![]() |
Czy te preciki i dziurki :
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg To miejsca na elementy niebieskiej elewacji?: http://www.stadionwisly.info/files/p...mbnails/24.jpg |
Niestety, Belzebub, są to tzw. "rzygacze".
Przez te fantazyjne rureczki leje się ludziom woda na głowę - jest to odpływ z ostatniej czy przedostatniej kondygnacji. Takie brutalne rozwiązanie. Wyręczając p. Niedziałkowską wkleję linka http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzygacz Cytat:
|
Wyjazd dla kosiarek chyba :P
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ale jaka UEFA, na dwa mecze z mistrzem Tadżykistanu Suche Stawy wystarcza. Nasi piłkarze przewiduja stadionowe problemy i wychodzą im naprzeciw !!!
|
Cytat:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=101 http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=134 http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=145 http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=147 koszt 185mln $ |
Cytat:
§ 126. 1. Dachy i tarasy, a także zagłębienia przy ścianach zewnętrznych budynku powinny mieć odprowadzenie wody opadowej do wyodrębnionej kanalizacji deszczowej lub kanalizacji ogólnospławnej, a w przypadku braku takiej możliwości - zgodnie z § 28 ust. 2. Czy tam nie ma kanalizacji w ulicy, czy może żle interpretuje to rozporządzenie ? |
Cytat:
|
Jest odwodnienie, problem w tym, że nie całkowite. Projektant zapomniał o odwodnieniu tego ostatniego górnego poziomu (+4) i woda ciekła po trybunie. Rozwiązano to rzygaczami...
|
A nie wiecie co oni robią od rana tam koło murawy?? Od samego rana na kamerce widzę że coś tam się dzieje ale nie wiem co... konkretnie na kamerce nr 5
|
Cytat:
Czy to jest ten brutalizm ? |
Cytat:
|
O tym już pisałem, pseudo zaoszczędzono i zostawili gołe betonowe ściany od szybów windowych na poziomie +4, by na niższych poziomach dać szybę przyciemnioną. Dosłownie kilka szyb więcej i była by harmonia a tak jest hu...
http://pokazywarka.pl/stadion_inaczej/#zdjecie665163 |
Cytat:
Zrobiono z nas frajerow i tyle... Mozna bylo miec cuda ,jest to co jest ,grunt ze swoje :) |
Cytat:
Mi nie było słabo jak oglądałem tamte zdjęcia.. mnie krew zalała z prostego powodu - wszędzie potrafią tylko nie u nas ! |
a zauważył ktoś w ogóle że wstawiają na wschodniej na samej górze szyby bo był apel że będzie wiało tam od góry? jednak da się namowic na cos inwestora
|
Cytat:
A wewnątrz? Zdecydowanie wole nasz. Za dużo tam wolnych przestrzeni. Ale rozpatrując koszty...to na pewno nasz stadion powinein być zdecydowanie tańszy od tego w Astanie(dach robi swoje) I to boli najbardziej. |
wiem, że jest osobny temat ale wklejam tu "na pocieszenie"
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...sterem,1526580 Ładne kwiatki, przeciekający dach, niektóre pomieszczenia dla VIP ów mające dwa metry, słaba przepustowość itd. Ciekawe co znowu wyjdzie przy naszym stadionie, jak będziemy grać w pucharach? |
Ciekawe, co wyszłoby u nas, jakby teraz wpadła UEFA i sprawdziła, czy stadion się nadaje na Euro.
Zapewne byłoby tego trochę więcej, niż w Poznaniu. |
Cytat:
http://img842.imageshack.us/img842/6798/imag0017vp.jpg Co do ceny stadionów http://stadiony.net/stadiony/usa/red_bull_arena Mniejszy i droższy. I pewnie też tam przepłacili za stadion, co:> Dalej nie będę komentował. Dajecie jakieś głupie przykłady Hoffenheimu gdzie stadion budowany był w szczerym polu na jamiś ugorze gdzie grunt był odpowiedni i nie trzeba było płacić za jakieś pale wbijane 10m w głąb. A jedyna zagospodarowana trybuna to tam gdzie będą VIPy. Do tego nie ma piwnicy która podnosi koszt inwestycji o ok 20-30%. I piszę już to po raz n-ty ale widzę że pisać sobie można a i tak znajdzie sie jakiś komentator co chciał sobie napisać że w Hoffenheim czy Mainz ma tani stadion. A co do rzygaczy to jeśli już są to trzeba zrobić je stylowo : http://www.bank-zdjec.com/foto3/7102_b.jpg :D :D :D |
Cytat:
|
^^
Cytat:
Przetargi na nasze 2 trybuny boczne były już ogłaszane w czasie kryzysu, gdy ceny poleciały w dół. Przykład z Polski - przetarg na stadion Legii był rozstrzygnięty w trakcie boomu, a teraz okazało się, że stadion będzie tańszy. Do tego miasto zabezpieczyło tak umowę, że różnica wróci do miasta, a nie do portfela wykonawcy. P.S. Kondygnacja podziemna w takiej formie zagospodarowania przestrzeni jak obecnie pod trybuną wschodnią, to skrajny debilizm (2400m2 dla konserwatora murawy, gdy starczyłoby im 200m2). Można było zrobić je znacznie mniejsze, tylko na pomieszczenia techniczne. Reszta funkcji tj magazyny i konserwator murawy bez problemu weszłaby pod trybuny N/S, nie trzeba byłoby też budować idiotycznego wyjazdu dla kosiarek. Uzasadnia to wyższy koszt inwestycji, ale równocześnie potrzebne to jest jak dziura w moście, podobnie ma się sprawa z jęzorem przed trybuną zachodnią, jupiterami, murem przed sjyboxami i taką formą okrąglaka. Zbędny koszt, nic więcej. |
Cytat:
A na elewację ciekłoby z tych rzygaczy na pewno, ponieważ na pierwszy rzut oka widać że są one zbyt krótkie. Ale trzeba przyznać że to jedno z bardziej przerażających rozwiązań na tym obiekcie... Są gorsze, ale to też bije kuriozalnością i tandetą po oczach. |
Cytat:
a pod trybuna zachodnią nie jest czasem tak,ze maja tam wjeżdżać autobusy z zawodnikami?własnie na poziom "piwnicy" |
Tak, zgadza się. Tam jest parking dla autobusów drużyn. Wjeżdża się pod trybunę, zawodnicy wysiadają i idą do szatni. Jest też kilka miejsc parkingowych dla najważniejszych szych w klubie.
Do szatni można też dostać się inaczej, wchodząc na kondygnację 00 i schodząc schodami znajdującymi się w centralnej części trybuny. |
Mniej więcej podobną cenę(ok 600 mln) ma mieć Juventus Arena - stadion na 42 tys widzów z parkingiem na 4000 aut i wszelakimi bajerami.
Ten co wrzucał PiotrG to też inna planeta(w ogóle nie chodzi tu o kwestie gustu) Domyślam się też że koszty budowy stadionu w Niemczech czy Włoszech są o wiele większe z wiadomych powodów.Droższe materiały i pracownicy zarabiający pewnie 2,3 razy tylko co u nas.A i tak wychodzi taniej niż nasz kloc. Naszego stadionu nic nie broni ,oczywiście rozpatrując go pod względem cena-jakość.Gdyby on kosztował połowę tego co kosztuje to spoko, dało by się to przełknąć.Natomiast przy takiej cenie to jest bubel o jakim nikomu się nawet nie śniło. Ja oczywiście rozumiem osoby które próbują go bronić, na zasadzie że swojego bronimy.Ja mam zupełnie odwrotną zasadę, czyli że krytyczniej patrzę na coś z czym jestem w jakiś tam sposób związany. Przy tym co teraz się dzieje to opóźnienia schodzą na dalszy plan.Ten stadion będzie funkcjonalnym i estetycznym wrzodem na dupie Krakowa. To niesamowite że fachury od wyglądu Krakowa ,latami walczą o metr w tą czy w tamtą 'nowego' szkieletora, ich wielki niesmak wzbudzały maszty oświetleniowe na starym stadionie starozakonnych(że niby zasłaniają widok) a pozwolili na postawienie w całkiem ładnej części Krakowa , obrzydliwego, obsranego betonowego kloca - otoczonego górą obrzydliwego asfaltu.I to wszystko za ponad pół miliarda.Niesłychane Wyrzygałem z siebie ostatnią żółć;) - obiecuje już zamilknąć w tym temacie ps .sory za ten ton ale patrząc co jest na zewnątrz, obok, wewnątrz, rozwiązania na miarę połowy 20 wieku, to jak bym miał to coś zachwalać to mniej więcej tak jak by ktoś oblał twarz mojej kobity kwasem solnym , a ja pocieszając ją i siebie , stwierdził - kochanie i tak świetnie wyglądasz. |
Kiedyś przeczytałem na skyscrapericity, prośbę o 'pomalowanie' elewacji naszego brutalnego stadionu, tak więc, po krótkiej przygodzie z Photoshopem, zamieszczam próbkę moich umiejętności ( z przymrużeniem oka ;) ) Myślę, że efekt końcowy każdy sobie oceni. Wiadomo, że nie oddaje to w stu procentach rzeczywistości ale może chociaż w 30 :) Wybaczcie niedoróbki i inne, liczy się ogólne przesłanie.
http://i54.tinypic.com/szd64o.jpg |
Cytat:
Mi osobiście najbardziej pasowała ta co była na ostatnich wizualizacjach, ostatnich w sensie oficjalnych.Czyli góra niebieska, reszta biała(stadionwisly.info - projekty, wersja 4). Nikomu nie przyszło do łba że mogą próbować przeforsować coś co jest teraz, czyli obsrana,zdewastowana elewacja, z zaciekami, dziurami i różowymi 'ozdobnikami' na dole(gay friendly?) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl