![]() |
Cytat:
Prześladowani od początku pilnowali budowy jak kura jaja i będą mieli.U nas obudzono się dopiero gdy wszyscy widzieli co chcą nam sprezentować a do tego miasto naciskało na podpisanie niekorzystnej umowy. Przypomnę że pani kłamczuszka mówiła że jakoś w połowie marca mają się skończyć negocjacje z Wisłą i jeśli się nie zgodzi na to co miasto proponuje, to miast będzie szukało innego operatora.Oczywiście okazało się to ściemą, minęło pół roku i jak nie było porozumienia, tak nie ma i zanosi się na to że nie będzie. Domyślam się że miasto chce bubla nam dać, zgarniać 6 melonów rocznie+ biurowa, a resztę mieć w dupie. Tyle że istnieje duże ryzyko że nie dość że Wisła nie zarobi nawet tyle co zarabiała na starym stadionie, to jeszcze dopłaci do interesu, co było by absurdem stulecia. Ja nie wiem jak to się w ogóle rozwiąże bo z tego co Basałaj przebąkiwał, można zaryzykować stwierdzenie że klub bubla nie weźmie, naniósł poprawki, najpewniej reszte(wykończenie stadionu w całości) chce mieć na piśmie z datami, do tego nie zamierza płacić żadnego 1% bo po pierwsze ten stadion nie jest tyle wart a po drugie nie dość że klub poniósł ogromne straty przez grę na obczyźnie to w ogóle się nie prosił a tak drogi stadion i nie będzie go stac na utrzymanie I mamy pata;) Ja nadal uważam że to my rozdajemy karty i jak miasto nie pójdzie na ustępstwa to mogą sobie ten stadion w dupę wsadzić.Domyślam się że ciśnienie na powrót jest ogromne ale trzeba sobie zdawać sprawę że ten stadion może zaważyć na przyszłości Wisły - albo być niezłym źródłem dochodów albo gwoździem do trumny. Tu nie może być żadnych decyzji w stylu - 'dobra podpisujemy , może się uda zarobić' - musi być wszystko obliczone i to obliczone o realne liczby a nie bujanie w obłokach, typu średnia 25 tyś - jak będzie 15 to będzie dobrze a może być i mniej. Wisła musi mieć 'swoje' liczby, mieć jakąś granice poniżej której zejść nie może i tyle , albo miasto ustąpi albo niech gra tam Garbarnia - na pewno się chłopaki ucieszą. |
Nie powiem z jakiej okazji , ale oglądałem dziś od środka stadion Wisły. Byłem nawet w Szatniach. Generalnie, to zaplecze jest zaje.iste, duża szatnia, miejsce dla każdego zawodnika ( a nie ledwo półeczka, jak za dawnych lat), duże prsznice, osobne pomieszczenie do masażu, wszystko klasa, luksus i wygoda, bez wstydu. na drzwiach szatni rozpiska z treningami ( przeważnie treningi są w tym tyg o 10.30). Kartka napisana po ANGIELSKU ( czyżby Witaj Europo?) szatnie są pod E a wchodzi się od okrąglaka po schodkach na I wsze piętro, okrąglak też w miarę odpicowany, no jak się trochę posprząta, to będzie git
No i weszliśmy na sam stadion....z jednejstrony fajnie, a z drugiej straszy zachodnia ...beton, beton i jeszcze raz beton... jakaś fosa nie wiadomo po co, wygląda to dosyć dziwnie..... brak Prądu na stadionie, brak Wirelessa na stadionie brak mebli (blaty na laptopa) w skyboxach brak miejsca dla karetek i straży pożarnej brak pomieszczeń ambulatoryjnych brak parkingów VIP brak przejść dla VIP do stref VIP brak szatni dla drużyny [jest tylko jedna] brak szatni dla sędziów [tu się posprząta i będzie - ręce opadają....] brak szatni dla delegata/obserwatora [coś wymyślimy...] no to żywioł generalnie... |
Szatnie docelowo będą pod zachodnią. Gorzej tylko z odpowiedzią na pytanie "kiedy".
|
Hmm a jesli chodzi o zaplecze pod trybuna, ok dla kibicow przed Legia sie nie wyrobia, ale czy teoretycznie musza oddawac cala trybune do odbioru na raz, czy moga czesc. W sensie mozna by bylo uzywac podziemia dla zawodnikow i sedziow, zeby bylo gdzie sie przebrac i jak wyjsc a nie z okraglaka... A do tego parkinki naziemne i podziemne wczesniej tez chyba skoncza..
http://img413.imageshack.us/img413/7575/kamerka.jpg na zachodniej juz chyba do konca 24h beda pracowac, na calej dlugosci jest swiatlo, bo nawet na innej kamerca z okraglaka widac ze przy wyjsciu na trybune sie pali swiatlo.. wiec pewnie wyrobia sie na Legie. I patrzac na to, chyba zaczynam wierzyc w wersje, ze pracowali tak poniewaz nie bylo pelnej dokumenteacji i w wiekszosci winny jest obtulowicz, bo jak inaczej wytlumaczyc fakt ze nagle pracuja 24h? |
Nie bardzo da radę.
Aby dopuścić do użytku podziemie trzeba uruchomić instalacje IT, klimatyzację, zabezpieczenia przeciwpożarowe itp, a to wszystko zostanie spięte i będzie nadzorowane na kondygnacji +4. Aby dostać się znowu na tamtą kondygnację trzeba skończyć wnętrza, bo inaczej będzie przechodzić się przez plac budowy. Wątpię, że zezwolono by na użytkowanie tych pomieszczeń, gdy reszta jest placem budowy (zwłaszcza, że do listopada to nawet jęzora nie skończą, o przeszkleniu elewacji nie mówiąc). Cytat:
|
Cytat:
http://img19.imageshack.us/img19/3/imag0017v.jpg mi sie marzylo wykonczenie elewacji z takiego materialu, to nie jakies cuda granit, a ladnie wyglada.. |
Cytat:
Ocieplenia, instalacje, posadzki i materiały wykończeniowe - w 2 miesiące nie ma szans, zwłaszcza przy takim zaangażowaniu. Może na rundę wiosenną, ale to tylko w wypadku, gry pojawi się zdecydowanie więcej osób przy tym. |
Przepraszam, że link idzie na drugą stronę Błoń, ale jak widzę takie wykończenie i nasze - to bierze mnie wściekłość na zmianę z czarną rozpaczą :(:
http://www.gazetakrakowska.pl/fakty2...id,t,z,no.html |
Cytat:
|
Cytat:
|
Rozpatrywanie placenia miastu jakich kolwiek pieniędzy za coś czego nie ma ,gdzie jedna z trybun czaeka na rozpisanie przetargu wykończenia wnętrza druga ma dach tak szczelny że w jej wnętrzu można otworzyc kilka basenów i z dwa brodziki ,a całośc w swej brutalistycznej otoczce surowego betonu zacznie się sypac za 20 lat mija się z celem .
Stanie się bardzo źle jeśli klub sie ugnie pod presją bandy rządzącej miastem i da sobie wcisnąc tego gniota którego stworzyli za ciężkie pieniadze . |
A jest ktoś z Was w stanie szacunkowo policzyć ile wyniosłaby pojemność stadionu gdyby trybuny za bramkami były takie jak boczne czyli piętrowe?? W moim odczuciu wtedy wnętrze stanowiłoby spójną całość.... (nie licząc oczywiście "okazjonalnego" okrąglaka)
|
Cytat:
|
Cytat:
Z tego co wiem, okładzina stadionu miała być z piaskowca - a są płytki ceramiczne. Wewnątrz również nie zaprojektowano betonowej kostki Bauma. No i te ściśnięte do granic możliwości krzesełka. Nie uważam abyśmy mieli im czegoś zazdrościć. No - może jedynie wykończenia terenu wokół stadionu. Cytat:
To iż nie jest to beton architektoniczny i jego wygląd jest dość obskurny nie znaczy jeszcze, że zacznie się sypać. Być może jest on wylany solidnie. Przypomnę tylko, że z betonu wylany jest Panteon - i jakoś nie zaczął się sypać :) |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Mnie jakoś nie podchodzą oflizowane budynki przypominające łazienkę. Ewentualnie hipermarket w małym miasteczku. Cytat:
I pomalowanie tego betonu chyba niewiele pomoże. Cytat:
Jeśli natomiast chodzi o jakość betonu to nie mieszałabym jednak mimo wszystko Obtułowicza do tego. Duży wpływ na jakość betonu ma rodzaj i jakość składników (cementu, kruszywa i wody) użytych do wykonania mieszanki oraz ich proporcje. Skład takiej mieszanki ustala wykonawca. I niestety - często zdarzają się niedociągnięcia i przekręty. |
Cytat:
W wyborczej zaczely sie artykuly sponsorowane przez miasto o tym ze glupia Wisla nie chce stadionu i kreci nosem a przeciez ma wziac co jest bo "miasto nie bedzie dokladac wiecej pieniedzy". Bierzcie niedokonczony bubel, placcie krocie za wynajem i cieszcie sie z tego co macie - tak mozna w skrocie strescic ich postawe. |
Cytat:
Natomiast co do "oflizowanych" budynków, też nie jestem ich wielbicielem ale istnieje wiele więcej materiałów wykończeniowych zdecydowanie bardziej estetycznych od sypiącego się brutalizmu pani Dyrektor. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Beton wraz z pompa ktora go podawala byl brany od firmy ''bosta-beton''. Juz pisalem tu kiedys o tym jak beton(wg.starych norm) B-10 byl wylewany u nas jako B-30. Niby tylko 4 kubiki ale to tylko przez przypadek sie dowiedzialem wiec widac jak bylo kontrolowane i sprawdzane co przywozi sie na stadion i co sie wylewa... beton na chudziaka szedl w stropy... |
Ponad pół miliarda... Nie wierzę,że realnie tyle kosztował ten stadion.Może Wisła powinna płacić ten 1% i 3% od 400 mln?A może od 350? Bo to byłoby dziwne,acz u nas normalne,by płacić za tzw.wartości dodane(cokolwiek to znaczy).
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
No fajnie mamy przestrzeń komercyjną nie powiem, że to nie jest złe. Ale jakoś chętnych do jej zapełnienia nie ma :D Ba nikt nie chce zostać operatorem stadionu. Ogólnie zadaj sobie pytanie, czy u nas to wszystko jest w takim stopniu potrzebne. W innych krajach kibice naprawdę potrafią zostawić mnóstwo kasy w dniu meczowym, a u nas jest problem żeby rzucić złotówkę na oprawę. Ogólnie jedyne co mnie napawa optymizmem, to to, że może w końcu na nim zagra Wisła. Ogólnie mam to gdzieś jak ten stadion wygląda, bo ja tam idę dla Wisły ale kasa idzie z naszych lub naszych rodziców podatków, więc ....a chyba można czegoś wymagać?? |
Jagul
no i to medykowi chodzi.. jedziesz ciagle na tym samym,.. Hoffenheim i Hoffenheim, czy ten szkieletor bez zaplecza, wiesz ile podobnych stadionow jak Wisly zostalo wybudowanych na swiecie? setki... kij ma dwa konca.. Ty podajesz Hoffenheim, a ktos inny dla porownania moze podac 5 takich stadionow jak Wisly.. nie bronie projektanta itp, ale takich rzeczy porownywac nie mozna, nasz jest drozszy od Hoffenheima, ale gdzies indziej bedzie jeszcze drozszy od Wisly, mimo ze mogl byc wybudowany za 1/4 ceny i jest bardzo podobny do naszego, zmierzam do tego ze takich sytuacji gdzie stadion kosztowal wiecej niz mogl jest masa.. nie jestesmy jedynym stadionem, domem, biurem, restauracja, basenem, czy hala na swiecie.. bo Ty chcesz wmowic wszystkim ze stadion Wisly jest jedynym takim na swiecie, nie jest setki podobnych gdzie stadiony mogloby byc wybudowane za polowe tej ceny.. pewnie, nie mialbym nic przeciwko gdyby byl tanszy, ale jest jaki jest... mamy ten + ze miasto nic nie zdziala.. strasza jakims usunieciem Gwiazdy z D, napisem na C, gra na Hutniku.. ale to tylko straszak bez pokrycia.. to Wisla ma wszystkie karty w rekawie, nie zmniejsza kosztow utrzymania? to idziemy na Hutnik, wytrzymam... i co sie stanie? stadion bedzie pusty, pol miliarda pojdzie sie j.., afera w mediach jak stad do Ameryki, a mieszkancy Krakowa sami rozp... prezydenta i jego bande i dlatego miasto do tego dopuscic nie moze wiec gra na Hutniku czy gdzies indziej raczej odpada, dlatego wierze ze Wisla sie nie ugnie i bedzie celowac do najnizszych kosztow utrzymania... miasto nic nie moze wskorac!! w przeciwnym razie stadion bedzie bezuzyteczny, nie patyczkowac sie, nie parzyc razem herbatki, tylko na chama swojego sie trzymac!! jesli tylko Wisla to dobrze przemysli to z pewnoscia wyjdzie na swoje.. a nawet zyska! albo Wisla na stadionie... albo nikt! innej opcji nie maja i miec nie beda! i ponad POL MILIARDA idzie do lamusa! po latach koszmaru to teraz Wisla jest Panem, a oni sa tylko pionkami!! sprawiedliowsc!! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl