Czy te preciki i dziurki :
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg

To miejsca na elementy niebieskiej elewacji?:

http://www.stadionwisly.info/files/p...mbnails/24.jpg

rav 02.09.2010 13:48

Niestety, Belzebub, są to tzw. "rzygacze".

Przez te fantazyjne rureczki leje się ludziom woda na głowę - jest to odpływ z ostatniej czy przedostatniej kondygnacji. Takie brutalne rozwiązanie.

Wyręczając p. Niedziałkowską wkleję linka
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzygacz

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 973418)
(...)a ktos inny dla porownania moze podac 5 takich stadionow jak Wisly.. (...)

W sumie, to chętnie obejrzałbym tak z pięć przykładów stadionów o pojemności 30-35 tys. wybudowanych za ok 110-130 mln euro.

Al_29 02.09.2010 14:13

Wyjazd dla kosiarek chyba :P

Arapaho 02.09.2010 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 973296)
Wierz mi też byś narzekał. Widzisz te prześwitujące pustaki spod tynku?? To w cale nie jest ładniejsze od naszego betonu, może tylko bardziej białe

Jak nie widzisz -nawet na takim zdjęciu - różnicy w fakturze która powstaje przez polerowanie betonu architektonicznego to sorry ale nie mamy o czym rozmawiać .Nie jestem zwolennikiem wogóle betonu jako głównego elementu wykończeniowego ale jeśli już to te dwa obiekty to też dwa różne światy

mIcHaL666 02.09.2010 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 973435)

Wyręczając p. Niedziałkowską wkleję linka
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzygacz

Padłem :D.

Arapaho 02.09.2010 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 973295)
Ciekawe jakie u nas jeszcze kwiatki wyjdą ..... Czy my mieliśmy już za sobą taka kontrolę ?

UEFA wiadomo że nie była - był za to PZPN znaaaaaacznie mniej rygorystyczny i znalazł mase błędów. UEFA nas zje za sama ilość kołowrotków a podejrzewam że systemu zraszaczy też nie ma u nas (przynajmniej na zdjęciach ze wsch nie widzę żeby na sufitach coś takiego było)

T-omek 02.09.2010 15:33

Ale jaka UEFA, na dwa mecze z mistrzem Tadżykistanu Suche Stawy wystarcza. Nasi piłkarze przewiduja stadionowe problemy i wychodzą im naprzeciw !!!

PiotrG 02.09.2010 15:44

Cytat:

W sumie, to chętnie obejrzałbym tak z pięć przykładów stadionów o pojemności 30-35 tys. wybudowanych za ok 110-130 mln euro.
http://www.skyscrapercity.com/showpo...27&postcount=1
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=101
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=134
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=145
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=147

koszt 185mln $

Elefant 02.09.2010 15:46

Cytat:

Niestety, Belzebub, są to tzw. "rzygacze".
Jak to się ma do tego paragrafu rozporzadzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:

§ 126. 1. Dachy i tarasy, a także zagłębienia przy ścianach zewnętrznych budynku powinny mieć odprowadzenie wody opadowej do wyodrębnionej kanalizacji deszczowej lub kanalizacji ogólnospławnej, a w przypadku braku takiej możliwości - zgodnie z § 28 ust. 2.

Czy tam nie ma kanalizacji w ulicy, czy może żle interpretuje to rozporządzenie ?

Pablooo 02.09.2010 15:49

Słabo mi...

PiotrG 02.09.2010 15:52

Jest odwodnienie, problem w tym, że nie całkowite. Projektant zapomniał o odwodnieniu tego ostatniego górnego poziomu (+4) i woda ciekła po trybunie. Rozwiązano to rzygaczami...

sebanop 02.09.2010 15:59

A nie wiecie co oni robią od rana tam koło murawy?? Od samego rana na kamerce widzę że coś tam się dzieje ale nie wiem co... konkretnie na kamerce nr 5

Elefant 02.09.2010 16:12

Cytat:

Jest odwodnienie, problem w tym, że nie całkowite. Projektant zapomniał o odwodnieniu tego ostatniego górnego poziomu (+4) i woda ciekła po trybunie. Rozwiązano to rzygaczami...
No dobrze, projektant zapomniał. Ale czy to jest zgodne z prawem, czy nie ? I czy nadzór budowlany to odbierze ? Woda lejąca się na głowę z kilkunastu metrów to nie jest już tylko nieprzyjemne, ale wręcz niebezpieczne.

Czy to jest ten brutalizm ?

picasso 02.09.2010 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 973506)
No dobrze, projektant zapomniał. Ale czy to jest zgodne z prawem, czy nie ? I czy nadzór budowlany to odbierze ? Woda lejąca się na głowę z kilkunastu metrów to nie jest już tylko nieprzyjemne, ale wręcz niebezpieczne.

Czy to jest ten brutalizm ?

zrobi się rynnę i po problemie.najwyżej brutalizm będzie bardziej brutalny.

runner 02.09.2010 17:07

O tym już pisałem, pseudo zaoszczędzono i zostawili gołe betonowe ściany od szybów windowych na poziomie +4, by na niższych poziomach dać szybę przyciemnioną. Dosłownie kilka szyb więcej i była by harmonia a tak jest hu...

http://pokazywarka.pl/stadion_inaczej/#zdjecie665163

63.5 Kg 02.09.2010 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablooo (Post 973491)
Słabo mi...

Jest mi tak samo slabo jak Tobie...

Zrobiono z nas frajerow i tyle...

Mozna bylo miec cuda ,jest to co jest ,grunt ze swoje :)

ksero87 02.09.2010 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 973525)
Jest mi tak samo slabo jak Tobie...

Zrobiono z nas frajerow i tyle...

Mozna bylo miec cuda ,jest to co jest ,grunt ze swoje :)

Właśnie, grunt, że swoje..
Mi nie było słabo jak oglądałem tamte zdjęcia.. mnie krew zalała z prostego powodu - wszędzie potrafią tylko nie u nas !

MarciN90 02.09.2010 18:02

a zauważył ktoś w ogóle że wstawiają na wschodniej na samej górze szyby bo był apel że będzie wiało tam od góry? jednak da się namowic na cos inwestora

Proud 02.09.2010 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 973525)
Jest mi tak samo slabo jak Tobie...

Zrobiono z nas frajerow i tyle...

Mozna bylo miec cuda ,jest to co jest ,grunt ze swoje :)

Z zewnątrz piękny jak ktoś lubi taki owalne kształty.

A wewnątrz? Zdecydowanie wole nasz. Za dużo tam wolnych przestrzeni.

Ale rozpatrując koszty...to na pewno nasz stadion powinein być zdecydowanie tańszy od tego w Astanie(dach robi swoje) I to boli najbardziej.

wierny 02.09.2010 19:29

wiem, że jest osobny temat ale wklejam tu "na pocieszenie"
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...sterem,1526580

Ładne kwiatki, przeciekający dach, niektóre pomieszczenia dla VIP ów mające dwa metry, słaba przepustowość itd.
Ciekawe co znowu wyjdzie przy naszym stadionie, jak będziemy grać w pucharach?

PiotrG 02.09.2010 20:08

Ciekawe, co wyszłoby u nas, jakby teraz wpadła UEFA i sprawdziła, czy stadion się nadaje na Euro.
Zapewne byłoby tego trochę więcej, niż w Poznaniu.

crazykaro 02.09.2010 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 973446)
Jak nie widzisz -nawet na takim zdjęciu - różnicy w fakturze która powstaje przez polerowanie betonu architektonicznego to sorry ale nie mamy o czym rozmawiać .Nie jestem zwolennikiem wogóle betonu jako głównego elementu wykończeniowego ale jeśli już to te dwa obiekty to też dwa różne światy

Ladna faktura? A widzisz to co w ramce?. Za 5 lat bedzie gorsze od naszego betonu, ale uważaj sobie co chesz bo nijak tego nie oszlifujesz
http://img842.imageshack.us/img842/6798/imag0017vp.jpg

Co do ceny stadionów
http://stadiony.net/stadiony/usa/red_bull_arena
Mniejszy i droższy. I pewnie też tam przepłacili za stadion, co:> Dalej nie będę komentował. Dajecie jakieś głupie przykłady Hoffenheimu gdzie stadion budowany był w szczerym polu na jamiś ugorze gdzie grunt był odpowiedni i nie trzeba było płacić za jakieś pale wbijane 10m w głąb. A jedyna zagospodarowana trybuna to tam gdzie będą VIPy. Do tego nie ma piwnicy która podnosi koszt inwestycji o ok 20-30%. I piszę już to po raz n-ty ale widzę że pisać sobie można a i tak znajdzie sie jakiś komentator co chciał sobie napisać że w Hoffenheim czy Mainz ma tani stadion.

A co do rzygaczy to jeśli już są to trzeba zrobić je stylowo :
http://www.bank-zdjec.com/foto3/7102_b.jpg

:D :D :D

picasso 02.09.2010 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 973662)
A co do rzygaczy to jeśli już są to trzeba zrobić je stylowo :
http://www.bank-zdjec.com/foto3/7102_b.jpg

:D :D :D

no tak,ale to nie będzie już "brutalizm"

PiotrG 02.09.2010 21:03

^^
Cytat:

19.09.2006-2010
Masz odpowiedź, dlaczego ten stadion dużo kosztował. Budowany był w trakcie największego cenowego boomu w budownictwie.
Przetargi na nasze 2 trybuny boczne były już ogłaszane w czasie kryzysu, gdy ceny poleciały w dół.
Przykład z Polski - przetarg na stadion Legii był rozstrzygnięty w trakcie boomu, a teraz okazało się, że stadion będzie tańszy. Do tego miasto zabezpieczyło tak umowę, że różnica wróci do miasta, a nie do portfela wykonawcy.

P.S. Kondygnacja podziemna w takiej formie zagospodarowania przestrzeni jak obecnie pod trybuną wschodnią, to skrajny debilizm (2400m2 dla konserwatora murawy, gdy starczyłoby im 200m2). Można było zrobić je znacznie mniejsze, tylko na pomieszczenia techniczne. Reszta funkcji tj magazyny i konserwator murawy bez problemu weszłaby pod trybuny N/S, nie trzeba byłoby też budować idiotycznego wyjazdu dla kosiarek.
Uzasadnia to wyższy koszt inwestycji, ale równocześnie potrzebne to jest jak dziura w moście, podobnie ma się sprawa z jęzorem przed trybuną zachodnią, jupiterami, murem przed sjyboxami i taką formą okrąglaka. Zbędny koszt, nic więcej.

Bronowianin 02.09.2010 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 973435)
są to tzw. "rzygacze".

Przez te fantazyjne rureczki leje się ludziom woda na głowę - jest to odpływ z ostatniej czy przedostatniej kondygnacji

Pozostaje mieć tylko nadzieję że to idiotyczne i wręcz kuriozalne rozwiązanie nie będzie mieć swojego zastosowania, ponieważ poziom z którego miało (no właśnie, czy ktoś wie co to tak na prawdę miało być?!) odprowadzać wodę będzie oszklony - właśnie montują tam szyby. Jeśli więc dach nad trybuną nie będzie przeciekał to wody tam nie będzie i z tego prymitywnego urządzenia nie będzie uderzał co kilka metrów 'wodospad' przyspieszając niszczenie elewacji, brudząc okna i przede wszystkim oblewać ludzi stojących w kolejce do wejścia na stadion...

A na elewację ciekłoby z tych rzygaczy na pewno, ponieważ na pierwszy rzut oka widać że są one zbyt krótkie. Ale trzeba przyznać że to jedno z bardziej przerażających rozwiązań na tym obiekcie... Są gorsze, ale to też bije kuriozalnością i tandetą po oczach.

picasso 02.09.2010 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 973670)
^^



P.S. Kondygnacja podziemna w takiej formie zagospodarowania przestrzeni jak obecnie pod trybuną wschodnią, to skrajny debilizm (2400m2 dla konserwatora murawy, gdy starczyłoby im 200m2). Można było zrobić je znacznie mniejsze, tylko na pomieszczenia techniczne. Reszta funkcji tj magazyny i konserwator murawy bez problemu weszłaby pod trybuny N/S, nie trzeba byłoby też budować idiotycznego wyjazdu dla kosiarek.
Uzasadnia to wyższy koszt inwestycji, ale równocześnie potrzebne to jest jak dziura w moście, podobnie ma się sprawa z jęzorem przed trybuną zachodnią, jupiterami, murem przed sjyboxami i taką formą okrąglaka. Zbędny koszt, nic więcej.

mnie i tak najbardziej razi ten wyjazd dla kosiarek,tak jakby nie mozna go było zrobic w tunelu pod naroznikiem.
a pod trybuna zachodnią nie jest czasem tak,ze maja tam wjeżdżać autobusy z zawodnikami?własnie na poziom "piwnicy"

PiotrG 02.09.2010 22:52

Tak, zgadza się. Tam jest parking dla autobusów drużyn. Wjeżdża się pod trybunę, zawodnicy wysiadają i idą do szatni. Jest też kilka miejsc parkingowych dla najważniejszych szych w klubie.
Do szatni można też dostać się inaczej, wchodząc na kondygnację 00 i schodząc schodami znajdującymi się w centralnej części trybuny.

1q2 02.09.2010 23:20

Mniej więcej podobną cenę(ok 600 mln) ma mieć Juventus Arena - stadion na 42 tys widzów z parkingiem na 4000 aut i wszelakimi bajerami.
Ten co wrzucał PiotrG to też inna planeta(w ogóle nie chodzi tu o kwestie gustu)

Domyślam się też że koszty budowy stadionu w Niemczech czy Włoszech są o wiele większe z wiadomych powodów.Droższe materiały i pracownicy zarabiający pewnie 2,3 razy tylko co u nas.A i tak wychodzi taniej niż nasz kloc.

Naszego stadionu nic nie broni ,oczywiście rozpatrując go pod względem cena-jakość.Gdyby on kosztował połowę tego co kosztuje to spoko, dało by się to przełknąć.Natomiast przy takiej cenie to jest bubel o jakim nikomu się nawet nie śniło.

Ja oczywiście rozumiem osoby które próbują go bronić, na zasadzie że swojego bronimy.Ja mam zupełnie odwrotną zasadę, czyli że krytyczniej patrzę na coś z czym jestem w jakiś tam sposób związany.

Przy tym co teraz się dzieje to opóźnienia schodzą na dalszy plan.Ten stadion będzie funkcjonalnym i estetycznym wrzodem na dupie Krakowa.
To niesamowite że fachury od wyglądu Krakowa ,latami walczą o metr w tą czy w tamtą 'nowego' szkieletora, ich wielki niesmak wzbudzały maszty oświetleniowe na starym stadionie starozakonnych(że niby zasłaniają widok) a pozwolili na postawienie w całkiem ładnej części Krakowa , obrzydliwego, obsranego betonowego kloca - otoczonego górą obrzydliwego asfaltu.I to wszystko za ponad pół miliarda.Niesłychane

Wyrzygałem z siebie ostatnią żółć;) - obiecuje już zamilknąć w tym temacie

ps .sory za ten ton ale patrząc co jest na zewnątrz, obok, wewnątrz, rozwiązania na miarę połowy 20 wieku, to jak bym miał to coś zachwalać to mniej więcej tak jak by ktoś oblał twarz mojej kobity kwasem solnym , a ja pocieszając ją i siebie , stwierdził - kochanie i tak świetnie wyglądasz.

David. 03.09.2010 00:32

Kiedyś przeczytałem na skyscrapericity, prośbę o 'pomalowanie' elewacji naszego brutalnego stadionu, tak więc, po krótkiej przygodzie z Photoshopem, zamieszczam próbkę moich umiejętności ( z przymrużeniem oka ;) ) Myślę, że efekt końcowy każdy sobie oceni. Wiadomo, że nie oddaje to w stu procentach rzeczywistości ale może chociaż w 30 :) Wybaczcie niedoróbki i inne, liczy się ogólne przesłanie.

http://i54.tinypic.com/szd64o.jpg

1q2 03.09.2010 01:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez David. (Post 973728)
Kiedyś przeczytałem na skyscrapericity, prośbę o 'pomalowanie' elewacji naszego brutalnego stadionu, tak więc, po krótkiej przygodzie z Photoshopem, zamieszczam próbkę moich umiejętności ( z przymrużeniem oka ;) ) Myślę, że efekt końcowy każdy sobie oceni. Wiadomo, że nie oddaje to w stu procentach rzeczywistości ale może chociaż w 30 :) Wybaczcie niedoróbki i inne, liczy się ogólne przesłanie.

http://i54.tinypic.com/szd64o.jpg

heh całkiem nieźle to wyszło ale to kwestia gustu.Generalnie to zdjęcie po lewej nie oddaje faktycznego stanu elewacji.Tu akurat pani kłamczuszka miała rację, z daleka(i pod kątem)jakoś ujdzie, natomiast jak ktoś zbliży się do stadionu to jest tragedia.
Mi osobiście najbardziej pasowała ta co była na ostatnich wizualizacjach, ostatnich w sensie oficjalnych.Czyli góra niebieska, reszta biała(stadionwisly.info - projekty, wersja 4).
Nikomu nie przyszło do łba że mogą próbować przeforsować coś co jest teraz, czyli obsrana,zdewastowana elewacja, z zaciekami, dziurami i różowymi 'ozdobnikami' na dole(gay friendly?)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl