Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

1q2 01.09.2010 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 973113)
Smutne jest to że klub miał wyjebane na budowę stadionu przez 4 lata.

Niestety ale nasi są współwinni.Przecież to nie wybuchło 'dziś' tylko już z rok temu było wiadomo że jest nie tak a dla osób 'wtajemniczonych' już wcześniej.

Prześladowani od początku pilnowali budowy jak kura jaja i będą mieli.U nas obudzono się dopiero gdy wszyscy widzieli co chcą nam sprezentować a do tego miasto naciskało na podpisanie niekorzystnej umowy.

Przypomnę że pani kłamczuszka mówiła że jakoś w połowie marca mają się skończyć negocjacje z Wisłą i jeśli się nie zgodzi na to co miasto proponuje, to miast będzie szukało innego operatora.Oczywiście okazało się to ściemą, minęło pół roku i jak nie było porozumienia, tak nie ma i zanosi się na to że nie będzie.

Domyślam się że miasto chce bubla nam dać, zgarniać 6 melonów rocznie+ biurowa, a resztę mieć w dupie.
Tyle że istnieje duże ryzyko że nie dość że Wisła nie zarobi nawet tyle co zarabiała na starym stadionie, to jeszcze dopłaci do interesu, co było by absurdem stulecia.

Ja nie wiem jak to się w ogóle rozwiąże bo z tego co Basałaj przebąkiwał, można zaryzykować stwierdzenie że klub bubla nie weźmie, naniósł poprawki, najpewniej reszte(wykończenie stadionu w całości) chce mieć na piśmie z datami, do tego nie zamierza płacić żadnego 1% bo po pierwsze ten stadion nie jest tyle wart a po drugie nie dość że klub poniósł ogromne straty przez grę na obczyźnie to w ogóle się nie prosił a tak drogi stadion i nie będzie go stac na utrzymanie

I mamy pata;) Ja nadal uważam że to my rozdajemy karty i jak miasto nie pójdzie na ustępstwa to mogą sobie ten stadion w dupę wsadzić.Domyślam się że ciśnienie na powrót jest ogromne ale trzeba sobie zdawać sprawę że ten stadion może zaważyć na przyszłości Wisły - albo być niezłym źródłem dochodów albo gwoździem do trumny.

Tu nie może być żadnych decyzji w stylu - 'dobra podpisujemy , może się uda zarobić' - musi być wszystko obliczone i to obliczone o realne liczby a nie bujanie w obłokach, typu średnia 25 tyś - jak będzie 15 to będzie dobrze a może być i mniej.
Wisła musi mieć 'swoje' liczby, mieć jakąś granice poniżej której zejść nie może i tyle , albo miasto ustąpi albo niech gra tam Garbarnia - na pewno się chłopaki ucieszą.

filoo 01.09.2010 22:57

Nie powiem z jakiej okazji , ale oglądałem dziś od środka stadion Wisły. Byłem nawet w Szatniach. Generalnie, to zaplecze jest zaje.iste, duża szatnia, miejsce dla każdego zawodnika ( a nie ledwo półeczka, jak za dawnych lat), duże prsznice, osobne pomieszczenie do masażu, wszystko klasa, luksus i wygoda, bez wstydu. na drzwiach szatni rozpiska z treningami ( przeważnie treningi są w tym tyg o 10.30). Kartka napisana po ANGIELSKU ( czyżby Witaj Europo?) szatnie są pod E a wchodzi się od okrąglaka po schodkach na I wsze piętro, okrąglak też w miarę odpicowany, no jak się trochę posprząta, to będzie git

No i weszliśmy na sam stadion....z jednejstrony fajnie, a z drugiej straszy zachodnia ...beton, beton i jeszcze raz beton... jakaś fosa nie wiadomo po co, wygląda to dosyć dziwnie.....
brak Prądu na stadionie,
brak Wirelessa na stadionie
brak mebli (blaty na laptopa) w skyboxach
brak miejsca dla karetek i straży pożarnej
brak pomieszczeń ambulatoryjnych
brak parkingów VIP
brak przejść dla VIP do stref VIP
brak szatni dla drużyny [jest tylko jedna]
brak szatni dla sędziów [tu się posprząta i będzie - ręce opadają....]
brak szatni dla delegata/obserwatora [coś wymyślimy...]

no to żywioł generalnie...

PiotrG 01.09.2010 23:55

Szatnie docelowo będą pod zachodnią. Gorzej tylko z odpowiedzią na pytanie "kiedy".

WislaFan123 02.09.2010 00:11

Hmm a jesli chodzi o zaplecze pod trybuna, ok dla kibicow przed Legia sie nie wyrobia, ale czy teoretycznie musza oddawac cala trybune do odbioru na raz, czy moga czesc. W sensie mozna by bylo uzywac podziemia dla zawodnikow i sedziow, zeby bylo gdzie sie przebrac i jak wyjsc a nie z okraglaka... A do tego parkinki naziemne i podziemne wczesniej tez chyba skoncza..

http://img413.imageshack.us/img413/7575/kamerka.jpg

na zachodniej juz chyba do konca 24h beda pracowac, na calej dlugosci jest swiatlo, bo nawet na innej kamerca z okraglaka widac ze przy wyjsciu na trybune sie pali swiatlo.. wiec pewnie wyrobia sie na Legie. I patrzac na to, chyba zaczynam wierzyc w wersje, ze pracowali tak poniewaz nie bylo pelnej dokumenteacji i w wiekszosci winny jest obtulowicz, bo jak inaczej wytlumaczyc fakt ze nagle pracuja 24h?

PiotrG 02.09.2010 00:17

Nie bardzo da radę.
Aby dopuścić do użytku podziemie trzeba uruchomić instalacje IT, klimatyzację, zabezpieczenia przeciwpożarowe itp, a to wszystko zostanie spięte i będzie nadzorowane na kondygnacji +4. Aby dostać się znowu na tamtą kondygnację trzeba skończyć wnętrza, bo inaczej będzie przechodzić się przez plac budowy. Wątpię, że zezwolono by na użytkowanie tych pomieszczeń, gdy reszta jest placem budowy (zwłaszcza, że do listopada to nawet jęzora nie skończą, o przeszkleniu elewacji nie mówiąc).
Cytat:

na zachodniej juz chyba do konca 24h beda pracowac, na calej dlugosci jest swiatlo, bo nawet na innej kamerca z okraglaka widac ze przy wyjsciu na trybune sie pali swiatlo.. wiec pewnie wyrobia sie na Legie. I patrzac na to, chyba zaczynam wierzyc w wersje, ze pracowali tak poniewaz nie bylo pelnej dokumenteacji i w wiekszosci winny jest obtulowicz, bo jak inaczej wytlumaczyc fakt ze nagle pracuja 24h?
Taa, uważaj bo pracują. Światło się pali, nic poza tym. Identycznie sytuacja wyglądała na trybunie wschodniej. Gdyby rzeczywiście pracowano by 24h na dobę, to wykończeniówka zbliżałaby się do końca, a nie ma nawet przeszklonej elewacji, a wewnątrz nie skończono nawet budowy ścian, instalacje dopiero raczkują.

WislaFan123 02.09.2010 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 973185)
Nie bardzo da radę.
Aby dopuścić do użytku podziemie trzeba uruchomić instalacje IT, klimatyzację, zabezpieczenia przeciwpożarowe itp, a to wszystko zostanie spięte i będzie nadzorowane na kondygnacji +4. Aby dostać się znowu na tamtą kondygnację trzeba skończyć wnętrza, bo inaczej będzie przechodzić się przez plac budowy. Wątpię, że zezwolono by na użytkowanie tych pomieszczeń, gdy reszta jest placem budowy (zwłaszcza, że do listopada to nawet jęzora nie skończą, o przeszkleniu elewacji nie mówiąc).

Taa, uważaj bo pracują. Światło się pali, nic poza tym. Identycznie sytuacja wyglądała na trybunie wschodniej. Gdyby rzeczywiście pracowano by 24h na dobę, to wykończeniówka zbliżałaby się do końca, a nie ma nawet przeszklonej elewacji, a wewnątrz nie skończono nawet budowy ścian, instalacje dopiero raczkują.

W podziemiu i na poziomie zero wiekszosc scian zrobiona, a 1,2,3 na zdjeciach z poprzedniego wtorku z głownej to wygladaly na ponad polowe, wiec za jakies 2 tyg powinni scianki skonczycc. Swiatla 24h na zachodniej to moze od 10 dni sie swieca wiec kto wie.. Jesli chodzi o szyby to chyba z tym nie ma takiego pospiechu, bo na wschodniej to byla kwestia temperature ze chcieli zamknac i ogrzewac. Szyb pewnie nie zaczna montowac dopoki nie skoncza zamykac u gory kondygnacji +4.

http://img19.imageshack.us/img19/3/imag0017v.jpg

mi sie marzylo wykonczenie elewacji z takiego materialu, to nie jakies cuda granit, a ladnie wyglada..

PiotrG 02.09.2010 01:23

Cytat:

W podziemiu i na poziomie zero wiekszosc scian zrobiona, a 1,2,3 na zdjeciach z poprzedniego wtorku z głownej to wygladaly na ponad polowe, wiec za jakies 2 tyg powinni scianki skonczycc.
Od ścian do ukończenia wykończeniówki droga daleka.
Ocieplenia, instalacje, posadzki i materiały wykończeniowe - w 2 miesiące nie ma szans, zwłaszcza przy takim zaangażowaniu. Może na rundę wiosenną, ale to tylko w wypadku, gry pojawi się zdecydowanie więcej osób przy tym.

yarow 02.09.2010 01:55

Przepraszam, że link idzie na drugą stronę Błoń, ale jak widzę takie wykończenie i nasze - to bierze mnie wściekłość na zmianę z czarną rozpaczą :(:

http://www.gazetakrakowska.pl/fakty2...id,t,z,no.html

Wrona 02.09.2010 06:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 973184)
jak inaczej wytlumaczyc fakt ze nagle pracuja 24h?

Na przykład skutecznością sztabu wyborczego Majchrowskiego.

sebanop 02.09.2010 07:44

Cytat:

mi sie marzylo wykonczenie elewacji z takiego materialu, to nie jakies cuda granit, a ladnie wyglada..
Tylko że to jest budynek z pustaków tylko że otynkowany...

kohprzem'68 02.09.2010 08:05

Rozpatrywanie placenia miastu jakich kolwiek pieniędzy za coś czego nie ma ,gdzie jedna z trybun czaeka na rozpisanie przetargu wykończenia wnętrza druga ma dach tak szczelny że w jej wnętrzu można otworzyc kilka basenów i z dwa brodziki ,a całośc w swej brutalistycznej otoczce surowego betonu zacznie się sypac za 20 lat mija się z celem .
Stanie się bardzo źle jeśli klub sie ugnie pod presją bandy rządzącej miastem i da sobie wcisnąc tego gniota którego stworzyli za ciężkie pieniadze .

sebanop 02.09.2010 08:14

A jest ktoś z Was w stanie szacunkowo policzyć ile wyniosłaby pojemność stadionu gdyby trybuny za bramkami były takie jak boczne czyli piętrowe?? W moim odczuciu wtedy wnętrze stanowiłoby spójną całość.... (nie licząc oczywiście "okazjonalnego" okrąglaka)

Arapaho 02.09.2010 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 973186)
W podziemiu i na poziomie zero wiekszosc scian zrobiona, a 1,2,3 na zdjeciach z poprzedniego wtorku z głownej to wygladaly na ponad polowe, wiec za jakies 2 tyg powinni scianki skonczycc. Swiatla 24h na zachodniej to moze od 10 dni sie swieca wiec kto wie.. Jesli chodzi o szyby to chyba z tym nie ma takiego pospiechu, bo na wschodniej to byla kwestia temperature ze chcieli zamknac i ogrzewac. Szyb pewnie nie zaczna montowac dopoki nie skoncza zamykac u gory kondygnacji +4.

http://img19.imageshack.us/img19/3/imag0017v.jpg

mi sie marzylo wykonczenie elewacji z takiego materialu, to nie jakies cuda granit, a ladnie wyglada..

Jakby tak wyglądała elewacja na R22 byłbym mega zadowolony

Ela 02.09.2010 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 973192)
Przepraszam, że link idzie na drugą stronę Błoń, ale jak widzę takie wykończenie i nasze - to bierze mnie wściekłość na zmianę z czarną rozpaczą :(:

http://www.gazetakrakowska.pl/fakty2...id,t,z,no.html

Jeśli chodzi o wykończenie, to wcale nie jest tam tak różowo. W porównaniu z projektem przy realizacji zaszły dość istotne zmiany odnośnie materiałów.
Z tego co wiem, okładzina stadionu miała być z piaskowca - a są płytki ceramiczne. Wewnątrz również nie zaprojektowano betonowej kostki Bauma.
No i te ściśnięte do granic możliwości krzesełka.

Nie uważam abyśmy mieli im czegoś zazdrościć.

No - może jedynie wykończenia terenu wokół stadionu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kohprzem'68 (Post 973214)
,a całośc w swej brutalistycznej otoczce surowego betonu zacznie się sypac za 20 lat ..

Tego to chyba nie wiemy ?
To iż nie jest to beton architektoniczny i jego wygląd jest dość obskurny nie znaczy jeszcze, że zacznie się sypać. Być może jest on wylany solidnie.
Przypomnę tylko, że z betonu wylany jest Panteon - i jakoś nie zaczął się sypać :)

Arapaho 02.09.2010 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sebanop (Post 973217)
A jest ktoś z Was w stanie szacunkowo policzyć ile wyniosłaby pojemność stadionu gdyby trybuny za bramkami były takie jak boczne czyli piętrowe?? W moim odczuciu wtedy wnętrze stanowiłoby spójną całość.... (nie licząc oczywiście "okazjonalnego" okrąglaka)

Szacunkowo ok.39-40 tyś

Arapaho 02.09.2010 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 973220)
Jeśli chodzi o wykończenie, to wcale nie jest tam tak różowo. W porównaniu z projektem przy realizacji zaszły dość istotne zmiany odnośnie materiałów.
Z tego co wiem, okładzina stadionu miała być z piaskowca - a są płytki ceramiczne. Wewnątrz również nie zaprojektowano betonowej kostki Bauma.
No i te ściśnięte do granic możliwości krzesełka.

Nie uważam abyśmy mieli im czegoś zazdrościć.

No - może jedynie wykończenia terenu wokół stadionu.

W środku ich kurnik wygląda paskudnie i 100 razy gorzej od naszego .Na zewnątrz jednak wygląda z 3 razy lepiej .Więc jesteśmy niby na plus:)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 973220)
Tego to chyba nie wiemy ?
To iż nie jest to beton architektoniczny i jego wygląd jest dość obskurny nie znaczy jeszcze, że zacznie się sypać. Być może jest on wylany solidnie.
Przypomnę tylko, że z betonu wylany jest Panteon - i jakoś nie zaczął się sypać :)

To ja przypomnę zdjęcia z przed kilku tygodni na ktorych widac że juz sie sypie nasza elewacja wschodniej więc za 20 lat to może wyglądać jak Warszawa po powstaniu Warszawskim. To że piramidy maja tyle lat ile mają nie znaczy że dzieło imć W.O. i J.M. wytrzyma choć 1:100 tego:-/

Ela 02.09.2010 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 973225)
W środku ich kurnik wygląda paskudnie i 100 razy gorzej od naszego .Na zewnątrz jednak wygląda z 3 razy lepiej .Więc jesteśmy niby na plus:)

A to już akurat kwesta gustu.
Mnie jakoś nie podchodzą oflizowane budynki przypominające łazienkę.
Ewentualnie hipermarket w małym miasteczku.

Cytat:

To ja przypomnę zdjęcia z przed kilku tygodni na ktorych widac że juz sie sypie nasza elewacja wschodniej więc za 20 lat to może wyglądać jak Warszawa po powstaniu Warszawskim.
Wierzę Ci na słowo. W końcu to Ty jesteś najbardziej na bieżąco w sprawie stadionu. Jeśli nie są tu uszczerbki betonu, które były tam od nowości i jeśli faktycznie pod wpływem czynników atmosferycznych ten beton zaczyna się sypać to nie jest dobrze.
I pomalowanie tego betonu chyba niewiele pomoże.
Cytat:

To że piramidy maja tyle lat ile mają nie znaczy że dzieło imć W.O. i J.M. wytrzyma choć 1:100 tego:-/
Piramidy nie są betonowe ;)
Jeśli natomiast chodzi o jakość betonu to nie mieszałabym jednak mimo wszystko Obtułowicza do tego.
Duży wpływ na jakość betonu ma rodzaj i jakość składników (cementu, kruszywa i wody) użytych do wykonania mieszanki oraz ich proporcje. Skład takiej mieszanki ustala wykonawca.
I niestety - często zdarzają się niedociągnięcia i przekręty.

orzeu 02.09.2010 09:15

Cytat:

Nie dało się tego przewidzieć, a podniosło nam koszty o kilkadziesiąt milionów. Wykonawca na bieżąco informował nas też o wadach w projekcie, które wymagały poprawek. Biuro projektowe miało problem, by zdążyć z nimi na czas. Kluczowym elementem w tym przypadku okazały się dźwigary dachu trybun. Pierwotnie zaprojektowane jako żelbetowe, zdaniem wykonawców nie gwarantowały oczekiwanej nośności. Nie mieliśmy czasu na dyskusje, jeśli chcieliśmy dotrzymać terminu, więc zgodziliśmy się na zastosowanie elementów stalowych. Spełniały wymogi bezpieczeństwa, ale stały się kolejnym klockiem podnoszącym cenę stadionu.
szczyt bezczelnosci. Jawne przyznanie sie ze zlecajacy budowe stadionu nie ma ani jednego specjalisty gotowego rozmawiac na poziomie z wykonawca i lyka jak pelikan wszystko co ten mu zglosi.

W wyborczej zaczely sie artykuly sponsorowane przez miasto o tym ze glupia Wisla nie chce stadionu i kreci nosem a przeciez ma wziac co jest bo "miasto nie bedzie dokladac wiecej pieniedzy". Bierzcie niedokonczony bubel, placcie krocie za wynajem i cieszcie sie z tego co macie - tak mozna w skrocie strescic ich postawe.

seta 02.09.2010 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 973242)
A to już akurat kwesta gustu.
Mnie jakoś nie podchodzą oflizowane budynki przypominające łazienkę.
Ewentualnie hipermarket w małym miasteczku.

Wierzę Ci na słowo. W końcu to Ty jesteś najbardziej na bieżąco w sprawie stadionu. Jeśli nie są tu uszczerbki betonu, które były tam od nowości i jeśli faktycznie pod wpływem czynników atmosferycznych ten beton zaczyna się sypać to nie jest dobrze.
I pomalowanie tego betonu chyba niewiele pomoże.
Piramidy nie są betonowe ;)
Jeśli natomiast chodzi o jakość betonu to nie mieszałabym jednak mimo wszystko Obtułowicza do tego.
Duży wpływ na jakość betonu ma rodzaj i jakość składników (cementu, kruszywa i wody) użytych do wykonania mieszanki oraz ich proporcje. Skład takiej mieszanki ustala wykonawca.
I niestety - często zdarzają się niedociągnięcia i przekręty.

Wie ktoś czy Generalny miał swoją betoniarnie czy brał od kogoś z Krakowa, a jeżeli tak to od kogo ??

Natomiast co do "oflizowanych" budynków, też nie jestem ich wielbicielem ale istnieje wiele więcej materiałów wykończeniowych zdecydowanie bardziej estetycznych od sypiącego się brutalizmu pani Dyrektor.

Tylko_Wisła! 02.09.2010 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver1906ts (Post 973260)
Wydaje mi się czy judki mają na telebimie wynik craxa 9-0 WISŁA?? http://www.gazetakrakowska.pl/fakty2...id,t,z,no.html
Rozmarzyły sie chłopaki:)

jeszcze nie dawno było 6:0 ...:lol:

Proud 02.09.2010 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 973242)
Duży wpływ na jakość betonu ma rodzaj i jakość składników (cementu, kruszywa i wody) użytych do wykonania mieszanki oraz ich proporcje.

Powiedziałbym nawet, że te czynniki mają 100%- owy wpływ na jakość betonu :-)

krakus76 02.09.2010 10:21

Cytat:


Czy na stadionie Lecha Poznań odbędą się mecze fazy grupowej Ligi Europejskiej z Red Bull Salzburg, Juventusem Turyn i Manchesterem City? Raport przedstawiciela UEFA, zawierający listę usterek, które trzeba poprawić, aby obiekt został dopuszczony do tych rozgrywek, liczy aż 25 stron! - informuje "Głos Wielkopolski".

Już pierwszy punkt, cytowany przez "Głos Wielkopolski" budzi zdumienie. "Ogólna koncepcja stadionu nie jest dobrze przemyślana. Logistyka stadionu jest słaba, a koncepcja wchodzenia, wychodzenia i ewakuacji wymaga weryfikacji i najprawdopodobniej modyfikacji dla zapewnienia płynnego przepływu ludzi. Drzwi i przejścia są bardzo wąskie i ekstremalnie niskie. Konieczne są korekty"

UEFA bardzo krytycznie wypowiada się o pomieszczeniach dla mediów."Są one wyposażone w materiały izolacyjne, które mogą nie przejść prób przeciwpożarowych. Brak również systemu zraszaczy. Koncepcja przeciwpożarowa tych pomieszczeń musi zostać nam dostarczona i wyjaśniona".

Przedstawicielowi UEFA nie spodobał się także sposób w jaki kibice maja być wpuszczani na stadion.

"Niskie kołowrotki zostały zastąpione wysokimi zgodnie z wymogami UEFA. Jednakże lokalizacja kołowrotków jest taka, że przepływ fanów na stadion będzie utrudniony z powodu przecinania się dróg widzów w wielu miejscach oraz dlatego, że w niektórych miejscach widzowie muszą pokonywać 180-stopniowe zakręty w wąskich korytarzach, by dostać się do klatek schodowych na wyższe piętra. Wpłynie to znacząco na obniżenie przepustowości kołowrotków. Muszą być dostarczone plany oznakowania stadionu, kompletna koncepcja napełniania stadionu wraz z koncepcją biletową".

Inne zastrzeżenia dotyczą m.in.przeciekającego dachu, stanu murawy, pomieszczeń dla VIP-ów, które w niektórych miejscach mają zaledwie 2 metry wysokości (!).

"Znamy oczywiście ten raport i dlatego bardzo się obawiamy, czy UEFA pozwoli nam grać w Poznaniu. Stąd nasza wizyta w Bydgoszczy - przyznaje w wypowiedzi dla "Głosu Wielkopolskiego" Arkadiusz Kasprzak, wiceprezes Lecha. - "Dostaliśmy szczegółowy plan, jakie usterki i w jakim terminie musimy usunąć. Raporty i zdjęcia z wykonanych prac musimy wysyłać do UEFA już od 6 września. To nie są żarty"
Ciekawe jakie u nas jeszcze kwiatki wyjdą ..... Czy my mieliśmy już za sobą taka kontrolę ?

crazykaro 02.09.2010 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 973219)
Jakby tak wyglądała elewacja na R22 byłbym mega zadowolony

Wierz mi też byś narzekał. Widzisz te prześwitujące pustaki spod tynku?? To w cale nie jest ładniejsze od naszego betonu, może tylko bardziej białe

gooro33 02.09.2010 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez seta (Post 973249)
Wie ktoś czy Generalny miał swoją betoniarnie czy brał od kogoś z Krakowa, a jeżeli tak to od kogo ??

Natomiast co do "oflizowanych" budynków, też nie jestem ich wielbicielem ale istnieje wiele więcej materiałów wykończeniowych zdecydowanie bardziej estetycznych od sypiącego się brutalizmu pani Dyrektor.


Beton wraz z pompa ktora go podawala byl brany od firmy ''bosta-beton''.
Juz pisalem tu kiedys o tym jak beton(wg.starych norm) B-10 byl wylewany u nas jako B-30. Niby tylko 4 kubiki ale to tylko przez przypadek sie dowiedzialem wiec widac jak bylo kontrolowane i sprawdzane co przywozi sie na stadion i co sie wylewa... beton na chudziaka szedl w stropy...

rozarian 02.09.2010 10:37

Ponad pół miliarda... Nie wierzę,że realnie tyle kosztował ten stadion.Może Wisła powinna płacić ten 1% i 3% od 400 mln?A może od 350? Bo to byłoby dziwne,acz u nas normalne,by płacić za tzw.wartości dodane(cokolwiek to znaczy).

Ela 02.09.2010 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 973267)
Powiedziałbym nawet, że te czynniki mają 100%- owy wpływ na jakość betonu :-)

Nie znam się na wyrobie betonu ale tak na zdrowy chłopski rozum, to jeszcze chyba na jakość ma wpływ czas mieszania tych składników, staranność tego procesu, sposób wylewania itp ;)

Jagul 02.09.2010 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 973307)
Ponad pół miliarda... Nie wierzę,że realnie tyle kosztował ten stadion.Może Wisła powinna płacić ten 1% i 3% od 400 mln?A może od 350? Bo to byłoby dziwne,acz u nas normalne,by płacić za tzw.wartości dodane(cokolwiek to znaczy).

Za takie pieniądze moglibyśmy mieć 2 stadiony wybudowane od zero ale cóż...

medyk 02.09.2010 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 973397)
Za takie pieniądze moglibyśmy mieć 2 stadiony wybudowane od zero ale cóż...

ja obstawiam ze 5 :-/ dajcie spokój rzucacie takimi liczbami wzietymi 'z dupy' bo gdzies tam wybudowali stadion o podobnje pojemnosci za 300ml ect tylko popatrz na te stadiony ze są zwykłymi szkieletami bez jakiegokolwiek zaplecza lub ograniczone do minimum a popatrz co jest u nas? piwnice, przestrzec komercyjna to wszystko idzie w tysiące metrów kwadratowych no ale łatwiej rzucac hasłami 'za ta kase 2 stadiony'

Jagul 02.09.2010 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 973405)
ja obstawiam ze 5 :-/ dajcie spokój rzucacie takimi liczbami wzietymi 'z dupy' bo gdzies tam wybudowali stadion o podobnje pojemnosci za 300ml ect tylko popatrz na te stadiony ze są zwykłymi szkieletami bez jakiegokolwiek zaplecza lub ograniczone do minimum a popatrz co jest u nas? piwnice, przestrzec komercyjna to wszystko idzie w tysiące metrów kwadratowych no ale łatwiej rzucac hasłami 'za ta kase 2 stadiony'

Spójrz sobie na stadion Hoffenheim. Kosztował 60mln czyli połowę tego co nasz. Ma praktycznie tyle samo miejsc co nasz i należy do jednego z najpiękniejszych i najnowocześniejszych w Europie. Jest tam wszystko co u nas.
No fajnie mamy przestrzeń komercyjną nie powiem, że to nie jest złe. Ale jakoś chętnych do jej zapełnienia nie ma :D Ba nikt nie chce zostać operatorem stadionu. Ogólnie zadaj sobie pytanie, czy u nas to wszystko jest w takim stopniu potrzebne. W innych krajach kibice naprawdę potrafią zostawić mnóstwo kasy w dniu meczowym, a u nas jest problem żeby rzucić złotówkę na oprawę.

Ogólnie jedyne co mnie napawa optymizmem, to to, że może w końcu na nim zagra Wisła. Ogólnie mam to gdzieś jak ten stadion wygląda, bo ja tam idę dla Wisły ale kasa idzie z naszych lub naszych rodziców podatków, więc ....a chyba można czegoś wymagać??

SpoXsteR 02.09.2010 13:15

Jagul
no i to medykowi chodzi.. jedziesz ciagle na tym samym,.. Hoffenheim i Hoffenheim, czy ten szkieletor bez zaplecza, wiesz ile podobnych stadionow jak Wisly zostalo wybudowanych na swiecie? setki... kij ma dwa konca.. Ty podajesz Hoffenheim, a ktos inny dla porownania moze podac 5 takich stadionow jak Wisly.. nie bronie projektanta itp, ale takich rzeczy porownywac nie mozna, nasz jest drozszy od Hoffenheima, ale gdzies indziej bedzie jeszcze drozszy od Wisly, mimo ze mogl byc wybudowany za 1/4 ceny i jest bardzo podobny do naszego, zmierzam do tego ze takich sytuacji gdzie stadion kosztowal wiecej niz mogl jest masa.. nie jestesmy jedynym stadionem, domem, biurem, restauracja, basenem, czy hala na swiecie.. bo Ty chcesz wmowic wszystkim ze stadion Wisly jest jedynym takim na swiecie, nie jest setki podobnych gdzie stadiony mogloby byc wybudowane za polowe tej ceny.. pewnie, nie mialbym nic przeciwko gdyby byl tanszy, ale jest jaki jest... mamy ten + ze miasto nic nie zdziala.. strasza jakims usunieciem Gwiazdy z D, napisem na C, gra na Hutniku.. ale to tylko straszak bez pokrycia.. to Wisla ma wszystkie karty w rekawie, nie zmniejsza kosztow utrzymania? to idziemy na Hutnik, wytrzymam... i co sie stanie? stadion bedzie pusty, pol miliarda pojdzie sie j.., afera w mediach jak stad do Ameryki, a mieszkancy Krakowa sami rozp... prezydenta i jego bande i dlatego miasto do tego dopuscic nie moze wiec gra na Hutniku czy gdzies indziej raczej odpada, dlatego wierze ze Wisla sie nie ugnie i bedzie celowac do najnizszych kosztow utrzymania... miasto nic nie moze wskorac!! w przeciwnym razie stadion bedzie bezuzyteczny, nie patyczkowac sie, nie parzyc razem herbatki, tylko na chama swojego sie trzymac!! jesli tylko Wisla to dobrze przemysli to z pewnoscia wyjdzie na swoje.. a nawet zyska!
albo Wisla na stadionie... albo nikt! innej opcji nie maja i miec nie beda! i ponad POL MILIARDA idzie do lamusa! po latach koszmaru to teraz Wisla jest Panem, a oni sa tylko pionkami!! sprawiedliowsc!!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl