Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

Donson 23.11.2010 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 1016168)
Jak nazywa się grzyb rozwijający się w klimatyzacji domowej??

Aspergilus Fumigatus oraz grzyby z rodziny candida.
Jak jesteś astmatykiem to będziesz bardziej odczuwał.

Marcinnno 23.11.2010 20:16

Jak powstała piosenka '' Jazda , Jazda , Jazda ! Biała Gwiazda'' ? Był to jakiś konkurs sms na nowa przyśpiewkę dobrze pamiętam ?

nbp 23.11.2010 21:17

KTOŚ Z WAS KORZYSTAŁ KIEDYŚ Z USŁUG JAKIEGOŚ LOMBARDU ?

proszę o priva, mam parę ważnych pytań, bo jestem zielony a muszę się tam wybrać.

Arkas 23.11.2010 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donson (Post 1016334)
Jeżeli byłeś przesłuchiwany w charakterze świadka lub pokrzywdzonego to mają ustawowy obowiązek poinformować Cię o Twoich prawach. Dziwne że nie dostałeś tego na przesłuchaniu. Widocznie zapomnieli...

Nie byłem na żadnym przesłuchaniu :P Dobra, będę musiał do nich zadzwonić jutro.

MatMario 23.11.2010 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 1016345)
Jak powstała piosenka '' Jazda , Jazda , Jazda ! Biała Gwiazda'' ? Był to jakiś konkurs sms na nowa przyśpiewkę dobrze pamiętam ?

Tak w Kameleonie :D Poważniej to nie wiem ale kojarzę że B to rozpoczęło, czy też się mylę?

Alexxik13 23.11.2010 21:46

Witam Panowie. podobno jest można oglądać normalnie tv (canal plusy itd) przez programy na bazie p2p. czy moze dac ktos namiary na tego typu 'zabawe'? ;d

kokrys 23.11.2010 21:53

Witam, czy ktos wie gdzie można obejrzeć Discovery Hostoria przez neta. Nawet pasuje mi opcja za SMS'a :)

Pozdrawiam.

SV_ 23.11.2010 22:02

Tego discovery Historia nie ma Cyfra+? ....a myślałem ze to ten HISTORY na 80kanale.
Jakies linki na necie ktoś ma?

Rybka fan :) 24.11.2010 00:02

siema, mam pytanie odnośnie wyrobienia ksiązeczki sanepidowskiej: czy badania kału zrobione w 2008 roku są jeszcze ważne i moge śmigać do lekarza medycyny pracy czy chcąc wyrobić książeczkę muszę je zrobić ponownie?

Jot 24.11.2010 00:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rybka fan :) (Post 1016460)
siema, mam pytanie odnośnie wyrobienia ksiązeczki sanepidowskiej: czy badania kału zrobione w 2008 roku są jeszcze ważne i moge śmigać do lekarza medycyny pracy czy chcąc wyrobić książeczkę muszę je zrobić ponownie?

Badanie na nosicielstwo robi się raz na całe życie, ale...
Weszło podobno rozporządzenie ministra zdrowia, że idąc do nowej pracy pracodawca może/ma obowiązek cie wysłać na ponowne badania...
Chyba, że chodzi o jakieś inne badania sanitarno-epidemiologiczne, które robi się w zależności od rodzaju pracy jaką masz wykonywać. Wtedy w książeczce powinni ci napisać datę następnego badania.
Ja robiłem w 2009 inne badania u lekarza medycyny pracy, a te badania o których piszesz w 2006, typ przeglądał je i się nic nie pruł o ważność.

Oczywiście osoba, która specjalizuje się w tego typu wiedzę, mogłaby tutaj zabrać głos. Z ciekawości sam bym się dowiedział jak to jest naprawdę.

Marcinnno 24.11.2010 08:18

Dlaczego wszyscy na Facebooku mają teraz postacie z kreskówek jako zdjęcie profilowe ?

rafil 24.11.2010 09:20

"Od17 do 25 listopada zmieniamy zdjęcie profilowe na obrazek z bajki z Twojego dzieciństwa. Cel zabawy ? Przywołanie jak największej ilości wspomnień z dzieciństwa przez ten tydzień. Jeśli masz ochotę, przyłącz się i przekaż dalej wiadomość"

palczi 24.11.2010 12:07

witam,mam laptopa della jednak nie posaida on wejscia hdmi,posiada display ,szukam przelaczki ktora pozwoli mi ogladac z kompa na tv w opcji full hd -tv posiada hdmi -na allegro znalazlem cos takiego:
http://allegro.pl/listing.php/search...g=display+hdmi
czy ktos ma jakies doswiadczenia?czy bedzie dzialac to full hd?bo nie chce mi sie za kazdym razem usb podpinac do tv...pozdrawiam

dzieki MatMario , kupilem kabel DP HDMI ,zobaczymy co z tego wyniknie:)

MatMario 24.11.2010 13:32

A po co tak chcesz zrobić? Podłącz przez display bo pewnie tv ma wejscie pc. Takim kablem http://allegro.pl/kabel-do-monitora-...290358055.html Dodatkow będziesz potrzebował kable do dzwięku np taki http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-z...328506677.html

Rozdzielczość będziesz miał taką jak na monitorze w lapku

nbp 24.11.2010 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1016376)
KTOŚ Z WAS KORZYSTAŁ KIEDYŚ Z USŁUG JAKIEGOŚ LOMBARDU ?

proszę o priva, mam parę ważnych pytań, bo jestem zielony a muszę się tam wybrać.

podbijam !

muszę się wybrać z telefonem do takiego punktu i nie wiem jak on działa. bo tam się podpisuje jakieś umowy ? zobowiązanie itd.

stąd mam pytania

węgorz2 24.11.2010 17:55

WITAM ,kupiłem dzieciom na mikołaja MP4 ,takie zwykłe CREATIVY 4G, moze ktos podrzucić stronkę skąd mógłbym im wgrać do nich jakieś filmiki teledyski itp... wiecie zeby miały full w mikołaja!

wiślak 86 24.11.2010 19:04

Nie jestem pewny ale wpisz w google filmy 3gp. wyskoczy Ci mnóstwo pozycji od bajek poprzez teledyski. Wydaje mi się że powinny odtwarzać ten format.

I jak mam pytanie czy jest jakiś licealista/tka na forum najlepiej 3 klasy żeby zdawał maturę z historii lub wosu? Mam sprawę najlepiej na priv.

Rond 24.11.2010 19:11

Jaki mecz będzie transmitowany w Polsacie dziś? Chodzi oczywiście o mecz Ligi Mistrzów.

_ukoL 24.11.2010 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafil (Post 1016521)
"Od17 do 25 listopada zmieniamy zdjęcie profilowe na obrazek z bajki z Twojego dzieciństwa. Cel zabawy ? Przywołanie jak największej ilości wspomnień z dzieciństwa przez ten tydzień. Jeśli masz ochotę, przyłącz się i przekaż dalej wiadomość"

Nawet z porządnego facebook'a do niedawna zrobiono oborę. Kretynizm.

chudy_TSW 24.11.2010 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rond (Post 1016769)
Jaki mecz będzie transmitowany w Polsacie dziś? Chodzi oczywiście o mecz Ligi Mistrzów.


Panathinaikos-- Barcelona

Coolpick 24.11.2010 20:19

a nie czasem rangers - manchester?

brylant17 24.11.2010 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 1016800)
a nie czasem rangers - manchester?

Ten

Mam pytanie do tych co siedzą lub jeżdżą do Anglii czy można przewozić piraty? Nie chce mieć niespodzianki na granicy wiem,że Anglia z tym walczy, ale kilka gier zabieram.


P.s mam nadzieję, że nie będzie za to bana, jak to to krótki poproszę :P

P.s 2 jak coś to pw

mks1957zniczjarosław 24.11.2010 21:33

potrzebuje szablon zarys białęj czapki posiada ktoś jak tak to priv gg 11871831 dzięki wielki pzdr

kurus92 24.11.2010 23:05

Witam,
jeśli jest ktoś dobry z angielskiego i chciałby mi pomóc niech napisze do mnie na gg 4833803, będę ogromnie wdzięczny;)

michu-k 25.11.2010 13:23

Bar sałatkowy w Krakowie- polecicie coś?

szprotson 25.11.2010 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1016804)
Ten

Mam pytanie do tych co siedzą lub jeżdżą do Anglii czy można przewozić piraty? Nie chce mieć niespodzianki na granicy wiem,że Anglia z tym walczy, ale kilka gier zabieram.


P.s mam nadzieję, że nie będzie za to bana, jak to to krótki poproszę :P

P.s 2 jak coś to pw

zabierasz kilka gier, w sensie piratów ?
chyba nie sadzisz, ze przeszukują cie i sprawdzja co masz nagrane na płytach.

Jakby płyty były wódką badz kartonem papierosów to i może.

Garbaż1906 25.11.2010 15:27

Na pewno jest na forum ktoś posiadający wiedzę z zakresu prawa. Bardzo prosiłbym o wiadomość prywatną, mam 1 pytanie dot. możliwości obejścia opłat za prowadzenie sprawy sądowej w myśl art. 45 ust. 1, o tym, że każdy obywatel ma prawo do sądu.Szczegóły na priv. Proszę o odpowiedź.

tomo 25.11.2010 15:55

Próbuję wydrukować sobie mapę na maps.google.pl, wszystko spoko, ale drukuje obraz z mapą dosłownie na 1/4 powierzchni kartki A4, wie ktoś jak temu zaradzić, żeby wydrukowało na całej kartce ?

qbbba 25.11.2010 17:56

W którym roku rozegrany został pierwszy mecz nowo powstałej Wisły Kraków z jej odwieczną rywalką zza Błoni - Cracovią?
a) w 1897
b) w 1906
c) w 1914

Kamson 25.11.2010 18:15

Są gdzieś w M1 do kupienia antyramy?

wislacki 25.11.2010 19:50

Pytanie może i głupie, ale nie jestem Leonem Zawodowcem w tej dziedzinie:
mogą wystąpić jakieś komplikacje jeśli zainstaluje na komputerze stery od nvidii posiadając kartę ATI MR HD5650?
Nie pogryzie się to?

wisnia 25.11.2010 19:53

Ale chodzi Ci o sterowniki nvidii do płyty głownej tak? no nie powinny się gryźć ja tak miałem i nie było problemów:) a jeśli chodzi Ci o sterowniki do grafiki to nie rozumiem po co i na pewno by się gryzły.

wislacki 25.11.2010 19:55

Konkretnie to chodzi mi o PhysX,
niektóre gry wymagają tego ustrojstwa...

LeszekABG 25.11.2010 19:56

Kebab na telefon? Poleci ktoś? Jak tak to który? Najlepiej okolica Krowodrza, Bronowice, Azory.

Kisis 25.11.2010 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 1017256)
Konkretnie to chodzi mi o PhysX,
niektóre gry wymagają tego ustrojstwa...

nie jest to możliwe, PhysX jest tak jakby wgrane w rdzeń karty graficznej, czyli nie zmienisz tego sterownikami. to tak jakbyś chciał zainstalować DX11 na karcie, która obsługuje max DX10, nie jest to wykonalne, bo tak jak mówiłem - wszystko tkwi w rdzeniu i architekturze karty graficznej.

concedi 25.11.2010 20:43

dostane gdzieś w okolicy Bronowic, Krowodrzy, centrum, kabel SCART? jakiś sklep s częściami RTV potrzebuje. PLINE! :)

St@chu 26.11.2010 00:42

Od jakiegoś czasu na ścianie kamienicy, w której mieszkam pojawiają się paskudnie wyglądające napisy. Mimo kolejnych zamalowań tych "pseudo dzieł" pojawiają się one na nowo. Wraz z sąsiadami wpadł nam do głowy pomysł, aby ową ścianę zabezpieczyć przed bazgrołami za pomocą legalnego graffiti.

I teraz pytanie: Jak uzyskać zgode na stworzenie legalnego graffiti na kamienicy, w której kilka mieszkań jest własnościowych, a reszta nalezy do PGM? Czy jest taka możliwość w ogóle? Szperałem w google, ale nie mogę nic znaleźć na ten temat.

laurence 26.11.2010 09:28

pytanie z natury prawnej. Dzwoni do mnie jakaś firma finansowa i ma moje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Czy można to już traktować jako dane osobowe czy nie?

grzechu1991 26.11.2010 09:55

1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.
2. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne.
3. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.
http://www.kodeks.wirt.pl/index.php?uodo

Garbaż1906 26.11.2010 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Garbaż1906 (Post 1017159)
Na pewno jest na forum ktoś posiadający wiedzę z zakresu prawa. Bardzo prosiłbym o wiadomość prywatną, mam 1 pytanie dot. możliwości obejścia opłat za prowadzenie sprawy sądowej w myśl art. 45 ust. 1, o tym, że każdy obywatel ma prawo do sądu.Szczegóły na priv. Proszę o odpowiedź.

Podbijam ! Bardzo ważne.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl